Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+26
baltic
brabus
Merlo
bocka
ticar
evmolp
dragec
seadriver
sasaznas
faganel
ikayke
Miljenko
MARIN
Lazar
japirko1
Carduel
saso78
DjordjeVet
Dax BG
zvrcko sen
vansal
PESTI
Branimir
xyz
lord189
antonio
30 posters

    Problem

    avatar
    Gost
    Gost


    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Gost ned 13 ruj - 11:45

    ja se slazem sa zvrckom sen , pa ko od nas zivih bica nije primio sve vakcine kao dijete i ko nije pio antibiotike i kojekakve penciline kod neke upale grla ili slicno ?

    ja se trudim da nedajem hemiju,redovno dajem u vodu prirodne substance koje djeluju kao prirodni antibiotici i smanjuju ph vrijednost vode,ali hemija stoji u rezervi.

    ja mislim da treba pridati paznju onoj koprivi natopljenoj u vodu Smile
    .. ma tu nema nista,ama bas nista , ESB je napravljen za pernate zivotinje i djelotvoran je,ja ga nemam jer ovdje je zabranjen,baycox imam ali ga nedajem kao sto neki daju (kao neku redovnu terapiju bez veze), ni ja nisam nikada zdrav-prav uzeo antibiotik i onako bezveze pio ...mora biti razlog uzimanja.

    PS. da jos nesto razjasnimo: ja imam kontakta sa puno odgajivaca,mnogi su mi rekli da
    su imali strasne gubitke mladih/i starih bez davanja hemije,imao sam i ja i to bas ove godine,ali ne strasne,i jos da pojasnim: nije pomoglo nista , ni baycox ni priroda, jer radilo se o drugim stvarima hormonalne prirode.
    avatar
    Gost
    Gost


    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Gost ned 13 ruj - 13:28

    EUMOx je napisao/la:ja se slazem sa zvrckom sen , pa ko od nas zivih bica nije primio sve vakcine kao dijete i ko nije pio antibiotike i kojekakve penciline kod neke upale grla ili slicno ?

    ja se trudim da nedajem hemiju,redovno dajem u vodu prirodne substance koje djeluju kao prirodni antibiotici i smanjuju ph vrijednost vode,ali hemija stoji u rezervi.

    ja mislim da treba pridati paznju onoj koprivi natopljenoj u vodu Smile
    .. ma tu nema nista,ama bas nista , ESB je napravljen za pernate zivotinje i djelotvoran je,ja ga nemam jer ovdje je zabranjen,baycox imam ali ga nedajem kao sto neki daju (kao neku redovnu terapiju bez veze), ni ja nisam nikada zdrav-prav uzeo antibiotik i onako bezveze pio ...mora biti razlog uzimanja.

    PS. da jos nesto razjasnimo: ja imam kontakta sa puno odgajivaca,mnogi su mi rekli da
    su imali strasne gubitke mladih/i starih bez davanja hemije,imao sam i ja i to bas ove godine,ali ne strasne,i jos da pojasnim: nije pomoglo nista , ni baycox ni priroda, jer radilo se o drugim stvarima hormonalne prirode.
    Ti si pobrkao tikve i lončiće.Cili tekst su ti same kontradiktornosti.Zvrčku daješ podršku ,a ne radiš ko i on.Govoriš tko nije pio antibiotike,a kasnije govoriš ,ne pit bez veze,kad si zdrav,mora bit razlog uzimanja itd.
    Spominješ vakcinaciju ,a to je sasvim druga stvar od ovog o čemu mi pričamo,dijametralno suprotna.
    Znaš li ti šta je vakcinacija (cijepljenje)?Vakcinacijom se u tijelo unose određeni virusi ili bakterije(naravno, u oslabljenom obliku),,da bi tijelo na njih tijelo steklo imunitet, "prepoznalo" u slučaju zaraze.
    Znači to je upravo suprotno od onog o čemu mi pričamo.Ovi tretmani o koje zvrk-sen spominje je ubijanje imuniteta.Tu pticu treba čitavi život tretirati,da bi non-stop ubijao potencijalni izvor zaraze,jer tretmanom se ubijaju i dobre i loše bakterije.Takva ptica nema svoj imunitet,a ubijanjem dobrih bakterija je poremećen čitav sustav probave,tako da joj je sve poremećeno.
    neću niti spominjat kad se takva ptica stvarno razboli ,šta se dešava.
    Meni kad se razboli ptica(a to se rijetko dešava) pravovremenim uočavanjem problema,i manje jakim sredstvima ja ju izliječim, u stvari repertoar lijekova mi je širok,A bogami to tako nije sa pticom koja je stalno tretirana.
    Kao šta si na kraju rekao mora biti razlog uzimanja.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by ikayke ned 13 ruj - 13:51

    Decki sta cemo se tu natjeravati.. i analizirati svaku rijec i recenicu... mislim da je ocito da UZGAJIVACI faune vecinom daju neki vid preventive...jer kad ptica oboli 99% nemamo sansu je izvuci... a to kad netko usporedjuje ' dali si ti kad si zdrav uzimas antibiotike' sa uzgojem faune nema prevelike pameti u tome... tko hoce nek daje a tko nece nemora i nitko ga na to ne mora prisiljavati...

