Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+16
Mozaik
patrik
Dule
sestoperac
ikayke
sgobin
crv
dzemal_sa
krnjolac
ERVINO
ticar
Renato.M
Merlo
Dean
Siskin
krstokljun
20 posters

    uzgoj kanarinaca

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by crv uto 20 srp - 12:01

    sgobin je napisao/la:Pozdrav Merlo,
    takve slične ptice s crnkastom glavom bez jasnog crteža imali smo priliku vidjeti prije dvije godine u Rijeci na državnom i meni su strašno navlačile na pomisao da možda imaju u genotipu nešto s onixima , dali je kod tebe takvo što moguće?

    Šime , tić završava mitar na glavi.Zato sam i pita jeli mitarena tica.Mislim da će glava nakon mitarenja malo posvijetlit.A opet, u prilog tvojoj tezi ide i ovo prelamanje svijetla , nešto kao optički faktor.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Renato.M uto 20 srp - 18:29

    Merlo je napisao/la:Evo jedan primjer krivog parenja.Ovo je bakrena tica (crno-crvena)ali krivim odabirom para tici je pocrnila glava tako da se melanin slabo istice ili nosi malo kobalta u sebi (genotip) ?
    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img839/626/006ma.th.jpg][/IMG]


    Merlo ptica ti nije tako loša. Kad smo kod teme razvodnjavanja melaninskog crteža po glavi tu nije krivac KOBALT već eventualno krivac može biti ONIX .Kod kobalta crtež (eumelanin) mora biti izražen , jasan kao i kod običnih crnih. Pozdrav.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Merlo uto 20 srp - 22:35

    E kad bi zna sta su uzgajivaci kod kojih sam kupio tice sve misali olaksali bi mi posa bar upola ,ovako moram sve malo pomalo dovest u neki red i naravno vodit knjigu Very Happy .Danas sam ima priliku sve tice prigledat i na moje veliko iznenadjenje ustanovio sam da imam bar pet-sest komada sa crnom glavom Sad .Prvo na sta sam pomislio bilo je da nisam malo prisolio sa carofylom ili krivo spajanje parova ? Vali znanja i iskustva Sad
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by sgobin uto 20 srp - 22:41

    Merlo pokušaj pticu slikati tako da joj se vidu prsa možda nam što otkriju.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Renato.M sri 21 srp - 0:57

    sgobin je napisao/la:Pozdrav Merlo,
    takve slične ptice s crnkastom glavom bez jasnog crteža imali smo priliku vidjeti prije dvije godine u Rijeci na državnom i meni su strašno navlačile na pomisao da možda imaju u genotipu nešto s onixima , dali je kod tebe takvo što moguće?
    Sgobin pošto uspiješno uzgajam bakrene mozaike več 15-tak godina, nekad staru liniju a več 6 godina novu liniju moram ti napomenuti da nova linija bakrenih sa jakim , bogatim eumelaninom ima puno manje smeđeg feomelanina od nekadašnjih a crtež na glavi se slabije vidi zbog cijelokupne crnosti ptice. Podloga crteža na glavi je tamno-siva a ne smeđa kao nekad. Svake godine osviježim jato sa kojom pticom vrhunskog porijekla iz Italije ali sve ptice nove linije su takve, naravno koja više koja manje ali nema onog kontrasta kao nekad .
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by sgobin sri 21 srp - 14:24

    Renato apsolutno se slažem sa svime što si naveo i to mi je jako dobro poznato jer i sam preferiram uzgoj bakrenih ptica.Siguran sam da i sam znaš da je uzgajivač bakrenih ptica koji je uvijek u top 3 već niz godina moj prijatelj i kolega iz društva Miro Višić što dovoljno govori o kakvom se uzgajivaču radi.Kod formiranja matičnog jata upravo sam od njega nabavio nekoliko ptica na kojima sad radim u smislu linijskog parenja.Isto tako činjenica je da u zadnje dvije godine kod nas na državnom nije bilo ptice u kategoriji crni klasični melanin crveni pojedinačno kojoj bi se dodijelilo 1.mjesto ( u Rijeci moja ptica 2.mjesto a u Osijeku ove godine Miro Višić 2.mjesto).
    Ptice koje sam naveo da su se mogle vidjeti u Rijeci su također iz Zadra i danas njihovi potomci izgledaju tako i čisto me zanima šta bi dobio kad bi ih spario s onixom,samo što je problem što čovjek nema vremena čekati šta će ona donijet
    Laughing
    Također sam imao priliku vidjeti i vaše ptice ali vas nisam uspio upoznati pa vas ovim putem pozivam skupa s Ervinom ,Deanom i još pokojim članom iz Pule ukoliko budete vremenski mogli ove godine da uzmete koji dan više za boravak u Zadru rado ču vas ugostiti pa da uz komin i peku koju kap Very Happy hvarskog ili istarskog vina razmijenimo iskustva i mišljenja.

