Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+63
hajduk
bondza12
sturcla
madmax
stiglica
dragutin rajnović
nedeljkovg
IvoR
Carduel
sestoperac
waterslager
Renato.M
sgobin
krstokljun
BOSKO
seadriver
ERVINO
markozd
turbozd
CUBA
zvrcko sen
crv
imarij71
sasaznas
baki302000
vlada nish
pezo
waterslager bitola
mali maša
komiza
budisic
čajka
MARIN
PESTI
jere
koce
Dean
grujo
ticar
malinobosna
dr.nenad86
Fago
Merlo
malinois
damir64
bocka
ikayke
mutacija
dva grdelina
Vasko-MK
dejanzec1
mišić
faganel
pippo
Boban NA
nebojsav
misko1
vlado
Vrbanja
kreso
korkut
cuban.ue
zoranV
67 posters

    malino kanarinci

    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 sri 21 ruj - 19:41

    Pozdrav krešo.
    Ljeto nas malo usporilo i ove vrućine zavladale pa se čovjek malo uljeni ali evo dolazi polako sezona metanja ptica u male kaveze. Kod mene ptice završavaju mitarenje i nadam se da ću ih početkom idućeg mjeseca smjestiti u za njih namjenjeno mjesto pa neka slušaju i uće ako još mogu šta naučiti. kakvi će rezultati biti o tom kad dođe vrijeme. Ako rezultati budu loši onda ošini po sudcima a ko bi drugi mogao biti kriv negoli sudci. Very Happy
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sri 21 ruj - 21:33

    Pozdrav svima. Evo i kod mene mitarenje pri kraju. Sto se tice ucenja i priprema treba mi jos koja godina iskustva i formiranje maticnog jata, pa onda usavrsavanje pjesme i sve polako. Ali da smo zivi i zdravi bice sve. Od ovogodisnjih mladih ptica imam dve zenke koje sam ja izveo a dve odlicne zenke sam dobio na POKLON od Malinoisa , kad sam Avgusta mjeseca bio kod njega. Ovim putem bih hteo da mu zahvalim za predivni poklon i dragocjenih savjeta kojih sam dobio od njega dok sam bio na ljetovanje. Ne preostaje mi nista drugo nego da sacekam sezonu parenja pa da idem dalje. Svima koji se pripremaju za prestojeca takmicenja, zelim puno srece i sto vise medalja.
    Pozdrav iz Makedonije Very Happy
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR sub 1 lis - 20:25

    Evo i kod mene mitarenje pri kraju ali i problemi nikako da prestanu.Zavrsen godisnji,povratak u Austriju i tad pocinju problemi sa pticama.Pisat cu drugom prilikom malo opsirnije ali vijerovatno ugriz komarca sto mi je donio i neka uginuca.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar ned 2 lis - 4:26

    IvoR je napisao/la:Evo i kod mene mitarenje pri kraju ali i problemi nikako da prestanu.Zavrsen godisnji,povratak u Austriju i tad pocinju problemi sa pticama.Pisat cu drugom prilikom malo opsirnije ali vijerovatno ugriz komarca sto mi je donio i neka uginuca.

    teško da će ugriz komarca ubiti pticu.tu je nešto drugo u pitanju
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel ned 2 lis - 13:11

    Usputna napomena:sastanak članova društva "Marjan" (državna izložba)u utorak 4.10.u 18 sati.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pon 3 lis - 23:02

    Majstori o pisme evo posto je vrime o vadjenja mladih muzjaka i pripremanja skole pjeva ipak bi bilo dobro da se napisu neke stvari npr. u vezi ishrane mene najvise interesira, s tin da bi bilo pozeljno da se jave ovi iskusniji koji su uvik nama pocetnicima davali savjete oko ovog naseg uzgoja ,s druge strane Malinois je vec pisa o ovome ali eto svi su ti tekstovi debelo vec u arhivi hehe pa da ne trazimo ja se uvik sataren to trazit unazad dugo vremena a i cini mi se da je samo on pisa o tome ,znaci malo savjeta o periodu kad su mladi muzjaci prebaceni u male kaveze ,ishrana prije svega
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR uto 4 lis - 23:58

