Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+36
DAMIAN
zako
dobričina
franeperuzovic
Carduel
many
Boban NA
MARIN
Miljenko
Merlo
Sina BL
krepat ma ne molat
Dax BG
krele
PESTI
ssarava1
Said_the_great
Rasko
kemo89
steva318
seadriver
japirko1
kreso
DjordjeVet
lord189
bocka
saso78
ticar
Branimir
sestoperac
zvrcko sen
xyz
Dean
žalacST
ikayke
Fago
40 posters

    CJENE štiglića,češljugara

    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Fago uto 20 sij - 1:07

    Deane ti postaješ sve duhovitiji u ovoj ozbiljnoj temi Laughing
    Mora da je Pinjac dobro začinio...

    U potpunosti se slažem s Deanom... da se ne ponavljam.

    Također i senior je rekao jednu pametnu, a to je vrijeme koje provodimo s tićima....
    Čudina je no.1. i o tome nema sumnje. Traba mu skinut kapu!!!!!!!! I zapisat ga u neku ozbiljnu knjigu jer je čovijek fenomen.

    Svejedno treba biti svijestan da su svijetski prvaci i osvajači medalja iz RH bili isključivo uzgajivači HIBRIDA i to hibrida faune europe. Čak i jedan verdun (M.Ptičar) i baštard spolon vezani s verdunom (M.Malatestinić)... a i ovo starije... I.Žitnik prije 30-40 godina sa kolekcijom satinet kan. x faganjelica....

    Čast svaka tim ljudima. Ja im se divim... kao i mnogima u HR.

    Uglavnom sa uzgojem FE, a posebno majora, mi smo nula u odnosu na Europu. Priče o jednom bosancu s planine, dalmatincima koji natuku 50-60 mladih grdelina godišnje... Very Happy Very Happy Very Happy affraid cheers scratch What a Face
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen uto 20 sij - 2:12

    fago nema to veze sa jednim bosancem ili dalmatincima ovdje je pitanje o uzgajivačima ....Ovdje govorimo o ne nekim koji iz ljubavi uzgoje dva tri mlada primjerka već o ljudima koji imaju uslove ko i mi i uzgoje 50-60 mladih godišnje ....
    mi smo ekonomski u kurcu a sa ovim hobijem u evropi se dave ljudi koji imaju ekonomsku neovisnost i prostor .....i nije im problem ni prostor ni vrijeme..

    Uzgoj FE u evropi je počeo sramežljivo 90 tih godina da bi se zadnjih desetak godina to razvilo do nesluđenih razmjera....jer u evropi je to biznis dok kod nas je to hoby.

    za hobiste kakav sam ja i ti uspjeh je uzgojiti dvije tri jedinke i da je jedna kvalitetna za takmičenje kod njih je takmičenje samo reklamni pano za prodaju...i zato mi nikad nećemo biti ko i oni i glupo je uspoređivat se sa njima...

    ali zato "neki Dalmatinci" koji uzgoje 50-60 mladih radi genetskog uzgoja grdelina pjesme su pioniri uzgoja koji nikad neće naplatit svoj trud znanje i uložen novac, a imaju iste uslove ko i mi ,,,, nama takvi ljudi moraju biti uzor i oni su daleko ispred Talijana i Njemaca.

    fago svjetski prvak u FE je iz tvoje DU županije i to da bude gore dvojica Shocked Twisted Evil fago fago a da ne spominjemo tvoju sadašnju županiju cheers
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Fago uto 20 sij - 13:44

    seniore,

    zato sam i stavio tri točkice ...
    i rekao sam da im se divim... pa bila to i pjesma koja me ne zanima toliko kao izgled....

    a što misliš da u Europi nema entuzijasta i fanatika... misliš da svi uspjesi europljanja proizlaze iz masovnog držanja i prodaje... misliš da oni nisu fanatici Question
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz sri 21 sij - 10:54

    A jesmo skrenili sa teme, ono pravo junački.

