Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+42
bocka
trevor
Mutacije Danilo
mo-zimovka
Hrvoje omis
zoran ptice pjevice
mipticar
novaksin
evmolp
carduelismo
Carduel
Merlo
mutacija
ERVINO
faganel
armin71
crv
dzemal_sa
Miljenko
PESTI
kreso
tefik1
Dalibor
dr.nenad86
Boban NA
malinois
lord189
krnjolac
Dax BG
milos0205
seadriver
zvrcko sen
žalacST
sestoperac
DjordjeVet
Fago
ikayke
Zvrcko
Dean
steva318
ticar
saso78
46 posters

    Kokcidioza ESB 3

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by ikayke uto 9 pro - 22:29

    zvrcko sen je napisao/la:ESB-30% se više ne proizvodi

    mjesto njega je

    Cosmumix Plus 120 isti proizvod samo ima dodatak Trimethoprimpa se preporuća malo jača doza kako za preventivu tako i za lječenje

    esb se proizvodi po licenci u srbiji... meni doslo u nedjelju 100gr.
    cuo sam za taj cosmumix...ali jos ga nisam probao... sa esb-om imam ok iskustva....
    od 10 mladih cesljugara samo jedan je u mitarenju stradao!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by zvrcko sen uto 9 pro - 22:42

    ikayke je napisao/la:
    zvrcko sen je napisao/la:ESB-30% se više ne proizvodi

    mjesto njega je

    Cosmumix Plus 120 isti proizvod samo ima dodatak Trimethoprimpa se preporuća malo jača doza kako za preventivu tako i za lječenje

    esb se proizvodi po licenci u srbiji... meni doslo u nedjelju 100gr.
    cuo sam za taj cosmumix...ali jos ga nisam probao... sa esb-om imam ok iskustva....
    od 10 mladih cesljugara samo jedan je u mitarenju stradao!


    ne prozvode prepakiraju stare zalihe imaju rok trajanja 2o11kako sam ga uzeo iskalkulirao sam da mu je rok 6-7 god, a meni koji uzmem u tvornici je 2o10 proizveden 2007 ,,,,,,,,, tri god......
    je da je puno jeftiniji ali sam sigurniji i bolji je ovaj švicarski

    Shocked Cool
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by ikayke uto 9 pro - 22:45

    Vrlo vjerovatno si u pravu... i ja sam tako razmisljao...ali dok ga ima dobar je...
    di se moze nabaviti ovaj drugi... ko to proizvodi...isto novartis ili neki drugi.... ako ga bude u piacenzzi cu ga uzet...
    ali ima i bycox tako da nije neka greda!!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by zvrcko sen uto 9 pro - 22:49

    janaročio o,5 kg Cool neboj se


    zasad imam samo 250 g + 100 g ali već panika pa naručio doće na ljeto affraid cheers scratch scratch scratch
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by Fago uto 9 pro - 22:50

    zvrcko sen je napisao/la:janaročio o,5 kg Cool neboj se

    esb ili cosmumix plus 120?
    mena zanima ova nova poboljšana verzija!!!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by ikayke uto 9 pro - 22:51

    onda super... a i esb-a dolazi ovaj tjedan oko 1,5 kg iz srbije Smile
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by Dean uto 9 pro - 22:51

    zvrcko sen je napisao/la:
    Dean je napisao/la:Joj marko....

    1. preventiva ne postoji(osim cjepiva) antibiotik nije preventiva
    2. dali ti piješ lijekove kad si zdrav?
    3. naravno da nema učinka kad dajete lijekove napamet i od oka i što je najvažniej i kad treba i kad netreba...





    Very Happy


    dejane što je cjepivo,,, lijepo nam je rekao Grošelj "prve godine uzgojio 60 vrduna mut ostala živa 1...upotrebom preventivnom ESB od 60 mladih iduće godine krepai jedan.."
    ostali su u frižideru

    U voljerama gdje je pod zemlja nije obavezno davanje ESB dok u kavezima je preporučljivo........ukoliko želiš da ti preživi izvaljani ptić...

    svi komentari tipa meni netreba a od 5 pari 20 mladih ostalo poslje mitarenja 2-3 komada je smiješno jer od 20 mladih treba ostati min 10.


