Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+66
alija-zenica
skopski maestro
gramofon
sanchez33
bizar
zijada
lav
Mile
bivanzg
euzebio
LAKI
komiza
DOMO
klapa-sinj
Darko
vrca
CASPER
zoran ptice pjevice
baketin
zadranin
ikayke
ERVINO
seadriver
vlado
riberi
jope
dva grdelina
Drago_Nin
mutacija
zoranV
Boban NA
crv
Merlo
carduelismo
brabus
kreso
Sina BL
faganel
refa95
DAMIAN
baltic
Carduel
ssarava1
krele
antonio
Zvrcko
Miljenko
plafonko
Dalibor
Senior
Dax BG
rebac
krnjolac
xyz
malinois
Fago
ticar
zvrcko sen
saso78
japirko1
Dean
dragec
lord189
PESTI
DjordjeVet
MARIN
70 posters

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by refa95 sri 17 vel - 0:21

    ovdje niko ne vjeruje kad stavis pjesmu da pjeva i govore ajde stavi klip,kad je balta stavio klip onda pocese pricat to nije tica to je cd a fino se vidi da ptica pjeva ali ne to nije tica to je cd i gotovo a pogotovo kad neki zacrtaju da je to cd onda mu mozes stavljat sta hoces on nece vjerovat da je to tica a ne cd
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 17 vel - 0:30

    Kod Baltića je pjevala ptica,iako se čuo i CD,ali tamo se točno vidjelo šta je šta,a šta se tiče komentara na ovom forumu,uvijek će biti više negativni nego pozitivnizato što nema ono šta bi svi mi voljeli čuti,ali se nadam da će i toga biti. Very Happy
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by ikayke sri 3 oľu - 18:49

    Kako vidim da i dalje ima male djece medju nama iako imaju podosta godina tema je zaljucana svi akteri ovih nebuloza su javno opomenuti, grgo nastroze opomenut zbog prozivanja administratora i moderatora. Za sada svi imaju javnu opomenu... nadalje ukoliko ijedno slovo bude napisano a nema veze sa temom hladjenje 30 dana... ako vi i dalje mislite da cu ja paziti na vas djecji vrtic varate se... tko nezna normalno komunicirati preko foruma nije mu mjesto na forumu... nesuglasice i ostale pi...je rjesavajte privatnim putem.. mene a i ostale normalne clanove ne zanimaju vasa prepucavanja.

    Tema ce po poslijednji put biti ociscena od gluposti pojedinaca...
    Ako nemoze mirnim putem ici ce se na nepopularne mjere jer izgleda da nekima treba malo vise da shvate.
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zadranin sub 6 oľu - 23:33

    Poštovni tičari, ponukan tekstovima na forumu morao sam se prijaviti. držim tiće iz takozvane splitske škole Brace Ozretića, Bare i Vinka. Lipe su to stvari, ali to se sve razvodnilo i volio bi da me netko u to razuvjeri, da je bilo lipo bilo je. Imam tice i na drugo pivanje koji ne podliježu STROGIM STP ali su još uvijek vrhunskih dzijada i batuda s čestim prelazima virujte mi da je i jedno i drugo lipo. Moje mišljenje da trenutno vrhunskih ptica ima u Pipe Bikića u Sinju i Bade, pozdrav. Neki od prisutnih na forumu neki dan su bili s menom u Sinju, pa me zanima da to podjele s javnošću.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN ned 7 oľu - 13:12

    zadranin je napisao/la:Poštovni tičari, ponukan tekstovima na forumu morao sam se prijaviti. držim tiće iz takozvane splitske škole Brace Ozretića, Bare i Vinka. Lipe su to stvari, ali to se sve razvodnilo i volio bi da me netko u to razuvjeri, da je bilo lipo bilo je. Imam tice i na drugo pivanje koji ne podliježu STROGIM STP ali su još uvijek vrhunskih dzijada i batuda s čestim prelazima virujte mi da je i jedno i drugo lipo. Moje mišljenje da trenutno vrhunskih ptica ima u Pipe Bikića u Sinju i Bade, pozdrav. Neki od prisutnih na forumu neki dan su bili s menom u Sinju, pa me zanima da to podjele s javnošću.

