Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+23
franeperuzovic
xyz
DAMIAN
CASPER
brabus
many
jope
seadriver
refa95
krnjolac
ticar
baltic
lord189
Dax BG
DOMO
Carduel
PESTI
Branimir
MARIN
Sina BL
carduelismo
bocka
Miljenko
27 posters

    Ocjenite moga stiglica

    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Boban NA uto 17 stu - 11:20

    Ptice su ti prelepe u odlicnoj kondiciji, vidi se da su super kvalitetno drzane i hranjene. Bravo!
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Fago uto 17 stu - 11:53

    eumox,
    u potpunosti se slažem s Bobanom Very Happy
    Ovo je kvaliteta i plod velike ljubavi i truda. Svaka čast cheers
    Pozdrav,
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 12:34

    Merlo je napisao/la:Pesti koliko je meni poznato u Njemackoj nema prstena u bojama za divlje tice .Ja prstene za svoje tice narucujem priko kluba kod BNA http://www.bna-ev.de/ i vec trecu godinu su iste boje (siva boja).Ako grjesim unaprid se ispricavam , a sto se tice tica i ciba u kojima su smjestene sve prva liga (moje osobno misljenje) ali Njemacki zakoni propisuju malo drugacije dimenzije ciba za drzanje divljih tica.

    Merlo,u Niedersachsenu nije odredjena neka extra dimenzija mi cak i netrebamo prijavljivati mutacije a neke pokraine i to traze, ovo sto vidis gore su mutacije podjeljene sa 4 pregrade
    imaju 45x47, dole su divlje-boje u vecim dimenzijama. Do nedavno su letili po 3-4-5 u svakom od ovih letilica koje vidis. Svrha svega je umirivanje ptice sto je vise moguce jer uskoro pocinje lagana priprema. Na slikama je drugacije,da vidis uzivo uvjerio bih se da je mjesta za let u kompletnoj letilici dovoljno,to se vidi i po razvoju ptica. Imao sam slucajeva kada ptica u gnjezdu izgubi prsten,pa sam ih morao zvati da dodju i dokumentuju,nikada mi niko nije nista rekao o dimenzijama,zato kazem,da vidis svojim ocima - izgledalo bi to drugacije.

    ps. hvala svima koji misle da su ptice dobre, iskreno da kazem slike su daleko od onoga kad se to vidi uzivo,ili ja nisam
    odabrao dobar modus za slikanje ... kada bude vise suncanih dana i kada slozim parove onda cu pokusati slikati jos,pa cu objaviti a i radim pomalo na stranici carduelismajor, to je na mom serveru i ako team foruma zatreba bolji server od ovog instalirat cu tamo forum pa neka se koristi,moderatori koji su ovdje neka budu i tamo,ja sam samo forumas nista vise.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 14:06

    """razumijem te,ti si okruzen uzgajivacima pjeva i to je tvoja tradicija,ja to nemogu naci
    u svom okruzenju ni u precniku od 1000km, nikad nisam rekao da sam prevazisao
    pjev u tom vidu,da sam imao bolje pjevace od dalmatinaca,nego ja san bija zadovoljan i znan
    kako to funkcionise. Ljudi poput tebe koji su tome posveceni znaju sigurno i bolje,i treba
    da znaju."""

    Razumimo se u potpunosti.Nije bilo potrebe za objašnjavanjem ,ono o "prevaziđenosti pjeva" sa tvoje strane,makar šta se mene tiče.Meštre samo naprid.Svaka čast,to je sve šta ti ja mogu reći!!!

    Skoro zaboravi:

    EUMOx ,hvala ti na komplimentima,ne znam čim sam zaslužija takva komplimente

    PS
    Ajde molin te, još ih baci s nogu šta se tiče pjeva,ka šta si i obeća ,da moje zadovoljstvo bude potpuno(jer ipak je meni pjev na 1. mistu,kako sam ti i reka).


    Zadnja promjena: angel; uto 17 stu - 15:56; ukupno mijenjano 2 put/a.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by xyz uto 17 stu - 14:10

    Haha, meni je smješno (u pozitivnom smislu) šta su neki sumljali da Eumox uopće ima išta, kad ovaj stavi slike, stani pa gledaj.

