Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+68
Branislav1
Tomislav
MIKI
lepi
zako
krepat ma ne molat
saly
relja
veseljko
zijada
Simona
shoei.dm
zelandur
DUbirds
blizanci
matija
skopski maestro
works
Vrbanja
sturcla
patrik
Mozaik
trava
ikayke
budisic
seadriver
kemo89
crv
Harzer
markozd
danijelvr
zoranV
MARIN
dragutin rajnović
Sasha
vixan
čajka
Dule
krstokljun
Carduel
grujo
refa95
Siskin
mutacija
evmolp
komiza
kreso
Vasko-MK
Merlo
dr.nenad86
pippo
Border
vlado
sgobin
Renato.M
PESTI
faganel
ticar
zvrcko sen
dzemal_sa
franeperuzovic
sestoperac
Santa
Dean
bocka
opalnaissus
Miljenko
malinois
72 posters

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Mozaik uto 13 oľu - 17:03

    To se zna dogoditi nažalost! Najčešće je uzrok njeno ponovo parenje i komplikacije
    kod pravljenja novih jaja. Razloga može biti puno: nedovoljna starost, neadekvatna priprema za parenje,
    ili jednostavno njen slabi organizam..
    Mužjak bi trebao biti sposoban u ovoj fazi othraniti mlade ako je već ranije bio dobar otac
    i sudjelovao učestalo u hranjenju. Bitno je da ga sad pratiš svakih pola sata kako se ponaša (ponudi mu malo,
    jaja, jabuke i sl. da vidiš hoće li imati nagon za hranjenjem).
    Druga ženka bi ih trebala isto prihvatiti. Ako ništa ne uspije onda handmix i ručna dohrana svakih
    par sati!

    Sretno!
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by works uto 13 oľu - 20:22

    Mozaik je napisao/la:To se zna dogoditi nažalost! Najčešće je uzrok njeno ponovo parenje i komplikacije
    kod pravljenja novih jaja. Razloga može biti puno: nedovoljna starost, neadekvatna priprema za parenje,
    ili jednostavno njen slabi organizam..
    Mužjak bi trebao biti sposoban u ovoj fazi othraniti mlade ako je već ranije bio dobar otac
    i sudjelovao učestalo u hranjenju. Bitno je da ga sad pratiš svakih pola sata kako se ponaša (ponudi mu malo,
    jaja, jabuke i sl. da vidiš hoće li imati nagon za hranjenjem).
    Druga ženka bi ih trebala isto prihvatiti. Ako ništa ne uspije onda handmix i ručna dohrana svakih
    par sati!

    Sretno!
    Hvala na savjetima, nadam se da ću uspjeti othraniti mlade, jer sam bas puno nade polagao u taj par.

    Ženku sam nabavio u Italiji u 12 mjesecu, te je pripremao kao i druge. Moguće je sve od navedenog s obzirom da nisam upoznat od strane vlasnika, jedino što ima prsten iz 2011.

    Mužjaka sam popodne vdio samo jedonm da hrani mlade i nsam bas siguran da je to dovoljno!?
    DUbirds
    DUbirds


    Broj postova : 13
    Age : 48
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 21.03.2012

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by DUbirds sri 21 oľu - 18:58

    Dali mi netko može odgovoriti koja je najviša dobna granica kanarinki za parenje
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by patrik sri 21 oľu - 20:20

    po meni max.5 godina
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by kreso ned 25 oľu - 22:40

    Pozdrav svima evo jedne stvari koju bi tija da iskusniji prokomentiraju ,radi se o jednoj mojoj zenki napominjen nije mlada zenka vec joj je druga godina prosle godine je uredno izvela dvi kovade ,iman 10 zenki di su skoro sve usle u nagon jedna za drugom pa tako i ova parila se nakon sta sam joj pustija muzjaka kad san vidija da je pocela radit gnjezdo, no medjutin kako je vrijeme odmicalo sve zenke su vec zavrsile sa jajima i pocele s inkubacijom dok ta zenka je pocela sa izbacivanjem materijala i pomalo gubljenjem volje za nagonom ,ja san vidija jedan skok na pocetku i gotovo ,sada je period od jedne sedmice di ona napravi onako gnjezdo ne pretjerano pa izbaci ko da nije spremna ,muzjaka ubacujen redovito navecer i vadin ujutro medjutin nikakav interes ne pokazuju ni on ni ona to je taj isti muzjak koji je na pocetku parija ,cak san promislija da on nije izgubija volju jer ga koristin na jos dvi zenke i ubacin joj drugog al opet nista ,navecer ona ni blizu gnjezda ni danju je ne vidjam da lezi iako je u pocetku lezala prije sedam dana ,e sad pitanje da li da joj nudim i dalje materijal i provan odmorit od muzjaka par dana ne pustan ga pa opet pokusan ili da nastavin svaku vecer s pustanjem istog kod nje ,druge zenke su vec skoro na polovini inkubacije jaja znaci negdi 8 dana lezanja
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by patrik pon 26 oľu - 1:16