    Jer koliko god se vi pjenili ja jos nisam cuo da je nekomu krepao tic koji se tretira sa antikokcidostaticima zbog predoziranja, a redovito takva jata daju 20+ majora godisnje... ali redovito cujem da krepaju zato jer im je prsna kost kao noz ostra... pogotovo od ovih sto imaju 'skole'.
    ALi lako je ici i 'nabaviti' nove.... ali malo je teze uzgojiti nove u 9 ili 10 mjesecu...

    Sto se tice bolesti... zanemarujete jednu bitnu cinjenicu... vani svjetski uzgajivaci ukoliko im se tic slabo drzi uzmu uzorak imeta na analizu i za par sati imaju kompletnu sliku sto i kako i koji ljek i u kojoj kolicini... e kad mi to budemo imali onda cu biti veliki protivnik davanja preventive... i onda ce ' dali ti kad si zdrav uzimas antibiotike' drzati vodu...
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by ikayke ned 13 ruj - 13:58

    A kad ulovim vremena cu malo procistiti sve ono sto ne spada pod ovu temu.... nadam se da ce me akteri razumijeti!
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by faganel ned 13 ruj - 14:16

    POZDRAV RENATO,
    MOLIM SAVJET,KAKO POMOĆI PTICI (BEZ "KEMIJE") SA POČETNIM SIMPTOMIMA KOKCIDIOZE I KAKAV JE TRETMAN SA OSTALIM PTICAMA U ČIBUNU.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by MARIN ned 13 ruj - 15:14

    Iz mog prethodnog teksta lijepo se vidi što smatram kemijom koju ne treba pod svaku cijenu koristiti.Prvenstveno mislim na razne antibiotike.koji se daju u svrhu preventive.U svrhu liječenja da,ali samo ako se radi o nekoj izuzetno važnoj ptici.U tu svrhu imam čitavu apoteku u pričuvi.Ali to su rijetke ptice i još rjeđi slučajevi.Večina ide na slobodu ,pa neka tamo traži antibiotik.Za kanarince imam druga " rješenja".

    Zvrčko!

    1.odakle podatak da bez antibiotske terapije,a u svrhu preventive krepa od 50% do 80% mladih?
    Mislim da to jednostavno ne stoji.Nešto ugine ,ali ne vjerujem da se radi o tako visokom postotku.Pa nešto crkne i onima koji daju antibiotike.Radeći bez kemije postotak uginulih se iz godinu mora smanjivati.Na kraju bi trebali dobiti jato imunološki jako i neovisno o lijekovima.Mislim da bi nam to trebao biti krajnji cilj.Kao primjer mogao bi navesti gospodina Raljevića iz Mostara koji ima daleko najduži staž u ovome,i ne koristi ama baš nikakvu kemiju.Čovjek leže grdeline skoro 40 godina.
    2.tvrdnja da je cilj svakog uzgajivača na što jednostavniji način ,sa što manje truda,uzgojiti što više kvalitetnih ptica i da je to cilj svakog uzgajivača.Takvo mišljenje imam nakon 30 g. uzgoja.
    Pa svako bi to želio postići.Ali najlakši i najjednostavniji put nije i uvijek najbolji.Na taj način razmišljaju profesionalci.Njima je najvažnije da izvuku što više ptica i da što više zarade.Mi koji smo amateri i zaljubljenici morali bi drukčije postaviti stvari.Ne bi nam najvažniji trebao biti broj već zdrave ptice neovisne o lijekovima.

    P.S.smanji malo,ne mora tvoja uvijek biti zadnja!Pa ja te najbolje poznam.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by MARIN ned 13 ruj - 15:21

    Imam jedno pitanje za sve ,pa neka iskreno odgovore.

    Želimo nabaviti ptice za uzgoj.Imamo 2 uzgajivača sa podjednakom kvalitetom ptica.Jedan koristi antibiotika ,a drugi ne.U kojega ćemo kupiti ptice?
    sasaznas
    sasaznas


    Broj postova : 35
    Age : 53
    Location : Bijeljina (BiH)
    Registration date : 09.09.2009

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by sasaznas ned 13 ruj - 15:48

    na to je lako odgovoriti ,naravno onaj koji ne daje antibijotike ,sto se tice prevntive po meni za to nema potrebe ako su ptice zdrave ,po nekad malo hipermangana za unutrasnju dezinfekciju i nista vise.Ja licno obracam paznju na higijenu i kad je ona na nivou za ostalo nema potrebe
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by seadriver ned 13 ruj - 17:43

