Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+23
franeperuzovic
xyz
DAMIAN
CASPER
brabus
many
jope
seadriver
refa95
krnjolac
ticar
baltic
lord189
Dax BG
DOMO
Carduel
PESTI
Branimir
MARIN
Sina BL
carduelismo
bocka
Miljenko
27 posters

    Ocjenite moga stiglica

    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost sri 11 stu - 19:49

    renato je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:postovi su vam cinicni a to nije dobro za zdravlje, i mislim da bi bilo glupo komentarisati dalje,jer je jasno sve sto stoji u mom postu,radi se primjeru covjeka koji prelazi sa parvi na majore,a pored toga sto se moje prodaje tice jucer sam prodao 27dmu pticu jer sve se nemoze ostavljati to nema sanse, ono sto je za dusu to je kod mene i vi se nemojte brinuti za moju dusu tu sam ja da se o tome brinem, iz Splita nisam i nebih dao 1 svoju "zenku" za najboljeg pjevaca dali spanije dali hrvatske ili maroka ili trostrukog prvaka svijeta. To mi je nista,nekad bilo nesto danas > nista, svaki stiglic mi je drag i svaki ima svoje karakteristike i pjesmu. Zatamnjivanje ptica po dalmatinski,drzanje u malim dalmatincima,forsiranja itd..to je nekad bilo i neponovilo se a vi nastavite svoje,a meni moje. Samo mi nemojte izokretati postove i tumaciti kako vama pase.

    Ps. i ti PESTI neznam kako mozes da doneses tako glup zakljucak da ja uzgajam stiglice zbog prodaje,pa hajde dodji
    sad pa kupi nesto ili posalji bilo koga,neka ponese 10 vreca punih para,da vidimo hoceli kupiti,i trebaju li meni uobste pare od ptica. Jasno ti pise da nije bilo sanse da prodam ono sto je za mene, NZ07 NZ08 i dio 09 je morao otici,ma koliko meni bilo zao.

    Ovoliko hvalisanja , a drugima govorit da su cinični, stvarno ne znam šta bih za to rekao.Pročitaj sam svoje postove zacrvenit ćeš se.
    Pesti ti je bio preblag šta si sve zaslužija da ti se kaže.A ti tako vraćaš.
    Da ti ne bi dao jednu svoju ženku majora za sve splitske pivače,to mi je za krepat od smija.Da mi ti sve te svoje majore poklanjaš i da ih moram držati ja bih ti se zahvalio.Pesti ti je rekao da bi dobio prvog iz matice za te sve svoje,ja ti ne bi dao zadnjeg od matice za te sve svoje.Pa da si ti nečim bio isprovociran pa da si počeo sa tom svojom samohvalom,ajde ne bi riči rekao,ali ovako ko grom iz vedra neba :ja prodajem ne mogu napripravit toga ,narudžbi boli glava,plaćaju unaprijed ,pa čovječe daj se malo sredi,ako ti je to i istina pa koga briga,za mene svi ti majori ne vride pi..... boba

    procitaj bolje, nije bila rijec o hvaljenju , nego o tome da covjek koji ima 40 spanskih pjevaca hoce majore.

    . drugo, tebi nevrijede majori boba, to je tvoj stav, moj je stav da mi c.c. koje ti zatamnjujes u mraku da uce pjesmu , isto tako nevrijede nista. Ti se drzis svoje tradicije, ja to cijenim, ali sto ti smeta ako nekome pjesma nije na 1 mjestu ?
    I shvatio si moj post kao hvalisanje,ne samo ti,nego vecina, a nije bio tome namjenjen ni najmanje, da ponovim: naveo sam covjeka koji drzi 40 spanskih pjevaca i smanjuje ih i uzima majore,on mora znati zasto, i nevidim kakve ja veze imam sa tim i sto bi se ja tim hvalio...
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost sri 11 stu - 19:51

    seadriver je napisao/la:
    brabus je napisao/la:ma kad smo već kod izgleda i pjeva grdelina,neki su ljubitelji pisme a neki izgleda...ili i jednog i drugog, a
    ja sada pitam vas da li postoji neki major a da ima ajmo reći solidnu pismu,da skratim priču,zanima me da li se moze major skolovati za pismu,pa kako god...???


