Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+36
saso78
bivanzg
Carduel
damir64
zadranin
zvrcko sen
riberi
klapa-sinj
Pardillo
Miljenko
euzebio
kreso
Dax BG
Said_the_great
baltic
vlado
zoke007
crv
malinois
pavao
PESTI
DOMO
tomi.st
pippa
brabus
Sina BL
ikayke
Zoran
bizar
MARIN
komiza
zijada
xyz
krnjolac
zoranV
lord189
40 posters

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lord189 ned 20 vel - 0:16

    euzebio je napisao/la:Dajte ljudi pomagajte. Ustao sam rano i počeo musti grdeline. Trajalo je do večeras, satra sam prste muzući grdeline a ni kapi nisam umuza.Ima neko električnu muzilicu ili ja radim nešto krivo? Već me hvata panika, toliko sam ih pomuza da me strah da neće više u njima biti one zije na mliko, ostati će samo grezača po STP

    je je profesore vidija san ja svojin očima žulje na rukama profesora no uporan je nema stajanja dok zadnju kap ne izmuze
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zijada ned 20 vel - 0:49

    kreso je napisao/la:heheh napokon dosli malinoasi tamo hehehe neka do ce bit vrhunsko okupljaliste forumasa opcenito a vec je cheers

    Ne možeš virovat kako je bilo dobro baš sam se ugodno iznenadija pun kalahari tičara. cheers
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zijada ned 20 vel - 0:49

    kreso je napisao/la:heheh napokon dosli malinoasi tamo hehehe neka do ce bit vrhunsko okupljaliste forumasa opcenito a vec je cheers

    Ne možeš virovat kako je bilo dobro baš sam se ugodno iznenadija pun kalahari tičara. cheers
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zijada ned 20 vel - 0:52

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by kreso ned 20 vel - 0:56

    jeli pala koja slija
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zijada ned 20 vel - 1:01

    kreso je napisao/la:jeli pala koja slija

    Slikavali su sam ne znam dali če stavljat na forum... Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost ned 20 vel - 1:48

    Bilo je lipo večeras,ugodno društvo,prepun Kalahari,zijada nam je malo zbunjen šta se tiće uzgoja, ali školovat ćemo ga Twisted Evil

    Slike su pale,ima slika mene i meni dragoga Dade(moj ćaća) Very Happy , i Čudine i Fredija,vidit ćemo oće li bit postavljene Smile
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by bizar ned 20 vel - 11:24

    PESTI je napisao/la:


    Nemoj tako klapa.
    Znaš da ima više foruma koje i sam posjećuješ .


    - Klapa Sinj kaže: Tko više mari za KALAHARI?...
    NIJE ISTINA, jučer je bilo 23.TOČNO JA BROJIO tičara (Brabus je došao kao 22. a Vele kao 23.
    -Ujedno zahvaljujem Marinu, Malinois-u, DvaGrdelina,Jeri..... na dolasku i druženju ugodnom.
    - Ujedno skromno pitam šta je to točno "STP"? Ako mi netko može dati neku definiciju-objašnjenje-obrazloženje (bio bih veoma zahvalan)?
    Neke opće odredbe "STP-a".Imaju li STP neki statut?, sjedište,tko su zastupnici,članovi kakva je to grupa-udruga-organizacija,savez...?
    Imaju li pečat, kojeg je oblika pečat?Mogu li se kao takvi udruživati s drugima?Imaju li upravni odbor?Jeli njihov rad javan?Koji imaju program, smjernice, zaključke ciljeve, orjentacija iste?Imaju li počasne članove ili redovne? Članarina?Imaju li neku godišnju skupštinu, imaju li neka svoja tijela?Kad i kako se natječu??Po kojem standardu?
    TKO JE predsjednik, dopredsjednici, upravni odbor????Imaju li imovinu? Tko skrbi o imovini...???HAHAHAHAAAA
    --Da skratim STP ne postoji( a Kalahari DA ), niti je ikada postojao, u Splitu postoji samo "službeno-oficijelno", natjecanje (te kao takvo i prijavljeno nadležnim institucijama) pjeva grdelina ,a koje se natječe po prijedlogu standarda g.Ž.Selaka.
    - Molim, a ako stvarno postoji , da mi se odgovori na gore navedena pitanja???Hahaaa
    klapa-sinj
    klapa-sinj


    Broj postova : 120
    Registration date : 13.09.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by klapa-sinj ned 20 vel - 14:49

    Poštovani gospodine Bizar ja nisam mislio na kafić kalahari nego na ovu stranicu ,vi ste sretan čovjek što možete svaki dan slušati o STP.pjesmi ali mi vas je žao što vam nijedan od njih to nemože prezentirati, oni su čuli negdi da to postoji samo ne znaju u koga i gdje. pozzzz. HAHAHAHA
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI ned 20 vel - 16:47

    STP ...je samo naslov teme iz ovog foruma i ništa preko toga.

