Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
Renato.M
cuban.ue
dr.nenad86
PiiPS
zijada
koce
evmolp
Merlo
Branimir
crv
bocka
sasaznas
dragutin rajnović
Vrbanja
PESTI
nedeljkovg
baki302000
misko1
Miljenko
vlada nish
seadriver
čajka
Carduel
Fago
ikayke
waterslager
sgobin
zvrcko sen
MIROSLAV 79
IvoR
krstokljun
vlado
grujo
faganel
Boban NA
MARIN
klokkende
mali maša
korkut
pezo
damir64
ticar
pippo
waterslager bitola
budisic
Vasko-MK
dejanzec1
kreso
malinois
53 posters

    malino kanarinci

    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 sri 24 oľu - 23:59

    Da da to mi je bila mislim jedna od največih grešaka. za ovu godinu sam napravio vanjsku volijeru u koju namjeravam pustiti ženke samo me malo strah od komaraca kojih zna imati kod nas.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 25 oľu - 0:09

    damir64 je napisao/la:Da da to mi je bila mislim jedna od največih grešaka. za ovu godinu sam napravio vanjsku volijeru u koju namjeravam pustiti ženke samo me malo strah od komaraca kojih zna imati kod nas.

    Morat ćeš onda staviti mreže komarice ,jer bi moglo biti gadnih problema.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 25 oľu - 0:11

    damir64 je napisao/la: Ovako izgleda ženka kad se dođe rano doma

    Ta ti je dobra ,ali ova je gadna.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja čet 25 oľu - 0:17

    Pozdrav Marine!
    muzjake i zenke drzim zajedno do zavrsetka mitarenja
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 25 oľu - 0:21

    Vrbanja je napisao/la:Pozdrav Marine!
    muzjake i zenke drzim zajedno do zavrsetka mitarenja

    Jeli stare i mlade sve zajedno?

    Što radiš nakon toga?
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 54
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut čet 25 oľu - 0:24

    damir64 je napisao/la:Da da to mi je bila mislim jedna od največih grešaka. za ovu godinu sam napravio vanjsku volijeru u koju namjeravam pustiti ženke samo me malo strah od komaraca kojih zna imati kod nas.
    ja bih stavio duplu mrezu a vanjaska neka bude od onih sitni sto ne moze da udje komarac tako je bolje to imam ja kuci
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 čet 25 oľu - 0:33

    Pozdrav!
    Gdje bi se mogla nabaviti mreža protiv komaraca
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Carduel čet 25 oľu - 0:36

    damir64 je napisao/la:Pozdrav Marine!
    Evo kako radim kad sve ide kako treba. kada ženka počinje praviti gnijezo nakon otprilike trečeg dana počinje cvrčanje ženke kad čuje pjesmu mužjaka i tada počinjem sa puštanjem mužjak kod ženka.Dogodi mi se da mi ženka neče primiti odmah mužjaka kad sam ga pustio i ako se počinju naganjivati vadim mužjaka van od ženke. Tek kad vidim da su se parili i da se poslije parenja ne tuku tada znam ostavljati mužjaka kod ženke inače ga gotovo uvijek vadim van. Nekad sam znao ostavljati mužjaka kod ženke i to je znao biti pravi rat i nemam ih srca gledati kad se tako svađaju. Obično kad bi mi se počeli tuči prvi puta kad bih stavio mužjaka kod ženke to bi se događalo i poslije zato ih pokušavam odmah rastaviti ako nisu baš spremni na druženje.

