Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+68
Branislav1
Tomislav
MIKI
lepi
zako
krepat ma ne molat
saly
relja
veseljko
zijada
Simona
shoei.dm
zelandur
DUbirds
blizanci
matija
skopski maestro
works
Vrbanja
sturcla
patrik
Mozaik
trava
ikayke
budisic
seadriver
kemo89
crv
Harzer
markozd
danijelvr
zoranV
MARIN
dragutin rajnović
Sasha
vixan
čajka
Dule
krstokljun
Carduel
grujo
refa95
Siskin
mutacija
evmolp
komiza
kreso
Vasko-MK
Merlo
dr.nenad86
pippo
Border
vlado
sgobin
Renato.M
PESTI
faganel
ticar
zvrcko sen
dzemal_sa
franeperuzovic
sestoperac
Santa
Dean
bocka
opalnaissus
Miljenko
malinois
72 posters

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by malinois pon 21 oľu - 0:51

    pozdrav

    Godinama sam koristio i danas koristim oba preparata .Bilo kakvi nametnici bili oni na pticama ,ljudima ,biljkama ... steknu neku vrstu imuniteta na kontinuirano isti preparat .

    Ivermektin koristim u 8. mjesecu dok su ptice u volijerama ,izmitarene i u punoj snazi .Njegovo djelovanje je puno bolje i sire (vanjski ,respiratorni ,crijevni .....paraziti).Dosta smo o tome pisali u temi paraziti .

    Frontline koristim u 1. mjesecu i to neposredno pred reproduktivnu sezonu jer je to puno blaza verzija i manje agresivna po pitanju djelovanja .Ne volim ptice tretirati u tom periodu al frontline mi sluzi kao prevencija za vanjske parazite i nista vise .
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by patrik pon 21 oľu - 16:16

    mislim da ova varianta od Malinoisa je odlična
    mislim da ču i ja tako(sigurno ču probat prvo na par tiča i ako je ok. nastavljam na druge ali tek na kraju 9og mj.)
    sturcla
    sturcla


    Broj postova : 28
    Age : 41
    Location : Kumanovo ,Macedonia
    Registration date : 21.02.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sturcla pon 21 oľu - 18:36

    Cao svima.Pojavio mi se jedan problem kod jednog para malinoa evo vtora tura kako sva jaja su prazna,sad gledam muzjaka da se malo ugojio,dali moguke da je to problem?
    A imam samo jos jednog muskarca koji momentalno je sa zenkom rane mlade vec 8 mi dan.Sta savetujete?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar uto 22 oľu - 5:34

    sturcla je napisao/la:Cao svima.Pojavio mi se jedan problem kod jednog para malinoa evo vtora tura kako sva jaja su prazna,sad gledam muzjaka da se malo ugojio,dali moguke da je to problem?
    A imam samo jos jednog muskarca koji momentalno je sa zenkom rane mlade vec 8 mi dan.Sta savetujete?

    može ona hraniti mlade i sama. Very Happy
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by refa95 uto 22 oľu - 19:36

    Zna li kolika najmanja razlika mora biti u naljeganju kanarinki ako zelimo da mjenjamo jaja...npr ova lezi 5 dana i sad joj ubacum jaja od 10 jaja da li ce hraniti ticad ako tako brzo izadu
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by MARIN uto 22 oľu - 20:11

    refa95 je napisao/la:Zna li kolika najmanja razlika mora biti u naljeganju kanarinki ako zelimo da mjenjamo jaja...npr ova lezi 5 dana i sad joj ubacum jaja od 10 jaja da li ce hraniti ticad ako tako brzo izadu

    Zavisi od kanarinke.Nije svaka ista.U mena jedna sada hrani tuđe a nije ležala nego 4 dana.Normalno podmetnuo sam jaja a ne mlade.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar uto 22 oľu - 20:46

    MARIN je napisao/la:

    Zavisi od kanarinke.Nije svaka ista.U mena jedna sada hrani tuđe a nije ležala nego 4 dana.Normalno podmetnuo sam jaja a ne mlade.

    meni je pod kanarinkom izašlo 2 tića 2 dana ranije i pognječila ih,ja vratim njoj njena jaja koja iziđu 2 dana kasnije i hrani normalno.
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by patrik uto 22 oľu - 21:02

