Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+36
DAMIAN
zako
dobričina
franeperuzovic
Carduel
many
Boban NA
MARIN
Miljenko
Merlo
Sina BL
krepat ma ne molat
Dax BG
krele
PESTI
ssarava1
Said_the_great
Rasko
kemo89
steva318
seadriver
japirko1
kreso
DjordjeVet
lord189
bocka
saso78
ticar
Branimir
sestoperac
zvrcko sen
xyz
Dean
žalacST
ikayke
Fago
40 posters

    CJENE štiglića,češljugara

    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Branimir pet 9 sij - 13:30

    Pa normalno je da ce svatko od trgovaca zaraditi na ptici. U Rijeci sam vidio da se bastardi od češljugara i kanarinke prodaju po 400 kuna a kanarinci po 250 kuna i to ne baš neki primjerci, a oni ih od ljudi kupe po duplo manjoj cijeni. Bolje je onda direktno kupovati od uzgajivača nego ovako i još ih drže u nenormalnim uvijetima.
    Slažem se sa Fagom da je cijena divljih ptica mala u odnosu na kanarince koje je ipak lakše uzgojiti.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen pet 9 sij - 21:30

    2 Fago Italija
    - prosječna plača 2000 eura 14 000 kn
    - hrana 17 eura 12o kn
    - ptica (za mene škart) 25 eur 175 kn
    - vrhunski primjerci 70 eura 490 kn

    hrvatska
    -plaća 4ooo kn
    -hrana 290 kn
    -ptice 2o0 kn (škart ali i vrhunski primjerci)
    -vrhunski primjerci 400 kn


    2 boško držim te za rič 150-200 kn je po meni realna cijena


    2 šestoperac mjesto i vrijeme diktira cijenu..,,,,, u Švicarskoj - Luganu bižuterija je ko kod nas zlato a najobičnije vere ili burma (vjenčani prsten) košta 1000 švicarskih franaka... u isto vrijeme blizu Ciriha isto je koštalo ko i kod nas........Kava u Dubrovniku na stradunu košta duplo nego u splitu ili zagrebu , a to neznači da je cijena u dubrovniku realna,,, al je sigurno opravdana



    cijena ptica je kod nas nerealna ali je opravdana
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost pet 9 sij - 21:52

    OK zvrcko.Od sinoć smo sa 200 pali na 150 kuna.Samo ti reci koliko toga imaš,i ja sutra dolazim u Solin.Pusti realne cijene.Realna cijena bi bila da se sa 10 plača može kupit dobar auto.I može,ali u našem slučaju je taj auto bar 10 godina star.Pričaš o realnim cijenama,a cijene kanarinaca znaš.Neki nisu htjeli razgovarati ispod 100 eura,i nažalost su uglavnom sve i prodali.U idealnim uvjetima bi to bilo kako ti govoriš,samo su kod nas cijene kruha,mlijeka itd nerealne,pa što tako ne bi bile i cijene ptica.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen pet 9 sij - 23:14

    BOŠKO je napisao/la:OK zvrcko.Od sinoć smo sa 200 pali na 150 kuna.Samo ti reci koliko toga imaš,i ja sutra dolazim u Solin.Pusti realne cijene.Realna cijena bi bila da se sa 10 plača može kupit dobar auto.I može,ali u našem slučaju je taj auto bar 10 godina star.Pričaš o realnim cijenama,a cijene kanarinaca znaš.Neki nisu htjeli razgovarati ispod 100 eura,i nažalost su uglavnom sve i prodali.U idealnim uvjetima bi to bilo kako ti govoriš,samo su kod nas cijene kruha,mlijeka itd nerealne,pa što tako ne bi bile i cijene ptica.



    cijena ptica je kod nas nerealna ali je opravdana




    Napisao sam nerealna zato jer ima malo ozbiljnih uzgajivača a količina uvjetuje cijenu...kad bi ti boško uzgojio 100 mladih grdelina , a ja 70 kom sigurno ih nebi prodavali po ovoj cijeni nego bi ih prodavali... lošiji primjerci 150 kn, bolji 200 kn ekstra 300...


