Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+53
pavao
karlo
DOMO
imarij71
saso78
faganel
ssarava1
pippo
zadranin
zijada
vlado
koce
bizar
komiza
carduelismo
malinois
bocka
žalacST
dva grdelina
zoranV
DAMIAN
riberi
crv
dr.nenad86
Sina BL
CASPER
Santa
many
Merlo
ikayke
seadriver
brabus
franeperuzovic
Branimir
sasaznas
lord189
Dax BG
Dean
baltic
Dule
antonio
Carduel
japirko1
krele
krnjolac
kreso
ticar
zvrcko sen
sestoperac
MARIN
PESTI
xyz
Miljenko
57 posters

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic pon 30 stu - 1:30

    Ljijepo je u bilo kojem smislu imati tice:Dali zbog ljepote ,dali zbog boje, dali zbog stasa ili lijepog glasa.U glavnom kad gledamo ili slusamo ticu bio kanarinac ili grdelin nesto nam je lijepo u dusi .Naprimjer mene dira u dusi ljepota pjeva grdelina.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost pon 30 stu - 11:38

    Drazene, mislimo na isto,samo drugacije zovemo,ti konopljar a ja jurish Smile

    Baltic,dobro si to napisao, kad pomenu kanarince,dragi su mi zbog njihove jednostavnosti i sto su pitomi, sjetim se uvjek kad je rjec o njima,kraj 80tih 89/90, za jednog stiglica pjevaca dobio sam pored finih maraka i brdo kanarinaca malinoa,mozaika,glostera,isabela, vitrina,parilica itd...nebi ga dao da mi nisu trebali kanarinci tj.kanarinke,a i ponuda je bila siroka pa sam prebolio, tog tica sam skolovao kao i uvjek po receptu starih ticara koji su to pokupili od dalmatinaca. Uhvacen sa samo malo boje,vitak i dug,i uvjek su mi takvi bili najbolji.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI pon 30 stu - 13:07

    EUMOx je napisao/la:slazem se sa svima,posebno DrazenXp i Marin, dok je Merlo djelimicno u pravu,jer znam na sta misli,ali daleko im kuca od moje,tim ljudima na koje Merlo misli (ako mislimo na isto). Merlo,meni su majori gustisto kao sto su mi balacnice i cc. bili.

    Balcanica ima "najmelodicniju pjesmu" ,tu se slazem, ali ja bih bio prvi da izlozim ptice na livadu(po sugestiji baltica) sa bilo kim da vidimo "koliko" balcanica ostavlja majora u pjesmi (trenirani i jedan i drugi) pod uslovom kad bi te livade bile od Beca do Helsinkia. Nebrinite vi kako bi ja spremio majore za tu tekmu,to je moja briga,bilo bi to solidno.

    Baltic,nemoj mi jos predloziti neko zesce svjetsko takmicenje balcanica vs. major na potezu split-zenica Smile preveliko je to, shvatio sam ja tvoj post,ja se uobste neljutim ako si me tako shvatio,i uobste nisam napisao nesto sa namjernom da se ti ljutis,nego po nekoj logici i iskustvu. Ono za izlozbu,ko bolje izgleda,to je nepostena izlozba jer major bolje izgleda od balcanice i nema sta,ali nema bolju melodiju i ture ako nije treniran kao mlad.

    ps. na kraju,za sve koji koriste rijeci pjesma,pjev,zija,pletivo ovo ono, jednostvno: bastard juris-stiglic , NEMA te ptice na svijetu koja to moze nadpjevati, osim mozda bicudo a njega ni nema svako, i rjesen problem za pjev na najbolji moguci nacin Smile

