Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+68
Branislav1
Tomislav
MIKI
lepi
zako
krepat ma ne molat
saly
relja
veseljko
zijada
Simona
shoei.dm
zelandur
DUbirds
blizanci
matija
skopski maestro
works
Vrbanja
sturcla
patrik
Mozaik
trava
ikayke
budisic
seadriver
kemo89
crv
Harzer
markozd
danijelvr
zoranV
MARIN
dragutin rajnović
Sasha
vixan
čajka
Dule
krstokljun
Carduel
grujo
refa95
Siskin
mutacija
evmolp
komiza
kreso
Vasko-MK
Merlo
dr.nenad86
pippo
Border
vlado
sgobin
Renato.M
PESTI
faganel
ticar
zvrcko sen
dzemal_sa
franeperuzovic
sestoperac
Santa
Dean
bocka
opalnaissus
Miljenko
malinois
72 posters

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza uto 8 oľu - 9:45

    Hvala Fredi na odgovoru,ali reci mi jesu li oni još premali da ih odvojim ? Dali pričekati da se počmu dizat iz gnjizda ? Inače tokom dana kanarinka večinom ne leži na njima,ali priko noći legne jer još je friško a ja ne grijem prostoriju koja je prilično hladna. Muški Timbrado je odličan otac,hrani ih i digo bi i zalega na njih dok su bili manji i kad bi se kanarinka digla sa gnjizda. Da li ih mogu odvojit na naćin da parilicu odvojim popola sa originalnom pregradom,pa da na jednoj polovici ostanu mladi,a u drugoj njih dva ? Oće li ta polovica bit malo mista za kanarinca,kanarinku i gnjizdo ? Pozdrav...
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by MARIN uto 8 oľu - 11:51

    komiža je napisao/la:Hvala Fredi na odgovoru,ali reci mi jesu li oni još premali da ih odvojim ? Dali pričekati da se počmu dizat iz gnjizda ? Inače tokom dana kanarinka večinom ne leži na njima,ali priko noći legne jer još je friško a ja ne grijem prostoriju koja je prilično hladna. Muški Timbrado je odličan otac,hrani ih i digo bi i zalega na njih dok su bili manji i kad bi se kanarinka digla sa gnjizda. Da li ih mogu odvojit na naćin da parilicu odvojim popola sa originalnom pregradom,pa da na jednoj polovici ostanu mladi,a u drugoj njih dva ? Oće li ta polovica bit malo mista za kanarinca,kanarinku i gnjizdo ? Pozdrav...

    Još je rano da ih odvajaš.To uradi kad navrše 18 dana.U jednu polovicu čibe mužjak i mladi a u drugu ženka sa gnjizdom.Mužjaka puštaš da skoči par puta.Ukoliko ne lega na njih preko dana i ne čupka ih ne diraj ništa.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Sezona 2011.

    Postaj by Carduel sri 9 oľu - 1:22

    Pozdrav svima,

    ovo mi je druga sezona uzgoja kanarinaca pa da priupitam iskusnije kolege o ovom moj slučaju:

    Naime, ženku i mužjaka sam spojio prije dvadesetak dana i ženka je uredno napravila gnijezdo i naravno bilo je i ljubavi ali nema još niti jednog jajeta. Što je zanimljivo ženka svaku noć prenoći u gnijezdu i opet sutra nema ništa. Provjeravao sam ženku dal je otečena i ništa se ne vidi što bi ukazivalo da će uskoro nositi.

    Jel se ovo možda nekom prije desilo?

    Puno pozdrava i hvala na svakoj pomoći.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by crv sri 9 oľu - 2:40

    Carduel je napisao/la:Pozdrav svima,

    ovo mi je druga sezona uzgoja kanarinaca pa da priupitam iskusnije kolege o ovom moj slučaju:

    Naime, ženku i mužjaka sam spojio prije dvadesetak dana i ženka je uredno napravila gnijezdo i naravno bilo je i ljubavi ali nema još niti jednog jajeta. Što je zanimljivo ženka svaku noć prenoći u gnijezdu i opet sutra nema ništa. Provjeravao sam ženku dal je otečena i ništa se ne vidi što bi ukazivalo da će uskoro nositi.

    Jel se ovo možda nekom prije desilo?

    Puno pozdrava i hvala na svakoj pomoći.

