Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+48
zoran ptice pjevice
branimirf
komiza
crv
DAMIAN
ERVINO
brabus
9a2y
zoranV
refa95
krnjolac
topaz
CASPER
vansal
Carduel
antonio
ikayke
DOMO
twins
Zvrcko
Sina BL
ssarava1
prco999
Belobradi
baltic
riberi
alann
ticar
Boban NA
Dean
seadriver
krele
lord189
kreso
Senior
japirko1
DjordjeVet
Merlo
malinois
bocka
Dax BG
franeperuzovic
PESTI
saso78
xyz
Miljenko
zvrcko sen
MARIN
52 posters

    ŠKOLA PJEVA

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by kreso pon 15 lip - 23:31

    hehe jak si Marine Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN pon 15 lip - 23:42

    Neće ti on dat svoga Čiću za sve na svitu.A onda možeš samo sist i plakat.Poslušaj mene.Inače češ ga svaki dan slušat kako ti se ruga i brojit dane kad će više crknit.A baštarde su i sam znaš žilave ,mogu dosta poživit.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by malinois uto 16 lip - 1:34

    MARIN je napisao/la:Naruči ubojstvo!
    Prije dosta godina jedan moj prijatelj imao je identičan problem.Našao je mulca sa zračnom puškom i za male novce oslobodio se napasti.Nemoj mu nudit ništa u zamjenu ,jer kad ga kokneš znaće da si ti.
    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    krele
    krele


    Broj postova : 70
    Location : zadar
    Registration date : 04.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krele uto 16 lip - 1:41

    svi vi lipo divanite ajde više stavite to što ste svoje tiće školovali i to što su uvatili pa ida moji danas sutra tako pivaju nema od toga ništa ko ga ne uvatiš u divljini i to je to teško ćeš ti njmu nametniti pismu svoju od sto posto jedan posto ako krivo govorin stavite mi cd pa onda da čujem poslin toga vašeg tića kolko je uvatija pisme toga tića sve u svemu ja to neću raditi nikad što uvatin uvtin i to je to kad mi bude piva takve batude i vrhunske zije ja ću se onda faliti s njim a dotad ću uživati u ovom pijevu koji iman. i molim da se sad ne uvridite jer mi je puna kapa mudrovanja oko pijeva jer ko može udovoljiti vašim željama puštite tice nek pivaju kako one oće ako vam se ne sviđaju slušajte cd ili ............vrag bi drža tice po tom điru
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zvrcko sen uto 16 lip - 1:50

    krele bilo ti je najavljeno takmičenje pisme ......


    ja sam svojeg sina i pticu odveja ljudi su je poslušali i ocjenili .....

    gdje si ti bija nisam te vidija nema vriđanja možda iduće godine..... javi se termin je prva polovica VI mjeseca..... viruj mi imaju ljudi tice boli glava.....samo treba imat hrabrosti i stavit pticu na brokvu...........tebi na znanje pobjedila je ptica iz Zagreba...
    krele
    krele


    Broj postova : 70
    Location : zadar
    Registration date : 04.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krele uto 16 lip - 2:21

    radija a nikog nisan vriđa majketi i vriđanje i što ću ja doniti kad neman takvu ticu kako su prošle naše kolege iz dalmacije s foruma ko je bija sudac i koji kriteriji oni splitski ili nešto novo doću ja slušati dogodine sigurno volin ja to kad valja jeli pobijedija školovani ili prirodni tić i ima li snimak da ga ćujemo i to zagreb a ne split šala Laughing
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zvrcko sen uto 16 lip - 3:11

    uote="krele"]radija a nikog nisan vriđa majketi i vriđanje i što ću ja doniti kad neman takvu ticu kako su prošle naše kolege iz dalmacije s foruma ko je bija sudac i koji kriteriji oni splitski ili nešto novo doću ja slušati dogodine sigurno volin ja to kad valja jeli pobijedija školovani ili prirodni tić i ima li snimak da ga ćujemo i to zagreb a ne split šala Laughing[/quote]



    nećemo offati u ovoj temi

    tema takmičenje grdelina ZLATNA BROKVA 09 imaš pod izložma 2008/2009 ili pp
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko uto 16 lip - 7:22

    PESTI je napisao/la:
    Pokušaj jednu godinu sam naučiti mladog grdelina pjevu učitelja pa mi javi koliko si uspješan u tome...Mislim da bi se veoma iznenadio kad bi čuo što pjeva večina mladih...pozzzz.


