Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 6 vel - 18:43

    waterslager bitola je napisao/la:Volio bih napisati nesto o reakciji odgajivaca na rezultate na takmicenjima.Stara je izreka da:onaj ko gubi ima pravo(citaj:uvek) da se ljuti.Najbolja ocjena za suca je da ga sto vise odgajivaca trazi za sudzenje.Uostalom svaki savez ili drustvo moze da trazi bilo kog suca za takmicenje koje organizuje.Najbolje je da na istom takmicenju ne sudi uvek isti sudac.Ali ako u istoj godini,na razlicitim takmicenjima,sa razlicitim sucima,pobjedi isti odgajivac(kao sto je to bilo ove godine recimo u Srbiji,na drzavnom prvenstvu i u Gradistu),onda nema mjesta ljutnji. Prije mjesec dana sam razgovarao sa Zecom i nije napomenuo da je kupio pticu od g.Furlana.Mislio sam da je prodao sve ptice i da vise ne cuva malinoe. Pozdrav Frediju.Cestitam za ptice.Imacemo sta da slusamo najesen.

    Hvala waterslager!
    Koliko mi je poznato Penda je bio drugi i u Šapcu.Odmah iza Furlana.Ako ne brojimo Željka kao stranca i tu je Penda bio najbolji.Tri različita suca a isti je najbolji.Mislim da to pokazuje suđenje kao realno.
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager bitola sub 6 vel - 18:48

    1.file:///K:/3.Waterslager%20%D6t%FCm%20Analizi.flv 2.file:///K:/1.Waterslager%20%D6t%FCm%20Analizi.flv Ocekujem komentare
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 6 vel - 18:53

    Ovo se neda otvoriti.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sub 6 vel - 18:59

    Nema se sta reci za Pendu ,zadnjih nekoliko godina ima najbolje ptice kod nas u Srbiji sto je i dokazao,ima ciste ptice bez ijedne greske !!!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 6 vel - 19:07

    U Srbiji je JAKO izrazen taj takmicarski duh .To je odlicno.Ima dosta uzgaivaca ,nabavljaju odlicne i prave odlicne ptice.Super je doci na neko takmicenje gdje ima 300 malinoa.Kamera snima ,direktan prijenos ocjenjivanja.Cesto sam ocjenjivao u Srbiji i uvjek mi je zao sta nemogu bit prisutan u dijelu gdje uzgaivaci sjede i slusaju.

    Ove godine sam donio cvrstu odluku da cu smanjiti ocjenjivanja i aktivno se posvetiti takmicenjima.Nedostaje mi to.Kad ocjejivam puno izlozbi onda nemam vrijeme trenirat svoje ptice.

    Ove godine se druzimo ali zajedno ispred ekrana .Marin i ja dolazimo naravno ako nas pozovete . Very Happy
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut sub 6 vel - 19:10

    pitanje za RIKO kupio sam tvoju pticu od zeca sto je bio u kolekcii kad si bio svetski prvak 2002 i interesuje me zasto je zec prodao tu a i ostale ptice .a sad kupuje nove
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 6 vel - 19:16

    slozio bih se stobom ako neko pobedi treba mu i cestitati,da li si nekada bio u Nisu i znas li u kakvim uslovima se odrzavaju zadnja drzavna prvenstva?U kakvim uslovima?Znas li koliko vremena ,ljubavi i paznje,novca i svog vremena odvajamo za iste te ptice da bi nas neko zajebavao i pravio ludima,neznam ni sam vise da li uopste ima svrhe ici na ta drzavna prvenstva ili treba... a ovim putem apelujem odgajivace kanarinaca da se bojkotuje naredno prvenstvo jer je savez nesposoban da obezbedi kvalitetne uslove.....Treba se orjentisati na otvorena klupska takmicenja u zemlji i regionu,postoji odredjeni broj ljudi sa kojima se moze normalno komunicirati...

