Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+68
Branislav1
Tomislav
MIKI
lepi
zako
krepat ma ne molat
saly
relja
veseljko
zijada
Simona
shoei.dm
zelandur
DUbirds
blizanci
matija
skopski maestro
works
Vrbanja
sturcla
patrik
Mozaik
trava
ikayke
budisic
seadriver
kemo89
crv
Harzer
markozd
danijelvr
zoranV
MARIN
dragutin rajnović
Sasha
vixan
čajka
Dule
krstokljun
Carduel
grujo
refa95
Siskin
mutacija
evmolp
komiza
kreso
Vasko-MK
Merlo
dr.nenad86
pippo
Border
vlado
sgobin
Renato.M
PESTI
faganel
ticar
zvrcko sen
dzemal_sa
franeperuzovic
sestoperac
Santa
Dean
bocka
opalnaissus
Miljenko
malinois
72 posters

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by veseljko pon 4 oľu - 18:36

    ticar je napisao/la:

    pa tu negdi se i digne,vidit ćeš navećer oće li spavati na njima,ali kad već malo operjaju onda i nemora ležati na njima,,,,ako ti nije u prostoriji bar 16-17 stupnjeva.

    temperatura je 18-19 stupnjeva. malo su se operjali . a ako vise ne lezi na njima kako da skuzim
    jel ih prestala hranit tj je krenula u novu turu (osim sto ce im krenut cupat perje)? mislim da sam
    digao paniku za bezveze posto sam upravo vidio da ih je hranila Smile zahvala na odogovrima !
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by seadriver pon 4 oľu - 18:55

    Neće ona njih tek tako napustiti osim ako je riječ o nekoj uvrnutoj ptici Smile .
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar pon 4 oľu - 19:20

    veseljko je napisao/la:

    temperatura je 18-19 stupnjeva. malo su se operjali . a ako vise ne lezi na njima kako da skuzim
    jel ih prestala hranit tj je krenula u novu turu (osim sto ce im krenut cupat perje)? mislim da sam
    digao paniku za bezveze posto sam upravo vidio da ih je hranila Smile zahvala na odogovrima !

    pa vidi se na vratu jel ih hrani ili ne,ako ima hrane u voljici onda ih hrani. Very Happy
    avatar
    relja


    Broj postova : 123
    Registration date : 06.01.2013

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by relja pon 4 oľu - 19:35

    ljudii jel vam se dogodilo da vam kanarinka snese 2 jaja u danuu??
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar pon 4 oľu - 22:41

    relja je napisao/la:ljudii jel vam se dogodilo da vam kanarinka snese 2 jaja u danuu??

    hahahaha,je kad zabunom misliš da imaš muško i žensko kad ono imaš zapravo 2 ženke.sad ti je sva jasno
    avatar
    relja


    Broj postova : 123
    Registration date : 06.01.2013

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by relja uto 5 oľu - 15:51

    ma nijee zabunaa,..muški i ženka su u parilicii i dva mladaa...i ona je počela novu turu i u danu snela 2 jaja...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar uto 5 oľu - 22:39

    relja je napisao/la:ma nijee zabunaa,..muški i ženka su u parilicii i dva mladaa...i ona je počela novu turu i u danu snela 2 jaja...

    onda jedno jaje od dan prije ali ga nisi vidija
    avatar
    relja


    Broj postova : 123
    Registration date : 06.01.2013

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by relja uto 5 oľu - 22:53

    a dan prije san gleda i nije bilo ništaa,sićan se zato jer su tići bili izletili iz gnjizda pa san gleda u gnjizdoo...
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Merlo uto 5 oľu - 23:44

    Mestre imas bar jednog koji ti viruje jer i kod mene je bija isti slucaj prije neki dan.Ili smo obojica malo posandrcali Very Happy
    avatar
    relja


