Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+67
Jack Sparrow
krepat ma ne molat
zelandur
skopski maestro
Mozaik
many
gramofon
sanchez33
colic
Starac_Mostarac
brunomarko
evmolp
dva grdelina
echeberija
Sina BL
matija
BOSKO
pavao
bizar
veso09
zijada
batke
brabus
Antonio-Kovac
toni69
Ranko Labovic
dr.nenad86
zoranV
ERVINO
Dule
damir64
MARIN
malinois
carduelismo
mutacija
Carduel
komiza
refa95
PESTI
kreso
Merlo
zoran ptice pjevice
krnjolac
crv
Miljenko
Zac16
Dax BG
deny
vansal
sestoperac
armin71
zvrcko sen
kemo89
žalacST
steva318
Zvrcko
bocka
lord189
Fago
ikayke
saso78
seadriver
milos0205
xyz
ticar
DjordjeVet
Dean
71 posters

    priprema grdelina za parenje

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by xyz pon 22 oľu - 12:46

    To sam baš promislija. Makni ti njih lipo gori u verandu, jer grdelin je jako teritorijalna tica i možda joj ne daju mira da legne u gnizdo ti pusti pivači.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by krnjolac pon 22 oľu - 22:36

    Nemam bas nekog iskustva sa cd jajcanom za grdeline,pa me zanima kako je najbolje davati,i jel je potrebno mociti kao sto piše na kutiji?moji je uredno tamane onako suhu.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by refa95 pon 22 oľu - 23:01

    ako je jedu tako suhu tako im i daji mada je bolje da skuhas jedno jaje i dodas 2 supene kasike tog cede-a i sve ce biti ok probaj tako
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by ERVINO pon 22 oľu - 23:22

    krnjolac je napisao/la:Nemam bas nekog iskustva sa cd jajcanom za grdeline,pa me zanima kako je najbolje davati,i jel je potrebno mociti kao sto piše na kutiji?moji je uredno tamane onako suhu.

    Prijatelju ako ti jedu suho ništa nemoj mijenjati - ja klijavo sjeme "šušim" sa suhom jajačanom....daji puno zelenog i bogatu mješavinu sjemenki i to je to ........
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by seadriver pon 22 oľu - 23:38

    lorde nevalja grdelinku ni prerano usilit jer nije njeno vrijeme, nije to kanarinka, grdelini su posebna vrsta tako da je i to jedan od rezultata zasto radi gluposti
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Dax BG uto 23 oľu - 10:28

    Lorde moj, vidi se entuzijazam kod tebe i želja za postizanjem rezultata... Ista ženka je kod tebe prošle godine nosila kao šašava i imao si silnih problema sa istom. E sad...
    Nisi je odmorio kako treba, veštački joj produžio dan i očekuješ da krene pre vremena kako treba. Prvo ćeš morati u nedelju na misu da fratar izmoli par molitvi u ime tvoje grdalinke, pa da joj upališ sveću za zdravlje i onda se svi molimo bogu...
    affraid lol!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 uto 23 oľu - 12:45

    krnjolac je napisao/la:Nemam bas nekog iskustva sa cd jajcanom za grdeline,pa me zanima kako je najbolje davati,i jel je potrebno mociti kao sto piše na kutiji?moji je uredno tamane onako suhu.

    ma u jajčanu hranu pomješaj još nigera i to daji a možeš i s proklijanim sjemenom nemoj da bude mokro nek se osuši bar po ure jer ako tako ostaviš dva dana uvatit će se pljesan...ma kad je vrime parenja možeš toga davat koliko oćeš jer ptice lete u ovećim parilicama i imaju kondicije
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 uto 23 oľu - 12:48

    seadriver je napisao/la:lorde nevalja grdelinku ni prerano usilit jer nije njeno vrijeme, nije to kanarinka, grdelini su posebna vrsta tako da je i to jedan od rezultata zasto radi gluposti

    heh eto vidiš šta se dešava kad svitlo ostaviš upaljeno uru duže ee bože moj a prošle je godine bila u po krune nije se dobro niti prominila a ove je godine lipa ko slika piva ko i muško u verši baca zijade koje se jedine i razumiju u toj verši a neznan šta da napravin jedino izvadija sna gnjizdo no splela je već drugo a muški piva kad se i svića ugasi,stare su to tice već a pokušat ćemo još par stvari napravit pa ćemo vidit rezultate na kraju....dobro kažee Dax BG zasad ćemo se molit bogu a ja idem da uplatim misu za grdelinušu...POOOOZZZ..!!! lol! lol!
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Dax BG uto 23 oľu - 14:40

    Ne obicnu misu, vec onu "specijalku" da peva hor grdalina i posle svi na gradele za njeno zdravlje. To mu dođe kao prinos žrtve
    lol! lol! lol!
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 23 oľu - 21:48

    evo ih gledam oko kuće ima na stotine grdelina al jos su u jatima ocito da im se ne zuri a i vrime je opet usrano depresivno kome je do sexa lol! kad je ovako a ja imam jedan par jedna me napustila nenadano i neznam iz kojeg razloga pa samse žica kod jedne cjenjene osobe oće li imati koju žensku viška jer sam se satra priređivajući garažu i radeći letilice i gnjizda,a kako kažu jedan ko nijedan Sad
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 sri 24 oľu - 13:23

