Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+48
zoran ptice pjevice
branimirf
komiza
crv
DAMIAN
ERVINO
brabus
9a2y
zoranV
refa95
krnjolac
topaz
CASPER
vansal
Carduel
antonio
ikayke
DOMO
twins
Zvrcko
Sina BL
ssarava1
prco999
Belobradi
baltic
riberi
alann
ticar
Boban NA
Dean
seadriver
krele
lord189
kreso
Senior
japirko1
DjordjeVet
Merlo
malinois
bocka
Dax BG
franeperuzovic
PESTI
saso78
xyz
Miljenko
zvrcko sen
MARIN
52 posters

    ŠKOLA PJEVA

    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG pon 16 stu - 10:21

    Dobro, sa ovim svabom si malo odskocio od zadate teme.
    Nama je ovde prioritet doci do saznanja u kom pravcu bi trebali ici da dobijemo onog "pravog". U tolikoj masi parova, morao bi imati tica (muzjaka) dovoljan broj koji tuku batudu sa nelosom dzijom, dodaju poneku strilu, da bi ti poslije kada dobijes mlade isao na ucenje pjeva pod slicnog ucitelja, CD ili bastarda. Sam si rekao da je potrebno jako mnogo vremena i novca za rezultate sa uzgojem koje je on imao...Sta mislis kako bi bilo da ti svi forumasi daju na godinu po grdalina sa nelosom dzijom i pokojom strilom, ti nabavis zenke , pa podjes u uzgoj 2011 i onda:
    1-morao si cuti svakog da li i kako batuda;
    2-napraviti snimak batude da imas za evidenciju;
    3-pripremiti njega i zenku adekvatno jer ptica nije tvoja i moras je uciti na "svoj" nacin ishrane''
    4-kad se i izvede nesto to othraniti i odskolovati, te dobiti nesto.
    Mislim da je to sa odgojem za pjev preko 5 pari grdalina Sizifov posao, te bi ti se prije "muda osmudila" negoli sta drugo. Moj savjet (ne zelim glasiti pretenciozno)a i forumas Miljenko rece za prednost zivog ucitelja nad CD-om, nabavi par timbradosa, izvedi mlade u svom okruzenju, pa okreni dogodine na bastarde. Sacuvaj zenke za dadilje, a muzjake u "skolu" za ucitelja, pa ih dobro izbombarduj sa CD-om da ga skinu sto bolje. Eto za dogodine i ucitelja i dadilja, zar ne?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 16 stu - 16:06

    Dax BG je napisao/la:Dobro, sa ovim svabom si malo odskocio od zadate teme.
    Nama je ovde prioritet doci do saznanja u kom pravcu bi trebali ici da dobijemo onog "pravog". U tolikoj masi parova, morao bi imati tica (muzjaka) dovoljan broj koji tuku batudu sa nelosom dzijom, dodaju poneku strilu, da bi ti poslije kada dobijes mlade isao na ucenje pjeva pod slicnog ucitelja, CD ili bastarda. Sam si rekao da je potrebno jako mnogo vremena i novca za rezultate sa uzgojem koje je on imao...Sta mislis kako bi bilo da ti svi forumasi daju na godinu po grdalina sa nelosom dzijom i pokojom strilom, ti nabavis zenke , pa podjes u uzgoj 2011 i onda:
    1-morao si cuti svakog da li i kako batuda;
    2-napraviti snimak batude da imas za evidenciju;
    3-pripremiti njega i zenku adekvatno jer ptica nije tvoja i moras je uciti na "svoj" nacin ishrane''
    4-kad se i izvede nesto to othraniti i odskolovati, te dobiti nesto.
    Mislim da je to sa odgojem za pjev preko 5 pari grdalina Sizifov posao, te bi ti se prije "muda osmudila" negoli sta drugo. Moj savjet (ne zelim glasiti pretenciozno)a i forumas Miljenko rece za prednost zivog ucitelja nad CD-om, nabavi par timbradosa, izvedi mlade u svom okruzenju, pa okreni dogodine na bastarde. Sacuvaj zenke za dadilje, a muzjake u "skolu" za ucitelja, pa ih dobro izbombarduj sa CD-om da ga skinu sto bolje. Eto za dogodine i ucitelja i dadilja, zar ne?

    Ma slažem se s tobom, ali nadodat ću da je potrebna količina (slučaj švabo) da bi se nešto napravilo. Nisam mislio 5 - 10 parova ptica za izložbu nego ptica koje su preodređene za učenje pjeva. Može se krenuti i s jednim kvalitetnim parom, ako bude sve ok druge godine možemo imati 3 - 5 parova, a treće godine 5 - 10 (ovisno koliko netko ima vremena, prostora i ostalog). Mislim da se bez min. 3 para nema što raditi (gore sam naveo 5 - 10 što je po meni optimalnije).

    Uzmimo slučaj da uzgajivači pjevnih rasa kanarinaca imaju desetak parova u matici pa godišnje izlegu 50 - 100 mladih a na kraju ostavljaju nekih 20-ak ptica, možda i manje. Mislim da je ovo put kojim se da nešto napraviti.

