Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    sasaznas
    sasaznas


    Broj postova : 35
    Age : 53
    Location : Bijeljina (BiH)
    Registration date : 09.09.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by sasaznas ned 13 ruj - 15:43

    zvrcko sen je napisao/la:
    sasaznas je napisao/la:evo nesto i za mlade uzgajivce koji nemaju dobrog ucitelja za njih je najbolje da skinu sa interneta pjesmu malinoa i da pokusaju da pustaju svojim mladim pticama taj cd i tako ih pripreme za takmicenje bar nek pokusaju

    nema sreće u pokušaju učenja preko CD-a ,,,puno je bolja solucija pticu pustiti da ispjeva ono što genetski ima u sebi........


    posigurno bez kvalitetnog matičnog jata nema ni kvalitetnih mladih....Pogotovo što u krugu 400 km s našeg govornog područja imamo više svjetskih prvaka - minimum 3
    te nabava kvalitete nije upitna.
    to si u pravu ali ne mogu svi mladi odgajivaci da izdvoje 300-400e za ptice tako da trba vremena za to pa i ovo za pocetak moze posluziti
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois ned 13 ruj - 19:43

    pozdrav
    Od CD-a nema nista,tako se ne skoluju malinoi.Mozda neki drugi kanarinci pjeva da ali malinoi definitivno ne.
    300,400 eura ??? toliko ne kosta niti Svjetski prvak.
    Cijene pristojnih ptica (koje mogu poslizit kao ucitelji su od 70 do 100 eura ,mozda i manje
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso ned 13 ruj - 21:38

    OK hvala Faganele na odgovoru
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 16 ruj - 23:49

    Polovina je 9.og mjeseca.Počele su i prve obilnije kiše.Večina ptica već je promijenila perje,dok ostali završavaju.Otpadaju zadnja mala perca.Pravo je vrijeme da ptice iz volijera preselimo u male kaveze.Neki su to već odradili ,a ostali će do kraja mjeseca.Sad za malionaše tek počinje prava sezona.


    P.S.ukoliko netko zna točne datume takmičenja molio bi ga da ih navede.Pogotovo ona takmičenja koja su otvorenog tipa.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 17 ruj - 23:46

    Eto Marine navea si pocetak odvajanja u cibe malinoa pa bi bia zahvalan dali ko moze da postavi sliku kako izgleda prostor tj. stalaza sa malinoima odvojenim di uce od svojih ucitelja jer pomalo i ja kombiniran kako to izvest u prostoru kojem iman pa bi mi necije slike sigurno pomogle i dale ideju ,hvala unaprid!!!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 18 ruj - 19:02