    Tacno je i to da "slika" svakog odgajivaca njegovi uspesi,isto tako je bitno i za svakog sudiju gde sudi i koliko sudi i koliko traje....

    potpuno se slazem da je dve godine uzastopno dovoljno za jednog sudiju na istom takmicenju,treba imati i ocenske liste drugih sudija,hteo bih da naglasim da kao sto ni mi odgajivaci svi necujemo isto tako nazalost i sudije nemaju isti kriterijum(sto sam takodje osetio na svojoj kozi)....(ops.ocenskoj listi), neznam zasto je to tako trebao bi postojati neki osnovni kriterijum....Licno neznam da li postoji neka komisija(sudijska) koja to kontrolise,ako ne postoji trebala bi da postoji... Very Happy
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 6 vel - 19:22

    MARIN je napisao/la:
    waterslager bitola je napisao/la:Volio bih napisati nesto o reakciji odgajivaca na rezultate na takmicenjima.Stara je izreka da:onaj ko gubi ima pravo(citaj:uvek) da se ljuti.Najbolja ocjena za suca je da ga sto vise odgajivaca trazi za sudzenje.Uostalom svaki savez ili drustvo moze da trazi bilo kog suca za takmicenje koje organizuje.Najbolje je da na istom takmicenju ne sudi uvek isti sudac.Ali ako u istoj godini,na razlicitim takmicenjima,sa razlicitim sucima,pobjedi isti odgajivac(kao sto je to bilo ove godine recimo u Srbiji,na drzavnom prvenstvu i u Gradistu),onda nema mjesta ljutnji. Prije mjesec dana sam razgovarao sa Zecom i nije napomenuo da je kupio pticu od g.Furlana.Mislio sam da je prodao sve ptice i da vise ne cuva malinoe. Pozdrav Frediju.Cestitam za ptice.Imacemo sta da slusamo najesen.

    Hvala waterslager!
    Koliko mi je poznato Penda je bio drugi i u Šapcu.Odmah iza Furlana.Ako ne brojimo Željka kao stranca i tu je Penda bio najbolji.Tri različita suca a isti je najbolji.Mislim da to pokazuje suđenje kao realno.

    tacno:
    1.Furlan 504
    2.penda 420
    3.moja malenkost 407

    Moram jos samo reci da nije bitan plasman toliko ,koliko kvalitet ptica
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 6 vel - 19:27

    budisic je napisao/la:slozio bih se stobom ako neko pobedi treba mu i cestitati,da li si nekada bio u Nisu i znas li u kakvim uslovima se odrzavaju zadnja drzavna prvenstva?U kakvim uslovima?Znas li koliko vremena ,ljubavi i paznje,novca i svog vremena odvajamo za iste te ptice da bi nas neko zajebavao i pravio ludima,neznam ni sam vise da li uopste ima svrhe ici na ta drzavna prvenstva ili treba... a ovim putem apelujem odgajivace kanarinaca da se bojkotuje naredno prvenstvo jer je savez nesposoban da obezbedi kvalitetne uslove.....Treba se orjentisati na otvorena klupska takmicenja u zemlji i regionu,postoji odredjeni broj ljudi sa kojima se moze normalno komunicirati...

    Tacno je i to da "slika" svakog odgajivaca njegovi uspesi,isto tako je bitno i za svakog sudiju gde sudi i koliko sudi i koliko traje....

    potpuno se slazem da je dve godine uzastopno dovoljno za jednog sudiju na istom takmicenju,treba imati i ocenske liste drugih sudija,hteo bih da naglasim da kao sto ni mi odgajivaci svi necujemo isto tako nazalost i sudije nemaju isti kriterijum(sto sam takodje osetio na svojoj kozi)....(ops.ocenskoj listi), neznam zasto je to tako trebao bi postojati neki osnovni kriterijum....Licno neznam da li postoji neka komisija(sudijska) koja to kontrolise,ako ne postoji trebala bi da postoji... Very Happy

    Nije to samo kod vas problem .Generalno smjestaj malinoa je svuda problem .Pogledaj sad Svjetsko.Ali svi mi kad donesemo ptice na neko takmicenje smo u istim uvjetima .Onaj ko pobjedi treba mu cestitati jer su i njegove bile gdje i nase.