    Grošelj je vrdune uzgajao prije 20 godina što bi reklo da su u sljedećih 20 godina ojačali imunitet i da više nisu toliko osjetljivi na kokcidiozu.

    tj. tehnologije svega pa tako i uzgoja idu naprijed...

    kazes u volijerama sa zemljom...ja bi rekao u bilo kakvim volijerama jer ptica puno teže dodje u doticaj sa vlastitim izmetom a životni ciklus izospore kokcidije jednim dijelom se odvija i izvan ptice...tj. ukoliko onemogučiš izravan kontakt ptice sa vlastitim izmetom prekinuo si lanac i onemogučio njeno nekontrolirano razmnožavanje u ptici.

    gledaj pričamo o apsurdu korištenja ASB a kao preventive... jer ako je ptica danas zdrava i ti je nakljukaš sa ASB om niko ti ne garantira da ce ukoliko za 20 dana dodje u kontakt sa bolesnom pticom ostati zdrava.

    ASB je zamišljen kako kokcidiostatik tj. da održava količinu izospore kokcidije
    u tijelu na razini koja ptici ne smeta (ovo ako prihvatimo tvrdnju da sve ptice imaju u sebi kokcidiju kao takvu)

    medjutim i u tom slučaju...zašto onda ne napraviti jedan tretman sa bycoxom koi je kokcidiol (uništava kokcidiju) i onda smo teoretski na miru dok ptica ne dodje u kontakt sa pticom koja ima u sebi izosporu...


    gledaj nije ovo isključivo i malo veči igrači od nas lome koplja na ovoj temi...ni ja sam, nisam baš 100 % siguran u niti jednu teoriju ali moraš priznati da je glupo lječiti zdravu pticu...

    a šta je cijepivo...zaboravio sam odgovoriti koliko sam se zapričao...cjepljenjem se u organizam ubacuju male količine "bolesti" kako bi tijelo samo od sebe stvorilo imunitet i bilo se spremno obraniti u slučaju da tijelo dodje u kontakt sa izvorom zaraze Smile

    sad cu ti postati sliku zivotnog ciklusa isospore....znam da si ti vidio ali vjerojatno nisu svi ...
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by seadriver uto 9 pro - 22:52

    Koliko znam daje se prije mitarenja, prije perioda parenja, mladima 5 dana po valjanju na jacanu hranu i nakon 3 mjeseca starosti u obliku 5 dana esb3 5 dana vitamin k ili multivit? Jel to tocno?
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by ikayke uto 9 pro - 22:52

    Fago je napisao/la:
    zvrcko sen je napisao/la:janaročio o,5 kg Cool neboj se

    esb ili cosmumix plus 120?
    mena zanima ova nova poboljšana verzija!!!

    ma iskopat cemo nesto... ali ove godine cu ubacit prije parenja umjesto esb-a turu sa bycoxom...... i sam si cuo Milorada ... pa svake godine ima uspjeha... tako da price o stetnosti silnoj ne drze vodu Smile
    A ptice ne krepavaju... cheers
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by Dean uto 9 pro - 22:57

    evo slike, ako treba pojasnit cemo

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Kokcidiozaso9

    by the way radi se o parazitu...
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by ikayke uto 9 pro - 23:00

    vidio sam tu sliku... ali neznam objasnjennje...stoga bi molio detaljno objasnjenje... kad ulovis vremena Smile
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by zvrcko sen čet 18 pro - 8:47

    Dean je napisao/la:evo slike, ako treba pojasnit cemo

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Kokcidiozaso9

    by the way radi se o parazitu...
    milos0205
    milos0205


    Broj postova : 31
    Age : 56
    Location : beograd
    Registration date : 16.11.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by milos0205 sri 25 vel - 10:27

    Da li je neko koristio chevita program evo linka http://www.chevita.com/en/products/index-pigeons.php u lecenju ptica i ako jeste kakvo je iskustvo sa njihovim lekovima
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by zvrcko sen pet 27 oľu - 1:17

    slabo miloše ....................................
    pročito sam ali imaju program za golube i perad za kanarince ništa
    milos0205
    milos0205


    Broj postova : 31
    Age : 56
    Location : beograd
    Registration date : 16.11.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by milos0205 pet 27 oľu - 23:04