    cijena je opravdana zbog toga jer malo ljudi uzgajaju SAMO grdeline te ih uzgajaju iz hobija pa ne dolaze na takmičenje itd itd...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ticar pet 9 sij - 23:23

    zvrcko sen je napisao/la:
    BOŠKO je napisao/la:OK zvrcko.Od sinoć smo sa 200 pali na 150 kuna.Samo ti reci koliko toga imaš,i ja sutra dolazim u Solin.Pusti realne cijene.Realna cijena bi bila da se sa 10 plača može kupit dobar auto.I može,ali u našem slučaju je taj auto bar 10 godina star.Pričaš o realnim cijenama,a cijene kanarinaca znaš.Neki nisu htjeli razgovarati ispod 100 eura,i nažalost su uglavnom sve i prodali.U idealnim uvjetima bi to bilo kako ti govoriš,samo su kod nas cijene kruha,mlijeka itd nerealne,pa što tako ne bi bile i cijene ptica.



    cijena ptica je kod nas nerealna ali je opravdana




    Napisao sam nerealna zato jer ima malo ozbiljnih uzgajivača a količina uvjetuje cijenu...kad bi ti boško uzgojio 100 mladih grdelina , a ja 70 kom sigurno ih nebi prodavali po ovoj cijeni nego bi ih prodavali... lošiji primjerci 150 kn, bolji 200 kn ekstra 300...


    cijena je opravdana zbog toga jer malo ljudi uzgajaju SAMO grdeline te ih uzgajaju iz hobija pa ne dolaze na takmičenje itd itd...


    istina,a onaj ko ih uzgoji 10 tak nebi ih dao ispod 450 kn.možda i više.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by saso78 pet 9 sij - 23:26

    Ja cu sutra ici da kupim uzgojen grdelin pa cu napisat cjena.Ali kod nas bar u Prilepu najpre se cjeni pjesma tako da cjena odredzuje pjesma.
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost pet 9 sij - 23:36

    dok je god potražnja 50 puta veća od ponude,i dok je god uzgoj faune Europe na razini na kojoj je,cijene će biti ovakve kakve jesu,sviđalo se to nama ili ne.Volio bih vidjeti toga koji je kod nas uzgojio više od 20 komada godišnje.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen pet 9 sij - 23:42

    ja ih znam dvojicu preko pedeset

    Ž.Č i G.S zato kod njih pticu imaš i mukte Laughing Laughing



    i još najmanje 5
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 10 sij - 0:03

    svaka ćast
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen sub 10 sij - 0:45

    počeli ih uzgajati radi pisme i bogme jako dobre rezultate dobivaju


    šteta pa ne dolaze na takmičenje izgleda ali "zlatna brokva" im je za dlaku pobigla


    Zlatna Brokva je takmičenje grdelina u pivanju ..... prisustuju samo takmičari ptice se iznose pred sve takmičare koji ih ocjenjuju najveća i najmanja ocjena se poništavaju a ocjenu čini srednja ocijena....
    Mnogi Veliki grdelinaši našli su miljon zamjerki jer njima ionako njihovi ptići pivaju samo njima
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by bocka sub 10 sij - 0:54

    POSTOJI LI JEDINSTVENI KRITERIJUM ZA OCENJVANJE GRDELINA ??
    DALI YBOG TOGA I KOMISIJA ZA OCENJIVANJE DAJE PROSEČNU OCENU.
    JA MISLIM DA GRDELINI NE PJEVAJU ISTU PESMU, TO ZAVISI NA KOJE PODNEBLJE ŽIVE.
    NISAM STRUČNJAK ZA PESME, TO JE MOJE MIŠLJENJE.
    AKO GREŠIM POPRAVITEME.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by lord189 sub 10 sij - 13:10

    kolika je cijena jednog bjelovratog češljugara????

    može bit iz prirode ili uzgojen(ako postoje dvi cjene recite obe)
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz sub 10 sij - 17:48

    Ja nisam za pre jeftine ptice.

    Ako čovjek radi ljepe ptice i kvalitetne pjevače, zašto bi ih davao mukte?

