Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+5
sanchez33
trevor
skopski maestro
ticar
Jack Sparrow
9 posters

    uginuo grdelin...

    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    uginuo grdelin... Empty uginuo grdelin...

    Postaj by Jack Sparrow pet 13 sij - 19:52

    pozz
    zanima me zašto mi je najedan puta uginuo grdelac star jednu godinu,jučer im dao jesti navečer i jutros ponovno im idem dati jesti kad ono grdelac uginuo,svaki dan ima dajem dva puta jesti i piti,nije se ništa napuhavao kako neki mi znaju da ako se napuhne da će uginuti,pa me zanima,čitao po netu i većina spominje neki sulfamidin,pa me zanima kako to mogu i di kupiti,nebih volio da mi ovih 5-6 grdelaca i jedan baštardo i vrdun uginu,tu kod mene nema na otoku to nigdje kupiti pa ako vi znate di da to tražim recite mi...
    lijep pozdrav
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by ticar pet 13 sij - 22:41

    Jack Sparrow je napisao/la:pozz
    zanima me zašto mi je najedan puta uginuo grdelac star jednu godinu,jučer im dao jesti navečer i jutros ponovno im idem dati jesti kad ono grdelac uginuo,svaki dan ima dajem dva puta jesti i piti,nije se ništa napuhavao kako neki mi znaju da ako se napuhne da će uginuti,pa me zanima,čitao po netu i većina spominje neki sulfamidin,pa me zanima kako to mogu i di kupiti,nebih volio da mi ovih 5-6 grdelaca i jedan baštardo i vrdun uginu,tu kod mene nema na otoku to nigdje kupiti pa ako vi znate di da to tražim recite mi...
    lijep pozdrav

    pogledaj im prsnu kost,tj vidi dali su smršavili.jer grdelin po prirodi neda da vidiš da je bolestan dok mu nedođe kraj.ako su mršavi i imaju vodena govna onda im daj baycox
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by Jack Sparrow pet 13 sij - 23:19

    pa baš sam ga malo pogledal i meni se čini da je malo omršavio,da mu se primijete kosti...što učitini za ostale da nebi i njih napala bolest...
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by skopski maestro sub 14 sij - 2:05

    Jack Sparrow je napisao/la:pa baš sam ga malo pogledal i meni se čini da je malo omršavio,da mu se primijete kosti...što učitini za ostale da nebi i njih napala bolest...



    prijatelju mislim da smo danas oko toga razgovarali..i mnogo ne eksperimentiši
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by ticar sub 14 sij - 2:14

    Jack Sparrow je napisao/la:pa baš sam ga malo pogledal i meni se čini da je malo omršavio,da mu se primijete kosti...što učitini za ostale da nebi i njih napala bolest...

    povataj ih i pogledaj prsnu kost,ako je oštra uzmi baycox i stavi 5-6 kapi na poilicu.davaj 5 dana.
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by trevor sub 14 sij - 6:41

    Ako je kokcidija, ja jos nisam video ovako brzu smrt a da je bez bilo kakvih simptoma, bar dan pre. Mada ko zna, kod toga nema pravila.. imao sam i slucaj da se bolest razvukla na 15ak dana uz primenu lekova, ali je na kraju ipak bilo fatalno.

    pozz
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by Jack Sparrow sub 14 sij - 11:35

    ticar je napisao/la:

    povataj ih i pogledaj prsnu kost,ako je oštra uzmi baycox i stavi 5-6 kapi na poilicu.davaj 5 dana.
    pozz
    misliš da kapam u pijilicu sa vodom...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by ticar sub 14 sij - 12:50

    Jack Sparrow je napisao/la:
    pozz
    misliš da kapam u pijilicu sa vodom...

    da
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by Jack Sparrow sub 14 sij - 19:27

    ticar je napisao/la:

    da

    pozz
    daj mi molim te reci još,ti ćeš znat bolje,koje bi vitamine trebao imati i davati im i plus te neke kao lijekove,preporuči mi što da imam za ubuduće doma za svaki slučaj,čitam i većina im uvik daje neke vitamine i tako što ja znam što sve daju pa me to zanima,što sve od tih preparata bi bilo dobro da ima kući...eto toliko od mene...
    pozz
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by ticar sub 14 sij - 21:20