    Pozzz Zadranin!

    Daj pojasni nam malo u čemu je razlika između strogih STP kriterija i ovih drugih kojima ne znam ime.
    I što podrazumijevaš pod čestim prijelazima???
    Mislim da znam o čemu se radi ,ali pričajmo otvoreno da nas svi razume.
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zadranin ned 7 oľu - 14:44

    Dobro znamo sto je STROGO STP to me je osidilo i na false price izbilo iz cipela.Godinama ga stvaram i ne mogu uz dobru volju i novce dobiti grdelina da zna zapivat ,a viruj mi da imam grdelina i da znam sto je grdelin. Pod prelaz racunam nastavak posli dzijade a grdelini čiste batude i jako dobre dzije. ponavljam da i sad drzim ono sto se moglo kupiti i sto je najvaznije CUTI u Splitu. POZZZ MARINE
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN ned 7 oľu - 16:23

    zadranin je napisao/la:Dobro znamo sto je STROGO STP to me je osidilo i na false price izbilo iz cipela.Godinama ga stvaram i ne mogu uz dobru volju i novce dobiti grdelina da zna zapivat ,a viruj mi da imam grdelina i da znam sto je grdelin. Pod prelaz racunam nastavak posli dzijade a grdelini čiste batude i jako dobre dzije. ponavljam da i sad drzim ono sto se moglo kupiti i sto je najvaznije CUTI u Splitu. POZZZ MARINE

    Pozzz!

    Ja te u potpunosti razumijem.Ne znam koliko godina imaš ,ali gotovo sam sasvim siguran da se radi o mlađoj osobi.Vidim da je tvoje razmišljanje o tićima gotovo identično sa razmišljanjem jednog dijela mlađih forumaša sa kojima se ja često znam nadmudrivati u vezi pjeva.To su uglavnom ljudi od cca 35 godina i mlađi.Shvačam da Vam je teško ustrajati u nekim kriterijima teško ostvarivim danas.Jer danas je to gotovo nemoguće naći.Nažalost tvoja i slijedeće generacije moći će o takvim tićima samo slušati priče i neke stare snimke.To je sigurno užasno frustrirajuće.I zato shvačam zašto ste spremni tolerirati raznorazne ,po nama starijim neoprostive greške.Pa strile i nastavljanja nazivate prijelazima i opraštate još koješta.
    Večina tičara moje generacije (50 g.) to nije spremna.Zašto?? Pa zato što smo svi takvih tića,o kojim danas samo pričamo,imali i još više imali prilike slušati.Svima su nam još u ušima i teško nam je prihvatiti nešto što je daleko ispod toga.
    I nemoj misliti kako si ti jedan jedini ili jedan od rijetkih koji je spreman kvalitetnog tića dobro platiti.Jer sigurno nisi i budi siguran da se radi o nekom visokom kvalitetu nebi tebe dočekali da ih kupiš.Neko od nas bi sigurno bio brži od tebe.To što si kupio kupio si isključivo iz razloga što nas nisu interesirali.Ne fali onih koji su spremni kupiti,problem je u tome što se nema što kupiti.
    Nadam se da se nečeš naljutiti na ovaj tekst ,jer to mi stvarno nije bila namjera.
    baketin
    baketin


    Broj postova : 42
    Age : 53
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baketin ned 7 oľu - 17:07

    Marine,cijenim i poštujem vaše odgovore i zalaganje vezano za STP! Sve je to divno i krasno ali tićarima mlađeg kova nedosižno i neshvatljivo. Teško je o tome govorit jer i sam nisam imao priliku uživo čut takvog tića,odnosno tića koji podržava kriterije iz STP-a.Znanje bi stariji tićari trebali prenosit na mlađe pa bi se sačuvala stara izvorna tradicija pjesme!Svi smo ponešto naučili od svojih starih i to se prenosilo sa koljena na koljeno,nije prije bilo literature,kompjutera,video isječaka,mp3 itd.,nego konoplja,suha smokva,sipina kost,šćirica,radić i tić je živi i pjeva!!!Poanta svega je da se i drugi tićari ugledaju na vas i pokušaju pomoć i što više znanja prenest na nove naraštaje jer će tićarstvo zamrijet,a naša dica,unuci će grdeline slušat na cd-ima i gledat na kompjuterima...
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zadranin ned 7 oľu - 18:02

