Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    Parenje malino kanarinaca

    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    Parenje malino kanarinaca Empty Parenje malino kanarinaca

    Postaj by nebojsav pon 10 sij - 10:07

    Znam da se o pripremama sparivanju malino kanarinaca pisalo već bezbroj puta.No mozda netko ima nešto novo/moze i staro/,da nam savjetuje oko priprema i parenja kanarinaca.Ovo se osobito odnosi na one poznatije i iskusnije uzgajivače ove vrste kanarinca.Naravno da se mogu uključiti i svi oni ,koji barem nešto znaju o ovom pitanju.
    avatar
    mišić


    Broj postova : 118
    Location : Šabac,Srbija
    Registration date : 22.11.2010

    Parenje malino kanarinaca Empty Re: Parenje malino kanarinaca

    Postaj by mišić pon 10 sij - 22:20

    Šta te konkretno interesuje?Mužjaci,ženke,parilice,prostorije,linijsko parenje,parenje u krvnom srotstvu ...?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Parenje malino kanarinaca Empty Re: Parenje malino kanarinaca

    Postaj by malinois pon 10 sij - 22:37

    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    Parenje malino kanarinaca Empty malino

    Postaj by nebojsav pon 10 sij - 23:08

    Sve me iteresuje,ali najviše vaša iskustva u pripremama za parenje.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Parenje malino kanarinaca Empty Re: Parenje malino kanarinaca

    Postaj by kreso pon 10 sij - 23:18

    evo ovo Acino iskustvo s ovin linkon sta ti ga je stavija ,mogu ti garantirat da je super uspjesno,istin nacinom san prosle godine ima 100% uspjesnost u izleganju i odgajanju mladih ,svi zivi ostali ne kazen u svemu ovome napisanom treba i doza srice ali nacin je vrhunski ,svakako jedini problem koji san ima je i tebi savjetujem da pazis na debljanje tica ,tu san ima problem jer san previse mozda bia lak na ruci sa jakim sjmenom Very Happy ,zato pazi dobro na to jer pripremu vrsimo u malin kavezima ,na muzjake naravno mislin
    avatar
    mišić


    Broj postova : 118
    Location : Šabac,Srbija
    Registration date : 22.11.2010

    Parenje malino kanarinaca Empty Re: Parenje malino kanarinaca

    Postaj by mišić uto 11 sij - 1:07

    Aca je sve lepo objasnio,samo bih se još nadovezao da mužjaci moraju biti utegnuti i u pesmi,a ženke izvađene iz volijere debele i ‚pune‚perja.Mužjake pustati kod ženki na skok-provereno dobra metoda.
    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    Parenje malino kanarinaca Empty Parenje malino kanarinaca

    Postaj by nebojsav sub 22 sij - 20:06

    Imam problem sa jednom zenkom,kada je sa muzjakom onda razbiju jaja,kada sklonim muzjaka,onda ga trazi i neče da lezi na jajima,.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Parenje malino kanarinaca Empty Re: Parenje malino kanarinaca

    Postaj by malinois sub 22 sij - 23:56

    nebojsav je napisao/la:Imam problem sa jednom zenkom,kada je sa muzjakom onda razbiju jaja,kada sklonim muzjaka,onda ga trazi i neče da lezi na jajima,.

    pozdrav

    Moguce je da muzjak razbija jaja naganjajuci zenku u gnjezdu .Pokusaj ga izbaditi u malo kavez i staviti do kaveza u kom je zenka (neka se vide )
    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    Parenje malino kanarinaca Empty Parenje malino kanarinaca

    Postaj by nebojsav ned 23 sij - 0:02

    PAMETNO.Probaću.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Parenje malino kanarinaca Empty Re: Parenje malino kanarinaca

    Postaj by kreso ned 29 tra - 15:50

    Evo da postavin pitanje jedno koje me muci ovih dana ,naime prvu turu su mi zenke izvanredno iznile iman ih 10 i sve vise manje su krenile u isto vrime osin jedne koja je kasnila jedno desetak dana al kad je krenila i ona je normalno snila jaja odlezala i sad je pri kraju hranjenja svojih mladih ,bitno je ovo da svaka od tih 10 zenki u prvoj turi JAJA JE SNILA U GNJEZDU SVA ,dok sad u drugoj turi to nije slucaj ,dogadja se da zenke drugu turu evo jutros ih je sve skupa 4 ili snesu prvo u gnjezdu pa drugo na resetku cak i pored umjetnog postavljenog jaja sutradan drugo jaje snese van na resetku,u dvi zenke mi se dogadjali i preskakanja jaja snese prvo pa drugo ne pa opet trece snese pa cetvrto ne itd.... ono sta me zanima kako je moguce nakon prve ture di nesivost nije bila ispod 4 jaja po gnjezdu i sva unutra da sad tako cesto nesu van gnjezda ,u cemu je problem Question scratch

    Sponsored content


    Parenje malino kanarinaca Empty Re: Parenje malino kanarinaca

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 13:51.