Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
Renato.M
cuban.ue
dr.nenad86
PiiPS
zijada
koce
evmolp
Merlo
Branimir
crv
bocka
sasaznas
dragutin rajnović
Vrbanja
PESTI
nedeljkovg
baki302000
misko1
Miljenko
vlada nish
seadriver
čajka
Carduel
Fago
ikayke
waterslager
sgobin
zvrcko sen
MIROSLAV 79
IvoR
krstokljun
vlado
grujo
faganel
Boban NA
MARIN
klokkende
mali maša
korkut
pezo
damir64
ticar
pippo
waterslager bitola
budisic
Vasko-MK
dejanzec1
kreso
malinois
53 posters

    malino kanarinci

    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 1:54

    dejanzec1 je napisao/la:MOMCI JEL CEMO DA SPAVAMO ILI DA POCNEMO SA DISKUSIJOM
    Batko ja mogu do ujutru da pisem zaboravio sam da te zovem na topli sendvic da dodjes.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 25 vel - 1:55

    dejanzec1 je napisao/la:Aco znam za koga mislis to je i moj prijatelj i ja sam uzeo od njega ptice i sam napravio to sto sam napravio i ti si njegov prijatelj i spustite loptu nego se udruzite i sjebite belgijance pa nam skratite muke da ne idemo u belgiju neko u KLEK I SEZANE.Svi mi znamo ko sta ima i sata cuva i kakve su ptice tamo ovamo ali nemozemo nigde da kupimo bolje ptice bolje i za te pare znas i sam

    tako je Dejane...
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 25 vel - 1:55

    Nemoj sada u postu da mi spominjes topli sendvic
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 1:56

    budisic je napisao/la:
    pezo je napisao/la:
    malinois je napisao/la:Zec,dugo sam u ovom hobiju,bas dugo .Za sebe mogu reci jedno ,volim ptice .Nastranu rezultati koje sam napravio i pravim i dalje.

    Jedno sam zakljucio i ZNAM da sam u pravu .Malo je dobrih ptica .Lista neznaci nista .Ako je ptica i bila extra OSNOVNO je da to i ostane .E tu je problem .Napisao sam jednom za ptice KVARLJIVA ROBA ,forumasi su poludili ,a posebno jedan Very Happy .Ptica MORA ostati dobra i nakon takmicenja .
    TO SI U PRAVU TREBA GA ODRZATI U FORMI .

    nijedna ptica se nemoze drzati konstantno u formi tokom cele godine,kao i sportista i ptica ima uspona i padova,ali je najbitnije da ima u sebi to da moze da otpeva....
    Ako je prava ona je prava.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 1:57

    dejanzec1 je napisao/la:Aco reci ti meni dali mozes da kupis u Belgiji pticu od 120 poena nagore za 150 eura i da ti dozvoli da je slusas

    Moze .Za te novce moze se kupiti extra ptica .A slusanje dolazi u obzir ako imas neku preporuku.Nekoga ko je sa njima blizak
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 1:58

    dejanzec1 je napisao/la:Aco reci ti meni dali mozes da kupis u Belgiji pticu od 120 poena nagore za 150 eura i da ti dozvoli da je slusas
    Mozes da je cujes al malo sutra.
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 1:59

    dejanzec1 je napisao/la:Nemoj sada u postu da mi spominjes topli sendvic
    Sto batko sigurno je bio los.
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 25 vel - 1:59

    Samo do belgije mi iz Macedonije ima da putujemo 3dana od mog grada do jansena ima preko 2500km i kupis sampiona 500eura i treba da predjem 50 granice i 3 dana da putujem i umre ptica
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 1:59

    Zec,ovdje su se ljudi obezobrazili sa cijenama ptica .Lupaju neke nerealne cifre .Odlicna prica nebi smjela biti skuplja od 150 eura .
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 25 vel - 2:00

    taman posla da je los sendvic nego postimo za VELIGDAN
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 2:01

    malinois je napisao/la:
    dejanzec1 je napisao/la:Aco reci ti meni dali mozes da kupis u Belgiji pticu od 120 poena nagore za 150 eura i da ti dozvoli da je slusas

    Moze .Za te novce moze se kupiti extra ptica .A slusanje dolazi u obzir ako imas neku preporuku.Nekoga ko je sa njima blizak
    Malo teze ja sam pokusavao sto puta da stupim u kontakt i nikad nista nece ljudi da pricaju.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 2:03

    pezo je napisao/la:
    malinois je napisao/la:
    dejanzec1 je napisao/la:Aco reci ti meni dali mozes da kupis u Belgiji pticu od 120 poena nagore za 150 eura i da ti dozvoli da je slusas

    Moze .Za te novce moze se kupiti extra ptica .A slusanje dolazi u obzir ako imas neku preporuku.Nekoga ko je sa njima blizak
    Malo teze ja sam pokusavao sto puta da stupim u kontakt i nikad nista nece ljudi da pricaju.