    Evo, ovo su moji Sibirski (nemaju zatvorene prstenovi jer je doslo do izbacivanja mladih iz gnjezda te sam odustao od prstenovanja) od prosle godine. Produkt su "ne-skole", odnosno nisu izolirani, nisu trenirani, nisu kondicionirani, nije im forma dizana,....jednom rijecju: pjevaj sto hoces i kad hoces. Od polovice desetog do kraja prosle godine slusali su dnevno (~45 min) jednu kombinaciju tonova/pjeva grdelina. Od polovice treceg su sa kanarinkom, tako da ih nisam imao punu prilike ni cuti.

    Prije par dana sam ih odvojio od kanarinki. Ovo je sto pjevaju;

    Prvi:


    Drugi:


    Do cekamo videa "profesionalnih grdelina', nebi bilo lose da jos netko postavi video od svojih grdelina s objasnjenjem kako su dosli do doticnog pjeva.

    PS: Marine, ako je post off-topic, molim te reci moderatorima da ga ne brisu vec prebace na "Miljenkove ptice" forum.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by xyz uto 16 lip - 9:02

    Krele pravi mladac može uvatit i do 70% pisme sa CD-a, a jedan u 7-8 godina desi se da uhvati SVE.

    Pod uvjetom da se školuje bar oko 10 mladaca godišnje, i da ne slušaju škartove.

    Marine sad si me zabrinija, 2 godine ta baštarda već "pjeva", a to mi nije bilo važno do ove sezone..

    vidit ću šta ću... scratch scratch
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI uto 16 lip - 11:39

    Pozzz Miljenko .....

    https://www.youtube.com/watch?v=yMHwxNHZLNU

    Ovo je moj major u batudi , najjednostavnija varijanta batude ali čista .To se dešava u grdelina koji su u prirodi najžešči a u kučnom uzgoju najbolje dovedeni u formu.
    Glas ptice je tada najjači a ptica GOSPODARI SVOJIM TERITORIJEM.
    Usporedi sa pjevanjem svojih grdelina i tvoji imaju pojedine djelove koji su lijepi samo ih ptica nije izrazila i zbog toga nema batude jer nisu u vrhuncu pjeva a kako ih ti koristiš u uzgoju i tu se javljaju mnogi problemi ...imaš malo baštardi ...itd..
    Veoma je bitno raditi sa grdelinima bilo pjeva ili uzgoja , moji nemaju dobru dziju ali su kao batudaši nešto što se rjetko vidja...(zato ih zovem škartovi)..Imam drugu batudu ali neču ni ja više ništa na forum stavljati jer ne stavljaju ni drugi ništa pa če i forum krenuti nekakvim novim smjerom...možda prema mexičkim rujnicama koje su super ptice za uzgoj...
    krele
    krele


    Broj postova : 70
    Location : zadar
    Registration date : 04.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krele uto 16 lip - 15:23

    zvrcko sen je napisao/la:uote="krele"]radija a nikog nisan vriđa majketi i vriđanje i što ću ja doniti kad neman takvu ticu kako su prošle naše kolege iz dalmacije s foruma ko je bija sudac i koji kriteriji oni splitski ili nešto novo doću ja slušati dogodine sigurno volin ja to kad valja jeli pobijedija školovani ili prirodni tić i ima li snimak da ga ćujemo i to zagreb a ne split šala Laughing



    nećemo offati u ovoj temi

    tema takmičenje grdelina ZLATNA BROKVA 09 imaš pod izložma 2008/2009 ili pp
    [/quote]

    pročita hvala doću dogodine bar se janjetine4 naisti flower
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 16 lip - 15:26

    drazenxp je napisao/la:
    krele je napisao/la:pozdrav ljudi nije me bilo davano ali miljenko je sve skužija cili forum u dvi minute i pustite čovika svaka mu je na mistu baš svaka i čovik zna i ima svoje mišljenje skojim se ja do sada jedino slažem čovik po mome guštu što se tiće grdelina svaka čaast barba.

    HA-HA-HA

    Dakle, meni je problem šta je čoviku preko puta zgrade neko poklonija ili proda baštardu koja cilo vrime piva:

    "cipi visli visli visli črrrrrrrr"

    To je jedina pjesma i to piva cili dan.

