Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+48
zoran ptice pjevice
branimirf
komiza
crv
DAMIAN
ERVINO
brabus
9a2y
zoranV
refa95
krnjolac
topaz
CASPER
vansal
Carduel
antonio
ikayke
DOMO
twins
Zvrcko
Sina BL
ssarava1
prco999
Belobradi
baltic
riberi
alann
ticar
Boban NA
Dean
seadriver
krele
lord189
kreso
Senior
japirko1
DjordjeVet
Merlo
malinois
bocka
Dax BG
franeperuzovic
PESTI
saso78
xyz
Miljenko
zvrcko sen
MARIN
52 posters

    ŠKOLA PJEVA

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko pet 2 lis - 19:38

    lord189 je napisao/la:ee a sad da podjelim još jedno iskustvo s vama i kažem zašto želim napraviti da učitelj piva vanka....u sobi gdje držim tice nije to neka velika sobia nego sobica tu je ujedno i prostor za parenje e pa kad san stavija 10 tica u škur a jednoga san bezveze odabra i maka ga u kuću u škur jer nisu svi mogli stst oćak in je počea pivat početkom trećeg i tako kad san ih izvadija iz mraka vidija san da su svi osli u k...c osim jednog jedinog koji je osta u kući u škuru i šta je i kod njega najgore prvih misec dana je amo batuda sa nelošin zijadama tić je bija milina al falija san šta san ostavija jednog iz ove ture di in je oćak piva u mraku i tako je pomiša pletivo dok su se dizali u formu ali i neke je strile doda al zijada se pipravija i u jednog i u drudog ovo in je prva godina pa ćemo vidit dogodine oće li bit išta od te dvojice pišto in sad stari učitelj cilo vrime zvrči nad glavon

    Lorde, nista te nisam razumio. Kad pises nesto pojasni i ne preskaci iz teme na temu bez stanke.

    Znaci, oni sto su bili u skuro (u maloj sobici) su isto tako culi druge ptice koje su se parili (+ ocak koji je bio posebno). E sada, da li je ovaj ocak bio u skuro ili sa drugim pticama koji su se parili?

    Ako zelis postici "papagaj" efect, onda moras imati zvocno izoliranu i odvojenu prostoriju (mogucnost kontrole svjetla, temperature i vlage), i tu vrsis experimentiranje.


    Marine, jos nisam cuo (vidio nisam puno) da su ptice u skuro totalno nijeme!!!! Ako ne daju glasa onda nista i ne uce, pogotovo ako su prosle 6 mjeseci razvoja. Poslije 6 mjeseci ptice uce (razvijaju pjev) da slusaju sami sebe (povratna grana) i da to usporedjuju sa onim sto cuju od ocaka (trenutna grana) i sto je pospremjeno u memorije (rezerva). Ako bi zeljeli produziti ucenje (nametanje pjeva u memoriji) onda bi mlade vec nakon mode (znaci 9/10 misec) trebalo stavit u izolaciji i skurici. i tako ih drzat sto duze, odnosna koliko mislimo da je potrebno. Medjutim, nisam siguran da i takve ptica nece krenut nizbrdo kad jednom dodje na dnevno svjetlo.

    Volio bih pitata strarije-iskusnije koliko puta im se dogodilo da kad su stavili pticu u skuro (koja je obecavala u trecem mjesecu), a iz skura je izaslo sranje?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN pet 2 lis - 22:03

    Marine, jos nisam cuo (vidio nisam puno) da su ptice u skuro totalno nijeme!!!! Ako ne daju glasa onda nista i ne uce, pogotovo ako su prosle 6 mjeseci razvoja. Poslije 6 mjeseci ptice uce (razvijaju pjev) da slusaju sami sebe (povratna grana) i da to usporedjuju sa onim sto cuju od ocaka (trenutna grana) i sto je pospremjeno u memorije (rezerva). Ako bi zeljeli produziti ucenje (nametanje pjeva u memoriji) onda bi mlade vec nakon mode (znaci 9/10 misec) trebalo stavit u izolaciji i skurici. i tako ih drzat sto duze, odnosna koliko mislimo da je potrebno. Medjutim, nisam siguran da i takve ptica nece krenut nizbrdo kad jednom dodje na dnevno svjetlo.

