Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+14
MARIN
ivan ri
Mozaik
krepat ma ne molat
zoranV
ticar
Maghellano
Ranko Labovic
sestoperac
baketin
Sina BL
komiza
ERVINO
vlajkobl
18 posters

    kanarinka molim pomoc

    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    kanarinka molim pomoc Empty kanarinka molim pomoc

    Postaj by vlajkobl uto 18 sij - 1:11

    skoro sam dobio kanarinku na poklon,a ne znam koja je vrsta pa bi molio nekog da mi kaze
    odlucio sam da probam da je uparim sa stiglicem
    sta mislite jel bi bila dobra konbinacija
    stiglici su mi sad izvadjeni iz letaca u male kaveze a nju planiram staviti u taj letac , e sad ,dali da ostavim sve ptice razdvojene ili da spojim tri stiglica i kanarinku skupa da ona sebi izabere koga hoce kad dodje vrijeme parenja
    usput ptice su mi na balkonu a ne u kuci
    Smile Question kanarinka molim pomoc Img0597u.th

    kanarinka molim pomoc Img06001.th



    Zadnja promjena: vlajkobl; sri 19 sij - 18:41; ukupno mijenjano 1 put.
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by vlajkobl sri 19 sij - 17:44

    jel nece iko da mi pomogne confused
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by ERVINO sri 19 sij - 17:57

    Pozdrav, se radi o "šarenoj"kanarinki (lipokrom x melanin)....ptica je ok za bastardiranje ....ne preporučam držanje kanarinke sa tri štiglića... drži je samu a pored nje stavi štiglića kojeg si odabrao za parenje,,,ako želiš pjev odaberi najboljeg pjevača ako želiš boju i izgled (mada je to nepredvidivo)odaberi najsvjetlijeg (naj bjelijeg) i kad ženka krene plesti gnjezdo ubaci štiglića (nemoj žuriti do aprila - maja ptice su ti vani !!!)...SRETNO... Very Happy
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by vlajkobl sri 19 sij - 18:37

    hvala prijatelju evo danas sam dobio jos jednu (koja je vrsta) za sad su kanarinke u letacu a stiglici posebno na kontra zidu i gledaju se sad jel to ispravno planiram letac koji 100x70x30 da razdvojim po sredini da dobijem dvije parilice kad da stavim gnijezda unutra kanarinka molim pomoc Img0612h.th

    kanarinka molim pomoc Img0634u.th
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by komiza čet 20 sij - 0:43

    Vlajko super ti je ova kanarinka šarena !
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by Sina BL čet 20 sij - 13:05

    vlajkobl je napisao/la:hvala prijatelju evo danas sam dobio jos jednu (koja je vrsta) za sad su kanarinke u letacu a stiglici posebno na kontra zidu i gledaju se sad jel to ispravno planiram letac koji 100x70x30 da razdvojim po sredini da dobijem dvije parilice kad da stavim gnijezda unutra kanarinka molim pomoc Img0612h.th

    kanarinka molim pomoc Img0634u.th

    Pozz Vlajko!

    Koliko su ti stari stiglici?

    Moj ti je savjet da jednog ili dvojicu najzescih i najmirnijih odmah stavis sa kanarinkama u taj letac, da se naviknu na njih(vjerovatno nikad nisu bili s kanarinkama), poslije bi moglo biti problema kad ih spojis jer ce stiglici bjezati dok se ne naviknu. Znaci stavi dvojicu koje planiras pariti sad s njima i neka ih tako do aprila, nista nemoj dirati, samo hrani. U aprilu njih dvojicu izvadi u posebne parilice i tad pocni pripremu, poslije pristize lijepo vrijeme i maslacak, oko 15. maja ako godina bude topla su spremni za parenje. Samo im sad treba period navikavanja na kanarinke... Znaci najmirnije i najzesce(koji najvise pjevaju), na njih tipuj.

    Pozzzzzz
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by vlajkobl čet 20 sij - 16:30

    imam jednog dvije god a ostali od prosle godine
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by Sina BL čet 20 sij - 17:02

    vlajkobl je napisao/la:imam jednog dvije god a ostali od prosle godine

    Ubaci tog dvogodisnjaka s kanarinkama, taj ti je dovoljan za obe. Dobro se promitario, zdrav je, dobro obojen?
    baketin
    baketin


    Broj postova : 42
    Age : 52
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 06.03.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by baketin čet 20 sij - 20:13

    Pozdrav Vlajkobi! Koliko su stare kanarinke?
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by vlajkobl čet 20 sij - 20:46

    pozdrav Baketin. ova gornja je stara oko 2god a ova zelena od prosle godine
    baketin
    baketin


