Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 31 srp - 16:35

    ticar je napisao/la:ja sam mislio da ćemo mi viditi grdelinke na gnijezdu,ali nevidim nijednu.

    E moj tičar! Kod mene se ženke uvuku u gnijezdo i samo im viri vrh kljuna kad su u fazi leženja tako da to nije nimalo lako snimiti. Very Happy

    Jupi, evo pomolila van gnijezda pa sam joj ulovio i glavu. Laughing

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Zenka-gnijezdo-3

    Evo može se primijetiti na slici kako bijeli vrh kljuna nestaje i ponovno se vraća u normalu. Ovo joj je treće gnijezdo.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 srp - 17:46

    bizar.zg je napisao/la:
    -VINKO, da ne bi bilo nesporazuma, vezano za trajanje svi (PRIJE NAVEDENI)rokovi su za sunce-more-kiša, a ako je u moru(nema kisika) onda ništa ne hrđa(ni željezo),NISAM SPOMENUO GALVANSKE STRUJE NEGO SAMO HRĐANJE, onda može još i duže.Također navedeni materijali su karcenogeni (samo za Vinka, nije ti lako, nadam se da to kupci znaju cijeniti) samo za onog tko radi-obrađuje-udiše, a poslije za korištenje ne.Kraljevi rade palube-brodove-namještaj od Burme.INOX lonci, viljuške, žlice, kašike, komplet kuhinja...epoksid isto tako kad prođe kemijska reakcija nema straha, znači samo Vinko dok radiš udišeš pare, padne na kožu...tu je problem.
    Šank sam napravio u West epoksi sistemu, kao što (Bakica) napravio "Faklušu".
    Glede ptica koje pijevaju za "raju"blizu kase, to ne treba ni komentirati...odabrane se čuvaju i pijevaju za odabrane.Pozzzz školi

    Bizar hvala na razumijevanju.A tko će ti cijenit išta tvoje u ovoj žabokrečini od morala,kad svatko gleda sebe i samo sebe.
    Da mi je to kruv ,ne bi se niti njega najija.To mi je hobi i guštan se sa tin zajebavat.U slobodno vrime tići i to.Dok mi bude gušt zajebavat ću se ,kad ne bude više, poturat ću sve i nogama izgazat.
    Čini mi se da smo ja i ti malo više uzurpirali ovu temu,pa ćemo se malo vratit.
    Evo jedan mali snimak onog oćaka šta ga je Miljenko nedavno spominja(Miljenko ovo je najviše zbog tebe),da vidiš kako otprilike tica piva.Ima san i ja malih problema pri konvertiranju.Stavija san jednu batudu.Nije baš najbolji snimak.Snimano je u 4. misecu,onaj dan kad je partija ća.Poklonija san ga prijatelju(njega i cilo to pivanje-dopizdilo mi to pivanje).Ima san nastup "žute minute".Sve san bija maka,popušta u prirodu,poklonija nešto i tako...
    Komentirat može ko god oće.Tica uglavnom to piva.Tici je to "prirodni pjev".Oćak je.
    Kod mene bija 5 godina.Evo:
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sina BL sub 31 srp - 17:55

    VINKO je napisao/la:
    Nije baš najbolji snimak.
    Komentirat može ko god oće.Tica uglavnom to piva.Tici je to "prirodni pjev".Oćak je.
    Kod mene bija 5 godina.Evo:

    Pozdrav Vinko!

    Nije najbolji snimak al ko ima usi moze cuti Smile

    Trebao si na forumu javiti koji dan ranije da ces pustati, ima nas koji bi dosli blizu tvoje kuce i postavili baketine silent lol!
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko sub 31 srp - 18:41

    [quote="VINKO"]
    bizar.zg je napisao/la:
    Čini mi se da smo ja i ti malo više uzurpirali ovu temu,pa ćemo se malo vratit.
    Evo jedan mali snimak onog oćaka šta ga je Miljenko nedavno spominja(Miljenko ovo je najviše zbog tebe),da vidiš kako otprilike tica piva.Ima san i ja malih problema pri konvertiranju.Stavija san jednu batudu.Nije baš najbolji snimak.Snimano je u 4. misecu,onaj dan kad je partija ća.Poklonija san ga prijatelju(njega i cilo to pivanje-dopizdilo mi to pivanje).Ima san nastup "žute minute".Sve san bija maka,popušta u prirodu,poklonija nešto i tako...
    Komentirat može ko god oće.Tica uglavnom to piva.Tici je to "prirodni pjev".Oćak je.
    Kod mene bija 5 godina.Evo:

    Bog Vinko, drago mi je da si se vratio...barem cemo digo malo zabrazdit ukrivo...