    Volio bih pitata strarije-iskusnije koliko puta im se dogodilo da kad su stavili pticu u skuro (koja je obecavala u trecem mjesecu), a iz skura je izaslo sranje?[/quote]

    Miljenko!
    CIlj neširenja mladih ,držanje u polici,kao i samo stavljanje u mrak ima samo jedan cilj.A to je da ne sazriju u pjesmi prije nego li to nama odgovara .Neširenjem i mrakom ne možemo zaustaviti zrijenje,ali ga možemo usporiti.Na takav se način period forme samo odgodi za neka 4 mjeseca.Što na taj način postižemo?Pa postižemo to da nam ptice pjevaju ,punom snagom kad su nam najpotrebnije.
    Nisu ptice u mraku totalno nijeme,već su sve njihove aktivnosti ,pa i pjev,svedene na minimum.Ptice veći dio dana miruju,spavaju ,počnu se javljati tek predvečer kad su navikle da ih se otvori i nahrani.Zbog toga minimuma aktivnosti vrlo malo jedu.Voda im se mijenja svakodnevno,a hrane pojedu manje od trećine nego kad su vani.Kad počnu više jesti ,više pjevati (čak i po noći)znak je da su sazrile i da ih treba otkriti.Ne uče ptice pjevanje u mraku.One su glavninu naučile prijeZato ih i isprobamo prije nego ih pokrijemo.One koje nisu naučile već tada odvajamo.Ostavljamo one koje jesu.Stara ptica među njima služi da ih i dalje usmjerava,kako nebi skrenule,a ne da ih i dalje uči.Što više vremena provedu zajedno teže će se neki pokvariti.
    Nemam takvih iskustava da su mi se ptice u škuro kvarile.One koje su bile dobre u 3.i bile su dobre i u 9.ti.Problem je jedino u dziji ,a to je čest slučaj i nema veze sa mrakom ,da mnoge ptice dizanjem forme i pojačavanjem glasa krate dziju.Samo rijetke,a to su one prave.pojačavanjem glasa dziju izvode sve bolje i bolje.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 3 lis - 0:11

    malinois je napisao/la:Very Happy Very Happy Very Happy Zaboravija sam jos napisat glavnu stvar:
    JA IMAM NAJBOLJEG GRDELINA ALI VAM NECU DOZVOLIT DA GA CUJETE Very Happy Very Happy Very Happy

    Čisto sumnjam, mislim da je moj bolji ali ne pjeva pred gostima Very Happy Very Happy Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 3 lis - 0:39

    MARIN je napisao/la:
    2.htio sam napravit probu i ostavit sa novog područja mlace,da vidim kako otamo uče.Nisu se pokazali premda je uzorak od 4 tića nedostatan.
    Inače večina područja koja su meni bila najznačajnija sada se nalaze sa druge strane granice.U BiH.Ne želim riskirati sa tićima preko granice,pa sam i tu prilično hendikepiran.Odem jedino u vrime očaka na slušanje ne bi li čuo nešto po svom guštu.A mogu Vam sa sigurnošću reći da to ide samo na gore.Gdje su nekada pjevali vrhunski očaci sad je tragedija na sceni.Ali ipak genetika mora radit i da me nije strah preko grane ostavio bi nešto od tamo.

    Ma nemoj se plašiti slobodno dođi u BiH! U najgorem slučaju mogu ti oduzeti ptice, pribor s kojim loviš, naplatiti kaznu (pozamašnu), ako naletiš na "Murgu drota" ne piše ti se dobro jer njemu se teško može objasniti otkud te na terenu s mrežom i problemi s autom tehničke prirode. Very Happy

    Sve u svemu rizik kao da ne postoji. Very Happy
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by antonio sub 3 lis - 0:50

    Ma kakva Bih tu nema zakona nikakvog sto se tice ptica tu policija prodje pored tebe jedino ako nisi u centru grada a i tu ti samo kaze da je to protuzakonito Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 3 lis - 1:19

    DjordjeVet je napisao/la:citam ovo, pa sve gledam ko daje kakve komentare.. i ko je od komentatora okacio svoje ptice (ali tako da se vide, ne iza krpa, zavjesa i slicnoga)....

    oni koji kritikuju vecinu ptica nisu okacili nista....
    molio bih sve one koji daju svoje komentare na tudje ptice da okace svoje, da i njih cujemo....