    Mislim da je Pesti dao dobar odgovor u prethodnom postu na ovo pitanje. Nijedna mutacija ne moze dati pjev kakvog mi trazimo, medjutim radi se o tako neobicnim mutacijama majora, prekrasnim bojama ( pricalo se i o tome puno na izlozbi ) da bi bilo najidealnije imati jedno i drugo. Medjutim cesto nam uvjeti i materijalna sredstva to ne omogucavaju pa se uglavnom baziramo samo na pjev. Pjev u Dalmaciji grdelina je jako duga tradicija jako puno truda treba uloziti da se dobije i priblizan rezultat kakvog mi ocekujemo a nerijetko se i to izjalovi. Eumox zelim reci da u skolovanje grdelina treba uloziti puno volje i truda te da se dobiveni rezultati visestruko vrednuju. Sta se tice samih mutacija jos uvijek je veca potraznja nego ponuda i iz tog razloga je cijena poprilicno visoka za nase standarde uzimajuci u obzir da se radi o osjetljivijim pticama na razne bolesti. Medjutim da ne bi billo lijepo imati majora u nekoj dobroj mutaciji a pokraj njega balcanicu sa dobrom batudom u svakom slucaju bi.

    podpisujem ti post od A do Z
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Carduel sri 11 stu - 22:20

    renato je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:postovi su vam cinicni a to nije dobro za zdravlje, i mislim da bi bilo glupo komentarisati dalje,jer je jasno sve sto stoji u mom postu,radi se primjeru covjeka koji prelazi sa parvi na majore,a pored toga sto se moje prodaje tice jucer sam prodao 27dmu pticu jer sve se nemoze ostavljati to nema sanse, ono sto je za dusu to je kod mene i vi se nemojte brinuti za moju dusu tu sam ja da se o tome brinem, iz Splita nisam i nebih dao 1 svoju "zenku" za najboljeg pjevaca dali spanije dali hrvatske ili maroka ili trostrukog prvaka svijeta. To mi je nista,nekad bilo nesto danas > nista, svaki stiglic mi je drag i svaki ima svoje karakteristike i pjesmu. Zatamnjivanje ptica po dalmatinski,drzanje u malim dalmatincima,forsiranja itd..to je nekad bilo i neponovilo se a vi nastavite svoje,a meni moje. Samo mi nemojte izokretati postove i tumaciti kako vama pase.

    Ps. i ti PESTI neznam kako mozes da doneses tako glup zakljucak da ja uzgajam stiglice zbog prodaje,pa hajde dodji
    sad pa kupi nesto ili posalji bilo koga,neka ponese 10 vreca punih para,da vidimo hoceli kupiti,i trebaju li meni uobste pare od ptica. Jasno ti pise da nije bilo sanse da prodam ono sto je za mene, NZ07 NZ08 i dio 09 je morao otici,ma koliko meni bilo zao.

    Ovoliko hvalisanja , a drugima govorit da su cinični, stvarno ne znam šta bih za to rekao.Pročitaj sam svoje postove zacrvenit ćeš se.
    Pesti ti je bio preblag šta si sve zaslužija da ti se kaže.A ti tako vraćaš.
    Da ti ne bi dao jednu svoju ženku majora za sve splitske pivače,to mi je za krepat od smija.Da mi ti sve te svoje majore poklanjaš i da ih moram držati ja bih ti se zahvalio.Pesti ti je rekao da bi dobio prvog iz matice za te sve svoje,ja ti ne bi dao zadnjeg od matice za te sve tvoje.Pa da si ti nečim bio isprovociran pa ,da si počeo sa tom svojom samohvalom,ajde ne bi riči rekao,ali ovako ko grom iz vedra neba :ja prodajem ne mogu napripravit toga ,narudžbi boli glava,plaćaju unaprijed ,pa čovječe daj se malo sredi,ako ti je to i istina pa koga briga,za mene svi ti majori ne vride pi..... boba

    Gdje se može kupiti Calgon? Smile
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER čet 12 stu - 1:32

    EUMOx je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:,,,,,,,,,,Marin, ako pitas mene, ja pjesmu nikada nisam ganjao a ni dan danas. Jedino po pricama onih koji jesu,sjecam se
    da je bilo popularno ici u Mostar,kao tamo su pjevaci, nisu na izgled nista ali za pjesmu najbolji. Kad bih ganjao
    pjesmu, nabavio bih CD spanskih pjevaca i pustao mladim majorima,ili cak jednog LIVE ucitelja.,,,,,,,,,,,,,,,,,