    Dax BG je napisao/la:Ne obicnu misu, vec onu "specijalku" da peva hor grdalina i posle svi na gradele za njeno zdravlje. To mu dođe kao prinos žrtve
    lol! lol! lol!

    bože sačuvaj... Razz Razz Razz Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing lol! lol! lol! lol!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 sub 27 oľu - 13:51

    ja joj izvadija jedno gnjizdo ona isto jutro splela novo al na boljem i skrovitijem mistu pa sad ćemo vidi krećemo u nove radne pobjede
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 30 oľu - 19:50

    ajmo mudre glave molim odgovor,spario sa grdeline,muški mi vrti livo desno,piva jako,na glavi mu se nakostriši perje,igra se sa končićima po letilici,kljun mu pobilio,jel to znak da je spreman za sex lol! ali ženka ga baš i šljivi puno mada sam primjetio da se i ona napuše malo s vrimena na vrime i gleda ga šta radi,kako znam e pa ljudi moji ćirim ih kroz bužu na vratima sva mi kolina poderana bounce cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoranV uto 30 oľu - 20:11

    dobar je to znak,moglo bi uskoro biti i poneko jaje Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bocka uto 30 oľu - 20:17

    I ako smatram da ne pripadam mudrim glavama, moram ja postaviti i druga kontra pitanja kako bismo došli do cilja a to je da dobijete mlade štiglice.
    # Koliki je kafez u kome su smešteni štigliči ?
    # Na kakvo se mesto nalazi ta parilica ?
    # Ima li dovoljno svetlosti
    # Jesi li pripremio uslove u parilici (gnjezdo, materijal)
    # Koliko su stare štiglice

    I da ne nabrajam dalje, znači nije samo sex u pitanje, priprema je uvek bila veliki faktor ka ostvarenju cilja.
    Eto kako mi iskusne glave razmišljamo
    Pozdrav Bocka
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 30 oľu - 20:20

    a moj zorane ja kad se uvatim nečega nemam granice ljudi prolaze ulicom a zamisli mene klečim i ćirim kroz rupu cheers jocolor a prva godina mi je da parim u drugoj letilici do njih imam malino kanarinku i grdelina,pa svako malo ćirim kroz bužu bounce a živci odošeee ako pogodiš pa bude šta auuu veselja
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoranV uto 30 oľu - 20:25

    treba biti strpljiv,a ako ti je prva godina,onda je strpljenje slabija strana,ali kako kaže Bocka,treba sve vidjeti i posložiti i onda čekati rezultate,a ako je sve kako treba sa uvjetima,bitće onda i ptica
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 30 oľu - 20:27

    pozdrav boka...parilica cca 60x50x50 u garaži sa staklima tako da ima dovoljno svetla,znači od svitanja do mraka,prirodno svjetlo,samo par stupnjeva toplije nego vani,po 2 gnjezda u svakoj na različitim lokacijama da bira uredno maskirana,dajem im jajčane klijano,pupove kostriša,maslačka,grata im malo lješnjaka kažu ima vitamina e, juteni končići trave,tj.sijena,malo pamuka za predigru
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 uto 30 oľu - 20:40

    pleya je napisao/la:ajmo mudre glave molim odgovor,spario sa grdeline,muški mi vrti livo desno,piva jako,na glavi mu se nakostriši perje,igra se sa končićima po letilici,kljun mu pobilio,jel to znak da je spreman za sex lol! ali ženka ga baš i šljivi puno mada sam primjetio da se i ona napuše malo s vrimena na vrime i gleda ga šta radi,kako znam e pa ljudi moji ćirim ih kroz bužu na vratima sva mi kolina poderana bounce cheers

    dok ne vidiš da ona nosi materijal nemoj na ništa računat
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bocka uto 30 oľu - 20:54

    Sve ovo šta si naveo je ok. , samo da je parilica još 20 do 30cm veča bilo puno bolje.
    Sada forsiraj maslačaka i nadam se da češ uspjeti.
    Pozdrav Bocka
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 30 oľu - 22:11

    e lorde znam ja to dok ona neda džabe sve tako je i nama cheers a neznam ako nebude crnu joj vunu majka prede Mad
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 30 oľu - 22:13

    znam bocka da bi bilo bolje al sam od letilice 120 pregradio i napravio 2 parilice,jebg.. krizna vrimena zavladala u nas Sad
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bocka uto 30 oľu - 22:47

    pleya,
    Nemoj da ne izađe ko po onoj poslovici pa da napraviš :
    "Od jednog čoravog, dva slepca"
    Ja bi ti savetovao da tu parilicu koristi samo jedan par štigliča.
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost sri 31 oľu - 14:58

    e bocka ova narodna ti je jaka,sad stoji kako je napravljeno iduću sezonu udaramo ozbiljno s parenjem bounce cheers radiću parilice 100x50x40 mislim da je to i po standardu za uzgoj divljih mislim da je zvrcko tako napisa a je pametna glava što je je ....zvrcko king
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 čet 1 tra - 12:08

    evo kolege kao što sam predpostavio danas sam dobio drugo jaje i to u gnjezdo izleženo čini se da je doša kraj razbijanja jaja dakle evo četvrti misec a u mene druga kovada već


    Zadnja promjena: lord189; čet 1 tra - 17:54; ukupno mijenjano 1 put.

    Sponsored content


    priprema grdelina za parenje - Page 12 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 9:01.