Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+20
malinois
patrik
zoranV
PESTI
Fago
komiza
sgobin
crv
Renato.M
zvrcko sen
kreso
Dule
dr.nenad86
Dean
ikayke
turbozd
ERVINO
Merlo
ticar
refa95
24 posters

    Serije i mutacije

    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by sgobin ned 27 oľu - 17:07

    ikayke je napisao/la:Svaka ta ptica ima prsten, a on ce nam puno odgovora na pitanja dati, a i otvara mogucnost ukoliko je moguce da pitamo i samog vlasnika ukoliko je on-line... a vecina je Smile

    Sumnjam Ika jer kako mi je rekao Enver da ga je njegov Elvir pitao kako je dobio te ptice ali nije dobio odgovor.....u svakom slučaju prsten nije problem provjerit.
    Pošto je Elvir prisutan na forumu bilo bi dobro da se i on oglasi.
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Boban NA ned 27 oľu - 17:13

    Odgovor je relativno prost. Kod jaspe mutacije kanarinaca se javlja jos uvek zuti lipohrom u predelu krila gde ga imaju gotovo sve vrste cajzli, a oni su dobijeni preko razredjenih magelan cajzli, a one preko razredjenih evropskih cajzli. To i pise kada se daju karakteristike ove mutacije - jos uvek je uocljiva zuta boja u predelu krila, to ce vremenom sigurno biti anulirano. Sto se tice ahata pa poznato je da su Spanci na usavrsavanju ptica crne i ahat serije radili sa nekim juznoamerickim cajzlama ukrstanja i preko plodnih hibrida to vracali na kanarince da bi skinuli smedju boju sa njih, polemisano je o tome. Posto sve te cajzle imaju masnu zutu boju na krilim pa i u trticnom delu repa eto odgovora.
    avatar
    sokre zd


    Broj postova : 9
    Registration date : 14.04.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by sokre zd ned 27 oľu - 23:24

    Još o satinetima:
    Što se tiče nove teorije o smeđim satinetima i crnim lutinima, moj kolega iz društva JP. 2003-4g. nabavio je satinete mozaike koje je na nagovor D.T. pario s bakrenim mozaicima uprkos savjetima određenih krugova uzgaivača da to neradi, Dobiveni mladi u sljedeće 2 godine pokazivali su jedan jasan i dobro vidljiv crtež, mada nemogu sada reći koliko je bio neprekinut. Slika tog satineta izašla je u Batudi na naslovnici( čak me je i naš sudac N.N. nazvao i pitao čije su ptice i kako su dobivene – bio je fasciniran njihovim crtežom) Kada sam mu rekao da su proizašle od crnih ptica postao je skeptičan na njihov genetski potencijal.
    Po osobinama koje su te ptice iskazivale današnja novoproizašla teorija ima svoju težinu.
    Uz ove satinete koji su popravljani bakarcima, a ne izabelama i ahatima kako je tada bilo uvriježeno, mogla se zapaziti i jedna vrlo značajna osobina i kod bakrenih mozaičnih ženki dobivenih kao nuzprodukt ovog rada. 75%tih bakrenih mladih ženki pokazivalo je značajno reduciran feomelanin. Bile su skoro pa AZULI, ali satine mutacija ipak im je posvjetlila noge i kljunove.
    Očito je D.T. bio ispred vremena kad je tvrdio da satinete treba popravljat s crnima.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by crv pon 28 oľu - 1:24

    sokre zd je napisao/la:Još o satinetima:
    Što se tiče nove teorije o smeđim satinetima i crnim lutinima, moj kolega iz društva JP. 2003-4g. nabavio je satinete mozaike koje je na nagovor D.T. pario s bakrenim mozaicima uprkos savjetima određenih krugova uzgaivača da to neradi, Dobiveni mladi u sljedeće 2 godine pokazivali su jedan jasan i dobro vidljiv crtež, mada nemogu sada reći koliko je bio neprekinut. Slika tog satineta izašla je u Batudi na naslovnici( čak me je i naš sudac N.N. nazvao i pitao čije su ptice i kako su dobivene – bio je fasciniran njihovim crtežom) Kada sam mu rekao da su proizašle od crnih ptica postao je skeptičan na njihov genetski potencijal.
    Po osobinama koje su te ptice iskazivale današnja novoproizašla teorija ima svoju težinu.
    Uz ove satinete koji su popravljani bakarcima, a ne izabelama i ahatima kako je tada bilo uvriježeno, mogla se zapaziti i jedna vrlo značajna osobina i kod bakrenih mozaičnih ženki dobivenih kao nuzprodukt ovog rada. 75%tih bakrenih mladih ženki pokazivalo je značajno reduciran feomelanin. Bile su skoro pa AZULI, ali satine mutacija ipak im je posvjetlila noge i kljunove.
    Očito je D.T. bio ispred vremena kad je tvrdio da satinete treba popravljat s crnima.