    Očito je da si se ufura u grdeline Very Happy Kod njih nema takvih manifestacija i praktički u dan ženka smota gnijezdo i sutradan snese jaje (mada i tu ima iznimaka ) .
    Kod kanarinki , osobito mlađih , nedozrelih , ako se nisu posložili svi faktori (duljina dana , temperatura i hrana) , često dođe do ,,zbunjenoga ''perioda .
    Nagon je recimo , potaknut krepkom hranom , potiče na ,,nešto '' za šta ona još fizički nije dozrela .Možda je samo upola spremna?
    Obrnuta je situacija kada snese jaja a ne osjeća nagon za ležanjem.
    Takve ptice često , kada u potpunosti stasaju , znaju biti izvrsne majke ali ipak treba biti oprezan i promatrati jer kod domesticiranih ptica poremečaji jajovoda a i ponašanja nisu rijetka pojava.Npr. hormonalni poremećaj.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza sri 9 oľu - 5:28

    MARIN je napisao/la:

    Još je rano da ih odvajaš.To uradi kad navrše 18 dana.U jednu polovicu čibe mužjak i mladi a u drugu ženka sa gnjizdom.Mužjaka puštaš da skoči par puta.Ukoliko ne lega na njih preko dana i ne čupka ih ne diraj ništa.
    Učiniću tako Fredi,fala !
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sri 9 oľu - 23:42

    Postovani prijatelji. Zamolio bih iskusnije odgajivace da mi daju neki savijet oko jednog problema koji mi se pojavio ovu sezonu. Radi se o zenki malinoa koja je stara 2 g i do sad kod odgajivaca odakle sam je uzeo imala je 2 legla, gde je u jednom imala i uspijesno othranila jednog a u drugom leglu dva mladunca.
    Problem je sledeci : Ona se savim uspijesno pripremi za parenje, pocne da pravi gnijezdo i na pjev muzjaka cice i cucne na precku i to samo kad pjeva muzjak s kojim planiram da je parim. Naravno sledeci korak je pustanje muzjaka. Cim ga pustim ne primecujem netrpeljivost ili borbu vec je on hrani, zajedno rade gnijezdo, on pjeva i plese po precku...drugim rijecima sve funkcionise kako treba sve do trenutka kad on treba da skoci na nju i da je pari. Tad ona bezi od njega ko luda i nikako mu ne da da je spari, leti perje po kavezu i na kraju se smire. Posle toga sve ide normalnim tokom, hranenje, radnja gnijezda i tako 4-5 dana dok ona ne snese prvo jaje i narednih dana ostala 3 jaja naravno neplodna. Muzjaka drzim sa njom dok ne snese zadnje jaje ali nikakav efekat. Ovo se ponavlja 3 puta tako da je ona snijela 12 neplodnih jaja i posle 4-og normalno lezi na njima.
    Molim vas da mi napisete dali je netko od vas imao vakva iskustva i kako to da rijesim. Napominjem da mi je muzjak proban sa drugom zenkom gde su sva 4 jaja bila plodna.
    Puno pozdrava
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar sri 9 oľu - 23:57

    Vasko-MK je napisao/la:Postovani prijatelji. Zamolio bih iskusnije odgajivace da mi daju neki savijet oko jednog problema koji mi se pojavio ovu sezonu. Radi se o zenki malinoa koja je stara 2 g i do sad kod odgajivaca odakle sam je uzeo imala je 2 legla, gde je u jednom imala i uspijesno othranila jednog a u drugom leglu dva mladunca.
    Problem je sledeci : Ona se savim uspijesno pripremi za parenje, pocne da pravi gnijezdo i na pjev muzjaka cice i cucne na precku i to samo kad pjeva muzjak s kojim planiram da je parim. Naravno sledeci korak je pustanje muzjaka. Cim ga pustim ne primecujem netrpeljivost ili borbu vec je on hrani, zajedno rade gnijezdo, on pjeva i plese po precku...drugim rijecima sve funkcionise kako treba sve do trenutka kad on treba da skoci na nju i da je pari. Tad ona bezi od njega ko luda i nikako mu ne da da je spari, leti perje po kavezu i na kraju se smire. Posle toga sve ide normalnim tokom, hranenje, radnja gnijezda i tako 4-5 dana dok ona ne snese prvo jaje i narednih dana ostala 3 jaja naravno neplodna. Muzjaka drzim sa njom dok ne snese zadnje jaje ali nikakav efekat. Ovo se ponavlja 3 puta tako da je ona snijela 12 neplodnih jaja i posle 4-og normalno lezi na njima.
    Molim vas da mi napisete dali je netko od vas imao vakva iskustva i kako to da rijesim. Napominjem da mi je muzjak proban sa drugom zenkom gde su sva 4 jaja bila plodna.
    Puno pozdrava

