Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+12
antonio
many
lord189
saso78
kreso
zvrcko sen
franeperuzovic
malinois
Branimir
Dalibor
dr.nenad86
DjordjeVet
16 posters

    cuvanje ptica

    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    cuvanje ptica Empty cuvanje ptica

    Postaj by DjordjeVet ned 26 tra - 9:24

    vjerovatno su svi clanovi imali diskusije sa ostatkom ukucana po pitanju cuvanja ptica....uglavnom su to nase ljepse i bolje polovine (Pile je jedan od rijetkih izuzetaka po tom pitanju), ali nekada i skoro svi ukucani...
    argumenti koje potezu protivnici cuvanja ptica su da one stvaraju prasinu, neprijatno mirisu, da uzaludno trosimo vrijeme na bavljenje pticama, da su beskorisne i slicno....pored toga, tu i tamo se cuju argumenti kako prenose razne bolesti (alergije, pticiju gripu i jos brdo drugih)...
    takodje, jedna od cestih tvrdnji je i da mi ustvari ne volimo ptice jer ih drzimo zatvorene...da smo zavisnici od njih i tako dalje....


    sta vi kazete na ovo i kako ste to rijesili sa svojim ukucanima?
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by dr.nenad86 ned 26 tra - 15:46

    Vecina ljidu i ne razume ovaj nas hobi, ali kada se uhvatite u diskusiju s njima i kad vidite da i oni imaju neki hobi, ribolov, lov ili bilo sta drugo i kad im objasnite neke stvari, oni ipak pocinju da menjaju misljenje i vide da je ovaj nas hobi slican njihovom i donekle nas i razumeju. S ukucanima je lako, bar meni, ne protive se drzanju ptica jer su i oni ljubitelji zivotinja, dok je moj otac uzgajivac egzoticnih akvarijumskih ribica pa donekle mi cak i pomaze u hranjenju ptica kad sam ja odsutan.............. cheers
    Dalibor
    Dalibor


    Broj postova : 115
    Age : 50
    Location : Melbourne
    Registration date : 10.04.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Dalibor ned 26 tra - 15:56

    Ja vise nemam taj problem odkada mi je veliki prijatelj Edo Denjo pomogao u tome. On je jednostavno moju zenu proglasio kanarinkom stasa tako da ja uvijek htio ili nehtio imam bar tu jednu pticu pokraj sebe. Mlinois moze to da i posvjedoci jer se desilo kod njega kuci.
    Laughing
    avatar
    Gost
    Gost


    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Gost ned 26 tra - 17:02

    Na svu srecu suprug je veliki ljubitelj ptica pa nisam nikad imala problema tog tipa.Jednako se brinemo za njihovu prehranu,higijenu i zdravlje.Zajedno posjecujemo lokalne izlozbe i povremeno i savez.Vrlo cesto se druzimo sa ljudima cija su ljubav ptice i zivotinje opcenito.Nisam mnogo razmisljala o ovoj temi ali mislim da je jednoj osobi vrlo tesko imati hobi ovog tipa a da nema bilo kakvu podrsku bar jednog clana ukucana ali i to nije ne moguce,naravno ne mislim na osobe koje imaju pticu ili dvije vec je mali problem za osobu koja ima vise volijera ili kaveza sa pticama ili ko se bavi uzgojem u vecem broju a da nema bilo kakvu podrsku bar jos jednog clana obitelji.
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by dr.nenad86 ned 26 tra - 19:26

    Naravno puno je teze tom odgajivacu koji nema nikakvu podrsku od strane porodice, ne moze da uzgaja veci broj ptica, cesto puta je ogranicen brojem kaveza i volijerama i naravno prostorom za izvodjenje, sto je i najnezgodnije. A pored toga ako nema podrsku clanova porodice tu je i svadja prisutna i to je veliki problem za samog odgajivaca.... Rolling Eyes
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Branimir ned 26 tra - 21:47

    Ja nemam nikakvih problema sa svojima doma jer me razumiju i podržavaju a i ptice su u volijeri tako da nitko nikom ne smeta. Imao sam jedanput cirkus sa jednom gospođom iz Njemačke koja je ljetovala kod susjede i kad je vidjela ptice napala me da ja zlostavljam životinje i da če me tužiti! What a Face Koji ti je bog? scratch Mora sam paziti da mi ne napravi kakvu glupost, i tako daj ne daj i objasni da bi luđakuša shvatila da su to kanarinci i da ne mogu opstati u prirodi jer su uzgojeni u gajbama. I na kraju ne da mi vrag mira i kad je išla ča ja je pitam hoče li jednog, mislim da joj je tlak bio na 500, No , a moram biti zločest što ču! Twisted Evil
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by malinois pon 27 tra - 13:38

    A Brane moga si joj dat kanarina iz volijere ali ako je mlada mogla je dobit i drugog kanarina Very Happy
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by franeperuzovic pon 27 tra - 14:32

    ja sam sa svojom ljepsom polovicom u sukobu oko broja ptica.

    meni nikad dosta, a njoj vise od dvi - puno.