    Broj postova : 123
    Registration date : 06.01.2013

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by relja uto 5 oľu - 23:53

    ali kod mene su se parili..guzica joj je bila nateknuta nakon 3-4 danaa,a ona je jaja snela nakon 7 danaa...haha ma nismoo cheers
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by malinois sri 6 oľu - 17:25

    Merlo je napisao/la:Mestre imas bar jednog koji ti viruje jer i kod mene je bija isti slucaj prije neki dan.Ili smo obojica malo posandrcali Very Happy

    Merlo prika moj , uspio si dobiti kvalitetu ptica ,rezultati ne lazu ALI ...ako uspijes selektivno dobiti zenke koje nose 2 jaja dnevno ,ONDA SE JA UPISIVAM ZA 5 KOMADA lol! lol! lol!
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Merlo sri 6 oľu - 23:19

    E vratija se Sime dije bija caje bija .... ljudino moja steta da smo daleko pa da skoknes vidit uzivo jer aparati rade cuda a i ja vise slabo virujem dok se sam neuvirin.Jaja nisu iste velicine vec je razlika ogromna ,jedno jaje je normalne velicine a drugo velicine kukuruza ali za mene je jaje jaje zato sam i napisa dva jaja u jednom danu.Sto se tice normalnih situacija da dva jaja budu u jednom gnjizdu i to mi se nije jednom dogodilo vec masu puta(ebiga nisam jos naucio razlikovat musko / zensko study Sad iman nekako vise talenta za skupljat medalje Very Happy )
    avatar
    Simona


    Broj postova : 7
    Age : 29
    Location : Skopje
    Registration date : 10.02.2013

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Simona sub 16 oľu - 23:51

    Evo mene opet da vam posajlim sliko od male kanarinke Smile)))) 3 mi super napreduju ali 4 mi je umro neznam zasto Sad a bilo je uhranjeno i nemalo je nesto neobicno da primetim..... evo slike od druge
    https://2img.net/r/ihimizer/img22/3401/dsc00123tz.jpg ----ovo je najmali Smile
    https://2img.net/r/ihimizer/img850/3627/dsc00119khv.jpg ----srednji Smile

    https://2img.net/r/ihimizer/img856/3060/dsc00117cb.jpg ---i najstarije pile Smile

    cheers cheers cheers
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar ned 17 oľu - 11:39

    Simona je napisao/la:Evo mene opet da vam posajlim sliko od male kanarinke Smile)))) 3 mi super napreduju ali 4 mi je umro neznam zasto Sad a bilo je uhranjeno i nemalo je nesto neobicno da primetim..... evo slike od druge
    https://2img.net/r/ihimizer/img22/3401/dsc00123tz.jpg ----ovo je najmali Smile
    https://2img.net/r/ihimizer/img850/3627/dsc00119khv.jpg ----srednji Smile

    https://2img.net/r/ihimizer/img856/3060/dsc00117cb.jpg ---i najstarije pile Smile

    cheers cheers cheers

    sve je dobro samo ih nemoj puno vaditi van.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Merlo ned 17 oľu - 14:19

    Evo da nebi bile samo prazne price bez pokrica za sve koji neviruju da ima zenki kanarinaca koje snesu dva jaja u jednom danu ili bolje receno u razmaku od par sekundi.

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 011odg
    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 009spjg
    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 013zrl
    Ovo su jaja od jucer.Nisu u fotosopu priuredjena Very Happy

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by ticar ned 17 oľu - 15:54

    a ova su spojena,jebiga zato i jesu 2.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac ned 17 oľu - 20:38

    da se nisu razbila bili bi blizanci - dvojajcani :-)
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by bocka ned 17 oľu - 22:26

    sestoperac je napisao/la:da se nisu razbila bili bi blizanci - dvojajcani :-)

    Wink Wink
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Carduel pon 18 oľu - 20:39

    Pozdrav svima,

    Mužjaci mi bacili perje a ženke spremne za reprodukciju. Šta da radim? Može li mi netko objasniti razliku između španjolaca i malinoa? Zašto malinoi bacaju perje a španjolci se normalno ponašaju? Pod istim uvjetima i hranom su mi ptice. Hvala svima. Pozzz
    saly
    saly


