Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+106
Splićanin
Tomislav
stiglic77
Nenad
Jack Sparrow
PetarMakce
Ši-Pemma
mali mate
Vele
ToniST
IvoR
gramofon
toni mostar
DAMIAN
aquila
kostaskopje
Mica Vasic
emirgrdelin
zelandur
Goran Cvetanoski-Coko
Ticar5
Ive Labin
skopski maestro
zmajcom
neznalica
valter
Mozaik
Darko
zako
damir64
dva grdelina
bizar
jigor
angelo
Vrbanja
zijada
toni ilići
euzebio
vrabac
klapa-sinj
riberi
Starac_Mostarac
echeberija
refa95
pavao
BOSKO
Senior
grdelin-omiš
batke
baltic
mirzet
vlado
zoranV
crv
Renato.M
toni69
ERVINO
komiza
pippo
koce
trava
kekic123
evmolp
zoran ptice pjevice
Alen
tefik1
Carduel
zlaja11
MARIN
kreso
ivanu
plafonko
malinois
windbag
krepat ma ne molat
Miljenko
antonio
dragec
Dule
krele
ssarava1
krnjolac
zvrcko sen
PESTI
franeperuzovic
japirko1
sestoperac
bocka
kemo89
Zvrcko
Sina BL
lord189
ikayke
Fago
žalacST
saso78
Merlo
seadriver
steva318
DjordjeVet
Dean
vansal
Lazar
Branimir
xyz
ticar
110 posters

    parenje i uzgoj grdelina

    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost ned 1 kol - 11:01

    Nakon mjesec dana odmora kad pregledam forum i vidim vecinu tekstova pitam se zasto niko neiznese neki rezultat uspjeha,ili se ceka sta ce ostati do oktobra ... tamo na temi o skolovanju su redovno megaherci,cincilatori,karburatori,inkubatori,frizideri itd... imali nekog rezultata od svega toga da sam propustio ? Pa da ja onda ubacim ove sto nisu talentovani za pjevanje u neki frizider i da ugradim neki karburator mozda im to promjeni predispozicije ... Cool
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by bocka ned 1 kol - 12:48

    EUMOx,
    Sezona reprodukcije još traje a došo je i period mitarenja, strpise ja mislim da več u septembru znače se konačni rezultati.
    Vreme odmora utiče i na poseti foruma, zato strplenja malo.

    Pozdrav Bocka
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost ned 1 kol - 13:50

    bocka je napisao/la:EUMOx,
    Sezona reprodukcije još traje a došo je i period mitarenja, strpise ja mislim da več u septembru znače se konačni rezultati.
    Vreme odmora utiče i na poseti foruma, zato strplenja malo.

    Pozdrav Bocka

    Bocka,neka bude kako ti kazes,mada 8 mjesec vise nije kljucan jer duzina dana opada i tici se oblace,sta se napravi u 5. 6. i djelu 7dmog mjeseca to je to, kad je rjec o carduelisima. Nisam ja govorio samo o uzgoju,nego sam pitao da se slucajno nije kod nekog pojavio neki pjevac a da sam to propustio tokom odmora... Ja inace odrzim kakvo-takvo obecanje i sto se tice uzgoja i pjesme,samo ove godine ocekujem jos bolje pjevace iako nespadaju u podvrstu pjevaca i teze im je odpjevati ono sta se ocekuje,ali opet ide.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Carduel pet 6 kol - 16:17

    nastavak...

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Carduel-lezenje-5

    Evo da se opet pribilježim! Jutros su izašla "opet" 4 mlada. Statistika kaže od ukupno 14 jaja 12 izleženih mladih, 2 neoplođena.
    avatar
    mirzet


    Broj postova : 2
    Location : hollandija
    Registration date : 01.08.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty stiglic