    Fala na snimci....ma, nemas ni ti prolaznu ocjemu (sto se tice Videa), kao ni Brabus. Rolling Eyes

    Vidi se (a i nesto cuje) da tic piva kako triba...lipo bi ga bilo cut uzivo. Eto, barem nek prijatelj uziva.

    PS: Ostavi se spanjuleti...jednu dvi bevande posli obida..i to je to. Ja, evo, ne dimim vec 5 miseci...je da sam nervozan...ali hebiga...
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 srp - 19:10

    Sina,da ja znan kad će "žuta minuta" tad se ona ne bi tako zvala,zvala bi se nekako drugačije.

    Miljenko,a koliko si se to ti puta ostavija španjuleti majko moja mila.Ja nikad niti pokuša.
    A znan otkud loša snimka.Nisan se uopće "priprema" za snimanje.Čovik je po njega doša u 8h a ja iša snimit po ure prije.Kamera je sonyDVD.Bija je u njoj medij piši-briši,i puno je puta brisano.Odma san vidija da je snimka loša(a inače ne bude).Valjda je medij iša u kurac od puno pisanja-brisanja.Kabel za prijenos na kompjuter san izgubija tako da san mora finalizirat na kameri u dvd format da bi ga prinija na comp kao dvd format,direktno sa dvd medija(izripa).I onda san ga iša konvertirat(besplatni konverter) ,tu se još dodatno izgubila kvaliteta.
    Mislim da je šum od lošeg medija u kameri ,jer mi je odmah šumilo na kameri,šta inače nije slučaj.
    PS
    E lipo si to reka,jedna dvi(a ja ću nadodat još baren jednu) posli obida,a obida je više,a još kad se poslin toga malo zasidne, a dug je dan....i čovik barem ne bude nervozan...
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 53
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by CASPER sub 31 srp - 20:03

    VINKO je napisao/la:
    bizar.zg je napisao/la:
    -VINKO, da ne bi bilo nesporazuma, vezano za trajanje svi (PRIJE NAVEDENI)rokovi su za sunce-more-kiša, a ako je u moru(nema kisika) onda ništa ne hrđa(ni željezo),NISAM SPOMENUO GALVANSKE STRUJE NEGO SAMO HRĐANJE, onda može još i duže.Također navedeni materijali su karcenogeni (samo za Vinka, nije ti lako, nadam se da to kupci znaju cijeniti) samo za onog tko radi-obrađuje-udiše, a poslije za korištenje ne.Kraljevi rade palube-brodove-namještaj od Burme.INOX lonci, viljuške, žlice, kašike, komplet kuhinja...epoksid isto tako kad prođe kemijska reakcija nema straha, znači samo Vinko dok radiš udišeš pare, padne na kožu...tu je problem.
    Šank sam napravio u West epoksi sistemu, kao što (Bakica) napravio "Faklušu".
    Glede ptica koje pijevaju za "raju"blizu kase, to ne treba ni komentirati...odabrane se čuvaju i pijevaju za odabrane.Pozzzz školi

    Bizar hvala na razumijevanju.A tko će ti cijenit išta tvoje u ovoj žabokrečini od morala,kad svatko gleda sebe i samo sebe.
    Da mi je to kruv ,ne bi se niti njega najija.To mi je hobi i guštan se sa tin zajebavat.U slobodno vrime tići i to.Dok mi bude gušt zajebavat ću se ,kad ne bude više, poturat ću sve i nogama izgazat.
    Čini mi se da smo ja i ti malo više uzurpirali ovu temu,pa ćemo se malo vratit.
    Evo jedan mali snimak onog oćaka šta ga je Miljenko nedavno spominja(Miljenko ovo je najviše zbog tebe),da vidiš kako otprilike tica piva.Ima san i ja malih problema pri konvertiranju.Stavija san jednu batudu.Nije baš najbolji snimak.Snimano je u 4. misecu,onaj dan kad je partija ća.Poklonija san ga prijatelju(njega i cilo to pivanje-dopizdilo mi to pivanje).Ima san nastup "žute minute".Sve san bija maka,popušta u prirodu,poklonija nešto i tako...
    Komentirat može ko god oće.Tica uglavnom to piva.Tici je to "prirodni pjev".Oćak je.
    Kod mene bija 5 godina.Evo:

    Pozdrav!

