Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+106
Splićanin
Tomislav
stiglic77
Nenad
Jack Sparrow
PetarMakce
Ši-Pemma
mali mate
Vele
ToniST
IvoR
gramofon
toni mostar
DAMIAN
aquila
kostaskopje
Mica Vasic
emirgrdelin
zelandur
Goran Cvetanoski-Coko
Ticar5
Ive Labin
skopski maestro
zmajcom
neznalica
valter
Mozaik
Darko
zako
damir64
dva grdelina
bizar
jigor
angelo
Vrbanja
zijada
toni ilići
euzebio
vrabac
klapa-sinj
riberi
Starac_Mostarac
echeberija
refa95
pavao
BOSKO
Senior
grdelin-omiš
batke
baltic
mirzet
vlado
zoranV
crv
Renato.M
toni69
ERVINO
komiza
pippo
koce
trava
kekic123
evmolp
zoran ptice pjevice
Alen
tefik1
Carduel
zlaja11
MARIN
kreso
ivanu
plafonko
malinois
windbag
krepat ma ne molat
Miljenko
antonio
dragec
Dule
krele
ssarava1
krnjolac
zvrcko sen
PESTI
franeperuzovic
japirko1
sestoperac
bocka
kemo89
Zvrcko
Sina BL
lord189
ikayke
Fago
žalacST
saso78
Merlo
seadriver
steva318
DjordjeVet
Dean
vansal
Lazar
Branimir
xyz
ticar
110 posters

    parenje i uzgoj grdelina

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Carduel pet 9 srp - 1:29

    bizar.zg je napisao/la:
    Moram dodati i jednu sitnicu za kraj a to je rezultati koje spominješ. Istina je da svatko voli da ima kvalitetne ptice ali vjeruj mi da nije bilo ptica nikad ne bi upoznao sve ove ljude i ovim putem ih pozdravljam (oni će se već prepoznati). Šta će mi sve ptice ovog svijeta ako ne mogu s čovjekom sjest i u ugodnom društvu popiti po jednu. Ništa nije vrijedno dobrog druženja, hm... pogotovo ako je dobro žensko. :-)
    ---------------------------Odgovor -------------------
    -SLAŽEM se da ništa nije vrijedno dobrog druženja, zato i jesmo na forumu. Kulturan svijet (čitaj Englezi, prvi počeli ...) su tu situaciju riješili na način da su osnovali klubove, gdje nije svakom dozvoljen ulaz...probrano društvo se dobro druži.
    Htio sam reći, nemoj se obazirat na razne upadice sa strane(najgore ih boli ako ih ignoriraš),put u raj je veoma uzak i ravan(znaš kako je Crvenkapica skrenula...) drži svoj put, na pravom si putu.... pozzz

    Dobro si to rekao, ja bi još dodao da u životu treba znati filtrirati dobro od lošega, bez obzira da li se radi o ljudima, informacijama, itd...
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost pet 9 srp - 11:06

    [quote="zgrgas3"]
    bog!!


    moram napisati par riječi u vezi posjeta ovom ili onom uzgajivaču da bi se vidilo što je što i kako se drže ptice !!!! ja sam tu školu Ptičju osnovnu pa čak i nešto više od osnovne završia prije nekih 25 -30 godina kad nije bilo ni Cd-a, ribljih kostiju i svih današnjih umotvorina !!!!da ne bi ispalo kako sam ja protiv napretka i što boljih uvjeta držanja ptica ni govora ja sam izričito protiv negiranja prirodnog izbora i škole pjesme gardelina ,verduna ,itd. ne mogu da se otmem dojmu da su svi ti proteini ,antibiotici i druge likarije dvosjekli mač ,a to ističem jer mi se nekako čini da nema baš puno starih gardelina na forumu !!!! moram spomenuti gardelina mog prijatelja koji je živija dugih i punih 13 godina .eto toliko i nadam se da se nitko neće naći prozvan zbog ovih par riječi !!!!!
    I za kraj malo pustite ptice da NAS uče slušati !!!!!