    KRAJ. lol!
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by bizar pet 25 vel - 11:15

    Poštovani forumaši s velikom radošću u mom srcu Vas obaviještavam da smo dobili novog GMO člana, obraćenika g.Yogija.(Najnovije vijesti iz Kalaharija)
    Hvala što si se odazvao GMO pozivu,te prihvatio svijetlost GMO-a, 4,5 godine nam je trebalo da probijemo put do tvog "želandurskog" srca, i zato te ljubim s neizmjernom ljubavlju.Hvala što si se odazvao GMO pozivu, te prihvatio g.Čudine GMOpjevanje.
    Drago mi je Yogi, da si se oslobodio (40.godina želande)svega onoga iz prošlosti, što te je opterećivalo, i davalo osjećaj krivnje,svega onog "želandurskog" što te je dovodilo u zabludu-tamu.
    Uvjeravam te da si se ponovo rodio, u pravednosti i bezuvjetne GMO ljubavi, koja te neće ostaviti istim.Napokon da i ti imaš g.Čudine pjevanje u svojoj kući, drago mi je da nas slijediš i slušaš naše GMOporuke.
    Yogi, Bog i priroda će te nagraditi kvalitetom GMO pjeva, drago mi je da si postao radosni nositelj GMOmira i ljubavi u ovom nemirnom grdelinaškom svijetu.
    OBRAZLOŽENJE: g.Yogi je dobio mladog grdelina( ručno GMO hranjenog), kojeg je učila GMO-baštarda Dadina,a koja pjeva (GMOpjevanje, kojeg je g.Čudina na GMO način studijski-umjetno napravio)Hahahaaaaaaa
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zoke007 pet 25 vel - 11:24

    Možete li detaljno opisat taj GMO postupak? Zanima me to s tehničke strane.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by bizar pet 25 vel - 11:34

    zoke007 je napisao/la:Možete li detaljno opisat taj GMO postupak? Zanima me to s tehničke strane.

    Veoma je jednostavno,znači onaj koji ide u prirodu (čitaj želandu) tko lovi-radi kako se radilo zadnjih desetljeća,ne daje kemijska zaštitna sredstva... taj je OK, taj je pravi "maćo", i prirodnjak.
    A onaj koji kući uzgoji, ručno hrani grdelina,tko ima orginal prstenovane ptice, CD pušta snimke, bez očaka-odrasle ptice... taj je GMO, "štreber", umjetni, ...sve (da ne nabrajam) ružno.
    ps
    Tako su me naučili u ( to je zakon)Kalaharija. Pozzzzz
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lord189 pet 25 vel - 11:45

    bizar je napisao/la:Poštovani forumaši s velikom radošću u mom srcu Vas obaviještavam da smo dobili novog GMO člana, obraćenika g.Yogija.(Najnovije vijesti iz Kalaharija)
    Hvala što si se odazvao GMO pozivu,te prihvatio svijetlost GMO-a, 4,5 godine nam je trebalo da probijemo put do tvog "želandurskog" srca, i zato te ljubim s neizmjernom ljubavlju.Hvala što si se odazvao GMO pozivu, te prihvatio g.Čudine GMOpjevanje.
    Drago mi je Yogi, da si se oslobodio (40.godina želande)svega onoga iz prošlosti, što te je opterećivalo, i davalo osjećaj krivnje,svega onog "želandurskog" što te je dovodilo u zabludu-tamu.
    Uvjeravam te da si se ponovo rodio, u pravednosti i bezuvjetne GMO ljubavi, koja te neće ostaviti istim.Napokon da i ti imaš g.Čudine pjevanje u svojoj kući, drago mi je da nas slijediš i slušaš naše GMOporuke.
    Yogi, Bog i priroda će te nagraditi kvalitetom GMO pjeva, drago mi je da si postao radosni nositelj GMOmira i ljubavi u ovom nemirnom grdelinaškom svijetu.
    OBRAZLOŽENJE: g.Yogi je dobio mladog grdelina( ručno GMO hranjenog), kojeg je učila GMO-baštarda Dadina,a koja pjeva (GMOpjevanje, kojeg je g.Čudina na GMO način studijski-umjetno napravio)Hahahaaaaaaa

    lol! GMOOOO..!!! lol!
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost pet 25 vel - 11:48