    Htio sam samo reci da je ovaj pjev jako lijep i svaka čast al me zbunjuje samo jedna stvar kod ovog snimka. Ne bi želio ispast nekorektan ali mi se čini da je vizijada "dodana" na pjev! Jer bas u trenutku pjevanja zijade nestaju pozadinski sumovi koji se "gle čuda" opet pojave nakon vizijade! Molim ako bi netko mogao dat objašnjenje???
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by saso78 sub 31 srp - 20:03

    Nije nista drugo bitno samo bitno je da kad ide zija sve drugo u pozadini stane pa slusaju svi ziju... Very Happy cheers cheers cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 srp - 20:25

    CASPER je napisao/la:
    VINKO je napisao/la:
    bizar.zg je napisao/la:
    -VINKO, da ne bi bilo nesporazuma, vezano za trajanje svi (PRIJE NAVEDENI)rokovi su za sunce-more-kiša, a ako je u moru(nema kisika) onda ništa ne hrđa(ni željezo),NISAM SPOMENUO GALVANSKE STRUJE NEGO SAMO HRĐANJE, onda može još i duže.Također navedeni materijali su karcenogeni (samo za Vinka, nije ti lako, nadam se da to kupci znaju cijeniti) samo za onog tko radi-obrađuje-udiše, a poslije za korištenje ne.Kraljevi rade palube-brodove-namještaj od Burme.INOX lonci, viljuške, žlice, kašike, komplet kuhinja...epoksid isto tako kad prođe kemijska reakcija nema straha, znači samo Vinko dok radiš udišeš pare, padne na kožu...tu je problem.
    Šank sam napravio u West epoksi sistemu, kao što (Bakica) napravio "Faklušu".
    Glede ptica koje pijevaju za "raju"blizu kase, to ne treba ni komentirati...odabrane se čuvaju i pijevaju za odabrane.Pozzzz školi

    Bizar hvala na razumijevanju.A tko će ti cijenit išta tvoje u ovoj žabokrečini od morala,kad svatko gleda sebe i samo sebe.
    Da mi je to kruv ,ne bi se niti njega najija.To mi je hobi i guštan se sa tin zajebavat.U slobodno vrime tići i to.Dok mi bude gušt zajebavat ću se ,kad ne bude više, poturat ću sve i nogama izgazat.
    Čini mi se da smo ja i ti malo više uzurpirali ovu temu,pa ćemo se malo vratit.
    Evo jedan mali snimak onog oćaka šta ga je Miljenko nedavno spominja(Miljenko ovo je najviše zbog tebe),da vidiš kako otprilike tica piva.Ima san i ja malih problema pri konvertiranju.Stavija san jednu batudu.Nije baš najbolji snimak.Snimano je u 4. misecu,onaj dan kad je partija ća.Poklonija san ga prijatelju(njega i cilo to pivanje-dopizdilo mi to pivanje).Ima san nastup "žute minute".Sve san bija maka,popušta u prirodu,poklonija nešto i tako...
    Komentirat može ko god oće.Tica uglavnom to piva.Tici je to "prirodni pjev".Oćak je.
    Kod mene bija 5 godina.Evo:

    Pozdrav!

    Htio sam samo reci da je ovaj pjev jako lijep i svaka čast al me zbunjuje samo jedna stvar kod ovog snimka. Ne bi želio ispast nekorektan ali mi se čini da je vizijada "dodana" na pjev! Jer bas u trenutku pjevanja zijade nestaju pozadinski sumovi koji se "gle čuda" opet pojave nakon vizijade! Molim ako bi netko mogao dat objašnjenje???

