Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


3 posters

    kako se zove ova ptica

    zlaja11
    zlaja11


    Broj postova : 18
    Age : 52
    Registration date : 26.03.2009

    kako se zove ova ptica  Empty kako se zove ova ptica

    Postaj by zlaja11 čet 27 vel - 1:36

    Kako se zove kod nas ova ptica. Zna li iko ista o njoj. Kakva je ishrana, dali ko i kod slavuja. Dobio  sam ga prije 2 dana na poklon i nemam rijeci, odusevljava me, inace je pitom hoda po rukama glavi, jede iz ruku ma haos. Imam iskustva sa stiglicima i svi ostalim pticama te porodice,Papagajima  al ovo je nesto skroz drugo. Taraba stroga sa mekokljuncima. Inace zivim u Svedskoj i ovde ga zovu irački bulbyl.
    Evo link ovakva je ptica, nije moja jel ne znam stavljati slike probao al ne ide 😞. http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Feh%C3%A9rarc%C3%BA_b%C3%BClb%C3%BCl
    zlaja11
    zlaja11


    Broj postova : 18
    Age : 52
    Registration date : 26.03.2009

    kako se zove ova ptica  Empty Re: kako se zove ova ptica

    Postaj by zlaja11 čet 27 vel - 13:07

    Niko znaci
    avatar
    aquila


    Broj postova : 40
    Location : BARUTANA-SPLIT
    Registration date : 06.01.2011

    kako se zove ova ptica  Empty Re: kako se zove ova ptica

    Postaj by aquila čet 27 vel - 13:35

    Hr naziv BIJELOLICI BULBUL
    Lat naziv PYCNONOTUS LEUCOGENYS
    zlaja11
    zlaja11


    Broj postova : 18
    Age : 52
    Registration date : 26.03.2009

    kako se zove ova ptica  Empty Re: kako se zove ova ptica

    Postaj by zlaja11 čet 27 vel - 18:43

    Nebi rekao da se tako zove,jel nema ni jednog pogotka na google,latinski sam nasao i na engleskom ali je sturo pa sam mislio da neko mozda ima ili se bavi s njima.
    avatar
    aquila


    Broj postova : 40
    Location : BARUTANA-SPLIT
    Registration date : 06.01.2011

    kako se zove ova ptica  Empty Re: kako se zove ova ptica

    Postaj by aquila čet 27 vel - 19:16

    To šta bi ti rekao nije bitno,ali pogledaj Colinsov vodić ptica Hrvatske i Europe
    nije se mene također pitalo.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    kako se zove ova ptica  Empty Re: kako se zove ova ptica

    Postaj by Vrbanja sub 1 oľu - 1:51

    zlaja11 je napisao/la:Kako se zove kod nas ova ptica. Zna li iko ista o njoj. Kakva je ishrana, dali ko i kod slavuja. Dobio  sam ga prije 2 dana na poklon i nemam rijeci, odusevljava me, inace je pitom hoda po rukama glavi, jede iz ruku ma haos. Imam iskustva sa stiglicima i svi ostalim pticama te porodice,Papagajima  al ovo je nesto skroz drugo. Taraba stroga sa mekokljuncima. Inace zivim u Svedskoj i ovde ga zovu irački bulbyl.
    Evo link ovakva je ptica, nije moja jel ne znam stavljati slike probao al ne ide 😞. http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Feh%C3%A9rarc%C3%BA_b%C3%BClb%C3%BCl



    Pokusaj stupiti u kontakt sa nekim ozbiljnijim uzgajivacem kanarinaca (Iracaninom) vecinom svi poznaju veoma dobro tu vrstu ptica, kod njih je bulbyl kao kod nas stiglic. Koliko sam ja malo informisan o njima jedu vecinom sve.Krastavac,jabuku (slatku),lubenicu, dadlar im je omiljena hrana ,banana, kivi, crvebrasnare (2x -3xsedmicno), muhe, mozes im ponuditi i hranu za tigrice (undelat).
    zlaja11
    zlaja11


    Broj postova : 18
    Age : 52
    Registration date : 26.03.2009

    kako se zove ova ptica  Empty Re: kako se zove ova ptica

    Postaj by zlaja11 ned 2 oľu - 2:28

    Vrbanja je napisao/la:



    Pokusaj stupiti u kontakt sa nekim ozbiljnijim  uzgajivacem kanarinaca (Iracaninom)  vecinom svi poznaju veoma dobro tu vrstu ptica, kod njih je bulbyl kao kod nas stiglic. Koliko sam ja malo informisan o njima   jedu vecinom sve.Krastavac,jabuku (slatku),lubenicu, dadlar im je omiljena hrana ,banana, kivi, crvebrasnare  (2x -3xsedmicno), muhe,  mozes im ponuditi i hranu za tigrice (undelat).
    Primjetio sam da jede sve, crve obozava. Nisam probavao sa sjemenom, mislio sam da nejede sjeme.
    Hvala na odgovoru.

    Sponsored content


    kako se zove ova ptica  Empty Re: kako se zove ova ptica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 12:31.