    moj savjet ne uzimaj stare ženke.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by kreso čet 10 oľu - 0:11

    ma ne znan Ticaru dvi godine ne moraju znacit puno cini mi se ,sican se da u knjigi Matosica pise da postoje jednostavno nekompatibilni parovi jednostavno ne ide ,pa se minja muzjak ,jesi li Vasko prova joj prominit muzjaka mozda ? ima sigurno iskusnijih da komentiraju meni se tako nesto jos nije dogodilo ima san zenku koja je imala neplodne ture ali se parila medjutin tu je problem bia dvostruko mitarenje koje mi se dogodilo
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Vasko-MK čet 10 oľu - 0:32

    ticar je napisao/la:

    moj savjet ne uzimaj stare ženke.
    Ticar slazem se s tobom, medjutim decko sto mi je dao mi je prijatelj i kod njega je prosle sezone odradila samo 2 tura, zelim reci nije istrosena odnosno mnogo stara. Smatras li da je to razlog ovog problema kojeg imam sa njom ?
    Pozdrav
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar čet 10 oľu - 0:35

    Vasko-MK je napisao/la: Ticar slazem se s tobom, medjutim decko sto mi je dao mi je prijatelj i kod njega je prosle sezone odradila samo 2 tura, zelim reci nije istrosena odnosno mnogo stara. Smatras li da je to razlog ovog problema kojeg imam sa njom ?
    Pozdrav

    može biti da jednostavno još nije spremna.ako je već odradila 3 ture punih jaja probaj još jednom i ostavi je da se odmara.
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Vasko-MK čet 10 oľu - 0:36

    kreso je napisao/la:ma ne znan Ticaru dvi godine ne moraju znacit puno cini mi se ,sican se da u knjigi Matosica pise da postoje jednostavno nekompatibilni parovi jednostavno ne ide ,pa se minja muzjak ,jesi li Vasko prova joj prominit muzjaka mozda ? ima sigurno iskusnijih da komentiraju meni se tako nesto jos nije dogodilo ima san zenku koja je imala neplodne ture ali se parila medjutin tu je problem bia dvostruko mitarenje koje mi se dogodilo
    Kreso isto bih se slozio s tobom oko nekompatabilnosti muzjaka, ali smatram da ako se rafi o tome ona ga ne bi uopste prihvatila, odnosno bilo bi " boskovanja " Very Happy od samoga starta. Ali ona prihvata njegovo " udvaranje ", hrani je, zajedno rade gnijezdo i.t.d. Problem u tome sto cim on krene na skok ona mu bezi.
    Nadam se da ce neko iskusnije reci svoje misljenje. Pozdrav
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Vasko-MK čet 10 oľu - 0:45

    ticar je napisao/la:

    može biti da jednostavno još nije spremna.ako je već odradila 3 ture punih jaja probaj još jednom i ostavi je da se odmara.
    Da, tako sam i ja rijesio da ovo bude zadnji put, ali je snijela 3 ture po 4 PRAZNA jaja, s tim da je izmedju ture bilo pauze od 7-8 dana. A da je spremna vidi se po njenim reakcijama, pravljenje gnjezda, cucanje na precku dok muzjak pjeva ali u svom kavezu....
    Vidjecemo evo jos ovaj put pa sta Bog da.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza pet 18 oľu - 23:16

    Danas mi je mladima 22 dana,vanka gnjizda su i pare mi malo napuvani. Mater im leži na drugoj turi u istoj parilici sa njima i muškin. Do jučer ih je otac hranio,ali danas mi pari da ih hrani puno manje. Lete za ocen po čibi,traže spizu ali ih on ne šljivi puno. Oni digod gricnu štagod jajčane,ali sve mi to pari malo. Po danu ih pregradim skupa sa ocem,a noć i jutro budu skupa. Šta učinit,strah me da ne uginu. Aj dajte koji savjet ! Very Happy Sad Shocked
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Mozaik sub 19 oľu - 1:31

    ticar je napisao/la:

    moj savjet ne uzimaj stare ženke.