    To će mi ukvariti sve šta imam, jer svi moji to čuju.
    Ne znan šta učinit.

    ako triba pomoć iman ja brener i zračnu a možemo i raketobacačen a iman i čovika za te stvari lako ćemo to riješit ali će koštat
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by xyz uto 16 lip - 16:53

    Koji ste vi atentatori, srušit ćete zgradu na kraju cheers cheers
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dean uto 16 lip - 23:10

    ovo je predobro...ovo če se dalje prepričavat kao vic...draženov problem i Marinovo rješenje :-) od kad sam pročitao ne silazi mi cer sa ustiju :-):-),
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI uto 16 lip - 23:52

    Sve mi se čini da je Marin ozbiljno mislio , a smijali bi se svi tome potezu jedino vlasnik Čiče malo poludio. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by xyz sri 17 lip - 10:55

    Moramo okrenit na šalu Wink cheers cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 20 lip - 14:41

    Pesti svaka čast za ovoga majora!
    Iako preferiram male grdeline,radi tradicije i pjeva, na svim izložbama koje posjetim detaljno proučim i sve ostale divlje ptice.Pa tako i majore.Iako ih smatram egzotama,a ne našom faunom ,toliko su lijepi ,da ne mogu odoliti.Sve te moguće boje ,stvarno su krasni.A u neku ruku ih i mrzim ,jer su istisnuli male grdeline iz konkurencije.
    Međutim kad zapjevaju svaki moj interes za njih naglo kopni.To je živi užas.Stoga ovaj tvoj major ,za mene,predstavlja veliko i ugodno iznenađenje.Očito si mu uspio nametnuti neko svoje pivanje.Ne mogu vjerovati da si ga ovakvog nabavio.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI sub 20 lip - 18:27

    MARIN je napisao/la:Pesti svaka čast za ovoga majora!
    Iako preferiram male grdeline,radi tradicije i pjeva, na svim izložbama koje posjetim detaljno proučim i sve ostale divlje ptice.Pa tako i majore.Iako ih smatram egzotama,a ne našom faunom ,toliko su lijepi ,da ne mogu odoliti.Sve te moguće boje ,stvarno su krasni.A u neku ruku ih i mrzim ,jer su istisnuli male grdeline iz konkurencije.
    Međutim kad zapjevaju svaki moj interes za njih naglo kopni.To je živi užas.Stoga ovaj tvoj major ,za mene,predstavlja veliko i ugodno iznenađenje.Očito si mu uspio nametnuti neko svoje pivanje.Ne mogu vjerovati da si ga ovakvog nabavio.


    Marine drago mi je što si komentirao majora nije neka batuda ali je čista i vrlo jednostavna za naučiti .
    To je pjevanje od onog grdelina u temi NEŠTO DOMAČE (prvi post mp4) samo sto sad i on piva najviše ovu batudu sa jednim pletivom a drugu (duplo pletivo i dzija)stavlja pod rezervu.
    Major kad je bio u mitarenju nalazio se sa grdelinima u batudi jer su tu sezonu bili u škurici pa su sad pjevali a rezultat je major u batudi .
    Grdelin može promjeniti pjev ako za vrijeme mitarenja ima što slušati jedino što je ovaj moj izabrao laganije pjevanje ..
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 20 lip - 21:06

    Istina je da ptice mogu promjeniti pjev,ako im se nameće neki pjev ,dok čine modu.Jedan moj prijatelj to redovito radi sa tičima od oželande.Ima poprilično uspjeha.Problem je obično u dziji,koju večina teže savladava.Stoga je ovaj major živi dokaz svim onim skepticima,koji stvaranje jata čistoga pjeva smatraju "nemogučom misijom",kako je to itekako moguće.Ako je to uspilo Pestiju sa majorom ,onda bi to sa malim grdelinima trebalo ići još i lakše.Kad imamo nekoliko takvih ,koji se povezuju u pismi teško će to pivanje više promijeniti.Treba ih samo znati tempirati u formu u pravom trenutku,kako bi učili nove učenike.Na taj način možemo stvoriti čitavo jato,čistih i kvalitetnih pjevača.Pri tome odstranjivati sve one koji krenu u krivom smjeru.Pravi trenutak je u svakom slučaju kad mladi,pa i stari(kojima želimo promjeniti pjev ili ponavljamo godinu)čine modu.
    Da Pesti nije imao tiće iz škura u pravom trenutku njegov major bi i dalje pjevao svu onu šporkicu koju je pjevao prije toga.Ovako natjerao me da donekle promjenim mišljenje o majorima,kao antitalentima za pismu.
    I sad dolazimo na ono moje.Da nije bilo škurice nebi bilo ni majora ,koji zna pivat.Po meni to je daleko najveći tičarski izum svih vremena,kad su u pitanju ptice pjesme.S njom sve reguliramo i tempiramo ,kad nam je potrebno i kad nam to odgovara.Ali s obzirom da ovo spada u zabranjene teme nebi više o tome.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 23 lip - 12:35

    POŠTOVANE KOLEGE...