    Kao prvo pozdrav svima! Uzgojiti grdeline nije nimalo jednostavno, svatko tko se bavi uzgojem divljih ptica zna o cemu pricam. Sad ovdje govorim iskljucivo o uzgojenim grdelinima, znaci ne onima uhvacenima u prirodi kao mladci. Trebali bi znati koliko u prirodi postoji vrsta biljaka, organizama zivotinjskog podrijetla kojima ih mater grdelinka šopa od prvog dana po njihovom izlijeganju da bi se osamostaljivanjem nastavili tako hraniti i na taj nacin ocvrsnuli imuno sustav. Ajde neka bi netko od vas nadoknadi samo petinu takve hrane kod odrastanja mladih. Nemojmo ovdje pricati o ljudima starije generacije u bosni i po selima gdje se svaki dan lijepo ide u setnju bere svakojakih plodova, kopaju mravinjaci, traze lisne usi itd. i onda dodjemo do saznanja da netko tamo u mostaru ne koristi esb3. Ne bi ga ni ja koristio kad bi imao toliko vremena za sve te stvari. Uzgojeni primjerci su jako osjetljivi na sve vrste crijevnih bolesti i preventivnim reagiranjem pogotovo u fazi osamostaljivanja i prvog mitarenja smanjuje se drasticno letalni faktor te i broj potencijalnih uginuca. Drazene ta ptica za koju kazes da je najzdravija primila je takodjer terapiju u kljucnim trenucima. Po odrastanju jedinke sami imunoloski sustav jaca i samim tim preventivno djelovanje se smanji na sto manju mogucu mjeru. Ovo sta je sen napisao 0,5g ili 1g na litru vode 4 puta godisnje je nesto sto nikako ne moze stetno djelovati na organizam ptice nakon cega treba zapamtiti da svaki put nakon toga treba djelovati kompleksom vitamina.
    avatar
    Gost
    Gost


    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Gost ned 13 ruj - 18:40

    renato je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:ja se slazem sa zvrckom sen , pa ko od nas zivih bica nije primio sve vakcine kao dijete i ko nije pio antibiotike i kojekakve penciline kod neke upale grla ili slicno ?

    ja se trudim da nedajem hemiju,redovno dajem u vodu prirodne substance koje djeluju kao prirodni antibiotici i smanjuju ph vrijednost vode,ali hemija stoji u rezervi.

    ja mislim da treba pridati paznju onoj koprivi natopljenoj u vodu Smile
    .. ma tu nema nista,ama bas nista , ESB je napravljen za pernate zivotinje i djelotvoran je,ja ga nemam jer ovdje je zabranjen,baycox imam ali ga nedajem kao sto neki daju (kao neku redovnu terapiju bez veze), ni ja nisam nikada zdrav-prav uzeo antibiotik i onako bezveze pio ...mora biti razlog uzimanja.

    PS. da jos nesto razjasnimo: ja imam kontakta sa puno odgajivaca,mnogi su mi rekli da
    su imali strasne gubitke mladih/i starih bez davanja hemije,imao sam i ja i to bas ove godine,ali ne strasne,i jos da pojasnim: nije pomoglo nista , ni baycox ni priroda, jer radilo se o drugim stvarima hormonalne prirode.
    Ti si pobrkao tikve i lončiće.Cili tekst su ti same kontradiktornosti.Zvrčku daješ podršku ,a ne radiš ko i on.Govoriš tko nije pio antibiotike,a kasnije govoriš ,ne pit bez veze,kad si zdrav,mora bit razlog uzimanja itd.
    Spominješ vakcinaciju ,a to je sasvim druga stvar od ovog o čemu mi pričamo,dijametralno suprotna.
    Znaš li ti šta je vakcinacija (cijepljenje)?Vakcinacijom se u tijelo unose određeni virusi ili bakterije(naravno, u oslabljenom obliku),,da bi tijelo na njih tijelo steklo imunitet, "prepoznalo" u slučaju zaraze.
    Znači to je upravo suprotno od onog o čemu mi pričamo.Ovi tretmani o koje zvrk-sen spominje je ubijanje imuniteta.Tu pticu treba čitavi život tretirati,da bi non-stop ubijao potencijalni izvor zaraze,jer tretmanom se ubijaju i dobre i loše bakterije.Takva ptica nema svoj imunitet,a ubijanjem dobrih bakterija je poremećen čitav sustav probave,tako da joj je sve poremećeno.
    neću niti spominjat kad se takva ptica stvarno razboli ,šta se dešava.
    Meni kad se razboli ptica(a to se rijetko dešava) pravovremenim uočavanjem problema,i manje jakim sredstvima ja ju izliječim, u stvari repertoar lijekova mi je širok,A bogami to tako nije sa pticom koja je stalno tretirana.
    Kao šta si na kraju rekao mora biti razlog uzimanja.

    dajem mu podrsku jer po prijekoj potrebi radim kao on, i nemoj razdvajati vakcine za djecu posto nisi u pravu,kad saznas
    koliko je djece stradalo bas od tih vakcina onda obrazlozi svoju tezu. Druga stvar je sto ti imas svoj stil drzanja,
    pa kazes : ja necu da spasim pticu Baycoxom, pa taman i da mi krepa, e to je vec do tvog karaktera.
    dragec
    dragec


    Broj postova : 110
    Age : 62
    Location : Zagreb
    Registration date : 10.04.2009

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by dragec ned 13 ruj - 21:03