    ove godine imam i ja takvu kanarinku samo šta je non stop s muškim, nakon 20 dana a mozda i više je počela nest i normalno jaja su bila prazna.sad sam promijenio muškog i očekujem za par dana opet jaja pa čemo vidit
    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by zelandur pon 26 oľu - 1:32

    kreso imam i ja takvu potpuno ista slucajnost ćas krene pa stane nikako jos od nje i jedne zute da pocmu
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by kreso pon 26 oľu - 13:35

    a vidicemo sta ce bit samo se mislin da joj maknen par dana muzjaka pa kad intezivnije opet ponovno pocme radit gnjezdo ga pustin ,vidicemo u svakon slucaju cudno da je mlada neiskusna zenka i razumija bi al zenka iskusna koja je odradila bez greske prosle godine scratch
    DUbirds
    DUbirds


    Broj postova : 13
    Age : 48
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 21.03.2012

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by DUbirds uto 10 tra - 22:07

    Kanarinica stara 8 godina snjela 4 jaja svi plodni
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by kreso uto 10 tra - 23:26

    Ajmo malo da vidin iskustava na racun ovog problema ,ovako iman cest problem di su puna gnjezda npr. 4-5 mladih unutra da ne napreduju svi isto cesto bude tri ok velicine u doba prstenovanja dok druga tri su premala ,prevelika razlika u velicini i razvijenosti koja na kraju bude kobna jer ili budu zgazeni na dnu gnjezda od starije brace ili izbaceni ili pak jednostavno zivu i ne napreduju dok ne krepaju ,napominjen da koristin nacin da zenka sama hrani jer nakon treceg jaja odvajan muzjaka
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Mozaik sri 11 tra - 3:30

    DUbirds je napisao/la:Kanarinica stara 8 godina snjela 4 jaja svi plodni

    Čudo!! cheers

    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Mozaik sri 11 tra - 3:38

    kreso je napisao/la:Ajmo malo da vidin iskustava na racun ovog problema ,ovako iman cest problem di su puna gnjezda npr. 4-5 mladih unutra da ne napreduju svi isto cesto bude tri ok velicine u doba prstenovanja dok druga tri su premala ,prevelika razlika u velicini i razvijenosti koja na kraju bude kobna jer ili budu zgazeni na dnu gnjezda od starije brace ili izbaceni ili pak jednostavno zivu i ne napreduju dok ne krepaju ,napominjen da koristin nacin da zenka sama hrani jer nakon treceg jaja odvajan muzjaka

    Pretpostavljam da podmećeš umjetna do četvrtog.
    Mislim da je to isključivo do ženke, ja imam jednu koja koliko god mladih se izvali hrani samo 2, koliko god mužjak pomagao, ostali ne uspiju. Po meni jedina solucija podmetanje ostatak mladih drugoj ženki. A zna se desit da neki ptići jednostavno ne dižu glavicu iako im je prazna voljica, može biti problematičan par..
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac sri 11 tra - 8:20

    Moje misljenje je da ako si skidao jaja pilikom snosenja i ako je zenka ok, onda tu glavnu ulogu igra hrana.

    100% sam ubijedjen da pilad najbolje napreduju na obicno tvrdo kuvano jaje sa dodatkom plazma keksa i da kanarinke tada najbolje hrane.