    .Eumox ,ovo je jedan od tvojih starijih postova , Meni nije GLUPO (tvoja svaka druga rječ)ako netko nema pojima o pjevu grdelina pa nemože nikako shvatiti pojam PJEVAČ.
    Smatram da je tema o pjevanju grdelina jedna od najpopularnijih i nastojim podjeliti svoja iskustva u vezi toga .
    Držiš mutacije koje nikome nisi niti na slici pokazao , a sad pričaš kako si prodao gotovo 30 ptica što nije malo jer si prije par tjedana kukao kako netko može nositi na izložbu 50 a ti imaš samo 5 ptica za izložbu.
    Pjev nisi nikada ganjao a ni danas .......itd NITKO NE IZVRČE TVOJE POSTOVE , sve si sam napisao.
    Tebi je sve cinično i glupo ako nije po tvome.Mislim da si fulao forum , na ovom forumu ima VEOMA MNOGO stručnih ljudi kad je grdelin u pitanju (pjev, mutacije, podvrste.....)
    Dobro došli svi AMATERI koje zanimaju ptice a takvima če mnogi na forumu pomoči u bilo kakvom problemu .

    Ljutiš se što mislim da si trgovac , a prodao si komplet ptica koje bi trebale biti najjače da nisu uništene u uzgoju.Uzgajivač NIKADA NE PRODAJE MATICU.
    Možda ti je i ovo glupo i cinično ..

    nasao si 1 post u kojem sam se pogresno izrazio,u vezi pjeva i proslosti,imali ih jos ? Nemozes od jedne greske
    u postu izvlaciti zakljucak koji ti pase ili ti je to navika?,kad ih ima jos u mojim diskusijama,to svako vidi. Gdje sam ja to prije tjedan dana kukao ? Mozda sam rekao 5-6 parova ili sam govorio u globalu,ja nenosim ptice po izlozbama,zasto da ih izlazem stresovima ? I nemam 50 ptica i da imam opet nebih nosio i krsio ptice. Moja matica , moj problem, ti ako mislis da je dobro zadrzavati stare ptice,a neostavljati mlade,ti to i radi tako. Sve je matica kad imas kvalitet. I sto se slika tice,trebam li se ja ovdje nekome pravdati i verificirati ubacujuci slike? U zadnje vrijeme vidim koliko je uobste vrijedno diskutovati na ovom forumu,cast izuzetcima poput MARINA i Deana itd.. koji ne podbadaju i neokrecu citate po svom.

    Svaka cast svim strucnjacima, pokusacu nesto da naucim po tom pitanju. Nemora nista biti po mom,eto neka bude po tvom ili bilo cijem. I to mi je svejedno.

    .
    brabus je napisao/la:ma kad smo već kod izgleda i pjeva grdelina,neki su ljubitelji pisme a neki izgleda...ili i jednog i drugog, a
    ja sada pitam vas da li postoji neki major a da ima ajmo reći solidnu pismu,da skratim priču,zanima me da li se moze major skolovati za pismu,pa kako god...???

    moze, probao sam prije par godina,primili su pa izgubili u mitarenju i poceli da melju,1 cd ili 1 ucitelj koji uvjek pjeva moze to balansirati,ako je to vazno. Ja zelim jos za svoju dusu 1 da uparim jurisa i stiglica,i to ce biti pisma,imam 1 basterda i mozda jos jedan taj i bice dosta pjesme.



    moram da reagiram na ove gluposti sta vi gospodine eumo pisete. da se imalo razumijete u pjev grdelina nikada nebiste rekli da ste to "prevazisli" jer to bi znacilo da ste imali vise vrhunskih tica sa zijadom pravom. cim ste rekli da bi uzeli spanjolskog stiglica sve ste rekli o svom znanju (neznanju) pjesme stiglica. samo se drzte mutacije i boja, to vam je primjerenije.
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by brabus čet 12 stu - 1:47

    vidim ja da je ovo otislo u prepucavanje...hm,niko mi jos nije osim eumoxa odgovoria na pitanje,ili sam falia temu Surprised
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER čet 12 stu - 2:22

    brabus je napisao/la:vidim ja da je ovo otislo u prepucavanje...hm,niko mi jos nije osim eumoxa odgovoria na pitanje,ili sam falia temu Surprised


    moze se skolovat ako hoces da ti pjeva niskoristi pjesmu. cjacja,trrrrrrrr.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by ticar čet 12 stu - 5:29

    brabus je napisao/la:vidim ja da je ovo otislo u prepucavanje...hm,niko mi jos nije osim eumoxa odgovoria na pitanje,ili sam falia temu Surprised

    što ti nisi vidio od PESTIA video kako major batuda.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by many čet 12 stu - 12:09

    hm uopče nema veze sa temom dva češljugara,dečki otvorite temu prepucavanje pa tamo navalite,ha,ha!
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 12:18