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Dean sri 21 srp - 14:42

    sgobin je napisao/la:Renato apsolutno se slažem sa svime što si naveo i to mi je jako dobro poznato jer i sam preferiram uzgoj bakrenih ptica.Siguran sam da i sam znaš da je uzgajivač bakrenih ptica koji je uvijek u top 3 već niz godina moj prijatelj i kolega iz društva Miro Višić što dovoljno govori o kakvom se uzgajivaču radi.Kod formiranja matičnog jata upravo sam od njega nabavio nekoliko ptica na kojima sad radim u smislu linijskog parenja.Isto tako činjenica je da u zadnje dvije godine kod nas na državnom nije bilo ptice u kategoriji crni klasični melanin crveni pojedinačno kojoj bi se dodijelilo 1.mjesto ( u Rijeci moja ptica 2.mjesto a u Osijeku ove godine Miro Višić 2.mjesto).
    Ptice koje sam naveo da su se mogle vidjeti u Rijeci su također iz Zadra i danas njihovi potomci izgledaju tako i čisto me zanima šta bi dobio kad bi ih spario s onixom,samo što je problem što čovjek nema vremena čekati šta će ona donijet
    Laughing
    Također sam imao priliku vidjeti i vaše ptice ali vas nisam uspio upoznati pa vas ovim putem pozivam skupa s Ervinom ,Deanom i još pokojim članom iz Pule ukoliko budete vremenski mogli ove godine da uzmete koji dan više za boravak u Zadru rado ču vas ugostiti pa da uz komin i peku koju kap Very Happy hvarskog ili istarskog vina razmijenimo iskustva i mišljenja.


    he he ja sam od nedavno privatnik i uzimam si slobodne dane kad me je volja, tako da Šime, spremaj demižane cheers cheers
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by sgobin sri 21 srp - 14:57

    Tek za informaciju nekad sam imao točionu vina Samo mi vi dođite.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Merlo sri 21 srp - 20:11

    uzgoj kanarinaca - Page 4 002kyx.th


    Ovo je ista tica i sta se tice mog malog znanja i iskustva mislim da je tica obicna bakrena (crno-crvena)kojoj se melanin razlio po glavi, e kad bi jos uspio razlog nac ko sritniji od mene.Radim na cetri linije bakrernih 1.Cista talijanska 2.Njemacka tj kupio sam dva muzjaka od njemca Rudija Kola (visestruki njemacki i svjetski prvak)koje sam pario sa vise razlicitih zenki i za moj ukus dobio sam na velicini i obliku tice samo je melanin jos tanak 3.Mostarsko-talijanska muski od naseg mostarca (Zoran M.)zenke od vise talijanskih uzgajivaca i 4. Moja Very Happy misam sve i svasta. Iz jedne od ove cetri kombinacije dobio sam Sampiona boje na zadnjem njemackom prvenstvu Sad
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by sgobin sri 21 srp - 20:27

    Po meni ta fotka govori da se zbilja radi o normal bakrenom kanarincu bez naznaka onixa na predjelu prsa, ostaje nam zagonetka šta se to dogodilo s crtežom na glavi?

