Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+67
Jack Sparrow
krepat ma ne molat
zelandur
skopski maestro
Mozaik
many
gramofon
sanchez33
colic
Starac_Mostarac
brunomarko
evmolp
dva grdelina
echeberija
Sina BL
matija
BOSKO
pavao
bizar
veso09
zijada
batke
brabus
Antonio-Kovac
toni69
Ranko Labovic
dr.nenad86
zoranV
ERVINO
Dule
damir64
MARIN
malinois
carduelismo
mutacija
Carduel
komiza
refa95
PESTI
kreso
Merlo
zoran ptice pjevice
krnjolac
crv
Miljenko
Zac16
Dax BG
deny
vansal
sestoperac
armin71
zvrcko sen
kemo89
žalacST
steva318
Zvrcko
bocka
lord189
Fago
ikayke
saso78
seadriver
milos0205
xyz
ticar
DjordjeVet
Dean
71 posters

    priprema grdelina za parenje

    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bizar pet 25 vel - 0:09

    [quote="bizar"]PAROVI, kad mu dođe ženka u kavez mužjak je uvjeren da ju je privukao u svoj prostor,počinje osvajanje, staje kraj ženke uzdignute glave, ponavljajući klasične tonove,pomičući rep tamo ovamo, Grdelinuša na početku miruje, a kada počme i ona isto micati repom znači da prihvaća. malo hvatanja i zezanja po voljeri znači da je sve ok. Ali ako je grdelinuša preplašena, a muški je grubo prati po voljeri, bili bi dobro razdvojiti s jednom mrežeo dok se ne naviknu jedno na drugo.Da grdelinuša ne bi bila pod velikim stresom i poslije -kasnije kroz cijelo vrijeme parenja.
    Obično se odmah prihvate posabno ako su dobro odvojeni od ostalih ptica (može i nailonom da prolazi svijetlost, a da se ne vide međusobno).
    Tada ženka počinje sa istom prehranom kao i mužjak. Znači od sada par počinje jesti uobočajene suhe sjemenke,(kanarske trave),u dovoljnim količinama, proklijalo sjeme 4.puta tjedno, kojima se doda šaka kuhanih smrznutih crvi, u zamjenu za crve može se dati jaje pomiješano s napojem (pura ),Davati 2-3 puta na tjedan ili jedan put, kada se daju crvi da bi se grdelinuša navikla na ovu vrijednu hranu.
    ******* PAZI SAD OVO ZoraneV ****** = Livadske trave nisu nužne, davat će se jedino ako iste trave možete stalno i kontinuirano nabaviti-brati. Jer imaju izvrsnu zamjenu u proklijalim sjemenkama.


    STAVLJANJE GNIJEZDA - Poslije cca 2 tjedna formiranja parova, kada ženka daje jasne znakove spremnosti (krugove na grančici, uzbuđeno ponašanje, krila u pokretu, skakanje tamo ovamo..), treba staviti košaricu za gnijezdo. pažnja ako se to učini prerano mužjak može postati grub i stalno hvatati ženku i čupkati joj perje. Za probu zrelosti-spremnosti ženke može se ubaciti neki materijal u voljeru kao npr.juta ili malo pamuka i ako to ženka uzme može joj se staviti košarica.
    naravno voljeru smo već prije pripremili, sa umijetnim lišćem, stvorili zaštićeni kutak i sada samo trebamo zakačiti košaricu. Uz košaricu, treba ženki staviti na raspolaganje i materijalza oblaganje košarice, i to svaki dan po malo. PAMUK je opasan, jer ga ženka usitnjava nogama i može joj se zaplesti i ozljediti je. Pamuk treba ženki dati pri kraju sređivanja gnijezda, za završne radove i kada joj žestina malo splasne.
    IZGRADNJA GNIJEZDA - Prvih dana je prava muka, jer ženka samo po voljeri nosa i baca materijal (kada se to zaprlja na podu obavezno baciti)... Treba biti strpljiv, jer se ponekad grdelini ne pare prije kraja četrvtog mjeseca i u drugoj polovici petog mjeseca, ako je ženka mlađa...
    Od jednom se prekine taj nered i počme graditi gnijezdo (pravo malo umjetničko djelo).
    Kada je na pola gradnje gnijezda, ženka mami mužjaka na parenje.
    Poslije nastavi gradnju.
    TO JE TO(vezano za temu), knjiga IL CARDELLINO, massimo Natale, ostalo je off topic. Ćao.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bizar sub 5 oľu - 13:31

    Evo se malo učim staviti slike sa DVDkamere na forum, (znači ovo je slika nove"kućice", tek se postavlja struja, malo kasnimo sa radovima, sutra montiramo parilice komada šesnaest...)
    https://2img.net/r/ihimizer/i/picturetev.jpg/
    Znači ovo je praksa( prije smo pisali o teoriji), pripreme grdelina za parenje..... Pozzz
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoranV sub 5 oľu - 16:27

    To Bizo legendo Very Happy Very Happy cheers
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bocka sub 5 oľu - 17:13

    Bizar, Sa velikim interesom pratim tvoje postovei mogu ti reči po neki post sačuvam u svojoj kartoteci.
    Odvojiču ovaj citat od zadnjeg posta:
    Znači od sada par počinje jesti uobočajene suhe sjemenke,(kanarske trave),u dovoljnim količinama, proklijalo sjeme 4.puta tjedno, kojima se doda šaka kuhanih smrznutih crvi, u zamjenu za crve može se dati jaje pomiješano s napojem (pura ),Davati 2-3 puta na tjedan ili jedan put, kada se daju crvi da bi se grdelinuša navikla na ovu vrijednu hranu.
    Ovde se navodi da crve trebaju biti kuhani i smrznuti crvi nije navedeno za koje se crvi radi.
    Ja smatram da treba da dam kratko moje mišlenje, naime brašnarske crvi u svim zemljama se prodaju živi ili u polu smrznuto stanje a to su isto tako žive crve jer kada ih ostavite na sobnoj temperaturi oni se zatople i počinju se kretati.
    Brašnarski crv nesme se kuvati jedino može da se dehidrira i takav suv meša se u gotovoj hrani ponajviše za mekokljunce.

    Pozdrav Bocka
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by malinois sub 5 oľu - 22:14

    Prateci ovu temu sa velikom paznjom zakljucio sam da je nas clan foruma "crv" ugrozen affraid

    Prijatelju ,cuvaj se !!! Oni bi da te zalede ,skuhaju........TESKA SU OVO VREMENA ZA TEBE !! Very Happy

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Crvi

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv sub 5 oľu - 23:53

    malinois je napisao/la:Prateci ovu temu sa velikom paznjom zakljucio sam da je nas clan foruma "crv" ugrozen affraid

    Prijatelju ,cuvaj se !!! Oni bi da te zalede ,skuhaju........TESKA SU OVO VREMENA ZA TEBE !! Very Happy

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Crvi



    lol! Težak sam ja za ova vremena elephant
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bizar pon 7 oľu - 23:23

    bocka je napisao/la:Bizar, Sa velikim interesom pratim tvoje postovei mogu ti reči po neki post sačuvam u svojoj kartoteci.
    Odvojiču ovaj citat od zadnjeg posta:
    Znači od sada par počinje jesti uobočajene suhe sjemenke,(kanarske trave),u dovoljnim količinama, proklijalo sjeme 4.puta tjedno, kojima se doda šaka kuhanih smrznutih crvi, u zamjenu za crve može se dati jaje pomiješano s napojem (pura ),Davati 2-3 puta na tjedan ili jedan put, kada se daju crvi da bi se grdelinuša navikla na ovu vrijednu hranu.
    Ovde se navodi da crve trebaju biti kuhani i smrznuti crvi nije navedeno za koje se crvi radi.
    Ja smatram da treba da dam kratko moje mišlenje, naime brašnarske crvi u svim zemljama se prodaju živi ili u polu smrznuto stanje a to su isto tako žive crve jer kada ih ostavite na sobnoj temperaturi oni se zatople i počinju se kretati.
    Brašnarski crv nesme se kuvati jedino može da se dehidrira i takav suv meša se u gotovoj hrani ponajviše za mekokljunce.