    Haahahahah.Nije mi tribalo puno čekat.Ja ću ti dat objašnjenje.Tvoj komentar san i čeka.Naravno da je dodavana.Zbog tebe san ovo i stavija.Aj samo mi se još predstavi da znan sa kim pričan,iako pretpostavljam.A bojin se da si ticu i sluša uživo,pa kako tebe uvo onda more privarit.A dva poziva na kavu u Trogiru odbija,kao zbog posla.Još uvik poziv stoji.
    A ti si saso malo izletija prid rudo.
    Točno kako san predvidija.Dotični je tu bija logiran.Odlogira se bez komentara.Radili telefoni ili poruke, onda slijedi komentar od "stručnjaka" od zijade.Da pod puno nickova zajebaje ljude po forumima ...ma ko to.....aj matere ti predstavi se...da CASPER...hahhahaha...
    PS
    vi ostali izvinite,nije mi đava da mira opet,bilo mi dosadno,iša sam se malo podsitit.
    dotična tica je išla u kurac skroz,skužajte na "zezanciji",da ti(vam) bude lakše ja neman ni pera u kući,za razliku od vas

    triba malo uzburkat otišlo je puno u mirne vode


    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by saso78 sub 31 srp - 21:24

    Nisam mogao izdrzat morao sam da poslusam svoje uho.
    Smile Smile Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 srp - 21:55

    saso78 je napisao/la:Nisam mogao izdrzat morao sam da poslusam svoje uho.
    Smile Smile Smile
    je,dobro ti je uvo za razliku od našeg Miljenka(on more u penšjun kad god oće,pa da odemo digod u želandu)
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost ned 1 kol - 7:59

    https://2img.net/r/ihimizer/img818/9656/scanu.jpg
    -Čovječe, ovo sam sad otvarao pola sata, ali dobro je uspio sam, znači što je rekao Vinko, tema je škola pjeva, pa sam evo bio slobodan staviti "PARANGAL", znači kako u Španjolskoj uče ptice, ovo je meni neobično važno, kad sam vidio sliku znao sam da i ja hoću isto.
    Važno je da je sve na jednom mjestu, da je i to moguće. Vezano za cajones=ladica, kao i sve ima ih kupiti za 100Eura, obična zvučno izolirana(problem je zrak), onda 180Eura uključen ventilator, a ako nemaš (180E)novaca a imaš ??vremena+ideju (tako je nešto napravio g.Čudina) onda se sa malo novaca uz 2-3 dana rada može napraviti jeftino a još bolje.
    Znači ,trebaju se riješiti-zadovoljiti dvije stvari-problema, ventilacija i zvučna izolacija.
    Vezano za sam zvuk, on (izolacija) se može riješiti na dva načina :
    1)-Što deblji materijal i masivniji (granit, olovo,debeli medjapan...)
    2). da se dvije kutije, fizički ne dodiruju.(Ako netko ode u studio što sam ga već stavio na forum, vidjet će da su dvije studijske sobe jedna u drugoj...)
    - Forum je velik, molim forumaše ako imaju ideju kako riješiti problem, da malo sudjeluju.
    Interesantno je da postoje materijali, neka vrsta tekstila, koja odbija vodu-more (nepropusna) a dozvoljava vlagi da izlazi, takvo nešto imaju svi jedriličari, znači vodonepropusna, a dozvoljava vlagi da izlazi. Zašto sam ovo naveo, jer smo i mi tražili materijale, koji propuštaju zrak a ne zvuk....poslije nekog vremena Čudina riješio problem.
    - Vezano za snimke, grdelinuša, situaciju možemo riješiti da ja čekam svoju kameru sa sarvisa(ovaj tjedan), ili da netko dođe iz Splita s kamerom te snima, ili da meni posudi(kaže mi di je play i stop)..... stojim na raspolaganju.
    Pozdrav školi, nadam se da sam bio malo edukativan, čekam vaše sugestije....

    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic ned 1 kol - 10:32

    Mozda frizider on ima izolaciju a i ventilaciju samo pregrade treba dobro izolirat i zvucnike ugradit.

    Imaju oni frizideri od coca cole moze da stane 5-6 ladica Very Happy

    Elektricara da spoji ventilaciju umjesto hladjenja i to je to eto ja mislim da sam pomogao

    scratch
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost ned 1 kol - 14:53

    [quote="baltic"]Mozda frizider on ima izolaciju a i ventilaciju samo pregrade treba dobro izolirat i zvucnike ugradit.