    Do prosle godine koristio sam Reggio di sole, prosle obicno jaje, zazlika je neuporediva.
    Ove godine koristim CeDe, bolji je od RDS ali ni on nije dobar kao jaje.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Dean sri 11 tra - 9:28

    hm...nebi se složio ovo oko jaja, ne da kažem da jaje nije dobro ali nije ni nezamijenjivo, jedino treba nadomijestiti količinu proteina koju ptice dobijaju kroz jaje, i naravno da su naučene na taj mix. Ja ove godine dajem paston + kus kus + grašak (u paston je osim probiotika dodan i pivski kvasac i mljeko u prahu - neznam koje neko za dohranjivanje telaca) i ne vidim nikakvu razliku u napredovanju mladih, a prednosti u odnosu na jaje su što se takva hrana teže ukiseli, što se kus kus bolje homogenizira sa pastonom pa ptice pojedu doslovce sve, dok ukoliko dajem jaja ptice biraju samo jaja, lakša i brža priprema, i ono zbog čega sam ja osobno i odustao od jaja nema neželjenog utjecaja na lipokromsku boju kod mladih :-).

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by kreso sri 11 tra - 13:53

    Deane reci mi koji pivski kvasac koristis u kojem obliku i kako ga doziras
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sri 11 tra - 15:43

    Pozdrav Deane. Mozes li mi reci kako kuvano jaje utice na lipokromsku boju ?
    Pretpostavljam da daje intenzivniju zutu boju ili .... ?
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Vrbanja sri 11 tra - 17:41

    kreso je napisao/la:
    Ajmo malo da vidin iskustava na racun ovog problema ,ovako iman cest problem di su puna gnjezda npr. 4-5 mladih unutra da ne napreduju svi isto cesto bude tri ok velicine u doba prstenovanja dok druga tri su premala ,prevelika razlika u velicini i razvijenosti koja na kraju bude kobna jer ili budu zgazeni na dnu gnjezda od starije brace ili izbaceni ili pak jednostavno zivu i ne napreduju dok ne krepaju ,napominjen da koristin nacin da zenka sama hrani jer nakon treceg jaja odvajan muzjaka



    Slazem se da hrana znaci puno,veliko znacenje ima i sama zenka njena kondicija ....ali mislim da i veliku ulogu igra i velicina samog gnijezda.


    Svi mi imamo razlicite neke smjese za mlade neko dodaje ovo neko ono a neki jos uvjek kuhaju jaja,volio bi cuti koliko je procentualno prezivljavanje ticadi sa 4 i 5 mladih u gnijezdu
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Dean sri 11 tra - 18:01

    Kreso @ imam neki pivski kvasac koi sam kupio u Reggio na štandu od "lus pastoncini" a dodajem ga onako odokativno :-( sorry što nemam preciznije podatke ali eto recimo da ga na 5 kg paštona stavim cca jednu čašu od 2 dcl kvasca.

    Ovo što ti navodiš kao problem je meni malo sumnjivo...da se to desi kod jedne ili dvije ženke nije ništa čudno ali ako ti se to dešava kod SVIH ženki ja bi poslao stolicu na analizu u najbliži veterinarski institut, neznam sad napamet ali ima bolesti koje se tako manifestiraju, pokušati ču večeras prokopati po mojoj literaturi pa možda nadjem nešto.

    Vasko MK @ jaje utječe na lipokromsku boju tako da je pokvari Laughing šalim se, izgleda da na farmama kokoški daju nekakvu vrstu karotena u hranu kako bi žumanjak bio ljepi narančasti (domaća jaja imaju svijetlo žuti žumanjak koji nama koji smo neučili na jaja iz supermarketa izgleda kao da je pokvaren :-) e taj isti karoten mi u određenoj dozi farba i moje kanarince, u boju koju ja ne želim vidjeti ni na slici, istina u mitarenju više nema jaja pa večina ptica nakon mitarenja ima pravu boju, međutim ukoliko nekoga ženka raščupa i naraste mu novo perje još dok jede jaje eto ti problema, tj šarenog tića :-( to mi se desilo već par godina za redom, da mi je lani neko došao i tražio žute topaze dok su još bili neizmitareni dobio bi i njih i još bi mu pivo platio :-)) kad su se izmitarili bez jaja sasvim druga prića.