    Što se tiče bastarda kao učitelja to definitivno "pije vode". Saznanja sam da bastard u kombinaciji sa željenim CD-om može uvesti mlade štigliće u pjesmu i bolje usvajanje gradiva sa CD-a.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pon 16 stu - 16:35

    svaka cast svima može se puno ovdi pročitat...samo tako puno korisni informacija na jednom mjestu je dobro za mene početnika u ovom uzgoju... rendeer lol!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 16 stu - 18:49

    grande je napisao/la:svaka cast svima može se puno ovdi pročitat...samo tako puno korisni informacija na jednom mjestu je dobro za mene početnika u ovom uzgoju... rendeer lol!

    Grande bilo bi dobro da popuniš profil ako može. A druga stvar pročitao sam negdje na forumu da se baviš uzgojem štiglića pa ne bi bilo loše da podijeliš svoje iskustvo sa nama. Koliko parova imaš, koliko mladih izbaciš na sezonu, da li školuješ, kakvi su ti rezultati... Znači sve što bi moglo biti korisno ljudima da krenu s uzgojem.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty carduelll

    Postaj by Gost pon 16 stu - 22:02

    Carduel je napisao/la:
    grande je napisao/la:svaka cast svima može se puno ovdi pročitat...samo tako puno korisni informacija na jednom mjestu je dobro za mene početnika u ovom uzgoju... rendeer lol!

    Grande bilo bi dobro da popuniš profil ako može. A druga stvar pročitao sam negdje na forumu da se baviš uzgojem štiglića pa ne bi bilo loše da podijeliš svoje iskustvo sa nama. Koliko parova imaš, koliko mladih izbaciš na sezonu, da li školuješ, kakvi su ti rezultati... Znači sve što bi moglo biti korisno ljudima da krenu s uzgojem.

    imam učitelja i tri učenika... strašni učenici.... cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 16 stu - 22:04

    grande je napisao/la:

    imam učitelja i tri učenika... strašni učenici.... cheers

    Uzgoj?
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pon 16 stu - 22:28

    grande je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    grande je napisao/la:svaka cast svima može se puno ovdi pročitat...samo tako puno korisni informacija na jednom mjestu je dobro za mene početnika u ovom uzgoju... rendeer lol!

    Grande bilo bi dobro da popuniš profil ako može. A druga stvar pročitao sam negdje na forumu da se baviš uzgojem štiglića pa ne bi bilo loše da podijeliš svoje iskustvo sa nama. Koliko parova imaš, koliko mladih izbaciš na sezonu, da li školuješ, kakvi su ti rezultati... Znači sve što bi moglo biti korisno ljudima da krenu s uzgojem.

    imam učitelja i tri učenika... strašni učenici.... cheers

    A učitelj?
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG uto 17 stu - 3:45

    "Veliki", popuni li profil (mislim popuni) Question
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ticar uto 17 stu - 5:16

    Dax BG je napisao/la:"Veliki", popuni li profil (mislim popuni) Question

    znamo mi tko je grande i odakle je.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 17 stu - 14:19

    ticar je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:"Veliki", popuni li profil (mislim popuni) Question

    znamo mi tko je grande i odakle je.

    Za one koji ne znaju ne bi bilo zgorega da popuni profil.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by xyz uto 17 stu - 14:26

    Hehe, kako Carduel i Angel letuckaju oko Grandeove "grane" na livadi.. Cool

    Ima čovik tiće, ima.. a malo se on drži u škuro, kad mu je tako draže, bit će ne voli na sunce baš Wink
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 17 stu - 15:25

    drazenxp je napisao/la:Hehe, kako Carduel i Angel letuckaju oko Grandeove "grane" na livadi.. Cool

    Ima čovik tiće, ima.. a malo se on drži u škuro, kad mu je tako draže, bit će ne voli na sunce baš Wink

    Evo po svemu sudeći imamo jednog i glasnogovornika! Very Happy
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by xyz uto 17 stu - 15:27

    Ja sam njegov vrlo dobar poznanik.

    Malo se šalim!
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 17 stu - 15:45

    drazenxp je napisao/la:Hehe, kako Carduel i Angel letuckaju oko Grandeove "grane" na livadi.. Cool

    Ima čovik tiće, ima.. a malo se on drži u škuro, kad mu je tako draže, bit će ne voli na sunce baš Wink

    Letuckaju oko bošketa,a nikako past na baketinu,aa.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 17 stu - 15:55

    drazenxp je napisao/la:Ja sam njegov vrlo dobar poznanik.

    Malo se šalim!

    Ma šalim se i ja! Najbolje bi bilo ukinuti teme pjeva pa bi onda druženje bilo bez greške. Najbolje bi bilo razgovarati o uzgoju, preventivi, bolestima i sličnim stvarima a pjev ostaviti sa strane. Onda ne bi bilo trzavica. Najčešća rečenica koja se pojavljuje na forumu što se tiče pjeva je: ove godine nemam ništa nadam se da će biti nešto dogodine pa ću snimiti i postaviti. Znam ljude koji ovo govore više od 30-ak godina. Nada ipak zadnja umire.

    Pozzz

    P.S. Ima li itko na forumu da zovne na roštilj? Okanimo se pjeva i opustimo se na trenutak! Very Happy

    Eeeeeeee, imo sam strašnog štiglića, bio je pravi đavo... Very Happy
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG sri 18 stu - 3:52

    Moj nije imao rogove ali rep je! cheers
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 29 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic sub 21 stu - 20:05

    baltic je napisao/la: