Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+68
Branislav1
Tomislav
MIKI
lepi
zako
krepat ma ne molat
saly
relja
veseljko
zijada
Simona
shoei.dm
zelandur
DUbirds
blizanci
matija
skopski maestro
works
Vrbanja
sturcla
patrik
Mozaik
trava
ikayke
budisic
seadriver
kemo89
crv
Harzer
markozd
danijelvr
zoranV
MARIN
dragutin rajnović
Sasha
vixan
čajka
Dule
krstokljun
Carduel
grujo
refa95
Siskin
mutacija
evmolp
komiza
kreso
Vasko-MK
Merlo
dr.nenad86
pippo
Border
vlado
sgobin
Renato.M
PESTI
faganel
ticar
zvrcko sen
dzemal_sa
franeperuzovic
sestoperac
Santa
Dean
bocka
opalnaissus
Miljenko
malinois
72 posters

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works čet 2 vel - 1:13

    ticar je napisao/la:

    to je normalno,ali nevidim razlog zašto su skupa ako si ženke tek unio u parenje,neće one početi još bar 15 dana.odvoji ih punom pregradom.ne žićanom

    Ženke se također pripremaju već nekih 20_ak dana te su iz tog razloga skupa.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar čet 2 vel - 1:53

    works je napisao/la:

    Ženke se također pripremaju već nekih 20_ak dana te su iz tog razloga skupa.

    većina njih ne pjeva kad su sa ženkom,imam ja ženki koje skoro ubiju kanarinca ako zapjeva,a dok ne pjeva dižu rep.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by skopski maestro čet 2 vel - 2:32

    ticar je napisao/la:

    većina njih ne pjeva kad su sa ženkom,imam ja ženki koje skoro ubiju kanarinca ako zapjeva,a dok ne pjeva dižu rep.


    nisam kanarinđija

    ali ako vam ženka uznemirava mužjaka kanarinca ...to je zbog toga što je ona spremna a mužjak ne

    neznam možda grešim ali ja tako mislim
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works čet 2 vel - 15:39

    ticar je napisao/la:

    većina njih ne pjeva kad su sa ženkom,imam ja ženki koje skoro ubiju kanarinca ako zapjeva,a dok ne pjeva dižu rep.

    Ticar, zašto si mišljenja da je to normalno?

    Zar nije slučaj da kad mužjak vidi ženku treba da poludi i raspjeva se ko blesav?
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Mozaik čet 2 vel - 17:52

    Nisam Ticar al ajde..
    Pa da to bi trebalo biti tako u idealnim uvjetima. Mužjak vidi ženku, poludi
    počne sa pjesmom i plesom, ona čučne i nakon skoka stoje izvijeni par sekundi..
    U praksi nije uvijek tako, često se pare i bez da mužjak zapjeva, tako da je sve to normalno..
    Stavi ženkama gnijezdo i materijal i kad ga počne spremat ubaci muškog i rješeno (opet u većini slučajeva Smile )..
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar čet 2 vel - 18:37

    works je napisao/la:

    Ticar, zašto si mišljenja da je to normalno?

    Zar nije slučaj da kad mužjak vidi ženku treba da poludi i raspjeva se ko blesav?

    je,većinom kad je stari kanarinac koji zna što treba,ali kod mladih nije tako.i sve zavisi što mu kanarinka dopusti,mužijake nemoj ubacivati kod ženki dok kanarinke ne počmu gnijezdo praviti.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac čet 2 vel - 20:52

    Ako se vide, bez obzira sto su fizicki odvojeni, normalno je da muzijaci ne pjevaju ili da redje to rade nego ranije.
    Ako ces da ti pjevaju, sto mislim da je bolje u ovoj fazi pripreme, pregradi ih nekom šper-plocom, limom ili slicno - da se ne vide.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac čet 2 vel - 20:55

    works je napisao/la: U prostoriji je nekih 17 stupnjeva

    kod tebe je toplije taman za tih 17 stepeni nego kod mene Very Happy
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac čet 2 vel - 20:58

    works je napisao/la:

    Zar nije slučaj da kad mužjak vidi ženku treba da poludi i raspjeva se ko blesav?

    bice i to kad i muzijaci i zenke budu spremni i kad ih spojis da se opare, mada mogu to da odrade i bez pjesme.
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works čet 2 vel - 21:34

    Zahvaljujm svima na podijeljenim iskustvima.
    Preko vikenda ubacit ću gnjezda pa se nadam da će ženke polako da krenu s izgradnjom gnjezda.
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works čet 2 vel - 21:36

    sestoperac je napisao/la:

    kod tebe je toplije taman za tih 17 stepeni nego kod mene Very Happy

    Dobar si Šestoperac, daj im podloži malo ili ostavi drva možda sami nalože. Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Carduel pon 27 vel - 19:32

