Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel pet 13 kol - 0:10

    cana je napisao/la:Kajan je izuzetan poznavaoc i zna svaki ptičar da je on najviše uhvatio pjevača između ostalom i toga crvenog štoga Damjan spominje kojije bio druga liga.

    Čuo sam priču da je jedne zgode imao nekoliko pjevača (iste vrste) u svom jatu? Jesi li i ti u Ilićima ili u nekom drugom dijelu MO?
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pet 13 kol - 0:21

    Tabala ti sve znaš o mom štigliću toje imao dupli pirlut dosta dug pasu to nazvali tako.U MOstaru živim .
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pet 13 kol - 16:20

    carduel postoji mogućnost dasi mlad uzgajivač kad spominješ a vjerovatno da neznaš pravi poznavaoci ovoga pjeva su sasvim drugi ljudi.Ove što spominješ i dan danas bi htjeli moje snimke jer nikada nisam dao cjelokupan pjev.Velika se javlja ljubomora kod novopečeni pjevača ž,pjeva misleći da sve znaju.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pet 13 kol - 16:33

    javiosam se na ovaj forum kad sam čuo od jednog prijatelja šta sve pišu i ša pričaju o Ž.pjevaču ovje stvarno smiješno.Pozdrav svim uzgajivačima i hobistima ptica pjevica.Jednom davno kad sam snimio ovaj pjev mog štiglića pogriješio sam .Trebao sam prebrisati rolu pa nebi sad pojedinci pričali kojekakve bajke a nikad nisu imali takvog štiglićas nego su dobili polovnu kasetu pa prepričavaju o ž.pjevaču.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel pet 13 kol - 17:59

    cana je napisao/la:carduel postoji mogućnost dasi mlad uzgajivač kad spominješ a vjerovatno da neznaš pravi poznavaoci ovoga pjeva su sasvim drugi ljudi.Ove što spominješ i dan danas bi htjeli moje snimke jer nikada nisam dao cjelokupan pjev.Velika se javlja ljubomora kod novopečeni pjevača ž,pjeva misleći da sve znaju.

    E moj Cana, sto se čovjek manje uzbuđuje to bolje i kvalitetnije živi. Vjeruj mi da nisi pogriješio što si snimio kazetu, tako treba, nek stoji za uspomenu, nek se može usporediti kakav je nekad bio žvatićki pjev a kakav je danas. Imam nekoliko kazeta isječaka žvatićkog pjeva (tvog, Isminog, Mlađinog, Šimunovog starca i nedavno sam nabavio kazete koje datiraju iz razdoblja kad nisam bio ni rođen a ima i meni godina (već sam oldtimer).

    Što se mene tiče uzgoj štiglića mi je na prvom mjestu, evo možeš ovdje vidjeti moje mališane na ovom linku Mladi štiglići. Ćaća im je sa Žvatića a mater iz Vitine pa ćemo da vidimo šta će da ispadne.

    A sad jedna molba, pošto si se prijavio na forum i vidljivo je da si veliki poznavatelj žvatićkog pjeva - jer kao što si sam rekao da su te zasmetali komentari na forumu bilo bi dobro da nam obrazložiš svoje viđenje žvatičkog pjeva, od čega se sastojao - koje su glavne pjesme bile, koje su sitne pjesme bile zastupljene, zavijanja po kojima se poznavao žvatićki starac, o blicjeru, naravno i ljudima koji su bili na tronu tog vremena. Mislim da su neki i umrli a pošto nisam iz Mostara volio bi malo pročitati iz prve ruke. Uskoro planiram odlazak kod Stojana Kajana (možda već sutra) pa popričam malo na temu žvatićkog pjeva, da čujem kako je to nekad bilo.

    Bilo bi mi drago da nađeš malo vremena pa da nam napišeš kako je to nekad bilo tako da i mi mlađi možemo stvoriti predodžbu o vremenima žvatićkog pjevača.