    Pozdrav Bocka

    Poštovani Bocke, sve znaš, ti si tu doktorirao, u pravu si.
    Da malo pojasnim ,u knjizi se misli (kuhanje smrzavanje ) na crve: Tonerbio molitor, Alphitobis diaperinus, Sarcophaga haemorrhoidealis, Galleria mellonella...
    Te na larve: Bombyx mori, Pieris brassicae, Pieris rapae,Melolontha melolontha itd, itd...
    Također kaže: da su insekti puni proteina (sadržavaju 60% proteina),vitamina, minerala,i ostalih nutritivnih za život potrebnih: željezo, cink, "rame"???,tiamin, riboflavina ( ne znam sve prevesti??? ).
    **** Nadam se da sam obijasnio, o kojim se crvima radi, i ja mislim da se ne misli na crve brašnare (da se kuhaju i smrzavaju), ali cijeli tekst ima dvije, A-4(je prevelik-preširok-preopširan) ispisane stranice samo o larvama i crvima....
    Pozzzzz (Žao mi je što sam pun posla pa nisam sada u mogućnosti staviti još dosta stranih tekstova i tekstova uzetih iz Batude...a sve vezano za temu.)
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost sub 12 oľu - 0:28

    pozdrav svima ,imam jednu malu nedoumici pa da vas pitam ,radi se za grdelini na terasi tri muzjaka gore svaki u zaseban kafez razdvojeni na 30cm ,megusobno se gledaju i vidim da nakon pjevanje uobicajeno sad su poceli ulaziti u zestinu nadjacivaci megusobno,zenke su mi ispod nih e sad interesuje me dali da im stavim neku spert plocicu ili nesto sto bi ih razdvojilo da se ne vidzaju megusobno mislim na muzjake da se nevidjaju,a nakon mesec dana da ih pustm u parilicu .to me muci dali da ih razdvojim muskarci da se ne vidjaju uopste ili da ih ostavim ovako,pa kad doze vreme da ih pustim svaki sa zenku u parilicu
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by evmolp sub 12 oľu - 1:51

    Toni Mk je napisao/la:pozdrav svima ,imam jednu malu nedoumici pa da vas pitam ,radi se za grdelini na terasi tri muzjaka gore svaki u zaseban kafez razdvojeni na 30cm ,megusobno se gledaju i vidim da nakon pjevanje uobicajeno sad su poceli ulaziti u zestinu nadjacivaci megusobno,zenke su mi ispod nih e sad interesuje me dali da im stavim neku spert plocicu ili nesto sto bi ih razdvojilo da se ne vidzaju megusobno mislim na muzjake da se nevidjaju,a nakon mesec dana da ih pustm u parilicu .to me muci dali da ih razdvojim muskarci da se ne vidjaju uopste ili da ih ostavim ovako,pa kad doze vreme da ih pustim svaki sa zenku u parilicu
    Zemljace, posto ti je cilj da uparis grdeline, to dal ce se muskarci vidjaju ili ne, nema nikave veze sa uspehom parenja. Bolje ti je jos sada da spojis parove i da sacekas pravo vreme.
    Pozdrav!
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost sub 12 oľu - 15:42

    hvala na odgovoru ,jos malo i idu u parilice.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bizar sri 16 oľu - 10:28