    ----------------------------- ODGOVOR
    Poštovani Zgrgas3,
    u principu ignoriram takva pitanja, pogotovo moramo biti pažljivi OBOJICA, jer imamo opomene i moramo poštovati ovaj forum.
    -Što si htio reći, NISAM RAZUMIO?: I za kraj malo pustite ptice da nas uče slušati!
    -Mislim ( ne želim vrijeđati) da je problem u komunikaciji?
    Ja osobno te ništa ne razumijem.... a što je s drugima vidljivo je iz tvojih prijašnjih postova-tema:
    -Ako pogledamo unazad ti si osobno otvorio 6.(ŠEST) novih tema(možda sam koju preskočio),TEME:
    1.Pitanje- crvoliki oblici,
    2.Ishrana-jajčana crvena hrana,
    3.Goldfinch( na engleskom)-most beautiful and best singer,
    4. Jabučni ocat-prskanje ptica,
    5. Malo o smiještaju,
    6. Ptice-kupovina faganela.
    - Vjerovali ili ne ,dobio si(UKUPNO) samo 3.(tri) odgovora( na šest novootvorenih tema).
    Ne želim se prepirati, ne želim nikog vrijeđati, ja osobno samo želim koliko mogu pomoći, ali isto mislim da postoji problem komunikacije negdje.
    pOZZ
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost pet 9 srp - 15:53

    [quote="bizar.zg"]
    zgrgas3 je napisao/la:
    bog!!


    moram napisati par riječi u vezi posjeta ovom ili onom uzgajivaču da bi se vidilo što je što i kako se drže ptice !!!! ja sam tu školu Ptičju osnovnu pa čak i nešto više od osnovne završia prije nekih 25 -30 godina kad nije bilo ni Cd-a, ribljih kostiju i svih današnjih umotvorina !!!!da ne bi ispalo kako sam ja protiv napretka i što boljih uvjeta držanja ptica ni govora ja sam izričito protiv negiranja prirodnog izbora i škole pjesme gardelina ,verduna ,itd. ne mogu da se otmem dojmu da su svi ti proteini ,antibiotici i druge likarije dvosjekli mač ,a to ističem jer mi se nekako čini da nema baš puno starih gardelina na forumu !!!! moram spomenuti gardelina mog prijatelja koji je živija dugih i punih 13 godina .eto toliko i nadam se da se nitko neće naći prozvan zbog ovih par riječi !!!!!
    I za kraj malo pustite ptice da NAS uče slušati !!!!!


    ----------------------------- ODGOVOR
    Poštovani Zgrgas3,
    u principu ignoriram takva pitanja, pogotovo moramo biti pažljivi OBOJICA, jer imamo opomene i moramo poštovati ovaj forum.
    -Što si htio reći, NISAM RAZUMIO?: I za kraj malo pustite ptice da nas uče slušati!
    -Mislim ( ne želim vrijeđati) da je problem u komunikaciji?
    Ja osobno te ništa ne razumijem.... a što je s drugima vidljivo je iz tvojih prijašnjih postova-tema:
    -Ako pogledamo unazad ti si osobno otvorio 6.(ŠEST) novih tema(možda sam koju preskočio),TEME:
    1.Pitanje- crvoliki oblici,
    2.Ishrana-jajčana crvena hrana,
    3.Goldfinch( na engleskom)-most beautiful and best singer,
    4. Jabučni ocat-prskanje ptica,
    5. Malo o smiještaju,
    6. Ptice-kupovina faganela.
    - Vjerovali ili ne ,dobio si(UKUPNO) samo 3.(tri) odgovora( na šest novootvorenih tema).
    Ne želim se prepirati, ne želim nikog vrijeđati, ja osobno samo želim koliko mogu pomoći, ali isto mislim da postoji problem komunikacije negdje.
    pOZZ
    Za bizar.zg_
    Pa nema nikakvih problema u komunikaciji jer na neke postove (većinu neću reći sve ) ja ne tražim odgovore a ponajmanje brojanje opomena i tko je napisao koliko postova !!!!! želim još puno postova i što je važnije još više odgovora !!!!!!

    pozdrav !!!!!