    CASPER je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:,,,,,,,,,,Marin, ako pitas mene, ja pjesmu nikada nisam ganjao a ni dan danas. Jedino po pricama onih koji jesu,sjecam se
    da je bilo popularno ici u Mostar,kao tamo su pjevaci, nisu na izgled nista ali za pjesmu najbolji. Kad bih ganjao
    pjesmu, nabavio bih CD spanskih pjevaca i pustao mladim majorima,ili cak jednog LIVE ucitelja.,,,,,,,,,,,,,,,,,

    .Eumox ,ovo je jedan od tvojih starijih postova , Meni nije GLUPO (tvoja svaka druga rječ)ako netko nema pojima o pjevu grdelina pa nemože nikako shvatiti pojam PJEVAČ.
    Smatram da je tema o pjevanju grdelina jedna od najpopularnijih i nastojim podjeliti svoja iskustva u vezi toga .
    Držiš mutacije koje nikome nisi niti na slici pokazao , a sad pričaš kako si prodao gotovo 30 ptica što nije malo jer si prije par tjedana kukao kako netko može nositi na izložbu 50 a ti imaš samo 5 ptica za izložbu.
    Pjev nisi nikada ganjao a ni danas .......itd NITKO NE IZVRČE TVOJE POSTOVE , sve si sam napisao.
    Tebi je sve cinično i glupo ako nije po tvome.Mislim da si fulao forum , na ovom forumu ima VEOMA MNOGO stručnih ljudi kad je grdelin u pitanju (pjev, mutacije, podvrste.....)
    Dobro došli svi AMATERI koje zanimaju ptice a takvima če mnogi na forumu pomoči u bilo kakvom problemu .

    Ljutiš se što mislim da si trgovac , a prodao si komplet ptica koje bi trebale biti najjače da nisu uništene u uzgoju.Uzgajivač NIKADA NE PRODAJE MATICU.
    Možda ti je i ovo glupo i cinično ..

    nasao si 1 post u kojem sam se pogresno izrazio,u vezi pjeva i proslosti,imali ih jos ? Nemozes od jedne greske
    u postu izvlaciti zakljucak koji ti pase ili ti je to navika?,kad ih ima jos u mojim diskusijama,to svako vidi. Gdje sam ja to prije tjedan dana kukao ? Mozda sam rekao 5-6 parova ili sam govorio u globalu,ja nenosim ptice po izlozbama,zasto da ih izlazem stresovima ? I nemam 50 ptica i da imam opet nebih nosio i krsio ptice. Moja matica , moj problem, ti ako mislis da je dobro zadrzavati stare ptice,a neostavljati mlade,ti to i radi tako. Sve je matica kad imas kvalitet. I sto se slika tice,trebam li se ja ovdje nekome pravdati i verificirati ubacujuci slike? U zadnje vrijeme vidim koliko je uobste vrijedno diskutovati na ovom forumu,cast izuzetcima poput MARINA i Deana itd.. koji ne podbadaju i neokrecu citate po svom.

    Svaka cast svim strucnjacima, pokusacu nesto da naucim po tom pitanju. Nemora nista biti po mom,eto neka bude po tvom ili bilo cijem. I to mi je svejedno.

    .
    brabus je napisao/la:ma kad smo već kod izgleda i pjeva grdelina,neki su ljubitelji pisme a neki izgleda...ili i jednog i drugog, a
    ja sada pitam vas da li postoji neki major a da ima ajmo reći solidnu pismu,da skratim priču,zanima me da li se moze major skolovati za pismu,pa kako god...???

    moze, probao sam prije par godina,primili su pa izgubili u mitarenju i poceli da melju,1 cd ili 1 ucitelj koji uvjek pjeva moze to balansirati,ako je to vazno. Ja zelim jos za svoju dusu 1 da uparim jurisa i stiglica,i to ce biti pisma,imam 1 basterda i mozda jos jedan taj i bice dosta pjesme.



    moram da reagiram na ove gluposti sta vi gospodine eumo pisete. da se imalo razumijete u pjev grdelina nikada nebiste rekli da ste to "prevazisli" jer to bi znacilo da ste imali vise vrhunskih tica sa zijadom pravom. cim ste rekli da bi uzeli spanjolskog stiglica sve ste rekli o svom znanju (neznanju) pjesme stiglica. samo se drzte mutacije i boja, to vam je primjerenije.

