Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut uto 23 vel - 1:41

    ZNA SE STA JA NOSIM NAJBOLJE PTICE NA SVITU ARSICEVE
    I PONEKA OD JEDNOG MOG DRAGOG PRUJATELJA FREDIJA Very Happy
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo uto 23 vel - 1:43

    malinois je napisao/la:Budi iskren i reci od ovih koje bi prije izabrao .Pusti to jedne i druge .Svi bi mi uzeli sve dobre ptice .
    Da se ja malo ukljucim u diskusiju ako moze spanske ptice imaju bolji klok bolende im je isti a ostale ture mislim da su Furlanove ptice kvalitetnije ovo je samo moje misljenje.Pozdrav
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN uto 23 vel - 1:44

    A di vam je treći?

    Nema ga večeras. Shocked
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager bitola uto 23 vel - 1:44

    MARIN je napisao/la:Da nebi ljudi krivo shvatili .Nisam ja kupio one na snimci.Moje su bolje. geek


    Za ne falit sasvim sigurno bi uzeo i jedne i druge.Od viška kvalitete glava ne boli. lol!


    BRAVO!KO FLORENTINO PEREZ IZ REAL MADRIDA
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut uto 23 vel - 1:46

    eto trceg musketira
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN uto 23 vel - 1:48

    korkut je napisao/la:eto trceg musketira

    Na ovog sam zaboravio.Ovo je četvrti cheers
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut uto 23 vel - 1:52

    ha ha ha ha dobro nam ide jeli MARINE ptice su super pa da planiramo amli izlet za spaniju
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 vel - 1:54

    Salu na stranu .Necemo nikoga uvrjediti ako se i malo nasalimo.Jedna je stvar, koje su ptice za takmicenje bolje a druga je da bi vecina ljudi izabrala ove Spanjolce (ne svi Very Happy ) .Na onakvo ispjevavanje vodenih tura ( a one su osnova) lako je ubaciti nesto ako fali .Vodene ture se nemogu niti usporediti .Klokot je za 3 klase bolji kod Spanjolaca a ptica D ima bolji bolende od Furlanovih ptica.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN uto 23 vel - 1:56

    korkut je napisao/la:ha ha ha ha dobro nam ide jeli MARINE ptice su super pa da planiramo amli izlet za spaniju

    Nemam ja ništa protiv,već sam se zaželija putovanja. cheers

    Nego vi mušketiri .Ko vam je queen ?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN uto 23 vel - 1:59

    malinois je napisao/la:Salu na stranu .Necemo nikoga uvrjediti ako se i malo nasalimo.Jedna je stvar, koje su ptice za takmicenje bolje a druga je da bi vecina ljudi izabrala ove Spanjolce (ne svi Very Happy ) .Na onakvo ispjevavanje vodenih tura ( a one su osnova) lako je ubaciti nesto ako fali .Vodene ture se nemogu niti usporediti .Klokot je za 3 klase bolji kod Spanjolaca a ptica D ima bolji bolende od Furlanovih ptica.

    Znači slažeš se samnom? Very Happy
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 vel - 2:00

    MARIN je napisao/la:
    korkut je napisao/la:ha ha ha ha dobro nam ide jeli MARINE ptice su super pa da planiramo amli izlet za spaniju

    Nemam ja ništa protiv,već sam se zaželija putovanja. cheers

    Nego vi mušketiri .Ko vam je queen ?

    Lako cemo mi za kraljeve i kraljice Very Happy .

    Nego je problem kad prstici samo vire geek affraid geek affraid
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN uto 23 vel - 2:06

    eVo sad smo počeli i vriđat.Nisam to očekiva affraid

    Nego vidim doktor se šulja nikako da se oglasi.