    Postaj by mirzet ned 8 kol - 12:53

    zelim da pozdravim sve vas dugo pratim sve o stiglicima na vasem forumu i pravo je zadovoljstvo biti sa vama zelio bih da vas pitam imam stiglica za kojeg sam mislio daje muzjak maska mu prelazi iza oka kao i kod drugih koje imam ali sam juce vidio dasu mu mjesta na pocetku krila braon a ne crna kao kod drugih znacili to da maska neznaci uvijek daje muzjak puno pozdrava svima
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost ned 8 kol - 18:43

    mirzet je napisao/la:zelim da pozdravim sve vas dugo pratim sve o stiglicima na vasem forumu i pravo je zadovoljstvo biti sa vama zelio bih da vas pitam imam stiglica za kojeg sam mislio daje muzjak maska mu prelazi iza oka kao i kod drugih koje imam ali sam juce vidio dasu mu mjesta na pocetku krila braon a ne crna kao kod drugih znacili to da maska neznaci uvijek daje muzjak puno pozdrava svima

    nema veze sto ima malo braon na krilima, opet moze biti muzjak, uslikaj pa stavi sliku glave ako nisi siguran.

    @Carduel, cestitam, kasno je leglo ali bolje nego nikakvo, malo samo pazi jer ce se to leglo oblaciti u sred zime i moze im kasniti ostrus u proljece. Moje stanje je ostalo na 17 prezivjelih, isabel,ahat,normale,eumo,satinet,nosioci, od ovoga dosta ide a najbolji ostaju a i neki proslogodisnji bice zamjenjeni jos boljim,a neke mjenjam 1 za 1 , za pastelnu i witkop mutaciju.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Carduel uto 10 kol - 23:28

    Carduel je napisao/la:nastavak...

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Carduel-lezenje-5

    Evo da se opet pribilježim! Jutros su izašla "opet" 4 mlada. Statistika kaže od ukupno 14 jaja 12 izleženih mladih, 2 neoplođena.

    Hvala EUMOx, evo usput da stavim i jedan mali video. Nek su oni meni živi i zdravi kad god se obukli. Very Happy Ta ne treba mi žuriti jer dok ovi donesu standard ima da se izleže tko zna koliko generacija. Laughing

    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost sri 11 kol - 8:33

    Prije ce oni u Briselu donjeti bezvizni rezim za BiH Cool
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by baltic sri 11 kol - 15:29

    EUMOx je napisao/la:Prije ce oni u Briselu donjeti bezvizni rezim za BiH Cool


    Mora se popis stanovnistva prvo uradit .Izgleda da ce na granici brojat koliko ljudi izadje pa ce tako popisat stanovnistvo Sad
    batke
    batke


    Broj postova : 45
    Age : 63
    Location : Makarska
    Registration date : 26.09.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by batke čet 30 ruj - 20:18

    Kako s pticom preko granice
    grdelin-omiš
    grdelin-omiš


    Broj postova : 40
    Age : 39
    Location : omiš
    Registration date : 04.10.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by grdelin-omiš čet 30 ruj - 20:25

    batke je napisao/la:Kako s pticom preko granice

    šverceru stari ma šta tebe zanima??? Suspect uf uf
    batke
    batke


    Broj postova : 45
    Age : 63
    Location : Makarska
    Registration date : 26.09.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by batke sub 2 lis - 20:16

    ptice naravno
    avatar
    Senior


    Broj postova : 20
    Age : 70
    Location : Split
    Registration date : 23.04.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Senior ned 10 lis - 12:13

    Lijepi pozdrav svima,
    Evo se javljam nakon više od godine dana. U međuvremenu sam pregledavao ovaj forum i učio o uzgoju. Svima zahvaljujem na izvrsnim savjetima i iznesenim iskustvima. Sada i ja imam nešto za reći. Nažalost nije sve uspjelo onako kako sam planirao. Već odavno sam napisao da namjeravam krenuti s uzgojem našeg domaćeg dalmatinskog grdelina. Kako več treću godinu imam dva (po mom ukusu za pjesmu, koju neki zovu ST standardom pjesme)više nego dobra grdelina, prošle godine sam "nabavio" i jednu mladu ženku grdelina sa pravog mjesta u dalmatinskom zaleđu. Ovo ljeto pokušao sam je pariti (veliki kavez s pregradom) s jednim od moja dva grdelina. I to s onim koji ima čistu batudu, ali (kada je u punoj formi) i kraću, ali još uvijek zadovoljavajuću, ziju. Kako nisam imao ni crva brašnara ni lisnih ušiju raskopavao sam mravinjake i uz ostalu propisanu hranu davao im mravlja jaja. Sve su uredno uzimali. Na moje iznenađenje ženka je snijela četiri jaja. Izlegla su se četiri mlada. Ženka je uredno sjedila na njima. To me je zavaralo. Nakon tri dana su uginula sva četiri. Nije ih hranila. Molim za savjete.
    Također molim, ako netko zna, gdje i kako nabaviti hranu životinjskog podrijetla koju uzimaju grdelini.
    Za kraj jedna zanimljivost. Grdelin koji je pario, nakon mitarenja je počeo s pravom zijom. Tako je pala u vodu stara predrasuda: Ako se pari, onda ne pjeva ili pokvari pjesmu. Upravo obratno!
    Senior
    Crying or Very sad Very Happy
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by seadriver ned 10 lis - 13:42