    Broj postova : 42
    Age : 52
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 06.03.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by baketin čet 20 sij - 20:50

    Provjeri jel bila parena sa kanarincem,ako je onda su šanse male jedino da je prevariš dok bude vrime parenja!!!
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by sestoperac čet 20 sij - 22:29

    baketin je napisao/la:Provjeri jel bila parena sa kanarincem,ako je onda su šanse male jedino da je prevariš dok bude vrime parenja!!!
    nema veze nikakve to sto je parena sa kanarincem
    baketin
    baketin


    Broj postova : 42
    Age : 52
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 06.03.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by baketin čet 20 sij - 23:18

    Iz vlastitog iskustva znam da je teže uparit kanarinku ako je bila parena sa kanarincem.
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by vlajkobl pet 21 sij - 17:01

    gornja je parena sa kanarincem a ova zelenkasta nije jos parena
    avatar
    Ranko Labovic


    Broj postova : 17
    Age : 64
    Location : Banja Luka
    Registration date : 16.03.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by Ranko Labovic pet 21 sij - 23:41

    Vlajko, ne znam da li se poznamo ali ti, posto si iz BL, vjerovatno znas da sam ja dugogodisnji bastarder, pa cu ti dati jedan savjet u vezi bastardiranja. Stiglic je najvazniji i ako njega pripremis on ce da pjeva na zenku kao i kanarinac. Zenka ce reagovati tako sto ce "cucnuti" i parenje je sigurno. Znaci sve je ok kod tebe, samo stiglice moras dobro usiliti. Hrani ih klijalim sjemenom bar mjesec dana (tokom citavog marta) i kad mu kljun pobijeli morao bi pjevati i pariti. Na tako zestokog stiglica svaka zenka reaguje. Rezervna varijanta ti je da kupis kanarinca ali da ga zenke ne vide. Kad ga cuju da pjeva cucnuce i omoguciti stiglicu da pari. Ali ako stiglic nece da pari nista ne pomaze. Znaci stiglica moras dovesti u formu da bez dileme pjeva na parenje!
    Maghellano
    Maghellano


    Broj postova : 48
    Age : 36
    Location : Svedska/Banja Luka
    Registration date : 13.11.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by Maghellano sub 22 sij - 2:02

    https://www.youtube.com/watch?v=DNOS-ZozWoY

    Neznam pomazeli ovo kao primjer. I gosp Labovic je sasvim sigurno majstor kad se tice bastardiranja. Znakda je stiglic spremanza parenje je kad kljun mu pobjeli.
    baketin
    baketin


    Broj postova : 42
    Age : 52
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 06.03.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by baketin sub 22 sij - 11:09

    KLJUN I NOGE!!!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by ticar sub 22 sij - 16:11

    baketin je napisao/la:KLJUN I NOGE!!!

    meni dosad svi grdelini koji su parili su imali vrh kljuna crni,tako da to nije baš mjerilo.
    baketin
    baketin


    Broj postova : 42
    Age : 52
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 06.03.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by baketin sub 22 sij - 21:15

    Ja govorim iz vlastitog iskustva,prakse! Jel ispravno ili nije to neznam? Neka se drugi forumaši uključe sa svojim komentarima pa ćemo nešto više saznat!!!
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by vlajkobl sub 22 sij - 21:48

    ljudi meni ko pocetniku svaki savjet dobro dodje,a sad posto sam malo nestrpljiv da cekam proljece za parenje planirao sam u ponedjeljak nabaviti kanarinca pa da ih u kuci
    spojim i pokusam izvesti mlade,jer stalno citam kako neko dobija mlade a ja nikako da krenem
    sta mislite jel bi se to sad dalo izvesti u ovo doba i kakvog kanarinca da nabavim
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by zoranV sub 22 sij - 22:12

    Evo da ja kažem par riječi iz svog iskustva,a nadam se da će se većina složiti sa mnom.
    Kao prvo,grdelin se treba dobro pripremiti ,da bi mogao da pari.Dešava se da grdelin sa crnim kljunom (malo crnim) oplodi jaja,a isto tako grdelin sa skroz bijelim kljunom zna dati neplodna jaja.Šta želim reći,kljun je mjerilo spolne aktivnosti,ali ne svaki put.Po meni je više bitno da se grdelin dobro pripremi.JA sam do sada to radio tako da sam grdeline stavio u parilice i produžavao im dan (do 14 i po sati),grijao prostoriju između 12 i 15 stupnjeva,davao im klijavo sjeme,vitamin E,ferti vit,kuhana jaja,maslačak( na početku list,a kasnije sjeme maslačka) i kad bi se ptice dovoljno dobro digle,onda bi unio kanarinke u tu istu prostoriju i držao ih sve skupa u jednoj letilici i krenuo sa pripremom ,kao i grdeline i za desetak dana bi ih stavljao u parove i onda bi krenula reprodukcija.