    Vasiću jesi li živ? Ajde komentiraj nešto. lol!
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK uto 23 vel - 12:47

    Postovani prijatelji. Pratio sam komentare i slusao ptice na snimci. Koliko se ja razumijem u pjesmu , ptice su odlicne. E sad zelio bih jedan savijet koji nije bas u kontekstu teme koja se komentarise. Radi se o nesto suportonom, odnosno prestanak pjeva kod mog malinoa.
    Ptica je kod mene nesto vise od 2 mjeseca, do pre neki dan je intenzivno pjevala ali evo sad prestala potpuno. Inace se ponasa sasvim normalno, jede, vesela je...ali pjesme nema. Molim vas recite mi koji su moguci razlozi prestanka pjesme ? ? ?
    Nisam primetio da se mitari , hranim ga sjemenskom mjesavinom i 1-2 puta nedeljno dajem sargarepu, jabuku....tako da po mom misljenju nije ugojen. Jedino kad mu pustim klip odavde sa foruma, zapjeva nesto kratko i prestane. Napominjem da sve ptice koje imam redovno cistim od ekto i endo parazita a kaveze cistim na svakih 5 dana.
    Cudno je da i mladi bakarci koji su ispod njega u kavezu ( imaju 2 mjeseca starosti ) dok je on pjevao i oni su pokusavali nesto sto lici na pjesmu, ali sad su i oni prestali. Drugog kanarinca koji pjeva u njegovoj blizini nema. Temperatura u sobi je konstantna a mjesto mu nisam mjenjao. Star je 1g. Sta bi drugo moglo bito razlog sto je prestao ? ? ?

    Hvala vam !
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Carduel uto 23 vel - 13:11

    Vasko-MK je napisao/la:Postovani prijatelji. Pratio sam komentare i slusao ptice na snimci. Koliko se ja razumijem u pjesmu , ptice su odlicne. E sad zelio bih jedan savijet koji nije bas u kontekstu teme koja se komentarise. Radi se o nesto suportonom, odnosno prestanak pjeva kod mog malinoa.
    Ptica je kod mene nesto vise od 2 mjeseca, do pre neki dan je intenzivno pjevala ali evo sad prestala potpuno. Inace se ponasa sasvim normalno, jede, vesela je...ali pjesme nema. Molim vas recite mi koji su moguci razlozi prestanka pjesme ? ? ?
    Nisam primetio da se mitari , hranim ga sjemenskom mjesavinom i 1-2 puta nedeljno dajem sargarepu, jabuku....tako da po mom misljenju nije ugojen. Jedino kad mu pustim klip odavde sa foruma, zapjeva nesto kratko i prestane. Napominjem da sve ptice koje imam redovno cistim od ekto i endo parazita a kaveze cistim na svakih 5 dana.
    Cudno je da i mladi bakarci koji su ispod njega u kavezu ( imaju 2 mjeseca starosti ) dok je on pjevao i oni su pokusavali nesto sto lici na pjesmu, ali sad su i oni prestali. Drugog kanarinca koji pjeva u njegovoj blizini nema. Temperatura u sobi je konstantna a mjesto mu nisam mjenjao. Star je 1g. Sta bi drugo moglo bito razlog sto je prestao ? ? ?

    Hvala vam !

    Imam i ja sličan problem! Malino je pjevao sve do neki dan po čitave dane bez prestanka a sad neće ni da pisne. Čistoća na vojničkom nivou, hrana uzgojna, ima i voća, veseo je pravo, sve sjaji perje na njemu. Ne znam šta bi mu moglo biti? Nisam ga mogao više onakvog gledati pa sam ga pustio ženki u parilicu. Opet ništa, očekivao sam da će pjevati ali ni muka. Ponekad se čuje nekakav cvrkut (koji nema veze s klokom, rolom, bolom i inim) i nakon toga tup.