    Ma boli te uvo ,rezervirao si ga iducu godinu i sad si miran Very Happy Very Happy
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 25 vel - 2:03

    malinois je napisao/la:
    dejanzec1 je napisao/la:Aco reci ti meni dali mozes da kupis u Belgiji pticu od 120 poena nagore za 150 eura i da ti dozvoli da je slusas

    Moze .Za te novce moze se kupiti extra ptica .A slusanje dolazi u obzir ako imas neku preporuku.Nekoga ko je sa njima blizak

    zavisi sta podrazumevas pod extra pticom,ali preko 120 bodova za te pare nemoze da se kupi.Osim ako je neko sa njima blizak? pa to je onda ustupak ili poklon,to se neracuna u prodaju.....



    pozdrav za sve ,cujemo se...odoh da spavamm Very Happy
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 25 vel - 2:04

    Tako je Aco ali ubedi Belgijance extra pticu prodaje 1000eura a to sto se kupuje za dole je cirkus ili ko ima srecu pa uradi nesto to sto rade poznata imena u Belgiji znas i ti da je biznis pa gde su belgijanci na svetskom zadnjih godina
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 2:04

    Ekipa ,ja vas pozdravljam za veceras .Nasmijao sam se i druzio sa dragim ljudima .Ujutru treba poranit .laku noc svima i nezamjerite na sali Sleep
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 2:05

    dejanzec1 je napisao/la:taman posla da je los sendvic nego postimo za VELIGDAN
    Postujem batko necu pominjati vise klopu samo budisicu ja i on nepostimo.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 25 vel - 2:07

    pezo je napisao/la:
    malinois je napisao/la:
    dejanzec1 je napisao/la:Aco reci ti meni dali mozes da kupis u Belgiji pticu od 120 poena nagore za 150 eura i da ti dozvoli da je slusas

    Moze .Za te novce moze se kupiti extra ptica .A slusanje dolazi u obzir ako imas neku preporuku.Nekoga ko je sa njima blizak
    Malo teze ja sam pokusavao sto puta da stupim u kontakt i nikad nista nece ljudi da pricaju.

    kako da stupis u kontakt kad nepricas nijedan drugi jezik,nista te ljudi ne razumeju..... Very Happy
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 2:08

    malinois je napisao/la:Ekipa ,ja vas pozdravljam za veceras .Nasmijao sam se i druzio sa dragim ljudima .Ujutru treba poranit .laku noc svima i nezamjerite na sali Sleep
    Bilo mi je zadovoljstvo saliti se sa tobom laku noc svima.
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 25 vel - 2:08

    Aco ti si i sam kupovao ptice od belgije imas ime uvo da cujes ako ti dozvole pare da kupis i opet ides da kupujes ptice zato ti kazem da je to CAROBAN KRUG OD KOGA NEMA IZLAZA i da je sve biznis prodaju muda za bubrege-belgijanci
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 2:13

    malinois je napisao/la:
    pezo je napisao/la:
    malinois je napisao/la:
    dejanzec1 je napisao/la:Aco reci ti meni dali mozes da kupis u Belgiji pticu od 120 poena nagore za 150 eura i da ti dozvoli da je slusas

    Moze .Za te novce moze se kupiti extra ptica .A slusanje dolazi u obzir ako imas neku preporuku.Nekoga ko je sa njima blizak
    Malo teze ja sam pokusavao sto puta da stupim u kontakt i nikad nista nece ljudi da pricaju.

