Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+38
Mozaik
works
vlajkobl
krstokljun
ERVINO
komiza
Miljenko
srdjan nis
faganel
olanik
Edi
Antonio-Kovac
zoranV
vlado
krnjolac
Merlo
dzemal_sa
sgobin
MARIN
Renato.M
CUBA
Siskin
sestoperac
Fago
saso78
Lazar
Dule
xyz
bocka
franeperuzovic
kreso
Dean
PESTI
malinois
ticar
kemo89
ikayke
seadriver
42 posters

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by bocka čet 16 tra - 23:11

    ŠESTOPERAC,
    SADA OZBILJNO, JA SAM SIGURAN DA KANARIJA OSEČA KADA U JAJETU JE ZAČETO PILE, ALI KAKO DALI NA OSNOVU VIBRACIJE ILI NEŠTO DRUGO NEZNAM.
    POZDRAV
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by kreso čet 16 tra - 23:12

    znaci individualno kako ko ok fala ika i deane
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Dean čet 16 tra - 23:18

    bocka je napisao/la:ŠESTOPERAC,
    SADA OZBILJNO, JA SAM SIGURAN DA KANARIJA OSEČA KADA U JAJETU JE ZAČETO PILE, ALI KAKO DALI NA OSNOVU VIBRACIJE ILI NEŠTO DRUGO NEZNAM.
    POZDRAV

    i ja sam razmišljao o tome...ali bojim se da ona to ne osjeti...jer u tom slučaju bi nakon nekog vremena shvatila da su jaja prazna, ili još bolje plastična..ili evo danas konkretan primjer... nakon što mi je grdelinka snjela 3 jaje sa 4 je imala problema jedva ga je nekako snjela i dva dana je bila ko da če krepati - već sam je otpisao...za svaki slučaj sam tutnuo jaja pod kanarinku a grdelnki pustio plastična...medjutim kako se grdelinka oporavila i uredno zalegnula na gnijezdo, danas sam (10 dan) vratio grdelinki njena puna a kanarinki stavio plastična... i nijedna nije primjetila zamjenu cheers leže fino uredno obadvije SmileSmile
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by bocka čet 16 tra - 23:54

    EVO KONKRETAN SLUČAJ KOD MENE I TO PRE NEDELJU DANA, KADA SAM UZEO DA PROVERIM DALI SU JAJA PLODNA, NEHOTICE KADA SAM VRAČAO JAJA U SEDALO DVOJE JAJA SU SE UDARILA I NAPUKLA.
    SUTRA DAN TA ISTA JAJA NASO SAM IH NA PODU A VEČ SU BILA ZAČETA.
    OD TOG DANA KANARIJA VRLO ČESTO JE IZLAZILA IZ SEDALA I JEDVA JE ČEKALA DA ZAMENIM VODU DA BI USTALA ILI KADA BI STAVLJAO HRANU U HRANILICU.
    DANAS KADA JE DEFINITIVNO USTALA DA NE LEŽI NA JAJIMA UZEO SAM DA PROVERIM ŠTA SE DESILO, PILAD ZAČETI U OSTALA DVA JAJETA ALI OSTALI SU NEDORAZVIJENI VEROVATNO OHLAĐENI.
    MORAM VAM KAZATI DA TO JE BILA DRUGA TURA A U PRVOJ TURI REZULTAT I ODGOJ KANARIJE BIO JE ODLIČAN.
    JOŠ JEDNA ČINJENICA, KANARIJA KADA IMA PLODNA JAJA ONDA VRLO ČESTO KLJUNOM LEŽEČI NA NJIH OKREČE IH TOKOM CELOG DANA.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by ticar pet 17 tra - 3:45

    bocka je napisao/la:EVO KONKRETAN SLUČAJ KOD MENE I TO PRE NEDELJU DANA, KADA SAM UZEO DA PROVERIM DALI SU JAJA PLODNA, NEHOTICE KADA SAM VRAČAO JAJA U SEDALO DVOJE JAJA SU SE UDARILA I NAPUKLA.
    SUTRA DAN TA ISTA JAJA NASO SAM IH NA PODU A VEČ SU BILA ZAČETA.
    OD TOG DANA KANARIJA VRLO ČESTO JE IZLAZILA IZ SEDALA I JEDVA JE ČEKALA DA ZAMENIM VODU DA BI USTALA ILI KADA BI STAVLJAO HRANU U HRANILICU.
    DANAS KADA JE DEFINITIVNO USTALA DA NE LEŽI NA JAJIMA UZEO SAM DA PROVERIM ŠTA SE DESILO, PILAD ZAČETI U OSTALA DVA JAJETA ALI OSTALI SU NEDORAZVIJENI VEROVATNO OHLAĐENI.
    MORAM VAM KAZATI DA TO JE BILA DRUGA TURA A U PRVOJ TURI REZULTAT I ODGOJ KANARIJE BIO JE ODLIČAN.
    JOŠ JEDNA ČINJENICA, KANARIJA KADA IMA PLODNA JAJA ONDA VRLO ČESTO KLJUNOM LEŽEČI NA NJIH OKREČE IH TOKOM CELOG DANA.