    Šta bi mu moglo biti tko će znat!? A i nemam baba vračara u blizini. Very Happy
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 23 vel - 14:32

    Toliko je u zadnje vrijeme bilo snimki na Forumu a Furlan je "okačio" samo jednom i to ptice mjesec dana van treninga.........
    To je veliki kompliment DVOSTRUKOM SVJETSKOM ŠAMPIONU kada se ovako dobre snimke upoređuju sa njegovim, kada se njegove "okačene" ptice uzimaju kao prototip vrhunske kvalitete.
    Inače, slažem se sa Marinom, da bi Furlanove ptice sigurno pobijedile .I ja bih uzeo obe garniture, pa bi Furlanov donji pojas pomogao nešto i Španjolcima. A sa vodom bi od obe garniture imala problem moja susjeda ispod mene. Stalno bi morala zvati vatrogasce da ispumpavaju vodu. Ja bih na balkonu morao nositi čizme.
    Kada bi me Malinois pritisnuo kao Marina da moram izabrati samo jednu, izabrao bih Furlanovu. Zašto? Jer je Furlan svjetski poznati uzgajivač i sigurno su njegove ptice nosioci kvalitetnih gena. A za Španjolce nisam siguran da se neće za mjesec-dva pokazati kao "kvarljiva roba".
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 vel - 15:10

    faganel je napisao/la:Toliko je u zadnje vrijeme bilo snimki na Forumu a Furlan je "okačio" samo jednom i to ptice mjesec dana van treninga.........
    To je veliki kompliment DVOSTRUKOM SVJETSKOM ŠAMPIONU kada se ovako dobre snimke upoređuju sa njegovim, kada se njegove "okačene" ptice uzimaju kao prototip vrhunske kvalitete.
    Inače, slažem se sa Marinom, da bi Furlanove ptice sigurno pobijedile .I ja bih uzeo obe garniture, pa bi Furlanov donji pojas pomogao nešto i Španjolcima. A sa vodom bi od obe garniture imala problem moja susjeda ispod mene. Stalno bi morala zvati vatrogasce da ispumpavaju vodu. Ja bih na balkonu morao nositi čizme.
    Kada bi me Malinois pritisnuo kao Marina da moram izabrati samo jednu, izabrao bih Furlanovu. Zašto? Jer je Furlan svjetski poznati uzgajivač i sigurno su njegove ptice nosioci kvalitetnih gena. A za Španjolce nisam siguran da se neće za mjesec-dva pokazati kao "kvarljiva roba".

    Very Happy Very Happy Ne vidim niti jedan razlog ne slozit se sa ovim komentarom sem naravno da nekoga pritiskam za nesto Very Happy . Samo zelim cut iskreno misljenje .MARIN je moj veliki prijatelj i imam slobodu nasalit se s njim .Ovo je forum ,unutar istog razmjenjivamo iskustva i znanja ALI SE I MOZEMO OPUSTIT .Ima ljudi kojima to tesko padne ,njima pomoci nemogu .

    Sta se tice pojma "kvarljiva roba" Very Happy ,vidim da je diga dosta prasine .Pa i ja imam pravo na svoje misljenje .Imao sam priliku te ptice poslusat u punoj takmicarskoj formi i bio sam odusevljen ,medutim kad sam poslusao iste kad su promjenile vlasnike ostao sam malo i razocaran .Te ptice su uzete za ucitelje a nisam bas siguran da to sad i jesu.

    Ovdje do sad nismo govorili o genetici nego o necemu sta cujemo, svidjelo se to nekom ili ne.

    Evo bas sam se sad zainteresira i predlazem da pokrenemo diskusiju o nasljedivanju pjesme .Koliko nosi otac koliko majka ??? Kako se nasljediva ?

    TO CE SIGURNO BIT ZANIMLJIVA DISKUSIJA .
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo uto 23 vel - 16:14