    Pozdrav forumasi

    Ljeto prolazi ,jesen dolazi a samim tim nas hobi prelazi iz jedne dosadne svakodnevice u aktivno pticarenje .Ptice pomalo dolaze u izlozbenu kondiciju.
    Osvrnut cu se na malino kanarince ,na period koji je jako bitan za buduce pjevace,takmicare.
    Ovo je vrijeme kad se malino kanarinci vade iz volijera u kaveze.Protekli period mladi muzjaci su bili u volijerama skupa sa uciteljima.Ucitelji su pjevali a mladi muzjaci slusali (nadam se).Uspjesi ovise o puno faktora.Ovise o tome dali su ucitelji pjevali u volijerama ,kako su mlade ptice hranjene,u kakvoj su kondiciji itd. itd. ,a da ne spominjem sta su ucitelji pjevali i kolko su mlade ptice genetski kvalitetne.
    Jako bitan u ovom periodu je postupak vadenja ptica iz volijere u kaveze.Moje iskustvo je da mlade ptice 10 dana pred vadenje u kaveze traba dosta kvalitetnije hraniti i davato vitamina u velikoj dozi. Vazno je da mlada ptica ,koja je pjevala u volijeri ne prestane pjevat kad se odvoji u kavez.Ako dozivi stres i prestane pjevat onda se period pripreme i raspjevavanja PRODUZAVA.
    Kaveze prije vadenja mladih ptica treba oprati ,izvrsit dezinfekciju istih ,oprati hranilice,pojilice ,naljepit naljepnice (na kojim se pise broj ptice),stavit cisti papir na pod,kvalitetno postaviti stapice.
    Ptice se vade u kaveze i redaju na policu.Izmedu njih ne treba stavljati nikakve pregrade vec pustit da se gledaju medusobno.To je bitno da ptice ne dozive stres .Prva dva dana provjerit da li sve piju vodu i dal jedu.Ptica koja ne pije vodu drzi poluotvorene oci ili zatvorene u potpunosti.Takvoj ptici treba ponuditi pojilicu(standardnu lulicu) par dana dok ne nauci gdje je voda.
    Nakon sedam dana izmedu kaveza postaviti pregrade ,da se ptice ne vide.Bolje bi bilo da se pregrade od sperploce,plastike nego metalne(lim).Metalne pregrade ne daju sarm pjesmi.Zvuk se siri na drugaciji nacin nego kad su pregrade drvene.
    U ovom periodu ptice vec pocinju intezivnije pjevati.Pustiti ih tako sedam dana pa poceti LAGANO zamracivati.Sta to znaci? Ne valja ptice zamracit odjednom.Prvi dan spustit zastore(zelene) par sati,drugi dan ,par sati ujutru a par sati popodne .Bitno je da taj postupak traje bar sedam dana.Nakon sedam dana ptice su u mraku 23 sata dnevno.
    Koji je postupak sa zamracenim pticama?
    Ujutru ptice nahranit ,promjenit vodu,nakon tog postupka spustiti zastore.Jednom dnevno kad se ima vrijeme ,dignuti zastore SJEST ISPRED PTICA pola sata i poslusat.Bitno je da se sjedi ispred njih da nauce na prisustvo covjeka jel na ocjenjivanju ispred njih sjedi sudac.
    Ako se ima vremena dobro je sjest ispred zastora i poslusat ptice(pjevaju u mraku) tada se vidi tj. cuje dal treba balansirat hranu koju jedu do tog perioda.
    Moja preporuka je da se nocu dignu zastori da se omoguci pticama svjezi zrak.
    Za sada toliko od mene .Volio bih da i drugi uzgaivaci napisu svoja iskustva .
    O treningu i pripremi za natjecanja kad dode vrijeme za to.

    malino kanarinci - Page 7 Slicice022.th malino kanarinci - Page 7 Slicice029.thmalino kanarinci - Page 7 Slicice027.thmalino kanarinci - Page 7 Slicice032.thmalino kanarinci - Page 7 Slicice031.th
    malino kanarinci - Page 7 Slicice058.th
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pet 18 ruj - 22:54

    Svaka cast Malino na uputama i slikama ,odlicno objasnjeno i vrlo mi je interesantno kako se pjev balansira sa prehranom izuzetno je uzbudljiv ovaj period za uzgajivaca malinoa ,sad se otkriva kakve su repeticije ucitelji dali mladima
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by PESTI pet 18 ruj - 23:03

    Bravo malinois na tekstu i tehnici koju koristiš .Ja osobno sa grdelinima radim ono pivaj ispred mene ili nikako .
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Branimir pon 21 ruj - 11:37

    Malinois, svaka čast na tekstu i slikama! cheers
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pippo uto 22 ruj - 4:05

    Bravo malinois,cestitam

    kisa kisa trava raste i malinois pjevati
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Branimir sri 23 ruj - 14:39

    Evo još jedne slikice

    malino kanarinci - Page 7 Image109oy.th
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 24 ruj - 23:41

    Evo konačno sam i ja završio sa stavljanjem u male kaveze.A bilo je tu posla.
    Pranje kaveza,šišanje noktiju,mazanje nogu ,frontline,čupanje oštećenog perja,popisivanje,lijepljenje brojeva na kaveze itd...Ali sada slijedi ono zabavno.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pet 25 ruj - 0:04

    Marine s cime dezinficiras kaveze prije ubacivanja tica u njih
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 25 ruj - 0:14

    Dao mi Malinois neku tekučiunu koja se razmuti u vodi,smrdi ko vrag,a poslije ih operem u toploj vodi.U Italiji imaš takvih stvari kupit di hoćeš.Možeš koristiti i neki sprej protiv mravi i gaštapana.Bitno je poslije dobro oprati.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pet 25 ruj - 0:17

    ok fala Marine
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by bocka pet 25 ruj - 0:31

    kreso je napisao/la:Marine s cime dezinficiras kaveze prije ubacivanja tica u njih

    JA KAO DEZIFEKTANT KORISTIM ECOCIT 5% RASTVOR, MISLIM DA JE PROIZVOĐAČ KRKA IZ NOVOG MESTA.
    DEZIFEKTANT IMA ŠIROK OPSEG DELOVANJA I MISLIM DA JE JAKO DOBAR I EFIKASAN.
    RASTVARA SE 1 GR. U 2,5 lit. VODE.
    waterslager
    waterslager


