Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+44
zoranV
cajzić
zoran ptice pjevice
topaz
turbozd
vasa_vr
danijelvr
pippo
Miljenko
patrik
alann
Merlo
ELVIR ALIDZANOVIC
sgobin
čajka
krstokljun
mutacija
crv
PESTI
refa95
Dule
opalnaissus
malinois
grujo
ERVINO
Santa
Renato.M
dzemal_sa
seadriver
krepat ma ne molat
trnar
Dax BG
Boban NA
dr.nenad86
kreso
Branimir
saso78
sestoperac
zvrcko sen
ticar
xyz
Dean
Fago
ikayke
48 posters

    Ahat crveni mozaik

    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Renato.M ned 1 kol - 18:32

    drazenxp je napisao/la:Je li onaj žuti vijenac ispod vrata (Renatova 7. slika, tić desno) između donjeg dijela maske i prsnog crvenila, kasnije nestane?

    Na svih 4 slika je isti mužijakić i 4 različite ženkice, svi su na pola mitarenja i sve to žutilo sa njih mora nestati. Sad vidim da nisam niti jednu ženku slikao sa leđne strane ,hmm,slijedi još koja slika za koji dan. Poz.
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by patrik ned 1 kol - 23:11

    jako lijepi šzo se mene tiče
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by krstokljun pon 2 kol - 23:58

    Bio sam juce u posjetu nasem forumasu koji je napravio novu pticaru cheers i prijatno se iznenadio kvalitetom mladih ahata. Very Happy
    Cini mi se da sprema iznenadjenje. A ne morate mi vjerovati.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by xyz čet 19 kol - 3:01

    Auh! cheers Cool

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Th_agapasromopo3
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ticar čet 19 kol - 5:42

    drazenxp je napisao/la:Auh! cheers Cool

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Th_agapasromopo3

    ovo je ahat pastel
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by crv čet 19 kol - 13:56

    drazenxp je napisao/la:Auh! cheers Cool

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Th_agapasromopo3

    Dražene , palo mi na pamet ...Postoji li mogučnost da oni slike tića srede u šopu ka manekenke na naslovnicama? Suspect

    Ovo izgleda PREdobro Shocked
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by xyz čet 19 kol - 15:16

    Tehnički se može frizirati.. ali da li je dorađivan, samo gosp. Zamora zna.. za mene je ovo vrh izgleda kanarinca..
    čajka
    čajka


    Broj postova : 412
    Age : 56
    Location : S P L I T
    Registration date : 01.05.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by čajka pet 10 ruj - 14:31

    Nema šta djeluje impresivno, znam ko takve ima
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Dean pet 10 ruj - 17:03

    korišten je photoshop sigurno, što nemora ništa značiti...ne mislim da mu je docrtavao zone ili tako nešto...da se je toliko zezao, rep bi mu očistio :-)

    ali da je napravljen image/auto color i/ili image/auto contrast to je jako vjerojatno, da bi crvena bila ovako crvena trebali bi biti idealni uvjeti za fotografiranje i idealan fotoaparat ...osim toga vidi se da je podloga obradjena pa već kad je otvarao photoshop :-):-)...kažem nije to ništa loše, dapače najnormalnija stvar.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty ahat melanin

    Postaj by ERVINO sub 18 ruj - 20:43

    ticar je napisao/la:ako mora imati noge i kljun boje mesa onda tako mora biti.
    po meni je to isto kao fleka na lipokromu za koju se ptica diskvalificira.

    Pozdrav,melanin kao ocjenska stavka obuhvača više "djelova" ptice,osobno kod ocjenjivanja podijelim ga na tri djela 1.melanin kao pigment tj boja melanina s obzirom na normal ili mutaciju te prisutnost određenih melanina (zavisno od mutacije) u ptici 2.TIP melanina crni-ahat-smeđi-izabela ili iscrtanost ptice,bočni crtež,brkovi...3.Melanin u rožnatim djelovima ptice noge,nokti i kljun s obzirom na seriju ili mutaciju....Ovu metodu primjenjujem jer mi je jednostavno lakše...Kod ahat kanarinaca boja noge ,nokti i kljun trebaju biti boje mesa, ne tako davno morali su vrhovi kljuna i nokta biti svjetlo sivi (kao špic od olovke)dakle evidentan je brzi progres u razvoju te ptice.Prema mom ranije opisanom sistemu ja ustvari kaznim tu pticu za sivu boju na kljunu ali u konačnici se to na ocjenskoj listi ne vidi jer ako su prve dvije stavke odlične ptica dobije za melanin 28 bod. Jednostavnije rečeno ti ahati da nemaju sivi kljun dobili bi za melanin zasluženih 29 bodova ...Istina je i da se prema Talijanskim kriterijima sivi kljun smatra greškom a koliko koji ocjenjivač to kazni stvarno neznam....ja uvijek sivi kljun napomenem kao opasku na ocjenskoj listi...pozdrav
    opalnaissus
    opalnaissus