    ZA MODERATORA:

    Možete li uvesti pravilo da jedino mogu komentirati snimku ili pjev ptice oni članovi foruma koji su postavili pjev svoje ptice?

    Jer ovo mi nekako ide na tipične ženske komentare: "A vidi je kakva je! Kako se napirlitala!" - reče žena od 99 godina i vidno potresena. Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 3 lis - 1:21

    antonio je napisao/la:Ma kakva Bih tu nema zakona nikakvog sto se tice ptica tu policija prodje pored tebe jedino ako nisi u centru grada a i tu ti samo kaze da je to protuzakonito Very Happy

    Možda je tako u Livnu ali kod nas je došlo do promjena.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko sub 3 lis - 9:03

    MARIN je napisao/la:
    Miljenko!
    CIlj neširenja mladih ,držanje u polici,kao i samo stavljanje u mrak ima samo jedan cilj.A to je da ne sazriju u pjesmi prije nego li to nama odgovara .Neširenjem i mrakom ne možemo zaustaviti zrijenje,ali ga možemo usporiti.Na takav se način period forme samo odgodi za neka 4 mjeseca.Što na taj način postižemo?Pa postižemo to da nam ptice pjevaju ,punom snagom kad su nam najpotrebnije.

    Na istoj smo valnoj duzini kad se razmatra vrijednost/svrsishodnost skurice, zbijanja i sirenja ptica. Tu nema filozofije, stvari su jasne.

    Ako je uzgajivac u pitanju anda su mu najbolje ptice najpotrebnije u 4/5 mjesecu, ne za zelandu u 10. Sve je podredjeno uzgoju. Ako jos moze osigurati zive ucitelje za 9-12 period, tko sretniji.

    Skolovanje i priprema ptica za lezanje/uzgoj je temelj i buducnost ovog naseg hobija, pa ako ne zvucim kao stara izlizana ploca, volio bih da znanci prokementiraju pojedine periode u razvoju mladih i vaznost pojedinih za dobivanje dobrog muzjaka i ocaka. Pesti je o tome vec pisao, i oni koji prate njegovo pisanje znace na sto mislim.

    Najvise me zanima kako uskladiti (kontrolirati) pjev uzescenih muzjaka da bi prvi susret s pjesmom za izlezene bi onaj pravi. Da li je netko koristio "ispuhavnje" muzjaka prije nego ih je pario s zenkom. Ovo mozda pripada drugoj temi, ali ja govorim o pripremi pjeva za parenje, a isto tako skolovanje pjeva zapocinje s prvim danom izlezenja.

    Sto se tice skurice i gobitka vrijednosti pjeva ptice, moram se korigirati. To su moja zapazanja dok sam bio klinac u Komizi, prateci sto se dogadja kos strarijih pticara. Tada nisam ni znao za dziju i S.S.P., a osnova pjeva je bila glasnoca i jasnoca (zvonkost), jednom rjecju recam. Kako su stari pticari prije cesce koristili 3/4 mjesec za dodatni lov, u ovom periodu bi razestili ptice noseci ih u poljima. Isti su onda stavljani u skuro, sto je bio "hormonalni" sok za ptice. Cesto se dogadjalo da ptica nakon skurice ne pjeva, pjeva u konobi ali slabo i nikako u polju, pjeva sporko, brzo ode u modu, ...pa su znali ticari ostati bez recama za zelandu.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 sub 3 lis - 16:22

    drazenxp je napisao/la:Lorde zašto se zezaš s paprikom kad imaš konoplju + niger.. papriku je dobro dati radi drugih stvari, ali konoplja i niger nose sve šta treba za pjesmu.

    Marine nije se taj tić nešto značajno produžio (kojemu je pojačana hrana tek u 7. mjesec), ali ipak nešto je.

    Svi ostali su pali početkom 9. miseca, on je pjeva ka blesav do želande, 15.10 otprilike.

    Onda je i on vrlo naglo ušao u modu.