    Prošle godine sam imao priliku vidjeti te mostarske bakrene tice mislim da su osvojile i nagradu.Za moj ukus oblik im je dobar ali na melaninu treba još dosta raditi.
    cheers
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Merlo sri 21 srp - 20:56

    Vecina ljudi misli da su bakreni kanarinci lagani za uzgoj ali mislim da se grdno varaju.Bio sam na dosta svjeckih i evropskih izlozbi i mogu rec da sam vidio samo jednu jedinu bakrenu ticu po mom ukusu.
    uzgoj kanarinaca - Page 4 Deutsche2008013.th
    Da bi sve ove za ovu jednu i jednog muskog Laughing
    uzgoj kanarinaca - Page 4 047zw.th

    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Renato.M sri 21 srp - 22:17

    Ma nemoj tako Merlo, vidi se i na doljnjoj slici ptice koje obečavaju. Pošto se neznamo, da ti se pohvalim da sam prije jedno 15-tak godina imao prvaka bakrenih intenzivnih na međunarodnoj u Udinama a u bivšoj YU da i ne pričamo. Dobro znam kako su teški za uzgoj, pogotovo kod njih je skoro nemoguče dobiti dobrog injastog a moraš ih imati kao nosioce. Kod intenzivca nečeš nikada dobiti široki crtež, pazi samo da je što duži , ravan i što crniji, teži na tome da ima bočnog crteža. Kod injastih nosioca intenzivnih kao što sam naglasio svi su ružni, bogati feomelaninom, nikakve izložbene ptice, treba samo paziti na crtež i oblik a najbolje je kad znaš šta ta ružna ptica ustvari nosi.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Renato.M sri 21 srp - 22:34

    Dean je napisao/la:
    sgobin je napisao/la:Renato apsolutno se slažem sa svime što si naveo i to mi je jako dobro poznato jer i sam preferiram uzgoj bakrenih ptica.Siguran sam da i sam znaš da je uzgajivač bakrenih ptica koji je uvijek u top 3 već niz godina moj prijatelj i kolega iz društva Miro Višić što dovoljno govori o kakvom se uzgajivaču radi.Kod formiranja matičnog jata upravo sam od njega nabavio nekoliko ptica na kojima sad radim u smislu linijskog parenja.Isto tako činjenica je da u zadnje dvije godine kod nas na državnom nije bilo ptice u kategoriji crni klasični melanin crveni pojedinačno kojoj bi se dodijelilo 1.mjesto ( u Rijeci moja ptica 2.mjesto a u Osijeku ove godine Miro Višić 2.mjesto).
    Ptice koje sam naveo da su se mogle vidjeti u Rijeci su također iz Zadra i danas njihovi potomci izgledaju tako i čisto me zanima šta bi dobio kad bi ih spario s onixom,samo što je problem što čovjek nema vremena čekati šta će ona donijet
    Laughing
    Također sam imao priliku vidjeti i vaše ptice ali vas nisam uspio upoznati pa vas ovim putem pozivam skupa s Ervinom ,Deanom i još pokojim članom iz Pule ukoliko budete vremenski mogli ove godine da uzmete koji dan više za boravak u Zadru rado ču vas ugostiti pa da uz komin i peku koju kap Very Happy hvarskog ili istarskog vina razmijenimo iskustva i mišljenja.


    he he ja sam od nedavno privatnik i uzimam si slobodne dane kad me je volja, tako da Šime, spremaj demižane cheers cheers

    Deane ,blago tebi! Primaš li možda radnika sa dugogodišnjem iskustvom, radim sve, znam i kuhati kavu......... Sleep Sleep Sleep
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by ERVINO sri 21 srp - 22:42

    Mislim da je najveći problem nastao kad su parene crno-smeđe ptice (stari tip) sa crnima novi tip .Dobivene su intermedijalne ptice koje je gotovo nemoguće očistiti od danas nepoželjnog smeđeg melanina.....Renato ovo ne razumijem???.... Kod injastih nosioca intenzivnih .....mislim da si tu nešto fulao(nisi se točno izrazio) jer od dva injasta nemožeš nikada dobiti intenzivnu pticu pa prema tome injasti su recesivni a recesivne ptice nemogu nositi dominantno svojstvo ispravi me ako griješim ...pozdrav
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Merlo sri 21 srp - 23:00

    Genotip i Fenotip razumio i nadam se shvatio a sad opet nesto nova Injasti nosioc Intezivnog ?
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by ERVINO sri 21 srp - 23:10

    Merlo je napisao/la:Genotip i Fenotip razumio i nadam se shvatio a sad opet nesto nova Injasti nosioc Intezivnog ?