    živa istina,meni su kanarinke znale 10-11 dana ležati i dignu se,na kraju bi bilo da su krepali u jaju,a kad su puna kod tih istih kanarinki nebi je bog sa gnijezda diga.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by sestoperac pet 17 tra - 15:58

    bocka je napisao/la:ŠESTOPERAC,TVOJ POST POTSEČA ME NA JEDNU STARU POSLOVICU,
    AKO SUPRUGA ŽELI SAZNATI DALI SI DOŠO SA ŠVALERACIJE ONDA TREBA DA TI STAVI JAJA U LAVORČE S VODOM, E AKO SU JAJA PUNA ONDA IDU DOLE AKO SU ISPRAŽNJENA I IDU GORE ONDA SI NAJEBO.
    ETO MALO ZAJEBANCIJE OD VETERANA. lol!

    lol! dobra fora
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Dean sub 18 tra - 11:09

    mene zanima nešto drugo...koliko je dovoljno da ženka leži na jajima da zametak krene...tj. dali je ako ujutro ohanem malo duže cca 10 h, kasno za vaditi jaja...
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by PESTI sub 18 tra - 11:49

    Ja sam u 80 tim počeo kanarinke baštardibati i kako nisam imao znanje kad ženka snese prvo jaje , koliko leži ...itd..pročitao sam u jednoj staroj knjizi postupak sa jajima koje ženka snese..prvo jaje ne diramo dok ženka ne snese drugo ,,,,,kad snese drugo vadimo prvo ..tako i kad snese treče vadimo drugo..................poslije bi je nasadio na četvrto ..znači vratio jaja koja je ranije snjela....tako sam radio u mojim početcima i uspješno bi mladi izlazili....
    Dakle jaje bi bilo pod ženkom 24 sata.........mislim da se kniga zvala KANARINCI I ŠUMSKE PJEVAČICE ....od BORA VASIĆ.....tako nekako.....
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by kreso sub 18 tra - 19:21

    zanima me jos jedna stvar ticari,evo pohrania sam prvo jaje u posudicu sa sjemenjem i dali vi pokrivate posudicu s necim , ja san jaje samo polozija na sjeme i otvorena mi je posudica u dnevnom boravku
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by PESTI sub 18 tra - 19:42

    samo u sjeme i sutradan ga okreni
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by kreso sub 18 tra - 21:00

    o.k fala lipa
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Dean ned 19 tra - 10:47

    PESTI je napisao/la:Ja sam u 80 tim počeo kanarinke baštardibati i kako nisam imao znanje kad ženka snese prvo jaje , koliko leži ...itd..pročitao sam u jednoj staroj knjizi postupak sa jajima koje ženka snese..prvo jaje ne diramo dok ženka ne snese drugo ,,,,,kad snese drugo vadimo prvo ..tako i kad snese treče vadimo drugo..................poslije bi je nasadio na četvrto ..znači vratio jaja koja je ranije snjela....tako sam radio u mojim početcima i uspješno bi mladi izlazili....
    Dakle jaje bi bilo pod ženkom 24 sata.........mislim da se kniga zvala KANARINCI I ŠUMSKE PJEVAČICE ....od BORA VASIĆ.....tako nekako.....

    i meni je ta knjiga uz ZOV bila biblija dugo godina...još je imam na polici SmileSmile
    avatar
    Gost
    Gost


    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Gost ned 19 tra - 18:08

    jeste to je ta knjiga Bora Vasic
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Siskin ned 28 vel - 18:07

    ticar je napisao/la:
    ako je prva tura jaja se i nemoraju vaditi.

    Zašto se onda moraju vaditi kod druge ture?
    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by CUBA ned 28 vel - 21:05

    PESTI je napisao/la:Ja sam u 80 tim počeo kanarinke baštardibati i kako nisam imao znanje kad ženka snese prvo jaje , koliko leži ...itd..pročitao sam u jednoj staroj knjizi postupak sa jajima koje ženka snese..prvo jaje ne diramo dok ženka ne snese drugo ,,,,,kad snese drugo vadimo prvo ..tako i kad snese treče vadimo drugo..................poslije bi je nasadio na četvrto ..znači vratio jaja koja je ranije snjela....tako sam radio u mojim početcima i uspješno bi mladi izlazili....
    Dakle jaje bi bilo pod ženkom 24 sata.........mislim da se kniga zvala KANARINCI I ŠUMSKE PJEVAČICE ....od BORA VASIĆ.....tako nekako.....


