Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+17
kreso
komiza
Carduel
MARIN
crv
malinois
vlajkobl
sale1977v
krepat ma ne molat
zoranV
Siskin
zijada
lord189
nebojsav
sestoperac
xyz
works
21 posters

    Kanarinka nikako da snese jaja

    sale1977v
    sale1977v


    Broj postova : 48
    Age : 46
    Location : nis -srbija
    Registration date : 22.04.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by sale1977v sri 9 vel - 11:29

    works je napisao/la:Zašto si Sale tog mišljenja?
    Prijatelju moj svatam ja sve i covek sve pokusa da bi doso do rezultata nezali ni truda ni nivca ali ima jedna granica do koje covek ide a potom se razocara e da nebi doslo do toga tu zenku neka ostavi u jatu pa ce da vidi jesenas ili letos dali ce da bude nesto od nje a sad kad je svim kanarindzijama sezona u punom jeku da nebi zaostajao trebao bi nabaviti drugu zenku i tako bi resio problem a ujedno bi bi posle dobrih rezultata dobio jos vecu motivaciju za radom ovako kada cujes i vidis da drugi uveliko rade i izvode a ti nista pada moral i dolazi do razocarenja,eto na to sam mislio!!!
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by works sri 9 vel - 11:47

    Upravu si sale.
    Gledam tu na forumu svi uvelike ležu, a ja ništa.

    Probat ću nabavit drugu ali u sezoni parenja to baš nije lako.

    U svakom slučaju hvala na savjetu.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by zoranV sri 9 vel - 12:15

    sale1977v je napisao/la:
    Prijatelju moj svatam ja sve i covek sve pokusa da bi doso do rezultata nezali ni truda ni nivca ali ima jedna granica do koje covek ide a potom se razocara e da nebi doslo do toga tu zenku neka ostavi u jatu pa ce da vidi jesenas ili letos dali ce da bude nesto od nje a sad kad je svim kanarindzijama sezona u punom jeku da nebi zaostajao trebao bi nabaviti drugu zenku i tako bi resio problem a ujedno bi bi posle dobrih rezultata dobio jos vecu motivaciju za radom ovako kada cujes i vidis da drugi uveliko rade i izvode a ti nista pada moral i dolazi do razocarenja,eto na to sam mislio!!!

    Sale,u pravu si šta se tiče uzgoja,najbolje bi bilo da nabavi novu kanarinku i da ide dalje sa uzgojem,ali u ovdje ne pričamo o uzgoju,već da se ptica spasi da ne ugine.Svi mi ljubitelji ptica pokušavamo maksimalno se potruditi da spasimo pticu,bez obzira da li je ona vrijedna ili ne.Bar ja tako mislim.Pozdrav iz sunčanog Poreča
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by vlajkobl sri 9 vel - 12:52

    pozdrav ljudi

    ja imam slican problem drzao sam dve kanarinke na balkonu i prije desetak dana nabavim kanarinca koji spreman za parenje ko puska pjeva ko lud ubacim zenku u kucu namontiram gnijezdo ubacim materijal a ona sve razbacala po podu slaze nikako u gnijezdo stavio sam kanarinca pored nje u drugi kavez gledali se par dana pa sam ih spojio zajedno i on materijal za gnijezo baca po podu sad sam ih opet razdvojio i samo se dozivaju a ona i dalje nepravi gnijezdo davao sam im sve potrebno za pripremu ferti vit jajcanu voca povrca neznam sta da radim ona je radila prosle godine i imala 5 jaja.
    E sad dal da cekam jos ili da ubacim drugu kanarinku u kucu a ovu da vratim na balkon pozdrav cheers
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by vlajkobl čet 10 vel - 23:27

    works je napisao/la:Upravu si sale.
    Gledam tu na forumu svi uvelike ležu, a ja ništa.

    Probat ću nabavit drugu ali u sezoni parenja to baš nije lako.

    U svakom slučaju hvala na savjetu.

    sta bi sa tvojom kanarinkom jel snijela jaje
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by works pet 11 vel - 0:28

    Ma ništa od jaja, povremeno sjedi na gnjezdu, nekad prespava u njemu i to je sve.
    sale1977v
    sale1977v


    Broj postova : 48
    Age : 46
    Location : nis -srbija
    Registration date : 22.04.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by sale1977v pet 11 vel - 12:13

    works je napisao/la:Ma ništa od jaja, povremeno sjedi na gnjezdu, nekad prespava u njemu i to je sve.
    Evo ja APELUJEM NA SVE KANARNDZIJE DOBRE VOLJE da pomognu naseg kolegu sa jednom kanarinkom, koja ce zadovoljiti njegove potrebe jer na forumu je toliko kanarindzija i kad se sakupi broj ptica svih njih ispada na hiljade pa valjda ce se naci jedna za naseg prijatelja,da negubi vreme i moral uzaludno,
    jos jednom hvala unapred u njrgovo ime dajteda pomognemo nasem drugu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by works ned 13 vel - 0:27

    Sale, zahvaljujem na apelu. Vjerujem da su svi na knap sa kanarinkama u sezoni parenja.
    Ako bude trebalo, potražit ću ja na forumu da mi netko proda.

    Mene Više sekira jesam li ja možda u nečemu pogirješio(smještaj, ishrana, temperatura, osvjetljenje idr.) tijekom pripreme ptica za parenje?

    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by works uto 15 vel - 12:16

    Nitko da odgovori na moj problem?
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by xyz uto 15 vel - 13:00

    Hmm, ja sam uvjek za vanjski uzgoj pa ne znam šta bi ti odgovorio. Uvik su mi vanka, pa nikad im nisam unutra imitirao proljeće (svjetlost, temperatura, UV lampe, điđi-miđi, itd. taman posla da se i s tim još bavim) nego držim vani pa kad snese snese. Nekad čak zna početi tek 01.04.