    Pozdrav svima.Nisam se dosta dugo uključivao u forum osim što redovito pročitam postove i učim polako. Naveo bi primjer, a o kojem sam pisao na početku učlanjenja na forum, a to su zelenduri koji su u zajedničkoj prostoriji sa kanarincima i češljugarima. Od jednog para (pisao sam o tome u temi "uzgoj zelendura") dobio sam 16 mladih, nešto su sami othranili, a nešto kanarinke, kako su to bili prvi uspješno uzgojeni "divljaci" dosta sam postavljao pitanja da li koristiti preventivu ili ne. Kako sam bio neodlučan nekima sam dao preventivu nekima ne, moram napomenuti da sam u to vrijeme bio kod kuće i ptice su imale maksimalnu čistoću i trave iz prirode i bilo je sve u savršenom redu. Tada krećem u fušeraj i nema me po cijeli dan, ptice ne dobivaju trave osim nedjeljom, čistoća je pala za 80% i rezultat je da od 16 mladih zelendura je ostalo 5, a od tih 5 samo dvije su savršeno zdrave. Moje je mišljenje da onaj koji može osigurati maksimalnu higijenu i trave iz prirode može se upuštati u uzgoj bez preventive, a onaj koji nemože ulazi u rizik da izgubi cijeli uzgoj kao ja.
    avatar
    Gost
    Gost


    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Gost ned 13 ruj - 21:45

    EUMOx je napisao/la:
    renato je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:ja se slazem sa zvrckom sen , pa ko od nas zivih bica nije primio sve vakcine kao dijete i ko nije pio antibiotike i kojekakve penciline kod neke upale grla ili slicno ?

    ja se trudim da nedajem hemiju,redovno dajem u vodu prirodne substance koje djeluju kao prirodni antibiotici i smanjuju ph vrijednost vode,ali hemija stoji u rezervi.

    ja mislim da treba pridati paznju onoj koprivi natopljenoj u vodu Smile
    .. ma tu nema nista,ama bas nista , ESB je napravljen za pernate zivotinje i djelotvoran je,ja ga nemam jer ovdje je zabranjen,baycox imam ali ga nedajem kao sto neki daju (kao neku redovnu terapiju bez veze), ni ja nisam nikada zdrav-prav uzeo antibiotik i onako bezveze pio ...mora biti razlog uzimanja.

    PS. da jos nesto razjasnimo: ja imam kontakta sa puno odgajivaca,mnogi su mi rekli da
    su imali strasne gubitke mladih/i starih bez davanja hemije,imao sam i ja i to bas ove godine,ali ne strasne,i jos da pojasnim: nije pomoglo nista , ni baycox ni priroda, jer radilo se o drugim stvarima hormonalne prirode.
    Ti si pobrkao tikve i lončiće.Cili tekst su ti same kontradiktornosti.Zvrčku daješ podršku ,a ne radiš ko i on.Govoriš tko nije pio antibiotike,a kasnije govoriš ,ne pit bez veze,kad si zdrav,mora bit razlog uzimanja itd.
    Spominješ vakcinaciju ,a to je sasvim druga stvar od ovog o čemu mi pričamo,dijametralno suprotna.
    Znaš li ti šta je vakcinacija (cijepljenje)?Vakcinacijom se u tijelo unose određeni virusi ili bakterije(naravno, u oslabljenom obliku),,da bi tijelo na njih tijelo steklo imunitet, "prepoznalo" u slučaju zaraze.
    Znači to je upravo suprotno od onog o čemu mi pričamo.Ovi tretmani o koje zvrk-sen spominje je ubijanje imuniteta.Tu pticu treba čitavi život tretirati,da bi non-stop ubijao potencijalni izvor zaraze,jer tretmanom se ubijaju i dobre i loše bakterije.Takva ptica nema svoj imunitet,a ubijanjem dobrih bakterija je poremećen čitav sustav probave,tako da joj je sve poremećeno.
    neću niti spominjat kad se takva ptica stvarno razboli ,šta se dešava.
    Meni kad se razboli ptica(a to se rijetko dešava) pravovremenim uočavanjem problema,i manje jakim sredstvima ja ju izliječim, u stvari repertoar lijekova mi je širok,A bogami to tako nije sa pticom koja je stalno tretirana.
    Kao šta si na kraju rekao mora biti razlog uzimanja.