    malo si se zaj..bo ili imas problema sa citanjem, ja sam rekao da NEBI tog spanskog stiglica ni dzaba,ovog koji je
    na temi. Ti Gospodine,dodji u julu mjesecu u Banjaluku,odvescu te do par ljudi koji su poznavali moje ptice i odvescu te
    kod nekih koji su kupili pa ti pitaj sta su pjevali i koliko su bili dobri,pa onda mozemo nastaviti temu.
    Skolovanje mladih tica bez boje,od 10 dobijes barem 5 koji pjevaju ono sta si ih ucio,nema tu nekakve muke ni tajne ni matematike. Ako neki ima czzz pustis ga da ostali nebi to slusali i to je to. Ja sam u to vrijeme pratio starije koji su isli po dalmaciji i druzili se sa dalmatinskim pticarima,cjenilo se sto bolje i duze pletivo,i vizlijada. Nema tu majstorstva u zatamnjivanju i skolovanju,nije nikakva nauka. Jesam prevazisao,iz neke svoje tacke gledista,da nisam,jos bi mi to bilo bitno i vazno,evo ja sam samo 1 testirao majore na trening pjesme,da mi je to bio kriterium radio bih to redovno ili pobrinuo se za zivog ucitelja...a nisam nijedno ni drugo, pa ti onda zakljuci. Treba da shvatis da su tradicije dalmacije spanije alzira maroka,jedno, i da postoje takodjer drugi pogledi na uzgoj stiglica u njemackoj,holandiji,belgiji,fransukoj, i uopste zapadnoj europi, ni spanci ni dalmatinci nemogu probiti svojom tradicijom ovamo a mozda ni ovi drugi nemogu tamo...to je to...svako ima nesto
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Sina BL čet 12 stu - 15:14

    EUMOx je napisao/la:
    Skolovanje mladih tica bez boje,od 10 dobijes barem 5 koji pjevaju ono sta si ih ucio,nema tu nekakve muke ni tajne ni matematike.


    Ako se vec salis, onda stavi smajli na kraju recenice, ili neku od ovih sarenih stvarcica s lijeve strane. Ovako : Laughing ili ovako : geek

    Inace bi ljudi mogli pomisliti da si ovo gore ozbiljno mislio.


    Pozdrav sugradjaninu cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 16:49

    Sina BL je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:
    Skolovanje mladih tica bez boje,od 10 dobijes barem 5 koji pjevaju ono sta si ih ucio,nema tu nekakve muke ni tajne ni matematike.


    Ako se vec salis, onda stavi smajli na kraju recenice, ili neku od ovih sarenih stvarcica s lijeve strane. Ovako : Laughing ili ovako : geek

    Inace bi ljudi mogli pomisliti da si ovo gore ozbiljno mislio.


    Pozdrav sugradjaninu cheers

    Sina viruj mi da sam i ja to htio citirat ,tek sam poslije vidija da si to ti napravio .Čitaš mi misli.Meni se čini da je čovjek ozbiljan i da to stvarno tako i misli, i dapače da je to tako i bilo,ali mu samim tim sve priče padaju u vodu("da je prevaziša pjev" - haha).Bojim se da će prije bit ,pod uvjetom da se je razumio u pjev,da ga je izgubio volju ganjat,jer je teško.To govori samo o tom kakve je učitelje imao,ako mu je 5 od 10 naučilo.Još sam tu od nekih na forumu čita(sad sam zaboravio ko je o tome pisao),da je to pizdarija ,staviš staroga tića kraj njega 5-6 mladaca i 3 garantirano ka i stari.Je ,ja im čak i virujem,ali stvar je u tome kakav im je taj stari(učitelj).Evo im ja mog starog pa neka izbace barem jednog da je ravan njemu,ja ću im skinut kapu.Znač bitno je koliko je teško gradivo,koje mladi trebaju savladati.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Dax BG čet 12 stu - 17:04

    Pustite ljude da pisu, meni je bas gust ovo citati study
    lol!
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by brabus čet 12 stu - 17:11

    hvala lipa na lipim odgovorima...sve se može kad se hoćeee.pa tako i majora školovati za pismu...
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 17:31

    nemojte pricati price za malu djecu, treba fakultet za skolovanje mladih po spanskom ili dalmatinskom receptu. od 10 odabranih pjevaca pjeva 5, od tih 5 neki bolje neki losije,i normalno da je 1 od tih pet najbolji.kad kazem 5 od 10,znaci da je 10 pazljivo selektovanih a ne izvucenih iz vrece. svaki je individua za sebe i majka priroda mu je dala sta mu dala, dali ce on pjevati 100% ili 90% ono sta mi od njega ocekujemo nalazi se u njegovim genima a zavisi i od majstora na koji nacin to radi. ali ja smatram da je genetika bitnija i samim tim znamo koje podrvste carduelisa ispunjavaju uslove pjevaca.

