Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+10
brabus
malinois
zvrcko sen
Dean
Boban NA
PESTI
Fago
carduelismo
mutacija
seadriver
14 posters

    razlika satine-lutino grdelin

    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    razlika satine-lutino grdelin Empty razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by seadriver sri 6 sij - 19:14

    Evo za sve one koje to interesira, razlika izmedju satinet i lutino grdelina koje su minimalne:

    razlika satine-lutino grdelin Razlikasatinelutino1

    razlika satine-lutino grdelin Razlikasatinelutino2

    lutino ispod
    razlika satine-lutino grdelin Ispodlutino

    satine ispod
    razlika satine-lutino grdelin Ispodsatine
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by mutacija sri 6 sij - 19:18

    seadriver jesu li to tvoji tiči?
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by seadriver sri 6 sij - 19:24

    mutacija je napisao/la:seadriver jesu li to tvoji tiči?

    ne
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by mutacija sri 6 sij - 19:59

    Ja sam mislija da jesu,pa da ih malo vidim uživo.U svakom slučaju slike su super.
    carduelismo
    carduelismo


    Broj postova : 94
    Age : 54
    Location : Stockholm-Mostar
    Registration date : 17.10.2009

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by carduelismo sri 6 sij - 20:41

    seadriver
    imali ikakve razlike u ocima kod ove dvije mutacije??
    avatar
    Gost
    Gost


    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Gost sri 6 sij - 21:28

    Sead, sve je pocelo od lutina, zenka ulovljena u prirodi,u Alziru, kasnije ta mutacija stize u europu i dalje se na njoj radi i pored ostalog dobija se satinet koji pominjes u poredjenju i to
    ukrstanjem lutino x braon, tj. koristeni su spalteri (nosioci) tog ukrstanja i doslo se do satineta putem crossing overa, to je slicno onome o cemu smo neku noc pricali na chatboxu u vezi Witkop pastela.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Fago sri 6 sij - 23:10

    Pa lutino je satinet na crnoj podlozi.
    Stvar je jasna odavno, samo je terminologija, kao i za puno ptica FE, ostala kriva.
    Pozdrav,
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by PESTI sri 6 sij - 23:14

    Fago je napisao/la:Pa lutino je satinet na crnoj podlozi.
    Stvar je jasna odavno, samo je terminologija, kao i za puno ptica FE, ostala kriva.
    Pozdrav,

    Dean je meštar od takvih detalja vezano za faunu , meni je nešto slično objasnio.
    avatar
    Gost
    Gost


    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Gost čet 7 sij - 1:34

    Fago je napisao/la:Pa lutino je satinet na crnoj podlozi.
    Stvar je jasna odavno, samo je terminologija, kao i za puno ptica FE, ostala kriva.
    Pozdrav,

    Fago, lutino i satinet su slicni, ali reci "Pa lutino je satinet na crnoj podlozi" mislim da nije pravilno, zasto? jer se satinet bazira na lutinu a ne lutino na satinetu i nastaje tek kasnije od lutinoXbraon kao sto sam vec gore naveo.
    Mozda imamo isto znanje i misljenje,samo si se pogresno izrazio ili ja nisam dobro protumacio tvoj post.

    Da je stvar jasna odavno, mogu se sloziti,ali do sada nisam vidio nijedno objasnjenje o tome na forumu pa sam zato odlucio malo da potrosim tinte na ovu temu. Cool
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Fago čet 7 sij - 3:32

    EUMOx,
    da malo pojasnim:
    1. Lutino = Satinet na crnoj, pa cak i ahatnoj podlozi
    2. 'Satinet' = Satinet na smedoj, ali i na izabelnoj podlozi

    Dakle radi se o jednoj mutaciji, a to je SATINET. To što u početku sve nastane od krivo nazvanog lutina je razlog krive terminologije.
    avatar
    Gost
    Gost


    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Gost čet 7 sij - 3:39

    Fago je napisao/la:EUMOx,
    da malo pojasnim:
    1. Lutino = Satinet na crnoj, pa cak i ahatnoj podlozi
    2. 'Satinet' = Satinet na smedoj, ali i na izabelnoj podlozi

    Dakle radi se o jednoj mutaciji, a to je SATINET. To što u početku sve nastane od krivo nazvanog lutina je razlog krive terminologije.