    Evo i ja se moram ukljuciti u diskusiju,
    to sto je neko svetski prvak je za postovanje,ali to ne znaci i da ima najbolje ptice.Ima i pojedinaca koji imaju ptice vrh vrhova ali se ne takmice.Vidim da mnogi guraju Furlanove ptice koje je okacio na forum,da li zbog toga sto su mu dobri prijatelji .Realno receno ,ptice na onim snimcima ne zasluzuju da budu prvaci(moje misljenje),a mozda su to tada i zasluzivale.Iskreno ptice koje su se takmicile tada ,nisam slusao uzivo i to ne mogu komentarisati ,vec mogu reci samo ono sto sam cuo iz prilozenog.Hocu reci da nije bitno cije su ptice vec kako pevaju.
    Ovde su predstavljene ptice koje su pokupile sve nagrade koje su se mogle pokupiti a prilozene su u drugom svetlu.Znaci da su one kako je Malinois i nazvao KVARLJIVA ROBA ili DRZI BURE VODU DOK MAJSTORI ODU.
    Nadam se da se pojedini nece ljutiti zbog ovoga jer to je jedna realnost koje je i prikazana na ovom forumu.Mnogi to sigurno nemaju hrabrosti reci,ali evo ja cu to uciniti umesto njih.
    Da sada ne ispadne da reklamiram nekoga,ali ja vec 3 godine drzim ptice koje sam kupio od Pende i mogu vam reci da ne samo ucitelji vec i oni za priplod ni trunku nisu promenili pesmu.Penda nije svetski prvak ali ima DOBRU ROBU.
    Cast Furlanu ,svako od nas bi pozeleo onakve ptice,ako ne za ucitelje onda za parenje !!
    Nego mi da predjemo na veoma zanimljivu temu (koja se nekim delom tice i svega ovoga) a to je genetika,nadam se da ce biti zanimljivih postova, pozzzzz
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager bitola uto 23 vel - 16:47

    Moje misljenje:50% nosi muzjak,50% zenka
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager bitola uto 23 vel - 17:04

    Po meni:vazno je(najvaznije) da se ptice genetski ,,slazu,,.Mozete kupiti muzjake od jednog vrhunskog odgajivaca,a zenke od drugog isto vrhunskog odgajivaca,i da pareci ih da nikad ne dobijete pticu ni priblizne kvalitete sa pticama oba odgajivaca.Ovo narocito rade ambiciozni pocetnici i nakon toga nastupa RAZOCARANJE.Zato je po meni najbolje kupiti ptice od jednog odgajivaca(za pocetak) i pariti.Tada, uz dobre ucitelje,velika je verojatnjoca da cete dobiti ptice bliske po kvaliteti pticama odgajivaca od kojeg ste kupili ptice
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN uto 23 vel - 17:15

    waterslager bitola je napisao/la:Moje misljenje:50% nosi muzjak,50% zenka

    Ja mislim da su podjednako važni i mužjak i ženka.Znači teoretski 50% mužjak 50% ženka.Ali u stvarnosti to se nikad ne realizira.uvijek nečiji geni prevladaju.Uvijek nas nešto novo iznenadi.Ženku ne čujemo,jer ne pjeva i nikad nismo sigurni što nosi bez obzira tko joj je otac,djed.A i za mužjaka ne možemo znati pogotovo ako se radi o mužjaku kojeg smo kupili.Da li on to što pjeva stvarno nosi u genima ili je to naučeno od učitelja.Za steći neka čvršća saznanja o tome što ko nosi možemo jedino parenjem u srodstvu.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 vel - 20:17

    Sve je to u redu .Svi znamo da ptica pola gena nasljedi od oca a pola od majke .Medutim bas je i zanimljivo da koliko god koristili vrhunske muzjake i zenke cija braca (ocevi ,djedovi ...) imaju odlicnu pjesmu ne dobijemo bas uvjek vrhunske ptice .Cesto se i desi da dobijemo ptice koje nisu po kvaliteti sjena svojih roditelja.

    Sve osobine se nasljeduju neovisno jedna o drugoj .Ako je ptica nasljedila od svojih roditelja sve ture mozda u isto vrijeme nije nasljedila dubinu,cistocu ....INTELIGENCIJU.

    Zasto inteligenciju ? Malino kanarinac da bi bio vrhunski mora imati genetski kod za to a ujedno mora bit " pametan" i nauciti nesto od ucitelja.Kad bi samo sagledavali sta ce od tura nasljediti to bi bilo polovicno.Svi zelimo najbolje ucitelje ,bez mane .Sve da ih i imamo i jako genetski jato opet se desava da nebudu svi mladi muzjaci dovoljno dobri.