    DRAŽENE NIJE TO NIKAKVO ZEZANJE JER PAPRIKA JE POVRĆE KOJE U SEBI IMA NAJVIŠE VITAMINA E KONOPLJE I NIGER SU NORMALNO OBAVEZNI ALI NIJE SVE U SJEMENU IMA TU CAKA NE PUNO ALI DOVOLJNO ZA DIGNIT TIĆA U PISMU

    Molim da se pripazi na velika slova ,,,pogotovo što se zna da isti jako dobro barata kako tastaturom tako i PC.....
    -ovo je Vam je druga opomena
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN ned 4 lis - 20:23

    [quote="Miljenko"]
    MARIN je napisao/la:





    Sto se tice skurice i gobitka vrijednosti pjeva ptice, moram se korigirati. To su moja zapazanja dok sam bio klinac u Komizi, prateci sto se dogadja kos strarijih pticara. Tada nisam ni znao za dziju i S.S.P., a osnova pjeva je bila glasnoca i jasnoca (zvonkost), jednom rjecju recam. Kako su stari pticari prije cesce koristili 3/4 mjesec za dodatni lov, u ovom periodu bi razestili ptice noseci ih u poljima. Isti su onda stavljani u skuro, sto je bio "hormonalni" sok za ptice. Cesto se dogadjalo da ptica nakon skurice ne pjeva, pjeva u konobi ali slabo i nikako u polju, pjeva sporko, brzo ode u modu, ...pa su znali ticari ostati bez recama za zelandu.

    To je ono što stalno ponavljam.Nema širenja,dizanja u u formu. prije mraka.Pokrivši dignute ili napola dignute tiće uništavamo ih.Slijedi dupla moda i čitav niz dodatnih komplikacija.Ne može se tiće trenirati,dizati čitavu godinu.Ili ćemo to činiti od3.eg do kraja 8.og ili od 8.og pa do kraja godine.Ako želimo imati ptice koje će nam pjevati skoro cijelu godinu onda jedan dio držimo po prirodnom ciklusu (bez mraka),a drugi dio uškuro,da nam pjevaju kad ovi odu u modu.To je jedino ispravno.Uvijek ćemo imati ptice u formi ,osim možda kroz 1. i 2. mjesec.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN pon 5 lis - 21:35

    Imao sam najozbiljniju namjeru postaviti snimku mojih polovnjaka,ali zbog problema tehničke prirode nismo uspili.Zvrčko i Lord trudili su se čitavo jutro ,ali ćorak.

    NIJE SOKOL NIJE MAČKA A PRED TEHNIKOM SE PREDALA SRCA JUNAČKA!

    P.S.Možda bolje ovako da me ne pos...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by xyz uto 6 lis - 0:15

    Bit će nešto, uvatit ćemo se toga idući tjedan.

    Cici be, cici be, nema više zime zle cheers

    Nisu to polovnjaci scratch
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI uto 6 lis - 10:11

    MARIN je napisao/la:Imao sam najozbiljniju namjeru postaviti snimku mojih polovnjaka,ali zbog problema tehničke prirode nismo uspili.Zvrčko i Lord trudili su se čitavo jutro ,ali ćorak.

    NIJE SOKOL NIJE MAČKA A PRED TEHNIKOM SE PREDALA SRCA JUNAČKA!

    P.S.Možda bolje ovako da me ne pos...

    Pozzz.. Pokušaj prvo tehniku aktivirati , sve namisti a tek onda raširi ticu za koncert .Večina se boji kad im dolaziš sa mehanizacijom prema čibici.

    Nego, jeli držiš poneku baštardu izmedju grdelina ili radiš samo ,, čisto grdelini,,.Znam da večina ne želi imati posla sa baštardima ,ali ipak po svom iskustvu i po iskustvu pojedinih prijatelja da je sa malo više truda moguče imati jednog zmaja u matici.
    Vidio si na mojim video da ja imam i lugarina , vrduna , čak i one lude mexičke zajedno u polici sa grdelinima kako ti na to gledaš jer i tu je večina protiv.......pripremam par tičica u tom mixu pa ču postaviti za koji misec da malo raspravljamo i o tome....
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 6 lis - 13:20

    PESTI je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Imao sam najozbiljniju namjeru postaviti snimku mojih polovnjaka,ali zbog problema tehničke prirode nismo uspili.Zvrčko i Lord trudili su se čitavo jutro ,ali ćorak.

