Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+23
franeperuzovic
xyz
DAMIAN
CASPER
brabus
many
jope
seadriver
refa95
krnjolac
ticar
baltic
lord189
Dax BG
DOMO
Carduel
PESTI
Branimir
MARIN
Sina BL
carduelismo
bocka
Miljenko
27 posters

    Ocjenite moga stiglica

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by PESTI čet 12 stu - 21:04

    Treba i to pokušati . Ženka mora biti spolno zrela , ako je ,,djetinjasta,, rano idemo sa pticom u uzgoj onda imamo štetu i netrebamo ništa normalnog očekivati, ali ako želimo štancati onda je bitno da je iscjedimo koliko god može jaja snesti i jaja podbacivati pod dadilje.
    Imam prijatelja koji nikada ne koristi jednogodišnjueg grdelina u uzgoju več uvjek dvogodišnjeg i tako ih koristi nekoliko godina ako nije problematičan , npr da razbija jaja ..
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:04

    PESTI je napisao/la:ja razumijem popularnost majora i njihov uzgoj ali i tu si totalno nedorečen , bez ljutnje ali u ničemu mi nisi dao do znanja da razumiješ bilo što o čemu raspravljamo.

    dobro, u pravu si Smile

    Tvoja zadnja je uvjek ,,nemoram ja ovo nekom ili što dokazivati,, OK ali nemoj ni podcjenjivati nešto što ne razumiješ.

    tako je, nerazumijem se u nista , i tu si u pravu

    Mali savjet od mene u vezi uzgoja :Dvogodišnji grdelini su najbolji za uzgoj , čak se prvu godinu grdelin ne pari ako je kasnije izležen (7 mjesec)več ga se ostavlja do iduče godine.

    hvala na savjetu, bojim se samo da grdelin iz 7 mjeseca pari bez problema sljedecu sezonu,bar kod mene...

    P.S. Kad su stari tiči u pitanju imam potomka od grdelina starog 15 godina, a to se zove ljubav prema pticama


    ljubav je prema svima ista,i prema starim i prema novo-izlezenim,ako gajimo nove,zasto i stare i mlade nebih gledali isto, ja cu ostaviti starca 3 god. ili vise ako mi je bitan za rasplod i ako imam liniju u koju da ga ubacim, ali ako postoji
    bolji mladji narastaj onda ne, jer ja idem sa boljeg na jos bolje , ne samo ja, nego tako ti je ovdje.
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER čet 12 stu - 21:10

    [quote="EUMOx"]mestre,vidicemo sta ce biti, dusevna bol nepostoji,ali opet bilo bi fino ako tako bude ispricati se , mene ovo prepucavanje netangira jer mi nemoze niko crtat mrava a ubjedjivati me da je medvjed, nego me ponekad tangira nepravda i izokretanje rijeci. sto se prodaje tice,to nece ici jer je daljina oko 1600km do Trogira,veliki stres za pticu a ja nenosim ptice ni na izlozbu zbog tog stresa pakovanja i prevoza, pored toga ta ptica koja bi za tebe vridila puno a i zamene (glede ulozenog truda u trening),za ove ovdje bi vridila isto kao i sve ostale. Za to,ta ptica ce ostati u azilu kod mene. I vidis,ja idem sa majorom na ono za sta triba tschusi parva balcanica, uzmi to u obzir. Da budem iskren,neidem na slipo,jer znam da moze posto sam to jednom uspjesno odradio.

    ps. ako je cina jednog c.c. ili c.b. koji piva pletivo i ziju velika, koliko bi bila onda onda za jednog majora pa ako jos bude mutacija ? normalno,ako je eumo spalt u satinet cina mu je 400-450 eur bez da te ko pita sta piva...



    nemoras ti da mi nosis pticu u trogir, ja cu da dodjem po nju sam! samo nemoj da zaboravis pustit snimku od ptice kako pjeva da ne bi dolazio zabadava!! jer vizlijade od dvije stotinke duzine i cjacjakanja ima ovde prekoputa na ciovu!!! i to cijelu godinu
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:14

    Šta ste ovako napali čovika,pa šta čovik se razumi ,skužija je kako se to radi,vi niste i ajmo sad udri po njemu. Meni je neugodno.Zašto mu ne virovat, ne ide mi u glavu zašto bi bez veze to govorija ako nije to tako,mislin bez veze mi je to,ja mu virujen.dopizdili čoviku batudaši i vizliiijaadeee i to je to,jednostavno.Jednostavno.