    Evo i moga iskustva od ove godine! Spojio sam par malinoa kad je ženka počela praviti gnijezdo i na divno čudo prvi 5 sekundi sve je prošlo kako treba. Mislim u 6 sekundi, ako se ne varam, mužjak je bio na podu u poziciji kao da ga je jastreb uhvatio i naravno sa "sitnim" posljedicama (krvava šljiva ispod oka - na trenutak sam pomislio da je to nova boja kod malinoa - svjetlo crvena) i što sam mogao nego izvaditi mužjaka od ženke. Nakon toga bi puštao mužjaka sat prije gašenja svjetla i ujutro vadio iz parilice. Ali ništa nije pomoglo! Taj je vječito bio donji! Kad bi ga izvadio u kavez taj bi pjevao i šepurio se kao da će voditi ljubav sa 300-ak njih ali kad bi bio 1:1 sa ženkom vječito bi bio u kutu ringa. Šta sam mogao učiniti!? Ništa, samo sam mogao gledati kako "ljepotan" po ko zna koji put dobiva "degenek - batine". Nakon nekoliko dana desio se prevrat nakon slučajno pogrešno osviranog tona na klavijaturama. Svirao sam pjesmu "Send me an angel" od Scorpions-a i pogriješio sam jedan ton pa sam "ljutito" raspalio nekoliko akorda koje nebi ni najveći expert uspio da dešifrira Very Happy kad za divno čudo ženka je čuvši to ćućnula i počela da "sikće" tražeći mužjaka. Nakon toga sam opalio još koji ton da se 100% uvjerim da je to napravila čuvši taj zvuk. Pošto sam bio siguran isprobao sam dosta instrumenata da provjerim njeno ponašanje i ustanovio da je najviše "iritira" zvuk flaute i to ton h iz druge oktave više od "middle c". Nakon toga sam pustio mužjaka koji je napokon poentirao. Kao rezultat te svirke imam 4 mlada malinoa tj. 4/4. To je moje iskustvo pa možda pomogne nekome. Very Happy
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 54
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut čet 25 oľu - 0:37

    damir64 je napisao/la:Pozdrav!
    Gdje bi se mogla nabaviti mreža protiv komaraca
    pa mora da ima svugde gde se prodaje mreza za armaturu i takve stvari
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 25 oľu - 0:38

    damir64 je napisao/la:Pozdrav!
    Gdje bi se mogla nabaviti mreža protiv komaraca

    Ima toga gdje hoćeš.

    Pa valjda gdje se prodaju vrata ,prozori žica.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja čet 25 oľu - 0:42

    Da Marine svi su zajedno mlade i stare zenke su u jednoj velikoj volijeri,a stari imladi muzijaci u drugoj volijeri u istoj prostoriji.
    poslije mitarenja sve zenke ostaju u istoj prostoriji a muzijake odvajam.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 25 oľu - 0:44

    Carduel je napisao/la:
    damir64 je napisao/la:Pozdrav Marine!
    Evo kako radim kad sve ide kako treba. kada ženka počinje praviti gnijezo nakon otprilike trečeg dana počinje cvrčanje ženke kad čuje pjesmu mužjaka i tada počinjem sa puštanjem mužjak kod ženka.Dogodi mi se da mi ženka neče primiti odmah mužjaka kad sam ga pustio i ako se počinju naganjivati vadim mužjaka van od ženke. Tek kad vidim da su se parili i da se poslije parenja ne tuku tada znam ostavljati mužjaka kod ženke inače ga gotovo uvijek vadim van. Nekad sam znao ostavljati mužjaka kod ženke i to je znao biti pravi rat i nemam ih srca gledati kad se tako svađaju. Obično kad bi mi se počeli tuči prvi puta kad bih stavio mužjaka kod ženke to bi se događalo i poslije zato ih pokušavam odmah rastaviti ako nisu baš spremni na druženje.

    Evo i moga iskustva od ove godine! Spojio sam par malinoa kad je ženka počela praviti gnijezdo i na divno čudo prvi 5 sekundi sve je prošlo kako treba. Mislim u 6 sekundi, ako se ne varam, mužjak je bio na podu u poziciji kao da ga je jastreb uhvatio i naravno sa "sitnim" posljedicama (krvava šljiva ispod oka - na trenutak sam pomislio da je to nova boja kod malinoa - svjetlo crvena) i što sam mogao nego izvaditi mužjaka od ženke. Nakon toga bi puštao mužjaka sat prije gašenja svjetla i ujutro vadio iz parilice. Ali ništa nije pomoglo! Taj je vječito bio donji! Kad bi ga izvadio u kavez taj bi pjevao i šepurio se kao da će voditi ljubav sa 300-ak njih ali kad bi bio 1:1 sa ženkom vječito bi bio u kutu ringa. Šta sam mogao učiniti!? Ništa, samo sam mogao gledati kako "ljepotan" po ko zna koji put dobiva "degenek - batine". Nakon nekoliko dana desio se prevrat nakon slučajno pogrešno osviranog tona na klavijaturama. Svirao sam pjesmu "Send me an angel" od Scorpions-a i pogriješio sam jedan ton pa sam "ljutito" raspalio nekoliko akorda koje nebi ni najveći expert uspio da dešifrira Very Happy kad za divno čudo ženka je čuvši to ćućnula i počela da "sikće" tražeći
    mužjaka. Nakon toga sam opalio još koji ton da se 100% uvjerim da je to napravila čuvši taj zvuk. Pošto sam bio siguran isprobao sam dosta instrumenata da provjerim njeno ponašanje i ustanovio da je najviše "iritira" zvuk flaute i to ton h iz druge oktave više od "middle c". Nakon toga sam pustio mužjaka koji je napokon poentirao. Kao rezultat te svirke imam 4 mlada malinoa tj. 4/4. To je moje iskustvo pa možda pomogne nekome. Very Happy

