Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+67
Jack Sparrow
krepat ma ne molat
zelandur
skopski maestro
Mozaik
many
gramofon
sanchez33
colic
Starac_Mostarac
brunomarko
evmolp
dva grdelina
echeberija
Sina BL
matija
BOSKO
pavao
bizar
veso09
zijada
batke
brabus
Antonio-Kovac
toni69
Ranko Labovic
dr.nenad86
zoranV
ERVINO
Dule
damir64
MARIN
malinois
carduelismo
mutacija
Carduel
komiza
refa95
PESTI
kreso
Merlo
zoran ptice pjevice
krnjolac
crv
Miljenko
Zac16
Dax BG
deny
vansal
sestoperac
armin71
zvrcko sen
kemo89
žalacST
steva318
Zvrcko
bocka
lord189
Fago
ikayke
saso78
seadriver
milos0205
xyz
ticar
DjordjeVet
Dean
71 posters

    priprema grdelina za parenje

    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by krnjolac pet 25 oľu - 17:56

    lani mi je grdelinka bila mjesecima sa grdelinom koji uopće nije bio zainteresiran za nju pa sam ga izvadio i ubacio sam grdelina koji mi je napravio baštarde sa kanarinkom,i na moje veliko čuđenje čim sam ga ubacio kod nje ona mu je čučnula i on je naskočio istog trena,skoro da nisam ruku ni izvukao iz kaveza...to šta ona nije htjela ležati na jajima je već druga priča... Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pet 25 oľu - 18:23

    zoran ptice pjevice je napisao/la:


    Eumox jedna zenka kod mene prosle godine odlezala i othranila mlade bez muzjaka,takodjer isti slucaj kod mog kolege Save.Eto imas Ginisa Laughing

    Bice da se nerazumijemo. Negovorim o odvajanju muzjaka od raskvocane zenke koja vec cvrsto lezi,to mogu i ja kod nekih zenki, nego govorim o pustanju muzjaka na skok,pa odvajanju od zenke, i onda da ista pravi gnjezdo i nosi,odlezi itd...i sve bez prisustva muzjaka... i meni se desava da zenka u 90% slucaja radi sve sama,ali muzjak je tu pregradjen...

    ps. obecao sam snimanje i postavljanje videa na mojoj temi,gdje zenke hrane mlade,dali ce muzjaci hraniti to nemogu ni znati ni obecati ...jer im slabo ista vjerujem kad su pod gasom...
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 25 oľu - 19:03

    Tezimo ka potpunoj domestifikaciji ovih ptica koje su kod mene,tebe i svih ostalih vec dosta generacija odradile...zasto onda da jednog dana ne bude isto kao i sa kanarincima.A bice tako,siguran sam,tako da ce zenke biti kao kanarinke...
    Ovo sto sam ti dao primjer slucaja kod mene jeste bio muzjak sa zenkom koji je krepao(vjerovatno otrovan jer je to jutro bilo prskanje komaraca)bukvalno se ptica udavila,ali kod kolege slucaj jer sam mu odnio muzjaka na skok i vratio ga, a ona je smotala gnjezdo,odlezala i odhranila mlade (zuta izabel zenka).Eto, ipak je moguce postici ono sto se misli da je jos uvijek nemoguce.
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pet 25 oľu - 19:08

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Tezimo ka potpunoj domestifikaciji ovih ptica koje su kod mene,tebe i svih ostalih vec dosta generacija odradile...zasto onda da jednog dana ne bude isto kao i sa kanarincima.A bice tako,siguran sam,tako da ce zenke biti kao kanarinke...
    Ovo sto sam ti dao primjer slucaja kod mene jeste bio muzjak sa zenkom koji je krepao(vjerovatno otrovan jer je to jutro bilo prskanje komaraca)bukvalno se ptica udavila,ali kod kolege slucaj jer sam mu odnio muzjaka na skok i vratio ga, a ona je smotala gnjezdo,odlezala i odhranila mlade (zuta izabel zenka).Eto, ipak je moguce postici ono sto se misli da je jos uvijek nemoguce.

    vjerujem ti, ja to nisam pokusavao ... vjerujem i ja da je puno toga moguce samo treba pokusavati, imam trenutno dosta toga za objaviti,ali jos cu sacekati , a da se neurekne opet... koristim metodu protiv uroka iz selo-gori-a-baba-se-ceslja ...pljuc pljuc pljuc ...od brace po babine-linije ... Cool
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Idemo dalje...