    Hu, pozdrav svima! Evo napokon se normaliziralo vrijeme u Ljubuškom. Snijeg nas je doslovno pomeo kao nikad dosada. Sad
    Počele su i lagane pripreme kanarinaca pa ćemo da vidimo šta će da bude ove godine. Htio sam upitati iskusnije kolege u uzgoju kanarinaca što misle o dva slučaja koja su mi se pojavila kod ženki. Naime, jedan je da mi je 2 godišnja ženka okasnila s mitarenjem i tek prije tjedan dana je završila s mitarenjem a druga je ženka u odličnoj formi samo joj je kolegica u velikoj letaljci stala u kraj repu (isčupala joj sva pera iz repa) pa ne znam da li će to uticati na upotrebljivost ženke.

    Što mislite o ovom slučaju? Da li su ove ženke upotrebljive za ovu godinu?

    Hvala svima.

    Pozzz
    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by matija uto 28 vel - 12:52

    evo iz mog iskustva sa ženkom bez repa...prosle sezone ostala je bez ijednog pera neposredno prije formiranja parova i odradila je sve bez problema...
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Carduel uto 28 vel - 15:10

    matija je napisao/la:evo iz mog iskustva sa ženkom bez repa...prosle sezone ostala je bez ijednog pera neposredno prije formiranja parova i odradila je sve bez problema...

    Odličan odgovor! Hvala Matija. Smile
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Vasko-MK uto 28 vel - 15:30

    Carduel je napisao/la:Hu, pozdrav svima! Evo napokon se normaliziralo vrijeme u Ljubuškom. Snijeg nas je doslovno pomeo kao nikad dosada. Sad
    Počele su i lagane pripreme kanarinaca pa ćemo da vidimo šta će da bude ove godine. Htio sam upitati iskusnije kolege u uzgoju kanarinaca što misle o dva slučaja koja su mi se pojavila kod ženki. Naime, jedan je da mi je 2 godišnja ženka okasnila s mitarenjem i tek prije tjedan dana je završila s mitarenjem a druga je ženka u odličnoj formi samo joj je kolegica u velikoj letaljci stala u kraj repu (isčupala joj sva pera iz repa) pa ne znam da li će to uticati na upotrebljivost ženke.

    Što mislite o ovom slučaju? Da li su ove ženke upotrebljive za ovu godinu?

    Hvala svima.

    Pozzz

    Zdravo prijatelju. Rekao bih ti svoje iskustvo u vezi zenke kojoj je ocupan rep. Imao sam bakrenu zenku, kojoj je isto falilo perje
    na repu i odlicno je odradila parenje i to prvi put se parila, mlada zenka. Srecno i puno uspijeha u sezoni.
    Veliki pozdrav iz Makedonije cheers
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works uto 6 oľu - 15:09

    Pozdrav svima.

    Vidio sam da Malinois dodaje calci_lux u jajčanu hrani tijekom ishrane mladih.
    Tu prvenstveno mislim na ishranu mladih dok su u gnijezdu.

    Kako bi se odrazilo na mlade kada bih u jajčanu hranu dodavao izmljevenu ljusku jaja i u kojoj količini.

    Hvala na odgovorima.
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Mozaik uto 6 oľu - 19:52

    Slobodno izmrvi ljusku jajeta, pojest će sami koliko im treba!
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works sri 7 oľu - 10:53

    Mozaik je napisao/la:Slobodno izmrvi ljusku jajeta, pojest će sami koliko im treba!

    Ja sam mislio tako izmrvljenju dozirati u jajčanu hranu.

    Stoga me interesira u kojoj količini da dodam izmrvljene ljuske u jajčanu hranu?

    Pozdrav
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Carduel sri 7 oľu - 17:00

    Pozdrav svima,

    molim za savjet što se tiče jednog mog kanarinca. Normalno se izmitario, pjeva stalno ali u zadnje vrijeme primjećujem nešto malo perja svako jutro kraj njegova kaveza iako mu nije još vrijeme od mitarenja. Pjeva i dalje a kraj njega su drugi mužjaci i sve je pod kontrolom. On mi zdravo izgleda, korpulentno i jako operjalo pa ne znam šta mu se dešava (možda francuz). Smile

    Šta mislite?

    Zaboravih upitati još jednu stvar a to je da li je razlika sa +10 na +14 dovoljna da bi ptica zbog promjene temperature bacila perje?

