Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+67
Jack Sparrow
krepat ma ne molat
zelandur
skopski maestro
Mozaik
many
gramofon
sanchez33
colic
Starac_Mostarac
brunomarko
evmolp
dva grdelina
echeberija
Sina BL
matija
BOSKO
pavao
bizar
veso09
zijada
batke
brabus
Antonio-Kovac
toni69
Ranko Labovic
dr.nenad86
zoranV
ERVINO
Dule
damir64
MARIN
malinois
carduelismo
mutacija
Carduel
komiza
refa95
PESTI
kreso
Merlo
zoran ptice pjevice
krnjolac
crv
Miljenko
Zac16
Dax BG
deny
vansal
sestoperac
armin71
zvrcko sen
kemo89
žalacST
steva318
Zvrcko
bocka
lord189
Fago
ikayke
saso78
seadriver
milos0205
xyz
ticar
DjordjeVet
Dean
71 posters

    priprema grdelina za parenje

    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost sub 20 vel - 2:11

    kreso je napisao/la:Svak je jedne godine tek pocea bilo prije jednu ,dvi ili deset nije bitno i ti si bija pocetnik tako da ti nema smisla te gluposti pisat sta pises Eumo , nego budi pristojan a ne bahatit se svako malo a Merlo ti je dobro napisa jer su ti samo Dalmatinci pod navodnicima ili u negativnom smislu zato pomalo s tipkovnicom i ne triba se niko s nikin vridjat ima nas od svakud i svi su dobrodosli al niko ne pise tako ko ti "ufino pa sa strane kako se po nasemu kaze"!

    tako je, bice da si upravu, a ja da lazem,sad bi ti i merlo trebali mjenjati dogadjaje iz mog zivota i trebao bi pisati kako kome pase,pa nemoze pisem istinu, i nevidim poslje drugog objasnjenja sta tu nije jasno. Ljudi su izmisljali,govorili kontra samo da neuspijes,lagali su da su to vidjeli u Dalmaciji, i to je to,kratko jasno, sto su oni to radili to je do njih,to sam naveo kao primjer jer sam htio reci da je to lose,ili pomozi covjeku iskreno ili mu nemoj govoriti ni kontra. Nemam ja sa tim nikakve veze,govorim kako je bilo,i cim su se ljudi sluzili,poslusao sam i pogrjesio,sljedece godine uradio "kontra" i uspio. Shvatio u pozitivnom smislu,a dozivio u negativnom,a to sto se sad pokusava lansirati da sam ja rekao nesto protiv dalmatinaca, da sam administrator obojici bi vam dao ban,jer se namjerno pravite mutavi i trazite problem,izmisljate ga, tamo gdje ga uobste nema i gdje nepostoji.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 20 vel - 12:05

    Radio sam i radicu jos vise u buducnosti Crve. Pario sam major x obicna zenka i dobijao opet krupnije primjerke od zenke a poznato je da zenka daje velicinu, pa sad ti zakljuci jel ta teorija pije vode 100%. Ove god sam spremio nekoliko obicnih zenki koje ce ici na mutacije majora. Treba ici na male mutacije zbog pjesme a vjeruj mi da ce to za koju god biti hit. Zamisli stiglu u mutaciji a pjeva ko lud.Definitivno major ne moze imati pjesmu kao nas stiglic.Ja sto god donesem nove krvi to krekece a reko bi da neka druga tica pjeva a ne stigl major. I naravno mladi cuju starog i poprime sve fals.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Dean sub 20 vel - 14:32

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Radio sam i radicu jos vise u buducnosti Crve. Pario sam major x obicna zenka i dobijao opet krupnije primjerke od zenke a poznato je da zenka daje velicinu, pa sad ti zakljuci jel ta teorija pije vode 100%. Ove god sam spremio nekoliko obicnih zenki koje ce ici na mutacije majora. Treba ici na male mutacije zbog pjesme a vjeruj mi da ce to za koju god biti hit. Zamisli stiglu u mutaciji a pjeva ko lud.Definitivno major ne moze imati pjesmu kao nas stiglic.Ja sto god donesem nove krvi to krekece a reko bi da neka druga tica pjeva a ne stigl major. I naravno mladi cuju starog i poprime sve fals.

    Ovo potvrdjuje i zaključak sa one teme, mladi su bili veličine nešto izmedju oca majora i majke obične grdelinke i to se zove Intermedijarno nasljedjivanje Very Happy

    veliko x malo = srednje cheers

    Ženka ne nosi veličinu, nego oblik...

    Ovo sa malim mutacijama se slažem 100% i mislim da je to put kojim treba ići, mene pjesma ne zanima toliko, ali je karakter i temperament malog grdelina i majora potpuno drukčiji.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by PESTI sub 20 vel - 16:29

    Veliko x malo daje srednje , ali ima dosta odstupanja u tom ,,srednjem,,. Pojedini mužijaci veličinom mogu biti približno ocu (ako je on veča ptica), ali teško njegove veličine ili veči od njega.
    Zanimljivo je baštardiranje izmedju grdelina koji je nešto ,,sitniji,, od kanarinke da muški baštardi budu veči od roditelja.To bi značilo da ženka jednim djelom utječe na veličinu pomladka jer vjerovatno se u toj ženki ,,računa,, njezina muška rodbina (otac, brat , ....).
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by refa95 sub 20 vel - 17:06

    i ja tako mislim pesti
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 20 vel - 17:23

    Genetika je cudo momci! Jos se tu ima puno izucavati. Bravo Pesti na komentaru Very Happy
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv sub 20 vel - 19:32

