Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+15
krnjolac
Dax BG
crv
many
Fago
ERVINO
baltic
xyz
DAMIAN
kreso
zoranV
mutacija
PESTI
zvrcko sen
Miljenko
19 posters

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by crv pet 15 sij - 13:45

    Many , slažem se s tobom a karikirao sam samo glede stabilnih gena.Inače, filozofski gledano, čovjek se boji nepoznatog i nepoznanica pa kad nešto nazove ili definira uklanja strah i smatra da je sve riješeno. Uvijek ima mjesta za nove torije i hipoteze a isključivost može biti samo smetnja u izmjeni iskustava i napredovanju opčenito. Smatram da ovakav pristup temi uvjet za bavljenjem pticama i životinjama inače.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by many pet 15 sij - 14:35

    slažem se sa tobom a zašto se zoveš crv dali je to neka skračenica?
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by krnjolac pet 15 sij - 14:36

    many,ptice su direktni potomci dinosaura(sjeti se pterodaktila) ma koliko to tebi bilo teško prihvatiti,a taj "primat" o kojem pričaš,na koga je više ličio,na čovjeka ili na majmuna?pa i čimpanze,gorile i orangutani su isto primati.možda bi se oni za par milijuna godina razvili u nešto bolje i pametnije od nas da ih nije uništila naša bahatost....
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by many pet 15 sij - 15:24

    Zašto se nisu več odgovori to,bilo ih je kad smo i mi evoluirali,pterodaktil je imao kožice poput šišmiša i opet niti približan ustroj kao ptica,ptica je jedinstveno biče i što misliš kad kažeš da su ptice od dinosaurusa pogledaj koliko ptica i vrsta ima,misliš da su bili dinosaurusi tako maleni kao palčić promisli o tome,a i sam na kraju znaš da su naučnici sami rekli da su dinosaurusi izumrli,pa kako su onda evoluirali u ptice,pa oni su skupa sa pterodaktilom izumrli,a pterodaktil je izumro kao pterodaktil nije evoluirao zar ne,zato jer je ledeno doba njima bilo pogubno jer im se temperatura tjela kretala kao temperatura okoline znači nula,zato toplokrvne ptice nisu imale problema jer im je temperatura tjela tj krvi neovisna o vanjskoj temperaturi.

    A ne brini izgleda da je tebi teško to prihvatiti da su diniči nešto drugo jer može biti istina da su ostala dva dinosasurusa od 20 tona svaki koji su čekali da prođe ledeno doba pa izašli evoluirali i od njih su nastala biča od 9 grama do 25 kg koja nazivamo pticama,malo sf tematika ali vidiš neki ljudi tj "naučnici" u svijetu zbog neprihvačanja ptice kao zasebne vrste htjeli bi povezati nepovezive vrste.znaš da su čak jedno vrijeme govorili da smo mi od riba nastali nije ni to loše,ali ovo je bolje sjeti se dinosaurusa kad primiš zebrastu zebicu i pomisliš na kariku koja nedostaje,hm kakva bi bila što misliš između divova i pahuljice??????


    Zadnja promjena: many; pet 15 sij - 16:42; ukupno mijenjano 1 put.
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by DAMIAN pet 15 sij - 16:25

    many je napisao/la:Zašto se nisu več odgovori to,bilo ih je kad smo i mi evoluirali,pterodaktil je imao kožice poput šišmiša i opet niti približan ustroj kao ptica,ptica je jedinstveno biče i što misliš kad kažeš da su ptice od dinosaurusa pogledaj koliko ptica i vrsta ima,misliš da su bili dinosaurusi tako maleni kao palčić promisli o tome,a i sam na kraju znaš da su naučnici sami rekli da su dinosaurusi izumrli,pa kako su onda evoluirali u ptice??????


    Ca vi neznate da su se dinosauri reinkarnirali u ptice, a t-rex u gardelina!
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by many pet 15 sij - 16:30

    Konačno jedan pravi odgovor,bravo geek
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by crv pet 15 sij - 19:37

    Many ,to isto pitanje mi je postavila kolegica na poslu a ja počeo otkopčavat remen od hlača.Ona je odmah shvatila. Dosta dugo sam igrao rugby a nadimak su mi ,,prišili'' nakon treninga pod tušem.E sad ne znam jesi li ikad vidio pravog morskog crva.Ako jesi znat ćeš da nije skračenica, dapače.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by crv pet 15 sij - 19:42

    Krnjolac pitao si se zašto onaj primat nije nastavio evolucijski napredak.Odgovor je jednostavan : Zapeo je tvrdoglavo na zijadi a grdelin je nastavio dalje.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Miljenko pet 15 sij - 21:00

    Evo, razbuktala se i teorija evolucije.