    Strašna knjiga imala je čak i jelovnik za ptice po danima i obrocima. Nadasve stručna i poučna. study
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Renato.M ned 28 vel - 21:19

    Pa negdije i ja imam tu knjigu ali ono sa jajima da makneš tek ono od jučer ili tako nekako stvarno taj podatak mi nije ostao u pamčenju a i ne shvačam bit toga!....Zašto?....
    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by CUBA ned 28 vel - 21:22

    Dean je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:Ja sam u 80 tim počeo kanarinke baštardibati i kako nisam imao znanje kad ženka snese prvo jaje , koliko leži ...itd..pročitao sam u jednoj staroj knjizi postupak sa jajima koje ženka snese..prvo jaje ne diramo dok ženka ne snese drugo ,,,,,kad snese drugo vadimo prvo ..tako i kad snese treče vadimo drugo..................poslije bi je nasadio na četvrto ..znači vratio jaja koja je ranije snjela....tako sam radio u mojim početcima i uspješno bi mladi izlazili....
    Dakle jaje bi bilo pod ženkom 24 sata.........mislim da se kniga zvala KANARINCI I ŠUMSKE PJEVAČICE ....od BORA VASIĆ.....tako nekako.....

    i meni je ta knjiga uz ZOV bila biblija dugo godina...još je imam na polici SmileSmile


    Strašna knjiga imala je čak i jelovnik za ptice po danima i obrocima. Nadasve stručna i poučna. study Knjiga za 21 stoljeće. affraid affraid affraid
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Renato.M ned 28 vel - 22:04

    Pa evo išao sam potražiti tu knjigu. Nisam je našao. Pa kako sam mogao izgubiti nešto tako dobro? Možda negdije nađem pa opet kupim. confused confused confused affraid
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by MARIN ned 28 vel - 22:22

    Dean je napisao/la:mene zanima nešto drugo...koliko je dovoljno da ženka leži na jajima da zametak krene...tj. dali je ako ujutro ohanem malo duže cca 10 h, kasno za vaditi jaja...

    Nema straha Deane.

    Inače bi kod mene sve bilo prazno.

    Ma kud ćeš ranije. Shocked Very Happy Very Happy Shocked
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by seadriver ned 28 vel - 22:56

    Siskin je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    ako je prva tura jaja se i nemoraju vaditi.

    Zašto se onda moraju vaditi kod druge ture?

    Zasto jednostavno kad moze komplicirano? Ne moze jednostavnije biti nego sta je, jaje se lipo svaki dan vadi i mjenja umjetnim, kad snese zadnje vracaju joj se prava u gnijezdo, gotova prica.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Dean ned 28 vel - 23:11

    CUBA je napisao/la:
    Dean je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:Ja sam u 80 tim počeo kanarinke baštardibati i kako nisam imao znanje kad ženka snese prvo jaje , koliko leži ...itd..pročitao sam u jednoj staroj knjizi postupak sa jajima koje ženka snese..prvo jaje ne diramo dok ženka ne snese drugo ,,,,,kad snese drugo vadimo prvo ..tako i kad snese treče vadimo drugo..................poslije bi je nasadio na četvrto ..znači vratio jaja koja je ranije snjela....tako sam radio u mojim početcima i uspješno bi mladi izlazili....
    Dakle jaje bi bilo pod ženkom 24 sata.........mislim da se kniga zvala KANARINCI I ŠUMSKE PJEVAČICE ....od BORA VASIĆ.....tako nekako.....

    i meni je ta knjiga uz ZOV bila biblija dugo godina...još je imam na polici SmileSmile


    Strašna knjiga imala je čak i jelovnik za ptice po danima i obrocima. Nadasve stručna i poučna. study Knjiga za 21 stoljeće. affraid affraid affraid

    samo ti zahebavaj Very Happy Very Happy kad sam dobio tu knjigu nisam danima ni jeo ni pio, (već sam ranije bio odlučio da ču biti uzgajivać Very Happy Very Happy ta koju ja imam je izdana 1985 znači ja sam tada imao 10 godina i meni je to onda bilo nešto strašno komplicirano, i ta če mi knjiga ma koliko loša bila uvijek ostati u lijepom sječanju Very Happy Very Happy
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by sgobin ned 28 vel - 23:12

    Renato.M je napisao/la:Pa evo išao sam potražiti tu knjigu. Nisam je našao. Pa kako sam mogao izgubiti nešto tako dobro? Možda negdije nađem pa opet kupim. confused confused confused affraid
    Renato ne trudi se tražiti ja je imam pa ću ti je iskopirati i poslati poštom lol!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by malinois ned 28 vel - 23:14

    sgobin je napisao/la:
    Renato.M je napisao/la:Pa evo išao sam potražiti tu knjigu. Nisam je našao. Pa kako sam mogao izgubiti nešto tako dobro? Možda negdije nađem pa opet kupim. confused confused confused affraid
    Renato ne trudi se tražiti ja je imam pa ću ti je iskopirati i poslati poštom lol!

    Sime ,i meni jedan primjerak Very Happy .A moram to vidjet Very Happy affraid
    dzemal_sa
    dzemal_sa


    Broj postova : 204
    Age : 45
    Location : Sarajevo, Bosna i Hercegovina
    Registration date : 17.12.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by dzemal_sa ned 28 vel - 23:15

    Kako ja tu knjigu nisam nikad vidjeo Sad
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by sgobin ned 28 vel - 23:17

    Izdanje 1973 , godinu dana prije nego sam se rodio.

    Sponsored content


    ODLAGANJE I CUVANJE JAJA - Page 3 Empty Re: ODLAGANJE I CUVANJE JAJA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 10 svi - 13:43.