    NEMA PRAVILA! Da je to tako jednostavno ne bi se ni razmisljalo o krivolovu, odlipljivalo bi ih se sa visca. Kao prvo grdelin nije jos domestificiran, svaka zenka je individua za sebe. Recimo kanarinac kakvog mi poznajemo zna samo za kavez stotinama godina unazad i tu gnijezdjenje ide lako. Za pjev vrijede jedna pravila a za parenje sasvim druga. Ako zelis sa malo vecim postotkom biti siguran u uspjesno podizanje mladih onda treba uloziti nesto novaca i nabaviti najmanje 2 uzgojene zenke. Kod parenja pjev i muski grdelin ne igraju presudnu ulogu jer ce gotovo svaki parit bitan je odabir zenke. Nista cudno za uginuce mladih. To sta si je nabavio sa "pravog mjesta" odma u startu ti daje manje sanse za uspjeh od uzgojenog primjerka iako i tu nailazimo na probleme narocito ako se radi o mladoj ptici. Negativne stvari koje se mogu ocekivat bez obzira o kojoj se zenki radilo su: izbjegavanje parenja u kavezu bez obzira na usiljenost; ne nosenje jaja u gnijezdo, nego na podnicu sa preckice; ne lezanje na jajima; razbijanje jaja nakon svega par dana lezanja; ako se mladi izlegu ostavljanje mladih i odlazak sa gnijezda; ostavljanje mladih sa 10-tak dana zivota. Sve su to problemi na koje treba biti spreman. Ako sve to i prodje onda treba uspjesno izvesti mlade do kraja mitarenja. Zato mnogi koriste kanarinke kao dadilje, vade jaja grdelinki i podmecu pod dadilju. Tim se smanjuje imunitet ptice, ali ponekad je to jedini nacin da se postigne nekakav rezultat. Pozdrav i puno srece!

    avatar
    Senior


    Broj postova : 20
    Age : 70
    Location : Split
    Registration date : 23.04.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Senior ned 10 lis - 15:21

    Hvala na komentaru Seadriver
    Slažem se da nema pravila. Moj cilj u uzgoju i jest u cjelosti "krivolov" zamijeniti uzgojem. Ali uzgojem dalmatinske podvrste grdelina tzv. šporkulja (balcanica), s nadom da ćemo to zajednički u budućnosti pretvoriti u dalmatinskog gardelina s bitnim elementima ST staldarda pjeva. Stoga od nečega moram početi. Nije u pitanju novac, nego mi ništa ne znači nabavka 2 ženke iz uzgoja. Kakve ženke? Ako naravno isključim majore itd. onda mi ne ostaje ništa prihvatljivo. Naime, uzgoj dalmatinske podvrste je u povojima. Ako je nekome i uspjelo i taj je morao početi od nečeg neuzgojenog. Savjet takvih mi treba. Ja i ne mislim da je to lako, dapače mislim da je cilj izuzetno zahtjevan. Ali ako je uspjelo s majorima itd. zašto ne bi i u ovom slučaju? Pokušavat ću i nadalje. Ostaje pitanje: Kako nabaviti hranu životinjskog podrijetla proizvedenu "industrijski" poput npr. dehidrirane jajčane smjese?
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by seadriver ned 10 lis - 17:28