    Kad je rjec o grdelinima > Totalna greska ! Srdacno ti preporucujem da brises post na vrijeme , ali sto se mene tice moze i ostat pa neka ljudi odluce koju ce verziju uzet za ozbiljno, bez ljutnje samo,inace vise mi je stalo do tebe kao prijatelja nego do tacnosti svega ovog cheers
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Fago čet 7 sij - 10:02

    EUMOx je napisao/la:
    Fago je napisao/la:EUMOx,
    da malo pojasnim:
    1. Lutino = Satinet na crnoj, pa cak i ahatnoj podlozi
    2. 'Satinet' = Satinet na smedoj, ali i na izabelnoj podlozi

    Dakle radi se o jednoj mutaciji, a to je SATINET. To što u početku sve nastane od krivo nazvanog lutina je razlog krive terminologije.

    Kad je rjec o grdelinima > Totalna greska ! Srdacno ti preporucujem da brises post na vrijeme , ali sto se mene tice moze i ostat pa neka ljudi odluce koju ce verziju uzet za ozbiljno, bez ljutnje samo,inace vise mi je stalo do tebe kao prijatelja nego do tacnosti svega ovog cheers

    Ti si uvijek u pravu, ili mi se čini Laughing
    Nisam ja to izmislio, već su vodeći svijetski ornitofili dugogodišnjim parenjima i eksperimentiranja došli do tog zaključka. Ti dokaži svoju tvrdnju, a ne uvijek kontriraš bez dokaza...
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Boban NA čet 7 sij - 11:16

    Oko toga ima neslaganja Holandjani i Belgijanci sve to stavljaju pod satinet , dok italijani forsiraju podelu, odnosno sada po najnovijim terminima satine nazivaju satine bruno odnosno satine braon, lutino tretiraju kao zasebnu mutaciju cak tu govore o pojavi kod lutina gubitka smanjenja dezena i takav tip ptica nazivaju lutino bez dezena.To se jasno vidi i u knjizi Natallea o mutacijama iz 2006, a jasno je odvojeno i u najnovijoj knjizi iz novembra 2009. Pored toga i iz parenje nosioca ove dve mutacije vidi se razlika odnosno da je satine dobijen mesanjem lutina sa smedjim jer u slucaju pojave crossing overa dobijaju se razlicito obojene ptice sto govori da stvari nisu tako jednostavne .Dacu jednu semu na italijanskom za obe mutacije gde su ocevi nosioci, majke se menjaju a zvezdicama su oznacene mogucnosti pojave crossing overa.

    maschio ancestrale portatore di lutino

    accoppiato alle femmine qui accanto

    avremo:








    femmina ancestrale

    figli maschi :

    - ancestrali puri

    - ancestrali portatori di lutino

    figlie femmine :

    - ancestrali

    - lutino




    femmina agata

    figli maschi :

    - ancestrali portatori di agata

    - agata portatori di lutino

    figlie femmine :

    - ancestrali

    - lutino


    femmina bruno

    figli maschi :

    - ancestrali portatori di bruno

    - ancestrale portatori di bruno e lutino (e satinè)

    figlie femmine :

    - ancestrali

    - lutino


    femmina isabella

    figli maschi :

    - agata portatori di isabella e lutino (e satinè)

    - ancestrali portatori di isabella

    figlie femmine :

    - ancestrali

    - lutino


    femmina lutino

    figli maschi:

    - ancestrale portatore di lutino

    - lutino

    figlie femmine:

    - ancestrali

    - lutino




    femmina satinè

    figli maschi:

    - ancestrale portatore di satinè (e lutino e bruno)

    - lutino portatore di satinè

    figlie femmine:

    - ancestrali

    - lutino





    maschio ancestrale portatore di satinè

    accoppiato alle femmine qui accanto

    avremo:
















    femmina ancestrale

    figli maschi :

    - ancestrali puri

    - ancestrali portatori di satinè

    (*) ancestrale portatori di bruno

    (*) ancestrali portatori di lutino

    figlie femmine :