    Zanimljiv tekst Eumox!
    U ranijim postovima sam rekao kako imam balcanice i cc major , a jedni i drugi imaju svoje osobine zbog kojih ih držimo jer na kraju ipak je to sve skupa GRDELIN.
    Vjerujem da bi se izmedju velikog broja mutacija majora našao nekakav talent za pjev ali stvoriti od njega pjevača nije tako jednostavno ako u tome NEMAŠ NIKAKVO ISKUSTVO i ono ništa manje bitno UČITELJA.
    Vidljivo je koliko ti imaš VOLJE što je veoma važna stavka za uspjeti u naumu ali kako uzgoj grdelina ima svoje čari i formulu za uspjeh tako je i kad stvaraš pjevača .
    Uzgoj se iz godine u godinu uči i poboljšava , imaju se nova iskustva a upravo tako je kod učenja pjeva.Svaki grdelin če PROPJEVATI ali PJEVAČ če rjetko koji postati.
    Grdelin x faganel je samo ptica i ništa više jer tek tada počinje ono pravo gdje on kroz učenje mora pokazati talent i disciplinu ,križanci u globalu koliko su skloni učenju toliko imaju negativnih osobina (prebrzo pjevanje , pretjerivanje u nekim djelovima pjeva , ili preglasno pjevaju što utječe na boju glasa .....)Sve to treba imati na umu kad se radi sa križancima i odmah mjenja i način školovanja (stopiranje u pjevu u ranoj mladosti ....)
    Mnogi su mislili da baštardima mogu rješiti razno razne probleme koje zadaju grdelini u pjevu , ali grdelin je uvjek pobjedjivao jer je originalan .
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lord189 uto 1 pro - 12:21

    ma kakvi grdelini zaboravimo to ma pogledajte ove ljepotane

    https://2img.net/r/ihimizer/img686/3734/jaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg


    e moji ljudi ovo već nema cijene.............
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by many uto 1 pro - 12:54

    Bicudo što je to objasni mi?
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lord189 uto 1 pro - 14:32

    prijatelju ako ima igdi blizu tebe more ili rika zaveži matun oko glave i skači pa to su PRŠUTI..!!!!!!..........i to domaći
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost uto 1 pro - 14:46

    PESTI je napisao/la:

    Zanimljiv tekst Eumox!
    U ranijim postovima sam rekao kako imam balcanice i cc major , a jedni i drugi imaju svoje osobine zbog kojih ih držimo jer na kraju ipak je to sve skupa GRDELIN.
    Vjerujem da bi se izmedju velikog broja mutacija majora našao nekakav talent za pjev ali stvoriti od njega pjevača nije tako jednostavno ako u tome NEMAŠ NIKAKVO ISKUSTVO i ono ništa manje bitno UČITELJA.
    Vidljivo je koliko ti imaš VOLJE što je veoma važna stavka za uspjeti u naumu ali kako uzgoj grdelina ima svoje čari i formulu za uspjeh tako je i kad stvaraš pjevača .
    Uzgoj se iz godine u godinu uči i poboljšava , imaju se nova iskustva a upravo tako je kod učenja pjeva.Svaki grdelin če PROPJEVATI ali PJEVAČ če rjetko koji postati.
    Grdelin x faganel je samo ptica i ništa više jer tek tada počinje ono pravo gdje on kroz učenje mora pokazati talent i disciplinu ,križanci u globalu koliko su skloni učenju toliko imaju negativnih osobina (prebrzo pjevanje , pretjerivanje u nekim djelovima pjeva , ili preglasno pjevaju što utječe na boju glasa .....)Sve to treba imati na umu kad se radi sa križancima i odmah mjenja i način školovanja (stopiranje u pjevu u ranoj mladosti ....)
    Mnogi su mislili da baštardima mogu rješiti razno razne probleme koje zadaju grdelini u pjevu , ali grdelin je uvjek pobjedjivao jer je originalan .

    Mislio sam da ce se jos neko nadovezati,pa nisam odmah htjeo tebi samom odgovarati.
    peSti, dobro ti pises,samo sam primjetio da je malo problematicno na forumu diskutovati u detalje jer nepoznajemo dovoljno sugovornika.To kazem,jer ima tu sadrzaja koje ti neko ko te "dobro poznaje" nebih objasnjavao jer bi znao da nema potrebe.