    Puno pozdrava
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by baltic pet 13 kol - 23:41



    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići sub 14 kol - 19:20

    pozdrav ptičari,drago mi je da se napokon javio,gospodi cana.tradicija držanja štiglića i lova štiglića u mostaru,datira od dolaska turske imperije.istina je da je cana imao žvatićkog pjevača,čuo sam i za mlađinog,ali,je još nekoliko ljudi naučilo tiće,među njima i pokojni Šimun Zovko.interesira me koliko je cana imao pjevača,poslije tog poznatog,POZDRAV.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vlado ned 15 kol - 0:40

    cana je napisao/la:javiosam se na ovaj forum kad sam čuo od jednog prijatelja šta sve pišu i ša pričaju o Ž.pjevaču ovje stvarno smiješno.Pozdrav svim uzgajivačima i hobistima ptica pjevica.Jednom davno kad sam snimio ovaj pjev mog štiglića pogriješio sam .Trebao sam prebrisati rolu pa nebi sad pojedinci pričali kojekakve bajke a nikad nisu imali takvog štiglićas nego su dobili polovnu kasetu pa prepričavaju o ž.pjevaču.

    Prvo da te pozdravim.
    Drugo ko nam garantira da si ti onaj za koga se predstavljaš.
    Treće ova priča mi liči na onu "Hvalite me usta moja"
    Četvrto ovaj forum ima dosta ljudi koji se trude da nam daju do znanja da oni nešto znaju a vrlo malo ih to "znanje" (namjerno stavljeno pod navodnike) prezentira na kvalitetan način.

    Lipo se je družit i razmjenjivat iskustva ali ne na način koji podrazumjeva : Ja znam sve a vi ste jedna gomila se..nja koji pričaju gluposti po forumu i ja sam doša na ovaj forum da vam to dam do znanja.
    Puno bi ljepše i edukativnije bilo da nam se ukaže na stručan način gdje to griješimo a ne čekat da neko napiše nešto pogrešno pa ga onda samo kritikovat bez objašnjenja.

    Nadam se da ćeš nam pomoć u razumijevanju Žvatićkog pjeva???
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići ned 15 kol - 8:28

    pozdrav vlado.sve što si napisao u ovom komentaru ,je sukladno mom mišljenju.žao mi je da ovi stari štiglićari ne mogu shvatiti da i neko mlađi, i neiskusniji može naučiti,.moje mišljenje je da je osnova za dobrog štiglićara njegov sluh,tj.,da moraš imat uho da osjetiš dobru pticu.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vlado ned 15 kol - 11:43

    toni ilići je napisao/la:pozdrav vlado.sve što si napisao u ovom komentaru ,je sukladno mom mišljenju.žao mi je da ovi stari štiglićari ne mogu shvatiti da i neko mlađi, i neiskusniji može naučiti,ili uloviti dobrog štiglića.moje mišljenje je da je osnova za dobrog štiglićara njegov sluh,tj.,da moraš imat uho da osjetiš dobru pticu.

    Pozdrav Toni, meni je osobno najdraže kad mogu nekome dat pravi savjet a pogotovo ako mu mogu prenit i znanje o nečemu koje dotični nema.
    Na ovom forumu sam upozna dosta ljudi koji su mi podijelili svoje znanje i iskustvo i ovim im putem iskreno zahvaljujem.
    Ne kažem da gosp. Cana nema pojma o Štiglićima ali mi se nesviđa način na koji to želi pokazat, bolje šutit nago svašta govorit a pogotovo se sam hvalit i pričat kako se na temu Žvatićkog pjeva pričaju kojekakve gluposti pa se zbog toga učlani na forum da nam održi lekciju o Žvatićkom pjevu.
    Ja sam ovaj forum shvatio kao mjesto druženja i izmjene znanja i iskustva a ne kao mjesto za omalovažavanje drugih forumaša.

    U zadnje vrime iako se otimam toj misli sve mi više liči da se dosta ljudi logira na ovaj forum da bi radilo samo svoju promidžbu i na taj se način okoristilo.
    Čisti dokaz je i STANDARD štiglića o kojem se priča na forumu di se jasno vidi da neki ne žele činiti kompromise kako bi se došlo do tog standarda jer im onda trgovina pada u vodu.
    Kaže se da se STANDARD može donit ali ako se to njima nebude sviđalo oni će i dalje gonit po svome ali evo ja im kažem kao neka ptica zlosutnica da će u toj ideji sigurno ostati u manjini i svim srcem se nadam da će se taj standard napokon donit i počet primjenjivati.