    dajem mu podrsku jer po prijekoj potrebi radim kao on, i nemoj razdvajati vakcine za djecu posto nisi u pravu,kad saznas
    koliko je djece stradalo bas od tih vakcina onda obrazlozi svoju tezu. Druga stvar je sto ti imas svoj stil drzanja,
    pa kazes : ja necu da spasim pticu Baycoxom, pa taman i da mi krepa, e to je vec do tvog karaktera.
    Prijatelju izvini ,ali ja tebe stvarno ništa ne razumin.
    Ja imam najjednostavniji i najnormalniji stil držanja na svijetu.Hranim što je moguće više prirodno,ne djelujem preventivno,jer to je ,po meni najveća glupost koja može bit,i nemam nikakvih problema.Da pokušamo razrješit neke stvari.Svi ti preparati sa kojima djelujete preventivno su antibiotici širokog spektra,koji ubijaju sve odreda,i dobre i loše bakterije,a da ne govorim kako narušavaju rad jetre(pogotovo piperazin) i ostalih organa,i ptica tako tretirana nema izgrađen svoj imunitet,jer smo joj ga mi narušili.Moja prevencija i lijek i hrana je u prirodi(ujedno odgovor i faganelu,imaš sve u meni najboljoj temi na forumu od miptičara,gdje se čovjek svojski potrudio,).
    Ne mogu da još jednom ne kažem da se po ko zna koji put slažem sa marinom,tj, njegovim načinom razmišljanja,tj. jedini razlog zbog kojeg mi netko može objasnit takva tretiranja su komercijalne prirode.Jer ako se nečim bavim iz ljubavi(komercijala me ne zanima, NIKAD u životu nisam prodao pticu),zašto ne dati sve što je u mojoj moći(a iskustvo mi pokazuje da mi tako ptica najviše i vraća),a cili problem je malo prošetati za moje i njeno dobro.
    Poznajem uzgajivača koji ne zna šta je to maslačak,cikorija lisne uši isl. ,meni je to nevjerojatno ,i čovjek je skeptičan na davanje toga,ali zato dobro zna za fuvicin,ESB3,bycox,piperazin isl., meni je to nepojmljivo.Ljudi moji u svakom parku po Splitu ima puno toga šta ptici treba,ali bojim se da je to mnogima zajebancija,lakše je lakše.
    E baš san se raspisa ,skratit ću, neka svatko radi prema svom nahođenju ,u ničije razloge neću ulazit ,niti me je briga,po meni je ovo jedini ispravni put,što mi govori i dugogodišnje iskustvo.
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by evmolp ned 13 ruj - 22:56

    dragec je napisao/la:Pozdrav svima.Nisam se dosta dugo uključivao u forum osim što redovito pročitam postove i učim polako. Naveo bi primjer, a o kojem sam pisao na početku učlanjenja na forum, a to su zelenduri koji su u zajedničkoj prostoriji sa kanarincima i češljugarima. Od jednog para (pisao sam o tome u temi "uzgoj zelendura") dobio sam 16 mladih, nešto su sami othranili, a nešto kanarinke, kako su to bili prvi uspješno uzgojeni "divljaci" dosta sam postavljao pitanja da li koristiti preventivu ili ne. Kako sam bio neodlučan nekima sam dao preventivu nekima ne, moram napomenuti da sam u to vrijeme bio kod kuće i ptice su imale maksimalnu čistoću i trave iz prirode i bilo je sve u savršenom redu. Tada krećem u fušeraj i nema me po cijeli dan, ptice ne dobivaju trave osim nedjeljom, čistoća je pala za 80% i rezultat je da od 16 mladih zelendura je ostalo 5, a od tih 5 samo dvije su savršeno zdrave. Moje je mišljenje da onaj koji može osigurati maksimalnu higijenu i trave iz prirode može se upuštati u uzgoj bez preventive, a onaj koji nemože ulazi u rizik da izgubi cijeli uzgoj kao ja.
    Pozdrav svima!
    Iako redovno citam postove, vrlo retko se ukljucujem u diskusiju. Ipak nisam mogao da odolim na poslednju recenicu koju je napisao dragec i za koju mislim da je odgovor na ovom problemu.
    Jos jednom puno pozdrava svima na ovom predivnom forumu.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by xyz ned 13 ruj - 23:35

    dragec je napisao/la:..od 16 mladih zelendura je ostalo 5, a od tih 5 samo dvije su savršeno zdrave ..ulazi u rizik da izgubi cijeli uzgoj kao ja.

    Jako zanimljive rečenice!

    Mislim da te dvije savršeno zdrave, neće imati baš nekih problema u životu sa bakterijama, parazitima i sl.


    Nisi izgubio cijeli uzgoj. Od te dvije bi možda dobio 16 otpornih mladih dogodine
    avatar
    Gost
    Gost


    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Gost pon 14 ruj - 0:24

    renato je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:
    renato je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:ja se slazem sa zvrckom sen , pa ko od nas zivih bica nije primio sve vakcine kao dijete i ko nije pio antibiotike i kojekakve penciline kod neke upale grla ili slicno ?

    ja se trudim da nedajem hemiju,redovno dajem u vodu prirodne substance koje djeluju kao prirodni antibiotici i smanjuju ph vrijednost vode,ali hemija stoji u rezervi.

    ja mislim da treba pridati paznju onoj koprivi natopljenoj u vodu Smile
    .. ma tu nema nista,ama bas nista , ESB je napravljen za pernate zivotinje i djelotvoran je,ja ga nemam jer ovdje je zabranjen,baycox imam ali ga nedajem kao sto neki daju (kao neku redovnu terapiju bez veze), ni ja nisam nikada zdrav-prav uzeo antibiotik i onako bezveze pio ...mora biti razlog uzimanja.