    Pozdrav Bocka!!!!!Evo upravo sam procitao tvoju poruku u vezi ovog mog problema i mogu ti reci da se nadam da sam rijesio ovaj problem.Zahvaljujem se Pipu i tebi na otvorenoj temi o Trihomonijazi,naime kad mi se desilo sta mi se desilo pokupio sam par ptica i otisao veterinaru koji mi je nakon razgovora i pregleda ptica rekao i opisao bas ono sto ste Pipo i ti pisali.Ptice su imale oko ociju vec vidljive tragove(bez perija sa crvenilom)bile su mrsave iako su bar se meni cinilo normalno jele,tesko su disale(primijetio sam da su disale otvorenog kljuna)i da bi se njihove oci polako pocele zatvarati,stolica je bila vodenkasta a one su nakon dva do tri dana vec bile na podu kaveza.Sve to mi je veterinar dijagnosticirao ali nazalost nije imao lijek za to pa me je uputio u apoteku da uzmem lijek ANAEROBEX koji je bio na bazi METRONIDAZOL.Uzeo sam lijek i poceo sa terapijom ali istog dana vec su mi neke ptice uginule.I onda iako sam davao lijek to se nastavilo.Uginulo mi je petnaest komada.Kad se to desilo i petog dana mislio sam da mi je veterinar dao pogresan lijek pa sam po Pipovom pisanju otisao u Italiju da trazim FLAGYL.Nazalost i oni nisu imali a Italijani kao Italijani mi daju VAGILEN isto na bazi METRONIDAZOL.Medjutim, ja sam nevjerujuci u sve to poceo da kombinujem ova dva lijeka i sve to primjenjujem 7-3-7 sedam dajem tri pauza sedam dajem.Evo sad je dva tijedna kako sam prestao davati lijek i mislim da je sve u redu.Tijedan dana nakon lijeka sam davao multivitamine a sad ih normalno hranim i mislim da je opasnost prosla iako doza straha jos postoji.Sacekat cu jos koji dan pa cu radi te doze jos jednom pokucati na vrata veterinara, da budem siguran.Jos jednom hvala BOCKA, hvala PIPO, i jako je lijepo kad imamo prijatelje koji nesebicno pomazu u momentima kad je to potrebno.U NEVOLJI SE VIDI PRIJATELJ,a ja mislim da ovdje ima dosta prijatelja.Hvala!!!!!!!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar sri 5 lis - 6:03

    kad dodeš ovamo uzmi medazol tablete od 250mg,to ti je isto što i flagyl,davati 2 mjeseca prije parenja i kad tice odvojiš u volijere,po 7 dana. i ne boj se trihomonijaze.
    trebao si odma napisati kako izgledaju ptice prije bi riješio problem.
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR sri 5 lis - 21:59

    Kad sam bia kod tebe nisam imao taj problem,sve se desilo kad sam se vratio u Austriju.
    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty ok

    Postaj by nebojsav čet 6 lis - 17:58

    Nikako medazol ima u Srbiji za kupiti trihocin za golubove 100 tabletica 2 eura.Od Medazola mogu ostati neplodni osobito ako se da malo jača doza,a i kazu da su te vrste lijekova karcogena.Trihocin je blagi lijek i daje jedna četvrtina u grlo. Ako je bolest u jatu mladima preventiva sedmog dana od izleganja..Uostalom ovdje na forumu ima i veterinara ,pa neka se i oni malo stručno uključe,
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR ned 9 lis - 18:31

