Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+48
zoran ptice pjevice
branimirf
komiza
crv
DAMIAN
ERVINO
brabus
9a2y
zoranV
refa95
krnjolac
topaz
CASPER
vansal
Carduel
antonio
ikayke
DOMO
twins
Zvrcko
Sina BL
ssarava1
prco999
Belobradi
baltic
riberi
alann
ticar
Boban NA
Dean
seadriver
krele
lord189
kreso
Senior
japirko1
DjordjeVet
Merlo
malinois
bocka
Dax BG
franeperuzovic
PESTI
saso78
xyz
Miljenko
zvrcko sen
MARIN
52 posters

    ŠKOLA PJEVA

    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ERVINO uto 2 vel - 14:54

    MARIN je napisao/la:E Ervino! Ima i takvih.

    Samo mi nije jasno kako neko za ovo može pitat 1000 eura? Kako to može prevalit preko usana?

    Pa ja sam mislio isto = tko tu pticu može platiti 1000 eura?????
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 2 vel - 14:58

    Ervino slabi smo mi trgovci.Očito je da treba pitat,napravit reklamu,a uvijek će se naći netko tko će i platiti.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 2 vel - 15:54

    Moja namjera je bila da pokazem jednu od Sinjski batudi koju kako vidim nisu mnogi čuli na ovome forumu.
    To je Sinjsko i ja to postujem ljudi imaju svoju tradiciju i ova batuda je Marine daleko cjenjena.
    Imam ja još jednu batudu iz Sinja ali što da stavljam kad ljudi moji vi sve ispljujete

    Sad
    Još jednom govorim samo sam htjeo da pokazem jednu od Sinjski batudi nikakva reklama.

    Ps taj pjev ja ne drzim ali svačije poštujem.Vama vaše meni moje i svi zadovoljni Sad
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DAMIAN uto 2 vel - 15:58

    Balta, nije sto sinjski pjev nego livanjski, taj je ocakod prije 15 godin iz liv. Polju
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ERVINO uto 2 vel - 16:26

    Baltic prijatelju dali mislimo na isto? ja čujem "batude" u 10,50 i 1,07 sec.pjesme dali ti čuješ nešto drugo i objasni svima što se to točno i nadaleko cjeni kod tog tiča....
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv uto 2 vel - 16:29

    DAMIAN je napisao/la:Balta, nije sto sinjski pjev nego livanjski, taj je ocak uvacen prije 15 godin u liv. Polju
    Znači li to da pod splitski pijev spadaju samo tići iz Splita?
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 2 vel - 16:33

    ERVINO je napisao/la:Baltic prijatelju dali mislimo na isto? ja čujem "batude" u 10,50 i 1,07 sec.pjesme dali ti čuješ nešto drugo i objasni svima što se to točno i nadaleko cjeni kod tog tiča....

    To je ta batuda samo sto postoji bolja i slabija zija.

    Na snimci tič odpjeva 3 batude.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 2 vel - 16:42

    baltic je napisao/la:Moja namjera je bila da pokazem jednu od Sinjski batudi koju kako vidim nisu mnogi čuli na ovome forumu.
    To je Sinjsko i ja to postujem ljudi imaju svoju tradiciju i ova batuda je Marine daleko cjenjena.
    Imam ja još jednu batudu iz Sinja ali što da stavljam kad ljudi moji vi sve ispljujete

    Sad
    Još jednom govorim samo sam htjeo da pokazem jednu od Sinjski batudi nikakva reklama.

    Ps taj pjev ja ne drzim ali svačije poštujem.Vama vaše meni moje i svi zadovoljni Sad

    Baltiću!

    E ako je tako da je to u skladu sa sinjskom tradicijom mogao si tako i napisati.Npr..Evo vam jedan po sinjskoj tradiciji ,to tamo vrijedi 1000 eura.Niko ti nebi išta prigovorio.Ovo da postoji i neka sinjska tradicija prvi put čujem.Mislio sam da su njihova pravila ista kao i naša.
    Ja nisam popljuvao tića već sam te samo pitao da nam objasniš zašto je ta batuda tako dobra.Zašto je čuvena?
    Nisi objasnio.
    Dok sam bio nešto mlađi i žešći ,više češljao terene i posjećivao tičare često sam bio i u Sinju.Tada su važila ista pravila.Ovo o nekim njihovim pravilima i tradiciji za mene je nešto novo.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 2 vel - 16:53

    [quote=\"MARIN\"][quote=\"baltic\"]Moja namjera je bila da pokazem jednu od Sinjski batudi koju kako vidim nisu mnogi čuli na ovome forumu.
    To je Sinjsko i ja to postujem ljudi imaju svoju tradiciju i ova batuda je Marine daleko cjenjena.
    Imam ja još jednu batudu iz Sinja ali što da stavljam kad ljudi moji vi sve ispljujete

    Sad
    Još jednom govorim samo sam htjeo da pokazem jednu od Sinjski batudi nikakva reklama.