    Jack Sparrow je napisao/la:

    pozz
    daj mi molim te reci još,ti ćeš znat bolje,koje bi vitamine trebao imati i davati im i plus te neke kao lijekove,preporuči mi što da imam za ubuduće doma za svaki slučaj,čitam i većina im uvik daje neke vitamine i tako što ja znam što sve daju pa me to zanima,što sve od tih preparata bi bilo dobro da ima kući...eto toliko od mene...
    pozz

    ništa posebno za njih,davaj im grit da ga stalno imaju,2 put tjedno neko povrće ili voće,salata,mrkva,špinat,jabuka,i možeš kuiti neki komplet vitamina u zoo dućanu pa im davati 2 puta mjesečno.
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by Jack Sparrow ned 15 sij - 0:10

    pozz
    ne kužim tu riječ grit,neznam inače što vi pod tim imenom kažete to,možda pijesak ili...daj mi reci što od medicine i vitamina preporučuješ
    pozz
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by sanchez33 ned 15 sij - 22:56

    Jack Sparrow je napisao/la:pozz
    ne kužim tu riječ grit,neznam inače što vi pod tim imenom kažete to,možda pijesak ili...daj mi reci što od medicine i vitamina preporučuješ
    pozz

    To su ti školjke, minerali i ugljen, imaš u svakom zoo hobby-u. Kilo ti dođe 10-12 kn i može ti trajat puno. Daš in u onu malu šešulicu da uvik imaju grita.
    Daj im radić i pošto si na otoku imaš kostrića kroz cilu godinu pa in daji 2 puta tjedno i imat češ uvik zdrave tice.
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by Jack Sparrow pon 16 sij - 0:12

    sanchez33 je napisao/la:

    To su ti školjke, minerali i ugljen, imaš u svakom zoo hobby-u. Kilo ti dođe 10-12 kn i može ti trajat puno. Daš in u onu malu šešulicu da uvik imaju grita.
    Daj im radić i pošto si na otoku imaš kostrića kroz cilu godinu pa in daji 2 puta tjedno i imat češ uvik zdrave tice.

    pozz
    daj mi reci,taj grit to je onaj fini pijesak za ptice,što se ne stavlja on na pod u gajbe i krletke za ptice,ti misliš da im dan u one male šešulice u čemu im dajem vitamine-hranu(žuta mirisna hrana)to sam dobio od prijatelja on mi to kupio u rijeki...i daj mi reci što ti daješ tvojim pticama,mislim da neke vitamine i protiv bolesti...
    pozdrav
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by Jack Sparrow pon 16 sij - 0:26

    i daj mi reci,taj kostrić,što vi to zovete,ja neznam taj naziv a kod nas možda rečemo drugačije ali neznam što je to,pa ako moreš napisati ili dat sliku barem,to je neko povrće ili...
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by trevor pon 16 sij - 7:15

    Jack Sparrow je napisao/la:

    pozz
    daj mi reci,taj grit to je onaj fini pijesak za ptice,što se ne stavlja on na pod u gajbe i krletke za ptice,ti misliš da im dan u one male šešulice u čemu im dajem vitamine-hranu(žuta mirisna hrana)to sam dobio od prijatelja on mi to kupio u rijeki...i daj mi reci što ti daješ tvojim pticama,mislim da neke vitamine i protiv bolesti...
    pozdrav


    Nije pesak, to je posebna smesa minerala. Mozes nabaviti i kolac za golubove mada je on u obliku briketa kao cigla pa ga treba smrviti prethodno. To dajes u vitaminku iliti sesulicu. Sto se tice vitamina najbolje je prirodno, nije tokom cele godine isti zelenis i voce na raspolaganju na raspolaganju ali uvek ima nesto da se da pticama. Leti od trava pod broj jedan maslacak, pa bokvica, voce ja dajem sve od jabuke do kajsije. Takodje je tu i sargarepa, grasak dajem takodje sad zimi, odmrzavam kolicine prema potrebi, ima dosta gvozdja, cinka, fosfora, B,C,K vitamina.. Mani se hemije. Pozdrav
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by sanchez33 pon 16 sij - 12:07

    Jack Sparrow je napisao/la:i daj mi reci,taj kostrić,što vi to zovete,ja neznam taj naziv a kod nas možda rečemo drugačije ali neznam što je to,pa ako moreš napisati ili dat sliku barem,to je neko povrće ili...