    Postaj by Carduel pet 25 oľu - 20:03

    Priprema ženke

    Imam jednu ženku koja je interesantan uzgojni materijal ali nažalost ima koju godinu viška cca. 5 godina. i za razliku od mladih ženki nije izišla najbolje iz mitarenja. Mlade ženke su pocrvenile ali stara ženka je blijedo crvene boje a kljun joj je pobijelio ima mjesec dana. Kakva su vaša iskustva, da li se može pripremiti ovakva ženka ili je bolje ne pokušavati?

    Pozzz
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by PESTI pet 25 oľu - 23:12

    Moramo sami procjeniti kako mužijaka i na koji način odvojiti od ženke.Nije to čudo prirode ili nemoguča misija .

    Carduel,starije ženke mogu tako izgledati, problem može biti ako nije nikad imala gnjezdo,jaja,mlade,..da joj je prvi put.
    Imam dvije starije od tvoje ,one su svaku godinu radile i imaju mlade ,za njih se ne bojim .




    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv sub 26 oľu - 2:04

    PESTI je napisao/la:Moramo sami procjeniti kako mužijaka i na koji način odvojiti od ženke.Nije to čudo prirode ili nemoguča misija .

    Carduel,starije ženke mogu tako izgledati, problem može biti ako nije nikad imala gnjezdo,jaja,mlade,..da joj je prvi put.
    Imam dvije starije od tvoje ,one su svaku godinu radile i imaju mlade ,za njih se ne bojim .





    Bio sam kod Pestija i uvjeren sam da bez njegovog pračenja događanja u ,,Matici''( kako on sam naziva matično jato), u relativno malom prostoru kojim on raspolaže , a u kojem je zahvaljujuči izvrsnoj organiziranosti smješten popriličan bro ptica - nastao bi kaos.
    Njegova pouka mi je puno pomogla u uzgoju koji upravo traje : ,,Svaka jedinka koja je unešena u maticu u krivo vrijeme , iznenada i bez postupne prilagodbe - može izazvat lančanu reakciju sa puno štete.''
    Po njegovu pristupu svaka je jedinka specifikum , sa naglaskom na ženke. Dakle svaka ptica ima svoju osobnost , i to treba uzeti u obzir.
    I kod ciljanog uzgoja , kada nema ,,dame biraju'' , od prisile i lomljenja naravi ptice nema vajde.
    Nadalje , i bez knjige rekorda , ženke češljugara nakon samoga čina oplodnje , u stanju su bez prisustva mužjaka (ne vidi ga i ne čuje , ili ga samo čuje) same podiči leglo. Štoviše , kod nabrijanih mužjaka koji kipte testosteronom , poželjno ga je iz više razloga sklonit prije zaljubljivanja I love you Twisted Evil
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost sub 26 oľu - 10:29

    Uzme li se u obzir,kratak period domestifikacije stiglica,pa se uporedi sa kanarincima,moze se doci do zakljucka da domestifikacija ide dobro,ali mislim da stvari treba gledati "globalno" a ne preko "pojedinih" slucajeva. Stvari jos uvjek nisu kao kod kanarinaca,a kada ce biti to se nezna. Kanarinka ce snjeti jaja bez da ikada vidi muzjaka, i to u kutiji od cipela, bez gnjezda, snjet ce ga negdje,bilo gdje...stim su kanarinci jos daleko...a 500 godina nije malo...Ovim zelim reci,moguce je da neko od 5 zenki ima neku koja savija gnjezdo nakon parenja i odvajanja muzjaka, a neko od 50 takvu nema. Pitanje je sada,zasto uobste odvajati muzjaka iz vidokruga zenke,a ne samo pregraditi,ako je opasan po jaja ili mlade ... sjecam se neke 1988/89 da su mi kanarinci muzjaci hranili mlade ko ludi, e kod stiglica je tako nesto jos druga prica...imam kandidata za to,ali sta je jos u njihovim glavama to se nemoze znati, vuku se nije dugo moglo vjerovati sve dok nije postao vjerni pas...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bocka sub 26 oľu - 12:01

    Zdravo EUMOx,
    Čitajuči tvoje postove, divim se kako umeš ljepo sastavljati rečenice, imam osečaj da kroz tebe provejava neki pesnički duh.
    Neznam dali si po profesii pisac ili obavljaš neku sličnu profesiju jer pored divnih ptica i postovi su ti odlični.
    Ponekad trebam nekoliko puta pročitati tvoje postove kako bi ih shvatio, valjda toliki je moj IQ.