    Tvoja konstatacija je ako se nevaram da ja imam volje za pjesmu,ali to sam gore naveo kao primjer koji se nikada nemoze ostvariti jer sumnjam da ce se ikada napraviti standard pjesme na nekom visem nivou,i mislim da ce sve ostati u tradiciji pojedinih prostora.Ja sam i u temi "ocjenite moga stiglica" naveo da sam kao svi koji su odrasli sa stiglicima imao pjesmu na prvom mjestu,nista drugu i nije bilo. Upoznajuci majore i mutacije,moji kriteriji se mjenjaju i poceo sam se sve vise i vise interesovati za to,tako je i danas,i ja nevidim da tu nekome moze biti nesto nejasno. Ucenje "neke" pjesme koja se meni nesvidja,a recimo spanci ili dalamtinci kazu da je dobra,kod mene nepije vode, moje ptice - moj gust - moje krtijerije - moja pjesma. Da budem iskren,a da se niko neljuti,ponavljanje pletiva i vizlijada nije po mom ukusu ako je sve sto se naziva pjesma,ja cijenim i to donekle,ali i raznolikost tura koje stiglic pjeva, ponavljanje jednog te istog nesmatram kvalitetom pjesme.Mislim da nema potrebe da mi bilo ko kaze "da neznam sta MENI valja" , a drugo je sto ce spanac reci "to kod nas valja" a dalamatinac "to kod nas nevalja" i jedno i drugo na jedno uho udje i na drugo izadje i tu se zavrsi.

    Sinoc sam sasvim slucajno pogledao temu NESTO DOMACE,o mutacijama necu komentarisati jer ste to zavrsili i Dean je sve dobro razrjesio. O parenju podvrsta smo vec jednom razgovarali i tu se nemozemo naci na istom levelu,ali i shvatio sam zasto to radis pa te razumijem. Nego za brasnene crve,to danas rijetko ko daje,jer su komplikovani za probavu, moras ih prokuhati,i paziti da dajes mlade crve sa mekom kozom,a nikako starije i razvijenije jer im je koza tvrda,stiglic ima problem sa probavom i svasta se moze desiti. Ja sam prije nekih 20-tak godina vise puta imao mlade stiglice iz gnjezda,davao sam brasnene i imao problema,za to sam i tada skontao bolju soluciju a to su bila mravlja jaja.Danas je to sve lakse za nabaviti od orluxa. Kao sto se vidi,kod mene kad je rjec o proslosti ima odprilike cifra od 20 i vise godina nekakvog iskustva,pa ako do sad nisam naucio,tesko ce od mene ista bit Smile ,ali jos uvjek se pomalo trudim i drago mi je sresti se ovdje sa svim forumasima.


    Zadnja promjena: EUMOx; uto 1 pro - 14:54; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost uto 1 pro - 14:52

    Many, Oryzoborus crassirostris , Juznoamericka crna gimpla, ali Velika,ne mala,ima podvrsta dosta, bicudo je koliko znam brazilac, pa ima podvrsta na kubi,porto riku i ostalim latino zemljama. To je tamo najbolji pjevac, u Europi su mu cijene oko 2000eur za par.
    Santa
    Santa


    Broj postova : 63
    Age : 43
    Location : Beograd
    Registration date : 05.11.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Santa uto 1 pro - 15:27

    EUMOx je napisao/la:Many, Oryzoborus crassirostris , Juznoamericka crna gimpla, ali Velika,ne mala,ima podvrsta dosta, bicudo je koliko znam brazilac, pa ima podvrsta na kubi,porto riku i ostalim latino zemljama. To je tamo najbolji pjevac, u Europi su mu cijene oko 2000eur za par.

    Ja o ovoj vrsti imam podosta kazati, al kad mi ukljuce internet kuci da mogu pokaciti slike. Bio sam na takmicenju pesme ove i jos dve vrste u Juznoj Americi i mogu vam reci-praznik za usi. Steta sto ne mogah doneti te vrste odande...
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost uto 1 pro - 15:42

    Santa je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Many, Oryzoborus crassirostris , Juznoamericka crna gimpla, ali Velika,ne mala,ima podvrsta dosta, bicudo je koliko znam brazilac, pa ima podvrsta na kubi,porto riku i ostalim latino zemljama. To je tamo najbolji pjevac, u Europi su mu cijene oko 2000eur za par.

    Ja o ovoj vrsti imam podosta kazati, al kad mi ukljuce internet kuci da mogu pokaciti slike. Bio sam na takmicenju pesme ove i jos dve vrste u Juznoj Americi i mogu vam reci-praznik za usi. Steta sto ne mogah doneti te vrste odande...