    Ma boli te uvo ,rezervirao si ga iducu godinu i sad si miran Very Happy Very Happy
    Ko se zadnji smeje naj sladje se smeje.
    klokkende
    klokkende


    Broj postova : 54
    Age : 52
    Location : Uzice, Serbia
    Registration date : 25.10.2008

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by klokkende čet 25 vel - 10:59

    dejanzec1 je napisao/la:Milose poceo sam da parim imam 11 zenke u parenju pa videcu ovo mi je do sada prvi put da parim tako rano.Svi zenke lezu na jajima pa videcemo ali trebalo bi da bude mladih.Parim sa 5muzjaka od koji 3 su od mog prijatelja Furlana a 4 muskarac je od Kobal Stefan Slovenac koga ne poznaem ali super ptica i od mog prijatelja Zeljko Aleksic 1 muskarac.Svi muskarci su dobri a nadam se i zenkice pa videcemo u jesen sta smo uradili
    Pozdrav svima, nije me dugo bilo ovde a vidim da ste zahuktali dobro sa pisanjem, sta reci osim bravo. Pokusao sam da pogledam sta se sve desavalo od moje poslednje posete, ali nemoguce vas je pratiti, toliko postova ima. Posebno da pozdravim mojeg prijatelja Dejana, lepo je sto si tu. Ja sam imao tu srecu da cujem i ocenjujem ptice po kloku slicne Spanskim pticama koje su postavljene na forumu. Mnogi, ako ne i vecina mi nisu verovali da je to moguce kada sam na jednom takmicenju upisao 8 klok na osam ptica. Verovatno su mislili da sam poblesavio. Ali sad mi je drago da se cuju i snimci takvoga kloka. Ako pricamo o ovom snimku spanskih ptica ne treba da zaboravimo da je snimak uvek bleda kopija onoga sto se cuje na stolu, tako da bi ove ptice verovatno dobile i vise od 8 na klok kada bi se cule uzivo. Neki su pitali i da dam svoje misljenje o pticama iz Grcke. Ja dole sudim vec nekoliko godina zaredom i imam prilicno dobar uvid u kvalitet. Nemojte misliti da je sve extra kvaliteta u Grckoj, ali budite sigurni da imaju i ptica jako slicnih ovim Spanskim pticama. Doduse nisam dole u Grckoj cuo bola za 6 ali kloka za 8, a po sudijama iz Belgije i za 9 imaju. Nemam vremena da preslusam sve ove snimke i iscitam sve postove detaljno, ali samo jos jedna opaska za ptice iz Belgije i ocene koje dobijaju. Osim moje malenkosti sude im uglavnom sudije iz Belgije. Imena zvucna, Van Meir Cor, Werner Calebout, Pieter Joris... Mislim da je poslednji njihov drzavni sampionat sudio Pieters Joris, i da tu cini mi se ima dosta ptica sa 9 klok. Za one koji ne znaju Pieters Joris je predsednik KNBB-a. Neko je pitao i za Janssens Gilberta kojoj federaciji pripada, kada je bilo polemike koja federacija ima bolje ptice. Gilbert je u KNBB-u, otvoreni sistem. Mozda ce se neko razocarati Very Happy . Oni koji su bliski sa mnom mozda se secaju moje price od pre nekoliko godina kada sam od prijatelja iz Spanije dobio liste od Spanskih ptica sa jako visokim ocenama, liste koje su sa nekoliko raznih takmicenja i nekoliko sudija, sto iz Belgije sto iz Spanije. Ovo kazem iz razloga da potvrdim tvrdnju da u Evropi posle Belgije jako dobar odgoj malinoa imaju i Spanija i Grcka. Naravno ne potcenjujem ni Italijane, a ni imenjaka iz Slovenije, ali ovo pricam o generalnom odgoju. Uh, sad sam se vec izgubio, pokusao sam u jednom postu da nadoknadim ono sto vi polemisete danima i sedmicama, ali dobro, toliko za sada
    klokkende
    klokkende


    Broj postova : 54
    Age : 52
    Location : Uzice, Serbia
    Registration date : 25.10.2008