    Broj postova : 75
    Registration date : 13.09.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager čet 1 lis - 21:34

    Pozdrav iz Vrsca takmicenje malino kanarinaca Banja Luka 4 Novembar Prijem 5 ocenjivanje. subija Zelko Aleksic a sve informacije kod Gorana tel+38765187736. Pozdrav Dejan.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sub 3 lis - 18:52

    Pozdrav svim uzgajivacima Malinoa i iman jedno pitanje za vas posto koristim Manitoba mjesanicu jer je velik postotak skajole u hrani, samo ode postoje dvi vrste te hrane ona standarna 80% skajole a ostatak je niger,konoplja i lan cini mi se a druga je ista samo s dodadkom crvene repice i to sjeme talijani preferiraju bas za Malinoe sad kakva su vasa misljenja da li je bolje bez ili sa crvenom repicon ili je svejedno
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 3 lis - 22:42

    Bez repice se ne može!Naročito crvene.To nije mišanca za malinoe nego za bojaše.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sub 3 lis - 22:48

    Da Marine istina je ali vise manje je izbalansirana sa dosta skajole pa mi je najbliza onom miksu sastava koji odgovara Malinoima samo sta eto ima te dvi vrste sa i bez crvene repice pa zato pitan
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 3 lis - 23:11

    Koliko je meni poznato ne postoji gotova ,idealna mješavina za malinoe na tržištu.Uvijek moramo nešto kombinirati.Osim toga tokom godine mijenjamo i odnos uljanog i ostalog sjemena ,pa je uvijek potrebno imati i čistu škajolu za dodati u mišancu.Do ove godine sam koristio Prestige breeding a od ove sam prešao na Wite molen.Problem je nastao baš zbog repice,a i cijena je išla znatno gore.Naime iako u prospektima stoji i crvena repica odjednom je više nije bilo u mišanci.Samo crna,a nju ptice ne jedu tako rado kao crvenu.Kad stavim tiće u male čibe osim što dodajem ponešto škajole prosijavam mišancu iz koje vadim konoplju i zob.To u ovom periodu ne dajem pticama.Ne znam što je sa Prestigeom u Italiji ali vjerujem da je kvalitetniji od ovog koji mi dobijamo.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel pon 5 lis - 21:47

    Kod "PRESTIGE" postoji mješavina"CANARY" koju i reklamiraju kao mješavinu prilagođenu kanarincima pjeva.
    Sastav: Škajola 63%,Crvena repica 19%,Crna repica 6%,Lan 5%,Ljuštena zob 3%,Konoplja 2%,Niger 2%.
    Ovu mješavinu koristim več četvrtu godinu.Koristim je i za mužjake i za ženke, naravno, izuzev uzgojnih mjeseci.Malo masnoće koju ova mješavina ima mislim da je i potrebna kroz sve mjeseca pticama.Cijena: vrića 20 kg stoji 300 KN.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 6 lis - 11:41

    Isprika Forumašima i dobavljačima:vrića od 20 kg mješavine"CANARY" (PRESTIGE) je 233 KN. Cijena OD 300 KN je bila aplikacija na dosadašnje pakovanje od 25 kg.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois ned 18 lis - 20:59

    MARIN je napisao/la:Polovina je 9.og mjeseca.Počele su i prve obilnije kiše.Večina ptica već je promijenila perje,dok ostali završavaju.Otpadaju zadnja mala perca.Pravo je vrijeme da ptice iz volijera preselimo u male kaveze.Neki su to već odradili ,a ostali će do kraja mjeseca.Sad za malionaše tek počinje prava sezona.


    P.S.ukoliko netko zna točne datume takmičenja molio bi ga da ih navede.Pogotovo ona takmičenja koja su otvorenog tipa.

    malino kanarinci - Page 7 Slicice071.th

    Ovako to izgleda kod Marina Basketball
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Fago ned 18 lis - 22:13

    Marine poštovanje,
    ovo je izvrsno za vidjeti, a mogu mislit kako je za čuti!
    Evo jedno glupo pitanje: u kolekciju si stavio 4 bijela. Jesi li mogao sastaviti mix bijelo-žuto ili i to igra kod kanarinaca pjeva kao kod boje?
    Pozdrav,

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 10 svi - 13:55.