    To je drugo ako proda drugom tičaru, prijatelju, kolegi, zašto ne sniziti cjenu.

    Koliko sam čitao vaše rasprave, prilično se slažem sa Fagom i njegovom cjenom.

    Pajdo, hoćeš kvalitetu, plati, nećeš previše ali nećeš ni džabe, a imaš odličnu pticu.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen sub 10 sij - 20:35

    study rendeer


    Zadnja promjena: zvrcko sen; ned 11 sij - 5:49; ukupno mijenjano 1 put.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Branimir sub 10 sij - 22:01

    To vam je u ekonomiji poznato kao zakon ponude i potražnje, normalno da ono što je u trendu ima veču cijenu od onoga što nije, a poznato je da se trendovi stalno mijenjaju!!
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz sub 10 sij - 22:26

    Ma dobro, opet ja volim da se drži neki nivo, da se cjene ptice koje uzgojimo.

    Kad prodajem prijatelju, naravno da ću smanjit cjenu, ili čak poklonit.

    Kad prodajem nekome nepoznatom, zašto kanarinac ne bi držao cjenu bar 200 kn (oko 28 eura), vrdun 300 kn (oko 42 eura), grdelin i faganel oko 450 kn (oko 64 eura), baštarda minimalno 500 kn (oko 71 eur) ili šta ja znam kakav je sada već tečaj.

    Normalno da ću nekom tićaru prodat jeftinije, ili čak raditi trampu, bez novca.

    Treba imati neko dostojanstvo u uzgoju, a ne prodavati mukte.

    Drugo su oni fanatici šta cjene svoje tiće 1000-2000 eura, ma ne bi mu dao tolike novce za tića da ležim na parama, a da mu je ta ptica od čistog zlata.

    Aj da je dijamantna, možda onda bi.


    Cool
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by DjordjeVet sub 10 sij - 23:17

    khm...
    da kazem i ja nesto o ovome....
    nastala je diskusija oko cijene ptica, ali smo svi presli preko toga KAKVA je ptica koja se kupuje...
    naravno da nije isto kupiti mladog lezenog stiglica bez boje, kada nisi 100% siguran u pol (koliko god iskustva imali, uvijek se nadje neka sumnjiva) i lezenog stiglica izmitarenog, u pjesmi, pa jos i dobro odskolovanog (ne mora biti skolovan, ali da ima neki dobar pjev).....
    kod mene je jedan tip prodavao lezene mlade stiglice bez boje po 15-ak E, ali je imao ukupno pet-sest komada sto je minorna cifra u odnosu na potraznju...

    isto tako, kad su bastardi u pitanju, ne kosta isto mladi bez boje, tek poceo sam da jede i odrasla ptica koja ne prestaje da pjeva...

    sta hocu reci? da se ne moze generalizovati po pitanju cijena...
    ali ispod 50E za lezenog stiglica muskog, odraslog nema smisla...najmanje....
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen ned 11 sij - 0:04

    dražene ja ne govorim koliko će ko držati cijenu ...Poštujem svaku kupit ću ako mogu financijski podnjeti ...Obično uzgajivaču na jednu kupljenu jednu poklonim ....ali nisam od onih koji če rušiti cijenu..

    svakako ovdje je ista cijena za loše i vrhunske primjerke e to nemože i nije realno


    Više sam ptica poklonija nego neki izlegli dali je to pametno pa za većinu NIJE isto kao kad kažemo da se bavimo uzgojem ptica ista ta velika većina će reći da to nije pametno ..ali koga briga
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Fago ned 11 sij - 0:47

    zvrcko sen pojasni sto si napisao, jer pričaš svašta:

    zvrcko sen je napisao/la:nemamo se mi slagat fago je teški amater, fanatik a ponaviše ljubitelj ptica on uzgoji do 15 20 mladih ...