    PS
    Iman samo jedno pitanje :

    Da van je danas Naomi Campbel,sutra Angalina Jolie,preksutra opet ova prva ,ja bi ih deseti dan posla u PM koliko ih god ima.Tako i ovo :dopizdilo čoviku


    Zadnja promjena: angel; čet 12 stu - 21:18; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER čet 12 stu - 21:18

    ja samo kazem ako je to njemu tako jednostavno neka mi napravi, spreman sam platiti i ici po pticu. a ako je jos i major u mutaciji nekoj i jos ima batudu i vrhunsku zijadu, eeeeee moj druze ja bi mu se klanja dok sam ziv.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:18

    CASPER, cucemo sve, dolazak kupovina prodaja, to iskljucujemo kao sto sam vec rekao. Rijeci kupovina prodaja me uobste neinteresuju. Nego polako,zivi bili pa vidili i culi. Iako se jako slabo razumijem u materiju,malo manje od onih koji znaju pomjesati ljepilo i posajbati,uloviti pa izabrati, pa strpati u tamu, ... ja to nista neznam,ali imam ja mozda neku drugu materiju, bice da je neki DejaVU Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:23

    EUMOx je napisao/la:CASPER, cucemo sve, dolazak kupovina prodaja, to iskljucujemo kao sto sam vec rekao. Rijeci kupovina prodaja me uobste neinteresuju. Nego polako,zivi bili pa vidili i culi. Iako se jako slabo razumijem u materiju,malo manje od onih koji znaju pomjesati ljepilo i posajbati,uloviti pa izabrati, pa strpati u tamu, ... ja to nista neznam,ali imam ja mozda neku drugu materiju, bice da je neki DejaVU Smile

    Mogu li se ja čemu nadat............
    scratch
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:23

    angel je napisao/la:Šta ste ovako napali čovika,pa šta čovik se razumi ,skužija je kako se to radi,vi niste i ajmo sad udri po njemu. Meni je neugodno.Zašto mu ne virovat, ne ide mi u glavu zašto bi bez veze to govorija ako nije to tako,mislin bez veze mi je to,ja mu virujen.dopizdili čoviku batudaši i vizliiijaadeee i to je to,jednostavno.Jednostavno.

    PS
    Iman samo jedno pitanje :

    Da van je danas Naomi Campbel,sutra Angalina Jolie,preksutra opet ova prva ,ja bi ih deseti dan posla u PM koliko ih god ima.Tako i ovo :dopizdilo čoviku

    Angel, ma nesekiraj se drugar, svi zajedno da se skupe mogu mi u najgorem slucaju samo pljunut pod prozor Smile

    ps. vidim da si ti shvatio bit vizlijada i pletiva, a to ti je dobar primjer sa naomi cambel Smile


    Zadnja promjena: EUMOx; čet 12 stu - 21:27; ukupno mijenjano 2 put/a.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:24

    EUMOx je napisao/la:
    angel je napisao/la:Šta ste ovako napali čovika,pa šta čovik se razumi ,skužija je kako se to radi,vi niste i ajmo sad udri po njemu. Meni je neugodno.Zašto mu ne virovat, ne ide mi u glavu zašto bi bez veze to govorija ako nije to tako,mislin bez veze mi je to,ja mu virujen.dopizdili čoviku batudaši i vizliiijaadeee i to je to,jednostavno.Jednostavno.

    PS
    Iman samo jedno pitanje :

    Da van je danas Naomi Campbel,sutra Angalina Jolie,preksutra opet ova prva ,ja bi ih deseti dan posla u PM koliko ih god ima.Tako i ovo :dopizdilo čoviku

    Angel, ma nesekiraj se drugar, svi zajedno da se skupe mogu mi u najgorem slucaju samo pljunut pod prozor Smile

    znači mogu jel..... scratch
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:26

    Angel, reci sta ti triba ?
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic čet 12 stu - 21:26

    Izgleda da je Dejavu .Ja cesto sanjam da mi pjeva grdelin a kad se probudim kad ono cd batuda Laughing Very Happy .EUMOX hoces i meni jednog poklonit ako vec ne prodajes?
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by DAMIAN čet 12 stu - 21:28

    .


    Zadnja promjena: DAMIAN; uto 9 oľu - 18:46; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:29

    EUMOx je napisao/la:Angel, reci sta ti triba ?

    Znaš ne mogu ovako ,malo mi je neugodno,eto, neugodnoooo miii jeeee.........
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:31

    baltic je napisao/la:Izgleda da je Dejavu .Ja cesto sanjam da mi pjeva grdelin a kad se probudim kad ono cd batuda Laughing Very Happy .EUMOX hoces i meni jednog poklonit ako vec ne prodajes?

    jeli ono Zenica bi u Dalmaciji ? zdravo je sanjati...ali kad se probudis naljepse je vidit da imas tice kakve nema svako...docekaj to, pa se javi
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic čet 12 stu - 21:41

    EUMOx je napisao/la:
    baltic je napisao/la:Izgleda da je Dejavu .Ja cesto sanjam da mi pjeva grdelin a kad se probudim kad ono cd batuda Laughing Very Happy .EUMOX hoces i meni jednog poklonit ako vec ne prodajes?

    jeli ono Zenica bi u Dalmaciji ? zdravo je sanjati...ali kad se probudis naljepse je vidit da imas tice kakve nema svako...docekaj to, pa se javi
    Ma nebi dao ovu svoju livnjakinju za dvije tvoje majorke i jednog generala Very Happy Kad se salimo vec ja bi ti preporucio da se povuces dok si ranjen jer moze neko pomislit da ozbiljno pricas.Jer kod nas u dalmaciji se ozbiljno svata i sala Smile
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Miljenko čet 12 stu - 21:44

    baltic je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:Ja bi volio znati napravit pravog Rolling Eyes . Makar morao i sam skocit na zenku
    :

    Very Happy Ma i ja bi samo neznam valjal mi genetika za pjev Smile scratch

    Baltic, dok ne provas...neznas! Twisted Evil
    A pitat majstore se ne isplati, jer nikad ne znas rekli su ti istinu ili ne? Question What a Face
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 21:55

    baltic, ono sta ti imas,dali bi dao ili ne,svejedno je, to meni netreba.