    pa normalno renato da zavisi kakav im je ucitelj,nije to sporno, ako im stavimo vrabca za ucitelja,nemozemo ocekivati ziju ni pletivo, jel tako ? cinjenica je bitna,a to je da ce skolovane i trenirane ptice bolje pjevati ono sta zelimo,nego one koje uobste nisu trenirane.
    ja sam imao dobre rezultate sa kasetama,u to vrijeme, iste kasete ljudi su koristili skolujuci basterde,i opet bili dobri rezultati,cisto pletivo i vizlijada. jeste tesko dobiti prvaka,tu je stvar u genetici individue kao sto sam rekao. nije ni svaki covjek miso kovac,neka trenira koliko hoce...
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER čet 12 stu - 17:45

    malo si se zaj..bo ili imas problema sa citanjem, ja sam rekao da NEBI tog spanskog stiglica ni dzaba,ovog koji je
    na temi. Ti Gospodine,dodji u julu mjesecu u Banjaluku,odvescu te do par ljudi koji su poznavali moje ptice i odvescu te
    kod nekih koji su kupili pa ti pitaj sta su pjevali i koliko su bili dobri,pa onda mozemo nastaviti temu.
    Skolovanje mladih tica bez boje,od 10 dobijes barem 5 koji pjevaju ono sta si ih ucio,nema tu nekakve muke ni tajne ni matematike. Ako neki ima czzz pustis ga da ostali nebi to slusali i to je to. Ja sam u to vrijeme pratio starije koji su isli po dalmaciji i druzili se sa dalmatinskim pticarima,cjenilo se sto bolje i duze pletivo,i vizlijada. Nema tu majstorstva u zatamnjivanju i skolovanju,nije nikakva nauka. Jesam prevazisao,iz neke svoje tacke gledista,da nisam,jos bi mi to bilo bitno i vazno,evo ja sam samo 1 testirao majore na trening pjesme,da mi je to bio kriterium radio bih to redovno ili pobrinuo se za zivog ucitelja...a nisam nijedno ni drugo, pa ti onda zakljuci. Treba da shvatis da su tradicije dalmacije spanije alzira maroka,jedno, i da postoje takodjer drugi pogledi na uzgoj stiglica u njemackoj,holandiji,belgiji,fransukoj, i uopste zapadnoj europi, ni spanci ni dalmatinci nemogu probiti svojom tradicijom ovamo a mozda ni ovi drugi nemogu tamo...to je to...svako ima nesto[/quote]


    majstore moj nisi ti cuo u svom zivotu sta bi stiglic trebo a pjeva a kamoli imao ga u kavezu. kad si takav majstor napravi mi par komada sa dobrim pletivom i vizijadom a ja cu ti ih platit koliko trazis. pusti evropu i njihove seme. u evropi nisu ni imali a ni culi ptice kakve su ljudi imali po dalmaciji. napravi mi ljepo pticu kakva bi trebala da bude kad kazes da to nije majstorstvo, a nema covjeka na ovom forumu koji ti ga nebi u zlatu platio. budi faca majstore!
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 18:00

    mestre,ti se nisi bio ni rodio kad sam ja to radio, nista mi netrebas placati ni ti niti ko sa foruma, trebam ja da imam volju i zelju i onda mozes cuti da se pisma moze skolovati.
    Europa cila da nezna sta je tica,tu se neslazemo, misas dvi razlicite tradicije i razlicite poglede, tu se nemozemo naci,malo bolje rezonuj. ono sto je tebi nesto njima je nista i obrnuto,samo ti si sam a oni su vecina, cak se ni spanski kriteriji ne podudaraju sa dalmatinskim, a po meni dalmatinski su bolji sto se pjesme tice.

    ps. napravicu nesto sa pletivom i vizlijadom, drzi me za ric,pa me napomeni u martu da to sve snimimo live kao video sa tonom... i sta onda ako ja budem u pravu ? > nikom nista?
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER čet 12 stu - 18:21