    Santa stavi pa da diskutujemo,i mene pomalo zanimaju juznoamericki pjevaci i tvoja iskustva,bicuda znam po malo,slusao sam ga i poznajem dva uzgajivaca,ali jos uvjek nemam ambciju da pokusam sa njima. Bicuda sam pomenuo gore u temi,jer mi je on prvi pao na pamet u poredjenju sa bastardom stiglic-jurish, jer bi ga vjerovatno bicudo nadmasio. Najbolje otvori novu temu, npr. sa naslovom Juznoamricke ptice pjevice ili sl..jer ova trenutna tema je mjesovita i vise vezana za stiglice.
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by CASPER uto 1 pro - 16:23

    EUMOx je napisao/la:slazem se sa svima,posebno DrazenXp i Marin, dok je Merlo djelimicno u pravu,jer znam na sta misli,ali daleko im kuca od moje,tim ljudima na koje Merlo misli (ako mislimo na isto). Merlo,meni su majori gustisto kao sto su mi balacnice i cc. bili.

    Balcanica ima "najmelodicniju pjesmu" ,tu se slazem, ali ja bih bio prvi da izlozim ptice na livadu(po sugestiji baltica) sa bilo kim da vidimo "koliko" balcanica ostavlja majora u pjesmi (trenirani i jedan i drugi) pod uslovom kad bi te livade bile od Beca do Helsinkia. Nebrinite vi kako bi ja spremio majore za tu tekmu,to je moja briga,bilo bi to solidno.

    Baltic,nemoj mi jos predloziti neko zesce svjetsko takmicenje balcanica vs. major na potezu split-zenica Smile preveliko je to, shvatio sam ja tvoj post,ja se uobste neljutim ako si me tako shvatio,i uobste nisam napisao nesto sa namjernom da se ti ljutis,nego po nekoj logici i iskustvu. Ono za izlozbu,ko bolje izgleda,to je nepostena izlozba jer major bolje izgleda od balcanice i nema sta,ali nema bolju melodiju i ture ako nije treniran kao mlad.

    ps. na kraju,za sve koji koriste rijeci pjesma,pjev,zija,pletivo ovo ono, jednostvno: bastard juris-stiglic , NEMA te ptice na svijetu koja to moze nadpjevati, osim mozda bicudo a njega ni nema svako, i rjesen problem za pjev na najbolji moguci nacin Smile




    ja nemogu da vjerujem da se ovakve stvari pisu od nekih recimo ozbiljnih odgajivaca. pa da je bastard bolji od stiglica nitko nebi bio lud da se muci sa stiglicem, svi bi drzali bastarde i bili sretni do kraja zivota. nemojte molim vas praviti sprdnju od ovog foruma. ima tu i ozbiljnog naroda.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic uto 1 pro - 16:47

    Normalno da je bastard glasan i uporan u pjesmi ali isto tako zna i da suti dosta dugo kad menja perije.Neko misli kad je glasan da je i dobar da li je tako?Da ne govorim sta pjeva i kakva je boja glasa tom bastardu pogotovo gringla-grdelin kakvu boju glasa moze da ima taj bastard.Mnogi ljudi pokusavaju da izvedu bastarde sa raznim vrstama da bi sto blize ujednacili boju glasa sa grdelinom i onda dali ce nauciti taj cd,hoceli savladati ziju ,kakva ce zija biti boje,hoceli mladi grdelini nauciti sljedece godin ista od basarda i onda hoceli taj grdelin nauciti sljedece godine mlade itd.Pa ljudi to je nauka... Sad Jedna greska u batudi i ode sve u vodu Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost uto 1 pro - 17:12

    Baltic, moj se primjer odnosio na mjesavinu stiglic-jurish (konopljar), nadam se da shvatas i da si cuo tako nesto, a vidim da neki i nisu pa guraju SVE bastarde u jednu vrecu.
    Mjesavina koju sam naveo nema veze sa bastardom stiglic-kanarinac,stiglic rigla,stiglic gimpla ...

    Treba nesto cuti,pa komentarisati. Za mene to je Mercedes medju pjevacima,a opet ukusi su razliciti i ako neko smatra da su pjevne mogucnosti obicnog stiglica jace i vece od ovakvog mjesanca , opet , svako ima svoje misljenje.