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by klokkende čet 25 vel - 11:30

    faganel je napisao/la:Možda u prvom taktu????? Neeeee!!
    Ne vidim zašto, budišicu, prepisuješ Malinois u objašnjenjima kloka???? Pa baš od rijeći do rijeći?????
    Zamolio bih Klokkende, našeg natraženijeg sudiju van područja bivše Juge, da nešto više kaže o grčkim i turskim odgajivačima i kvaliteti njihovih ptica. Očito, brzamo sa generalnim zakljušcima.
    Ujedno bih zamolio Rico da malo popriča o italijanskim uzgajivačima i pticama. On je njih ove godine pošteno namučio i, očito, je daleko najkvalificiraniji za takvu priću.
    Obojici zahvaljujemo unapred-
    Hvala na komplimentu. Za ptice iz Grcke sam vec rekao, a za Turske malinoe nemam pojma, nisam tamo sudio nikada, u Bugarskoj jesam ako ste mozda na njih mislili. Kvalitet u Bugarskoj nista posebno mada su dovukli silu dobrih ptica iz Belgije. Mozda ce za godinu-dve i u Bugarskoj imati sta zavidno da se cuje, znajuci sta sve dolazi do njih i sta sve kupuju (i koliko placaju Very Happy ).
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 12:22

    Pozdrav Zeljko .Drago mi je da si se pojavio . Very Happy

    Do sada na forumu smo komentirali samo snimke (sto je i logicno) .Kakve ima ptice neka od zemalja sto si naveo treba cuti uzivo .Ko je sta ocjenjivao nije toliko bitno.Kazes zvucna imena ? Zasto bi zvucno ime bio sudac iz Belgije a ne iz Bugarske?
    Preslusavajuci postavljene snimke davali smo komentare na osnovu onoga sto smo culi.Neke snimke su bolje a neke losije ALI jedno je isto ,moze se cuti ono sto bi trebalo i naslutiti kvalitet .

    Kad nades vrijeme poslusaj snimku ptica iz Grcke ,521bod ,ocjenjivao je sudac koji je zvucno ime i ako imas volje daj komentar.Gotovo sam siguran da je snimka za vrijeme ocjenjivanja .
    Na smimku spanskih ptica cuje se odlicno ono sto treba cuti ALI Grckih........
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 25 vel - 13:32

    Evo sa malim zakašnjenjem osvrnuo bi se na diskusiju vezano uz nabavku kvalitetnih ptica.Za nabaviti kvalitetnu pticu potrebno je da se dosta toga poklopi.Treba biti spreman prevaliti dugačak put,biti spreman pticu masno platiti i po mogućnosti znati govoriti neki strani jezik.Sve to imam pa je opet problem.Problema i prepreka ima još.
    Odlično govorim engleski a služim se i sa talijanskim.I sam ne znam koliko sam belgijanaca zvao telefonom ,ali vrlo su rijetki sa kojima sam se uspio sporazumiti.Osim toga ti sjevernjaci su bitno drukčiji mentalitet nego li smo mi ovdje.Briga njega što si prevalio 2000 km da dođeš do njega.Eventualno te ponudi sa kavom i stavi pred tebe ocjenske liste na stol.Ne pričam napamet,već sam to doživio.Nema slušanja.I onda se misliš ,a što sad.Prevalio sam toliki put neću se vratiti bez ičega.I uzmeš normalno više ptica.Jer kome se isplati toliki put i trošak radi jedne ili dvije ptice.Uzmeš ih više.A kad dođeš kući razočarenje.Bude jedna ili dvije kvalitetne ptice ,a ostale škart.Sjećam se jedne koja je imala 132 boda,a kad sam je slušao nije imala ni jednu vodenu turu.Zato nebi nikom preporučio da na ovaj način kupuje ptice.Nije sve što dolazi iz Belgije kvalitetno.Kao i u svemu malo je onog stvarno kvalitetnog.Ja sam svoju školu platio i nema šanse da više ikad idem gore bez nekakve preporuke.Tu je Aco u pravu.Ukoliko imaš preporuku i dozvole ti slušat ptice to je druga priča.Jedino tako.A i kad imaš preporuku opet nije lako.Teško će se netko na tako dalek put odlučiti poći sam.Znači ide vas makar dvojica.Tako kvalitetnih ptica kakve svi mi želimo niko nema previše.I kad to podijeliš sa kolegom ispada da si sav taj put prešao radi jedne ili eventualno dvije ptice.Kad je uz to masno platiš i pridodaš troškove puta dođeš do brojke od koje boli glava.
    I zato smatram da se u Belgiju isplati otići jedino ukoliko imaš dobru vezu i unaprijed rezervirane kvalitetne ptice.Pod ovi kvalitetne ne smatram kvalitetne liste ,nego kvalitetne ptice.A to je sve skupa vrlo teško izrealizirati.Zato oprez!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 15:11

    Malo smo se zasitili slusanja ptica i komentara .Ova tema koju smo sad dotakli je jako zanimljiva. NABAVKA PTICA .Ne kupuju se uvjek ptice ,nekad se i poklanjaju Smile

    Svi smo nekad bili na pocetku ovog hobija i bili smo prinudeni od necega krenuti.Putevi su razliciti .Neki su krenuli od vrhunskih primjeraka ,neki od prosjecnih a bilo je i onih kojima su prve ptice bile ispod prosjeka.