    Ma on je legenda , to smo više puta zaključili. Teško ga je pratiti jer u mnogočemu je obavljao pionirski dio posla.
    A osim toga - ne govori dovoljno glasno , pa od bukavaca ne može doći do riječi Very Happy
    Nagovaram ga svakom prilikom da se priključi raspravi na Forumu, ali za njega je to ,,tlaka''.
    Kada je živa riječ u pitanju , e tada izviru podaci i informacije tako da ti nije jasno odakle ih vadi,
    Forum očito nije medij koji mu paše.
    Razgovor s njim inače ide u ritmu : red ptica - red biljaka , malo o ribi , pa opet red ptica... flower
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Dean pon 28 oľu - 9:17

    Krešo, postavi sliku tog satineta ako imaš još uvijek, da ga malo snimimo
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Merlo pon 28 oľu - 23:03

    Crka leptop a dica nedaju na kompjuter tako da nisam moga dat bar jedan sicusni komentaric na ovu meni super zanimljivu temu.Posto vidim da se skoro svi vezete za talijanske uzgajivace zapitajtese samo malo koje u italiji jak sa stinetima i koje mozaike drzi jos pa ce vam bit jasno priko cega se satineti dobivaju.Ja ove godine imam veliku pegulu jer mi muzjaci koje sam uzeo za rad na satinetima njih dva komada NEPLODNI (mali talijancici nece mi vise u butigu) ali sam dobio jednu zenku ove godine (mutke)i sad sam stavi muskog satineta pa sta genetika da.
    avatar
    sokre zd


    Broj postova : 9
    Registration date : 14.04.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by sokre zd pon 28 oľu - 23:22

    Bez obzira koja teorija je ispravna stara ili nova:
    Genetski siguran smeđi mozaik satinet dobiven od:

    Bakreni nosioc satineta x satine

    http://img145.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img145/7366/crninosiocxsatine.jpg
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by patrik pon 28 oľu - 23:43

    lipo izgleda
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar uto 29 oľu - 5:01

    jedno pitanje za naše stručnjake

    ovako čovik je parija dvi ahatne tice žute.u leglu mu izašle 2 crvenooke i 2 crnooke tice,prvo je mislija da su satineti i ahati pa misli aj nema veze uvalili mi nosioce.

    dok su tice rasle opet mu nešto čudno,i kad ih je uzea u ruke vidi da su to 2 lipokromne tice.tj 2 lutino žuta tića.

    e sad kako je to moguće,napominjem da čovik nema lipokrome i da nije moguće da je zaminija jaja. i u drugom leglu izašla je jedna takva tica.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Dean uto 29 oľu - 8:54

    ticar je napisao/la:jedno pitanje za naše stručnjake

    ovako čovik je parija dvi ahatne tice žute.u leglu mu izašle 2 crvenooke i 2 crnooke tice,prvo je mislija da su satineti i ahati pa misli aj nema veze uvalili mi nosioce.

    dok su tice rasle opet mu nešto čudno,i kad ih je uzea u ruke vidi da su to 2 lipokromne tice.tj 2 lutino žuta tića.

    e sad kako je to moguće,napominjem da čovik nema lipokrome i da nije moguće da je zaminija jaja. i u drugom leglu izašla je jedna takva tica.

    ahat feo ino Very Happy Very Happy

    normalna stvar da uleti tu i tamo, nisu lipokromske potpuno, ako puhne u paperje vdijeti če da su ispod melaninske

    pozzz
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Dean uto 29 oľu - 9:02

    sokre zd je napisao/la:Bez obzira koja teorija je ispravna stara ili nova:
    Genetski siguran smeđi mozaik satinet dobiven od:

    Bakreni nosioc satineta x satine

    http://img145.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img145/7366/crninosiocxsatine.jpg

    da, to je bruno satine zbog kakvog je izbačena oznaka serije, ispred satine Very Happy , mene bi zanimao satine koi ima karakteristični bruno crtež, široki i dugački :-))
    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by CUBA uto 29 oľu - 12:09

    Dean je napisao/la:

    da, to je bruno satine zbog kakvog je izbačena oznaka serije, ispred satine Very Happy , mene bi zanimao satine koi ima karakteristični bruno crtež, široki i dugački :-))

    Deane u pravu si.

    Nekad davno dok su satineti bili puno više zastupljeni na našim izložbama i dok su imali oznaku serije dobar dio kolekcija je dikvalificiran jer su bile pomješane serije ptica u kolekciji.