    NIJE SOKOL NIJE MAČKA A PRED TEHNIKOM SE PREDALA SRCA JUNAČKA!

    P.S.Možda bolje ovako da me ne pos...

    Pozzz.. Pokušaj prvo tehniku aktivirati , sve namisti a tek onda raširi ticu za koncert .Večina se boji kad im dolaziš sa mehanizacijom prema čibici.

    Nego, jeli držiš poneku baštardu izmedju grdelina ili radiš samo ,, čisto grdelini,,.Znam da večina ne želi imati posla sa baštardima ,ali ipak po svom iskustvu i po iskustvu pojedinih prijatelja da je sa malo više truda moguče imati jednog zmaja u matici.
    Vidio si na mojim video da ja imam i lugarina , vrduna , čak i one lude mexičke zajedno u polici sa grdelinima kako ti na to gledaš jer i tu je večina protiv.......pripremam par tičica u tom mixu pa ču postaviti za koji misec da malo raspravljamo i o tome....



    Ma snimija sam ih još prije misec dana.Problem je bio s kamere prebacit na kompjuter.

    Baštarde sam uvijek imao pored grdelina.Jedna je uvijek išla i upolje samnom.Ona je davala ritam.Zvao sam je "vođa puta"Od kad imam kanarince ne držim baštarde.One ipak svašta pokupe.A kad čujem baštardu koja ima nešto od kanarina meni je to kao da me svaki put mlatne čekićem po glavi.Zato radije ne.Grdelinima to ne smeta.Smiješno mi je kad tičari za strilavanje i cjacjavanje svog grdelina razlog nalaze u susjedovom kanarincu.To jednostavno ne stoji i sigurno nije razlog.Nikad nisam primjetio da su mi grdelini uhvatili nešto od kanarina.
    Imam i očiti primjer.Unazad nekoliko godina poklonio sam prijatelju nekoliko tića od želande.Dvi godine su letili po volijerama u društvu preko 200 kanarinaca.I kad sam lani navratio do njega čujem grdelina di plete ka singerica.Čist ko suza.Nema apsolutno ništa od kanarina,a dvi je mode tamo učinija.Normalno užica sam mu ga nazad.
    Pojedinačno sam uz grdeline često držao po jednog lugarina,frzelina ili faganela.Nikad nisam primjetio da su mi grdelini pokupili nešto od toga.Događalo se upravo suprotno.Takav lugarin ili frzelin koji je bio sam među grdelinima često bi poprimio nešto od njihove pisme.Sjećam se tako jednog frzelina koji je imao pristojnu dziju.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Hercegovacki pjev

    Postaj by Carduel uto 6 lis - 21:57

    Pozdrav svima,

    evo vidim da su ljubitelji štiglića postavljali neke svoje pjesme na forum pa evo i sam da se pridružim. Ovdje je samo dio repertuara, mogao bi reći zagrijavanje. Ptica ima naglasak na blicjeru (dziji).

    Kako biste ocijenili ovog štiglića, tj. njegov pjev? Da li je ptica za ostaviti u daljnjem uzgoju ili za puštanje u prirodu?

    Hercegovacki pjev

    Puno pozdrava
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by xyz uto 6 lis - 22:23

    Glavna zamjerka šporkavanje (črrrrr) pred zijadu.

    Svaka druga zija je jako kratka ali čista, a ove zije između su nečiste, troglasne (čuju se tri zvuka istovremeno, škripi) dok otpjevava ziju, kaže je "vinzrriju".

    Pletivo krene 1 ipo dobro pa skrene s puta vrlo brzo u ništa.

    Ja bi držao tog tića, ako ti je najbolji od svih, da mi pjeva do sljedećih mladaca, sljedeći mladci ne bi ga trebali slušati.

    Svaka čast na tehnički kvalitetnoj snimci.