    Znači trenutno trazimo Atlantidu.Ja cu je i dalje traziti,samo cu za to vrijeme jedan dio dana slusati vrhunske dzijade pa makar i guta malo šporka.Neki tvrdokorni Splicani STPovci su rekli da za ovo doba su to kralji ,te uzimali te tice za svoje mladce nebili popravili dzije.Nitko sretniji od mene da ga bar i moji neprijatelji imaju ali nemaju ga.Ako ga netko ima molio bih ga da me izvede iz ovog tunela, mozda sam ipak u zabludi.Mislim da bi se jednom zauvjek trebalo poceti o ticima pricati dok su na brokvi pa da se vidi di je ko dosa s ovim ili onim nacinom rada TE UCITI OD NAJBOLJIH U OVOM TRENU .POZZ MARINE
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zadranin ned 7 oľu - 18:15

    Zanima me dali je netko slusa grdelina u Splitu zvanog DZija
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN ned 7 oľu - 18:18

    baketin je napisao/la:Marine,cijenim i poštujem vaše odgovore i zalaganje vezano za STP! Sve je to divno i krasno ali tićarima mlađeg kova nedosižno i neshvatljivo. Teško je o tome govorit jer i sam nisam imao priliku uživo čut takvog tića,odnosno tića koji podržava kriterije iz STP-a.Znanje bi stariji tićari trebali prenosit na mlađe pa bi se sačuvala stara izvorna tradicija pjesme!Svi smo ponešto naučili od svojih starih i to se prenosilo sa koljena na koljeno,nije prije bilo literature,kompjutera,video isječaka,mp3 itd.,nego konoplja,suha smokva,sipina kost,šćirica,radić i tić je živi i pjeva!!!Poanta svega je da se i drugi tićari ugledaju na vas i pokušaju pomoć i što više znanja prenest na nove naraštaje jer će tićarstvo zamrijet,a naša dica,unuci će grdeline slušat na cd-ima i gledat na kompjuterima...


    Miislim da je večina tičara starije generacije spremna svoje znanje podijeliti sa mlađima.Pitanje je samo koliko su mlađi to spremni slijediti.Jer težak je to zadatak.
    Mislim da bi se vi mlađi morali organizirati i postaviti neke svoje Nove kriterije.Pa se onda ravnajte po njima.Olakšajte sebi posao.Ja i moja generacija nastavit ćemo po svome.Ja ću i komentirati po našem.Kome se ne sviđa neka me ignorira.Ima ih dosta koji cijene,još uvijek,iskren komentar po STP.u.
    Nemojte samo ove Nove kriterije izjednačavati sa STP.Jer to su dvije različite stvari.Jedino nam je ljubav prema pjevu i grdelinu zajednička.A to nije malo i stoga se ne moramo svađati bez potrebe.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost ned 7 oľu - 19:35

    zadranin je napisao/la:Dobro znamo sto je STROGO STP to me je osidilo i na false price izbilo iz cipela.Godinama ga stvaram i ne mogu uz dobru volju i novce dobiti grdelina da zna zapivat ,a viruj mi da imam grdelina i da znam sto je grdelin. Pod prelaz racunam nastavak posli dzijade a grdelini čiste batude i jako dobre dzije. ponavljam da i sad drzim ono sto se moglo kupiti i sto je najvaznije CUTI u Splitu. POZZZ MARINE

    Jesi to ti koji mislim da jesi.Dobrodoša na forum!
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zadranin ned 7 oľu - 19:53

    Moram i ja malo prijatelju.
    baketin
    baketin


    Broj postova : 42
    Age : 53
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baketin ned 7 oľu - 20:25