    Ajde, kad se već raspravlja, čudno mi je to šta spominjete za pusilusa, zar ne bi ptica kao biće koje leti svugdje, trebala biti sposobna živjeti na svim nadmorskim visinama? scratch

    Slažem se da pticama ne treba davati ljekove i preventive, ALI ih držati u dobrim higijenskim uvjetima.
    Pa šta valja, živjet će kako treba, a ne na dozama i ljekovima.

    Opet se ograđujem, ko voli ljekove i preventive, neka, naravno, koristi..
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen sri 21 sij - 18:33

    Dražene netrebaš davati preventivu ali tako ćeš pomladak pri prvom mitarenju imati desetkovan i to je to.....mladi koji ostanu neće biti ni zdraviji i bolji ......ujedno ugibanje mladih netreba biti toliko drastično pošto je ovo rađeno na statističkom većem broju ptica... od 60 -tak mladih ostane 5-10 mom prijatelju od 8 mladih koje sanih ja i zvrcko uzgojili i poklonili ostao je jedan i on je bio mišljenja da netreba davati preventivu......ovaj koji mu je ostao je ko Rambo žice krivi Very Happy
    Glupan ući na svojim greškama, a pametan na tuđim

    Svi problemi nisu vezani samo sa higjenom ima tu i stresa koji je kod svake ptice različit...Pouzdano znamo da je stres usko vezan sa kokcidijom...
    Što uzgajivač provodi više vremena uz ptice tomu je manje potrebna preventiva jer može pravodobno djelovati .....osobe koje provode vrijeme uz ptice kolik i ja obavezna je preventiva
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Branimir čet 22 sij - 17:02

    Dečki tema je cijena ne preventiva! Very Happy
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by kemo89 čet 22 sij - 20:10

    Mozda ovo nije ova tema al nema veze pitacuvas zasto moj stiglic ne peva uhvacen je pre nekih skoro 3 meseca al mu jos glasa nisam cuo inace je unutra al u hladno u volijeri al nece da propeva nikako a muzjak je 100% to znam samo neznam zasto nece da peva pozz
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Rasko čet 22 sij - 20:24

    Nabavi mu suparnika koji peva
    Proveca veoma brzo
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Dean čet 22 sij - 20:29

    zvrcko sen je napisao/la:
    Što uzgajivač provodi više vremena uz ptice tomu je manje potrebna preventiva jer može pravodobno djelovati .....osobe koje provode vrijeme uz ptice kolik i ja obavezna je preventiva

    e ovo stoji...jer ako se misli koristiti bilo koji ljek za lječenje (bycox) onda je najbitnije početi odmah na vrijeme, pod preventivom mislimo na ESB 30% koi uopće nije preventiva nego se jednostavno ptice tretiraju svaki jesec ...i kad treba i kad ne treba...zato sam ja načelno protiv takve "preventive" ali ...svako zna za sebe najbolje Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost čet 22 sij - 21:45

    kemo jesi siguran da je musko,pa jeli barem zacikao ikako ili bacio neki zov?

    stvarno kemo u tebe cuda se desavaju,jesi ga ti ulovio ili si ga kupio,ako nije niti malo zacikao onda stvarno...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz pet 23 sij - 11:38

    Razumjem Zvrcko, to si potpuno u pravu.

    Ipak kažeš da ovaj jedini šta je preživio da je Rambo.

    Samo jedan živ bez preventive?

    Rambova djeca bi sigurno dala više preživjelih, i tako dogodine, i tako dogodine..

    ALI, opet kažem, svako radi kako njemu paše.

    Poštujem svakoga i svačiji način rada!
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by kemo89 pet 23 sij - 12:31

    Ma musko je 100% ja sam ga ulovio imao sam ikupljenu zenku al mi je crkla posto ulovljene zenke ne izdrze u kavezu retko koja .Ma nije be nista kad ga pustim da proleti u supi nesto pomalo civka al nije to nista a za musko musko je jer mu je i korjen krila crn i brkovi crni i maska prelazi polovinu oka musko je 1000% al nije jos propevao a suparnika mu nemogu naci jer nema ovde kod nas niko bas stiglice.pozz
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz pet 23 sij - 13:37

    Meni ženke štiglića nikad nisu ugibale, žive isto kao i mužjaci.
    Samo su puno divlje.

