Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+106
Splićanin
Tomislav
stiglic77
Nenad
Jack Sparrow
PetarMakce
Ši-Pemma
mali mate
Vele
ToniST
IvoR
gramofon
toni mostar
DAMIAN
aquila
kostaskopje
Mica Vasic
emirgrdelin
zelandur
Goran Cvetanoski-Coko
Ticar5
Ive Labin
skopski maestro
zmajcom
neznalica
valter
Mozaik
Darko
zako
damir64
dva grdelina
bizar
jigor
angelo
Vrbanja
zijada
toni ilići
euzebio
vrabac
klapa-sinj
riberi
Starac_Mostarac
echeberija
refa95
pavao
BOSKO
Senior
grdelin-omiš
batke
baltic
mirzet
vlado
zoranV
crv
Renato.M
toni69
ERVINO
komiza
pippo
koce
trava
kekic123
evmolp
zoran ptice pjevice
Alen
tefik1
Carduel
zlaja11
MARIN
kreso
ivanu
plafonko
malinois
windbag
krepat ma ne molat
Miljenko
antonio
dragec
Dule
krele
ssarava1
krnjolac
zvrcko sen
PESTI
franeperuzovic
japirko1
sestoperac
bocka
kemo89
Zvrcko
Sina BL
lord189
ikayke
Fago
žalacST
saso78
Merlo
seadriver
steva318
DjordjeVet
Dean
vansal
Lazar
Branimir
xyz
ticar
110 posters

    parenje i uzgoj grdelina

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by crv čet 23 lip - 13:58

    Dule je napisao/la:Danas nakon trinaest dana ležanja na podu boksa našao sam par ljuski od jaja,mužjak se raspjevao pored gnijezda,a ženka u gnijezdu non stop cipka,traži od mužjaka da je hrani.Sačekat ću do popodne,pa ću pogledati koliko i čega ima od mutacija.Inače ženka je ahatne mutacije a mužjak(perlato)bi trebao biti nosioc lutina kao i njegov otac.


    Question

    Jeli bilo berićeta ? bounce Jesu li živi , a o mutacijama ćemo lako ? Very Happy
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Dule pet 24 lip - 14:42

    Izgleda da kod mene ne može bez problema.Juče nakon prvog pregleda gnijezda uočim da tića koji se izlegao nema u gnijezdu inađem ga na dnu boksa još živog ivratim ga ugnijezdo,a mužjaka pregradim jer sam mislio da je on taj koji izbacuje mlade.nakon dva sata ženka izbaci onog mladog iz gnijezda jer je u međuvremenu krepao.čekam još sat vremena,negdje oko 18 sati izlegao se idrugi tić.Čekam do mraka,njega nije izbacila.Danas oko podne kad sam imao na poslu pauzu svratim da vidim situaciju iimam šta da vidim,onaj što se juče izlegao na podu krepan i još jedan fiško izlegnut još mokar migolji se u piljevini na podu.Odmah sam njega i još dva preostala jaja za izleć prebacio pod kanarinku kojoj se jutros izlegao izlegao tić.Sreća da je tić pod kanarinkom sam u gnijezdu(R1 od frzelina).
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac pet 24 lip - 14:56

    izašla sva tri bastarda od frzelina,a 4 grdelina očekujem svaki čas pod istom kanarinkom.biće problema,a nigdje u splitu za kupit hand mix za ručno hranjenje!ima li koji domaći recept za napravit smjesu za nadohranu?
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost pet 24 lip - 15:08

    i kod mene problema ,stavio sam gnezdo ali zenka nece da cuje da ga uradi ,tu su jos mldce sa njima stari 18dana pa interesujeme jeli su jos mladi pa zato ne radi gnezdo a vidio sam kako i otac ih rani
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoranV pet 24 lip - 15:13

    Dule je napisao/la:Izgleda da kod mene ne može bez problema.Juče nakon prvog pregleda gnijezda uočim da tića koji se izlegao nema u gnijezdu inađem ga na dnu boksa još živog ivratim ga ugnijezdo,a mužjaka pregradim jer sam mislio da je on taj koji izbacuje mlade.nakon dva sata ženka izbaci onog mladog iz gnijezda jer je u međuvremenu krepao.čekam još sat vremena,negdje oko 18 sati izlegao se idrugi tić.Čekam do mraka,njega nije izbacila.Danas oko podne kad sam imao na poslu pauzu svratim da vidim situaciju iimam šta da vidim,onaj što se juče izlegao na podu krepan i još jedan fiško izlegnut još mokar migolji se u piljevini na podu.Odmah sam njega i još dva preostala jaja za izleć prebacio pod kanarinku kojoj se jutros izlegao izlegao tić.Sreća da je tić pod kanarinkom sam u gnijezdu(R1 od frzelina).