    - ancestrali

    - satinè

    (*) bruno

    (*) lutino


    femmina agata

    figli maschi :

    - ancestrali portatori di agata

    - agata portatori di satinè (e isabella e lutino)

    (*) agata portatore di lutino

    (*) ancestrale portatore di agata e bruno (e isabella)

    figlie femmine :

    - ancestrali

    - satinè

    (*) bruno

    (*) lutino


    femmina bruno

    figli maschi :

    - ancestrali portatori di bruno

    - bruno portatore di satinè

    (*) ancestrale portatore di bruno e lutino (e satinè)

    (*) bruno puro

    figlie femmine :

    - ancestrali

    - satinè

    (*) bruno

    (*) lutino


    femmina isabella

    figli maschi :

    - isabella portatori di satinè

    - ancestrali portatori di isabella

    (*) agata portatore di isabella e lutino (e satinè)

    (*) bruno portatore isabella

    figlie femmine :

    - ancestrali

    - satinè

    (*) bruno

    (*) lutino


    femmina lutino

    figli maschi:

    - ancestrale portatore di lutino

    - lutino portatore di satinè

    (*) lutino

    (*) ancestrale portatore di bruno e lutino (e satinè)

    figlie femmine:

    - ancestrali

    - satinè

    (*) bruno

    (*) lutino


    femmina satinè

    figli maschi:

    - ancestrale portatore di satinè

    - satinè

    (*) lutino portatore di satinè

    (*) bruno portatore di satinè

    figlie femmine:

    - ancestrali

    - satinè

    (*) bruno

    (*) lutino


















    -

    razlika satine-lutino grdelin Cardelutino5 razlika satine-lutino grdelin W600

    razlika satine-lutino grdelin Cardelutino6 razlika satine-lutino grdelin W600

    Lutino

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img301/482/cardelsatiner.jpg][/IMG] [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img301/cardelsatiner.jpg/1/w400.png][/IMG]





    satine

    Uocljivo je da kod satinea imamo nesto jaci crtez i jacu smedje braon boju, inace tacno je ono sto kaze Fago da je razlika u podlozi a da su ptice jako slicne. Medjutim oko ovoga se i dalje vode polemike te ne treba biti iskljuciv. Inace po C.O.M.- zvanicno ovo je jedna mutacija i ocenjuju se u istoj kategoriji ako se ne varam, fago ovo prati neka potvrdi ili demantuje.Pozdrav!
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Fago čet 7 sij - 12:48

    Nebojša svaka čast. Kao i svaki put iscrpan i učinkovit.
    I ja sam rezerviran i ne volim kad ljudi tvrde nešto 100%, a očito je da se već godinama vode bitke oko toga. Zato i jesam napisao svoje stajališe kratko i jasno kako se može vidjeti. Ne trpim arogantne stavove. Takav sam Very Happy

    Zdrav razum mi i dalje nalaže da ostanem pri svom mišljenju jer mi je logičnije, a i Gregorutti je to osobno rekao mom bliskom prijatelju koji se bavi ovom vrstom godinama.

    Nebojša, COM još uvijek, koliko mi se čini, razdvaja samo osnovne serije češljugara, dok su sve ostale mutacije u jednoj grupi. S druge strane, zelendurni su detaljno razdvojeni po mutacijama.

    Lijep pozdrav,
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Boban NA čet 7 sij - 13:04

    Ako je ona sema naslednosti tacna i dobra, ocigledno ukazuje da je satine nastao mesanjem lutina i smedje, to se vidi po onim mogucnostima dobijanja mladih pod*. Ja mislim da ce se oko ovoga jos voditi polemika i biti razlicitih tumacenja, a po meni trebalo bi razmotriti sva.
    avatar
    Gost
    Gost