    Very Happy
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Branimir pon 27 tra - 15:19

    malinois je napisao/la:A Brane moga si joj dat kanarina iz volijere ali ako je mlada mogla je dobit i drugog kanarina Very Happy

    Ma vraga mlada imala je godina ko magare, samo me izdavila i ništa drugo, ne ponovilo se više nikada!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by zvrcko sen pon 27 tra - 16:16

    jebo sex di obadvoje uživaju
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by malinois pon 27 tra - 16:17

    zvrcko sen je napisao/la:jebo sex di obadvoje uživaju

    king si
    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by dr.nenad86 pon 27 tra - 16:36

    Ne moga svi biti zadovoljni............. nema dzabe ni za babe....... affraid
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by kreso pon 27 tra - 23:13

    frane imamo isti problem Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Gost pon 4 svi - 9:37

    Ja danas-sutra dobivam na poklon 2 stiglica i 1 cajzlu pa se broj ptica penje na sretnih 13 Very Happy Mozda mi nisu bas trebale ali ove donosi suprug pa moram silent Smile
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by saso78 pon 4 svi - 11:37

    pile je napisao/la:Ja danas-sutra dobivam na poklon 2 stiglica i 1 cajzlu pa se broj ptica penje na sretnih 13 Very Happy Mozda mi nisu bas trebale ali ove donosi suprug pa moram silent Smile


    Very Happy Very Happy Very Happy
    Sta se mora,mora se....
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Branimir pon 4 svi - 13:02

    A tebi teško palo! Very Happy Very Happy Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Gost pet 8 svi - 18:59

    Da,sve placem od muke Laughing
    avatar
    Gost
    Gost


    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Gost sub 9 svi - 17:39

    A vidi ovo,vidis ja iman poticaj sa svih starna,sjever jug zapad istok,svugdi ima neko,nikad nema brige,nego vijenco:kad ces mi odgovorit na pitanje,kako cu verdunu noge sredit??? Very Happy
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Branimir sub 9 svi - 22:13

    On izgleda tebe izbjegava ili ti ne želi reći jer je uvidio da već dosta toga znaš pa ga je strah da češ biti bolji od njega! a ti Markane da kod svake svoje ženske ostaviš jednu ticu da se brine o njoj nemaš nikakvih problema!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by lord189 ned 10 svi - 9:50

    je je i ja mislin branimire ma nema on toliko ptica za toliko puno žena
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by many čet 22 lis - 11:02

    okolina u kojoj sam mrzi ptice a ja volim,ali boli me..... za mišljenja držim se svojeg puta ,puta ptica,ljubav prema pticama je kao neka viroza koju ne preboliš nego živiš za to,da li ste ikada osjetili u 10 mj neki plamičak koji jača iz dana u dan,neka zvjerski osječaj da je doba lova,ja osječam svake godine,i ni -15 me ne spriječava da dočekam pticu,uf skrenuo sa teme!
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Branimir čet 22 lis - 11:41

    Obavijest u dobroj namijeri, ne piši baš puno o lovu jer je o toj temi bilo već puno žučnih rasprava pa čak i ankete! No
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by many čet 22 lis - 12:19

    ok ali dobro je kad ima neke rasprave zar ne,samosam za lov iznio svoj osječaj i stajalište Razz
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Branimir čet 22 lis - 13:23

    No problem, bolje da te ja upozorim nego da dobiješ ban! Laughing
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by many čet 22 lis - 16:04

    znam to je kao da pričaš o spolnim organima sve je to kriminal i mi svi, dobro ne svi ali barem 95 posto ovog foruma teški kriminalci ja bih rekao mafija ptičarska jer kriminal je voljeti pticu pjevicu ali nije loviti puškom prepelice na vabe a,kada sam urgirao ovoga ljeta i policiju zvao i glavnog inspektora,ništa skoro dva mjeseca su tamanili ptice a vabilo je radilo cijelu noć da spavati nisam mogao,to ti je istina da kad dođu iz italije momci tu kod nas sve se može,ali jadna ti majka ako ti othraniš pticu koju nađeš ispalu iz iz gnijezda,ima da joj ne pomogneš jer tko si ti da voliš ptice ,nema tu mjesta ljubavi ili sloboda ili puška ,sredine nema.

    Ako hočete probati moju teoriju usudite se imati pticu kojoj ste spasili,vidjketi ćete da to tako ne ide,nas domače treba kažnjavati za ljubav a strance puštati za eure da tamane,jer na koncu konca,po njihovom kojih 500,600 ptica ma ni ne vidi se hrvatska je još bogata prirodnim resursima,samo dokle ako se ovako nastavi.Zato ako je kriminal voljeti pticu i mi svi koji lovimo ptice iz ljubavi zbog duše smo kriminalci,onda mi je najmilije u takvom društvu,kriminalnom. Neutral

    Sponsored content


    cuvanje ptica Empty Re: cuvanje ptica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 21:04.