    Casper, neosjecam se toliko kompetentan da komentarisem tvoj post, ocekujem vise tvojih strucnih postova iz kojih cu moci nesto vise da naucim o ornitologiji uobste, a i vezanih za ovu diskusiju.


    Zadnja promjena: EUMOx; sri 2 pro - 1:57; ukupno mijenjano 2 put/a.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic uto 1 pro - 17:54

    [quote="EUMOx"]Baltic, moj se primjer se odnosio na mjesavinu stiglic-jurish (konopljar), nadam se da shvatas i da si cuo tako nesto, a vidim da neki i nisu pa guraju SVE bastarde u jednu vrecu.
    Mjesavina koju sam naveo nema veze sa bastardom stiglic-kanarinac,stiglic rigla,stiglic gimpla ...

    Treba nesto cuti,pa komentarisati. Za mene to je Mercedes medju pjevacima,a opet ukusi su razliciti i ako neko smatra da su pjevne mogucnosti obicnog stiglica jace i vece od ovakvog mjesanca , opet , svako ima svoje misljenje.

    Dali hanefla-grdelin ima najslicniju boju glasa grdelinu?Daje dobar pjevac sigurno jest ali opet zavisi sta zeli covjek da pjeva taj bastard. Svaki bastard skrene ako nije pod kontrolom bio od hanefle ili gringle ili kanarinca on upija sta god cuje.Cak znaju i mladi grdelini da mu pamet okrenu .On krene za njima umjesto mladi grdelini za njim Sad
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost uto 1 pro - 18:08

    o onome sta ko zeli da pjeva,skolovanje itd. to bi bila druga tema, kad sam naveo primjer tog mjesanca mislio sam na njegove pjevne mogucnosti bez razmisljanja o tome sta moze da primi a sta ne,otidji ti na temu video klipove i vidi sta major moze da primi sa kanarincima,al se dobro spremi i vidi kako ces se prestat smijat.

    Stiglic i Jurish su porodica carduelisa,prema tome boja glasa je prirodna,a nema ni svaki stiglic istu boju glasa.

    PS. evo primjer, Jurish X Timbrado kanarinac, ako neko ima sa stiglicom neka postavi u video clipovi,kao sto sam gore naveo vrlo je lako upariti stiglicXjurish uz pomoc soli na rep,samo tesko naci neki video clip Smile

    https://www.youtube.com/watch?v=qu-HBjPMBFw&feature=related


    Zadnja promjena: EUMOx; uto 1 pro - 20:36; ukupno mijenjano 1 put.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI uto 1 pro - 18:54

    Prije 2-3 godine jedan od mojih grdelina je imao gotovo 100% pjesme od kanarinca što znači da ima talenta za NAMETNUT PJEV.Pisao sam o tome i ranije , ali zanimljivo je to da sam mu u prvoj modi (mitarenju)stavio dva moja batudaša koji su mu TOTALNO promjenili pjev ...ne djelomično nego 99% jer ostavio je jedno javljanje koje nije od grdelina.

    Baštard od grdelin faganel je stvarno respektna kombinacija za izleči , pogotovo stvoriti 2-3 mužijaka koje bi učili pjevu ali veoma je bitno kakav pjev če učiti.
    Eumux nije ljubitelj batudanja ,dzija i sl., ali baš tako nešto naučiti (pogotovo dziju)baštardu fagxgrd ili grdelina je posao za velemajstore.
    Imati takvu baštardu koja piva ono što se svidja uzgajivaču koji je drži nije mjerilo za pjev jer nije po ničijim nazovimo pravilima ili tradiciji .
    Pjevanje od grdelina (lipa verša sa pokojom batudom može i kanarinac pivati), ali batude i dzije bogami teže jer i ovu sam godinu nešto ekspermentirao pa ču uskoro na videu i pokazati.
    Mislim da če se Eumu to svidjeti što ču pokazati samo to nije ono što sam ja želio kao konačan rezultat..jer fali ONO MALO........

    To ,,ono malo,, čini tradiciju makar u jednom selu ali je tradicija i nešto je što mi koji volimo pjev imamo za cilj.