    Tako da se baš ne slažem da rijetko koja izdrži u kavezu scratch
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost pet 23 sij - 14:44

    E cujes,nije bas istina da rijetko koja odrzi se,sve je to do toga sto joj pruzis i tako,znaci moras razmisljat o svemu,a i to,pretesko ih je smirit,poneke,a neke se i nerijetko ulove mirne,kao vezane...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Dean pet 23 sij - 16:16

    drazenxp je napisao/la:Razumjem Zvrcko, to si potpuno u pravu.

    Ipak kažeš da ovaj jedini šta je preživio da je Rambo.

    Samo jedan živ bez preventive?

    Rambova djeca bi sigurno dala više preživjelih, i tako dogodine, i tako dogodine..

    ALI, opet kažem, svako radi kako njemu paše.

    Poštujem svakoga i svačiji način rada!

    ja isto zagovaram ovu teoriju Smile vrijeme če pokazati dali griješim
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz pet 23 sij - 16:30

    Nadam se da nije pogrešno, jer prirodno je prirodno.

    Zamisli ono neko ti da tića i kaže, na primjer ovako:

    "U 5. mjesec ESB mu moraš dat, u 7. Klavocin, a oko 9. mjeseca mu moraš dat Sumamed jer tada mjenja perje."



    cheers moram se malo našalit Cool
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Said_the_great pet 23 sij - 19:10

    Tog tica sto si uhvatio prije 3 mjeseca, a jos mu glasa nisi cuo, ja bi pustio da sam na tvom mjestu, od takve ptice tesko da ce sta bit !!! Il' da probas da ga ne diras neko vrijeme tj. da je nepustas iz kaveza da leta po supi, ipak je to ptica iz divljine i svaki put kad je ponovo hvatas to za nju predstavlja traumu, a i rizikujes da ti se ptica povrijedi !! Za ptice iz prirode treba duze vremena da se pripitome da ih mozes pustati po sobi ili ne znam vec gdje, puno, puno vise od 3 mj. Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost pet 23 sij - 22:09

    Ma mislim da je to furlan,ljepa tica,a glasa ne pusta,to je,takva i nece pustiti glasa,ako zelis da cibu samo krasi ljepa tica ostavi je,a ako ne pusti je,za poklon ne vrijedi...,a uostalom ulovljen je oko 12 i 1 mjeseca pa i nisu tad bas neke tice,nemozes nesto ocekivat ekstra
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by lord189 ned 25 sij - 11:51

    Tog tica sto si uhvatio prije 3 mjeseca, a jos mu glasa nisi cuo, ja bi pustio da sam na tvom mjestu, od takve ptice tesko da ce sta bit !!! [quote]


    e mojsadi to ti je velika greška to i je problem kod većine tičara ako tić ne zapiva za misec dana,aj ća odma puštaj ali ticu triba sačekat još pogotovo ako je stara onda čekaj do trećeg miseca uz neprestano širebja nema veze sta ne piva ili ako ne piva najlakše da otvori glas ja lov kad meni tice ne pivaju sa njoma iden u lov i pokazalo se veoma djelotvorno.
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by kemo89 ned 25 sij - 13:09

    Ma da jucer sam ga u maloj krletci izvadio napolje i zakacio na kabal usred baste odma je poceo nesto pevaati i ljudi nije proslo ni minut dotrcala su mozda jos desetak stiglica al mi ih je reota hvatati taman su prezivjeli zimu da ih sad ja hvatam.pozz
    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ssarava1 pon 6 tra - 14:12