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Jpfpmx

    Evo mene opet s slikom, (bojim se da nije uspila da ću morati ponoviti), znači ovdje su prestenovane ženke grdelina, koje su u sjeni-polumraku, te čekaju 15/07/2011.godine, a sve navedeno, služi kao priprema grdelina za parenje za zadnju kovadu.(Kova= Italijanska riječ za gnijezdo)
    Znači ovako se radi, ako želiš mlade grdeline u devetom mjesecu izležene.
    Ovdje su prikazane samo ženke, a muški su na drugom mjestu. Pozzzz
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bizar sri 16 oľu - 10:41

    priprema grdelina za parenje - Page 22 2vbwqia

    Ovo je (obećana) slika moje voljere sa 16 parilica, prostorija je nova, izolirana kućica.... Voljera sa parilicama nije kompletna, ima još pet praznih mjesta, koja će se popuniti ovih dana. Danas je u Splitu veliki vjetar, jugo puše orkansko.... nema žurbe.Ovo je tek malo ozbiljnija priprema za parenje, baštardi i uzgoja grdelina.
    Voljera nije kao u ZoranaV, te ostalih forumaša, ali eto trudimo se.
    Govorim u množini, jer sve ptice-parovi nisu moji a isto tako, u našoj grupi ne parim samo ja, nisam stavio od g.Čudine parilice i ostalih.
    Pozzzz (nema žurbe, još je rano i vrijeme ne dozvoljava).
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bizar sri 16 oľu - 11:35

    bizar je napisao/la:priprema grdelina za parenje - Page 22 Jpfpmx

    Evo mene opet s slikom, (bojim se da nije uspila da ću morati ponoviti), znači ovdje su prestenovane ženke grdelina, koje su u sjeni-polumraku, te čekaju 15/07/2011.godine, a sve navedeno, služi kao priprema grdelina za parenje za zadnju kovadu.(Kova= Italijanska riječ za gnijezdo)
    Znači ovako se radi, ako želiš mlade grdeline u devetom mjesecu izležene.
    Ovdje su prikazane samo ženke, a muški su na drugom mjestu. Pozzzz

    priprema grdelina za parenje - Page 22 N3p4p2

    Evo sam ponovio slikanje, ali je kiša, ružno vrijeme i nema sunca, nije dobro za slikanje...
    Znači ,ovo su grdelinuše, koje su prezimile u vanjskoj 6-metarskoj letilici ( do 01/03/2011.), a sad su u "fazi" čekanja do 15/07, kad se vade i pripremaju za parenje u devetom mjesecu. To je to, Pozzzzzz.
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zijada sri 16 oľu - 11:53

    Bravo bizar svaka čast na ovim po meni odličnim slikama i parilicama.Sada još čekamo da vidimo i koji video klip od grdelina učenog(GMO)sa CD.Pozdrav od Zijade...
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost sri 16 oľu - 13:24

    To Bizo majstore, Gabia Cova Cool , znam sta radis i sta hoces... produzavas jesen/zimu da bi ostrus zenki ostao u konstanti, pa ces ih aktivirati postepenim dodavanjem svjetlosti u 9 mjesecu, tad ti svjetlost pocinje padati a ti ces onda siguno to regulisati uv-lampama... U svakom slucaju sve najbolje zelim i puno uspjeha u zapocetom poslu. (daj jedan audio GMO grdelina,bar link na PM ako neces javno)

    Pozz
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bizar sri 16 oľu - 15:34

    EUMOx je napisao/la:To Bizo majstore, Gabia Cova Cool , znam sta radis i sta hoces... produzavas jesen/zimu da bi ostrus zenki ostao u konstanti, pa ces ih aktivirati postepenim dodavanjem svjetlosti u 9 mjesecu, tad ti svjetlost pocinje padati a ti ces onda siguno to regulisati uv-lampama... U svakom slucaju sve najbolje zelim i puno uspjeha u zapocetom poslu. (daj jedan audio GMO grdelina,bar link na PM ako neces javno)