    Da tacno tako to jeste program za golube ali se moze sasvim efikasno koristiti kod lecenja i manjih ptica samo je bitno dobro dozirati i nista vise, koristim vec 3-4 godine i nemam nikakvu zamerku na njihove lekove
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Sulfadimidin

    Postaj by Dax BG pet 17 tra - 13:51

    Kokcidioza je najveci neprijatelj stiglica. Svaki stiglic je kliconosa a aktivira se putem nehigijenskog drzanja, stresa, neprimjenjivanbja karantina prilikom unosa novih ptica u maticno jato. Licno sam probao mnogo preparat i u zadnjih nekoliko godina se drzim ESB3 kao preventive kod mladih najvise, a za lijecenje koristim dobri stari SULFADIMIDIN! Za koriscenje bilo kog preparata za prevenciju i suzbijanje KOKCIDIJE je potrebno znati da se ona hrani svime iz pticjeg organizma a ponajvise B vitaminom u raznim oblicima. Dajem ga na sledeci nacin:
    -3 dana zaredom SULF.
    -2 dana AD3e (vodeni rastvor)
    -5 dana SULF.
    Svaki novi ciklus zamjena kaveza koji mora biti potpuno dezinfikovan. Svakog dana hrana u cistoj hranilici i pojilica moras imati vise na raspolaganju jer kokcidija ugiba na suvom poslije 48 sati. Znaci peres pojilicu poslije svake upotrebe, a dajes vodu svezu sa SULF-om na 4 sata u cistoj pojilici. Voda!!!! Mora biti flasirana ili 100% prokuvana pa filtrirana (koristim ruski bokal sa aktivnim ugljenom "AQUAFOR"). (100% znaci kljucala minimum 10 minuta)

    Znam da je bolno i uzima puno vremena ali otkad sam tako poceo raditi nisam izgubio N I J E D N U pticu ! Koristio sam dosta stranih foruma i iskustava drugih ali najvise u se i u svoje kljuse. Prije 9 godina sam izgubio svoga mjezimca, zbog prljave vode u kombinaciji sa SULF-om. Jos jedna stvar, u toku lijecenja ptica, hrana, voda, i stapici za stajanje su u kavezu i nista drugo. Na podu papir i resetkom odvojen prilaz ptice izmetu.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by krnjolac pet 17 tra - 14:39

    JEL TAJ SUFADIMIDIN IMA U OBIČNIM APOTEKAMA,ILI....?
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Sulfadimidin

    Postaj by Dax BG pet 17 tra - 14:47

    Ima krnjolac u poljo-apotekama. Moras samo paziti na datum otisnut na pakovanju, jer barem u Srbiji hoce uvaliti onaj sa rokom pred istek. A AD3E kapi su one za humanu upotrebu(ljudsku).
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by krnjolac pet 17 tra - 15:25

    zvao sam u splitu sve poljo apoteke i niko nema pojma o sulfadimidinu...?
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by sestoperac pet 17 tra - 15:37

    Dax BG je napisao/la:Kokcidioza je najveci neprijatelj stiglica. Svaki stiglic je kliconosa a aktivira se putem nehigijenskog drzanja, stresa, neprimjenjivanbja karantina prilikom unosa novih ptica u maticno jato. Licno sam probao mnogo preparat i u zadnjih nekoliko godina se drzim ESB3 kao preventive kod mladih najvise, a za lijecenje koristim dobri stari SULFADIMIDIN! Za koriscenje bilo kog preparata za prevenciju i suzbijanje KOKCIDIJE je potrebno znati da se ona hrani svime iz pticjeg organizma a ponajvise B vitaminom u raznim oblicima. Dajem ga na sledeci nacin:
    -3 dana zaredom SULF.
    -2 dana AD3e (vodeni rastvor)
    -5 dana SULF.
    Svaki novi ciklus zamjena kaveza koji mora biti potpuno dezinfikovan. Svakog dana hrana u cistoj hranilici i pojilica moras imati vise na raspolaganju jer kokcidija ugiba na suvom poslije 48 sati. Znaci peres pojilicu poslije svake upotrebe, a dajes vodu svezu sa SULF-om na 4 sata u cistoj pojilici. Voda!!!! Mora biti flasirana ili 100% prokuvana pa filtrirana (koristim ruski bokal sa aktivnim ugljenom "AQUAFOR"). (100% znaci kljucala minimum 10 minuta)