    Savjet br. 2 - nikad ne vjeruj ptičarima Very Happy !

    O kojem se mužjaku radi? Trebalo bi malo pitat ovu ekipu na forumu koji drže malinoe,
    opće je poznato da nisu baš društvene ptice i teže prihvaćaju druge vrste, čak imaju problema kod
    othrane mladih koji nisu malino.
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Mozaik sub 19 oľu - 1:38

    komiža je napisao/la:Danas mi je mladima 22 dana,vanka gnjizda su i pare mi malo napuvani. Mater im leži na drugoj turi u istoj parilici sa njima i muškin. Do jučer ih je otac hranio,ali danas mi pari da ih hrani puno manje. Lete za ocen po čibi,traže spizu ali ih on ne šljivi puno. Oni digod gricnu štagod jajčane,ali sve mi to pari malo. Po danu ih pregradim skupa sa ocem,a noć i jutro budu skupa. Šta učinit,strah me da ne uginu. Aj dajte koji savjet ! Very Happy Sad Shocked

    Skuhati jaja sa keksom i ponuditi kao osnovnu hranu, zdrobiti šaku sjemena nekom žlicom i prosuti to sjeme po podu,po cijeli dan neka imaju svježi komadić jabuke, dati im veliku pojilicu kako bi što prije naučili piti vodu. Nebi trebali uginut!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar sub 19 oľu - 6:24

    komiža je napisao/la:Danas mi je mladima 22 dana,vanka gnjizda su i pare mi malo napuvani. Mater im leži na drugoj turi u istoj parilici sa njima i muškin. Do jučer ih je otac hranio,ali danas mi pari da ih hrani puno manje. Lete za ocen po čibi,traže spizu ali ih on ne šljivi puno. Oni digod gricnu štagod jajčane,ali sve mi to pari malo. Po danu ih pregradim skupa sa ocem,a noć i jutro budu skupa. Šta učinit,strah me da ne uginu. Aj dajte koji savjet ! Very Happy Sad Shocked

    skuvaj jaja izribaj i pomišaj s jajčanom.,stavi u neku plitku široku posudu i stavi tu posudu na dno gajbe,i ubaci neku ticu s njima da im pokaže di je hrana.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza sub 19 oľu - 9:09

    ok,probačemo,fala !
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza sub 19 oľu - 23:18

    Od koliko starosti se mladi kanarinci mogu tretirati front-line- om ? lani sam isto ovo pitao,ali nisam baš dobio jasan odgovor. Zanima me jer ako može od 23. dana starosti,odma bi ih pošprica jer mi pari da se malo češće češu.Pozzz
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by patrik ned 20 oľu - 0:54

    najbolje je tretirat roditelje ali 1mj. prije parenja
    a mladi tiči ja mislim da bi trebali imat bar 2mj.
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by patrik ned 20 oľu - 0:56


    ps. :

    paziti kod doziranja
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by komiza ned 20 oľu - 1:31

    Dobro,čekačemo onda. Roditelji su bili tretirani. Možda mladi i nemaju tekuti,samo šta mi pari da se dosta čiste. Vidićemo,pozzz...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar ned 20 oľu - 6:08

    komiža je napisao/la:Dobro,čekačemo onda. Roditelji su bili tretirani. Možda mladi i nemaju tekuti,samo šta mi pari da se dosta čiste. Vidićemo,pozzz...

    frontline u spreju slobodno špricaj po njima,ja sam prošle godine sve šprica pa im nije bilo ništa.ali špricaj iza glave na vrat
    da kucnen u drvo ove god nisam vidija ni jednog

    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by pippo ned 20 oľu - 13:07

    ja daim front-line cap na oba dva krili
    i je manje jako od ivomek
    front-line drzi manje od ivomek.
    (front-line 2,5 mesec, ivomek 4 mesec prilika)
    i posle toga cistoce svaki dan!!!!!!!
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by patrik ned 20 oľu - 17:01

    ivomek je jeftiniji i bolji slijedeči put moram ga probat
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Renato.M ned 20 oľu - 17:19

    patrik je napisao/la:ivomek je jeftiniji i bolji slijedeči put moram ga probat

    Patrik zašto misliš da je bolji od Front-line ? Siječaš se šta se desilo lani Marasu zbog eksperimentisanja. Drži se Front-line Conbo, nema boljega.

    Sponsored content


    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 7 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 9:35.