    Vratimo se temi , Zorane , znači čekaš maslačak ?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 20 vel - 19:59

    Tako je. Evo jucer u BL 14 stepeni a sad pada snjeg. Ludilo. Jucer bas posmatram ptice, poceli se pustati jedni na druge. Imam stari par euma koji bi radio sad kad bi ih spojio. Prosle god su mi proradili krajem treceg mjeseca. Sad ce brzo mart i polako pocinje priprema..
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by komiza sub 20 vel - 21:57

    Ovde maslačka ko u priči,često im ga dam. Ako triba poslačemo šleper maslačka put Banja Luke, samo reci ! Pozdrav
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 20 vel - 22:23

    Draza bi mi bila riba! Smile
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by komiza sub 20 vel - 22:53

    Biće i toga kume,triba utopit parangal u Vrbas !
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 20 vel - 23:36

    Bio sam prije 3 godine na Visu. Ljetovanje. Eto mogli smo ticariti i bacati parangal sunny
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv ned 21 vel - 0:30

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Tako je. Evo jucer u BL 14 stepeni a sad pada snjeg. Ludilo. Jucer bas posmatram ptice, poceli se pustati jedni na druge. Imam stari par euma koji bi radio sad kad bi ih spojio. Prosle god su mi proradili krajem treceg mjeseca. Sad ce brzo mart i polako pocinje priprema..
    Vodiš kontrolirani uzgoj , koliko sam shvatio. Kakva su ti iskustva (kod CCarduelis) sa uvriježenim mišljenjem da dame biraju?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 21 vel - 13:14

    Ne, ja to ne radim. Kod mene su zajedno i muzjaci i zenke u volijeri. I naravno da tu dolazi do onog da se biraju partneri, ali ako na vrijeme izvrsis razdvajanje odnosno spajanje zamisljenih parova onda nema problema.Mislim da sam ti vec to spomenuo ja muzjaku uvijek dodam zenku!!!Nemoj da mislis da je tu nesto pogresno ako pustis da zenka sebi odabere partnera, dapace, ali onda se upitas jeli odabrala pravog muzjaka kojeg si recimo ti zamislio.
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost ned 21 vel - 13:52

    Korektno je to zorane,muzjak mora da osvaja teren prvi i dobijanjem zenke ima prirodni osjecaj da je privukao zenku na svoj teren,sigurno si to htio da kazes Crvu.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 21 vel - 14:03

    Da, kao u prirodi. Muzjak svojom pjesmom privlaci zenku.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv ned 21 vel - 22:57

    Da , logično je.Kad smo kod teritoria , dali vizuelni kontakt sa drugim parom ometa parenje?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 21 vel - 23:09

    Pa moj ti je savjet da se ne vide jer muzjak postaje agresivan, ljubomoran na zenku jer je drugi muzjak tu. Mada imam i neke manje parilice gdje ptice imaju vizuelni kontakt i nisam imao problema. To je ono kad te nesto manje interesuje pa nemas nikakvih problema a kad nesto zarko zelis e to vec malo teze ide. U svakom slucaju ti pregradi da ne razmisljas.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Carduel ned 21 vel - 23:22

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Pa moj ti je savjet da se ne vide jer muzjak postaje agresivan, ljubomoran na zenku jer je drugi muzjak tu. Mada imam i neke manje parilice gdje ptice imaju vizuelni kontakt i nisam imao problema. To je ono kad te nesto manje interesuje pa nemas nikakvih problema a kad nesto zarko zelis e to vec malo teze ide. U svakom slucaju ti pregradi da ne razmisljas.

    Slažem se Zorane s tobom! U svakom slučaju treba odvojiti (ograditi) parove jedne od drugih da bi se izbjegla ljubomora kod mužjaka. Imao sam problema sa mužjacima koji su bili starosti 3 - 5 godina u slučaju ako bi se često pojavljivao jer su i u tom slučaju bili jako ljubomorni. Što manje kontakta sa parovima to bolje! Jednom dnevno nahraniti, provjeriti je li sve u redu i pustiti ptice da se posvete sebi. U tom slučaju smanjiva se tenzija mužjaka.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv ned 21 vel - 23:23

    Kod odabira zelenila , granja kojim ,,kamufliramo ,, gnijezdo, kojim biljkama daješ prednost?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 21 vel - 23:28

    Prije sam stavljao cetinare a sad sam presao na umjetno zelenilo za gnjezda. A oko parilice i dalje stavljam cetinare. Brzo se osuse i oljuste pa moram cesce mjenjati.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv ned 21 vel - 23:38

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Prije sam stavljao cetinare a sad sam presao na umjetno zelenilo za gnjezda. A oko parilice i dalje stavljam cetinare. Brzo se osuse i oljuste pa moram cesce mjenjati.
    Postoji specijalizirano umjetno zelenilo za gnijezda ili je to ono iz cvijećarni?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 21 vel - 23:40

    Iz cvjecare.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Carduel ned 21 vel - 23:49

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Samo vanjski uzgoj. Zov prirode!

    Kad počinješ s pripremom parova? Da li spremaš mužjake ranije od ženki i što koristiš u ishrani u pripremnom periodu? Da li koristiš preventivu kod Balcanice (ESB ili nešto slično)?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv ned 21 vel - 23:50

    OK to sve radimo da bi se ženkica osjećala što sigurnije i da se što manje uznemirava.A šta je sa kontroliranjem jaja, mladih , prstenovanjem , mijenjanjem filca...?

    Sponsored content


    priprema grdelina za parenje - Page 7 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 1:11.