    Niti sam spomenuo svađu niti nove kriterije nego sam pohvalio VAŠ trud i rad i tražio da i drugi stariji i iskusniji tićari krenu VAŠIM stopama i educiraju mlađe naraštaje! Žao mi je Marine što sam pogrešno shvaćen!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost ned 7 oľu - 20:25

    zadranin je napisao/la:Moram i ja malo prijatelju.
    Neka baš mi je drago,forum je bogatiji za jednog dobrog tičara.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by ticar ned 7 oľu - 23:23

    zadranin je napisao/la:Dobro znamo sto je STROGO STP to me je osidilo i na false price izbilo iz cipela.Godinama ga stvaram i ne mogu uz dobru volju i novce dobiti grdelina da zna zapivat ,a viruj mi da imam grdelina i da znam sto je grdelin. Pod prelaz racunam nastavak posli dzijade a grdelini čiste batude i jako dobre dzije. ponavljam da i sad drzim ono sto se moglo kupiti i sto je najvaznije CUTI u Splitu. POZZZ MARINE

    da nije ovo naš žile.
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zadranin pon 8 oľu - 21:02

    Zanima me misljenje? Imam tice pletadure sklone dugim versama bez obzira na doba godine . Posto su verse duge i bogate sa svim onim lipim stvarima oprastam blago trrrr u versu te jedan neprirodan ton nastao nekad davno u spiritu a manifestira se sa dzi dzi . Tici kad batudaju vade iz kontesta verse nekad u tri nekad u cetri i lirska na kraju. U dugim versama nema tocke na kraju nego nastavljaju u sljedeca pletiva............... U batudi tockaju ali odnos batude i versa bez obzira na doba godine i rad je jaci na strani pletenja i versanja. POZZZ MARINE . Zanima me dali su ti tici kod onih kod kojih su nastali postali takvi od nedostatka širenja i i krivog rada jer sam primjetio da velika vecina ticara bojeci se da ce tic skreniti ne da mu pivati nego ga gusi. POZZZ MARINE


    Zadnja promjena: zadranin; pon 8 oľu - 21:14; ukupno mijenjano 1 put.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 8 oľu - 21:10

    zadranin je napisao/la:Zanima me misljenje? Imam tice pletadure sklone dugim versama bez obzira na doba godine . Posto su verse duge i bogate sa svim onim lipim stvarima oprastam blago trrrr u versu te jedan neprirodan ton nastao nekad davno u spiritu a manifestira se sa dzi dzi . Tici kad batudaju vade iz kontesta verse nekad u tri nekad u cetri i lirska na kraju. U dugim versama nema tocke na kraju nego nastavljaju u sljedeca pletiva............... U batudi tockaju ali odnos batude i versa bez obzira na doba godine i rad je jaci na strani pletenja i versanja. POZZZ MARINE

    Htio bi nadodati još jedno pitanje na kolegu zadranina!

    Zašto pojedini primjerci u vrhuncu pjesme (u upali kako se kod nas kaže) pored batudi upotrebljavaju nekada i kratke i duge verše? Da li je to prirodna skonost tića ili su neadekvatno pripremljeni tj. nisu dotjerani do vrhunca pjesme?

    Pozzz
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zadranin pon 8 oľu - 21:22

    Ja mislim da mu je i onaj od koga je ucia tome bia vise manje sklon samo ovisi u koje doba godine a mladac ga skida uvik to se meni dogadja godinama. POZZZ LJUBUSKI
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zadranin pon 8 oľu - 22:03