    Bizo prijatelju, nemojte samo od te grupe Gmo-a napraviti neku sektu poput Jehovinih Cool

    Moram i ja u neku grupu se ukljuciti da me tako izgotive dobrodoslicom ko Bizo Yogija, Crve kako se ono zove vasa grupa sto si mi ono jednom predstavio ? Cool

    Ps. da ne nastavljam na temi uvodjenje-svjeze-krvi , tamo sam stavio pocetak ove sezone, sad da dodam, 4 para rade dobro, 1 zenka je vec cvrsto na jajima i maksimalno harmonira sa muzjakom koji je hrani,pun pogodak jer se radi o satinet-nosiocu + satinet zenki , ostala 3 para su zavrsila gnjezda , a 3 su u procesu gradnje. Da faganel nebude sam,a nemam rezervnu zenku grdelina, nabavio sam neki dan jednu zutu kanarinku rolera pa cu pokusati 1 gnjezdo kad ih zblizim,a od faganelXgrdelin neodustajem ,da popunimo sve rupe sto se tice bastardiranja i da vidimo sta su u stanju pjevati.

    Nije valjda da sam jedini koji ima interni uzgoj i da bas kod nikog jos nema gnjezda ?
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zoke007 pet 25 vel - 11:58

    bizar je napisao/la:

    Veoma je jednostavno,znači onaj koji ide u prirodu (čitaj želandu) tko lovi-radi kako se radilo zadnjih desetljeća,ne daje kemijska zaštitna sredstva... taj je OK, taj je pravi "maćo", i prirodnjak.
    A onaj koji kući uzgoji, ručno hrani grdelina,tko ima orginal prstenovane ptice, CD pušta snimke, bez očaka-odrasle ptice... taj je GMO, "štreber", umjetni, ...sve (da ne nabrajam) ružno.
    ps
    Tako su me naučili u ( to je zakon)Kalaharija. Pozzzzz

    Zanima me više tehnička strana tog GMO-a, dakle taj famozni cd. Zanima me koji format zvuka koriste za snimanje pjesme na CD. Je li to orginalni WAV format? Čovjek čuje frekvencije od 20 Hz pa do 20 kHz, i kada kodiramo orginalnu pjesmu (mp3 kodiranje) onda mi u biti izbacujemo zvuk više frekvencije kojeg mi ionako ne čujemo, međutim pitanje je koje frekvencije čuju grdelini?? Ako mi kodiramo orginalnu pismu i time izbrišemo tonove više frekvencije (od 20 khz), a gardelin može čut više frekvencije, onda gardelin neće čuti svoju orginalnu pismu, nego nešto iskrivljeno. Bio bi zahvalan, ako može netko iz GMO ekipe da to malo pojasni detaljnije.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lord189 pet 25 vel - 12:39

    zoke007 je napisao/la:

    Zanima me više tehnička strana tog GMO-a, dakle taj famozni cd. Zanima me koji format zvuka koriste za snimanje pjesme na CD. Je li to orginalni WAV format? Čovjek čuje frekvencije od 20 Hz pa do 20 kHz, i kada kodiramo orginalnu pjesmu (mp3 kodiranje) onda mi u biti izbacujemo zvuk više frekvencije kojeg mi ionako ne čujemo, međutim pitanje je koje frekvencije čuju grdelini?? Ako mi kodiramo orginalnu pismu i time izbrišemo tonove više frekvencije (od 20 khz), a gardelin može čut više frekvencije, onda gardelin neće čuti svoju orginalnu pismu, nego nešto iskrivljeno. Bio bi zahvalan, ako može netko iz GMO ekipe da to malo pojasni detaljnije.