    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by vlado pet 9 srp - 16:48

    [quote="zgrgas3"]
    bog!!


    moram napisati par riječi u vezi posjeta ovom ili onom uzgajivaču da bi se vidilo što je što i kako se drže ptice !!!! ja sam tu školu Ptičju osnovnu pa čak i nešto više od osnovne završia prije nekih 25 -30 godina kad nije bilo ni Cd-a, ribljih kostiju i svih današnjih umotvorina !!!!da ne bi ispalo kako sam ja protiv napretka i što boljih uvjeta držanja ptica ni govora ja sam izričito protiv negiranja prirodnog izbora i škole pjesme gardelina ,verduna ,itd. ne mogu da se otmem dojmu da su svi ti proteini ,antibiotici i druge likarije dvosjekli mač ,a to ističem jer mi se nekako čini da nema baš puno starih gardelina na forumu !!!! moram spomenuti gardelina mog prijatelja koji je živija dugih i punih 13 godina .eto toliko i nadam se da se nitko neće naći prozvan zbog ovih par riječi !!!!!
    I za kraj malo pustite ptice da NAS uče slušati !!!!!

    pozdrav

    Nešto si mi mlad bija u to vrime??????????
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Miljenko sub 10 srp - 3:17

    [quote="vlado"]
    zgrgas3 je napisao/la:
    bog!!


    moram napisati par riječi u vezi posjeta ovom ili onom uzgajivaču da bi se vidilo što je što i kako se drže ptice !!!! ja sam tu školu Ptičju osnovnu pa čak i nešto više od osnovne završia prije nekih 25 -30 godina kad nije bilo ni Cd-a, ribljih kostiju i svih današnjih umotvorina !!!!da ne bi ispalo kako sam ja protiv napretka i što boljih uvjeta držanja ptica ni govora ja sam izričito protiv negiranja prirodnog izbora i škole pjesme gardelina ,verduna ,itd. ne mogu da se otmem dojmu da su svi ti proteini ,antibiotici i druge likarije dvosjekli mač ,a to ističem jer mi se nekako čini da nema baš puno starih gardelina na forumu !!!! moram spomenuti gardelina mog prijatelja koji je živija dugih i punih 13 godina .eto toliko i nadam se da se nitko neće naći prozvan zbog ovih par riječi !!!!!
    I za kraj malo pustite ptice da NAS uče slušati !!!!!

    pozdrav

    Nešto si mi mlad bija u to vrime??????????

    Nije, ovaj na forumu je reinkarnacija!
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Dule sub 10 srp - 19:22

    Juče sam mladog majora ubacio u volijeru kod starih gardelina koji su umitarenju(dvije ženke i jedan mužjak).Danas ima navršenih trideset ipet dana i primijetio sam danas poslijepodne da pjeva što je znak da se dobro snašao, da je zdrav i u dobroj formi itakođe da je mužjak.Razmišljam dali da sutra počnem sa tretmanom ESB-a ili za jedno pet dana.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 pon 12 srp - 22:11

    ajmo ajmo inžinjeri da vas vidimo kako da priživu dva gardelina mlada u pola repa..ovi jedan moj ih uvatija rukon na ćibulu i donija ih meni u 9 sati navečer tako da ih nisan moga pustit sta da radin s njima dava san in jist na špricu i jili su i to dobro bogami pomoću finte san ih zajeba..koju ranu da in stavljan u špricu kako i koliko puta dnevno in se daje da jedu di da ih držin mogu li bit vanka ili negdi u zatvoreno pod svićon...??????????
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost uto 13 srp - 0:35