    Nebojsav,hvala,mislim da sam za sada to rijesio a u buduce cu biti malo oprezniji.Problem je sto je ovo manji grad i nema sve za nabaviti u ovim ZOOtrgovinama pa moram nekada ici u Italiju koja srecom nije tako daleko.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar ned 9 lis - 20:09

    nebojsav je napisao/la:Nikako medazol ima u Srbiji za kupiti trihocin za golubove 100 tabletica 2 eura.Od Medazola mogu ostati neplodni osobito ako se da malo jača doza,a i kazu da su te vrste lijekova karcogena.Trihocin je blagi lijek i daje jedna četvrtina u grlo. Ako je bolest u jatu mladima preventiva sedmog dana od izleganja..Uostalom ovdje na forumu ima i veterinara ,pa neka se i oni malo stručno uključe,

    pričaš gluposti,trihocin je za golubove i kanarincu nemožeš staviti komad tablete u grlo,medazol je provjerena stvar.
    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty ok,

    Postaj by nebojsav ned 9 lis - 20:59

    Prvo ne pričam, nego pišem,drugo ima od nas dvojice mislim na tičara stručnijh od nas,prema tome snizi malo ton,i nemoj za nekoga pisati da piše gluposti
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR ned 9 lis - 23:26

    Fala BOGU,uvijek ima neko strucniji, samo treba na vrijeme naci tu strucnu osobu.Ja ovaj put to nisam uspio na vrijeme a nadam se ubuduce da hocu.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar pon 10 lis - 4:31

    IvoR je napisao/la:Fala BOGU,uvijek ima neko strucniji, samo treba na vrijeme naci tu strucnu osobu.Ja ovaj put to nisam uspio na vrijeme a nadam se ubuduce da hocu.

    ja sam medazolom lječio i uspješno izlječio ptice.
    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty ok

    Postaj by nebojsav pon 10 lis - 18:12

    G. ptičar.Medazol lijek koji se koristi u uporabi isključivo kod ljudi,molim vas pročitajte upustvo,prozvođač Belupo HR_.Trihocin lijek za liječenje ptica:golubova purića itd,pročitajte upustvo proizvođač Verinaeski zavod Subotica RS.Ja koristim u liječenju svojih ptica Trihocin tri dana po jednu ili četvrtinu,još uvijek smatram da kanarinac spada u vrstu ptica,Vi koristite Medazol.pa prema tome bez ljutnje po Vama kanarinac spada u vrstu ljudi.Zaključak je ipak da ja ne pišem gluposti.L.P molim Vas još jednom pročitajte upustva o uporabi ovih lijekova imate ih i na internetskim stranicama.Usput Medazol je prejak lijek osobito štetan za jetru kod ljudi a tek kakvu štetnost moze učiniti malom kanaricu,posebno jer nigdje nema upustvo koja količina bi se dala jednom ili više kanarinaca.Tako da mnogi Medazol koriste i za liječnje ptica iako ponavljam nigdje a baš nigdje nema upustvo i gramaza koja bi se davala pticama.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar pon 10 lis - 20:16

    nebojsav je napisao/la:G. ptičar.Medazol lijek koji se koristi u uporabi isključivo kod ljudi,molim vas pročitajte upustvo,prozvođač Belupo HR_.Trihocin lijek za liječenje ptica:golubova purića itd,pročitajte upustvo proizvođač Verinaeski zavod Subotica RS.Ja koristim u liječenju svojih ptica Trihocin tri dana po jednu ili četvrtinu,još uvijek smatram da kanarinac spada u vrstu ptica,Vi koristite Medazol.pa prema tome bez ljutnje po Vama kanarinac spada u vrstu ljudi.Zaključak je ipak da ja ne pišem gluposti.L.P molim Vas još jednom pročitajte upustva o uporabi ovih lijekova imate ih i na internetskim stranicama.Usput Medazol je prejak lijek osobito štetan za jetru kod ljudi a tek kakvu štetnost moze učiniti malom kanaricu,posebno jer nigdje nema upustvo koja količina bi se dala jednom ili više kanarinaca.Tako da mnogi Medazol koriste i za liječnje ptica iako ponavljam nigdje a baš nigdje nema upustvo i gramaza koja bi se davala pticama.