    EUMOx je napisao/la:mestre,ti se nisi bio ni rodio kad sam ja to radio, nista mi netrebas placati ni ti niti ko sa foruma, trebam ja da imam volju i zelju i onda mozes cuti da se pisma moze skolovati.
    Europa cila da nezna sta je tica,tu se neslazemo, misas dvi razlicite tradicije i razlicite poglede, tu se nemozemo naci,malo bolje rezonuj. ono sto je tebi nesto njima je nista i obrnuto,samo ti si sam a oni su vecina, cak se ni spanski kriteriji ne podudaraju sa dalmatinskim, a po meni dalmatinski su bolji sto se pjesme tice.

    ps. napravicu nesto sa pletivom i vizlijadom, drzi me za ric,pa me napomeni u martu da to sve snimimo live kao video sa tonom... i sta onda ako ja budem u pravu ? > nikom nista?


    daj boze da tako bude!!! ja cu ti se javno ispricati za sve dusevne boli i mogu novce da ti posaljem. salim se naravno. ako ti to mozes ja bi volio da kupim pticu od tebe. vizijada naravno da bude kakva treba bit i par pletiva. svaka cast ako to mozes, jos nisam upozno nikog takvog!!
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Sina BL čet 12 stu - 18:43

    EUMOx je napisao/la:ja sam imao dobre rezultate sa kasetama,u to vrijeme,

    Zavisi sta smatras pod ovim "dobre rezultate", al ako je tako daj i meni objasni, da i ja tako uradim. Ja onda negdje pravim gresku? Samo da ne bude ko Josip Pejakovic kad ide u sumu u drva, pa kad ne moze usjeci koliko drugi a oni mu objasne za motorku da treba upaliti! A TI UPALIS! Smile Ja sam palio kasetu, tako da taj dio lekcije preskocis... Smile




    EUMOx je napisao/la:
    ps. napravicu nesto sa pletivom i vizlijadom, drzi me za ric,pa me napomeni u martu da to sve snimimo live kao video sa tonom... i sta onda ako ja budem u pravu ? > nikom nista?

    Onda cu ja da stanem u red da kupim, valjda cu kao banjalucanin imati nekakvu stelu, majku mu cheers Jos cu da te hvalim gdje cuo i gdje ne cuo!

    Ne, salu na stranu, vjerovatno ne mislimo na isti pjev, jer ako ti i ja mislimo na isto kad kazemo pletivo i vizlijada, onda to bas i ne ide tako lako... Kaseta i ukljucis... Sa bastardima jos i moze, ali...

    Pozdrav! cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 18:54

    mestre,vidicemo sta ce biti, dusevna bol nepostoji,ali opet bilo bi fino ako tako bude ispricati se , mene ovo prepucavanje netangira jer mi nemoze niko crtat mrava a ubjedjivati me da je medvjed, nego me ponekad tangira nepravda i izokretanje rijeci. sto se prodaje tice,to nece ici jer je daljina oko 1600km do Trogira,veliki stres za pticu a ja nenosim ptice ni na izlozbu zbog tog stresa pakovanja i prevoza, pored toga ta ptica koja bi za tebe vridila puno a i zamene (glede ulozenog truda u trening),za ove ovdje bi vridila isto kao i sve ostale. Za to,ta ptica ce ostati u azilu kod mene. I vidis,ja idem sa majorom na ono za sta triba tschusi parva balcanica, uzmi to u obzir. Da budem iskren,neidem na slipo,jer znam da moze posto sam to jednom uspjesno odradio.

    ps. ako je cina jednog c.c. ili c.b. koji piva pletivo i ziju velika, koliko bi bila onda onda za jednog majora pa ako jos bude mutacija ? normalno,ako je eumo spalt u satinet cina mu je 400-450 eur bez da te ko pita sta piva...


    SINA BL
    Ne, salu na stranu, vjerovatno ne mislimo na isti pjev, jer ako ti i ja mislimo na isto kad kazemo pletivo i vizlijada, onda to bas i ne ide tako lako... Kaseta i ukljucis... Sa bastardima jos i moze, ali...

    sa basterdima moze,da nauci pjesmu od stiglica, a sa mladim stiglicima je teze,jel to ? od koga mladi u prirodi uce pjesmu ? sta ce koji nauciti i moci,zavisi od njegove genetike.

