Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+67
Jack Sparrow
krepat ma ne molat
zelandur
skopski maestro
Mozaik
many
gramofon
sanchez33
colic
Starac_Mostarac
brunomarko
evmolp
dva grdelina
echeberija
Sina BL
matija
BOSKO
pavao
bizar
veso09
zijada
batke
brabus
Antonio-Kovac
toni69
Ranko Labovic
dr.nenad86
zoranV
ERVINO
Dule
damir64
MARIN
malinois
carduelismo
mutacija
Carduel
komiza
refa95
PESTI
kreso
Merlo
zoran ptice pjevice
krnjolac
crv
Miljenko
Zac16
Dax BG
deny
vansal
sestoperac
armin71
zvrcko sen
kemo89
žalacST
steva318
Zvrcko
bocka
lord189
Fago
ikayke
saso78
seadriver
milos0205
xyz
ticar
DjordjeVet
Dean
71 posters

    priprema grdelina za parenje

    avatar
    Ive Labin


    Broj postova : 124
    Age : 42
    Location : Labin
    Registration date : 01.04.2012

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Ive Labin ned 2 stu - 21:51

    ja svojim pticama dajem i crve i one kukuljice u prijelaznom stadiju.inace ih sam uzgajam pa ih ne kupujem.
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Jack Sparrow sub 15 stu - 22:12

    i kažete da vam ih ptice jedu...kako im ih dajete,žive,mrtve...samo njih,onako čiste...
    zako
    zako


    Broj postova : 334
    Age : 55
    Location : Osijek
    Registration date : 02.02.2012

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zako sub 15 stu - 23:09

    Žive naravno.
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty pozz

    Postaj by Jack Sparrow ned 16 stu - 0:06

    daj mi reci osim ovoga što si napisao,što ima daješ onda od hrane svaki dan...koju hranu,jel imaš neš posebno ili ne...i dali im daješ samo vodu ili im daješ nešto u vodu za pripremu...
    to me malo zanima,jer niakko da upalim mog jednog grdelca da pari...

    Dean je napisao/la:ajmo da vidimo iskustva ja ču svoje za početak pa da vidimo kamo čemo stići

    Ja parove držim cijele godine skupa tako da ih zajedno i pripremam

    od 01.01. počinjem sa produžavanjem svijetla 1 min ujutro i 1 minutu popodne

    jednom sedmično dajem klijavo sjeme (u malim količinama)

    jednom sedmično paston ( u malim količinama)

    postepeno povećavam količinu klijavog sjemena dok ne dodjem do dnevne doze

    povremeno dam malo graška i crvića čisto da se ptice naviknu na njih

    kad sam negdje na 14 sati svijetla stavim gnijezda (više komada) i ponudim razne materijale za gradnju gnijezda i ...mantram malo  Very Happy

    ovo su natuknice pa možemo malo raspraviti o stavkama ovisno o vašim iskustvima
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Splićanin ned 16 stu - 14:26

    Pozdrav,nesto mi je sa grdelinkon vec sigurno misec dana stoji napuvana priko dana glavu pod krilo,jede normalno stolica je uredna.Nije mi jasno šta joj je a žaj mi je pustit ća jel neman drugu a planira san je sparit ove sezone.Da san joj neke antiparazitske kapi-verminex al nikakvog znacajnog učinka nema.
    PetarMakce
    PetarMakce


    Broj postova : 19
    Registration date : 13.08.2014

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by PetarMakce ned 16 stu - 14:49

    Imao sam i ja ovakvu situaciju ali oko muskog cesljugara. Isto je tako bio napuhan,sve je bilo isto kao i kod tebe,pevao je normalno i sve. I cuo sam da mu treba davati limun malo,i davao sam po 5 kapi u pojilicu dnevno i proslo ga je. Onda nedelju dana nakon sto je prosla bolest on je krepa. Stvarno ne znam sta je bilo Mad
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Splićanin ned 16 stu - 19:00

    neznan nije ni meni jasno sta bi moglo bit jel ponasa se ka i inace stoji mi na prstu ji iz ruke sve normalno stime da je napuvana i kapotaje se,da san taj antiparazit u slucaju da su kakve grinje il sta al izgleda da nie...jedino san vidija da je prsna kost izrazena sad neznan jel to povezano a moze bit da je radi mode pa je kost iskocila kako je perja manje.
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Splićanin pon 17 stu - 18:13

    ako ko zna šta bi moga učinit molin da kaže jel nece dugo još ovako pari mi se.
    PetarMakce
    PetarMakce


    Broj postova : 19
    Registration date : 13.08.2014

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by PetarMakce pon 17 stu - 20:37

    Moj je savet da je otpises i da nabavis drugu,pa nije zlatna majku mu Evil or Very Mad
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoranV pon 17 stu - 22:51

    Liječenje :odete u prvu veterinarsku stanicu i kupite ENROXIL 10% i BAYCOX 5% i krećemo . liječenje bi trebalo trajati točno mjesec dana i to na slijedeći način:
    ujutro stavite u pojilicu 3 kapi Baycoxa ,a popodne prospete to i naspete ponovno čistu vodu i 4 kapi Enroxila. ,to ponoviti i drugi dan,a treći dan staviti samo Enroxil.Idući tjedan ponoviti ponovo isti tretman i tako još dva tjedna,sve ukupno4 tjedna. Onih 4 dana u tjednu pticama davati AVES probiotik i dva puta im svaki drugi dan im davati multi vitamine,ja ću im davati BK multivitamin i ADE3E vitamin,mjesec dana poslije im ide Epatosil 5 dana i onda je ptica sigurno zdrava i očišćena od parazita i bakterija.Toliko od mene,ako nekog nešto zanima,samo neka se javi tu ili preko privatnih poruka,a može i na telefon .A možete me naći i preko mog fejsa na ime Zoran Vukadin
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Splićanin pon 17 stu - 23:28

    Ok.hvala na odgovoru! Smile

    Sponsored content


    priprema grdelina za parenje - Page 26 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 16:03.