    1 tableta od 250mg na litru vode 7 dana. Very Happy.preventiva 5 dana
    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty ok,

    Postaj by nebojsav pon 10 lis - 21:31

    G.tičar, bez ljutnje nisam Vas dobro shvatio, upravo sam pročitao o doziranju/sluzbene stranice Belupo /ali nisam našao na Vaše upute o doziranju . tj, da li se vaše upute o doziranju odnose na mlade, srednje ili stare kanarince. , muške ,zenske ili trudne kanarinke. Ja sam našao slijedeće upute.----Medazol tablete treba progutati cijele (ne žvakati) s čašom vode. Tablete se uzimaju uz obrok ili nakon njega.
    Profilaksa anaerobnih infekcija
    U svrhu prevencije postoperativnih infekcija nakon primarno kontaminiranih ili potencijalno kontaminiranih operativnih zahvata, uglavnom se odnosi na abdominalne (posebice kolorektalne) i ginekološke zahvate.
    Odrasli i djeca starija od 10 godina: 400 mg (1 Medazol tableta od 400 mg) svakih 8 sati tijekom 24 sata prije operativnog zahvata. Postoperativna terapija provodi se intravenskom infuzijom dok ne nastupe uvjeti da se terapija nastavi peroralnim putem.
    Liječenje anaerobnih infekcija
    Odrasli i djeca starija od 10 godina: prva doza 800 mg (2 Medazol tablete od 400 mg), a zatim 400 mg (1 Medazol tableta od 400 mg ) svakih 8 sati. Obično je dostatna sedmodnevna terapija koja se po potrebi može i produljiti.

    Doziranje u specifičnim indikacijama
    Urogenitalna trihomonijaza
    Liječiti treba oba partnera istodobno. Pri jednodnevnom liječenju daju se 2 grama (5 Medazol tableta od 400 mg) odjednom ili podijeljeno u dvije doze.
    Terapija se može provoditi i tijekom 7 dana i to u dozi od 250 mg (1 Medazol tableta od 250 mg) 3 puta na dan. L.P.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar uto 11 lis - 5:16

    ovo što sam ja napisao nije iz moje glave već je to napisano na puno stranica naših i stranih.kao prvo metronidazol je bio jedini ljek koji je izlječio bolesne ptice kad se bolest pojavila.tim veterinara je otkrivao uzrok i ljek za bolest s kojom su se prvi put sreli,i jedini metronidazol je lječio trihomonijazu.
    što znači ljek je dobro provjeren
    španjolci za lječenje koriste i tablete od 400mg na litru vode,i nisu napisali da ima ikakvih nuspojava.
    najbolje ga je davati prije parenja i kad ptice odvojimo u volijere i bolest se sigurno neće pojaviti.
    npr na službenim talijanskim stranicama u lječenju kanarinaca od trihomonijaze piše flagyl tablete (metronidazol)također tablete za ljude. Suspect
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel čet 20 lis - 20:44

    Prekjučer ujutro pri pregledu ptica skoro me udarila kap:u stalaži sa muškima 5 ptica je ležalo krepano,na balkonu u jednom čibunu 3 ženke,u drugom 2 i u trečem jedna.Ukupno 10 ptica krepalo iz čista mira.Tako mi se čini.
    Na večer je sve bilo normalno,nikakvih anomalija,a ništa nisam ni mjenjao u uzgoju,ništa nova nisam dodavao za ishranu ili nešto u vodu za piće.Sve u potpunosti isto osim što je 10 ptica krepalo.
    Na pticama nikakvi znaci vanjskih ozlijeda,tijela u potpunosti normalna bez znakova bilo kakvih stomačnih promjena.Dno čiba bez ikakvih znakova da se događalo nešto vanredno.
    To jutro sam odnio jednu lješinu na Vet.zavod i jutros dobio odgovor, da ništa nisu mogli pronaći.
    Ova zadnja 2 dan nije bilo krepavanja ali svako malo sa strahom pregledavam ptice, gadan osječaj.
    DA LI JE NETKO IMAO SLIČNIH PROBLEMA I DA LI NETKO PRETPOSTAVLJA ŠTO SE DOGAĐALO???
    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty malino