    Refa hoče sigurno ja sam to več puno puta napravio.
    kad nasadim dobru ženku i ustanovim da su puna jaja za 5-6 dana onda prebacim jaja ženki koja je nasađena čak i taj dan tako da ženka leži7-8 dana i sve bude ok
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by refa95 uto 22 oľu - 21:20

    hvaala patrik jer ovu ticad u jajima nesmjem da izgubim previse mi znace
    [b]
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by crv sri 23 oľu - 0:15


    Refa , kako ti je Marin naveo , nije kod svake ženke materinstvo podjednako izraženo .Jednostavno treba imati sreće i imati u uzgoju barem jednu ,,supermamu''.
    Moja timbradorka je ježala na svojim jajima na koja sam je nasadio četiri dana ranije. U leglu zelendura mi je nastala kriza . Na mladima starim sedam dana , ženka je počela preko dana spavati i slabo hraniti.
    Dakle timbradorki su dignuta jaja na kojima je ležala četiri dana i podmetnuti su joj mladi zelenduri od sedam dana . Počela ih je hraniti nakon dvi minute promatranja Very Happy
    Njena jaja sam podmetnuo pod mladu ahatku čija jaja nisu bila oplođena . I tu je sve ispalo kako treba( mada je razlika u starosti jaja bila četiri dana i morala je duže ležati) , jer mladi timbradosi ,,znaju zahtijevati'' i istezati vratove , tako da su mladu i neiskunu ženku izvrsno potaknuli na rad.
    Na kraju - svi živi i zdravi , osim spomenute zelendurke.
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sgobin ned 24 tra - 0:30

    Pošto je sezona reprodukcije upravo u toku podijelit ću s vama moje iskustvo a tiče se onog perioda kad ženku hvata nagon za narednom turom a mladi se još nisu u potpunosti
    osamostalili.
    U nekoliko slučajeva imao sam ženke koje su u tom trenutku pored postavljenog drugog gnijezda u parilici dostatne količine materijala nemilice čupale mlade što bi mi uzrokovalo dodatni posao i posebnu pažnju za te tice poglavito kad je rijeć o mozaicima zbog njihovog karotiniranja.
    Donekle sam problem mogao rješiti u trenutcima kad sam imao dovoljno vremena na raspolaganju na način da bi mlade vadio u posebnu krletku pa bi ih samo za vrijeme hranjenja stavljao kod roditelja ali to mi nije uvijek bilo moguće.
    Neki moje kolege znaju odvojit mlade u manje gajbe pa ih okačiti za prednjice parilica pa bi ih roditelji hranili kroz žicu.
    Naj idealnija situacija mi se pokazala kad imam mirnog mužjaka koji nije agresivan prema mladcima pa ih on uspješno othrani tih par dana dok se skroz ne osamostalu a takvi mužjaci su pravi spas u tom periodu.
    Jedan takav satine crveni mozaik se našao i ove godine a kako to izgleda pogledajte na
    https://www.youtube.com/watch?v=KMN6NWHUK48&feature=player_detailpage
    cheers
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza pet 14 lis - 17:52

    Nisam htio otvararat drugu temu pa ću ovde.
    Ptice su mi momentalno u volijeri pa me zanima kako ih najbezbolnije i najlakše pohvatati jer ih mislim staviti u zasebne kaveze. Velićina volijere je-širina 2m,dužina veća od 3 i visina oko 2,50 m.
    Pozdrav... I love you
    Border
    Border


    Broj postova : 321
    Age : 68
    Location : zenica bih
    Registration date : 05.12.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Border pet 14 lis - 19:28

    noću,
    bereš ih isto meke kruške Sleep Sleep
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar pet 14 lis - 19:56

    komiža je napisao/la:Nisam htio otvararat drugu temu pa ću ovde.
    Ptice su mi momentalno u volijeri pa me zanima kako ih najbezbolnije i najlakše pohvatati jer ih mislim staviti u zasebne kaveze. Velićina volijere je-širina 2m,dužina veća od 3 i visina oko 2,50 m.
    Pozdrav... I love you

    uđi unutra i zasuci rukave,nebi preporučio noću jer kad se jedna prepadne nastane kaos.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza pet 14 lis - 22:42

    Možda bi bilo dobro sa špurtilon ?
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Vrbanja pet 14 lis - 23:05


    Pozdrav komiza

    Border ti je dao veoma dobar prijedlog uvjek kad vadim tice iz volijere vadim ih u polumraku (toliko vidljivo da mozes razaznati siluetu ptice)
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by crv pet 14 lis - 23:14

    Ako imaš rasvjetu , najbolji sistem je pali - gasi noću . Ptici treba više vremena da prilagodi vid mraku .