    Broj postova : 47
    Age : 54
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 05.11.2012

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by saly čet 21 oľu - 9:19

    Pozdrav svima!Jedan par kanarinaca koji imam mi evo već drugo gnijezdo daje neoplođena jaja.Pripremu sam odradio kvalitetno.Prvo gnijezdo svih pet jaja neoplođeno.Drugo gnijezdo četiri.Sad sam ih odvojio i kanarinku maknuo u hladniju prostoriju.Ptice sam nabavio od prijatelja i imaju dvije godine.On ih nije prvu godinu stavljao u par tako da mi on ne može reći dali je neka od ptica neplodna.Recite kako da znam u kojoj ptici je greška.Možda sam i u izboru para napravio grešku.Kanarinac je satine crveni mozaik a kanarinka bi bila koliko sam tu na forumu vidio mozaik crvena ali isto ima crvene oči(možda rubino).Dali ta kombinacija ne odgovara.Ako je kanarinac neplodan onda bi stavio kanarinku u par sa gardelcom.Samo i sa tom kambinacijom neću ustanoviti dali je greška u njoj jer nemam za sada gardelca koji je 100% parioc.Kako da znam koja je od ptica neplodna.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac čet 21 oľu - 23:00

    A sto si je prebacio u hladnu prostoriju ?

    da bi znao koja ptica ''šteka'' morao bi nabaviti jos jedan par i dati im nove partnere, ili muzijaku uradi spermogram :-) kombinacija koju si naveo nema bas nikakve veze sa neoplodjenoscu jaja...
    saly
    saly


    Broj postova : 47
    Age : 54
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 05.11.2012

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by saly čet 21 oľu - 23:16

    sestoperac je napisao/la:A sto si je prebacio u hladnu prostoriju ?

    da bi znao koja ptica ''šteka'' morao bi nabaviti jos jedan par i dati im nove partnere, ili muzijaku uradi spermogram :-) kombinacija koju si naveo nema bas nikakve veze sa neoplodjenoscu jaja...
    Prebacio sam je u hladniju prostoriju da je zaustavim da ne nese jaja.Nemam više muških kanarinaca da probam sa drugim.Kad mi gardelci budu spremni probat ću s njim još jedno gnijezdo.
    DUbirds
    DUbirds


    Broj postova : 13
    Age : 48
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 21.03.2012

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by DUbirds sub 23 oľu - 1:05

    i ja sam znao imati takvih problema što se tiče plodnosti ali sam u razgovoru sa jednim starim uzgajivačem otkrio da je mužjacima dobro ošišati višak perja okolo muškosti jer se dogodi da pri "rikvercu" izbaci "sjeme" vani.Baš sam danas kontroliro jaja od 3 gnjezda 14 jaja samo mi se jedno čini neoplođeno.
    saly
    saly


    Broj postova : 47
    Age : 54
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 05.11.2012

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by saly sub 23 oľu - 11:31

    Ako mu i višak perja malo smeta bar je trebalo od 9 jaja neko bit i oplođeno.Nisam pametan...
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by sestoperac sub 23 oľu - 21:27

    saly je napisao/la:Prebacio sam je u hladniju prostoriju da je zaustavim da ne nese jaja.Nemam više muških kanarinaca da probam sa drugim.Kad mi gardelci budu spremni probat ću s njim još jedno gnijezdo.

    i mislis da ces tako da je kontrolises ???
    na taj nacin ces uspjeti da je zaustavis, ali najvjerovatnije za cijelu sezonu.
    potrudi se da nadjes drugog kanarinca ili ako ima ko da ti pozajmi na parenje...


    Sponsored content


    RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva - Page 12 Empty Re: RAZMNOZAVANJE KNARINACA ,osobna iskustva

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 18:18.