    Kad se zapocelo s totalon genetskom analizom ljudske DNA (kromosoma) pretpostavilo se da ce broj gena u covjeku biti veci nego kod ostalih primitivnijih stvorenja. Nadjeno je suprotno. Od pretpostavljenih 70-80000 gena pronadjeno je nesto vise od 30000, znaci manje nego u kokosi. Slozenost (razvojni stupanj) organizma nije u broju gena vec u slozenosti funkcija koje odredjeni produkti gena obavljaju u organizmu (preklapanja i visestruke funkcije).

    Problem danasnje teorije evolucije, po mom sudu, je kvantitativni----> kvalitativni (nova vrsta) skok? Da li je moguce nagomilavanjem mutacija (bez reda, statisticki) dobiti novi, veceg razvojneg stupnja, organizam?????
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by xyz pet 15 sij - 21:48

    many je napisao/la: jer može biti istina da su ostala dva dinosasurusa od 20 tona svaki koji su čekali da prođe ledeno doba pa izašli evoluirali i od njih su nastala biča od 9 grama

    Many, nasmijao si me s ovim, svaka čast na šali!

    Moraju biti poveznice.. ja ne mislim da je Bog čarobnim štapićem stvarao ovdje potok, ovdje cvijet, tamo tića, vamo druga bića.. i eto svijeta..

    mislim da je Bog udahnio život, to je bila "pra juha", oblici polu-života od koji je sve krenulo, pra roditelji jednostaničnih organizama..

    poslije je sve stvar evolucije, prilagodbe, preživljavanja.

    I u doba dinosaura, nisu svi bili trokrilni ormari kao 6 Scania kamiona, bilo je uvjek malih bića, koja su trčkarala okolo i skrivala se u žbunju, neki su uspjeli povisiti tjelesnu temperaturu, preživjeti..

    jasno je nađen onaj fosil polu gmaz, polu ptica, sa zubima u kljunu, tjelom od gmaza, i prvim nastancima perja na tjelu..

    sve je to povezano, isprepleteno, nije bilo e sad će bit amebe, pa generalno čišćenje, sad malo dinosauri, pa idu u smeće, pa malo čovjek, itd..
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by krnjolac sub 16 sij - 0:17

    Mani,Dražen ti je dobro odgovorio.nisu svi dinosauri bili tenkovi.Oni manji su nadzivjeli divove. Imaš i danas puno životinja koje su zivjele skupa sa Dinosaurima i vrlo malo su se promjenili,kao sto su krokodili,morski psi,Dupini itd. I da,život je prvo nastao u vodi,tj. U oceanima,pa smo isto tako i mi potekli od "riba"kako si ti rekao. Čovjek od trenutka začeća pa do rođenja praktički prođe cjeli taj put evolucije. Prvo si punoglavac,pa si nešto slično vodozemcu,da bi na kraju izašao kao sisavac. Promisli malo o tome....
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by xyz sub 16 sij - 1:33

    Puževi koji imitiraju biljke, i žive od procesa fotosinteze - ne trebaju ništa jesti ako imaju sunca 12 h na dan..


    http://www.svevijesti.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=52779&Itemid=256

    Evolucija je zbilja čudesna!
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by komiza sub 16 sij - 2:29

    Nisam siguran šta je bilo i od ćega smo nastali,ali mislin da bi puno lako mogli postat opet ribe.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Miljenko sub 16 sij - 5:10

    komiža je napisao/la:Nisam siguran šta je bilo i od ćega smo nastali,ali mislin da bi puno lako mogli postat opet ribe.

    Je, kad istribimo ono malo sto je ostalo u more, svi cemo u sototajere i ist galonu! Ja cu u donzulu, lipa je ko gardelin!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by crv sub 16 sij - 12:07

    Ako smo od riba ,ima bit da san ja od batofine.Di je otišla tema , fali nam samo Jackues Custeaux.Miljenko bili poletuša pala na baketinu?
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? - Page 3 Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by xyz sub 16 sij - 13:34

    Evo još jedna čudesna prilagodba, na Galapagosu postoji zeba - vampir.

    U nedostatku sjemena, kojega inače jede tokom godine, i vode, kljuca rep nekim velikim pticama i pije im krv cyclops affraid