    Cilj je i u uzgoju kad želimo vrhunsku pticu u jednoj od mutacija , jeste da ih možemo mnogo izleči (npr. ahati) ali jedan ili dva budu kako smo zamišljali.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic uto 1 pro - 19:13

    Ako pomislim sta treba bastard da pjeva onda mislim na 5-6 batudi sa zijom dobrom i da se vrlo cesto vraca na batudu.A ako ce mi pjevat pola hanefle pola grdelina onda neka pjeva nekom drugom.Ja govorim o bastardu koji je priblizan pjevu grdelina sa kojim bi mi zelili skolovat mlade grdeline.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by ticar uto 1 pro - 20:51

    baltic je napisao/la:Ako pomislim sta treba bastard da pjeva onda mislim na 5-6 batudi sa zijom dobrom i da se vrlo cesto vraca na batudu.A ako ce mi pjevat pola hanefle pola grdelina onda neka pjeva nekom drugom.Ja govorim o bastardu koji je priblizan pjevu grdelina sa kojim bi mi zelili skolovat mlade grdeline.

    boga mi ovaj baštard faganel kanarinac dobro opali ziju a nema veze sa grdelinom.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by xyz uto 1 pro - 21:05

    Zato su stari ljudi i znali reć, da bilo kojeg baštarda gdje je otac faganel, moš naučit pjesmu koju oćeš, a stabilizira se u pjesmi poslije 2. mjenjanja perja (2 godine).
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost uto 1 pro - 21:19

    ticar je napisao/la:
    baltic je napisao/la:Ako pomislim sta treba bastard da pjeva onda mislim na 5-6 batudi sa zijom dobrom i da se vrlo cesto vraca na batudu.A ako ce mi pjevat pola hanefle pola grdelina onda neka pjeva nekom drugom.Ja govorim o bastardu koji je priblizan pjevu grdelina sa kojim bi mi zelili skolovat mlade grdeline.

    boga mi ovaj baštard faganel kanarinac dobro opali ziju a nema veze sa grdelinom.

    pa to su te prosirene mogucnosti iz mog primjera , samo to ti je nista za grdelinXfaganel,to je bio jedini priblizan primjer koji sam uspio naci. Ako do kraja decembra u svojoj blizini dodjem do zenke faganela,uzet cu je,nezanima me bastard koliko sam uspjeh u tome,iako sam rekao da necu vise raditi bastarde ,to stoji,moje bastardiranje ce se zavrsiti sa grdelinXfaganel,ako uspije.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by PESTI uto 1 pro - 22:38

    Odličan primjer gdje je TOTALNO KRIVO ptica otišla. Nije ni dzija kako treba.
    O tome sam ranije pisao da se tako nešto može veoma lako dobiti jer taj pjev nema DISCIPLINE .
    Takva če se ptica uvjek nekome svidjeti i biti super ljubimac koji je uporan u svom pjevu ali nije ni blizu pjevu koji je bio ciljan.
    Baš u tome je ta draž.
    Onaj baštard ima dobrih elemenata ali ruku na srce sve je isprepleteno striletinama što nikako nemože biti poželjno u pjevu pogotovo za daljnje učenje mladih.
    Kao solo pjevač na balkonu je najbolji na svjetu.
    Uzgojiti kombinaciju grdelin x faganel je za sve pohvale , ali ponovo kažem TREBA UČITELJ koji je u kategoriji pjeva medju najboljima jer sa nekakvim nedefiniranim nema smisla uopče i raspravljati o pjevu.
    Taj učitelj bi bio MJERILO koliko takav baštard zaista može.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic uto 1 pro - 22:56

    ticar je napisao/la:
    baltic je napisao/la:Ako pomislim sta treba bastard da pjeva onda mislim na 5-6 batudi sa zijom dobrom i da se vrlo cesto vraca na batudu.A ako ce mi pjevat pola hanefle pola grdelina onda neka pjeva nekom drugom.Ja govorim o bastardu koji je priblizan pjevu grdelina sa kojim bi mi zelili skolovat mlade grdeline.

    boga mi ovaj baštard faganel kanarinac dobro opali ziju a nema veze sa grdelinom.

    Opali i verdun ziju i jos stane poslje Smile
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Miljenko sri 2 pro - 0:38

    CASPER je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:slazem se sa svima,posebno DrazenXp i Marin, dok je Merlo djelimicno u pravu,jer znam na sta misli,ali daleko im kuca od moje,tim ljudima na koje Merlo misli (ako mislimo na isto). Merlo,meni su majori gustisto kao sto su mi balacnice i cc. bili.