    Broj postova : 108
    Age : 57
    Location : nis,serbia
    Registration date : 24.09.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by opalnaissus sub 18 ruj - 21:25

    Pozdrav, smatram da svetlo sivi vrhovi kljuna i boja noktiju nije greska, niti bi trebalo to kaznjavati. U talijanskom standardu se kaze"becco,zampe unghie comprese,di colore carnicino : sto znaci kljun , noge i nokti boja koze ( ne boja mesa ).Treba uzeti i standarde francuza, belgijanaca, nemaca, pa cak i zvanicni standard COM-a on kaze da kod klasicnih ahat kanarinaca postoji sivilo na roznatim delovima. Jesu talijani daleko u kvalitetu od nas, ali nisu popasali svu ornitolosku travu na svetu .
    Pozz...
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Renato.M sub 18 ruj - 21:33

    Carnicino - carne - u prijevodu baš meso. I francuzi i belgijanci to kažnjavaju, mi balkanci smo malo nazad sa tim stvarima ali se polako ali sigurno popravljamo.
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by pippo sub 18 ruj - 22:10

    TALIANI NISU VELIKI MAJSTORI ORNITOLOGIJE!!!!!!
    ALI LJUDI PREDJU 2000 KM DO ITALIJE KUPOVATI PTICE.
    OPALNAISSUS, JA ZNAM DA OVO NIJE TVOJE MASLO Very Happy Very Happy Very Happy cat cat cat
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by pippo sub 18 ruj - 23:49

    opalnaissus
    opalnaissus


    Broj postova : 108
    Age : 57
    Location : nis,serbia
    Registration date : 24.09.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by opalnaissus ned 19 ruj - 18:41

    Pozdrav, francuski standard (CNJF ) za ahatne kanarince kaze "le bec,les pattes et les ongles sont unicolores et clairs"prevod kljun, noge i nokti jasne i cvrste boje ( bukvalni prevod.)Nemacki standard DKB za ahatne klasicne pise pise "Die hornteile sollen graulich getont seinprevod roznati delovi treba da budu sivkasti,standard COM-a za ahatne klasicne kanarince kaze "les pattes,les ongles et le bec sont de couleur claire"prevod kljun, noge i nokti su obojeni.S obzirom da ahatni klasicni kanarinci pocinju od ahatnih zutih intenzivnih do ahatnih recesivno belih ( ukupno 13 tipova )kome verovati.Cinjenica je da je na pr. COM u poslednje tri godine jedino izvrsio novu standardizaciju smedjih klasicnih kanarinaca i to objavio zvanicno u svojoj " Les Nouvelles ".Poz...
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Boban NA ned 19 ruj - 19:17

    Francuski prvod doslovan Kljun noge i nokti su jednobojni i svetli( clair, e- znaci svetao, svetla, clairs - mnozina te reci svetli )
    COM. standard znaci prevod sa francuskog - Noge, nokti i kljun su svetle boje (sont de couleur claire - znaci doslovno: su svetle boje ili su obojeni svetlo)
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Boban NA ned 19 ruj - 19:25

    Rec clair moze da znaci i jasan ovde se prevodi kao svetao, svetla sigurno.
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Boban NA ned 19 ruj - 19:52

    E sad na kakvu svetlu boju se to odnosi, da li je kao sto kaze Aca svetlo siva, iz ove recenice to se ne moze zakljuciti, pise samo jednobojne i svetle u prvom standardu u drugom samo da su svetle boje.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Renato.M ned 19 ruj - 20:18

    Opalnaisus , Opalnaissus olakšao si mi stvar sve si sam našao ,samo si sve krivo preveo. Kakve bi to svijetle jednobojne boje mogle biti kljun, noge i nokti???? POZDRAV.
    opalnaissus
    opalnaissus


    Broj postova : 108
    Age : 57
    Location : nis,serbia
    Registration date : 24.09.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by opalnaissus ned 19 ruj - 20:49