    Kad treniras ptice kuci nikad ne pjevaju isto.Ako ih i utreniras odnesi kod kolege na stol ,opet druga prica.

    Istina je da i suci imaju razlicite kriterije.Ima sudaca koji ocjenjivaju sve ture a ima ih i koji kad buju dobar klok i bol ostale ture ispisu da bi favorizirali onosto se njima svida.Ne treba se ljutiti na to ,zoves onog ko ti odgovara Very Happy ili uvjek mjenjas suca.Po mene SVAKE GODINE treba drugi da ocjenjuje ptice,to je najpostenije
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty pticu 007 sam slusao i bila je ok ali interesuje me kako si uspeo da kupis tri ptice od furlana kad ja trazim vec dve godine takvu pticu da kupim ali mi nekako ne ide mozda nasa evra ne vrede kao vasa.

    Postaj by korkut sub 6 vel - 19:28

    MARIN je napisao/la:Tu je i ptica 007 od 2008.e.Ona mi se najviše sviđa od svih.NJu i o66 koristit ću za učitelje.Već sam ih odvojio u letilicu u posebnu prostoriju.
    o77 (ne 075) i 003 koristim za parenje jer su dobile onaj iiiii na kraju.Nije tako drastičan ali smeta.Kad završim sa parenjem koristit ću i njih,ali u drugoj prostoriji.Pa neće valjda svi izaći ivkovići.A ako i izađu mislim da će biti vrhunske takmičarske ptice.Ono zbog čega sam se zaljubio u ove ptice je vrhunski bol.Takvog još nisam čuo uživo ,a to je ono što mi je nedostajalo kod mojih ptica.Željka Furlana svi pamte po rezultatima i vrhunskom kloku.Bol mu nije bio jača strana.Ali ptice u zadnje dvije godine jače su u bolu nego u kloku. lol!
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pippo sub 6 vel - 19:30

    ma fredija on ke drzi mexikanski zimovke.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sub 6 vel - 19:32

    he he ,kad su ti lose ocenjene ptice,nevalja sudija!!!
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 6 vel - 19:40

    u prvu si Grujane meni nikad ugoditi,cuti dobro je kad ne upisuje ture

    nasta ce da lici kada pocne da dodaje..... Very Happy
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut sub 6 vel - 19:42

    o gospon PIPO kako ste gospodine pipo kako vase bele recisivne
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 6 vel - 19:48

    grujo je napisao/la:he he ,kad su ti lose ocenjene ptice,nevalja sudija!!!

    pa koga da krivim moju babu Very Happy
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 6 vel - 19:49

    budisic je napisao/la:u prvu si Grujane meni nikad ugoditi,cuti dobro je kad ne upisuje ture

    nasta ce da lici kada pocne da dodaje..... Very Happy

    Manje bolno je kad ne upise nego kad ti doda Very Happy .Onda zivis u laznom ubjedenju a ako ne upise onda mrzis suca i to je odlicno a tebi svakako lakse Very Happy Very Happy Very Happy
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 6 vel - 19:52

    pticu 007 sam slusao i bila je ok ali interesuje me kako si uspeo da kupis tri ptice od furlana kad ja trazim vec dve godine takvu pticu da kupim ali mi nekako ne ide mozda nasa evra ne vrede kao vasa.