    [quote="lord189"]ajmo ajmo inžinjeri da vas vidimo kako da priživu dva gardelina mlada u pola repa..ovi jedan moj ih uvatija rukon na ćibulu i donija ih meni u 9 sati navečer tako da ih nisan moga pustit sta da radin s njima dava san in jist na špricu i jili su i to dobro bogami pomoću finte san ih zajeba..koju ranu da in stavljan u špricu kako i koliko puta dnevno in se daje da jedu di da ih držin mogu li bit vanka ili negdi u zatvoreno pod svićon...
    ...........................................................Odgovor,.....................................
    -Možeš im davat ( sad ne znam što ti imaš u kući), skoro što hoćeš.Dobili su imunitet od majke, najbolje jaje skuhano, možeš ( zadnje vrijeme experimentiram) grašak-kuhati 2o-ak minuta, suha jajčana samljevena s vodom..... sve što prolazi kroz špricu( a da ima vlagu), moj savijet odvoji mlade u(drži jednu pored druge) posebne rećamovke-kaveze.Postoji mogućnost kad ih hraniš da krilima jedan drugog ozlijede- žestoki su kad je hrana u pitanju.Poslije postepeno dodaješ suhlju hranu, .......prokljalo sijeme. Ne trebaš držati u kući, imaju perje.Svako 2-3 sata, možeš i dulji period, vidit ćeš sam kako te zovu....
    -Nisam te razumio, ako se želiš riješiti ptica, javit ću ti tel, čovjek dođe po njih i njemu si napravio uslugu?Ti vidi, ako se ne želiš zezati, može se riješiti..... odmah sutra.
    -Dobro si je sijetio s fintom, da ih nahraniš, to je stara "caka", bravo.
    - Ne razumijem, htio si ih pustiti? Gdje im je majka? Ako nije blizu, krepat će ti ???
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost uto 13 srp - 0:55

    -Zaboravo sam ti reći da mladi grdelin s 13.dana već može stati na rubu gnijezda, (po tvom opisu) ptica je stara 17.dana (cca, dva-tri dana možda više).Možda je sam proletio-počeo letiti, a možda ga je nešto prepalo iz gnijezda??
    A kad ručno hraniš, osamostaljivanje završava s 35.dana.
    Sad izračunaj (ovo ti je sve cca-kad je normalna situacija), dok je tako mlada, možeš staviti neku drugu pticu, u zajednički veći kavez, da mlade nauči jesti.
    -Nema ti nikakve frke-panike, može izdržati i pola dana da ne jede, zavisi kad ga je mater zadnji mut nahranila, jeli im bila puna guša??
    - Ponavljam, čovjek uči grdeline u Splitu na (kljun) staru baštardu, mislim da bi mladi njemu(skroz) odgovarali, a onaj tko uči na cd- njemu(odvaja s 7.dana) NE, već su kontaminirani-zaraženi s pjesmom( strilama......) od očaka.
    -Nadam se da sam pomogao.Pozzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Šta mi bi, ne znam ni sam!?

    Postaj by Carduel uto 13 srp - 1:23

    Blesavost godine! Ne mogu a da ovo ne napišem! Kao što i sami vidite ovu konstrukciju, nezgodna je za rukovanje i kontrolu mladih (ptice se uzmemiruju previše) odlučio sam samoinicijativno (nekad je dobro sebe ne poslušati Very Happy ali ovaj put fortuna je na mojoj strani) i prebacio sam mlade u kanarinsko gnijezdo kao na slici prve kovade.

    2. kovada

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Mladi_stiglici_2

    1. kovada

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 P6070316

    Što je još zanimljivije gnijezdo sam premjestio na drugu stranu volijere i zamaskirao. Ženka je nekoliko puta dolazila na staro mjesto i tražila mlade ali pošto je vidjela da ih nema počela je letjeti po volijeri i našla ih je. Nakon pregleda gnijezda na njihovo traženje počela ih je hraniti. Sada normalno (nakon uzimanja hrane) ide odmah na tu novu poziciju i hrani mlade. Mladi su stari 8 dana.

    NAPOMENA: Ne pokušavajte ovo kod kuće! Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost uto 13 srp - 9:47

    Carduel je napisao/la:Blesavost godine! Ne mogu a da ovo ne napišem! Kao što i sami vidite ovu konstrukciju, nezgodna je za rukovanje i kontrolu mladih (ptice se uzmemiruju previše) odlučio sam samoinicijativno (nekad je dobro sebe ne poslušati
    Što je još zanimljivije gnijezdo sam premjestio na drugu stranu volijere i zamaskirao. Ženka je nekoliko puta dolazila na staro mjesto i tražila mlade ali pošto je vidjela da ih nema počela je letjeti po volijeri i našla ih je. Nakon pregleda gnijezda na njihovo traženje počela ih je hraniti. Sada normalno (nakon uzimanja hrane) ide odmah na tu novu poziciju i hrani mlade. Mladi su stari 8 dana.