    Pozdrav svim iskrenim forumašima željnim iskrenog i prijateljskog druženja.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana ned 15 kol - 23:21

    Gospon Vlado ja nekritikujem forumaše nego želim da forumaši snađu snage da se odupru onima koji ocrnjuju one što koriste kasete za trgovinu mladim uzgajivačima.Ja jesam Cana jer tomije nadimak a ako želite snimak Ž.štiglića dođite paćemo presnimiti ja sam dosad a to znaju svi štigličari poklanjao te snimke a ne prodavao.Ilićani ,cimljani mostarci i svi oni kojisu željeli da imaju kasete pa evo sarajlija zeničana raspitajte se banjalučani i.t.d.Gdjesam išao po izložbama golubova poniobi i dao svojim prijateljima.Ti Toni kad dođeš u Mostar nekte dovede Žaja ili Šara ili bilo koji ilićanin,cimljanin Pela Boša paćemo presnimiti nešto štočetise svidjeti i daćuti savjet kako ćeš najbolje učiti mlade.ja neučim više nego držim mlade i prirodnjake.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana ned 15 kol - 23:51

    Toni akosi iz Ilića onda znaš daje pokojni Šimun Zovko imao Ž.pjevača ustvari toje bio ovojački i daje za tri godine naučio jednog mladog izuzetnog i nekoliko dobri za kojebi i danas mnogi dali odličnu ocjenu.Bilismo izuzetni prijatelji.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pon 16 kol - 8:30

    pozdrav cana,mi smo se upoznali prije par godina kod boše.ja sam brat od pokojnog civija.ne živim u mostaru već par godina ,odselio sam u istru.istina je da nije bilo tvojih kaseta da se ne bi sačuvao žvatićki pjev.svaki štiglićar u mostaru pa i šire to mora cjeniti.mogu ti reći da sam u svakoj priči o pjevačima prvo čuo canin,pa mlađin pjevač.interesira me tvoje mišljenje da li osim isme raljevića,još netko ima dobre tiće.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pon 16 kol - 10:35

    Toni stvarno neznam dali ima i Raljević jer neidem samo čujem po pričama da poneko uči sa kaseta.Kad budeš u Mostaru obavzno doćičeš kod mene da dobiješ cd.pačuti saopčiti kako da učiš mlade .Tvoj po.brat Sivi je bio i ostao legenda.Prije par dana daosam Boši i Verigi jednog običnog štiglića da love.Veriga me zvao da idemo skupa ali nisam mogao nešto sam prehlađen.Zvaome je tvoj imenjak Toni iz ilića što drži prodavnicu damu čujem štgliće pa kad budem malo bolje otiću kaže dasu dobri.Prošle godine je izakuće u volijeri izlegao mlade i od tada nisam išao.Neki dan kod moje zgrade Žaja popravljao u prodavnici klimu i kaže da dođem da je naučio mješanca daga čujem kad mognem otiću dok nije pao u linjanje on je uporan i nadam se daje dobar.U Zenici živi Damjan Čolović kaže da je naučio takođe on je mostarac i odavno uči mlade imaoje dosta uspjeha.Ima i u Mostaru dosta koji uče ali ti nebi znao reći kakvje uspjeh.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel pon 16 kol - 10:45

    cana je napisao/la:Toni stvarno neznam dali ima i Raljević jer neidem samo čujem po pričama da poneko uči sa kaseta.Kad budeš u Mostaru obavzno doćičeš kod mene da dobiješ cd.pačuti saopčiti kako da učiš mlade .Tvoj po.brat Sivi je bio i ostao legenda.Prije par dana daosam Boši i Verigi jednog običnog štiglića da love.Veriga me zvao da idemo skupa ali nisam mogao nešto sam prehlađen.Zvaome je tvoj imenjak Toni iz ilića što drži prodavnicu damu čujem štgliće pa kad budem malo bolje otiću kaže dasu dobri.Prošle godine je izakuće u volijeri izlegao mlade i od tada nisam išao.Neki dan kod moje zgrade Žaja popravljao u prodavnici klimu i kaže da dođem da je naučio mješanca daga čujem kad mognem otiću dok nije pao u linjanje on je uporan i nadam se daje dobar.U Zenici živi Damjan Čolović kaže da je naučio takođe on je mostarac i odavno uči mlade imaoje dosta uspjeha.Ima i u Mostaru dosta koji uče ali ti nebi znao reći kakvje uspjeh.