    Jedino ispravno je koristiti se parenjima u krvnom srodstvu .Ima raznih nacina i kombinacija za takva parenja .Taj postupak se neradi preko noci,to traje godinama.

    Svi se po nekad dovedemo u situaciju da nabavimo vrhunske ptice ,medutim to je samo pocetak .Ljudi misle ako kupe Svjetske prvake da ce rasturati narednih godina na natjecanjima.Varaju se .Puno stvari treba uklopiti za takve rezultate .
    1.odlicne roditelje (genetski)
    2.odlicne ucitelje (nekvarljive,aktivne)
    3.znanje u sastavljanju parova
    4.znanje u pripremi ucitelja i odrzanju pjesme
    5.adekvatne prostore za skolovanje
    6.znanje u balansiranju ishrane
    7.osjecaj za osluskivanje mladih u volijeri
    8.nacin na koji izdvojit mlade iz volijere u kaveze
    9.osjecaj za pjev
    itd itd itd i naravno na kraju najvaznije SRECU

    Ovo cu komentirat kao uzgaivac a ne sudac

    Nije lako napraviti dobrog malinoa .Kad kazem dobrog ne mislim na pticu koja ce na natjecanju skupiti bodove i biti prva.Mislim na pticu koja ce biti prva a uz to bez mana ,pticu u kojoj cemo uzivati bez da se najezimo kad cujemo nesto lose .Malo je takvih primjeraka ali ih ima.

    Kad sam u poziciji suca ,sve se mjenja .Slusam pticu ,vrijednujem pozitivne ture ,ako ima negativnih oduzmem od pozitivnih i dam finalnu ocjenu.Kod ocjenjivanja tura izvlacimo i vrijednujemo samo najbolja ispjevavanja a ona losija niti ne cujemo ako nisu negativna .Takvo ocjenjena ptica ako je dala sve ture i na primjer ispjevala 120 bodova ne znaci da je i dobar ucitelj.
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pippo uto 23 vel - 20:31

    10. i pet macke ispred kucu cat cat cat cat cat lol!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 vel - 20:37

    Very Happy Ajde kad sam se vec raspisao na dugo i siroko pojasnit cu i pojam koji sam iznio u jednom navratu :KVARLJIVA ROBA Very Happy .Vidim da je nekim uzgaivacima zasmetao direktno ,pojedinim indirektno a neki ga mozda nisu ni shvatili.Pojedini su i sebe prepoznali Smile
    Pojam je cisto zargonski .A sta znaci?

    Odnosi se na ptice koje vlasnik u takmicarskoj sezoni odlicno kontrolira a sklone su nekim manje atraktivnim ili cak i negativnim ispjevavanjima.To samo znaju veliki majstori .
    Visoke i ostre ture se mogu kontrolirat mrakom ,hranom....Nama skoro svima omrazena flauta ii iii iiii isto se moze kontrolirat .
    Riet je tura (negativna) koju mozemo prikrivati dok natjecanja traju .Cim se ptice odmrace i dobiju svjetla i hrane onda ruzni i ostri belrol prerasta u riet.
    Svi smo po nekad naletili na takvu pticu ,to je sasvim normalno i ne vidim mjesta ljutnji.I sam priznajem mogu korigirat i kontrolirat jacinu pjevanja svojih ptica iako i nisam neki mestar Very Happy .
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 vel - 20:38

    pippo je napisao/la:10. i pet macke ispred kucu cat cat cat cat cat lol!

    Very Happy Very Happy Very Happy njam njam geek affraid
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA uto 23 vel - 20:42

    I sam priznajem mogu korigirat i kontrolirat jacinu pjevanja svojih ptica iako i nisam neki mestar



    Pa tek onaj cije su ptice odlicne a bez kontrole(mrak, hrana itd) je najveci majstor.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 39 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 20:31.