    Kako mislis nista mi ne znaci zenka iz uzgoja? Ne ponasa se isto ptica izlezena u kavezu ili ptica iz prirode, pogotovo ako je to druga ili treca generacija lezena u kavezu. Ima u Splitu par ljudi sta uspjesno uzgajaju grdeline (ne majore) i kod njih se moze nabaviti zenka. Ja sam imao lani ali ove godine nisam se mogao posvetiti uzgoju tako da nemam. Proizvodjac hrane CE-DE ima gotovu jajcanu hranu za grdeline na bazi zivotinjskog podrijetla (suseni crvi, mravi), a ima i pakovanje samo susenih crviju. Isprobano, ptice rado jedu, othranjivanje mladih bez problema.
    BOSKO
    BOSKO


    Broj postova : 165
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 02.09.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by BOSKO ned 10 lis - 19:36

    Sea,sve stoji što pišeš,međutim,koliko ptica odgojenih na CE-DE gotovoj jajčanoj će preživjeti do mitarenja ili dočekati slijedeću uzgojnu sezonu.
    Sve sam provao,i iz iskustva znam da bez lisnih uši,pinkies crva,kostriša,biži,uz obilje svih mogučih divljih trava,i nema baš nekog uspjeha.Obično sve to dobro krene,a onda slijedi razočaranje.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by seadriver ned 10 lis - 20:14

    Ja sam normalno podigao 4 grdelina iz jednog legla samo na toj hrani mjesajuci je sa jabukom. Evo im sad druga godina svi su zivi i zdravi
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by pavao ned 10 lis - 22:00

    seadriver je napisao/la:Ja sam normalno podigao 4 grdelina iz jednog legla samo na toj hrani mjesajuci je sa jabukom. Evo im sad druga godina svi su zivi i zdravi
    to je dobra hrana i ja je davam svojim grdelinima,al sto kaze LEO bez raznovrsnih biljnih i prirodnih trava i zelenila i lisnih usi,uveliko smanjivas sebi uspjeh
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by koce ned 10 lis - 22:47

    Senior je napisao/la:Lijepi pozdrav svima,
    Evo se javljam nakon više od godine dana. U međuvremenu sam pregledavao ovaj forum i učio o uzgoju. Svima zahvaljujem na izvrsnim savjetima i iznesenim iskustvima. Sada i ja imam nešto za reći. Nažalost nije sve uspjelo onako kako sam planirao. Već odavno sam napisao da namjeravam krenuti s uzgojem našeg domaćeg dalmatinskog grdelina. Kako več treću godinu imam dva (po mom ukusu za pjesmu, koju neki zovu ST standardom pjesme)više nego dobra grdelina, prošle godine sam "nabavio" i jednu mladu ženku grdelina sa pravog mjesta u dalmatinskom zaleđu. Ovo ljeto pokušao sam je pariti (veliki kavez s pregradom) s jednim od moja dva grdelina. I to s onim koji ima čistu batudu, ali (kada je u punoj formi) i kraću, ali još uvijek zadovoljavajuću, ziju. Kako nisam imao ni crva brašnara ni lisnih ušiju raskopavao sam mravinjake i uz ostalu propisanu hranu davao im mravlja jaja. Sve su uredno uzimali. Na moje iznenađenje ženka je snijela četiri jaja. Izlegla su se četiri mlada. Ženka je uredno sjedila na njima. To me je zavaralo. Nakon tri dana su uginula sva četiri. Nije ih hranila. Molim za savjete.
    Također molim, ako netko zna, gdje i kako nabaviti hranu životinjskog podrijetla koju uzimaju grdelini.
    Za kraj jedna zanimljivost. Grdelin koji je pario, nakon mitarenja je počeo s pravom zijom. Tako je pala u vodu stara predrasuda: Ako se pari, onda ne pjeva ili pokvari pjesmu. Upravo obratno!
    Senior
    Crying or Very sad Very Happy

    Što se tice pjeva grdelina u svezi parenja nema pravila.Neki su poboljšali zijade,a neki pokvarili.Ovisi o grdelinu,kod tvog slučaja najvjerovatnije je grdelin nakon parenja,špiritavanja i ludila,nakon mode,hladan i smiren izvodio puno bolju zijadu.Tvoj je takav,a neki su skroz obrnuti.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by seadriver ned 10 lis - 23:07

    jos sam zaboravio napomenuti za rubriku vjerovali ili ne jedna mi je kanarinka othranila grdelinusu na samoj jabuci jer nije htjela ni okusiti jajcanu. ta je grdelinusa jos uvijek kod mene, ove godine je nosila jaja
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Miljenko pon 11 lis - 1:01