    Svaka čast Eumox! cheers Cool
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 15:58

    drazenxp je napisao/la:Haha, meni je smješno (u pozitivnom smislu) šta su neki sumljali da Eumox uopće ima išta, kad ovaj stavi slike, stani pa gledaj.

    Svaka čast Eumox! cheers Cool

    hvala drazenxp i takodjer angelu, ma drazene meni je postajalo sve cudnije sta se tu ima sumnjati,pa ja nemogu vjerovat da na forumu ima neko ko kaze imam to i to,a da nema,pogotovo ako je punoljetan i uracunjljiv, nema
    tu sta. Neznam sta drugo da kazem u vezi toga.

    angel: Skoro zaboravi:

    EUMOx ,hvala ti na komplimentima,ne znam čim sam zaslužija takva komplimente

    pa kad su me napali sto sam prodao neki dan stiglica covjeku sto drzi parve,nesjecam se da je iko osim tebe to gledao
    opusteno. to je bilo kad si napisao ono za naomi campbel.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 16:10

    E sad,volio bih pitati majstore koji su drzali majore,dali je ovo cesta pojava kod majora,mislim na dio pjesme na linku,ili ovo nije major u stanju , necu odgovarati ni na kakva pitanja u vezi ovog odkud,sta,kako,gdje, ... bit je u pitanju i npr. ocjeni ovih 47 secundi,i dali bi se dalo raditi na ovom pjevu ?

    http://www.speedshare.org/download.php?id=E3460F3D11
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic uto 17 stu - 16:14

    hvala drazenxp i takodjer angelu, ma drazene meni je postajalo sve cudnije sta se tu ima sumnjati,pa ja nemogu vjerovat da na forumu ima neko ko kaze imam to i to,a da nema,pogotovo ako je punoljetan i uracunjljiv, nema
    tu sta. Neznam sta drugo da kazem u vezi toga.[/quote]

    E bas zbog toga i jesu ljudi skepticni bar sto se tice pjeva.Pustanje raznorazni snimaka tvrdeci da je to njihov tic a iz avijona se cuje da je doradjivano.Naj vjerovatnije su punoljetni a dali su uracunljivi?Cast izuzetcima koji ma se moze vjerovat na rijec kao sto si ti .Ali si ipak morao priloziti i iz prilozenog se vidi da si dobar svaka ti cast.
    Jos samo da nam pustis snimak. A moze mo ti vjerovat i na rijec da je tako samo nam opisi kako pjeva Smile Sigurno pletiva nisu brza pa se mogu onomatopeisat Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 16:29

    hvala i tebi baltic, opet nevidim logike u manipulasanju pjeva, citao sam da je neko podvalio angelovu pticu i manipulisao pjev mixanjem, ja mu vjerujem da on sa tim nema nista.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic uto 17 stu - 16:50

    EUMOx je napisao/la:hvala i tebi baltic, opet nevidim logike u manipulasanju pjeva, citao sam da je neko podvalio angelovu pticu i manipulisao pjev mixanjem, ja mu vjerujem da on sa tim nema nista.

    Ne vidim nista lose da se snimi tic kako pjeva i da se ubaci zija malo ljepsa zbog mladi da slusaju.Ali breate mili nek se to najavi a ne jos tvrditi orginal evo ga na brokvi .Sto je primjetio ticar uvjek se cuje ista zija na tim simcima.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 16:57

    baltic,provjeri dali je snimka na linku koju sam postavio izmanipulisana ili nije, 5ti post odavde na gore.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by baltic uto 17 stu - 17:01

    Mozda?Po mom misljenj stajala bi lijepo jedna zija na drugu batudu poslje uvrcanja:Znaci tacno ispred nego se cuja trrr.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 17:07

    baltic je napisao/la:Mozda?Po mom misljenj stajala bi lijepo jedna zija na drugu batudu poslje uvrcanja:Znaci tacno ispred nego se cuja trrr.