    pa vidin aja ti si veliki tehničar a i vi sinjani ste veliki tičari gori pa tribali bi znat na kojoj frekfenciji tić čuje pogledaj zemljače malo po temama o pismi gardelina sve je objašnjeno i navedeno čak imaš i navedenu aparaturu s kojon se tić uče
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by crv pet 25 vel - 13:45

    EUMOx je napisao/la:Bizo prijatelju, nemojte samo od te grupe Gmo-a napraviti neku sektu poput Jehovinih Cool

    Moram i ja u neku grupu se ukljuciti da me tako izgotive dobrodoslicom ko Bizo Yogija, Crve kako se ono zove vasa grupa sto si mi ono jednom predstavio ? Cool

    Ps. da ne nastavljam na temi uvodjenje-svjeze-krvi , tamo sam stavio pocetak ove sezone, sad da dodam, 4 para rade dobro, 1 zenka je vec cvrsto na jajima i maksimalno harmonira sa muzjakom koji je hrani,pun pogodak jer se radi o satinet-nosiocu + satinet zenki , ostala 3 para su zavrsila gnjezda , a 3 su u procesu gradnje. Da faganel nebude sam,a nemam rezervnu zenku grdelina, nabavio sam neki dan jednu zutu kanarinku rolera pa cu pokusati 1 gnjezdo kad ih zblizim,a od faganelXgrdelin neodustajem ,da popunimo sve rupe sto se tice bastardiranja i da vidimo sta su u stanju pjevati.

    Nije valjda da sam jedini koji ima interni uzgoj i da bas kod nikog jos nema gnjezda ?

    Eumox , grupa se zove GRDELINOVI SVJEDOCI cheers Idemo od vrata do vrata i najavljujemo batudu koja će biti prihvačena od sviju Very Happy
    Kod mene u interijeru , za sada osim kanarinaca , jedna zelendurka (deset mjeseci stara ) sa zelendurom nosiocem.Proradila je na 12 h svijetla , bez posebne pripreme.
    Danas , po olujnoj buri , 12 celzija i samo 45% vlage.
    Sjetio sam se da imam nekakav VIVAX-ov stroj koji ljeti hladi tako da u spremnik stavim led i ventilator preko leda puše hladni zrak. E , sada sam ulio vrelu vodu i još ubacio šaku kadulje. Grije , ovlažuje , aromatizira Idea
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by zoke007 pet 25 vel - 14:19

    lord189 je napisao/la:

    pa vidin aja ti si veliki tehničar a i vi sinjani ste veliki tičari gori pa tribali bi znat na kojoj frekfenciji tić čuje pogledaj zemljače malo po temama o pismi gardelina sve je objašnjeno i navedeno čak imaš i navedenu aparaturu s kojon se tić uče

    Nisan tražio mudroliju ni pederluk, ni tako nešto. Nego san postavio pitanje, jer ja sam ne znam odgovor. Ako ga ni sam neznaš onda mi ne trebaš replicirat, ni mudrovat!!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lord189 pet 25 vel - 14:57

    zoke007 je napisao/la:

    Nisan tražio mudroliju ni pederluk, ni tako nešto. Nego san postavio pitanje, jer ja sam ne znam odgovor. Ako ga ni sam neznaš onda mi ne trebaš replicirat, ni mudrovat!!


    ja ti ne mudtujen ja ti samo dajen smjernice da pogledaš i obavještavan te da je to već napisano a ja neznan sta si ti ode shvatija pederlukon
    klapa-sinj
    klapa-sinj


    Broj postova : 120
    Registration date : 13.09.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by klapa-sinj pet 25 vel - 15:03

    Drago je nama gospodine bizar da se gospodin jogi dokopao GMO gotovog proizvoda ,pa da nama gluvašin pokaže šta je to gardelin bez greške,kao šta je to boja glasa,ispravna zijada na kolombar,na mliko naravno bez prizvuka i mjehurića,svaki puta kad otpiva da je ista itd.Nadamo se da će on to sad pokazati svima ,što je to davni godina bilo po prirodi ,a mi nismo znali da to postoji,jer svi dosada šta su stavljali na forum ništa to nevalja,ako hoće može stavit i te svoje sa kojima nije zadovoljan jer ovaj forum je za druženje tako bar oni kažu stavi šta imaš. pozzz.
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by euzebio pet 25 vel - 17:14