    Eto nabavite klavijature i problem riješen.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Carduel čet 25 oľu - 0:48

    MARIN je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    damir64 je napisao/la:Pozdrav Marine!
    Evo kako radim kad sve ide kako treba. kada ženka počinje praviti gnijezo nakon otprilike trečeg dana počinje cvrčanje ženke kad čuje pjesmu mužjaka i tada počinjem sa puštanjem mužjak kod ženka.Dogodi mi se da mi ženka neče primiti odmah mužjaka kad sam ga pustio i ako se počinju naganjivati vadim mužjaka van od ženke. Tek kad vidim da su se parili i da se poslije parenja ne tuku tada znam ostavljati mužjaka kod ženke inače ga gotovo uvijek vadim van. Nekad sam znao ostavljati mužjaka kod ženke i to je znao biti pravi rat i nemam ih srca gledati kad se tako svađaju. Obično kad bi mi se počeli tuči prvi puta kad bih stavio mužjaka kod ženke to bi se događalo i poslije zato ih pokušavam odmah rastaviti ako nisu baš spremni na druženje.

    Evo i moga iskustva od ove godine! Spojio sam par malinoa kad je ženka počela praviti gnijezdo i na divno čudo prvi 5 sekundi sve je prošlo kako treba. Mislim u 6 sekundi, ako se ne varam, mužjak je bio na podu u poziciji kao da ga je jastreb uhvatio i naravno sa "sitnim" posljedicama (krvava šljiva ispod oka - na trenutak sam pomislio da je to nova boja kod malinoa - svjetlo crvena) i što sam mogao nego izvaditi mužjaka od ženke. Nakon toga bi puštao mužjaka sat prije gašenja svjetla i ujutro vadio iz parilice. Ali ništa nije pomoglo! Taj je vječito bio donji! Kad bi ga izvadio u kavez taj bi pjevao i šepurio se kao da će voditi ljubav sa 300-ak njih ali kad bi bio 1:1 sa ženkom vječito bi bio u kutu ringa. Šta sam mogao učiniti!? Ništa, samo sam mogao gledati kako "ljepotan" po ko zna koji put dobiva "degenek - batine". Nakon nekoliko dana desio se prevrat nakon slučajno pogrešno osviranog tona na klavijaturama. Svirao sam pjesmu "Send me an angel" od Scorpions-a i pogriješio sam jedan ton pa sam "ljutito" raspalio nekoliko akorda koje nebi ni najveći expert uspio da dešifrira Very Happy kad za divno čudo ženka je čuvši to ćućnula i počela da "sikće" tražeći
    mužjaka. Nakon toga sam opalio još koji ton da se 100% uvjerim da je to napravila čuvši taj zvuk. Pošto sam bio siguran isprobao sam dosta instrumenata da provjerim njeno ponašanje i ustanovio da je najviše "iritira" zvuk flaute i to ton h iz druge oktave više od "middle c". Nakon toga sam pustio mužjaka koji je napokon poentirao. Kao rezultat te svirke imam 4 mlada malinoa tj. 4/4. To je moje iskustvo pa možda pomogne nekome. Very Happy

    Eto nabavite klavijature i problem riješen.

    Mislim da ne mogu "svake"! Samo one s dobrim procesorom za generiranje zvuka! Nije to obična ženka! Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 25 oľu - 0:54

    Vrbanja je napisao/la:Da Marine svi su zajedno mlade i stare zenke su u jednoj velikoj volijeri,a stari imladi muzijaci u drugoj volijeri u istoj prostoriji.
    poslije mitarenja sve zenke ostaju u istoj prostoriji a muzijake odvajam.