    Nema od prodaje i kupovine nista,to sam vec odgovorio mestru iz Trogira. Nemojte vise pominjati prodaju i kupovinu,NEMA Smile

    ps. daj mi primjer pjeva na koji mislis , nemoj samo spansko,ja to necu ni da slusam ni komentarisem
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost čet 12 stu - 19:17

    Sina BL je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:ja sam imao dobre rezultate sa kasetama,u to vrijeme,

    Zavisi sta smatras pod ovim "dobre rezultate", al ako je tako daj i meni objasni, da i ja tako uradim. Ja onda negdje pravim gresku? Samo da ne bude ko Josip Pejakovic kad ide u sumu u drva, pa kad ne moze usjeci koliko drugi a oni mu objasne za motorku da treba upaliti! A TI UPALIS! Smile Ja sam palio kasetu, tako da taj dio lekcije preskocis... Smile






    EUMOx je napisao/la:
    ps. napravicu nesto sa pletivom i vizlijadom, drzi me za ric,pa me napomeni u martu da to sve snimimo live kao video sa tonom... i sta onda ako ja budem u pravu ? > nikom nista?

    Onda cu ja da stanem u red da kupim, valjda cu kao banjalucanin imati nekakvu stelu, majku mu cheers Jos cu da te hvalim gdje cuo i gdje ne cuo!

    Ne, salu na stranu, vjerovatno ne mislimo na isti pjev, jer ako ti i ja mislimo na isto kad kazemo pletivo i vizlijada, onda to bas i ne ide tako lako... Kaseta i ukljucis... Sa bastardima jos i moze, ali...

    Pozdrav! cheers

    Ne brini Sina ne praviš ti grešku ni u čemu,ili možda i ja griješim,ili možda svi mi ovi oko mene ,griješimo,a ima tu vrhunskih tičara.Jer kad kolega EUMOx kaže da će ,eto tek toliko da dokaže g. Ca.,iz pizdarije "napravit" jednog sa pletivima i vizlijadom,e ja tu ostajem bez texta.Meni to teško i nikako ide,i to sa živim tićom,ne mogu izbit dobrog mladca,a on će iz pizdarije.Ovamo kod mene bi se obogatija.
    Znam da g.EUMOx-u ,nije do love,što on sam voli reći ali nikad glava od viška ne boli.
    Meštre EUMOx ,skidam vam kapu,jer ipak ste prevazišli ,za naše pojmove,jednu vrlo tešku materiju.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by PESTI čet 12 stu - 20:15

    Biti uzgajivač mutacija grdelina i imati rezultate je težak posao , mislim da če se svi složiti sa tom tvrdnjom , ali uspjeti naučiti grdelina da bude NO 1. u batudi JEDAN LJUDSKI VJEK ŽIVOTA JE MALO.......samo neka se zna. Laughing
    Eumox , prelako izjavljuješ ja bi ovako , ja bi onako i nitko ti ne izvrče rječi sve sam napišeš .
    Nije mi drago kad otvaram stranice foruma pa pročitam nešto što napišeš jer si ranije sve teme o pjevu zvao glupim i da nisu vrijedne komentara a sad prelaganim , ja razumijem popularnost majora i njihov uzgoj ali i tu si totalno nedorečen , bez ljutnje ali u ničemu mi nisi dao do znanja da razumiješ bilo što o čemu raspravljamo.
    Tvoja zadnja je uvjek ,,nemoram ja ovo nekom ili što dokazivati,, OK ali nemoj ni podcjenjivati nešto što ne razumiješ.
    Mali savjet od mene u vezi uzgoja :Dvogodišnji grdelini su najbolji za uzgoj , čak se prvu godinu grdelin ne pari ako je kasnije izležen (7 mjesec)več ga se ostavlja do iduče godine.

    P.S. Kad su stari tiči u pitanju imam potomka od grdelina starog 15 godina, a to se zove ljubav prema pticama .
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Dax BG čet 12 stu - 20:49

    Ja bi volio znati napravit pravog Rolling Eyes . Makar morao i sam skocit na zenku
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic čet 12 stu - 20:54

    Svaka tebi cast PESTI.Volio bi da jednom uspijem i ja da izlezem mlade grdeline .Hm taman kad sam pomislio da cu mozda sljedece godine izgleda nista jer su mi zenkice od ove godine.PESTI reci mi da imam nadu posto nada umire zadja Smile Jel vazi i za zenkice to da je naj bolje druga godina?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Carduel čet 12 stu - 20:54

    Dax BG je napisao/la:Ja bi volio znati napravit pravog Rolling Eyes . Makar morao i sam skocit na zenku

    lol!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic čet 12 stu - 20:57

    Dax BG je napisao/la:Ja bi volio znati napravit pravog Rolling Eyes . Makar morao i sam skocit na zenku
    :

    Very Happy Ma i ja bi samo neznam valjal mi genetika za pjev Smile scratch

    Sponsored content


    Ocjenite moga stiglica - Page 6 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 11:55.