    Znam da je bolno i uzima puno vremena ali otkad sam tako poceo raditi nisam izgubio N I J E D N U pticu ! Koristio sam dosta stranih foruma i iskustava drugih ali najvise u se i u svoje kljuse. Prije 9 godina sam izgubio svoga mjezimca, zbog prljave vode u kombinaciji sa SULF-om. Jos jedna stvar, u toku lijecenja ptica, hrana, voda, i stapici za stajanje su u kavezu i nista drugo. Na podu papir i resetkom odvojen prilaz ptice izmetu.

    znaci, ovo je program lijecenja, ne prevencije ???

    koliko kapiram ESB30% koristis za prevenciju, a sulfadimidin za lijecenje ???
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by lord189 pet 17 tra - 16:10

    Dax BG je napisao/la:Ima krnjolac u poljo-apotekama. Moras samo paziti na datum otisnut na pakovanju, jer barem u Srbiji hoce uvaliti onaj sa rokom pred istek. A AD3E kapi su one za humanu upotrebu(ljudsku).

    TRAŽUIO SAN KAPI AD3 ali rekli su da se to više ne proizvodi
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by krnjolac pet 17 tra - 16:28

    di se u splitu uopće može kupovat sve te ljekove?
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Lijekovi

    Postaj by Dax BG pet 17 tra - 16:49

    Pokusaj po ljekarnama po ST. Kapi se zovu AD3E (vodeni rastvor-nikako uljani).
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Da druze. ESB3 koristim samo kao prevenciju najvise kod mladih.

    Postaj by Dax BG pet 17 tra - 16:52

    sestoperac je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:Kokcidioza je najveci neprijatelj stiglica. Svaki stiglic je kliconosa a aktivira se putem nehigijenskog drzanja, stresa, neprimjenjivanbja karantina prilikom unosa novih ptica u maticno jato. Licno sam probao mnogo preparat i u zadnjih nekoliko godina se drzim ESB3 kao preventive kod mladih najvise, a za lijecenje koristim dobri stari SULFADIMIDIN! Za koriscenje bilo kog preparata za prevenciju i suzbijanje KOKCIDIJE je potrebno znati da se ona hrani svime iz pticjeg organizma a ponajvise B vitaminom u raznim oblicima. Dajem ga na sledeci nacin:
    -3 dana zaredom SULF.
    -2 dana AD3e (vodeni rastvor)
    -5 dana SULF.
    Svaki novi ciklus zamjena kaveza koji mora biti potpuno dezinfikovan. Svakog dana hrana u cistoj hranilici i pojilica moras imati vise na raspolaganju jer kokcidija ugiba na suvom poslije 48 sati. Znaci peres pojilicu poslije svake upotrebe, a dajes vodu svezu sa SULF-om na 4 sata u cistoj pojilici. Voda!!!! Mora biti flasirana ili 100% prokuvana pa filtrirana (koristim ruski bokal sa aktivnim ugljenom "AQUAFOR"). (100% znaci kljucala minimum 10 minuta)

    Znam da je bolno i uzima puno vremena ali otkad sam tako poceo raditi nisam izgubio N I J E D N U pticu ! Koristio sam dosta stranih foruma i iskustava drugih ali najvise u se i u svoje kljuse. Prije 9 godina sam izgubio svoga mjezimca, zbog prljave vode u kombinaciji sa SULF-om. Jos jedna stvar, u toku lijecenja ptica, hrana, voda, i stapici za stajanje su u kavezu i nista drugo. Na podu papir i resetkom odvojen prilaz ptice izmetu.

    znaci, ovo je program lijecenja, ne prevencije ???

    koliko kapiram ESB30% koristis za prevenciju, a sulfadimidin za lijecenje ???
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Lijekovi

    Postaj by Dax BG pet 17 tra - 16:55

    Krnjolac, ako ne mozes naci u Splitu ja cu ti pogledati u BG i javiti koiliko kosta sve ali posle nedelje. Kada prodje uskrs je r do utrka nista ne radi.

    Sponsored content


    Kokcidioza ESB 3 - Page 4 Empty Re: Kokcidioza ESB 3

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 19 tra - 17:48.