    -Ima jedan stari yu film, pa kaže: Kad je umro drug Tito, ja sam 400 km išo pješke, da mu se poklonim na grob.
    To je za mene bila "šetnja". hahahahaa
    Htio sam reći (film mi se svidio,bez upletanja politike) da je to za mene "šala mala"(rekao bi ovaj s filma "šetnja", mislim imati mlade-izležene grdeline 15.o9.
    -Žao mi je zbog nemogućnosti stavljanja videa na forum, čekam o1.o6.2011.godine gospodina Koceića na već "dogovoreni megdan", njega moram pobijediti, a eto Vama sve drugo.hahahaaaaaa
    -Zašto 01.06., e pa zato što to njemu odgovara, a ja sam već izazivao neke "Kalahariste", pa mi nisu smili izać na "megdan-izazov".
    Čitaj nisu imali "muda". Hahahaaaa. Pozzzzzz
    p.s. Isprika moderatorima, jer sam malo of topic.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Jedan mužjak - više ženki

    Postaj by Carduel čet 24 oľu - 21:41

    Pozdrav svima,

    zanima me kakva iskustva imate kod uzgoja štiglića u slučaju da koristite jednog provjerenog mužjaka i više ženki. Kako ženke reagiraju u ovakvom slučaju ako se mužjak pušta na skok? Npr. ako koristite dvije ili tri ženke da li treba mužjaka ostavljati tako da ga obe ženke vide?

    Pozzz
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 24 oľu - 22:45

    Dragane mozes to izvesti da ih pustas na skok, stim sto zenka mora biti 100% spremna da mu odmah cucne.Problem kod muzijaka je da se zaljubi u zenku i kad mu ponudis drugu jako je agresivan. Ova agresivnost se najvise ispoljava kad dostigne formu tj na samom njenom pocetku. Sto vrijeme prolazi ta agresivnost polako opada i on prihvata svaku zenku koju mu ponudis. Ovo ti govorim iz svog iskustva,recimo kod mene je vrhunac forme u muzijaka polovina 6.mj, tad je jako tesko da mu dam drugu zenku,a vec polovinom 7.mj bez problema prihvataju druge zenke kad hoces da izvedes neku drugu kombinaciju.
    Moj savjet ti je da ga uparis sa jednom,odvoji ga 7 dana da je ne vidi tj da je zaboravi, pa mu ponudi drugu damu...i tako u krug Arrow
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Carduel čet 24 oľu - 23:16

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Dragane mozes to izvesti da ih pustas na skok, stim sto zenka mora biti 100% spremna da mu odmah cucne.Problem kod muzijaka je da se zaljubi u zenku i kad mu ponudis drugu jako je agresivan. Ova agresivnost se najvise ispoljava kad dostigne formu tj na samom njenom pocetku. Sto vrijeme prolazi ta agresivnost polako opada i on prihvata svaku zenku koju mu ponudis. Ovo ti govorim iz svog iskustva,recimo kod mene je vrhunac forme u muzijaka polovina 6.mj, tad je jako tesko da mu dam drugu zenku,a vec polovinom 7.mj bez problema prihvataju druge zenke kad hoces da izvedes neku drugu kombinaciju.
    Moj savjet ti je da ga uparis sa jednom,odvoji ga 7 dana da je ne vidi tj da je zaboravi, pa mu ponudi drugu damu...i tako u krug Arrow

    E ako se mogu zaljubiti samo na jedan skok onda su gori od većine muškaraca! Very Happy Imam jednu ženku viška pa ću oprobati ovu metodu koju nisam do sada koristio. Samo je pitanje da li će ženke ležati i hraniti mlade ako sklonim mužjaka?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 25 oľu - 0:19

    Sve je moguce,ako se potrefi prava zenka tj ako imas srece! To ti je to.
    BOSKO
    BOSKO


    Broj postova : 165
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 02.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by BOSKO pet 25 oľu - 1:29