    Ps taj pjev ja ne drzim ali svačije poštujem.Vama vaše meni moje i svi zadovoljni Sad[/quote]

    Baltiću!

    E ako je tako da je to u skladu sa sinjskom tradicijom mogao si tako i napisati.Npr..Evo vam jedan po sinjskoj tradiciji ,to tamo vrijedi 1000 eura.Niko ti nebi išta prigovorio.Ovo da postoji i neka sinjska tradicija prvi put čujem.Mislio sam da su njihova pravila ista kao i naša.
    Ja nisam popljuvao tića već sam te samo pitao da nam objasniš zašto je ta batuda tako dobra.Zašto je čuvena?
    Nisi objasnio.
    Dok sam bio nešto mlađi i žešći ,više češljao terene i posjećivao tičare često sam bio i u Sinju.Tada su važila ista pravila.Ovo o nekim njihovim pravilima i tradiciji za mene je nešto novo.[/quote]

    Ja sam lijepo naglasio čuvena Sinjska batuda a što su neki mislili da je to moj tič to nije moja stvar.Ja sam htjeo da obogatim forum ljudima koji nisu čuli ovu batudu a čudime Marine da je nista ni vi čuli več 15 godina ona kruzi Livno,Sinj,Split. Sad
    Sami sta nedavno izjavili ako je sinjsko onda se sve toleriše samo da ima ziju .
    Eto oni i niko drugi nema tradiciju osim Splita.

    Naj bolje nek se zove Livanjski očaci sa STP Smile


    Zadnja promjena: baltic; uto 2 vel - 17:08; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 2 vel - 16:59

    pa ni jednu temu ne možeš otvorit da u njoj nije riječ o STP pa stvarno golemo...!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 2 vel - 17:06

    Balta!

    Nije bitno čiji je tić.Ako si ti to postavio kao nešto dobro znači da ti se sviđa.Zašto?

    Jer ja tu ne vidim ništa specijalno.

    U Sinju sam kod nekog tičara bio zadnji put prije 18 godina.Tada je još uvijek bilo nešto za čuti.A pravila su bila ista.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 2 vel - 17:15

    MARIN je napisao/la:Balta!

    Nije bitno čiji je tić.Ako si ti to postavio kao nešto dobro znači da ti se sviđa.Zašto?

    Jer ja tu ne vidim ništa specijalno.

    U Sinju sam kod nekog tičara bio zadnji put prije 18 godina.Tada je još uvijek bilo nešto za čuti.A pravila su bila ista.

    Marine jel ti čitas samo ono što ti odgovara. Evil or Very Mad

    Lijepo sam napisao da mi je bila namjera da obogatim forum da ljudi čuju šta se cjeni u Sinju u pitanju je samo dali je zija djelič sekunde duza ako je onda je to tič odličan i ako nastavi ponekad i to mu se oprašta.
    I rekao sam svoje mišljenje za batudu da je kratka zvonjava i lijepa za uho. Ako neko slabo čuje na video klipu pustio sam i CD da se moze jasnije čuti o kakvoj batudi je riječ.
    Kao što je DAMJAN rekao sve osim te batude je štiklano na CD onako iz zezancije.


    Zadnja promjena: baltic; uto 2 vel - 17:18; ukupno mijenjano 1 put.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krnjolac uto 2 vel - 17:18

    po boji tona pri cvrkutanju rekao bi da je taj grdelin dosta slušao kanarince....
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 2 vel - 17:26

    zorane zašto šutiš objasni i ti ljudima dali je to batuda koja se cjeni u sinju i upitno je samo dali je zija duza da ne ispada da ja nešto namečem Sad
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 48
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DOMO uto 2 vel - 17:32

    Evo da se i ja uključim na ovu temu,kao prvo taj tič je bija kod mene,i ja sam reka balti da ga stavi,snimak mozda nije najbolji al tičari moji tu se jasno čuje da je tič otpiva tri batude,za neke taj tič kad se digne piva po cili dan batude i vridi ti novaca sobzirom šta ljudi sve plate.Marine pa recite mi šta vi tu sad ne vidite tič piva batude to je ono što vi cjenite,pa molim vas objasnite zašto vi ne vidite tu ništ.Što se tiče sinjskog pivanja balta se malo krivo izrazija to je livanjska batuda al ga ima pola sinja.pozzzzz
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 48
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DOMO uto 2 vel - 17:35

    krnjolac je napisao/la:po boji tona pri cvrkutanju rekao bi da je taj grdelin dosta slušao kanarince....

    krnjolac nekad je bolje ugrist se za jezik nego svašta reč.Drzi se ti kanarinaca,to ti je moj savjet
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV uto 2 vel - 17:40