    Ekipa pozdrav.Juče sam bio u Otoku kod Sinja i ženin tetak ( uzgaja i voli štgliće ) mi reče da su neki dan iz Sinja otišla 2 štiglića u Rijeku.
    Jedan je PLAĆEN 1000 e, a drugi 1800 e.
    Ne mogu da povjerujem u te cijene.
    Još nešto, ti štiglići su od pjesme imali samo odličnu zijadu,a ostalo niš naročito.
    Čovjek mi ne bi lagao sigurno, jer on poznaje te ptičare koji su prodali te ptice.
    Molim vaše mišljenje.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by PESTI pon 6 tra - 16:15

    ssarava1 je napisao/la:Ekipa pozdrav.Juče sam bio u Otoku kod Sinja i ženin tetak ( uzgaja i voli štgliće ) mi reče da su neki dan iz Sinja otišla 2 štiglića u Rijeku.
    Jedan je PLAĆEN 1000 e, a drugi 1800 e.
    Ne mogu da povjerujem u te cijene.
    Još nešto, ti štiglići su od pjesme imali samo odličnu zijadu,a ostalo niš naročito.
    Čovjek mi ne bi lagao sigurno, jer on poznaje te ptičare koji su prodali te ptice.
    Molim vaše mišljenje.

    to bi trebali biti PRAVI BATUDAŠI, znači batuda , batuda , batuda ........(MISLIM NA TICE KOJE MOGU SLOŽITI BAR 3 LIPA PLETIVA U DIZANJU I SVAKI PUT ZAVRŠE SA ODLIČNOM DZIOM;;I TAKO LJUDI MOJI PO CILI DAN......HE HE TO su tiči koj i ZLATA vrijede a ne pišljivih 1000-2000 e........tko ga ima kapu skidam.......ŠUGAVE mutacije više koštaju............

    slušao sam stotine tiča zovu ih BATUDAŠI , tica otpiva batudu 5-6-puta posli sranja koliko očeš i zovu ih ovim ZLATNIM IMENOM.....e.... to ja zovem ŠKART ŠKART i SAMO ŠKART .

    ako su kupili takve onda im sritno bilo

    BATUDAŠ je JEDINSTVENA ptica piva samo onih naljepših 10-15 sekundi i tolerira se koja priskočena dzia dok je kod raširen .. akad ga skupimo poželjna je što čišča verša ......

    Takvu pticu stvoriti može samo VRHUNSKI ZNALAC i imati je ....u rukama AMATERA postaje OBIČAN GRDELIN....jer ptica traži DIZANJE U ZORU , NOŠENJE U PRIRODU; NEKOLIKO PUTA DNEVNO MJENJANJE VODE , ŠIRENJE I SKUPLJANJE (KILO E VITAMINA TO NEMOŽE ZAMINITI)..............itd

    A ako im je prodao OVO o čemu sam sad pisao ,onda je ta tičar ostao BEZ BATUDAŠA,jer ako ih ima još mogu reči HA HA HA HA HA HA HA HA HA ,,,,,,,,

    VJERUJTE:::::MALO VAS JE NA OVOM PREKRASNOM FORUMU TO VIDILO U ŽIVO queen
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by bocka pon 6 tra - 19:11

    ssarava1 je napisao/la:Ekipa pozdrav.Juče sam bio u Otoku kod Sinja i ženin tetak ( uzgaja i voli štgliće ) mi reče da su neki dan iz Sinja otišla 2 štiglića u Rijeku.
    Jedan je PLAĆEN 1000 e, a drugi 1800 e.
    Ne mogu da povjerujem u te cijene.
    Još nešto, ti štiglići su od pjesme imali samo odličnu zijadu,a ostalo niš naročito.
    Čovjek mi ne bi lagao sigurno, jer on poznaje te ptičare koji su prodali te ptice.
    Molim vaše mišljenje.

    JA VJERUJEM DA TE TVOJ TETAK NIJE SLAGAO ALI NJEGA SIGURNO SU SLAGALI.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by sestoperac pon 6 tra - 20:35

    PESTI je napisao/la: ŠIRENJE I SKUPLJANJE

    sto se podrazumijeva pod tim ?
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by DjordjeVet pon 6 tra - 22:27

    sestoperac je napisao/la:
    PESTI je napisao/la: ŠIRENJE I SKUPLJANJE

    sto se podrazumijeva pod tim ?
    treninzi, ukratko receno...
    prociutaj na temi Skolovanje stilgica moj tekst, pa ce ti biti jasnije... lol!

    Sponsored content


    CJENE štiglića,češljugara - Page 5 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sub 27 tra - 4:14.