    Veoma jednostavno das pare odmah a po ptice dodjes sledece godine
    Very Happy
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 6 vel - 19:55

    korkut je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Tu je i ptica 007 od 2008.e.Ona mi se najviše sviđa od svih.NJu i o66 koristit ću za učitelje.Već sam ih odvojio u letilicu u posebnu prostoriju.
    o77 (ne 075) i 003 koristim za parenje jer su dobile onaj iiiii na kraju.Nije tako drastičan ali smeta.Kad završim sa parenjem koristit ću i njih,ali u drugoj prostoriji.Pa neće valjda svi izaći ivkovići.A ako i izađu mislim da će biti vrhunske takmičarske ptice.Ono zbog čega sam se zaljubio u ove ptice je vrhunski bol.Takvog još nisam čuo uživo ,a to je ono što mi je nedostajalo kod mojih ptica.Željka Furlana svi pamte po rezultatima i vrhunskom kloku.Bol mu nije bio jača strana.Ali ptice u zadnje dvije godine jače su u bolu nego u kloku. lol!

    duga je to prica i zanimljiva Very Happy Very Happy Very Happy
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut sub 6 vel - 19:56

    HA HA HA tacno tako
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 6 vel - 20:03

    korkut je napisao/la:pitanje za RIKO kupio sam tvoju pticu od zeca sto je bio u kolekcii kad si bio svetski prvak 2002 i interesuje me zasto je zec prodao tu a i ostale ptice .a sad kupuje nove

    cestitam brate kupio si dobre ptice Very Happy
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut sub 6 vel - 20:05

    hvala puno nego mi reci ko vam sudi kod vas da zovemo malo i mi njega da promenimo sudiju malo da ne bude samo jedan Question Very Happy
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 6 vel - 20:07

    MARIN je napisao/la:Tu je i ptica 007 od 2008.e.Ona mi se najviše sviđa od svih.NJu i o66 koristit ću za učitelje.Već sam ih odvojio u letilicu u posebnu prostoriju.
    o77 (ne 075) i 003 koristim za parenje jer su dobile onaj iiiii na kraju.Nije tako drastičan ali smeta.Kad završim sa parenjem koristit ću i njih,ali u drugoj prostoriji.Pa neće valjda svi izaći ivkovići.A ako i izađu mislim da će biti vrhunske takmičarske ptice.Ono zbog čega sam se zaljubio u ove ptice je vrhunski bol.Takvog još nisam čuo uživo ,a to je ono što mi je nedostajalo kod mojih ptica.Željka Furlana svi pamte po rezultatima i vrhunskom kloku.Bol mu nije bio jača strana.Ali ptice u zadnje dvije godine jače su u bolu nego u kloku. lol!

    Slusao sam ptice u pravu si boll mu je predobar
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 6 vel - 20:09

    budisic je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Tu je i ptica 007 od 2008.e.Ona mi se najviše sviđa od svih.NJu i o66 koristit ću za učitelje.Već sam ih odvojio u letilicu u posebnu prostoriju.
    o77 (ne 075) i 003 koristim za parenje jer su dobile onaj iiiii na kraju.Nije tako drastičan ali smeta.Kad završim sa parenjem koristit ću i njih,ali u drugoj prostoriji.Pa neće valjda svi izaći ivkovići.A ako i izađu mislim da će biti vrhunske takmičarske ptice.Ono zbog čega sam se zaljubio u ove ptice je vrhunski bol.Takvog još nisam čuo uživo ,a to je ono što mi je nedostajalo kod mojih ptica.Željka Furlana svi pamte po rezultatima i vrhunskom kloku.Bol mu nije bio jača strana.Ali ptice u zadnje dvije godine jače su u bolu nego u kloku. lol!

    Slusao sam ptice u pravu si boll mu je predobar

    Iskren da budem,slusao sam te ptice uzivo vise puta i bolji bolende nisam cuo,ja bih upisao 6 bodova .ima sve segmente dubinu ritam vodu.Odlican bolende i moze se samo pozeljeti
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 6 vel - 20:11

    korkut je napisao/la:hvala puno nego mi reci ko vam sudi kod vas da zovemo malo i mi njega da promenimo sudiju malo da ne bude samo jedan Question Very Happy

    Ove godine je sudio OMJ sudija Zeljko Aleksic iz Uzica
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut sub 6 vel - 20:19

    dobar je to sudija samo mislim da je malo skrt na ocjenama pogotovo ako ptica ima slab klok . a jeste li vi njime zadovoljni

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 23 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 10 svi - 9:48.