    Smeđi satineti imali su nešto naglašeniji i širi crtež naročito na glavi i paperje je nešto tamnije.

    Današnji satineti su nešto drugo, osnova je ista, crtež prati klasične melanine i njihov razvoj.

    Sadašnje klasične smeđe ptice su stvorene na sasvim jedan drugi način i nisu baš pogodne za rad sa satinet pticama, puno je bolje satinete povremeno stabilizirat preka današnjih ahata.

    Pozdrav
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by dr.nenad86 uto 29 oľu - 22:57

    Dean je napisao/la:

    da, to je bruno satine zbog kakvog je izbačena oznaka serije, ispred satine Very Happy , mene bi zanimao satine koi ima karakteristični bruno crtež, široki i dugački :-))


    Deane, jel odgovara ovaj bruno satine...........
    Serije i mutacije - Page 9 Smedjisatinemozaik



    Pozdrav cheers
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Dean sri 30 oľu - 9:43

    E ovo je već nešto na tom tragu (ili bolja slika :-), otkuda ti Neno ova slika ??
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by dr.nenad86 sri 30 oľu - 14:00

    Ovu sliku sam skinuo sa neta sa nekog bloga odavno ucinila mi se zanimljivom, ali se sada ispostavila kao korisna za ovu temu...

    Evo Deane linka gde cesto ulazim, http://roel047.skyrock.com/2.html , ima dosta stranica pa ne mogu tacno da se setim gde sam skinuo ovu sliku ali ima dosta zanimljivih stvari...



    Pozdrav cheers
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar sri 30 oľu - 21:03

    Dean je napisao/la:

    ahat feo ino Very Happy Very Happy

    normalna stvar da uleti tu i tamo, nisu lipokromske potpuno, ako puhne u paperje vdijeti če da su ispod melaninske

    pozzz

    deane to je i čovjek mislio ali kaže da su potpuno lipokromne.
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by sgobin čet 7 tra - 9:05

    ikayke je napisao/la:Svaka ta ptica ima prsten, a on ce nam puno odgovora na pitanja dati, a i otvara mogucnost ukoliko je moguce da pitamo i samog vlasnika ukoliko je on-line... a vecina je Smile

    Ika nakon nekog vremena odgovor na to pitanje je jučer dao Elvir u temi Carlos Vicente.
    Biti će zanimljivo promatarati mlade tih ptica prilikom karotiniranja....
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by patrik sri 20 tra - 20:03

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar sri 20 tra - 20:36

    patrik je napisao/la:http://polymelanin.skyrock.com/2988105287-Jungster-2011.html


    dali je to moguče ????????

    ovo je kod Heilerovih,moguće ili ne saznat ćemo na izložbama
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by refa95 sri 20 tra - 20:59

    patrik je napisao/la:http://polymelanin.skyrock.com/2988105287-Jungster-2011.html


    dali je to moguče ????????
    Sttrasneeeee ptice.......
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Merlo sri 20 tra - 23:25

    A jos kad bi vam reka priko cega je dobio ove mlade scratch Zenka legla danas na cevrto jaje jos da bude bar jedno oplodjeno bilo bi onda cheers cheers cheers
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by crv čet 21 tra - 0:12

    Merlo je napisao/la:A jos kad bi vam reka priko cega je dobio ove mlade scratch Zenka legla danas na cevrto jaje jos da bude bar jedno oplodjeno bilo bi onda cheers cheers cheers

    Merlo , jeli misliš na ove šta ih je Patrik postavio?

    Pa po prugama , sigurno ih je dobio priko zebre. Very Happy

    Ma sama pomisao da bi se moglo radit o fotoshopu mi ide na internistiku affraid A opet , ko zna ...?

    Ritam pojavljivanja novih varijacija je teško pratit.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar čet 21 tra - 4:12

    crv je napisao/la:

    Merlo , jeli misliš na ove šta ih je Patrik postavio?

    Pa po prugama , sigurno ih je dobio priko zebre. Very Happy

    Ma sama pomisao da bi se moglo radit o fotoshopu mi ide na internistiku affraid A opet , ko zna ...?

    Ritam pojavljivanja novih varijacija je teško pratit.


    svi gledaju crtež a niko ne vidi da ima bili kljun.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by refa95 pon 9 svi - 15:07

    Posto je ova tema malo zamrla,ajmo malo o tome sta bi bilo kad bi parili SATINETA X OPAL,cuo sam da ta kombinacija izuzetno popravlja lipohrom kod obadvije mutacije,sta vi mislite o tome
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Renato.M pon 9 svi - 18:03

    Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Question Question Question Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad lol!

    Sponsored content


    Serije i mutacije - Page 9 Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 10 svi - 8:47.