Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+36
saso78
bivanzg
Carduel
damir64
zadranin
zvrcko sen
riberi
klapa-sinj
Pardillo
Miljenko
euzebio
kreso
Dax BG
Said_the_great
baltic
vlado
zoke007
crv
malinois
pavao
PESTI
DOMO
tomi.st
pippa
brabus
Sina BL
ikayke
Zoran
bizar
MARIN
komiza
zijada
xyz
krnjolac
zoranV
lord189
40 posters

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lord189 sub 26 vel - 15:06

    euzebio je napisao/la:Ako nekoga ne možeš pobijediti onda mu se pridruži. Mogu li i ja među glatke? Biću dobar i pokoran, pristojan, kulturan jer se takvi i primaju među glatke.Ali ipak bi volio najprije čuti kako izgleda taj fenomenalni svijet u kojem se tiće hrani iz ruke a oni ti pjevaju lirske glatke zijade. Dajte gospon Bizar stavite jednog da svi želanduri ugledaju svjetlo, a ne da ono bude samo za odabrane. Cilj foruma je druženje, pomaganje, toplina među ljudima. Gospon Bizar, udijelite mrvice sa stola i nama grezima, neka nas obasja nebeska svjetlost a neka nam svevišnji Bog podari mudrost i raj u obliku lirsko kolombarsko mliječno glatke zijade. Stavite jednog osrednjeg, ne mora biti ono najbolje i najsvetije što glatki imaju, da nam nebeska svjetlost GMO-a ne bi oštetila vid, jer privikavanje na svjetlost mora biti polagano. Obećajem da ću i ja početi hraniti ptice na ruku, primite i mene, viditi će te da nisam loš, iako sam malo zastranio jer su me učili naopako oni grezi. Budite dobri gospon Bizar, stavite vi jednog svoga dok čekamo da se milost Božja spusti sa biranih splitskih visina na sve nas. Zahvaljujem unaprijed. Zauvijek vaš odani Euzebio.

    P.s. poslati ću vam adresu pp da mi možete poslati pristupnicu . Uplatnice mi šaljite također poštom ali ih razdijelite na ravnomjerne rate. Još jednom hvala. U iščekivanju svjetlosti u obliku snimke grdelina srdačno vas pozdravljam. Vjerojatno će prije Godot nego vaši grdelini ali isplati se čekati, jer ono što stiže je nebeskog podrijetla.

    koja propovid ovo je tičasrki očenaš
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost sub 26 vel - 16:04

    Euzebio , bas si me nasmijao sa ovim tvojim postom, u pozitivnom smislu, jer bez malo sale nebi bilo zanimljivo.
    Samo mislim da Bizo nije glatki,ako se nevaram.

    On bi trebao biti baritonac kao mi,izmedju basa i tenora, a inace glatki (mislim na ljubitelje tzv. glatke vizlijade) su soprani,mezosoprani, (tanki,visoki a glatki,bez snage). Samo da mi je jos tacno znati,kojih je vise, pa bilo bi dobro da moderatori naprave tabelu i glasanje u vezi ovoga,pa da vidimo u procentima. Cool

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zvrcko sen sub 26 vel - 22:54

    Neznam što se pametuje....

    Došla nova vremena ...Put je započeja Ž.S. stazu utabali Ž.Č i G.S. da bi D.uspija iznjedrit ptice....

    Ima mjesta napretku, vidit ćemo dali će ptice ostat na pismi. Ali treba skinuti D. kapu koliko se posvetija da bi imao (dobija) ono šta ima.

    možemo samo raspravljati
    Dali je to savršeno??? dali je to "Ono " šta se traži...
    Po meni nije savršeno ali je nešto što možemo nazvati vrh.. Po meni dosad je bilo ovakvih ptica , ali kad su ušle u špirit su pale..Želio bi da D. uspije jer bi to bio poticaj svima nama.

    Po meni Savršenog nema jer je savršenstvo nešto individualno vezano za svakog ponaosob.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI sub 26 vel - 23:44

    https://www.youtube.com/watch?v=P-N2iyyMu9I

    Ne valja umjetno , .......ne valja čim nije moje ,...haha ali evo vam svima nešto prirodno 100%.
    Godina rada brižljive selekcije ,izolacije ,...zvukovi polja ,...sve je tu,...uživajte! cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN sub 26 vel - 23:55

    Očekiva sam ko zna što ,a on stavija ove cvrčke?

    Stipe ,Stipe......
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI sub 26 vel - 23:59

    MARIN je napisao/la:Očekiva sam ko zna što ,a on stavija ove cvrčke?

    Stipe ,Stipe......


    cheers

    Priroda je to Marine,živ-živ,......hahaha....bez cd.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN ned 27 vel - 0:04

    PESTI je napisao/la:


    cheers

    Priroda je to Marine,živ-živ,......hahaha....bez cd.