    pokušati ču nešto sada kad budem išao popodnevnu turu pastona dati poslikati pa češ vidjeti koje su boje mladi u gnijezdu, (ovo se pogotovo odnosi na svijetlije ptice u mom slučaju satineti i topazi a ko drži lipokrom žute mogu si samo misliti :-))

    eh malo sam se raspisao, neka viroza me drži pa sam 3 dana u kući i već sam lud...javim se kasnije sa fotkama :-))

    mođžda nadjem negdje na hardu i lanjske za usporedbu :-)
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Dean sri 11 tra - 19:50

    potvrda poznate izreke "Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka"

    uglavnom, photo shooting neuspio moram još malo study study dok ne budem radio fotke koje su po mom ukusu
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Merlo sri 11 tra - 22:51

    Deane ovo u vezi jaja bas nerazumin u potpunosti.Dali se primjeti tolika razlika kad se jaje misa u meku hranu ?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by crv čet 12 tra - 3:50

    Merlo je napisao/la:Deane ovo u vezi jaja bas nerazumin u potpunosti.Dali se primjeti tolika razlika kad se jaje misa u meku hranu ?

    Merlo, istina je i provjeren je podatak da peradarskim farmama kod nas koke nesilice ,,kljukaju'' beta karotenom.

    U počecima moga bavljenja bakrenim kanarincima , nije bilo baš lako nabaviti pravu supstancu za bojanje ptica .Neki ,,maheri'' su me savjetovali da potražim na peradarskoj farmi , jer sa tom istom tvari su bojali i njemačke ovčare . Suspect

    Istina je da je žumanjak seoske koke ,,prpuše'' žute , svijetle boje , dok je sa peradarske farme tamno narančaste boje.

    Jedina prednost onih sa farme je što su veterinarski i sanitarno kontrolirana.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac čet 12 tra - 20:59

    Dean je napisao/la:hm...nebi se složio ovo oko jaja, ne da kažem da jaje nije dobro ali nije ni nezamijenjivo, jedino treba nadomijestiti količinu proteina koju ptice dobijaju kroz jaje, i naravno da su naučene na taj mix. Ja ove godine dajem paston + kus kus + grašak (u paston je osim probiotika dodan i pivski kvasac i mljeko u prahu - neznam koje neko za dohranjivanje telaca) i ne vidim nikakvu razliku u napredovanju mladih, a prednosti u odnosu na jaje su što se takva hrana teže ukiseli, što se kus kus bolje homogenizira sa pastonom pa ptice pojedu doslovce sve, dok ukoliko dajem jaja ptice biraju samo jaja, lakša i brža priprema, i ono zbog čega sam ja osobno i odustao od jaja nema neželjenog utjecaja na lipokromsku boju kod mladih :-).


    ja sam prosle godine imao strasnu za*ebanciju, izgubio sam vise od 50 piladi u prvoj i drugoj turi i dok sam trijebio vasi ( kojih nije bilo a mislio sam da su one uzrok ) pa onda probao rijesti problem Nifuramicinom, pa ni to nije dalo rezultata, pa slao izmet na institut i nosio uzorke uginulih ticadi ( nidje nista nisu nasli a ja mislio 100% salmonela ) i sta sve nisam probao da dokucim sta je u pitanju.Svako mi je bio kriv bez ja i na sve sam sumljao sem na sebe nisam. N akraju imao sam jos samo dva izbora da rasparim ptice u maju ili da promjenim hranu. Promijenio sam hranu, sjemenska je ostala ista a meku ( pastoncin+kuskus+kuvano sjeme) zamijenio kuvanim jajetom uz dodatak keksa ili istog pastona. Od tada ni jedno uginulo pile, za mjesec ipo dana prstenovao 70 komada. Drzim izmedju ostalog i lipohrom mozaike i moram vam reci da nisam ih puno ''nagrdio'' zbog davanja zumanceta, cak sam na kraju i jako zadovoljan bio. Istina postojala je nijansa zute na krilima, ali stvarno blaga nijansa.

    Sve ovo vam pricam jer sam nakon ovog iskustva 100% ubijedjen da su pilad najnaprednija i najujednacenija u gnijezdu koristeci u ishrani kuvano jaje. Kad je vec krenulo i kad se motiv vratio, nisam bio lijen pa sam svako jutro pripremao dozu koja je bila dovoljna za taj dan, tako da nisam imao problema sa kvarenjem.