    NAPOMENA: Ne pokušavajte ovo kod kuće! Very Happy
    --------------------------- ODGOVOR,
    -Neka ti je sa srećom, mislim da je granica baš ta oko 8.dana minimum( kod grdelina), kad mlade ptice počinju glasnije zvati majku, majčinski nagon sve nadjača.
    - Bilo je slučajeva , da su uzeli mlade u prirodi udaljenosti i do 1.kilometar, majka pratila ( putovanje-prebacivanje je trajalo oko pet sati, znači ne odjednom) gnijezdo s mladima. To ovome nije bilo dosta( išao je vidjeti gdje je granica) pa je mlade s balkona stavio u dnevno boravak, sve je prepreke majka riješila i nastavila hranti mlade, u dnevnom boravku......
    -Carduel, priča ti je poučna,volio bih da forumaši napišu još neku interesantnu priču, vezano za temu.Pozzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Carduel uto 13 srp - 9:53

    bizar.zg je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:Blesavost godine! Ne mogu a da ovo ne napišem! Kao što i sami vidite ovu konstrukciju, nezgodna je za rukovanje i kontrolu mladih (ptice se uzmemiruju previše) odlučio sam samoinicijativno (nekad je dobro sebe ne poslušati
    Što je još zanimljivije gnijezdo sam premjestio na drugu stranu volijere i zamaskirao. Ženka je nekoliko puta dolazila na staro mjesto i tražila mlade ali pošto je vidjela da ih nema počela je letjeti po volijeri i našla ih je. Nakon pregleda gnijezda na njihovo traženje počela ih je hraniti. Sada normalno (nakon uzimanja hrane) ide odmah na tu novu poziciju i hrani mlade. Mladi su stari 8 dana.

    NAPOMENA: Ne pokušavajte ovo kod kuće! Very Happy
    --------------------------- ODGOVOR,
    -Neka ti je sa srećom, mislim da je granica baš ta oko 8.dana minimum( kod grdelina), kad mlade ptice počinju glasnije zvati majku, majčinski nagon sve nadjača.
    - Bilo je slučajeva , da su uzeli mlade u prirodi udaljenosti i do 1.kilometar, majka pratila ( putovanje-prebacivanje je trajalo oko pet sati, znači ne odjednom) gnijezdo s mladima. To ovome nije bilo dosta( išao je vidjeti gdje je granica) pa je mlade s balkona stavio u dnevno boravak, sve je prepreke majka riješila i nastavila hranti mlade, u dnevnom boravku......
    -Carduel, priča ti je poučna,volio bih da forumaši napišu još neku interesantnu priču, vezano za temu.Pozzz

    Hvala Bizar.zg.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 uto 13 srp - 11:55

    [quote="bizar.zg"]
    lord189 je napisao/la:ajmo ajmo inžinjeri da vas vidimo kako da priživu dva gardelina mlada u pola repa..ovi jedan moj ih uvatija rukon na ćibulu i donija ih meni u 9 sati navečer tako da ih nisan moga pustit sta da radin s njima dava san in jist na špricu i jili su i to dobro bogami pomoću finte san ih zajeba..koju ranu da in stavljan u špricu kako i koliko puta dnevno in se daje da jedu di da ih držin mogu li bit vanka ili negdi u zatvoreno pod svićon...
    ...........................................................Odgovor,.....................................
    -Možeš im davat ( sad ne znam što ti imaš u kući), skoro što hoćeš.Dobili su imunitet od majke, najbolje jaje skuhano, možeš ( zadnje vrijeme experimentiram) grašak-kuhati 2o-ak minuta, suha jajčana samljevena s vodom..... sve što prolazi kroz špricu( a da ima vlagu), moj savijet odvoji mlade u(drži jednu pored druge) posebne rećamovke-kaveze.Postoji mogućnost kad ih hraniš da krilima jedan drugog ozlijede- žestoki su kad je hrana u pitanju.Poslije postepeno dodaješ suhlju hranu, .......prokljalo sijeme. Ne trebaš držati u kući, imaju perje.Svako 2-3 sata, možeš i dulji period, vidit ćeš sam kako te zovu....
    -Nisam te razumio, ako se želiš riješiti ptica, javit ću ti tel, čovjek dođe po njih i njemu si napravio uslugu?Ti vidi, ako se ne želiš zezati, može se riješiti..... odmah sutra.
    -Dobro si je sijetio s fintom, da ih nahraniš, to je stara "caka", bravo.
    - Ne razumijem, htio si ih pustiti? Gdje im je majka? Ako nije blizu, krepat će ti ???