    Nisi ih pita na ruku.Tu ti je greška.Čuli su očaka. Very Happy Very Happy Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost ned 27 vel - 0:07

    Pesti , ako nisi stavio pogresan video, pojasni kakve on veze ima sa tvojim posljednjim postom. Vidim cajzla,stiglica, i kad si snimao na desno vidim kanarinku u gnjezdu...To: nevalja umjetno - ako nije moje, sumnjam da neko na svijetu tako stvarno misli,i opet nevidim vezu teksta sa videom Wink

    @Zvrcko, dobro ti kazes, i ja mislim da ljudi rade dobru stvar samim tim sto prije svega forsiraju uzgoj a protiv su lova iz prirode i sto im je cilj stvaranje genetskog-pjevaca. O inkubatorima,hranjenju na ruku, nezelim da napisem ni jedno slovo, zbog Bizara i grupe kojoj pripada, da nebi doslo do nesporazuma jer ja nikada nepisem kako vjetar piri nego uvjek onako kako stvarno i mislim,sve u svemu ja im zelim sve najbolje.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI ned 27 vel - 0:20

    EUMOx je napisao/la:Pesti , ako nisi stavio pogresan video, pojasni kakve on veze ima sa tvojim posljednjim postom. Vidim cajzla,stiglica, i kad si snimao na desno vidim kanarinku u gnjezdu...To: nevalja umjetno - ako nije moje, sumnjam da neko na svijetu tako stvarno misli,i opet nevidim vezu teksta sa videom Wink

    @Zvrcko, dobro ti kazes, i ja mislim da ljudi rade dobru stvar samim tim sto prije svega forsiraju uzgoj a protiv su lova iz prirode i sto im je cilj stvaranje genetskog-pjevaca. O inkubatorima,hranjenju na ruku, nezelim da napisem ni jedno slovo, zbog Bizara i grupe kojoj pripada, da nebi doslo do nesporazuma jer ja nikada nepisem kako vjetar piri nego uvjek onako kako stvarno i mislim,sve u svemu ja im zelim sve najbolje.



    Eumoxe , žao mi je ako ne razumiješ smisao onog videa, ali polako ,jednom ako shvatiš nasmijati češ se . cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost ned 27 vel - 0:42

    Moja greska,prvi put bilo je bez tona,smatrao sam samo da je nesto za "pogledati", ovaj put bilo je sa tonom, i imas pravo,smijem se i dok ovo pisem, cuje se vrabac (i to ga pjeva cajzl) hahah , e ovo je prirodna ... cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost ned 27 vel - 19:05

    Nakon duge i zestoke borbe,uz posredstvo dopinga domace proizvodnje kojeg sam nazvao harem-x12 Faganel je naskocio na kanarinku ! E sad,hoce li prvo leglo biti plodno,nema veze , moralo bi biti drugo, ova verzija mi i nije bas toliko vazna kao sto je faganel-grdelin , zbog same tezine provodjenja, kanarinku sam nabavio da nebude sam i da vjezba skokove ... Drazene desava li se sta kod tebe sa faganelom?

    Ps. crve, jeli dobar naziv Harem-x12 ? Umjetnicki ? (x12= 12 sastojaka) Cool
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by xyz ned 27 vel - 21:46

    Pozdrav,

    moje su tice sve vani i još uvjek zimuju, tako da nema značajnih događanja.

    Sritno Eumox!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by crv ned 27 vel - 23:11

    EUMOx je napisao/la:Nakon duge i zestoke borbe,uz posredstvo dopinga domace proizvodnje kojeg sam nazvao harem-x12 Faganel je naskocio na kanarinku ! E sad,hoce li prvo leglo biti plodno,nema veze , moralo bi biti drugo, ova verzija mi i nije bas toliko vazna kao sto je faganel-grdelin , zbog same tezine provodjenja, kanarinku sam nabavio da nebude sam i da vjezba skokove ... Drazene desava li se sta kod tebe sa faganelom?

    Ps. crve, jeli dobar naziv Harem-x12 ? Umjetnicki ? (x12= 12 sastojaka) Cool


    Dobro je , samo da sa to kučnom izradom nisi od njega napravio EUNUHA Exclamation Question Njih su koristili za čuvanje harema Twisted Evil
    Pravi posao bi bio da si njega pario sa balcanicom ili carduelis card.. To je prava šema za pjevača sunny
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost pon 28 vel - 0:05

    Crve,znao sam da ces nesto "umjetnicki" nabaciti,zato sam te i prozvao Cool

    Ma nebi sada zbog toga razbijao glavu,c.c. ili c.b. nemam, stim sto c.c. mogu nabaviti lako ali samo za tu svrhu mi netreba jer sta kasnije da radim sa njom... da mjesam sa majorima ...neide, cilj mi je Faganel X grdelin, nebitna podvrsta pa cu koristiti majore koje i imam, nesumnjam da nece znati izvesti pletivo ili ziju, hibrid faganela u bilo kojoj varijanti je zeznut igrac i za njega je sve lako,pitanje kako to primi i interpretira. Ustvari,nije mi cilj pjesma te ptice,nego dobiti tu pticu, sto se pjesme tice veci mi je cilj imati cistog grdelina (ali majora) sa solidnim turama bez puno gresaka.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost čet 3 oľu - 21:30

    Radovanje proslo, ko se radovao - radovao se, Deda Mraz juce bio i otisao ...