    Dakle pri uključenom svijetlu odabereš žrtvu (može i po dvije i više , kada se uštosiš) , pomagač ili banana prekidač isključi svijetlo , a ti ih bereš ,,ko meke kruške'' . Što bi rekao Border. Very Happy
    Ono što je ostalo u volijeri , pričekaj da se primiri pa ugasi svijetlo ili postupno prigušuj.
    Border
    Border


    Broj postova : 321
    Age : 68
    Location : zenica bih
    Registration date : 05.12.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Border pet 14 lis - 23:53

    Ovo što sam rekao je iz ličnog iskustva,
    nije samo premještanje iz volijere u kaveze
    ja redovno,periodično-pohvatam ptice naveče u veće kaveze
    ujutro ide pregled ,pranje ,odvajanje,tretman -ostali ponovno puštanje u volijeru
    ako ih jednom godišnje pohvatate affraid affraid prođoše vozovi
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Miljenko sub 15 lis - 2:50

    komiža je napisao/la:Nisam htio otvararat drugu temu pa ću ovde.
    Ptice su mi momentalno u volijeri pa me zanima kako ih najbezbolnije i najlakše pohvatati jer ih mislim staviti u zasebne kaveze. Velićina volijere je-širina 2m,dužina veća od 3 i visina oko 2,50 m.
    Pozdrav... I love you

    Molu pjontu, dvo-tri baketina,.. i za cas ces ih capat. pirat

    PS: Osim tega, gustos kuda da je ' kasna jesen"!
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Miljenko sub 15 lis - 2:52

    Ma koja "kasna jesen", to je MUTONJE!
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza ned 16 lis - 0:04

    Hvala vam ljudi na odgovorima,dali ste mi ideju. Very Happy
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Mužjaci_prestali_pjevati

    Postaj by works sri 1 vel - 21:39

    Mužjake sam odvojio u parilice odmah iza Nove godine. Dok su bili sami pjevali su ko ludi dok nisam ženke prebacio prije 4 dana. Kako sam prebacio ženke kod mužjaka, oni su potpuno prestali pjevati (odvojeni su pregradom jedni od drugih). U prostoriji je nekih 17 stupnjeva i svjetlo je trenutno do 20:45.

    Imate li takvih iskustava da mužjaci jednostavno prestanu pjevati kad im se prebace ženke?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar sri 1 vel - 22:35

    works je napisao/la:Mužjake sam odvojio u parilice odmah iza Nove godine. Dok su bili sami pjevali su ko ludi dok nisam ženke prebacio prije 4 dana. Kako sam prebacio ženke kod mužjaka, oni su potpuno prestali pjevati (odvojeni su pregradom jedni od drugih). U prostoriji je nekih 17 stupnjeva i svjetlo je trenutno do 20:45.

    Imate li takvih iskustava da mužjaci jednostavno prestanu pjevati kad im se prebace ženke?

    ne razumijem da li si stavio ženke skupa s mužijacima ili si samo ženke prebacio u istu prostoriju.
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works sri 1 vel - 22:49

    ticar je napisao/la:

    ne razumijem da li si stavio ženke skupa s mužijacima ili si samo ženke prebacio u istu prostoriju.

    Bili su u istoj prostorji, mužjaci u svojoj volijeri a ženke u svojoj. Prvo sam odvojio mužjake (oko 05.01.) svakog u svoju polovicu parilice, a zatim ženke u drugu polovicu parilice prijepar dana. Znači fizički su odvojeni žičanom pregradom. Nakon što sam ženke stavio kod mužjaka oni su prestali pjevati.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar čet 2 vel - 0:15

    works je napisao/la:

    Bili su u istoj prostorji, mužjaci u svojoj volijeri a ženke u svojoj. Prvo sam odvojio mužjake (oko 05.01.) svakog u svoju polovicu parilice, a zatim ženke u drugu polovicu parilice prijepar dana. Znači fizički su odvojeni žičanom pregradom. Nakon što sam ženke stavio kod mužjaka oni su prestali pjevati.

    to je normalno,ali nevidim razlog zašto su skupa ako si ženke tek unio u parenje,neće one početi još bar 15 dana.odvoji ih punom pregradom.ne žićanom

    Sponsored content


    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 8 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 8:48.