    Pozdrav Renato.Na nasim izlozbama ( mislim na ceo Balkan) u 90 % slucajeva vidjao sam crvene mozaike ahat serije sa nogama boje mesa i sivkastim noktima. Da li to kazniti ili ne, neznam ? Da li to mozda zavisi i od samog broja ptica pri oceni, verovatno !Mislim i da to utice na kriterijum kod sudije! Kod Vas u Osijeku bilo je 5 kolekcija i 14 ptica pojedinacno crveni ahat mozaik, sudiji je sigurno bilo lakse oceniti pojedinacno nego kolekcije.Sto se tice prevoda, prevode ga ljudi koji su ucili francusku i nemacku knjizevnost i malo naravno google prevodilac !Pozz...
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by malinois ned 19 ruj - 20:50

    Nadam se da necete zamjeriti ovoj diskusiji (jako korisnoj ) Wink

    Kako se na ocjenu odrazava (koja ocjenska stavka ) boja roznatih djelova konkretno kod ahata ?

    Evo jedan primjer ahata sa tamnim noktima

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Ahatcrninokti
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ticar ned 19 ruj - 20:51

    Renato.M je napisao/la:Opalnaisus , Opalnaissus olakšao si mi stvar sve si sam našao ,samo si sve krivo preveo. Kakve bi to svijetle jednobojne boje mogle biti kljun, noge i nokti???? POZDRAV.

    svijetle bez tamnih naznaka






    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ERVINO ned 19 ruj - 21:14

    Kako se na ocjenu odrazava (koja ocjenska stavka ) boja roznatih djelova konkretno kod ahata ?

    Pozdrav,melanin kao ocjenska stavka obuhvača više "djelova" ptice,osobno kod ocjenjivanja podijelim ga na tri djela 1.melanin kao pigment tj boja melanina s obzirom na normal ili mutaciju te prisutnost određenih melanina (zavisno od mutacije) u ptici 2.TIP melanina crni-ahat-smeđi-izabela ili iscrtanost ptice,bočni crtež,brkovi...3.Melanin u rožnatim djelovima ptice noge,nokti i kljun s obzirom na seriju ili mutaciju....Ovu metodu primjenjujem jer mi je jednostavno lakše...Kod ahat kanarinaca boja noge ,nokti i kljun trebaju biti boje mesa, ne tako davno morali su vrhovi kljuna i nokta biti svjetlo sivi (kao špic od olovke)dakle evidentan je brzi progres u razvoju te ptice....

    Malinos ovo je pretamno pogotovo nokti to je evidentna greška i melanin - 1 bod.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by malinois ned 19 ruj - 21:19

    ERVINO je napisao/la:Kako se na ocjenu odrazava (koja ocjenska stavka ) boja roznatih djelova konkretno kod ahata ?

    Pozdrav,melanin kao ocjenska stavka obuhvača više "djelova" ptice,osobno kod ocjenjivanja podijelim ga na tri djela 1.melanin kao pigment tj boja melanina s obzirom na normal ili mutaciju te prisutnost određenih melanina (zavisno od mutacije) u ptici 2.TIP melanina crni-ahat-smeđi-izabela ili iscrtanost ptice,bočni crtež,brkovi...3.Melanin u rožnatim djelovima ptice noge,nokti i kljun s obzirom na seriju ili mutaciju....Ovu metodu primjenjujem jer mi je jednostavno lakše...Kod ahat kanarinaca boja noge ,nokti i kljun trebaju biti boje mesa, ne tako davno morali su vrhovi kljuna i nokta biti svjetlo sivi (kao špic od olovke)dakle evidentan je brzi progres u razvoju te ptice....

    Malinos ovo je pretamno pogotovo nokti to je evidentna greška i melanin - 1 bod.

    Moram se odmah ograditi jel nisam strucnjak za kanarince boje Shocked

    Ali ako je odlika ahata to sta si napisao zar nije mala kazna 1 bod ?
    Ipak crni nokti nisu odlika tih ptica i mislim da bi trebalo kazniti vise radi pravilnog usmeravanja uzgoja
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by malinois ned 19 ruj - 21:23

    Evo zanimljiva je za diskusiju ova slika .AJMO POGLEDAT SAMO NOGE OVIM PTICAMA .
    Ljevo crni a desno ahat normal melanin

    Ahat crveni mozaik - Page 11 Azuli


    Sponsored content


    Ahat crveni mozaik - Page 11 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 16:04.