    Dule ,sjedni u auto i donesi ih kod mene,i meni su se jučer izlegli grdelini,a ženka je odlična hranilica.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by crv pet 24 lip - 15:58

    Dule je napisao/la:Izgleda da kod mene ne može bez problema.Juče nakon prvog pregleda gnijezda uočim da tića koji se izlegao nema u gnijezdu inađem ga na dnu boksa još živog ivratim ga ugnijezdo,a mužjaka pregradim jer sam mislio da je on taj koji izbacuje mlade.nakon dva sata ženka izbaci onog mladog iz gnijezda jer je u međuvremenu krepao.čekam još sat vremena,negdje oko 18 sati izlegao se idrugi tić.Čekam do mraka,njega nije izbacila.Danas oko podne kad sam imao na poslu pauzu svratim da vidim situaciju iimam šta da vidim,onaj što se juče izlegao na podu krepan i još jedan fiško izlegnut još mokar migolji se u piljevini na podu.Odmah sam njega i još dva preostala jaja za izleć prebacio pod kanarinku kojoj se jutros izlegao izlegao tić.Sreća da je tić pod kanarinkom sam u gnijezdu(R1 od frzelina).

    Dule , pegula No ! Baš šteta ...
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by damir64 pet 24 lip - 20:13

    crv je napisao/la:

    Dule , pegula No ! Baš šteta ...

    Je li ta ženka to radila i prije ili joj je to prvi put da je pobacala ptiće iz gnjezda. Ako joj je prvo leglo možda se popravi nešto ju je navelo da se tako ponaša a to je upravo ono što je najteže u našem hobiju. Pronaći razlog zašto se neke stvari događaju. U svakom slučaju šteta kad je već odsjedila da nije do kraja i odradila posao.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoranV pet 24 lip - 23:26

    Evo upravo sam sad nahranio Duletove vitezove,ali me strah da jedan neće dočekati jutro...
    Naime,Dule je danas popodne došao do mene i donio svoje, tek izležene grdeline(dva grdelina i jednog bastarda) a za ovu dvojicu ćemo se boriti .
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by crv pet 24 lip - 23:39

    zoranV je napisao/la:Evo upravo sam sad nahranio Duletove vitezove,ali me strah da jedan neće dočekati jutro...
    Naime,Dule je danas popodne došao do mene i donio svoje, tek izležene grdeline(dva grdelina i jednog bastarda) a za ovu dvojicu ćemo se boriti .


    Dr Vukadin , držimo fige sunny
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by ticar sub 25 lip - 4:40

    krnjolac je napisao/la:izašla sva tri bastarda od frzelina,a 4 grdelina očekujem svaki čas pod istom kanarinkom.biće problema,a nigdje u splitu za kupit hand mix za ručno hranjenje!ima li koji domaći recept za napravit smjesu za nadohranu?

    lipo ti te baštardiće makni,lako je njih opet napraviti.ali tek kad iziđu grdelini
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac ned 26 lip - 14:47

    nemam ti ja srca za tako nešto tičaru moj..dakle,dok sam bio na poslu žena mi je javila da je izašao i treći malac,a ja sam odma pretpostavio da je bastardić,međutim treće jaje kanarinke je prazno,a izašao je bio prvi grdelinčić!izašla su sve skupa tri grdelina a četvrtom se nažalost probilo jaje dan-dva prije nego bi izašao.dvije baštarde imaju prednost u veličini,ali borim se i radim stalno rošade sa dva gnijezda i ručno nadohranjujem baštarde jer večinom grdeline držimn u primarnom gnijezdu,dok baštardiće većinom držim u drugom gnijezdu na drugom kraju parilice ,gdje ih na moju sreću hrani frzelin dok kanarinka leži na grdelinima,a uvećer ih stavim opet sve skupa pod kanarinku.srećom su temperature visoke pa bastarde bez problema podnose neležanje na njima.evo upravo dok ovo pišem gledam frzelina kako hrani svoje bastardiće,a kanarinka uredno na grdelinčićima..držte mi fige..i ako ima koji savjet dobro će doći..
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by echeberija ned 26 lip - 17:15

    Proteinska hrana kanarinkama, prvih dana po meni najbitnija za dobar imunitet. A posto ih hrani kanarinka, imunitet im je vise nego potreban.
    Evo kod mene jutros 2 pileta iz drugog gnezda.
    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Image055
    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Image056
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac ned 26 lip - 17:57

    hrani ih naizmjenično i frzelin koji je tkođer divlja ptica,pa pretpostavljam da im je to dobro za imunitet...
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac sri 29 lip - 9:42

    evo i dalje sve teče po planu,iznenadilo me da su sva 4 jaja od grdelinke bila puna,ali nažalost jedno se jaje probilo dan-dva prije nego bi uredno izašao malac.stalo je na 2 baštarde frzelina i tri grdelina.držim ih po noći skupa,a po danu su u odvojenim gnijezdima u parilici.hrane ih naizmjenično kanarinka i frzelin.