    PS. da jos nesto razjasnimo: ja imam kontakta sa puno odgajivaca,mnogi su mi rekli da
    su imali strasne gubitke mladih/i starih bez davanja hemije,imao sam i ja i to bas ove godine,ali ne strasne,i jos da pojasnim: nije pomoglo nista , ni baycox ni priroda, jer radilo se o drugim stvarima hormonalne prirode.
    Ti si pobrkao tikve i lončiće.Cili tekst su ti same kontradiktornosti.Zvrčku daješ podršku ,a ne radiš ko i on.Govoriš tko nije pio antibiotike,a kasnije govoriš ,ne pit bez veze,kad si zdrav,mora bit razlog uzimanja itd.
    Spominješ vakcinaciju ,a to je sasvim druga stvar od ovog o čemu mi pričamo,dijametralno suprotna.
    Znaš li ti šta je vakcinacija (cijepljenje)?Vakcinacijom se u tijelo unose određeni virusi ili bakterije(naravno, u oslabljenom obliku),,da bi tijelo na njih tijelo steklo imunitet, "prepoznalo" u slučaju zaraze.
    Znači to je upravo suprotno od onog o čemu mi pričamo.Ovi tretmani o koje zvrk-sen spominje je ubijanje imuniteta.Tu pticu treba čitavi život tretirati,da bi non-stop ubijao potencijalni izvor zaraze,jer tretmanom se ubijaju i dobre i loše bakterije.Takva ptica nema svoj imunitet,a ubijanjem dobrih bakterija je poremećen čitav sustav probave,tako da joj je sve poremećeno.
    neću niti spominjat kad se takva ptica stvarno razboli ,šta se dešava.
    Meni kad se razboli ptica(a to se rijetko dešava) pravovremenim uočavanjem problema,i manje jakim sredstvima ja ju izliječim, u stvari repertoar lijekova mi je širok,A bogami to tako nije sa pticom koja je stalno tretirana.
    Kao šta si na kraju rekao mora biti razlog uzimanja.

    dajem mu podrsku jer po prijekoj potrebi radim kao on, i nemoj razdvajati vakcine za djecu posto nisi u pravu,kad saznas
    koliko je djece stradalo bas od tih vakcina onda obrazlozi svoju tezu. Druga stvar je sto ti imas svoj stil drzanja,
    pa kazes : ja necu da spasim pticu Baycoxom, pa taman i da mi krepa, e to je vec do tvog karaktera.
    Prijatelju izvini ,ali ja tebe stvarno ništa ne razumin.
    Ja imam najjednostavniji i najnormalniji stil držanja na svijetu.Hranim što je moguće više prirodno,ne djelujem preventivno,jer to je ,po meni najveća glupost koja može bit,i nemam nikakvih problema.Da pokušamo razrješit neke stvari.Svi ti preparati sa kojima djelujete preventivno su antibiotici širokog spektra,koji ubijaju sve odreda,i dobre i loše bakterije,a da ne govorim kako narušavaju rad jetre(pogotovo piperazin) i ostalih organa,i ptica tako tretirana nema izgrađen svoj imunitet,jer smo joj ga mi narušili.Moja prevencija i lijek i hrana je u prirodi(ujedno odgovor i faganelu,imaš sve u meni najboljoj temi na forumu od miptičara,gdje se čovjek svojski potrudio,).
    Ne mogu da još jednom ne kažem da se po ko zna koji put slažem sa marinom,tj, njegovim načinom razmišljanja,tj. jedini razlog zbog kojeg mi netko može objasnit takva tretiranja su komercijalne prirode.Jer ako se nečim bavim iz ljubavi(komercijala me ne zanima, NIKAD u životu nisam prodao pticu),zašto ne dati sve što je u mojoj moći(a iskustvo mi pokazuje da mi tako ptica najviše i vraća),a cili problem je malo prošetati za moje i njeno dobro.
    Poznajem uzgajivača koji ne zna šta je to maslačak,cikorija lisne uši isl. ,meni je to nevjerojatno ,i čovjek je skeptičan na davanje toga,ali zato dobro zna za fuvicin,ESB3,bycox,piperazin isl., meni je to nepojmljivo.Ljudi moji u svakom parku po Splitu ima puno toga šta ptici treba,ali bojim se da je to mnogima zajebancija,lakše je lakše.
    E baš san se raspisa ,skratit ću, neka svatko radi prema svom nahođenju ,u ničije razloge neću ulazit ,niti me je briga,po meni je ovo jedini ispravni put,što mi govori i dugogodišnje iskustvo.

    da, tako je , ide na jetru i dobre crijevne bakterije,vecina lijekova se obsorbira u jetri,to je sve tako,ali zato dajemo
    zastitu jetri - ptici koju lijecimo - , a to je sylimarin ,sastojak od distela, za crijeva probiotike, i vrati se balans.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by xyz pon 14 ruj - 0:27

    Da, gleda sam reklamu za Sylimarin - radi se od visokog čička s crvenim cvjetom na vrhu, kojega grdelini jedu u 5. mjesecu u prirodi.

    Sličan je čičak ovome na naslovnoj slici foruma (di grdelin slijeće), možda je to čak taj.
    avatar
    Gost
    Gost


    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Gost pon 14 ruj - 1:07

    nego ljudi vidicete problema ako se zvrcko i marin posvadjaju, onda dolazi Miljenko sa koprivom da izmiri situaciju Smile


    . da to je to drazene, ima jako dejstvo obnavljanja jetre, i ljudi koriste jace doze ako imaju problema sa jetrom jer je naucno dokazano da pomaze. sjeme cicka ima i u blattnerovoj hrani za stiglica. i mi smo to zvali cicak,na to smo i lovili davno, medjutim 2 cicka smo imali,onaj koji se lijepi na sve i ovaj , ovaj sa sylimarinom zvali smo cicak-boca Smile
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by ticar pon 14 ruj - 4:23

    eumo daj koju sliku opali da vidimo i tvoje majore.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Miljenko pon 14 ruj - 9:02

    renato je napisao/la:
    E baš san se raspisa ,skratit ću, neka svatko radi prema svom nahođenju ,u ničije razloge neću ulazit ,niti me je briga,po meni je ovo jedini ispravni put,što mi govori i dugogodišnje iskustvo.