    Ako tad odvojiš mužjake i ženke ih više ne čuju do parenja ,to onda nebi trebao biti problem.Mislim na to što neke ženke neće da se pare.
    Ali je veliki problem što to sve slušaju mladi mužjaci.To nikako nije dobro.Jer oni bi trebali biti odvojeni ,sami sa učiteljima.Ovako pokupe sve i svašta.
    Mnogima je imati nekoliko odvojenih prostora nepremostiv problem.Nažalost za kvalitetan uzgoj malinoa to je nužnost.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja čet 25 oľu - 1:31

    Nazalost Marine prostor je problem ali pokusacu i to u buducnosti rjesiti.


    PS.i pored ovog problema u zadnj 3 god. prilicno sam zadovolljan .Svake godine izlezem 2-3 kolekcije i izlazem 1-2kolekcije poprilicno fine ocjene dobijem na izlozbi .Prosle godine 2009god. zbog bolesti nisam pario puno pa sam imao samo 5mladi muski na izlozbi odnjih 3 su bila 99p, 115p,120p.Ocjenjivao ih je Robert Mitemajer iz Belgije, a jos mi nijedna ptica nije dobila negativan poen.Upozorio me da su mi ptice pune vode sve ture super ali moram poraditi vise na klokotu.tako da cu i to pokusati popraviti naravno uz pomoc sasavjetima dobri ljudi kako da poradim na tome


    Pozdrav i velika hvala na ovim savjetima
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 25 oľu - 1:50

    Vrbanja puno srice u popravljanju tura evo da se nadovezen malo na temu zivnila je opet ima dosta malinoasa i to mi je drago evo sta Marin kaze uzgoj je zahtjevan potreban je prostor ali ja sve to cu imat ubrzo na raspolaganju tri prostorije samo da me mladi krenu pa ce bit sve ok ,ciba san napravija triba ih napunit do zime , svakako pozzzz Dr. malinoa Aci koji se vratija temi i okupija opet ekipu kako tema ova i zasluzuje naravno i nasem Dj. Marinu!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Gost čet 25 oľu - 1:56

    Kao novi član foruma i novi odgajivač malinoa mogu samo sve pohvaliti na ovoj temi jer su svi ozbiljni i posvećeni malinou. Takodje zahvaljujem svim onim koji znaju malo više od ostalih i daruju nas lijepim savjetima i uputama kako treba raditi i to onako spontano...ponekad kroz čistu razmjenu iskustava...Svaka čast momci (bivši i sadašnji)
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja čet 25 oľu - 2:14

    Kreso!
    hvalati nazeljama itebi sve najnaj a i ostalim ticarima pokusacu ija nesto da uradim na boljim uslovima ako se mogne.ovih par godina sto se bavim malinoima 6god. sve je to pocetna lekcija .nesto sam i naucio o njima pa sam ove godine povecao broj parova postoje problemi sa zenkama ali uspio sam dobiti 30tak ticica nadam se jos nekih 20tak i to je zasada granica mojih uslova ,a za ubuduce cemo vidjeti

    Pozdrav

    kako bi to bilo fino da se mozemo svi zajedno sastati pa posteno ispricati i izmjenjati iskustva
    ovako me zaboli ruka pisuci
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by zvrcko sen čet 25 oľu - 3:31

    Vrbanija mi ti se sastajemo i uživamo jeste da si nam ti malčice daleko ali sjetit ćemo se mi tebe rastežući po gradelama....kad dolaziš ili prolaziš kroz dalmaciju najavi pa da vidiš što smo organizirani.....za tren oka se nađemo sa svih dijelova lijepe naše i naš pippo nam daje međunarodni karakter....


    krešo kumpiri se počeli sadit po neoriću ja kupija 200 kg kumpira i 6 kg kapule bit će mladih kumpira i kapulice a i šta god mesa
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel čet 25 oľu - 21:14