    Ja sam tu ticu slušao sto puta kod Brale,i kako sam već gore napisao,njega treba slušati u 6,7,8 mjesecu ,kad je među mladima,malo takvih tica ima takvu zijadu
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krnjolac uto 2 vel - 17:43

    DOMO je napisao/la:
    krnjolac je napisao/la:po boji tona pri cvrkutanju rekao bi da je taj grdelin dosta slušao kanarince....

    krnjolac nekad je bolje ugrist se za jezik nego svašta reč.Drzi se ti kanarinaca,to ti je moj savjet

    prijatelju moj,ja kanarince nikad nisam držao,a nemam ni namjeru,a ako nešto ne čujemo isto to nije razlog za vrijeđanje...
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 2 vel - 17:48

    krnjolac je napisao/la:po boji tona pri cvrkutanju rekao bi da je taj grdelin dosta slušao kanarince....

    Stvarno nema smisla Sad
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV uto 2 vel - 17:58

    https://www.youtube.com/watch?v=UjiOEe7l4hk


    Evo ja opet stavljam onog svog bez noge(poklonio sam ga jednom dečku u Livno) ,to je ta batuda i kratka dzija.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV uto 2 vel - 18:12

    Evo sad poslušajte još jednom pticu kojau 2,28 sekundi baci preko 20 dzija i svaki put stane(osim jednom Very Happy ) ,a sad ako netko ima nešto bolje ,neka stavi da svi čujemo,ali ne znam zašto imam osjećaj da neće nitko staviti ništa,ali će svi komentirati.

    Ponavljam,nisam bio zadovoljan sa ovi grdelinom,ali mnogi bi bili sretni i sa ovakvim Very Happy .

    Kako bi tek pjevao da ima obje noge Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 2 vel - 18:14

    MARIN je napisao/la:Normalno bilo bi bolje da je i verša čista.
    .

    Kakva bi po pravilu trebala izgledati čista verša (šta je dozvoljeno a šta nije)? Bez kojih glasova?

    Samo bi zamolio bez komentara tipa verša nije bitna ne obraća se pažnja na nju!


    Zadnja promjena: Carduel; uto 2 vel - 18:18; ukupno mijenjano 1 put.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 2 vel - 18:18

    zoranV je napisao/la:Evo sad poslušajte još jednom pticu kojau 2,28 sekundi baci preko 20 dzija i svaki put stane(osim jednom Very Happy ) ,a sad ako netko ima nešto bolje ,neka stavi da svi čujemo,ali ne znam zašto imam osjećaj da neće nitko staviti ništa,ali će svi komentirati.

    Ponavljam,nisam bio zadovoljan sa ovi grdelinom,ali mnogi bi bili sretni i sa ovakvim Very Happy .

    Kako bi tek pjevao da ima obje noge Very Happy

    Po glasu na 2.18-2.19 vidi se da tić ima potencijala.
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 48
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DOMO uto 2 vel - 18:23

    krnjolac je napisao/la:
    DOMO je napisao/la:
    krnjolac je napisao/la:po boji tona pri cvrkutanju rekao bi da je taj grdelin dosta slušao kanarince....

    krnjolac nekad je bolje ugrist se za jezik nego svašta reč.Drzi se ti kanarinaca,to ti je moj savjet

    prijatelju moj,ja kanarince nikad nisam držao,a nemam ni namjeru,a ako nešto ne čujemo
    isto to nije razlog za vrijeđanje...

    krnjolac ja se ispričavam ako sam te uvridija al kad si ti ovdi čuja da se on javlja kao kanarinac ja sam mislija da se ti ne baviš grdelinima nego kanarincima.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 2 vel - 19:58

    DOMO je napisao/la:Evo da se i ja uključim na ovu temu,kao prvo taj tič je bija kod mene,i ja sam reka balti da ga stavi,snimak mozda nije najbolji al tičari moji tu se jasno čuje da je tič otpiva tri batude,za neke taj tič kad se digne piva po cili dan batude i vridi ti novaca sobzirom šta ljudi sve plate.Marine pa recite mi šta vi tu sad ne vidite tič piva batude to je ono što vi cjenite,pa molim vas objasnite zašto vi ne vidite tu ništ.Što se tiče sinjskog pivanja balta se malo krivo izrazija to je livanjska batuda al ga ima pola sinja.pozzzzz

    Kakav je ovaj tić kad se digne ja stvarno ne znam.Predpostavljam da je tako kako ti kažeš.Na ovoj snimci nije to baš tako.I nisam rekao da ja tu ne vidim ništa nego da ne vidim ništa specijalno.A to je poprilična razlika.Jer kad je nešto čuveno predpostavljamo da je i visoko kvalitetno,nešto o čemu se priča,nešto što se pamti.S ovom snimkom to nebi bio slučaj.

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 9:50.