    U tvojim uvjetima držanja,gdje se parovi ćuju,a skoro i vide,teško će ti to uspjeti.Ja imam vrlo loša iskustva s takvim pokušajima.
    Koliko god ona bila u nagonu za parenje,neće ga pustiti bez bar malo pjesme i zavođenja,a to im je dovoljno da se zaljube.
    Jedini način je da ga odvojiš,kad ti snese jaja,odmoriš ga neko vrijeme,i onda staviš s drugom ženkom,ali ne u volijeru do prve.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv pet 25 oľu - 3:02


    Carduel , uglavnom je ovako kako je Boško opisao , ali ipak je to individualna stvar i samo je jedan način da saznaš Very Happy
    Pesti je (zbog ograničenog prostora) imao zanimljive situacije , gje su ponekad bili dovoljni centimetri odvajanja , a ponekad potpuna vizuelna (ne uvijek i zvučna ) izdvojenost.
    Po Pestiju je ponekad dovoljno da ženka čuje njegovu prisutnost , pa makar bio sa drugom ženkom.Ponekad joj je sasvim svejedno i kad se ,,preljub odvija i na očigled. Very Happy
    Pravila određuju one , a na nama je da budemo na usluzi cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pet 25 oľu - 10:23

    Carduel,samo cu ukratko, ako ti ta zenka iz metode na-skok pa odvajanje muzjaka, snese jaja u gnjezdo i pocne lezati,pa odalezi,i odhrani mlade, javi meni i ja cu je kupiti za Ginisovu knjigu. A bolje nemoj mi ciniti uslugu, nego jednostavno odvoji muzjaka tek tada kada zenka sedmi dan cvrsto bude lezala na svim jajima i prati hoce li ustati ili ne nakon odvajanja (70% dobra zenka nece),to uradi ujutro da imas fore da ispravis situaciju.

    ps. zenku na gnjezdu nemoj hajcati jakom hranom,onda ti se desi onih 30% gore

    Pozz
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bizar pet 25 oľu - 15:35

    Carduel je napisao/la:
    Pozdrav svima,

    zanima me kakva iskustva imate kod uzgoja štiglića u slučaju da koristite jednog provjerenog mužjaka i više ženki. Kako ženke reagiraju u ovakvom slučaju ako se mužjak pušta na skok? Npr. ako koristite dvije ili tri ženke da li treba mužjaka ostavljati tako da ga obe ženke vide?

    poštovani,
    mi to zovemo "šiber hebač", a to znači spreman grdelin s "čepom" je s ženkom, te kad druga napravi na pola gnijezdo ubacujemo , šiber hebača i to je to, a taj način može za nevolju (sve zavisi od starosti-mladosti ptice-pripremljenosti, jačine ishrane, vremenskog intervala između skokova, koliko ti je stalo-važnosti do mužjaka) pariti i 6-7 kanarinki,,,,,,
    Znači, taman s jednom gotov, ona napravila gnijezdo i zalegla, otvoriš pregradu-šiber, ubaciš mužjaka drugoj kanarinki,,,, nema se tu šta puno pričat,nema priče, samo se radi, Pozzzzzz
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 25 oľu - 16:13

    EUMOx je napisao/la:Carduel,samo cu ukratko, ako ti ta zenka iz metode na-skok pa odvajanje muzjaka, snese jaja u gnjezdo i pocne lezati,pa odalezi,i odhrani mlade, javi meni i ja cu je kupiti za Ginisovu knjigu. A bolje nemoj mi ciniti uslugu, nego jednostavno odvoji muzjaka tek tada kada zenka sedmi dan cvrsto bude lezala na svim jajima i prati hoce li ustati ili ne nakon odvajanja (70% dobra zenka nece),to uradi ujutro da imas fore da ispravis situaciju.

    ps. zenku na gnjezdu nemoj hajcati jakom hranom,onda ti se desi onih 30% gore

    Pozz


    Eumox jedna zenka kod mene prosle godine odlezala i othranila mlade bez muzjaka,takodjer isti slucaj kod mog kolege Save.Eto imas Ginisa Laughing

    Sponsored content


    priprema grdelina za parenje - Page 22 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 23:10.