    A neznam odkud ti to da sam ja ranjen kad se ja tako neosjecam,nisam bas ranjiv tako lako, i neznam ko bi to trebao biti kompetentan da me rani ? bar u ovoj temi ja ga nisam primjetio ...

    Kod nas u Bosni se na salu odgovara salom, i sala se dobro razlikuje od ozbiljnosti.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Miljenko čet 12 stu - 22:32

    angel je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Angel, reci sta ti triba ?

    Znaš ne mogu ovako ,malo mi je neugodno,eto, neugodnoooo miii jeeee.........

    Ajde, sapni nam potiho-na-uho sto ti triba? Ako i nema u Njemackoj mazda ima u Americi! bom
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 23:40

    Miljenko jesi se ti šta naljutija na mene zbog ćiba.stvarno mi je fatureta 6 ćiba slat na avion ,pakiranje,pizdarije,jebada,koštat će više sve ostalo nego šta one vride.jesi ono reka da ćeš nalito dolazit vamo,pa da to ostane za tada,a?
    Za vi EUMOx,šta bi mi falilo,da me ubode,sa kakvim majoron šta batudaje,u ovoj neimaštini baš bi me strefija.Samo di ću kad me onako direktno pita,di mi je obraz,nisan ima srca reć.
    Propa bi u zemlju.Da me sa jednin takvin ne bi diga iz mrtvi- bi.(lakše mi je ovako malo izokola) smajlić
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Miljenko pet 13 stu - 0:02

    Nisam Angele, nisam se naljutija. Razumijem ja ono za cibe. Ostavit cemo to za dogodine, ako bude zdravlja.

    A ovo za Eumox, ne znam bi li plaka ili se smija. Dodje mi na isto. Nacekat ces se ti (i ja, i bilo ko drugi) dok te on "ubode sa majorom"!

    PS: U Americi je prosle godine doslo do uvoza "majora" iz Azije. Kakvi su pjevaci, bolje da ni ne znate. Ne mozes njih nauciti pjevu (niti ocekivati od prve dvi-tri generacije), pa da ih mlatis dan i noc tokom 24 miseca.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost pet 13 stu - 0:24

    Miljenko je napisao/la:Nisam Angele, nisam se naljutija. Razumijem ja ono za cibe. Ostavit cemo to za dogodine, ako bude zdravlja.

    A ovo za Eumox, ne znam bi li plaka ili se smija. Dodje mi na isto. Nacekat ces se ti (i ja, i bilo ko drugi) dok te on "ubode sa majorom"!

    PS: U Americi je prosle godine doslo do uvoza "majora" iz Azije. Kakvi su pjevaci, bolje da ni ne znate. Ne mozes njih nauciti pjevu (niti ocekivati od prve dvi-tri generacije), pa da ih mlatis dan i noc tokom 24 miseca.

    Ajde baš mi je drago.Ako bog da nalito.Je...š ćibe bitno je ono šta je u njoj ,jeli šta vridi.

    nasmija si me,žena me pogleda,mahne,rukom i nastavi gledat tv,i vidin da kontaje: aj ća,ovi je maka.Načekat će se dotle
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic pet 13 stu - 0:41

    Pa da vam je danas Naomi Campbel,sutra Angelina Jolie,prekosutra opet ova prva.

    Ma ja bi rado sa obe nego ne znam sa Naomi ukrstanjem sta bi dobili Very Happy U svakom slucaju vrijedilo bi prpobat pa sta bude bounce
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by DAMIAN pet 13 stu - 0:49

    baltic je napisao/la:Pa da vam je danas Naomi Campbel,sutra Angelina Jolie,prekosutra opet ova prva.

    Ma ja bi rado sa obe nego ne znam sa Naomi ukrstanjem sta bi dobili Very Happy U svakom slucaju vrijedilo bi prpobat pa sta bude bounce


    e moj baltic, dobio bi maloga mandrila!!!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic pet 13 stu - 1:13

    DAMIAN je napisao/la:
    baltic je napisao/la:Pa da vam je danas Naomi Campbel,sutra Angelina Jolie,prekosutra opet ova prva.

    Ma ja bi rado sa obe nego ne znam sa Naomi ukrstanjem sta bi dobili Very Happy U svakom slucaju vrijedilo bi prpobat pa sta bude bounce


    e moj baltic, dobio bi maloga mandrila!!!

    Mozda bi izaso mali Drogba. ba Very Happy
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by xyz pet 13 stu - 1:17

    A isto ka grdelin i kanarinka - nešto bi bilo dobro iz toga lol!

    Sponsored content


    Ocjenite moga stiglica - Page 7 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 16:26.