    Ako nekoga ne možeš pobijediti onda mu se pridruži. Mogu li i ja među glatke? Biću dobar i pokoran, pristojan, kulturan jer se takvi i primaju među glatke.Ali ipak bi volio najprije čuti kako izgleda taj fenomenalni svijet u kojem se tiće hrani iz ruke a oni ti pjevaju lirske glatke zijade. Dajte gospon Bizar stavite jednog da svi želanduri ugledaju svjetlo, a ne da ono bude samo za odabrane. Cilj foruma je druženje, pomaganje, toplina među ljudima. Gospon Bizar, udijelite mrvice sa stola i nama grezima, neka nas obasja nebeska svjetlost a neka nam svevišnji Bog podari mudrost i raj u obliku lirsko kolombarsko mliječno glatke zijade. Stavite jednog osrednjeg, ne mora biti ono najbolje i najsvetije što glatki imaju, da nam nebeska svjetlost GMO-a ne bi oštetila vid, jer privikavanje na svjetlost mora biti polagano. Obećajem da ću i ja početi hraniti ptice na ruku, primite i mene, viditi će te da nisam loš, iako sam malo zastranio jer su me učili naopako oni grezi. Budite dobri gospon Bizar, stavite vi jednog svoga dok čekamo da se milost Božja spusti sa biranih splitskih visina na sve nas. Zahvaljujem unaprijed. Zauvijek vaš odani Euzebio.

    P.s. poslati ću vam adresu pp da mi možete poslati pristupnicu . Uplatnice mi šaljite također poštom ali ih razdijelite na ravnomjerne rate. Još jednom hvala. U iščekivanju svjetlosti u obliku snimke grdelina srdačno vas pozdravljam. Vjerojatno će prije Godot nego vaši grdelini ali isplati se čekati, jer ono što stiže je nebeskog podrijetla.
    Pardillo
    Pardillo


    Broj postova : 49
    Age : 47
    Location : Dalmazia
    Registration date : 12.02.2011

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Pardillo pet 25 vel - 17:54


    Bog !!!

    Svaka čast svakome i GMo i želanduri ,ali ne mogu se oteti dojmu da se taj GMO " gardelin budućnosti" neću reći malo ,nego previše forsira !!!

    Izgleda da je to sve ipak" od čovika do čovika(nekima ,kao meni npr. su ostala lipa sjećanja na cilonoćna iščekivanja kad će se ujutro krenuti u prirodu", pa svi ti mirisi ,zvukovi ,prizori da ne spominjem neizvjesnost ,trku .sriću kad padne -nesriću kad ode !!!!Sve u svemu ,želim reći da se sad forsira taj gmo kao neki napredak ,kao zaštita ptica iz prirode kao sve naj naj ali ja se nadam da ću ipak ostati na ovoj čistoj ,prirodnoj muci!!!

    I da ne duljim svatko zašto ima svoje zato ,pa ostavljam svima na slobodu izbora što će i zašto favoritizirati !!!!

    Pozdrav !!!!!

    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost pet 25 vel - 18:25

    Crve, neka ona radi na 12h, ali zadrzi 12 i nemoj produzavati pa ces da vidis koliko ce jaja biti,i kako ce lezati na njima,ako ih nebaci na pod ili polupa ili napusti gnjezdo,prekine da nosi ...moramo pratiti prirodu ..nisu to kanarinci ...

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by crv pet 25 vel - 23:47

    EUMOx je napisao/la:Crve, neka ona radi na 12h, ali zadrzi 12 i nemoj produzavati pa ces da vidis koliko ce jaja biti,i kako ce lezati na njima,ako ih nebaci na pod ili polupa ili napusti gnjezdo,prekine da nosi ...moramo pratiti prirodu ..nisu to kanarinci ...

    Baš zbog pračenja prirode lagano ću zbog grdelina dizat još desetak dana - do dv tjedna .Naime , i u prirodi verdun krene otprilike toliko ranije.
    A ova cura je moj uzgoj , mater joj je Tičareva Zadranka, snijela je pet teških komada i mirnija je od kanarinke .Mužjaka sam dobio od Boška .Nije nasilan , stalno je kod gnijezda , perje na glavi podignuto , krila doli...Ma idila Very Happy

    Sponsored content


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 8 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: ned 28 tra - 11:36.