    Nije, samo je isjeceno od-do ,pa stim "greskom" i zija na samom kraju. To je sve , inace je sve kako se cuje,tako je.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by PESTI uto 17 stu - 17:53

    EUMOx je napisao/la:E sad,volio bih pitati majstore koji su drzali majore,dali je ovo cesta pojava kod majora,mislim na dio pjesme na linku,ili ovo nije major u stanju , necu odgovarati ni na kakva pitanja u vezi ovog odkud,sta,kako,gdje, ... bit je u pitanju i npr. ocjeni ovih 47 secundi,i dali bi se dalo raditi na ovom pjevu ?

    http://www.speedshare.org/download.php?id=E3460F3D11

    Vjerovatno misliš na mene jer ja imam majore i nešto pjevača. Boja glasa je duboka što je karakteristika večih grdelina tako da sam prilično siguran da ovo major piva.
    Imam 2-3 godine majora kojeg sam čak uspio okrenuti na jednu jednostavnu batudu i zaista je uporan u pjevu a i stalno je ponavlja što je jedna od bitnijih stavki u dalmaciji a kako čitam forum i šire.
    Major može biti uporan i dobar pjevač ali ono što sam sad slušao je krcata batuda strila i na kraju stavi jako lošu dziju.Pred kraj ima pletiva koja bi mogla proči i solidno ali odmah je skratio ionako kratku dziju pa opet sve pada u vodu.
    Čitaš forum pa primjetiš koliko je vruča tema kad je pjev u pitanju i 10000000% sam siguran da to što taj major piva ima polovina grdelina po prirodi tj. NEMA NIŠTA OD PJEVA O KOJEM PRIČAMO NA FORUMU.
    To je ocjena batude koju je taj grdelin ponavljao.
    Čuj , u uzgoju može grdelin pjevati što želi i kao ljubimac je perfektan ali ovog si predložio da se odmjeri sa pjevom o kojem mi ljubitelji pričamo a tu je totalno loš.
    Ne treba ništa raditi na ovom pjevu jer umjesto pletiva koristi strile i nekakva čavkanja što nije uopče poželjno a uopče nema dobu dziju ....bar da jedno valja ili pletiva ili dzija .
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 18:23

    nisam mislio na tebe, ali fino je da si tu,neka tebe, slazem se sa tvojom konstatacijom samo treba uzeti u obzir bitan faktor a to je skolovanje, dali je individua o kojoj kometarisemo intenzivno skolovana ili nije. Kad bi doslo do toga da se moram odmjeriti,valjda bi to radili posteno,sa treniranim pticama,nikako drugacije se nemoze mjeriti, kod nas je vazilo i pravilo da kada ljudi iznesu ptice onaj koji neprestano pjeva i sve druge usuti da je najbolji,neznam kako se na to gleda u dalmaciji,ili je samo kvaliteta pjeva bitna.

    Opet kazem, nije mi namjera parirati dalmatincima jer je to nemoguce i zahtjeva veliki trud i pazljiv odabir ptica po tom kriteriju a ne po mutaciji i genetici. Ja ti vjerujem da je major kojeg imas uspio savladati pjev , izlezeni mladi majori sigurno mogu dosta toga ali uz odgovarajuci trening. I ima jos nesto,ni pletivo ni vizlijada nisu na novembarskoj dieti isti kao sto bi bili u martu.
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER uto 17 stu - 18:56

    postovani eumox, ovaj pjev sto ste stavili da se cuje, to nema veze sa vrhunskim stiglicom dapace, sto bi reko angel nebi ga volio za susjeda. dobro, necemo se sad prepucavat ali ocito je da se vase poimanje pjeva stiglica razlikuje od "nasega" dalmatinskoga. po onome sto sam slusao po netu cini mi se da je ovo spanski stiglic. zapravo sam siguran da je spanac. ali, nema veze, nije to vazno, vazno je samo to da sam ja u pravu kad sam konstatirao da nemozete lako napravit vrhunskog stiglica. ovo kazem u najboljoj namjeri. svaka cast vasem uzgoju majora mutacija, skidam kapu, ali pjev je nesto sasvim drugo.
    ova vasa snimka je puna strila i kratkih vizlijada (ako to mozemo zvat zijada).
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 19:06