    HTIO BIH SE BAVIT UZGOJOM GRDELINA I UČIT IH PIVAT ALI KAD SAN
    OVO SVE PROČITA ŠTA STE PISALI ISPRIPADALI STE ME, PA NEZNAM DA BI IMA DOBRA GRDELINA TRIBA PRVO NABAVIT ZRAČNU ... PA SEONDA BAVIT ŠKOLOM PIVANJA..

    S POŠTOVANJE VAŠ VJERNI ČITATELJ.... Razz bounce
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 23 lip - 13:00

    JE JE ZRAČNA JE ZAKON.NE MOŽEŠ BEZ NJE. PONEKAD JE I KANTOMICIN RJEŠENJE.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dean uto 23 lip - 16:59

    MARIN je napisao/la:A u neku ruku ih i mrzim ,jer su istisnuli male grdeline iz konkurencije.

    pa moje mišljenje je da su ipak naši mali grdelini bez konkurencije...trenutno je moda majora i kod nas i u svijetu, djelomično zbog mutacija djelomično zbog izgleda...ali nekako koliko god da su ljepi i krasni nemaju mi onu žestinu i živost koja krasi naše grdeline (namjerno ne pominjem pjesmu Very Happy Very Happy , mišljenja sam da bi se mi sami trebali malo više posvetiti uzgoju i popularizaciji uzgoja naših malih grdelina i to baš putem ubacivanja mutacija u male vrste i školovanjem za pjesmu uzgojenih grdelina...kako ko šta preferira...kad budemo imali godišnje u Hrvatskoj malo više UZGOJENIH grdelina moči če se raditi i bolja selekcija u oba dva pravca...
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 23 lip - 17:32

    Dean je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:A u neku ruku ih i mrzim ,jer su istisnuli male grdeline iz konkurencije.

    pa moje mišljenje je da su ipak naši mali grdelini bez konkurencije...trenutno je moda majora i kod nas i u svijetu, djelomično zbog mutacija djelomično zbog izgleda...ali nekako koliko god da su ljepi i krasni nemaju mi onu žestinu i živost koja krasi naše grdeline (namjerno ne pominjem pjesmu Very Happy Very Happy , mišljenja sam da bi se mi sami trebali malo više posvetiti uzgoju i popularizaciji uzgoja naših malih grdelina i to baš putem ubacivanja mutacija u male vrste i školovanjem za pjesmu uzgojenih grdelina...kako ko šta preferira...kad budemo imali godišnje u Hrvatskoj malo više UZGOJENIH grdelina moči če se raditi i bolja selekcija u oba dva pravca...

    ma kakvi major ako on ne piva bezveze je na njega trošit ranu to jedino ako imaš veliku volijeru pa pustis kojeg majora ali ako nije za pismu onda ništa
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI uto 23 lip - 17:44

    Ha ha Laughing napokon netko tko govori Pestijevim rječnikom ....Deane ovo mi je zaista bilo drago pročitati jer nekako kad ja sam govorim o takvim idejama javljaju se ,,stručnjaci ,,koji nema što ne znaju o majorima ili o malenim grdelinima ili kao da je to zabranjeno raditi.
    Ima dobrih pjevača i u majora i u malenih grdelina ,ali takodjer ima i veoma loših na obe strane rekao bih nikakvih.
    Naravno da treba uzgajati i jedne i druge koliko je god moguče u čistoj vrsti ali poželjno je i križanje izmedju vrsta makar razlog bio mutacija ili pjesma ..
    Smatram da mnogi koji drže grdeline nemaju takve ciljeve več ljudi sklope par ptica i uz osobno iskustvo izlegu odredjen broj mladih koji završe na našim izložbama , a vidio sam da se iz godine u godinu taj broj povečava .
    To je više nego dobro .
    U svakom slučaju kad u Hrvatskoj bude 20% svih izloženih ptica GRDELIN ,tada mu je budučnost svjetla jer one iz prirode sigurno neče nitko loviti.
    Biti če ih i za pjesmu i za mutacije ....... cheers
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 23 lip - 17:47

    PESTI je napisao/la:
    U svakom slučaju kad u Hrvatskoj bude 20% svih izloženih ptica GRDELIN ,tada mu je budučnost svjetla jer one iz prirode sigurno neče nitko loviti.
    Biti če ih i za pjesmu i za mutacije ....... cheers

    bit će ako bog da svake godine sve više je divljih ptica na uzložbama a mi mladi radimo na tome lol! lol! lol!

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 20:43.