    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Gost čet 7 sij - 14:26

    BobanNA, po Fagi Satinet mutacija nastala je od mutacije "Satinet na crnoj, pa cak i ahatnoj podlozi X Braon" , lutina nema,nije ga nikad ni bilo,ljudi pogrjesili u terminologiji,dobro kad je tako. Samo mi zao sto to dosada nisam nigdje cuo,ni u Njemackoj ni Belgiji ni Holandiji, bojim se da bi me ljudi cudno pogledali kad bih pitao za "Satinet na crnoj, pa cak i ahatnoj podlozi" i rekao to sto ste dosad zvali Lutino,grijesili ste,i sad da vas ja naucim kako ce te ubuduce to nazivati. Vjerujte mi obojica,naravno ako hocete, Lutino je u svim navedenim zemljama zasebna mutacija i nema naziva "Satinet na crnoj, pa cak i ahatnoj podlozi", zna se kako je nastao satinet i to netreba da se ponavlja. Mozete vi krstiti svaki dan po jednu mutaciju grdelina i davati imena,nego nadjite mi i jedan izvor gdje umjesto Lutino stoji drugi naziv,nakon toga obavjestavam sve ticare koje znam iz NJ HL BE da nema vise lutina.

    Fago,ja se nesjecam da smo ikada diskutovali jer za mene je ovo prvi put,eto ti se sjecas i jos da ti UVJEK kontriram,pa ubaci mi link teme ili diskusije gdje smo aktivni i gdje ja tebi kontriram. A ko kome kontrira,nisam bas siguran... Smile
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Boban NA čet 7 sij - 14:39

    Eumox da li si procitao moj post ili ti nije jasan i semu nasledjivanja iz koje jasno proistice i ja to kazem ako je ona u redu da je satine prizvod mesanja lutina i smedje. Jesi li video slike pa zar ne razumes moj post ja mislim da je jasan. Pored toga i iz parenje nosioca ove dve mutacije vidi se razlika odnosno da je satine dobijen mesanjem lutina sa smedjim jer u slucaju pojave crossing overa dobijaju se razlicito obojene ptice sto govori da stvari nisu tako jednostavne. Ovo ti je navedeno zadnje u predhodnom posu.
    avatar
    Gost
    Gost


    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Gost čet 7 sij - 14:47

    Boban NA je napisao/la:Eumox da li si procitao moj post ili ti nije jasan i semu nasledjivanja iz koje jasno proistice i ja to kazem ako je ona u redu da je satine prizvod mesanja lutina i smedje. Jesi li video slike pa zar ne razumes moj post ja mislim da je jasan.

    Bobane, naravno da jesam, dali si ti procitao moje postove prije toga? U cemu je razlika u mojoj i tvojoj tvrdnji ? Ja nevidim razlike Smile . Jasno se vidi razlika u Lutinu i Satinetu,jasno je kojim putem se dolazi do Satineta, uzmi moje 2 zenke Satineta pa uporedu sa zenkama Lutina,uradi to uzivo,i vidjet ces razliku. Da neduljim vise, sama maska kod Satineta je sira,intenzivnija i bolje izrazena,kao i sve ostale crte sto grdelina cine grdelinom,zato sam ja ljubitelj satineta vise nego lutina,i ovo dvoje nikako nemoze zajedno u jedan kosh.

    EUMOx je napisao/la:Sead, sve je pocelo od lutina, zenka ulovljena u prirodi,u Alziru, kasnije ta mutacija stize u europu i dalje se na njoj radi i pored ostalog dobija se satinet koji pominjes u poredjenju i to
    ukrstanjem lutino x braon, tj. koristeni su spalteri (nosioci) tog ukrstanja i doslo se do satineta putem crossing overa, to je slicno onome o cemu smo neku noc pricali na chatboxu u vezi Witkop pastela.
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Boban NA čet 7 sij - 14:57

    Pa ja mojim postom to i govorim mada ima tvrdnji da nije tako , sema je zato postavljena kao i slike da bi se valjda videle razlike valjda.


    Vjerujte mi obojica,naravno ako hocete

    Mozete vi krstiti

    Ovo su tvoje reci ne moje nisi ocigledno pazljivo prvi put citao moj post i ono sto je njime receno.

    To sto ti pises za lutino ja sam citao i ne vidim razliku u tome i u mom postu.
    avatar
    Gost
    Gost


    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Gost čet 7 sij - 15:01

    Boban NA je napisao/la:Pa ja mojim postom to i govorim mada ima tvrdnji da nije tako , sema je zato postavljena kao i slike da bi se valjda videle razlike valjda.