    Platezne sposobnosti svima su nam razlicite .Ljudi koji lakse mogu izdvojiti veliki iznos i kupiti „vrhunske ptice „ lakse se mogu i razocarati.Istina je ,vece su sanse ako se krene sa pticama kojima su bar liste „ukrasene „ visokim ocjenama nego onima koje to nisu,ugodaj traje do prvog natjecanja a onda RAZOCARENJE.

    Sta se tad dogada :nevalja sudac ,losi uvjeti,slaba hrana itd itd.Nije to bas tako.

    Zeljko je komentirao Belgijske suce .Pa ljudi moji upravo ti UVAZENI suci stancaju ocjenske liste i u dogovoru sa uzgaivacima (mozda i uz financijsku potporu) nama prodaju maglu.Ja osobno sam se zasitio toga .Kroz kucu mi je proslo i previse ptica iz Belgije .Bilo je tu i vrhunskih a bilo je i onih koje to nisu.Sreca je da imam koliko toliko znanje i prepoznam u startu dobru listu a losu pticu.Problem je ljubiteljima ptica koji nemaju znanje a imaju veliku volju.

    Sve rezultete po Belgiji i drzavama gdje ocjenjuju takvi suci primam sa velikom rezervom.Ne bih volio da me krivo shvatite i sam znam da su u Belgiji najbolje ptice ALI IH JE MALO a na listama ih ima na ne kila nego tone.

    Jedini ispravan nacin je poslusati pticu .E sad ,kako u Belgiji poslusati pticu? Tesko.Da se ne ponavljamo MARIN je to vec pojasnio.

    Kad krenemo u nabavku ptica trebamo rascistiti sta zelimo.Pticu za uzgoj ili ucitelja .Za uzgoj nije problem nabavit pticu ali za ucitelja je to veliki problem.Jako bitna stvar je da mora imati sve ture pa zasta god je planirali .Uzgojnoj ptici mozemo tolerirati uz sve njene kvalitete i pojedine „necistoce“ ALI UCITELJU BAS I NE.

    Neko je u ovim nasim diskusijama rekao da pojedinci drze ptice iskljucivo za natjecanja a odreden broj uzgaja ptice da uziva u njima .Slazem se .Medutim trebamo rascistiti sami sa sobom dali smo spremni slusati 100 muzjaka dobrih takmicara sa vristanjima ,rietima i ostalim piz….ma .Ptica moze imati :klok7 ,bol 5 rol 4 stalton 6 …………riet -2. visoke ostre ture -1 ,aspirirati za -2 boda i na kraju skupiti 129 bodova .Dal ste spremni uzgajati takve ptice i UZIVATI u njima to morate samo odluciti.Ja nisam.

    Jednom smo se u ovim korisnim druzenjima dotakli teme o kaznjavanju ptice u negativnim turama .Svi smo imali svoj stav .Al je jedno sigurno i uvjerio sam se u to da velika vecina sudaca ne kaznjava negativna ispjevavanja .Treba pronaci neku sredinu .Imao sam obicaj kod takvih ptica u ocjenskoj listi napisati :npr. PTICA IMA VELIKE SANSE DA NAKON ODMRACIVANJA PJEVA RIIIET . EEEE Smile tad bih ispao svakakav .Svojim komentarom bih smanjio trzisnu vrijednost toj ptici ali bih na sebe navukao ,uh necu o tome Smile

    Bas sam pretjerao sa ovim tekstom .Forum je namjenjen sirojok masi .Oni koji ovo znaju nek ne misle da prezentiram pamet i prodajem maglu a oni koji nisu znali nek im ovo sluzi kao poduka .
    Da ,jos nesto .Svakako je bolje doci u Hrvatsku ,Srbiju,Sloveniju i kupiti maglu nego ici u Belgiju .Put je kraci i manji su putni troskovi . Smile Smile Smile geek

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 13 svi - 20:29.