    A sad idem malo drugačije (od ove godine).Grdeline ću staviti u ćibe (male kaveze) i davati im hranu kao i prije (kako sam gore naveo),sve će biti isto,samo što ću ih ovu godinu iznositi vani (širiti ih),i kad vidim da su dovoljno se digli,tek onda ću ih ubaciti u parilice i onda krenuti sa kanarinkama.Ovo ću raditi zato što mislim da će mi se grdelini puno brže dignuti i ući u formu za parenje.

    Ja mislim da je jako bitan i sam grdelin,jer svaki je drugačiji,tako da moraš znati kako sa kojim raditi.Ja sam prošlu godinu krenuo sa 8 grdelina u parenje,a samo 4 su parila.
    Često čujem da ljudi kažu ,svaki mora pariti.Ja se sa tim ne slažem, tj. naravno da mora,ali se mora potrefiti dosta čimbenika.Tako da se desi da nekom ne odgovara nešto i zbog toga ne ide u par.Ovu godinu idem sa tri u parenje (pošto mi je Bili krenuo sa pjevanjem,vjerovatno zato što je prošlu godinu pario i postao oćak,pa stoji ona KAD GRDELIN OPARI ,TAD SJEDNE NA PJESMU,ja se nadam da sam ja imao tu sreću)i svaki od njih trojice će dobiti po 4 kanarinke,koje će pariti bez problema(isprobano lani).
    Sve što vas zanima pitajte.Prošlu godinu sam izlegao šezdesetak bastarda i mislim da mi to ide. Very Happy cheers cheers

    P.S. Spreman sam svima otkriti sve,pitajte,zovite,pišite Very Happy Very Happy Very Happy
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by sestoperac sub 22 sij - 22:27

    vlajkobl je napisao/la:ljudi meni ko pocetniku svaki savjet dobro dodje,a sad posto sam malo nestrpljiv da cekam proljece za parenje planirao sam u ponedjeljak nabaviti kanarinca pa da ih u kuci
    spojim i pokusam izvesti mlade,jer stalno citam kako neko dobija mlade a ja nikako da krenem
    sta mislite jel bi se to sad dalo izvesti u ovo doba i kakvog kanarinca da nabavim

    Samo cu ti reci da kad sam ja dobio prve bastarde taj stiglic i nije pokazivao bas sve znakove nagona koje ces procitati u '' teoriji''. Ubacio sam ga kod kanarinke ona je snijela jaja , bila su plodna i to je to. Niti je on pjevao nesto posebno niti sam ga vidio kako pari niti mu je kljun bio potpuno bijel...
    Bio je tada i jedan drugi koji je imao sve simptome iz teorije ali nije htio da opari ( ili oplodi) kanarinku.
    Moj ti je savjet da sacekas maj/jun - to su najbolji dani za parenje sa stiglicem, a do tada priprema.Brzo ce to Very Happy
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by krepat ma ne molat ned 23 sij - 20:03

    Zorane možeš mi malo pojasnit sljedeće.Ako sam dobro shvatio najprije gardeline spremiš na full.Zatim kreneš sa kanarinkama te kad njih spremiš stavljaš ih u parove.Znači da kad ih staviš u parove obje ptice su u potpunosti spremne za parenje?Dali parove odrediš od oka ili ih prije stavljaš jednog do drugog?hvala
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by zoranV ned 23 sij - 20:12

    Da,ishranom i širenjem ,dižem grdeline i kad vidim da su oni spremni,onda krećem sa kanarinkama.Pošto na jednog grdelina idu 4 kanarinke,pratim koja je prva spremna (od skupine koja se pari sa tim grdelinom),odmah ju stavljam sa grdelinom,dok se opare,njega odvajam i ide na slijedeću,i tako u krug.Imam jednog koji mi razbija jaja,njega moram navečer odvajati pregradom ili ako vidim da je pario,odmah ide u drugi kavez.
    Imam četiri vrste kanarinki ,tako da sa jednim stavljam mozaik crvene ženke,jer mi on daje šarene bastarde,sa drugim stavljam španjolske minijaturne,radi pjesme,a sa trećim stavljam ahat mozaik crvene i satine mozaik crvene,i ti bastardi mi idu na izložbe.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by krepat ma ne molat ned 23 sij - 20:57

    hVALA PUNO MAJSTORE!

    Sponsored content


    kanarinka molim pomoc Empty Re: kanarinka molim pomoc

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 11:39.