    Senior je napisao/la:Hvala na komentaru Seadriver
    Slažem se da nema pravila. Moj cilj u uzgoju i jest u cjelosti "krivolov" zamijeniti uzgojem. Ali uzgojem dalmatinske podvrste grdelina tzv. šporkulja (balcanica), s nadom da ćemo to zajednički u budućnosti pretvoriti u dalmatinskog gardelina s bitnim elementima ST staldarda pjeva. Stoga od nečega moram početi. Nije u pitanju novac, nego mi ništa ne znači nabavka 2 ženke iz uzgoja. Kakve ženke? Ako naravno isključim majore itd. onda mi ne ostaje ništa prihvatljivo. Naime, uzgoj dalmatinske podvrste je u povojima. Ako je nekome i uspjelo i taj je morao početi od nečeg neuzgojenog. Savjet takvih mi treba. Ja i ne mislim da je to lako, dapače mislim da je cilj izuzetno zahtjevan. Ali ako je uspjelo s majorima itd. zašto ne bi i u ovom slučaju? Pokušavat ću i nadalje. Ostaje pitanje: Kako nabaviti hranu životinjskog podrijetla proizvedenu "industrijski" poput npr. dehidrirane jajčane smjese?

    Poštovanje Seniore,

    i VELIKI POZDRAV!

    Nisi ništa loše napravio, sve po najboljim propisima. Ženka je TVRDO ležala (mužjak ju je previše dobro hranio) i zanemarila je mlade. Mladoj i neiskusnoj ženki (bilo divlja ili iz uzgoja, svejedno) to se dešava. Ja sam ove godine izgubio tri legla grdelina (mužjak Britanika, ženka Parva), buš zbog tog razloga. Bio sam tvrdoglav i nisam želio podmetati pod kanarinku (ili ženku baštardu, jednom sam podmetnuo mlade pod Mex. jurčicu, nije radilo) pa sam sve mlade izgubio, prije ili kasnije.
    VRLO JE VAŽNO od kuda je ženka. Ona bira-selektira mužjaka (bazirano na memoriranoj pjesmi koja je pohranjena u njenoj memoriji), ona odredjuje genetiku kod mladih, ona ce usutkati ili dozvoliti mužjaku da pjeva dok sjedi na jajima-hrani mlade, ona ce....

    ŽIVI proteini jesu važni , ali ne i presudni. Ženku i mužjaka treba priviknuti na jajčanu prije nego sto parenje započne, i oni ce ovu hranu obilato koristiti u prehrani mladih. Konoplja i Niger su isto tako važni, jer sadrže amino kiseline koje su presudne u proizvodnji antitjela. Mladi Grdelin, u odnosu na druge ptice, treba znatno više ovih antitjela, da bi razvio prirodni imunosistem-imunitet.

    Želim ti puno sreće u uzgoju.

    PS: Baš mi je jako žao da neću ove godine na Vis, a tako sam se radovao susretu s mnogim forumašima.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Uzgojna 2011

    Postaj by Carduel pet 29 tra - 16:25

    Pozdrav svima, evo krenulo i u Ljubuškom! Very Happy

    Samo da se pribilježim! Very Happy

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Uzgojna2011
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 pet 29 tra - 18:35

    ne slikajite jaja ,ima jaja u dućanu mlade oćemo vidit lako ćemo za jaja neka mogu bit i prazn "a neko će ih i ispraznit pošteno ako naleti na dobru putu" ..!!

    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by plafonko pet 29 tra - 18:45

    kod mene se desava cudna stvar sa jednim parom. prvo su savili gnjezdo, zatim je sve izbacila vani i nakon toga snjela 4 jajeta u prazno gnjezdo i danas je opet pocela cupkat i pomalo stavljat u gnjezdo.jos uvjek ne lezi na jajima vec samo stoji na gnjezdu i cupka nesto unura. Sta da radim ako i sutra ne legne, da sacekam jos koji dan ili da stavim jaja pod kanarinku ?

    Sponsored content


    parenje i uzgoj grdelina - Page 28 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 7:18.