    Cana, da li si imao prilike slušati mješanca u Blage - Paklenoga - radi sa Žajom klime? Nisam imao prilike obići neka renomirana imena u MO ali ovo što sam slušao to je vrh Žvatićkog pjeva.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pon 16 kol - 11:05

    Toni stvarno neznam koga zovete pakleni a Žaju znam upoznaosam ga dok je p,Šimun bio živ kad je dlazio kod njega da to nije Toma štga zovu žonli.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel pon 16 kol - 12:46

    cana je napisao/la:Toni stvarno neznam koga zovete pakleni a Žaju znam upoznaosam ga dok je p,Šimun bio živ kad je dlazio kod njega da to nije Toma štga zovu žonli.

    Nije Toma!
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pon 16 kol - 16:31

    poštovanje cana,pakleni drži ptice za svoju dušu,prije par godina mu je mješanac prekopirao tvog starca tj.,učio ga je na osnovu tvoje kasete.tičari iz ilića te izuzetno cijene,i svaki tičar moli boga da ima štiglića makar upola ko što je bio tvoj starac.ovdje u istri rijetko da drže štigliće,a ovi što drže gonjaju splitski pjev ,ne priznaju cvr,đav,đav iza blicjera.drago mi je da ljudi u zenici znaju šta je tabalaba.
    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by ssarava1 sri 25 kol - 14:40

    Mislim da niste spomenuli( namjerno ili ne ) Krcu ( Salko Šukalić ),koji ima najbolje pjevače u MO,i koji se najbolje razumije u štigliće .(puno ovih što se hvale da imaju odlične ptice i znanje o pticama su Krcini učenici Smile )
    U čovjeka su uvijek otvorena vrata a i srce,pa tko god hoće da vidi i posluša njegove ptice može slobodno da svrati do njega.
    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by ssarava1 sri 25 kol - 14:55

    Sleep
    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by ssarava1 sri 25 kol - 14:58

    Pozdrav svima
    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by ssarava1 sri 25 kol - 15:13

    http://rapidshare.com/files/415041025/01_Track_1.wma
    Mislim da je ovo snimak Caninog starca
    Neznam da li ovo šljaka, jer nisam baš stručan sa računarom
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići sri 25 kol - 17:14

    mostar će uvijek imati dobre ptičare,a za krcu sam čuo da je golubar.posljednji pjevač je bio u pok.Šimuna,a kasnije su ostale samo hvale.većina ptičara pjeva po kafićima,a niko da iznese ticu na ledinu,pa da se čuje šta ko ima.i sada sam spreman dat plaću za dobra starca.pozdrav
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel sri 25 kol - 17:43

    toni ilići je napisao/la:mostar će uvijek imati dobre ptičare,a za krcu sam čuo da je golubar.posljednji pjevač je bio u pok.Šimuna,a kasnije su ostale samo hvale.većina ptičara pjeva po kafićima,a niko da iznese ticu na ledinu,pa da se čuje šta ko ima.i sada sam spreman dat plaću za dobra starca.pozdrav

    Nešto nam nema Cane na forumu! Jel sve pod kontrolom? Dal bi mogli započeti s žvatičkim pjevom tj. njegovim osobinama da i mi mlađi steknemo uvid kako je to nekad bilo? Hvala!
    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by ssarava1 sri 25 kol - 23:12

    Toni, kažem ti da možeš svratiti kod Krce kad god hoćeš i poslušati štigliće.Sad ima tri starca i dva ptića cibukana.Ono što pjevaju starci ,a pogotovo onaj star 8 godina, je milina za uši.
    U pravu si što se tiče golubova,ima i njih dosta.
    Krce ima kuću nasuprot ulaza na fakultete,poviše partizanskog. Ispred kuće je nekakav kiosk,piljara.Pitaj Bošu za Krcine štigliće kakvi su.

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 3 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 26 tra - 14:44.