Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+3
steva318
xyz
ticar
7 posters

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by Gost uto 24 lip - 0:57

    sta treba naglasiti u vezi uzgoja kanarinaca u letnjem periodu?
    osim redovnog ciscenja kaveza i volijera, da li je dovoljno samo menjati vodu u toku dana, barem 2 puta, ili jos nesto?

    ne smemo napraviti promaju u prostoriji gde su kanarinci, ali kako smanjiti temperaturu? koliku temperaturu mogu podneti, ali da se ne desi nista lose, znachi da budu zdravi i veseli?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by ticar uto 24 lip - 13:59

    ako ti je volijera vani samo im davati vodu za kupanje.i mjenjati vodu bar 2 put.
    a ako je u zatvorenom slobodno otvoriti jedan prozor.
    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by Gost čet 26 lip - 6:55

    a ne smemo mi ovde brate cuvati kanarince vani. ovde su hladniji delovi.
    mnogo varira temperatura. noci su sveze, a dani mnogo topli.
    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by Gost sri 9 srp - 1:02

    u centralnoj srbiji je to gotovo nemoguce jer su razlike tepmerature u toku 24 casova veoma velike. i ja sam to vidjao napolju, nemaju gubitke, ali se zato ne hvale ni sa dobitkom.
    sa dnevnih 35 - 40 na nocnih 30, ako se desi oluja i zaladjenje, bude i 25 ili 20.
    po mom zakljucku to je nemoguce.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by ticar sri 9 srp - 3:15

    paja patak je napisao/la:u centralnoj srbiji je to gotovo nemoguce jer su razlike tepmerature u toku 24 casova veoma velike. i ja sam to vidjao napolju, nemaju gubitke, ali se zato ne hvale ni sa dobitkom.
    sa dnevnih 35 - 40 na nocnih 30, ako se desi oluja i zaladjenje, bude i 25 ili 20.
    po mom zakljucku to je nemoguce.

    a onda bi i mi pocrkali da je to tako.moji stoje vani skroz do prvog mjeseca jer tada počimam sa pripremom za parenje.
    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by Gost sri 9 srp - 16:15

    neznam vi iz dalmacije, ali mi jos uvek "mrdamo". nismo crkli do sadabarem Very Happy
    videcemo u narednom periodu.

    sala na stranu, ne salim se kada kazem da su ogromne razlike u temperaturi.

    druga zima unazad je bila perfektna, sneg je bio na ulicama i svuda u mom delu srbije, samo dva puta po jedan dan. to je bila lepa zima za onog ko ne voli zimu. dosta je bilo toplo.
    ja sam stiglice te zime drzao vani u malim kavezima, i bilo im je super.
    voda je zaledila samo mislim 3 puta, tacnije 3 jutra. i to jednom nisu sve pojilice, samo po neka.

    ali zato ova sada sto je prosla, zadnja zima, je nadoknadila prethodnu pale
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by xyz čet 10 srp - 13:13

    Je, ova zadnja zima je bila duga i hladna.. zato je sad ljeto pakleno Cool
    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by Gost pet 1 kol - 21:59

    Rekoh da pitam nesto pa da ne otvaram novu temu Rolling Eyes
    Naime,moja dva muzijaka su pocela da se mitare a sto sad u ovom periodu to ne znam???/Pitam Vas ako mozda znate? Question
    Znaci cuvam ih u prostoriji gde ima oko 25 stepeni,hranim ih mesavinom za kanarince,dajem non stop neko voce i vodu za kupanje i oni se mitare i to bas dosta.Prestali su da pevaju i samo bacaju perje Crying or Very sad
    Jel se i Vama desavalo to nekad u ovom periodu ili su ovi moji fenomeni affraid
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by steva318 pet 1 kol - 22:38

    Kod mene se stalno desava u ovom periodu,uvek u letnjim mesecima.I divlje ptice i kanarinci.
    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by Gost sub 2 kol - 1:21

    e dobro sad mi je lakse mogu mirno da Sleep ja mislio da cuvam neke fenomene cyclops
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by franeperuzovic pon 18 svi - 10:52

    evo trazim odgovor na svoje pitanje i vidim da je u ovoj temi postavljeno ali nitko nije odgovorio.

    koliku temperaturu izdrze ptice?

    naime ja svoje drzim u potkrovlju i tu im je dobro do 6 miseca a onda je pakleno vruce pa ih nosim kat nize do 9. miseca.

    temperatura bude mozda i 38
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by dr.nenad86 pon 18 svi - 14:43

    franeperuzovic je napisao/la:evo trazim odgovor na svoje pitanje i vidim da je u ovoj temi postavljeno ali nitko nije odgovorio.

    koliku temperaturu izdrze ptice?

    naime ja svoje drzim u potkrovlju i tu im je dobro do 6 miseca a onda je pakleno vruce pa ih nosim kat nize do 9. miseca.

    temperatura bude mozda i 38

    Pozdrav franeperuzovic, ja takodje cuvam ptice na potkrovlju i sada je nepodnosljiva vrucina a kamo li letos kada bas upece, mogu ti reci da kod mene ptice dobro podnose temperaturu koja je cak visa i od 40, ja im nekoliko puta dnevno dajem vodu i razno voce i povrce i za sada nisam imao nikakvih problema......... I ja se pitam kako izdrzavaju ali njima nista ne fali........... cheers
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by zvrcko sen pon 18 svi - 15:15

    ja imam voljeru sa boka i krova lim sad krov sam izolira ali bok direktno na suncu ....liti preko 40 ali minjam češće vodu i bez problema izdrže
    srdjan nis
    srdjan nis


    Broj postova : 98
    Age : 49
    Location : niš
    Registration date : 06.05.2009

    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by srdjan nis uto 19 svi - 13:22

    Pzdrav svima , ja držim ptice u pomoćnoj prostoriji iza kuće ne iznosim ih van pošto za sada nemam uslova ali preko leta držim otvoren prozor tako da nisam imao problema cheers .Osim što im menjam češće vodu dajem im i voće barem jedared nedeljno . Mladima ne jer dobijaju jajčanu hranu sa karotinom.Mišljenja sam da ptice sve vremenske uslove bolje podnose u volijeri bilo leto ili zima . lol!

    Sponsored content


    uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu Empty Re: uzgoj kanarinaca u LETNJEM periodu

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 21:20.