    Postaj by nebojsav čet 20 lis - 21:08

    Takav slučaj je imao Budišić iz Šapca.
    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty malino

    Postaj by nebojsav čet 20 lis - 21:15

    Još samo da dodam ja bih ipak dao jednu turu antibiotika,da isključim barem jednu sumnju oko neke bakterijske bolesti, dobro dezinficirat prostor u kojem su ptice,i po mogučnosti svaku pticu pošto su kanarinci u pitanju odvojiti posebno.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 20 lis - 22:31

    uuuuuffff nezgodno ajme misterij pravi ima san im ja prekjucer jednu cudnu stvar u ormaru di su mladi muski jedan se ponasa gotovo cili dan ko da je poremecena ravnoteza ne znan kako bi objasnia zanosilo ga je u jednu stranu nije nikako moga stajat na precki tremava je nonstop da bi sutra sve normalno bilo e sad jeli dobija neki sok ili sta neman pojam
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by komiza čet 20 lis - 22:41

    faganel je napisao/la:Prekjučer ujutro pri pregledu ptica skoro me udarila kap:u stalaži sa muškima 5 ptica je ležalo krepano,na balkonu u jednom čibunu 3 ženke,u drugom 2 i u trečem jedna.Ukupno 10 ptica krepalo iz čista mira.Tako mi se čini.
    Na večer je sve bilo normalno,nikakvih anomalija,a ništa nisam ni mjenjao u uzgoju,ništa nova nisam dodavao za ishranu ili nešto u vodu za piće.Sve u potpunosti isto osim što je 10 ptica krepalo.
    Na pticama nikakvi znaci vanjskih ozlijeda,tijela u potpunosti normalna bez znakova bilo kakvih stomačnih promjena.Dno čiba bez ikakvih znakova da se događalo nešto vanredno.
    To jutro sam odnio jednu lješinu na Vet.zavod i jutros dobio odgovor, da ništa nisu mogli pronaći.
    Ova zadnja 2 dan nije bilo krepavanja ali svako malo sa strahom pregledavam ptice, gadan osječaj.
    DA LI JE NETKO IMAO SLIČNIH PROBLEMA I DA LI NETKO PRETPOSTAVLJA ŠTO SE DOGAĐALO???
    Nije mi se to nikad desilo,ali po meni da je neka bolest ili bakterija,pa ne bi svi krepali istu noć. Po meni mora da je neka beštija ili ptičurina. Šteta...
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by evmolp čet 20 lis - 22:57

    faganel je napisao/la:Prekjučer ujutro pri pregledu ptica skoro me udarila kap:u stalaži sa muškima 5 ptica je ležalo krepano,na balkonu u jednom čibunu 3 ženke,u drugom 2 i u trečem jedna.Ukupno 10 ptica krepalo iz čista mira.Tako mi se čini.
    Na večer je sve bilo normalno,nikakvih anomalija,a ništa nisam ni mjenjao u uzgoju,ništa nova nisam dodavao za ishranu ili nešto u vodu za piće.Sve u potpunosti isto osim što je 10 ptica krepalo.
    Na pticama nikakvi znaci vanjskih ozlijeda,tijela u potpunosti normalna bez znakova bilo kakvih stomačnih promjena.Dno čiba bez ikakvih znakova da se događalo nešto vanredno.
    To jutro sam odnio jednu lješinu na Vet.zavod i jutros dobio odgovor, da ništa nisu mogli pronaći.
    Ova zadnja 2 dan nije bilo krepavanja ali svako malo sa strahom pregledavam ptice, gadan osječaj.
    DA LI JE NETKO IMAO SLIČNIH PROBLEMA I DA LI NETKO PRETPOSTAVLJA ŠTO SE DOGAĐALO???
    Mozda se zatrovali sa necim unetom preko vode, hranu ili sl.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 4:34.