    CASPER je napisao/la:postovani eumox, ovaj pjev sto ste stavili da se cuje, to nema veze sa vrhunskim stiglicom dapace, sto bi reko angel nebi ga volio za susjeda. dobro, necemo se sad prepucavat ali ocito je da se vase poimanje pjeva stiglica razlikuje od "nasega" dalmatinskoga. po onome sto sam slusao po netu cini mi se da je ovo spanski stiglic. zapravo sam siguran da je spanac. ali, nema veze, nije to vazno, vazno je samo to da sam ja u pravu kad sam konstatirao da nemozete lako napravit vrhunskog stiglica. ovo kazem u najboljoj namjeri. svaka cast vasem uzgoju majora mutacija, skidam kapu, ali pjev je nesto sasvim drugo.
    ova vasa snimka je puna strila i kratkih vizlijada (ako to mozemo zvat zijada).

    casper,gdje to stoji da ti 100% znas sta ja mogu uraditi ako bi se skoncetrisao na pjev ?
    ako si vidovit pa vidis neke moje rezultate 2010 2011 2012,onda kazi,da skratimo temu. i tebi da kazem,razlika trenirana-netrenirana ptica igra ulogu.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Miljenko uto 17 stu - 19:54

    Eumox, da li ovo tvoj major pjeva?

    Ako je, onda cameru u ruke i hocemo uzivo video-snimku!
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 20:04

    Miljenko, nema komentara sa moje strane,kao sto sam i u postu naveo,ti trebas reci dali pjeva major, i nema to veze ciji je,ako je.

    ps.dobro procitaj sta sam naveo u postu sa linkom, nemoj mene vuci za rukav necu nikakve odgovornosti po tom pitanju,jeste nije i ok Smile
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Miljenko uto 17 stu - 20:20

    EUMOx je napisao/la:Miljenko, nema komentara sa moje strane,kao sto sam i u postu naveo,ti trebas reci dali pjeva major, i nema to veze ciji je,ako je.

    ps.dobro procitaj sta sam naveo u postu sa linkom, nemoj mene vuci za rukav necu nikakve odgovornosti po tom pitanju,jeste nije i ok Smile

    Znaci Eumox, ti nam pipas "puls"! A uz to nam i tlak miris! Ko pravi doctor.

    Evo, ja cu komentirat sa pozicije onog koji je imao prilike cuti divlje majore u pjesmi:
    1. Snimka je tehnicki obradjena, pa cu se osvrnut samo na "batude",
    2. Po kvalitete i boji nota ("nosne note") ja bih rekao da je ovo major, ali isto moze bit mjesanac parva-major,
    3. Ovo nije pjev divljeg majora, on je treniran "spanskim" CD ili je izrastao uz spance, nama cja..cja.. koji je "must" za divljeg majora
    4. Ovo nije pjev majora u 11 mjesecu (<10 sati svjetla i lagana spiza)

    eto, toliko!

    PS: Da li se sa ovakvom pticom moze radit na poboljsanju pjeva? Mozda, pa ja to pokusavam!
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 20:34

    evo Miljenko odgovorit cu ti samo kratko,ima tu necega sto je tako, ali od 1 do 4 nesto mora i biti tako, treba si ic do 6, pa da bude ko loto Smile

    to za tlak, nemam namjeru,pa ako je provokacija evo sklonit cu fajl,i zavrsena tema stim,i ja sam vise za neku novu temu,ova me je umorila.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 20:37

    CASPER je napisao/la:postovani eumox, ovaj pjev sto ste stavili da se cuje, to nema veze sa vrhunskim stiglicom dapace, sto bi reko angel nebi ga volio za susjeda. dobro, necemo se sad prepucavat ali ocito je da se vase poimanje pjeva stiglica razlikuje od "nasega" dalmatinskoga. po onome sto sam slusao po netu cini mi se da je ovo spanski stiglic. zapravo sam siguran da je spanac. ali, nema veze, nije to vazno, vazno je samo to da sam ja u pravu kad sam konstatirao da nemozete lako napravit vrhunskog stiglica. ovo kazem u najboljoj namjeri. svaka cast vasem uzgoju majora mutacija, skidam kapu, ali pjev je nesto sasvim drugo.
    ova vasa snimka je puna strila i kratkih vizlijada (ako to mozemo zvat zijada).