    Renato, nisi dobro shvatio sto znaci PREVENTIVA u uzgoju ptica. I doleko je od pojma VAKCINIRANJA, koji se isto primjenju kod ptica (protiv virusa). Vakciniranje protiv bakterije i parazita ne djeluje, nije dovoljno djelotvorno. Bakterije i paraziti su daleko veci da bi se mogli odstraniti antitjelima (koji su proizvodi ili vakciniranja ili prirodnog imuniteta).

    Kad se govori o prirodnom imunitetu kod ptica, koje ptice postizu tokom zarazenosti ili u prisutnosti izvora zaraze, misli se na njenu sposobnost da se odupre posljedicama zaraze, ne zaraze same. Npr, ptica moze imati crijevne bakterije i zivjeti normalno vise godina. Onda kazemo da je krepala od starosti, ne od zaraze.

    Kako se ne bavis uzgojenim pticama, vec samo divljima, nisi imao prilike okusiti na svojoj kozi sto znace gubici u uzgoju. Evo kod Drageca, od 16 verduna ostala samo dva "zdrava" (otporna, jer ja bi rekao 100% da su i oni zarazeni samo sa za sada otporni, a do godine tko zna...). Da je vise koristio prirodno bilje mozda bi jos koji ostao, ali problem se nebi rijesio. I dogodine jole nanovo, roditelji prenose infekciju na mlade, razvoj imuniteta kod mladih je pod upitnikom, ponovo gubici,...

    Tko se bavi uzgojem ptica Evropske faune, a u isto vrijeme ima kanarince, moze racunati na zarazenost kod mladih (prijenos infekcija sa kanarinca na faunu, kanarinci su imali 500 god. vremena da se prilagode na ove nove mutirane bakterije i parazite, otporni su ali isto tako i prenosnici).

    Znaci, PREVENTIVA nije sprijecavanje infekcija mladih, vec sprijecavanje razvoja infekcije (koju vec imaju) u periodu kad im je imunitet na najnizoj razini--mitarenje. Neki koriste preventivu i nakon odvajanja od roditelja (treci-cetvrti tjedan) kada im imunited dobiven od roditelja polako ishlapjuje a njihov osobni nije jos razvijen.

    Prirodni preparati: jedni su za detoksifikaciju organizma (ne samo jetre vec i drugih organa), a drugi biljni preparati sadrze prirodne antibiotike, pomazu da se pticji organizam odupre infekciji. Sada, oni bi trebali biti nadopuna kemiji, ili bi kemija trebala biti nadopuna prirodnim preparatima, svejedno.

    Kemija bi trebakla biti MINIMALNA ZASTITNA DOZA, jer svakako ona istovremeno unistava i dobro u organizmu. Od dva zla, birajmo manje, i samo onda kad nam je neophodno. Ali kad se kod ptice vec vide znakovi bolesti, ovo "neophodno vrijeme" je u vecini slucajeva vec kasno.

    Jednom kad zapocnes s uzgojem grdelina, i susretnes se s ovim problemima, mazda ces se sjetiti ovih rasprava i drugacije gledati na prirodu problema.

    Kao kemicar pos struci prvi sam protiv kemije, i volio bih da bez nje mozemo. Sigurno da ima biljinih preparata koji mogu biti ucinkoviti kao umjetna kemija (ako ne i bolji), ali i za ovo treba biti veliki strucnjak i imati dugogodisnje iskustvo, sto jednostavno nedostoje nama amaterima. I 'prirodni preparati" mogu biti veliki otrovi, a da mi to niti neznamo.

    Najispraviji put bi bio da se testira svaka ptica, svaka zarazena izdvaja i posebno lijeci, i tek kad je u potpunosti "cista" vraca u jato. E sada bi ja volio cuti tko ovako radi?
    avatar
    Gost
    Gost


    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Gost pon 14 ruj - 9:47

    "Renato, nisi dobro shvatio sto znaci PREVENTIVA u uzgoju ptica. I doleko je od pojma VAKCINIRANJA, koji se isto primjenju kod ptica (protiv virusa). Vakciniranje protiv bakterije i parazita ne djeluje, nije dovoljno djelotvorno. Bakterije i paraziti su daleko veci da bi se mogli odstraniti antitjelima (koji su proizvodi ili vakciniranja ili prirodnog imuniteta)."