    Pozdrav!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ticar uto 6 lis - 22:31

    pjeva ko svaki grdelin,nema ništa posebno. Surprised
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Bečki valcer

    Postaj by Carduel uto 6 lis - 23:22

    Evo imam jedan snimak koji je dosta star i loše je kvalitete. Dal možda netko zna otkuda je ova batuda i ako može komentar batude.

    Hvala!

    Becki valcer

    Možete li prevesti što ptica pjeva u pletivima?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 8 lis - 23:23

    Carduel je napisao/la:Pozdrav svima,

    evo vidim da su ljubitelji štiglića postavljali neke svoje pjesme na forum pa evo i sam da se pridružim. Ovdje je samo dio repertuara, mogao bi reći zagrijavanje. Ptica ima naglasak na blicjeru (dziji).

    Kako biste ocijenili ovog štiglića, tj. njegov pjev? Da li je ptica za ostaviti u daljnjem uzgoju ili za puštanje u prirodu?

    Hercegovacki pjev

    Puno pozdrava

    OPET NAGLAŠAVAM ONO PREMA NAŠIM KRITERIJIMA.

    Osim javljanja ovo ostalo ne valja ništa.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 8 lis - 23:29

    Carduel je napisao/la:Evo imam jedan snimak koji je dosta star i loše je kvalitete. Dal možda netko zna otkuda je ova batuda i ako može komentar batude.

    Hvala!

    Becki valcer

    Možete li prevesti što ptica pjeva u pletivima?

    Očito se radilo o izuzetno kvalitetnoj ptici.Pletiva su izvrsna,dzija i ne baš toliko,ali snimka je u lošem stanju pa možemo samo predpostaviti kako je to bilo uživo.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pet 9 lis - 8:18

    Dražene sve si dobro reka osim onog da bi ga drža do idućih mladaca.Čemu?
    Ono mladci ne smiju slušat,veća je mogućnost da sam od sebe bude bolji.Pod hitno maknit od mladaca ako nije kasno.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by xyz pet 9 lis - 13:46

    Nene, nisi me razumija.

    Ja sam reka ako mu je to sada najbolji tić od svih, da ga može držat tek tako da mu piva do 6. miseca, dok ne počmu prvi mladci.

    To oni ne bi tribali čuti.

    A nisam napomenija, da ako već sada ima mladaca koji su u verši, također ga ne bi trebali slušat.

    Međutim, ne ganjaju svi pismu po našem điru.

    Ako je čoviku gušt slušat, šta ima veze.

    Čuja sam puno gorih grdelina od toga, i bez ikakve zijade...
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pet 9 lis - 14:28

    drazenxp je napisao/la:Nene, nisi me razumija.

    Ja sam reka ako mu je to sada najbolji tić od svih, da ga može držat tek tako da mu piva do 6. miseca, dok ne počmu prvi mladci.

    To oni ne bi tribali čuti.

    A nisam napomenija, da ako već sada ima mladaca koji su u verši, također ga ne bi trebali slušat.

    Međutim, ne ganjaju svi pismu po našem điru.

    Ako je čoviku gušt slušat, šta ima veze.

    Čuja sam puno gorih grdelina od toga, i bez ikakve zijade...
    100%.
    Da,može bit da je njihov đir drugačiji(iako sumnjam),i da ga je čoviku gušt slušat,ako je tako ,onda OK.Ja govorim uvijek u svoje ime(i u ime "našeg đira"),a i kako bi drugačije.Neću valjda svaki put to naglašavat,to je bespotrebno(marin skoro stalno naglašava).
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pet 9 lis - 15:50

    santa


    Zadnja promjena: angel; sub 10 lis - 20:15; ukupno mijenjano 1 put.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN pet 9 lis - 16:15

    angel je napisao/la:Da ne ispada da samo kritiziram evo ja ću stavit šta ja imam.Ovo je oćak ,četvrta godina u mene,ja ga uvatija. Nisan ga snimija na kameru,dogodine ako bude sve u redu,obećajem da ću stavit najmanje polusatnu video snimku.
    Evo link:
    http://rapidshare.com/files/290686928/Moj_Oae_AK_5.6.2009..mp3

    Ovo nebi komentira.Ako ga postaviš uživo onda hoću.A nije ni Primorski Dolac daleko.Često sam tamo.Kad bude piva samo mi se javi.

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 6:16.