    Ovo je mala šala EUMOx, nadam se da nečemo opet dobiti opomenu, volim ponekad se šaliti i primam šale na svoj račun.
    Kod nas se kaže da u šali uvjek je pola istine, pa to je razlog da uz malo šale pohvalim tvoje postove.

    Pozdrav Bocka
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost sub 26 oľu - 15:13

    bocka je napisao/la:Zdravo EUMOx,
    Čitajuči tvoje postove, divim se kako umeš ljepo sastavljati rečenice, imam osečaj da kroz tebe provejava neki pesnički duh.
    Neznam dali si po profesii pisac ili obavljaš neku sličnu profesiju jer pored divnih ptica i postovi su ti odlični.
    Ponekad trebam nekoliko puta pročitati tvoje postove kako bi ih shvatio, valjda toliki je moj IQ.

    Ovo je mala šala EUMOx, nadam se da nečemo opet dobiti opomenu, volim ponekad se šaliti i primam šale na svoj račun.
    Kod nas se kaže da u šali uvjek je pola istine, pa to je razlog da uz malo šale pohvalim tvoje postove.

    Pozdrav Bocka

    Bocka,hvala na komplimentu. Profesionalac DA,ali pisac nisam, izrazavanje u rijeci i tekstu se naucilo kroz skolu zivota,mogu diskutovati sa doktorima dekanima advokatima profesorima a isto i sa teskim delikventima,za svakog od njih imam po nesto jer ih prvo pricitam... Wink Mogao bi pisati jedino o high-tech tehnologijama i svijetu kompjutera i svemu stim u vezi... a moje ptice same pisu romane,a ja mogu mozda nekad samo sve to objaviti na najbolji moguci nacin...uz to da na kraju price ili knjige stoji i MK slavujar Z.Bockevski Bocka i (zagradi) - prijatelj ... cheers
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Dax BG pon 28 oľu - 20:10

    Kakav dozivljaj...
    avatar
    brunomarko


    Broj postova : 2
    Registration date : 08.03.2011

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by brunomarko uto 29 oľu - 21:51

    pomoć! Kako najbrže upariti češljugara i kanarinku
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by DjordjeVet uto 29 oľu - 21:59

    brunomarko je napisao/la:pomoć! Kako najbrže upariti češljugara i kanarinku

    a kuda zuris?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoranV uto 29 oľu - 22:14

    brunomarko je napisao/la:pomoć! Kako najbrže upariti češljugara i kanarinku

    Stavi ih skupa Very Happy Very Happy cheers
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by krnjolac sri 30 oľu - 0:06

    može li neko ovo objasniti,u nekoliko navrata sam uhvatio grdelina kako leži na gnijezdu,dok ženka skoro da i ne ulazi u njega.... scratch
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv sri 30 oľu - 0:40

    krnjolac je napisao/la:može li neko ovo objasniti,u nekoliko navrata sam uhvatio grdelina kako leži na gnijezdu,dok ženka skoro da i ne ulazi u njega.... scratch

    To znači da je psihofizički ,,prispio'' za parenje ptije ženke , koja je vjerojatno mlada . Primjetit ćeš možda i nekontrolirano ,,vračanje'' upola probavljene hrane (to me baš večeras pitao Pavao) i eventualno pokušaje da hrani ženku.
    Sve u svemu - mužjak koji obećava i kojega po svoj prilici nećeš morati odvajati od ženke.
    Bolje da on nju čeka spreman , nego obrnuto .Neće bit praznih jaja.
    Jeli ženka grdelinka ili kanarinka?
    Za takvoga mužjaka tiba mlada grdelinka , šteta da se gentleman gubi na bastardanje Very Happy
    Za bastardanje su ,,praktičniji'' , kako ih Bizar zove ,,šiber'' mužjaci.Na skokove i gotovo .Nabrijani fakeri Twisted Evil
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by krnjolac sri 30 oľu - 9:29

    crve,to ti je ovaj sa avatara,lani je napravija baštarde,a sad je sa grdelinkom koju je i lani pario,ali ona je bila premlada i nije ležala..
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv sri 30 oľu - 11:34

    krnjolac je napisao/la:crve,to ti je ovaj sa avatara,lani je napravija baštarde,a sad je sa grdelinkom koju je i lani pario,ali ona je bila premlada i nije ležala..