    Pozdrav,ma nešto se krivo izrazio ispraviti će se on ....puno je bakrenih "prošlo" kroz njegove ruke...
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by crv čet 22 srp - 0:37

    ERVINO je napisao/la:
    Merlo je napisao/la:Genotip i Fenotip razumio i nadam se shvatio a sad opet nesto nova Injasti nosioc Intezivnog ?

    Pozdrav,ma nešto se krivo izrazio ispraviti će se on ....puno je bakrenih "prošlo" kroz njegove ruke...

    Vjerojatno je mislio na injastu pticu kojoj je jedan od roditelja bio dobar intenzivac.Nije nosilac u klasičnom smislu ali geni su geni.
    Uzgajivači npr. njemačkog sa kapom za uzgoj traže recimo ženku bez kape uz garanciju da ,,nosi kapu'' premda je kapa dominantna.Ali za uzgoj je poželjna ptica čiji jedan roditelj ima dobru kapu.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Renato.M čet 22 srp - 0:47

    ERVINO je napisao/la:
    Merlo je napisao/la:Genotip i Fenotip razumio i nadam se shvatio a sad opet nesto nova Injasti nosioc Intezivnog ?

    Pozdrav,ma nešto se krivo izrazio ispraviti će se on ....puno je bakrenih "prošlo" kroz njegove ruke...

    Evo, evo, ispravljam se nisam mislio na "Injasti nosioc intenzivnog " več na injastu pticu za rad za dobiti intenzivnu .
    Da krenemo opet iz početka (opet če biti puno diskusije)koliko mene pamet služi imamo više stupnjeva intenzivnih ptica:
    -Jako intenzivna ptica
    -normalno intenzivna ptica
    -srednje intenzivna ptica
    -loše intenzivna ptica
    -neintenzivna ptica (injasta)-I njih možemo klacificirati po stupnjevima ali drugom prilikom.
    Znamo da parenjem dviju intenzivnih ptica dolazi do mortaliteta 25% mladih,zato moramo naučiti koje intenzivne ptice po toj skali su nam izložbeni primijerci a koji su za daljnje parenje.
    Normalno intenzivne su izložbeni primijerci a sve ostalo su za daljnji rad.

    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Renato.M čet 22 srp - 1:06

    Jako intenzivna ptica (ptica koja je ostala živa od onih 25% brače koji su uginuli u jajetu ili u prvim danima života), dobili smo je parenjem dvaju intenzivnih ptica. Nju valja pariti samo sa injastom pticom.
    Normalno intenzivna ptica (izložbena) , valja je pariti sa srednjom intenzivnom ili sa loše intenzivnom. Nikako još pariti dvije normalno intenzivne ptice.
    Srednje intenzivna ptica- valja je pariti sa normalno intenzivnom (po meni prava konbinacija za prave izložbene)
    Loše intenzivna ptica -i nju valja pariti sa normalno intenzivnom(isto dobra konbinacija)
    Neintenzivna ptica-pariti sa jako intenzivnom pticom.
    E sad kako prepoznati koja je jako intenzivna pa sve do loše intenzivne ,mogli bi i o tome ali sa malo mašte mislim da možete shvatiti i sami.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by ERVINO čet 22 srp - 20:22

    Renato.M je napisao/la: Jako intenzivna ptica (ptica koja je ostala živa od onih 25% brače koji su uginuli u jajetu ili u prvim danima života), dobili smo je parenjem dvaju intenzivnih ptica. Nju valja pariti samo sa injastom pticom.
    Normalno intenzivna ptica (izložbena) , valja je pariti sa srednjom intenzivnom ili sa loše intenzivnom. Nikako još pariti dvije normalno intenzivne ptice.
    Srednje intenzivna ptica- valja je pariti sa normalno intenzivnom (po meni prava konbinacija za prave izložbene)
    Loše intenzivna ptica -i nju valja pariti sa normalno intenzivnom(isto dobra konbinacija)
    Neintenzivna ptica-pariti sa jako intenzivnom pticom.
    E sad kako prepoznati koja je jako intenzivna pa sve do loše intenzivne ,mogli bi i o tome ali sa malo mašte mislim da možete shvatiti i sami.