    I dok ovo pisem konstatujem da sam u stvari velika budala, jer ove godine NE dajem kuvano jaje, u stvari dajem bjelance sa bijelim pastonom CeDe i ako me i ove godine zezne hrana nema toga da ce mi reci da jaje ( kompletno ) ne valja.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by malinois čet 12 tra - 21:38

    Pozdrav forumasi

    Ishrana ptica je vjecita tema za razgovor .Iskustva su razlicita .Dugi niz godina bavim se uzgojem kanarinaca i moram priznati da sam probao sve (skoro sve) .
    Ima raznih jajcanih hrana .Kod nekih je % proteina veci , % masti manji ,neke su suhe a druge pak vlazne , kod nekih je % vitamina veci a kod nekih manji itd itd .Treba znati u koje godisnje doba ovaj omjer balansirati .

    Kad razgovaramo o ovoj temi trebamo se ograditi o kojim pticama cemo diskutirati .Vidim da se ukljucuju u diskusiju i uzgaivaci kanarinaca pjeva i odmah da razjasnimo da za tu klasu ptica lutein i njegov utjecaj na lipokrom je NEBITAN .

    Ako cemo razgovarati o mozaicima i utjecajem ishrane na njihov fenotip ONDA IMAMO O CEMU DISKUTIRATI.Hrana bogata luteinom (zumanjak ,uljana repica …) ostavit ce traga na konacnom izgledu kanarinca .Mogao bih napisati nesto o ovom al ima ovdje puno vecih strucnjaka za mozaike pa IZVOLITE .

    Kad pricamo o lipokrom bjelim pticama mozemo i ovdje pojasniti kako lutein i da li utjece na recesivce a kako na dominantne ptice .

    Ne bih se slozio sa tvrdnjama da se ne mogu odgojiti mladi bez kuhanih jaja .Zadnjih 7 godina nisam pticama dao NITI JEDNO JAJE pa opet rezultati nisu izostali .Ove godine sam izlegao 200 komada bez jaja .

    Pticu treba pravilno pripremiti na jajcanu hranu koju cemo davati u reprodukciji .Slozio bih se da ima kvalitetnijih i manje kvalitetnih hrana al se ne bih slozio da se nemoze izleci bas nista koliko god da je hrana nekvalitetna .Problem je sigurno u necem drugom

    Ovo sto Dean pominje pivski kvasac to je druga teme i mislim da smo je dotakli u temi vitamini . O hrani za krave Very Happy necu komentirat . Very Happy
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac čet 12 tra - 21:58

    Aco,
    ti si bio svjedok moje proslogodisnje situacije.

    Slazem se da se moze bez jaja, ako je sa pticama sve OK podici ce makar dvoje piladi i na cisto sjeme.

    Ja samo hocu da kazem da jaje nije toliko lose koliko se predstavlja. Istina je, ako se tezi nekom vrhunskom rezultatu i jednostavnosti pripreme, ima vise mana nego prednosti.

    Gledao si u novembru moje ptice, melanine i lipohrome, svi su podignuti na jaje, moras priznati da ih zumance nije MNOGO s*ebalo sto se boje tice, a o krupnoci da ne komentarisemo.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Dean pet 13 tra - 21:50

    Gle, da meni ne smeta boja koju dobijem od jaja (prvenstveno na satinetima i žutim topazima ) i ja bi davao jaja - ali pošto mi JAKO smeta lol! izbacio sam ih, za sada sam sa lipokromskom bojom kod mladih prezadovoljan, istina ta promjena boje se kod ahata nije skoro uopće primjetila, kod izabela nešto malo ali satinete sam sve morao čupati prije izložbi, pogotovo ako ih je i draga majka malo počupala :-)

    Kao što Aco kaže, ove godine bez jaja i uginuo mi je jedan mladi, i to odmah drugi dan, ostalo sve uredno, uglavnom su u gnijezdima po 3 ili negdje po 4 mlada i ne vidim nikakve razlike u napredovanju mladih.

    ko uzgaja crvene, ili pjevače, može slobodno davati jaja, (barem što se tiče utjecaja na lipokrom)

    Acinu provokaciju o recesivno bijelima isto neću komentirati Very Happy

    Sponsored content


    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 10 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 6:37.