    Imaju oni frizideri od coca cole moze da stane 5-6 ladica Very Happy

    Elektricara da spoji ventilaciju umjesto hladjenja i to je to eto ja mislim da sam pomogao
    --------------- Hvala na sudjelovanju, Baltic, BRAVO ,dobro razmišljaš,ja sam prije tri godine na otpadu našao veliki bačen(malo me bilo sram nositi, da me vide)ubacio unutra struju-utičnicu, i (znači ne samo zvučnik) komplet CD-kazetofon, izolacija zvučna odlična, napravio kvadrani otvor na vratima (stavio polikarbonatne ploče da ptica ima malo svijetla).Rezultat NIJE dobar, tolika je kondenzacija (ptica kao da si je prolio s vodom, možda zato jer je vani bila velika vrućina?), odmah friž.bacio na otpad, te odustao od ideje sa friž.Iskreno nisam znao za ventilator(nisam znao kako ventilator izolirati??).Baltic, NEMA ladica, pogledaj sliku 1.na 1.(kutija-ptica).
    - Molim, Koce i ostali forumaši-moderatori, dogovorili smo se (jučer čitam sastanak Kosor-Pahor, su se DOGOVORILI da će se DOGOVORIT-nema politike)da ćemo počet "peglat" STANDARD, sad Vam postavljam PITANJE hoćemo li se prebaciti na DjordjeVet-standard-sama riječ govori, ili ostajemo ovdije???
    Pripremio sam "PRIJEDLOG STANDARDA" Ivan Ćubelić,; Željko Selak,;
    Standard za štigliće pesme-Blaško Dimitrijević,Leskovac;
    Codigo de canto-Španjolski standard....
    -PONAVLJAM počet ćemo samo (predložio DjordjeVet)napravit dogovor što ptica NE treba pijevati(šporka verša,cjacjanje,strilavanje,nastavak pijeva nakon zijade,ostali negativni pijevovi...),.Mislim skromno da je i to previše za početak-prvi korak. Pozzzz školi.******** Marine, di si? vratiiiii seeeee
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko ned 1 kol - 18:27

    VINKO je napisao/la:
    saso78 je napisao/la:Nisam mogao izdrzat morao sam da poslusam svoje uho.
    Smile Smile Smile
    je,dobro ti je uvo za razliku od našeg Miljenka(on more u penšjun kad god oće,pa da odemo digod u želandu)

    Odavna sam ja za pensijun (ni me briga za uho...ali oko?....ma kad, u zelandi, ne mogu pripoznat je u mrizice pa rebak ili grdelin...????), da mi ni ove nesritne dice...tribaju mi soldi za ih skolovat.

    Ma, hebes uho...video...meni je kamera na "karburu", pa cekam da se malo razgrije da bi moga snimati okolo...
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko pon 2 kol - 0:32

    VINKO je napisao/la:
    Miljenko,a koliko si se to ti puta ostavija španjuleti majko moja mila.Ja nikad niti pokuša.

    E lipo si to reka,jedna dvi(a ja ću nadodat još baren jednu) posli obida,a obida je više,a još kad se poslin toga malo zasidne, a dug je dan....i čovik barem ne bude nervozan...

    Svi se negdje skrivaju pod ladovinu...oli je zatoplilo doli?

    OFF:

    Vinko, od prve...od prve sam se ostavio. Ono pred Bozic, je bila vise zajebancija nego ozbiljno. Uvi put je ozbiljno. Sa tri skatule...priko noci...na nula. A, probat ces i ti jednog dana...sitit ces se ti Amerikanca...ma, nije da ti zelim zlo...nikako,..SACUVAJ BOZE... I nisam nista patija, psihicki..je da se masim za zep, di su mi spanjuleti...dan danas. Ali eto, nima ih pa guram napri. Kad bi moga tri-cetiri na dan (umisto tri skatule) odmah bi potpisa!

    Ma bevanda moze, ali ako predjes na spricere...odo ti u susidnu zemlju!
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pon 2 kol - 15:32