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Fotografija0595.th



    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Fotografija0596.th




    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Fotografija0597.th

    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac čet 30 lip - 9:28

    bizar je napisao/la:

    Prijatelju, imaš veliki problem(očekuj sranje). Bilo bi puno bolje da je obrnuto.
    Jer, mlade baštarde kad se izlegu puno bolje napreduju(dobijaju na masi i veličini) i zgaze mlade grdeline tek izležene.
    Po mom skromnom iskustvu, bilo bi idealno da su se izlegli mladi grdelini, pa onda neka se za koji dan izlegu baštarde(sa 5-6 dana se izjednače po veličini).... to igra, to stoji.
    Savjet, probaj nać nekog tko ima kompatibilnu kanarinu, pa podmjesti???Prijatelju zbog toga mi sve radimo u grupi. Pozzz
    ps
    ***NAJVAŽNIJE*** je zapisati datum kad je ženka zalegla( od tog se dana broji), a kad su se jaja izlegla to je nebitno, jer iste možeš koji dan držati sa strane, može ženka napraviti preskok .....
    Taj datum zapiši, pa se onda javi.

    bizar,obistinilo se sve šta si napisao.fala bogu svi su još živi uz moju povremenu nadohranu i odvajanje preko dana u dva gnijezda,ali nevjerovatna je razlika u brzini napredovanja!jedan baštardić je stariji 3,a drugi samo 1 dan od grdelina,ali razlika u veličini je nevjerovatna!više neznam jel to normalno,ili samo moji grdelini ovako sporo rastu...evo pune peti i šesti dan,a još ih nemogu prstenovat jer im ispada prsten sa noge.pogotovo mi nije jasno obzirom da se radi o baštardama frzelina i mini španjolke,dakle nemogu bit manje ptice,a baštarde ogromne...?isto tako me iznenadila razlika u veličini jaja,grdelinkina su skoro pa duplo manja...!
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac uto 5 srp - 10:06

    evo baštardići pune petnaesti dan i samo što ne izlete,dok dan-dva mlađi grdelini nisu još ni operjali,izgledaju barem sedmicu dana mlađi...
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac sri 6 srp - 9:08

    grdelinuša mi napokon zalegla na jaja!eksperimentirao sam sa pozicijom gnijezda u kavezu i izgleda da sam pogodio!noćas je spavala u gnijezdu,jutros treće jaje unutra i uredno leži(bilo je i četvrto ali se razbilo)...
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 sri 6 srp - 14:12

    krnjolac je napisao/la:evo baštardići pune petnaesti dan i samo što ne izlete,dok dan-dva mlađi grdelini nisu još ni operjali,izgledaju barem sedmicu dana mlađi...

    15 dana još iz gnjizda nije izletila,čudno Suspect
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac čet 7 srp - 9:03

    jučer prvi bastardić izašao u šetnju,grdelini još sramežljivi...grdelinuša uredno leži,jutros i četvrto jaje u gnijezdu,definitivno je problem bio u poziciji gnijezda.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac uto 12 srp - 9:24

    izašla dva grdelinčića na šesnaesti dan,treći najmanji se još drži sigurnosti gnijezda,dok su baštardići već počeli sami pomalo jesti osamnaesti dan.kanarinka jutros već novo bastard jaje...
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by echeberija uto 12 srp - 21:50

    Moji danas imaju 17 dana vec lete kao metkovi po volijeri, zenka je htela da staro gnezdo preuredi i da u njemu nosi sledecu turu. Pre 2 dana sam isto izbacio sa celom granom napolje, i omah sledeceg jutra tj 16. dana starosti pilica nasao slomljeno jaje na podu. Zenka je pocela sa izgranjom novog gnezda ali nije stigla da ga zavrsi do nosenja tog jajeta, nije mi zao jer je jaje i onako prazno jer muzjak nije sa njom. Danas nisam nasao nikakvo jaje, stala je sa nosenjem i nastavila sa izgranjom novog gnezda.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac sri 13 srp - 9:18

    moj najmanji ima osamnaesti dan i još ne napušta gnijezdo...ali danas će milom ili silom... Very Happy kanarinka jutros drugo jaje,pa sad ona više leži nego šta se bavi grdelinima,ali zato ih frzelin svih hrani..
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 sri 13 srp - 21:02

    krnjolac je napisao/la:moj najmanji ima osamnaesti dan i još ne napušta gnijezdo...ali danas će milom ili silom... Very Happy kanarinka jutros drugo jaje,pa sad ona više leži nego šta se bavi grdelinima,ali zato ih frzelin svih hrani..

    prijatelju da ti taj grdelin nije malo zarđa nepiše mu se dobro ako toliko stoji u gnjizdu
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krnjolac čet 14 srp - 9:20

    evo je jutros izletija.. Very Happy
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 čet 14 srp - 14:51

    nema od toga ništa moj krnjolac kad se do 18-naestog dana izležava

    Sponsored content


    parenje i uzgoj grdelina - Page 35 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 20 svi - 0:00.