    Shvatija sam ja dobro što sam vrlo jasno i napisa,samo je trebalo malo pažljivije pročitati.Pa upravo sam ja čovjeku objašnjavao razliku izmeđe vakciniranja i "preventive" kod ptica.
    Ako se bezrazložno krkanje antibioticima ,uopće može nazvat preventiva.
    Sa ostalim šta si napisa u svom postu uglavnom se slažem,osim sa onim dijelom u vezi Dragecovih vrduna.Kad već daješ za primjer,onda si trebao reći i to ,da su bili u redu dok je bila higijena i dok im je davao trave ,a kad ih je zanemario i trave samo jednom tjedno da su onda nastali problemi,no dobro.
    Dobro je EUMOx primjetija,zvrčko se ne javlja,nije ga valjda marin pecnija.
    Zvrčko tribaš nam
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by xyz pon 14 ruj - 10:10

    Evo čisti primjer iz teksta o kokcidiozi:

    "Kokcidioza je parazitarna bolest, kokcidije su relativno dosta zastupljena u okolišu, te u svih životinja, svaki organizam većinom bez ikakvih problema nosi par ovih mikroskopskih parazita u svom probavnom sustavu i oni ne ćine nikakav problem. Problem nastaje najćešće kod mladih ptica i kada se poremeti ravnoteža u probavnom sustavu izazvana bilo kojim uvijetom, te naravno kada padne opća otpornost organizma."

    Znači kokciji su uvjek tu.

    Njegova dva verduna, bez obzira na pogoršane uvjete, drže kokcije pod kontrolom, ostali nisu.

    Zato cjenim prirodno otporne tiće.

    Može se cjelo jato očistit ljekovima, i biti "miran".

    Međutim, dovoljan je jedan posjet vrapca ili goluba blizu krletki, ili otporne tice od drugog uzgajivača, i ode cjelo jato k vragu.

    Tu bi igrala jedino karantena nove ptice, tretiranja par dana prije ulaska u jato, itd, itd..

    Zato cjenim prirodni imunitet.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Dax BG pon 14 ruj - 11:49

    Dobro jutro babe i zabe... Nisam mogao izdrzati-jednostavno na dupe bi progovorio posle svega sto je ranije napisano.

    1-stiglica je jako tesko uzgojiti i domestificirati(da ne izmisljamo mlaku vodu, jer su izmisljene topla i hladna)
    2-kod pomenutih je najbitniji period do kraja prve promene perja (zavrsen bez problema) sto je bezbolnije i zdravije zavrsi imacemo bolje ptice
    3-Ko se misli baviti uzgojem istih mora prvo obezbediti adekvatne uslove, a ne srljati i imati povremeno nocne more zbog toga koliko je ptica ubio godisnje
    4-Treba se redovno konsultovati sa svima, jer se uvek moze nauciti ponesto od svakog

    Sada, za kvalitetan odgoj mladih je potrebno (barem po meni) imati u pocetku vanjsku volijeru bas zbog te famozne promene perja. Volijera treba imati pod resetkom odvojen od ptica i u volijeri trebaju biti (po mogucstvu) samo mlade ptice. Pojilice hermeticki zatvorene (mogu sa kuglicom za hrcke ali pazljivo sa njima da se ne "zakuju) zbog kontakta prasine i kojekave necisti sa vodom. Koristiti vodu koja je tretirana (prokuvana min.10 minuta i onda procedjena-licno koristim ruski "AQUAPHOR" filter). Voda je izvor zivota na ovoj planeti i treba biti bakterioloski ispravna da bismo svi u njoj podjednako uzivali. Ukoliko je neko sa Marsa-izvinjavam se do neba.
    Zasto? Kao sto sam vec ranije pisao, jedinke od razlicitih roditelja imaju i razlicit imuni sitem-na jedne utice ovo a na druge ono. Prevencijom kontakta sa izmetom i drugih prljavstina sa vodom u zajednickom stanistu cemo preventirati eventualne gubitke. Ishrana je stvar u koju ne zelim ulaziti jer svako od nas ima svoj licni recept. Sto vise zelenisa i raznovrsnija ishrana, bolji mladi 100% garantovano!
    Za kraj, vezano za pjev... Oni koji me iole poznaju, znaju da za dobru pticu (po mome uhu, a nagluv sam pomalo Razz ) nije problem da odresim kesu za cifru od koje se svima vrti u glavi. Medjutim kada je uzgoj u pitanju, uvek cu se opredeliti za jedinke koje su 100% otporne da stvorim maticno jato, a pjev... Zelje su jedno a mogucnosti drugo. Pozz
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by MARIN pon 14 ruj - 12:49

    [quote="EUMOx"]nego ljudi vidicete problema ako se zvrcko i marin posvadjaju, onda dolazi Miljenko sa koprivom da izmiri situaciju Smile


    Ne dirajte mi moga Zvrčka!Zna on katkada reći neke stvari i više nego što treba,ali vjerujte mi nije to u nekoj zloj namjeri.Poznajem ga više od 30 godina i dođe mi skoro kao mlađi brat.Mi se možemo porječkat ali ne i svadit.U svakom slučaju Zvrčko je izuzetno pozitivan lik,jedina mana mu je malo duži jezik,ponekad.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Dax BG pon 14 ruj - 13:53

    Ma sve to triba polit petroljem i uzgat!!!
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Dax BG pon 14 ruj - 13:55

    Citat iz jedne stare serije izgovoren od lika koji je nosio ime "svitlost"-ovi stari 'ajduci znaju koje... cyclops

    Sponsored content


    Problem - Page 4 Empty Re: Problem

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 21:16.