    [quote="bizar.zg"]
    baltic je napisao/la:
    - Molim, Koce i ostali forumaši-moderatori, dogovorili smo se (jučer čitam sastanak Kosor-Pahor, su se DOGOVORILI da će se DOGOVORIT-nema politike)da ćemo počet "peglat" STANDARD, sad Vam postavljam PITANJE hoćemo li se prebaciti na DjordjeVet-standard-sama riječ govori, ili ostajemo ovdije???
    Pripremio sam "PRIJEDLOG STANDARDA" Ivan Ćubelić,; Željko Selak,;
    Standard za štigliće pesme-Blaško Dimitrijević,Leskovac;
    Codigo de canto-Španjolski standard....
    -PONAVLJAM počet ćemo samo (predložio DjordjeVet)napravit dogovor što ptica NE treba pijevati(šporka verša,cjacjanje,strilavanje,nastavak pijeva nakon zijade,ostali negativni pijevovi...),.Mislim skromno da je i to previše za početak-prvi korak. Pozzzz školi.******** Marine, di si? vratiiiii seeeee
    I ja se slažen da bi tribalo poradit na tom standardu.Šta se mene tiče, ja "svoj" standard iman(moj je prestrog),i uvik se njega držim,a koliko znan,"teoretski" ,u priči ,tu smo svi negdi.U pričama nema tu nekih razlika.Razlike počinju kad se počinju ocjenjivat,"moje" i "tvoje" tice.Većina tičara (koju ja poznajem),imaju uvo za tuđe tice,a kad se radi o njegovim ticama-odjednom "izgube" uvo.
    Kako je pesti dobro reka,zašto svi znaju šta triba montirat,kad se stavlja po mobitelima,onda svi znaju šta valja a šta nevalja.Svi mi to znamo koji smo malo duže u tome.
    Ima san čut(Marin mi reka),da makedonski standard nije loš,da njihovo poimanje nije puno drukčije od našeg,a postoji i diskvalifikacija(šta je normalno).Ako je to tako,šta se mene tiče ja bi ga prepisa.Jer bolji ikakav standard nego nikakav.
    Iz njihovih postova je vidljivo da su tu negdi:ja bi predložija Marina,Kocu i Pestija(ono šta se Marin i Koce ne "slažu oko zija",to za ovo nije bitno),jer između ostalog su i ljudi od autoriteta,a mi ostali ćemo pomalo pomoći.
    Volija bi da se sa tim krene već jednom,jer više mi je ovo ovako dopizdilo.
    Meni za moju ticu nije problem reći da nevalja i šta nevalja,da neman "ništa"(iako bude nešto,ali nevalja),ali mi je teško slušat priče od nekih koji se hvale sa ticama ,a tice budu katastrofa,gore od mojih "nevaljalih",a to sve uglavnom zahvaljujući toj prokletoj ziji,a šta tica po uru vrimena sere,i jednom- dvaput spomene u ziju,to kao-nema veze.
    Donešenjem standarda,mislim da bi toga bilo manje ,a s vremenom bi i nestalo.
    A o problemu "nebatudanja" da i ne govorim.Samo zija je postala važna.
    I meni je ,što bolja to bolje,da me ne bi netko krivo razumija,ali čistoća pjeva mora bit na prvom mistu. Samo za primjer:meni uz čistoću,i zija mora dobro, "dobro uć u uvo",dužinom ,bojom,izvedbom ,uglavnom uz čistoću pisme ne smi bit loša zija,da bi tu ticu moga uopće držat,ispod toga ne mogu reć da iman dobru ticu,a niti je mogu ispod toga držat duže vrime(izraženo u danima,haahah).Uglavnom,zija i točka.
    Nitko tici ne more zabranit i da nastavi,ali takva ne more bit po standardu(ako to učestalo radi,ili nedaj bože stalno);to ja onako po svome.
    Budući da svi mi to otprilike znamo,mislim da donošenje standarda ne bi smija bit neki problem, ako bi se tu par ljudi od autoriteta,uhvatilo sa tim ukoštac.






    Zadnja promjena: VINKO; pon 2 kol - 15:52; ukupno mijenjano 1 put.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 2 kol - 15:47

    Pozdravljam sve koji su napisali pokoji redak vezano za moguću standardizaciju pjeva kod štiglića. Bitno se dogovoriti oko bilo kakvog standarda samo da se krene u tom pravcu a vremenom se može i korigirati. DIŽEM RUKU ZA STANDARD!

    Pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pon 2 kol - 20:51

    Samo bi još nešto nadoda na već gori napisano,a to je da ova sadašnja situacija,mislim na trenutnu situaciju "bezakonja"(neimanja nikakvog standarda),može odgovarat samo onima koji love u mutnom.To možemo usporedit npr. sa stanjem rata,kad nikakvi zakoni ne vride;ko se tad najviše okoristi-zna se,lovci u mutnom.Svaki zakon ,kakav je da je dobar je(pa i naša vlada to zna ,jer ih donosi preko noći,a sabornici glasaju spavajući),a isto tako zna da ako se ne pokaže dobar,uvik se može korigirat(to najbolje zna naš vrli ministar Milinović).
    Šta se mene osobno tiče meni ne triba,jer ja ću uvik držat tice kako san i drža;jer svaki standard šta se donese bit će sigurno blaži od "moga".Meni ni u džep ni iz džepa,jer ionako nikad nisan proda niti pera,a niti neću.A na kraju krajeva da se i donese neki standard di mogu proći i strile,i cjacjavanja,opet baš mene briga ,jer ja imam svoj standard,a takvom se prilagodit ne bi moga nikad.
    Eto ukratko moje razmišljanje,ima bi još toga,ali straj me da nisan dosadan.

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko pon 2 kol - 21:43

    Ja znam da nisam pozvan da dam ikakvi komentar, svejedno dat cu svoje misljenje.

    U nikakve standarde (od covika) ja ne virujem. Sve je to subjektivno, ovaj cuje ovaka...onaj onako... i tako to. Osim toga, svakog suca je lako potkupit (ma dosta je vidit koji su "proliv" suci napravili od baluna) pa moze bilo koja tica pobidit na nekom trakmicenju. Ja virujem jedino u zakone prirode, a za gedelina bi to ovako izgledalo (normalno, radi se o Zelandi, sto drugo!!??):

    Pravi grdelin pjevac je onaj (je doduse ne volim ni ja kad cja,cja...i strile dominiraju) koji ticu na DVA KILOMETRA okrene na busket/pjontu/smokvu. Kad on pocne zvat/batudat ..a mi jos nemamo pojma je koji grdelin u zraku??? To ti je grdelin. Sto ce ti grdelin koji cisto batudaje cili dan, a onda mu preliti grdelin i on umuk. Pa tog grdelina ulovi susid , na razdaljini od dvista metri. Da puknes od muke. I grdelina i cibu bi satra podnoge. Ajde, nek se javi jedan koji nebi?

    Moj bi se STANDARD mirija u METRE. Isti je za Makedonce, Srbe, Ramu, Split, Zadar... Nema tu sta, i dite moze izmirit...biti sudac. Pustis grdelina (je zensku), sa sto, dvista, trista...metri od busketa i gledas kad ce se grdelin okrenit a kad nece. Cista racunica, nema zahebancije. I takmicenje bi bilo jednostavnije, ali mnogo zivlje...ma bogati, PRIRODNIJE!

    Eto, toliko o mom standardu. Sto mislite?

    PS: Ma, zaboravio saqm napisat: Sto nije prirodnije da grdelinusa, ne covik, sudi pivanje grdelina? Isto ko da bi majmun sudija na Euroviziji? Ajde bogati...

    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin pon 2 kol - 22:44

    vinko nije vrag da si zunta zijadu
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce pon 2 kol - 23:22

    Nadodati ću nešto na Vinkovo u svezi standarda,neče biti nimalo lako,ali treba bar početi.Sva natjecanja grdelina dešavaju se kroz šesti mjesec,iz razloga što su tiči tada u topu.Kad su tiči u topu pivaju batude,tako je od pamtivijeka.Batuda je pletivo + zijada i ništa više.Drugim riječima,a u ime večine splitskih i dalmatinskih tičara (poznam ih večinu),a pogotovo onih koji su odgojeni na S.T.P.,(oni koji ne misle tako neka daju prijedloge),standard bi morao početi od batude,sve ostalo je negativno.Svaki splitski tičar koji drži do sebe neće vas zvati da mu čujete grdeline,niti će ih javno pokazivati,a ni stavljati na forum ako ne tuču batude.Batuda je svetinja S.T.P.-a.Ja i Marin se možemo svađati oko zijade,ali da tič mora pivati batude,oko toga nema svađe.Grdelin može imati nekakav zov (vrsta pletiva),javiti se,zazvati par puta,ali nakon toga slijede batude i točka.Da vas ne zamaram previše,ja ne poznam dovoljno ostala pivanja,hercegovačka,makedonska itd,nisam mjerodavan,ali splitsko poznam dovoljno da kažem da sve polazi od batude,i da se jedino batuda ocjenjuje.Kad bi se verša ocijenjivala,tada se grdelini ne bi slušali u lipnju,nego u listopadu,studenom ili veljači.Nemojte me krivo shvatit,ne "miniram"standard nego samo govorim o činjenicama.Možda bi trebali i ostali koji cijene drukčiji pjev grdelina,najprije napisati što je po njhovom najvažnije (pivanje u kraju u kojem žive),pa da vidimo kolike su razlike, i da li se možemo približiti.Ala,ovo bi moglo ispast ka zatvaranja poglavlja za EU,jedno po jedno.Naprid forumaši.
    karlo
    karlo