    Meni ostavio ovo , hvala mu ! Wink

    https://ptice-birds.forumhr.com/t1406-eumox-moj-uzgoj#65055
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost pet 4 oľu - 19:06

    Svi kojima nisam odgovorio na PM, neka znaju da me "zeza" limit od minimalnih 15 postova , koji ce za koji dan biti popunjen. Cool
    klapa-sinj
    klapa-sinj


    Broj postova : 120
    Registration date : 13.09.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by klapa-sinj pon 7 oľu - 21:49

    POZDRAV EUMOx drago nam je šta si se ponovo prijavio na forum i takvih ljudi triba bit šta više ,,, poz od Klape Sinj
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by bizar pon 7 oľu - 23:37

    Evo, sutra je i taj dan( o8.o3), danas je Dan Inžinjerije ( u bivšoj JNA), a sutra je (međunarodni ) Dan Žena.
    Da se podsjetimo, davno je DaxBG napisao: Za Novu godinu misliš da imaš pticu, a za Dan Žena vidiš da nemaš ništa.....hahahahaaaaaa
    E sad , ako imaš pticu, znači da si uspio,a ako nemaš da si "popušio", sad lagano dolazi vrijeme tuge i tišine u Kalaharija, sad su tičari-posjetioci (mislim općenito) sve tiši i tiši...... pssssss.
    Nema više "zimskih zijadi", prošlo je vrijeme velikih izjava......
    ps
    Eumox, dobrodošao, dobro se vratio. Pozzzzzzzz
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zadranin uto 8 oľu - 0:25

    haha ko sad zije nema crno mu se sprema , a ko ima za lito je štima , to vam je tičarska , oni koji je nemaju nek se zabrinu , pozzzzzzzzzzzzz, ali polako imaće oni samo kad ,
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by bizar sri 9 oľu - 12:48

    https://2img.net/r/ihimizer/i/picturedi.jpg/

    - Evo da se ne kaže da se ništa ne dešava u Kalaharija, malo je slika loša ali je datum (SlobodnaDalmacija 08/03/2011.g.)jučerašnji, mjesto radnje Kalahari, dvije baštarde stare osam dana ručno pitanje-hranjenje.
    Znači otvorena je sezona ručnog hranjenja mladih ptica-baštarda (Faganel-kanarinka boje).
    Vlasništvo navedenih nije moje, moji su gušti hranjenja. Pozzzzzz
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI sri 9 oľu - 13:02

    bizar je napisao/la:https://2img.net/r/ihimizer/i/picturedi.jpg/

    - Evo da se ne kaže da se ništa ne dešava u Kalaharija, malo je slika loša ali je datum (SlobodnaDalmacija 08/03/2011.g.)jučerašnji, mjesto radnje Kalahari, dvije baštarde stare osam dana ručno pitanje-hranjenje.
    Znači otvorena je sezona ručnog hranjenja mladih ptica-baštarda (Faganel-kanarinka boje).
    Vlasništvo navedenih nije moje, moji su gušti hranjenja. Pozzzzzz


    Svaka čast bizar !
    Imaš volje hraniti ručno iako to traži 24 sata biti sa ptičima.Gušte nitko ne može naplatiti ako uživaš u tome.
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by euzebio sri 9 oľu - 21:54

    Oduzeli majci mlade ptiće.I još si međusobno čestitaju.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI sri 9 oľu - 23:02

    euzebio je napisao/la:Oduzeli majci mlade ptiće.I još si međusobno čestitaju.


    Euzebio, nije bilo obostrano ,čestitka je bila sa moje strane .

    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zijada sub 23 tra - 22:30

    Mislim da pomalo dolazi vrijeme kada ptice dolaze na pjev tj(BATUDU)volio bi poslušat ove uzgojene grdeline GMO.
    Ako imaju koji snimak mogli bi stavit i koji video klip čisto da vidimo koliko je išlo naprid ovi uzgojeni sa pismom.
    Pozdrav od Zijade...
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by vlado ned 24 tra - 0:15

    zijada je napisao/la: Mislim da pomalo dolazi vrijeme kada ptice dolaze na pjev tj(BATUDU)volio bi poslušat ove uzgojene grdeline GMO.
    Ako imaju koji snimak mogli bi stavit i koji video klip čisto da vidimo koliko je išlo naprid ovi uzgojeni sa pismom.
    Pozdrav od Zijade...

    Bilo bi lipo čut i ove ostale kako su održali pjev od zime do sada???

    Sponsored content


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 9 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 29 oľu - 0:01.