    Ne bude li radila , bit će rezerve Wink Ja san naučio da bez jake klupe - nema igre Evil or Very Mad
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost sri 30 oľu - 15:50

    krnjolac je napisao/la:može li neko ovo objasniti,u nekoliko navrata sam uhvatio grdelina kako leži na gnijezdu,dok ženka skoro da i ne ulazi u njega.... scratch

    to je normalno,muzjak navodi na parenje i gnjezdo, a on prvi mora da provjeri i odobri mjesto i teren,kad on odobri onda ce se on skloniti a nju ce tjerati prema tom mjestu (gnjezdu) ... vidices i to ako budes pratio..

    tu zenku,koju pominjes da nije htjela lezati jer je bila mlada, mislim da mladost nije bila u pitanju nego priprema i zurba/nestrpljenje uzgajivaca,zenka nelezi ako je iz nekog razloga nesigurna,ili ako nije snjela dovoljno jaja da se raskvoca, da bi se raskvocala estrogen mora biti na nivou, svjetlo,duzina dana,ishrana,pjesma muzjaka, sve utice na pripremu zenke,i kasnije od toga sve zavisi...mozda nisam u pravu posto se jos ucim,ali ti vidi jesam li...

    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by krnjolac sri 30 oľu - 16:10

    ma sigurno si u pravu,ali sa njom je lani bilo dosta problema,nije samo mladost bila u pitanju.nije bila najzdravija,čak je i izgubila bila kompletno perja sa glave,sve do vrata.ove godine je sasvim druga priča,izgleda super i baca strilu i ziju non stop! Very Happy možda i bude šta....,a španjolka je ove godine sa vrdunom i počela je sve češće bit u gnijezdu....
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 sri 30 oľu - 17:21

    brunomarko je napisao/la:pomoć! Kako najbrže upariti češljugara i kanarinku

    bogami dobro pitanje ...!!!

    hehehehe cheers
    avatar
    brunomarko


    Broj postova : 2
    Registration date : 08.03.2011

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by brunomarko sub 9 tra - 15:43

    evo nabavio sam e vitamin tokoferol acetat (99%) da li je netko davao pticama i kakva su iskustva
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 sub 9 tra - 18:10

    brunomarko je napisao/la:evo nabavio sam e vitamin tokoferol acetat (99%) da li je netko davao pticama i kakva su iskustva

    prijatelju ja stvarno nevidim potrebe za tim svim kemiskim preparatima kad sve već postoji u prirodi .....meni ženka već razvlači materijal i to samo tako ,parovi se ljube,prate se letom a muški gardelini bi već parili al ženke nisu u 100% spremne pošto sve ptice stoje vanka...paprika sadrži najviše vitamina E u prirodi ,imate raznih gluposti od orašastih plodova priko sveg zelenila na livadi do biljnih ušiju na raspolaganju a svi svi neku kemiju ,,,,jedino sta ja koristin a sta nije iz prirode je gotova jajčana smjesa i ESB-3 i amen cheers
    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Starac_Mostarac uto 12 tra - 10:54

    Treba mi ESB3 ako netko bi htio prodati, ostavite molim sms jer nemogu da posaljem privatnu poruku..

    Pozdrav!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 uto 19 tra - 13:33

    ee moji uzgajivači i tradicionalisti pjeva tića kod mene kovade krenile danas prva jaja naslućujem u gnjizdu i enoveć se čuje lirska zija iz jajeta a sad ćemo vidit kako šta i di ovo je treća sezona da uzgajan tiće dosad je bilo nekih poteškoća ove godine se nadan da će sve ić ko podmazano jer san se jebački pripremija na sve i svašta

    pozdrav od solinskih zijadura hahah cheers cheers flower afro

    Sponsored content


    priprema grdelina za parenje - Page 23 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 2:26.