    Eto, Trevor ti je sve lipo objasnija. A za kostriš upiši u google slike pa češ vidit kako izgleda. Kemiju zaboravi!!
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by komiza uto 17 sij - 1:15

    Jack Sparrow je napisao/la:i daj mi reci,taj kostrić,što vi to zovete,ja neznam taj naziv a kod nas možda rečemo drugačije ali neznam što je to,pa ako moreš napisati ili dat sliku barem,to je neko povrće ili...
    Možeš vidit i ovde pod prehrana/biljke kao hrana i lijek,mislim da ti je kostriš na 1. stranici. Daji im i pupove od kostriša,ne samo lišće,a tu žutu mirisnu hranu pogledaj malo bolje rok trajanja.
    avatar
    hst


    Broj postova : 2
    Registration date : 20.02.2012

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by hst pon 20 vel - 15:37

    alo svitu da ne otvaran novu temu pitat ću ovdi, do jutros sve bilo ok, piva svaki dan,skaka... jutros ga naša napuvanog, na podu ćibe, pokušava je skočit al nije moga samo se malo mica po podu, i nakon par sati krepa
    jel zna ko razlog? tako iznenada
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by ticar pon 20 vel - 16:17

    hst je napisao/la:alo svitu da ne otvaran novu temu pitat ću ovdi, do jutros sve bilo ok, piva svaki dan,skaka... jutros ga naša napuvanog, na podu ćibe, pokušava je skočit al nije moga samo se malo mica po podu, i nakon par sati krepa
    jel zna ko razlog? tako iznenada

    u većini slučajeva je kokcidioza,,sušica.

    vidi jel mršav.
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by Jack Sparrow pon 20 vel - 18:08

    identičsn i kod mene taki slučaj bio,mršava prsa,skroz suh...
    avatar
    hst


    Broj postova : 2
    Registration date : 20.02.2012

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by hst sri 22 vel - 0:10

    ovaj i nije bija baš toliko suv, dobija san štenca ima 3 dana pa bi zna nekad po noći lajat, možda je to razlog? hm
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by seadriver čet 23 vel - 16:38

    Samo cu vezati za ovaj upit iako ne znam zasto je taj grdelin krepa, al ja sam lani isto tako nasa ujutro svog grdelina krepanog iako je dan prije bia potpuno zdrav, vjerovatno srcani udar.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by crv čet 8 oľu - 3:59

    Jučer me nazva jedan poznanik i viče : ,,Ajme Crve tragedija , mogu li doć do tebe!!!''
    Dojurio je u roku odmah . U ruci mu najlonska vrečica sa uginulim grdelinima .

    Priča:

    Očaci koji su prošli torturu ,škurece'' , njih sedam , ostali su bez perja na glavi i vratu . Pomislio je kako će to biti ružno za vidit kad ih bude iznosio pred ,,stručnjake'' pa je potražio savjet od kolege .
    Ovaj mu je rekao da gole površine namaže Benzil -Benzoatom .
    Uvečer ih je tretirao - ujutro su svi bili mrtvi . affraid
    Dakle Benzil -Benzoat (prije svega je pripravak za humanu upotrebu) se može koristiti na nogama i rožnatim djelovima koje je napala šuga u vidu zadebljanja i izraslina . Dakle djeluje agresivno i ubija nametnike .
    Koža (največi organ) propušta , diše i upija . Benzil benzoat je preko pora i papila otpalog perja prodro u organizam i izazvao trovanje .
    Eto ... Tuđa greška za primjer i pouku .

    ( Izgleda da se Benzil - Benzoat prestao proizvodit , pa obratite pažnju i na rok trajanja)


    Sponsored content


    uginuo grdelin... Empty Re: uginuo grdelin...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 3:35.