    Ako si unutrašnji uzgajivač, ja ti ne mogu dat savjet jer jednostavno nije moje područje.


    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by malinois uto 15 vel - 13:15

    works je napisao/la:Ma ništa od jaja, povremeno sjedi na gnjezdu, nekad prespava u njemu i to je sve.

    pozdrav

    Koliko je stara kanarinka o kojoj pises ?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by malinois uto 15 vel - 13:19

    vlajkobl je napisao/la:pozdrav ljudi

    ja imam slican problem drzao sam dve kanarinke na balkonu i prije desetak dana nabavim kanarinca koji spreman za parenje ko puska pjeva ko lud ubacim zenku u kucu namontiram gnijezdo ubacim materijal a ona sve razbacala po podu slaze nikako u gnijezdo stavio sam kanarinca pored nje u drugi kavez gledali se par dana pa sam ih spojio zajedno i on materijal za gnijezo baca po podu sad sam ih opet razdvojio i samo se dozivaju a ona i dalje nepravi gnijezdo davao sam im sve potrebno za pripremu ferti vit jajcanu voca povrca neznam sta da radim ona je radila prosle godine i imala 5 jaja.
    E sad dal da cekam jos ili da ubacim drugu kanarinku u kucu a ovu da vratim na balkon pozdrav cheers

    kazes :"spreman za parenje ko puska pjeva ko lud "

    to ne mora znaciti .

    Reprodukcija ptica nije samo nabaviti muzjaka i zenku ,sastaviti ih skupa i eto mladih .Ne zelim se ponavljati .O ovome na forumu imate najvise materijala


    Zadnja promjena: malinois; uto 15 vel - 13:34; ukupno mijenjano 1 put.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by malinois uto 15 vel - 13:29

    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by works uto 15 vel - 13:53

    malinois je napisao/la:

    pozdrav

    Koliko je stara kanarinka o kojoj pises ?

    Malinois,
    nisam siguran u starost kanarinke, uzgajivač mi je rekao da je prošlogodišnja što potvrđuje i prsten.

    Znači da je stara između 1 godine i možda 10_ak mjeseci.

    S obzirom da imam dvije kanarinke, nije mi jasno zašto su onda obavezno svaki dan u gnijezdu?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by malinois uto 15 vel - 14:03

    To sto je kanarinka u gnjezdu nema veze .Razbacivanje materijala isto tako .Ima ptica koje razbacuju materijal za gnjezdo iz dosade i radoznalosti.Zenka je u nagonu kad pocne svijati gnjezdo i reagirati na pjesmu muzjaka na nacin da ljega kao da bi se parila .

    Ako je zenka napravila gnjezdo i toliko dana nije snjela jaje onda je to problem .Nije rjedak kod starih zenki al kod mladih jeste .Razloga moze biti puno ......izmedu ostalog i poremecaj u jajovodu .

    Uzmi zenku u ruku i provjeri jel otekla oko kloake .Ako nije skini gnjezdo izvadi muzjaka iz kaveze i nek se ne vide .Vrati gnjezdo za 5 do 6 dana ,daj materijal za gnjezdo i cekaj reakciju .

    Ako je zenka crvena i otekla oko kloake a tolike dane nema jaja od nje ti nema nista .

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by crv sri 16 vel - 0:04


    Znanje je majka ponavljanja cheers

    I uvijekk dopadne Malinoisa Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by MARIN sri 16 vel - 1:34

    Najbolje bi bilo ženku poslati Malinoisu.
    On će je sigurno izličit.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by malinois sri 16 vel - 1:55

    MARIN je napisao/la:Najbolje bi bilo ženku poslati Malinoisu.
    On će je sigurno izličit.


    slazem se .Terapija kratko traje
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by works pet 18 vel - 13:15

    Samo da se pohvalim, jedna od lipokrom crvenih kanarinki navedenih u problemu polaganja jaja napokon snela jaje.

    Doduše nije ona za koju sam Vam priložio slike, a nadam se da će i ona.

    Srdačan pozdrav.
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by vlajkobl pet 18 vel - 16:23

    o pa svaka cast i vrijeme joj bilo
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by MARIN pet 18 vel - 16:39

    cheers cheers cheers cheers cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by Carduel pet 18 vel - 19:39

    malinois je napisao/la:


    slazem se .Terapija kratko traje

    cheers cheers cheers
    sale1977v
    sale1977v


    Broj postova : 48
    Age : 46
    Location : nis -srbija
    Registration date : 22.04.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by sale1977v pet 18 vel - 21:55

    works je napisao/la:Samo da se pohvalim, jedna od lipokrom crvenih kanarinki navedenih u problemu polaganja jaja napokon snela jaje.

    Doduše nije ona za koju sam Vam priložio slike, a nadam se da će i ona.

    Srdačan pozdrav.
    Epa neko treba da casti, pa nek je sa srecom, 10 jaja da snese da nadoknadi izgubljeno!!!!!!!!!
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by works pet 18 vel - 22:48

    Slažem se za čašćenje, samo nek je krenulo pa ćemo vidjeti šta će biti. Very Happy
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by komiza pet 18 vel - 22:57

    works je napisao/la:Samo da se pohvalim, jedna od lipokrom crvenih kanarinki navedenih u problemu polaganja jaja napokon snela jaje.

    Doduše nije ona za koju sam Vam priložio slike, a nadam se da će i ona.

    Srdačan pozdrav.
    Aj čestitam ! bounce

    Sponsored content


    Kanarinka nikako da snese jaja - Page 2 Empty Re: Kanarinka nikako da snese jaja

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 13:32.