    Nakon ove naše zadnje polemike di si ti mene otfrljija,da sam manipulator i da varam ljude,i završavaš riječima,citiram: "i tko zna gdje.....",i naravno, šta ja objeručke prihvaćam,iz svojih razloga,a između ostalog ,jer nastavak diskusije,sa "početnikom-meštrom od tića",nema nikakvog smisla, i nastavljam sa riječima:
    "........nikad i nigdje":i to je za mene - gotovo.I ti me poslije toga tu stavljaš u nekakav kontekst,blaži ,umirujući,citiraš moje riči.Nemoj.Tek sad ne znam šta bi mislija o tebi kao čoviku.
    Nedorečen si mi.

    PS
    Slušaj casper, ovako mi je bez veze raspravljat; ja san ti često(skoro svaki dan u Trogiru,pa šta kažeš da se nađemo ,recimo ujutro na kavi, jer tu smo "pedalj mista",a pričamo da vidi cili svit.Onako lipo sist ćemo ,upoznati se ,popričat, izgladit eventualne nesporazume,čut ćeš moje tiće ,je tvoje, ja mislim da je to OK od mene,
    jer ovo ovako meni stvarno nema smisla

    pozzz


    Zadnja promjena: angel; uto 17 stu - 23:09; ukupno mijenjano 1 put.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Miljenko uto 17 stu - 21:40

    EUMOx je napisao/la:evo Miljenko odgovorit cu ti samo kratko,ima tu necega sto je tako, ali od 1 do 4 nesto mora i biti tako, treba si ic do 6, pa da bude ko loto Smile

    to za tlak, nemam namjeru,pa ako je provokacija evo sklonit cu fajl,i zavrsena tema stim,i ja sam vise za neku novu temu,ova me je umorila.

    Nisam reka da nam "dizes", vec "miris" tlak.

    Nemoj se odmah pridat, nemoj se dat umorit. Dug je put do pticarskog zanata.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 23:00

    Miljenko je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:evo Miljenko odgovorit cu ti samo kratko,ima tu necega sto je tako, ali od 1 do 4 nesto mora i biti tako, treba si ic do 6, pa da bude ko loto Smile

    to za tlak, nemam namjeru,pa ako je provokacija evo sklonit cu fajl,i zavrsena tema stim,i ja sam vise za neku novu temu,ova me je umorila.

    Nisam reka da nam "dizes", vec "miris" tlak.

    Nemoj se odmah pridat, nemoj se dat umorit. Dug je put do pticarskog zanata.

    Nisan se prida, nit cu se pridat, to gori san reka samo za ovu temu. Smile
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 10 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by ticar sri 18 stu - 5:00

    EUMOx je napisao/la:nisam mislio na tebe, ali fino je da si tu,neka tebe, slazem se sa tvojom konstatacijom samo treba uzeti u obzir bitan faktor a to je skolovanje, dali je individua o kojoj kometarisemo intenzivno skolovana ili nije. Kad bi doslo do toga da se moram odmjeriti,valjda bi to radili posteno,sa treniranim pticama,nikako drugacije se nemoze mjeriti, kod nas je vazilo i pravilo da kada ljudi iznesu ptice onaj koji neprestano pjeva i sve druge usuti da je najbolji,neznam kako se na to gleda u dalmaciji,ili je samo kvaliteta pjeva bitna.

    Opet kazem, nije mi namjera parirati dalmatincima jer je to nemoguce i zahtjeva veliki trud i pazljiv odabir ptica po tom kriteriju a ne po mutaciji i genetici. Ja ti vjerujem da je major kojeg imas uspio savladati pjev , izlezeni mladi majori sigurno mogu dosta toga ali uz odgovarajuci trening. I ima jos nesto,ni pletivo ni vizlijada nisu na novembarskoj dieti isti kao sto bi bili u martu.


    njegov major je kupljen u italiji što znači da je učio kao jednogodišnjak koji je imao svoju pjesmu,ali biće mu one batude na balkonu dopizdile pa i on počeja.
    evo ga pa slušaj.