    Bilo bi dobro da moderator posluša moderatora i koristi pjevačku brbljaonicu-
    A sada dalje.
    Ja isklučivo ubacujem mužjaka, kada ženka na pjev mužjaka (čiba prislonjena na parilicu) ČUČNE. Time izbjegavam ono ganjanje i čerupanje po parilici. Pa i moguće ozlijede.
    Ima ženki koje ne čupkaju jutu i ne prave (pune) gnjizdo.
    A ima ženki koje jednostavno nemaju nagon za parenje. Jednostavno NEMAJU.
    Srića da to nisu česti slučajevi.
    Ovdje bi još nadodao nešto što se češće događa i često smo u nedoumici šta da radimo.
    Jučer mi se ispilio 4.mladi nakon 15 dana. Prva 3 su izašla na vrime a ovaj nikako. Ranije bi pokušavao ja probiti jaje da se mali lakše iskobelja i rijetko bi uspio. Obično bi raskvario jaje i mali gotov. Više se ne petljam u prirodu. Vidio sam ,da je postotak spašenih strašno malen u odnosu na uginuća. Odlučio sam ,da se više ne diram u jaja /ptičja naravno). Učinim sve što treba prije toga-2 dana ranije podmetnem vodu ispod gnjizda,dan ranije ima ženka mogučnost da se okupa-i savjest mi je čista. Godine su pokazale da je to bila pravilna odluka.
    Kako je sada vrijeme piši-briši evidencije naknadno ću staviti na stranicu jedan dobar pregled situacije u uzgoju razrađen u Excel-u. Kada se dobro povežu polja jedan klik na situaciju bilo koje ženke ili mužjaka se prikazuje u kumulativu. Koliko je bilon jaja,koliko oplođenih, koliko mučaka i t.d. Nije loše za pogledati.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 čet 25 oľu - 22:22

    Pozdrav forumašima !
    Drago mi je da smo uspjeli pronači uzroke naših problema oko parenja. Naravno netko ima sreće što su mu ptice udarene na klavijature što je dobro. Zamisli da sad moram svirati bubnjeve da bi mužjak pario mislili bi susjedi da je neki koncetr u pitanju. Eto kako je jednostavno uz pomoć tehnike i otvotenog srca lako riješiti neki problem koji nas strefi.Zahvaljujuči našim mentorima sve je to nekako lakše a i čovjek dobije volju kad sa nekim riješava problem ne kad se sam muči. Kad kažemo da se mladi moraju odvojiti u prostoriju da nisu blizu ženki da li bi to značiko da nikako ne bi trebali čuti ženke ili ide ako ih čuju malo.A isto tako da li bi recimo učitelj morao biti odvojen da nikako ne čuje druge ptice osim kad mu se mladi donose na školovanje. Ako budem morao imati toliko prostora istjerat će me žena iz kuće i mene i moje ptice.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 čet 25 oľu - 22:32

    Pozdrav gosp Kulić!
    Biti ćemo Vam jako zahvalni na takovoj informaciji za evidenciju koje nikad dosta. Evo kao ja postupam kad mi se trebaju leći mladi. Ja tada uzmem jaja u posudicu nalijem mlake vode i stavim jaja da plutaju neko vrijeme. Tako je moja baka metala jaja od kokoši koja bi se na vodi micala ako je zametak živ. Na taj način nemam problema sa izvaljivanjem mladih ptica. Samo da se one počnu pariti i leći jaja pa će valjda biti i mladih. Ova je godina krenila katastrofalno nikad lošije ali se nadam boljem.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 25 oľu - 23:40

    Damire i mene zena ganja al se nedan hehehe prostorije brojin a njoj pada mrak na oci hehehe bit ce garaza ubrzo spremna ,stubiste stana je vec davno okupirano a i gornji wc san okupira privremeno briga me cer mi daje podrsku pa smo dvoje na prema jedan dok je tako nema straja Very Happy, bilo bi zanimljivo da nam Marin kaze kako je on rijesija situaciju sa ukucanima s obziron da zivi u stanu i mislin da i on je okupira par prostora Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 26 oľu - 0:36

    kreso je napisao/la:Damire i mene zena ganja al se nedan hehehe prostorije brojin a njoj pada mrak na oci hehehe bit ce garaza ubrzo spremna ,stubiste stana je vec davno okupirano a i gornji wc san okupira privremeno briga me cer mi daje podrsku pa smo dvoje na prema jedan dok je tako nema straja Very Happy, bilo bi zanimljivo da nam Marin kaze kako je on rijesija situaciju sa ukucanima s obziron da zivi u stanu i mislin da i on je okupira par prostora Very Happy

    Kad se ulazi u stan lijevi dio je moj ,a desni njezin.I to je to.
    avatar
    Gost
    Gost


    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Gost pet 26 oľu - 0:39

    Bravo Marin....to se zove tolerancija.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 20 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 13:50.