    Broj postova : 85
    Age : 61
    Location : Split
    Registration date : 22.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by karlo uto 3 kol - 0:19

    normalno koce,tako i ja mislin...batuda je osnov svega,ali ne i jedina vrijednovana tura...sad ima i velikih razlika i u samoj batudi,jedno,dva ili više pletiva,pa zija...pa dužina pa kolombar zije...
    ali kad nema standarda pisme(pravomočnog)kao za kanarince,mi se moremo natezat koliko oćemo oko dužine,visine i obujma same batude...

    u španjolskoj je to riješeno,zvanično i zakonski u okviru njihovih klubova...a di je hrvatska po tom pitanju?

    ovo u nas je proizvoljna inteprentacija samog pojedinca,kojima sudi netko treći...bez zvaničnog standarda za uzgajivače u hrvatskoj...

    iliti po naški,svak svoga konja hvali...
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 3 kol - 0:36

    -Koce, drago mi je da si se javio, taman sam te mislio prozvati(da se javiš).
    -Pita-kaže Miljenko di smo?,nitko ne piše?,jeli vruće?Miljenko dragi, vruće 30.C, u Splitu očekujemo invaziju miljon talijana-feragosto, nema mista u trajektu za Split, Resnik-Split aerodrom oborio rekord 120 slijetanja, Marin na godišnjem,Brabus nije napravio video,kamera mi još na popravku,znoj grize oči....zbog svega navedenog, molim ajde (Koce) laganini-pomalo-umijereno pijevno.
    -Mislim-savijetujem ,da treba početi Koce od toga što NE TREBA pijevati( ne smiješ udrit naglo, odmah batudu, nije vrime). Tu moraš razlučiti što je smrtni grijeh, a što negativni poeni, što se tolerira.....?
    -Ja sam rođen 1959.g sijećam se "hipy pokreta" i jedne rečenice: Nisu znali što hoće, ali su vrlo dobro znali što neće. (Tako je započeo DjordjeVet, mislim -savijetujem da odatle počmeš). Što NIKAKO NE SMIJE pijevati grdelin.
    -Odgovorite, gdje da vam počmem stavljati "slike",a ja se NEĆU miješati, samo ću puniti tekstovima, standardima...Pozzzz školi
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DjordjeVet uto 3 kol - 0:48

    vidim da sam pokrenuo solidnu diskusiju oko standarda... Smile
    dakle, sta je to sto ptica NIKAKO ne smije da pjeva?
    ili da podjemo od toga kada je ocijeniti? po meni, svakako najbolje vrijeme je kraj maja-juni, kada je parenje u prirodi u punom jeku i kada bi ptice trebale biti najusiljenije..
    ali, opet, znajuci da niz ljudi praktikuje skuricu, mozda bi dio trebalo ocijeniti i kasnije, kada se ptice izvade iz skurice, npr. u septembru?
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 3 kol - 9:21

    https://2img.net/r/ihimizer/img217/2651/scan0002hu.jpg
    -Uf, koliko jednostavno, a teško.ubaciti sliku, ali sve sam bolji.
    -Znači DjordjeVet, ja sam mislio da se prebacimo, vezano na standard, na tvoju stranicu, ali kad neće brdo Muhamedu...kako se već kaže.
    -Ovo što sam stavio (lagano za početak, ima toga još puno)je Standard za štigliće pesme,: "negativnim poenima ocenjuju se sve one greške, odnosno nepoželjni glasovi, koje su date u ocenskoj listi".DŽIU, KLJE, ČAUU
    htio sam za početak pokazati, osvrt na negativne poene, kako su riješili tu situaciju, a posle ćete vidjeti kako su to riješili Španjolci.
    -Koce ,udri, komentiraj,ali kažem ti samo pomalo, rekao je Petsi:nije vrime za pašta fažol-za žestoku spizu... Pozz školi
    p.s.
    Znači, što NIKAKO ne smije, što nebi trebalo, što se tolerira...

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 23 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 5:34.