    Odakle ti spoznaje o tome???
    Pozdrav,
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by saso78 ned 11 sij - 0:57

    A kad ce mo dostici pravu cjenu?
    Evo jedan primer kako je to u Makedoniji,Cesljugar odgajen u kafez za mene je 20eura,a cesljugar koji jako dobro pjeva za mene mnogo skup,a za njemca jeftin on daje 1000eura ali gazda nikako ni da cuje...
    Mi u Makedoniji kazemo da se merak ne prodaje ni za zlata pa ni za dijamante...Pa ako hoce i neki miljarderda da ponudi neznam koliko MERAK SE NE PRODAJE to je kao da mi otkidas deo dusi...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ticar ned 11 sij - 2:17

    saso78 je napisao/la:A kad ce mo dostici pravu cjenu?
    Evo jedan primer kako je to u Makedoniji,Cesljugar odgajen u kafez za mene je 20eura,a cesljugar koji jako dobro pjeva za mene mnogo skup,a za njemca jeftin on daje 1000eura ali gazda nikako ni da cuje...
    Mi u Makedoniji kazemo da se merak ne prodaje ni za zlata pa ni za dijamante...Pa ako hoce i neki miljarderda da ponudi neznam koliko MERAK SE NE PRODAJE to je kao da mi otkidas deo dusi...


    bravo majstore,ode kod nas su davali na desetke tisuća za grdelina ali se taj ne daje.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen ned 11 sij - 5:45

    Fago je napisao/la:zvrcko sen pojasni sto si napisao, jer pričaš svašta:

    zvrcko sen je napisao/la:nemamo se mi slagat fago je teški amater, fanatik a ponaviše ljubitelj ptica on uzgoji do 15 20 mladih ...

    Odakle ti spoznaje o tome???
    Pozdrav,

    Došlo je do krivog tumačenja te loše prefolmulirane moje izjave..

    Fago IZVINI ni nakraj mi nije nikakva loša namjera...

    Da pojasnim Davor ne uzgoji 100 ptica i drži ih isključivo iz ljubavi i takmičenja kod mene kotira za jednog od najpeerspektivnijeg "mladog" uzgajivača ima vrhunske divlje ptice koje uzgaja več četvrtu petu generaciju...
    e sad isti taj fago kad prodaje pticu prodaje vrhunski primjerak kako takmičarski tako i uzgojni i smatram da cijena koju on prodaje ptice da NIJE velika , ali smatram da dobra večina uzgajivača divljih ptica prodaju po istoj cijeni ptice koje po izgledu, držanju , tretmanu nije ni približna Davorovoj ..
    Davor je teški entuzijasta, fanatik koji puno ulaže u ptice uz kanarince uzgoji i 15- 20 vrhunskih faganela i mercajzli ALI VRHUNSKIH !!!!! i nije neki trgovac koji za škart nabija cijene..

    Ponovo se ispričavam Davoru zbog moje brzopletosti i pisanja u vremenskom škripcu ... Oprosti Davore stvarno mi je žao ako me se krivo protumačilo
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Fago pon 12 sij - 11:39

    Ma nema beda zvrcko sen.
    I mislio sam da nije - kako je napisano! Very Happy Very Happy Very Happy
    Pozdrav,
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by kreso pon 12 sij - 22:51

    u vezi cijena tica dosta slicno mislin ka i zvrcko sen onaj ko moze sebi priustit kupit ce i platit ce tica onoliko koliko kosta tako i ja ako mogu priustit kupit cu i to je to a razumin da se i masa tica i pokloni ,trampi izmedju prijatelja i tako i to je najlipse sta se mene tice al isto tako razunìmin i fagu koji dosta ulaze u uzgoj divljih tica da taj trud i naplati i mislin da je to u redu
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz uto 13 sij - 9:25

    Pita mene ovi prijatelj tićar, Krstulović L. iz Splita, da se nisam trampija s njim, nego da sam prodava baštardu, koliko bi je prodava.

    Ja kažem šta ja znam, oko 400 kn.

    Reka je da je to otprilike realna cjena, a i da on ima stav, naplati mi tića koliko treba, samo neka pjeva bar nešto šta valja i često.

    A nemoj mi prodat nešto da šuti po cjeli dan, radije ti evo 200 kn pa popij piće i ništa mi ne daji.

    Čovjek se tu šalio, ali smatram da je to u biti istina.

    Sponsored content


    CJENE štiglića,češljugara - Page 2 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sub 11 svi - 5:25.