    tija san ih pustat al već je bija mrak....a sta ja znan sta je ovaj radija s njima kad ih je uvatija kaže da ih je uvatija u 3 ure jučer popodne tako da su mislili krepat već bi krepali...a malo ću se bakćat oko njih pa ćemo vidit
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by xyz uto 13 srp - 12:05

    Ja sam u davno vrime izvuka žutokljunca grdelina, tako da sam samljeo repicu u prah, doslovno prašinu. Uzeo bi između 2 prsta i gurkao mu u kljun, nakon 3-4 puta šta bi jeo, kapnio bi mu sa strane kljuna kapljicu vode.. nakon toga, za sat vrimena je već sam jeo i pio.

    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by koce uto 13 srp - 15:35

    Pozdrav draženxp,nije te bilo zadnje vrime,drago mi te čut,nego moj prijatelj je isto tako odgojio mlade grdeline na biži (prokuvane i zgnječene),uz malo suncokreta,bez jaja i ičeg drugog,za ne povirovat.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by xyz uto 13 srp - 15:46

    Pozdrav Koce, svaki dan sam tu ali manje pišem.. to je bila '89 godina, kad sam vidija tog mladca reka sam ovog moram odgojit po svaku cijenu. Bez kuvanja jaja, bez ičeg drugog, na mljevenoj repici u mlincu za kavu on je krenija. Nakon nekoliko dana dava sam mu mljeveno i ostalo sjeme, pa krupnije, nagnječeno, dok nije naučija jest cjelo. Održa se i bija vrlo dobar i žestok tić.



    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 sri 14 srp - 10:33

    ma dražene ovi su isto žutokljunci imaju manje od pola repa a evo već dva dana jidu dobro no malo mi kaputaju neznan sta in fali
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac sri 14 srp - 13:19

    možda mama i tata... Very Happy
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 sri 14 srp - 14:51

    a pusta san ih neće da se maknu od kuće samo laprljaju oko mojih tića tako kad in dan jist samo ih pusten a oni okolo kuće skakuću i ostavin jednog tića vanka kad vidin da su svi na ćibi i da cikaju samo izađen vanka napunin špricu i svakoga napunin spizon
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac sri 14 srp - 16:53

    a ima li mica maca oko kuće? Very Happy
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 sri 14 srp - 19:06

    nemaj ti straja odred za odstrijel je napravija svoje Smile)
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac čet 15 srp - 9:29

    jesu živi?
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 čet 15 srp - 11:33

    dašta su
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Nastavak...

    Postaj by Carduel ned 25 srp - 14:38

    Nastavak uzgojne sezone:

    Slika 1: Čuvanje jaja

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Carduel-lezenje-1

    Slika 2: Četvrto jaje i umjetno jaje.

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Carduel-lezenje-2

    Slika 3: Krupni kadar. Razlika se gotovo i ne primjeti. Laughing

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Carduel-lezenje-3

    Slika 4: Vraćena sva 4 jaja u gnijezdo

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Carduel-lezenje-4

    Slika 5: Krupni kadar.

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Carduel-lezenje-5


    Zadnja promjena: Carduel; pet 6 kol - 17:32; ukupno mijenjano 2 put/a.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by crv ned 25 srp - 23:18


    Carduel , čestititam , izvrsno si obojao jaje albino Vidimo se za uskrs Wink

    Sponsored content


    parenje i uzgoj grdelina - Page 27 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 22:35.