    Pozzz



    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by crv sri 7 oľu - 17:41

    Carduel je napisao/la:Pozdrav svima,

    molim za savjet što se tiče jednog mog kanarinca. Normalno se izmitario, pjeva stalno ali u zadnje vrijeme primjećujem nešto malo perja svako jutro kraj njegova kaveza iako mu nije još vrijeme od mitarenja. Pjeva i dalje a kraj njega su drugi mužjaci i sve je pod kontrolom. On mi zdravo izgleda, korpulentno i jako operjalo pa ne znam šta mu se dešava (možda francuz). Smile

    Šta mislite?

    Zaboravih upitati još jednu stvar a to je da li je razlika sa +10 na +14 dovoljna da bi ptica zbog promjene temperature bacila perje?

    Pozzz




    Mislim da promjena temperature nije razlog . Da je obrnuto (sa toploga na hladnije - možda , mada nije velika razlika koju si naveo).
    Možda on sam sebe čupka ako je proradio testosteron ? Francusko mitarenje je najgora opcija . Kombinacija stresa i poremečaja metabolizma .
    Inače , znaš i sam da kod ptica nema pravila , ne reagira svaka jednako .
    Meni se par puta dogodilo da je kanarinac odbacio perje samo zato što sam ga u stalaži prebacio iz jednog boksa u drugi...
    Univerzalni lijek je letilica ,sunce , kupanje i vitamini .
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Carduel sri 7 oľu - 18:45

    crv je napisao/la:

    Mislim da promjena temperature nije razlog . Da je obrnuto (sa toploga na hladnije - možda , mada nije velika razlika koju si naveo).
    Možda on sam sebe čupka ako je proradio testosteron ? Francusko mitarenje je najgora opcija . Kombinacija stresa i poremečaja metabolizma .
    Inače , znaš i sam da kod ptica nema pravila , ne reagira svaka jednako .
    Meni se par puta dogodilo da je kanarinac odbacio perje samo zato što sam ga u stalaži prebacio iz jednog boksa u drugi...
    Univerzalni lijek je letilica ,sunce , kupanje i vitamini .

    Ma ovaj moj je uvijek na istom mjestu pa moguće da ga je zahvatila testosteronska groznica. Mislio sam ga prebaciti sa +14 na +10 jer ga na toj temperaturi čeka ženka. Smile E sad ako se raspe nećeš ništa od mladih. Smile
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Mozaik čet 8 oľu - 2:40

    works je napisao/la:

    Ja sam mislio tako izmrvljenju dozirati u jajčanu hranu.

    Stoga me interesira u kojoj količini da dodam izmrvljene ljuske u jajčanu hranu?

    Pozdrav

    To je kao da netko pita koliko im minerala smijem dati. Ptici se ponudi u hranilici i ona si dozira koliko
    je njoj potrebno, kao i aktivni ugljen. Ja kad im dajem jaje, a to nije tako često, jer mi paštoncin uglavnom odradi
    posao, izmrvim i tu ljusku i pomješam skupa sa mješavinom (jajetom), kad pojedu sve ostane nešto ljuskica, ali
    si oni iskoriste koliko im treba, tj. kolika ima je potreba za kalcijem. Ne možeš tu baš puno falit.. Smile
    avatar
    blizanci


    Broj postova : 3
    Location : VIŠNJEVAC
    Registration date : 07.01.2012

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by blizanci ned 11 oľu - 22:54

    mladi kanarinci 4 kom stari 8 dana, zanima me kad da stavim drugo gnijezdo i kanarinca hvala na odgovoru
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar pon 12 oľu - 0:56

    blizanci je napisao/la:mladi kanarinci 4 kom stari 8 dana, zanima me kad da stavim drugo gnijezdo i kanarinca hvala na odgovoru

    kad napune 18-20 dana
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works uto 13 oľu - 16:04

    Jutros mi ugine ahatna mozaik ženka. Sinoć još sve uredu a jutros je nađem kako napola uginuta leži na podu. Imala je tri mlada stare 16 dana a planirao sam ove godine lagano krenuti sa ahatima. Ostao sam ukomiran kad sam jutros vidio stanje Sad
    Mužjak je ostao sa mladima ali nisam siguran da ih hrani.

    Imam jednu satine ženku s mladima 18 dana starosti, samo je već spremna za drugu turu.

    Da ova tri jadnička prebacim kod satine ženke?

    Mogu li nastavti hraniti mlade i na koji način?

    Ima li tko takvog iskustva da mi možda malo pojasni razlog uginuća.

    Sponsored content


    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 9 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 21:07.