    Balcanica ima "najmelodicniju pjesmu" ,tu se slazem, ali ja bih bio prvi da izlozim ptice na livadu(po sugestiji baltica) sa bilo kim da vidimo "koliko" balcanica ostavlja majora u pjesmi (trenirani i jedan i drugi) pod uslovom kad bi te livade bile od Beca do Helsinkia. Nebrinite vi kako bi ja spremio majore za tu tekmu,to je moja briga,bilo bi to solidno.

    Baltic,nemoj mi jos predloziti neko zesce svjetsko takmicenje balcanica vs. major na potezu split-zenica Smile preveliko je to, shvatio sam ja tvoj post,ja se uobste neljutim ako si me tako shvatio,i uobste nisam napisao nesto sa namjernom da se ti ljutis,nego po nekoj logici i iskustvu. Ono za izlozbu,ko bolje izgleda,to je nepostena izlozba jer major bolje izgleda od balcanice i nema sta,ali nema bolju melodiju i ture ako nije treniran kao mlad.

    ps. na kraju,za sve koji koriste rijeci pjesma,pjev,zija,pletivo ovo ono, jednostvno: bastard juris-stiglic , NEMA te ptice na svijetu koja to moze nadpjevati, osim mozda bicudo a njega ni nema svako, i rjesen problem za pjev na najbolji moguci nacin Smile


    ja nemogu da vjerujem da se ovakve stvari pisu od nekih recimo ozbiljnih odgajivaca. pa da je bastard bolji od stiglica nitko nebi bio lud da se muci sa stiglicem, svi bi drzali bastarde i bili sretni do kraja zivota. nemojte molim vas praviti sprdnju od ovog foruma. ima tu i ozbiljnog naroda.

    Casper,

    Bastard (grdelin x kanarinac; opcenito siskin/serin x canarinac i obratno) ima vecu sposobnost ucenja i reproduciranja nametnutog pjeva nego cista raca grdelina, pa i cista raca kanarinaca. Medjutim, stvaranjem/uzgojem savrsenog pjevaca-bastardu zavrsava sve na ovoj ptici. Nema prijenosa karakteristika na mlade. Uzgoj grdelina stabilnog pjeva (formiranje jata stabilne pjesme) je izazov koji jos nitko nije savladao, a i pitanje je kada (ako ikad) ce biti savladan. Zbog toga se ne moze usporedjivati uzgoj bastardi prema uzguju grdelina. A sto se tice pjeva: sloboda pjeva kod grdelina je ono sto ga odvaja od nametnutog pjeva kod bastarde. Pjev bastarde moze biti kompleksniji i slozeniji od pjeva grdelina (znaci pjev koji je teze reproducirati), ali ljepota samog pjeva (melodioznost i "ugodjaj uhu") je tesko da ce bastarda nadvisiti grdelina. To je moje misljenje.
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by brabus sri 2 pro - 0:56

    Miljenko,
    Uzgoj grdelina stabilnog pjeva (formiranje jata stabilne pjesme) je izazov koji jos nitko nije savladao, a i pitanje je kada (ako ikad) ce biti savladan.



    eh Miljenko dobro si ovo napisa...
    poznajem neke tičare koji pokusavaju upravo ovo sto si reka, vidicemo sta ce napraviti kroz koju godinu...
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Miljenko sri 2 pro - 1:16

    EUMOx je napisao/la:

    Casper,ja tvoj post necu ni da komentarisem,nisam u njemu vidio nikakvog znanja prema tome uzdrzi se malo ako vec nepratis o cemu je rjec ili neznas sta bi drugo napisao. Sa stiglicom su muke pantelove,a upariti stilgica sa plasljivim jurishom nista lakse,pod uslovom da im se stavi malo soli na rep i eto ti bastarda za cas posla.

    Eumox, prijatelju, nije lipo ovako pisat??!!

    Ja sam bio nepravedan prema tebi, nisam bio baniran, pa eto malo me sentimentalno pogodise tvoje rijeci...nije lipo napisano!

    Sponsored content


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 6 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sub 27 tra - 7:55.