    Jako interesantno, to je mikro sparivanje iz iskustva...Ja koristim naziv prikriveni intenzivac (intenzivna ptica koja pokazuje minimum inja na trtici,vratu,klaoki,,,) i te ptice sparujem skoro slično kao Renato... pozdrav
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Renato.M pet 23 srp - 0:59

    ERVINO je napisao/la:
    Renato.M je napisao/la: Jako intenzivna ptica (ptica koja je ostala živa od onih 25% brače koji su uginuli u jajetu ili u prvim danima života), dobili smo je parenjem dvaju intenzivnih ptica. Nju valja pariti samo sa injastom pticom.
    Normalno intenzivna ptica (izložbena) , valja je pariti sa srednjom intenzivnom ili sa loše intenzivnom. Nikako još pariti dvije normalno intenzivne ptice.
    Srednje intenzivna ptica- valja je pariti sa normalno intenzivnom (po meni prava konbinacija za prave izložbene)
    Loše intenzivna ptica -i nju valja pariti sa normalno intenzivnom(isto dobra konbinacija)
    Neintenzivna ptica-pariti sa jako intenzivnom pticom.
    E sad kako prepoznati koja je jako intenzivna pa sve do loše intenzivne ,mogli bi i o tome ali sa malo mašte mislim da možete shvatiti i sami.

    Jako interesantno, to je mikro sparivanje iz iskustva...Ja koristim naziv prikriveni intenzivac (intenzivna ptica koja pokazuje minimum inja na trtici,vratu,klaoki,,,) i te ptice sparujem skoro slično kao Renato... pozdrav

    Ervino nije to samo sparivanje iz iskustva, sve to sam još davno naučio iz po meni najbolje knjige što se genetike tiče :Manuale sull allevamento dei canarini di colore --H .J .VEERKAMP. To je talijanski prijevod holandske knjige, skoro 300 stranica same genetike, tabele, konbinacije. Knjiga je stara 40 godina ali nema joj ravne . Naravno imam još dvadesetak knjga novijih izdanja sa super slikama ali kad treba nešto iz genetike tu je VEERKAMP. Pozdrav.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Renato.M sub 24 srp - 16:58

    Več dva dana ništa na tu temu ! Očekivao sam veču reakciju, diskusiju.
    Možda sam bio dovoljno jasan o sparivanju intenzivnih pa nema više pitanja, svima je sve jasno ili........Poz.
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by sgobin sub 24 srp - 17:13

    Pa Renato nećemo valjda tako lako prekinuti ovu odličnu diskusiju pa evo ja ću vas upitati dali to po vašem pisanju potvrđuje neka razmišljanja koja su u dobroj mjeri i opravdana kad se pogledaju nagrađene melaninske ptice a to je da su u pravilu neintezivni primjerci inferiorni u odnosu na intezivne zbog jače izraženosti (vidljivosti) feomelanina dok taj nedostatak kod intezivaca pokriva lipokrom boja što bi reklo neintezivne ptice nisu za izložbe već samo za uzgoj što si i sam otprilike napisao.Normalno intenzivne su izložbeni primijerci a sve ostalo su za daljnji rad.

    Ista tema je bila i povod male rasprave na sudačkom seminaru pa bi volio da se u diskusiju uključe i sudci koji su na ovom forumu

    Pozdrav.





    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by ERVINO sub 24 srp - 17:16

    Renato.M je napisao/la:Več dva dana ništa na tu temu ! Očekivao sam veču reakciju, diskusiju.
    Možda sam bio dovoljno jasan o sparivanju intenzivnih pa nema više pitanja, svima je sve jasno ili........Poz.

    Meni je isto čudno da svi to "znaju" upravo sam mislio to napisati a usput iste kombinacije se mogu koristiti i kod mozaika ...pozdrav
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by krstokljun sub 24 srp - 17:22

    Objasnite malo za mozaike Ervino!

    I pitanje, samo zato sto sudite.
    zasto prednost dati intenzivnoj ptici u odnosu na neintezivnu.
    ako je sve na ptici ok zasto je degradirati samo zato sto je ova druga atraktivnija.

    Sponsored content


    uzgoj kanarinaca - Page 4 Empty Re: uzgoj kanarinaca

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 10 svi - 0:21.