    Ima li sto u ljubuskom da bar more proci novi sam ovdje pa neznam di je ko. Cesto dodjem u LJubuski.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN pon 8 oľu - 23:48

    zadranin je napisao/la:Zanima me misljenje? Imam tice pletadure sklone dugim versama bez obzira na doba godine . Posto su verse duge i bogate sa svim onim lipim stvarima oprastam blago trrrr u versu te jedan neprirodan ton nastao nekad davno u spiritu a manifestira se sa dzi dzi . Tici kad batudaju vade iz kontesta verse nekad u tri nekad u cetri i lirska na kraju. U dugim versama nema tocke na kraju nego nastavljaju u sljedeca pletiva............... U batudi tockaju ali odnos batude i versa bez obzira na doba godine i rad je jaci na strani pletenja i versanja. POZZZ MARINE . Zanima me dali su ti tici kod onih kod kojih su nastali postali takvi od nedostatka širenja i i krivog rada jer sam primjetio da velika vecina ticara bojeci se da ce tic skreniti ne da mu pivati nego ga gusi. POZZZ MARINE

    Pročitao sam ovo nekoliko puta ,ali u biti nisam skroz shvatio što me ustvari pitaš.Vjerovatno je i razlog ponešto različita terminologija koju koristimo.Ali nema veze probat ću odgovoriti a ti me ispravi ako si mislio na nešto drugo.
    Počeću od ovog zadnjeg.O tome sam već dosta toga rekao u školi pjeva.A to je da ima tića koji dok su u verši ,u po glasa lipo izvode dzije.Kako se počnu dizat u glasu krate dzije.Zato im vlasnici ne daju pivat ,i kroz veršu uče mlade.

    Kratka verša,duga verša???
    Da li pod kratkom veršom podrazumijevaš kad tić tuče batude ,pa svrati malo u veršu i opet se vrati na batudu?
    Ukoliko je tako onda je tić stekao preduvjet da uopće raspravljamo o njegovom kvalitetu.Kakva su mu pletiva kakva dzija itd...
    Da li pod dugom veršom smatraš kad tić piva ispod glasa i stalno vrti u krug bez kraja i konca.Kao beskonačna traka.Nakon dzije ne staje nego nastavlja u krug.U toj beskonačnoj vožnji razaznaju se i nekakva pletiva i dzije.Takvo pivanje se ne ocjenjuje i nema nikakvu vrijednost.Može služiti samo kao nekakav pokazatelj što bi ta ptica mogla pjevati ,ako je dignemo na batudu.Međutim postoji dosta tića koji uvijek ostaju na toj pismi(nisu batudaši)i to ne vrijedi ništa.O takvim tićima se ne raspravlja već se smatraju škartom.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 8 oľu - 23:49

    zadranin je napisao/la:Ima li sto u ljubuskom da bar more proci novi sam ovdje pa neznam di je ko. Cesto dodjem u LJubuski.

    Nažalost nema, dzije koje su ovdje nisu po pravilima STP-a. Uglavnom greza i nategnute dzije, fali slova.

    Kojim poslom u Ljubuški? U prolasku ili poslovno? Pozdrav ZADAR.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 8 oľu - 23:51

    MARIN je napisao/la:Međutim postoji dosta tića koji uvijek ostaju na toj pismi(nisu batudaši)i to ne vrijedi ništa.O takvim tićima se ne raspravlja već se smatraju škartom.

    Marine, što bi po tebi mogao biti razlog da neki tići uvijek ostaju u verši a mogu biti imati i dobra pletiva i dzije?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN pon 8 oľu - 23:54

    Carduel je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Međutim postoji dosta tića koji uvijek ostaju na toj pismi(nisu batudaši)i to ne vrijedi ništa.O takvim tićima se ne raspravlja već se smatraju škartom.

    Marine, što bi po tebi mogao biti razlog da neki tići uvijek ostaju u verši a mogu biti imati i dobra pletiva i dzije?


    Ili jednostavno nisu genetski predodređeni kao batudaši ili ih vlasnici ne znaju dignut kako treba.Ovo drugo je puno češći slučaj.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN pon 8 oľu - 23:59

    Navešću samo kao primjer jednog starijeg kolegu tičara.Taj iz tića izvuče maksimum.Ali zato svaki dan i ujutro i poslijepodne po par sati upolje širi tiće.Strahoviti je to rad i upornost.Rijetki su koji su spremni na tako nešto.Treba bit fanatik.Taj bi i najlinijeg tića doveo na batudu.

    Sponsored content


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 20 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 20:35.