    Vjerujte mi obojica,naravno ako hocete

    Mozete vi krstiti

    Ovo su tvoje reci ne moje nisi ocigledno pazljivo prvi put citao moj post i ono sto je njime receno.

    To sto ti pises za lutino ja sam citao i ne vidim razliku u tome i u mom postu.

    ma to za obojicu je mozda bila greska, imao sam utisak da se slazes sa Fagom po tom pitanju pa sam se tako izrazio Smile
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Boban NA čet 7 sij - 15:05

    Nema tu slaganja ili ne izneo sam cinjenice koje znam i koje postoje u odrdjenim knjigama, te matrijalima na intenetu a ova oblast me zanima i pratim .
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Fago čet 7 sij - 15:13

    Pa ja shvaćam tvoju tvrdnju EUMOx... jer to je stara debata kako je Boban NA napisao. I još uvijek nije rješena Very Happy

    Kad su razlličite mutacije, daj mi objasni:
    1. Zašto su talijani 'Satineta' prekrstili u Satinet s dodatkom Smeđi?
    2. Nisam nigdje vidio, ali bi volio da mi prezetiraš slikom, Satineta na crnoj podlozi i usporediš ga s 'Lutinom'? A siguran sam da je netko to već uspio uzgojiti Very Happy

    Nigdje nisam negirao nastanak 'Satineta' preko 'Lutina'!

    P.S. Smanji tenzije i kulturno diskutiraj, jer ja tebe nigdje nisam vrijeđao u (ne)znajnu, niti ti napisao da brišeš svoje postove... (Naravno, ako želiš Very Happy )

    Pozdrav,
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Boban NA čet 7 sij - 15:16

    Da Fago je u pravu po najnovijoj nomenklaturi Italijana uz satine ide i dodatak bruno odnosno smedja .
    avatar
    Gost
    Gost


    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Gost čet 7 sij - 16:36

    Fago,

    1. zato sto je dobijen presjekom LutinoXBraon , dok se do toga nije doslo rijec "satinet" bila je "nepoznata" kod grdelina,pa kad se dobio,e ajde sad da prekrstimo tog Lutina u satineta i dajemo mu naziv "satinet sa ovom ili onom podlogom",satinet bruno itd....Kad bi se tako islo sa svim mutacijama,to bi bili problemi do beskraja. Smile

    mene uobste nezanima kako talijani sta zovu,u svakom slucaju znam da zasad postoji jasan naziv za Lutino i jasan za Satinet. Imena se mogu mjenjati svaki dan,ja kako sam naucio sta je sta a sta nije, nemogu mjenjati svaki dan. Cim prije rjese debatu,i pokazu nam sta je ustvari tacno,e onda se moze nesto polemisati.

    Nema tenzija, a i nema potrebe da uvjeravamo jedni druge, ja tebe nisam imao namjeru uvrijediti u znanju ili neznanju(izvinjavam se ako sam),ovdje se radi o iskustvima i misljenjima, i ja mogu samo govoriti iz iskustva a ne pratiti neke internet linkove i pricati o necemu sta nisam imao u uzgoju. Italija mi je daleko,ja se baziram na NJE HOL BEL ,na svoj uzgoj,i uzgoj ljudi sa kojima suradjujem,niko od njih bar do sada nije mi ispricao slicnu pricu,prema tome znaci da smo malo zaostali po tom pitanju,a trudice mo se da i to dostignemo.

    Posto vidim da se ljutis,a nebi trebalo, neka bude da si ti upravu,a ja nisam, bitnije mi je da se ti nenaljutis ,nego ovo o cemu diskutujemo. Smile , pa ti si ako se dobro sjecam pohvalio moje ptice na jednoj temi,i kako bi ja mogao ici tebi u neku namjernu kontru,mozda to tako i izgleda,ali nije,mozes biti siguran u to.

    ps. zivio "Satinet na crnoj podlozi", dole Lutino Smile
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Dean čet 7 sij - 18:47

    tri puta sam pročitao cijelu raspravu i još uvijek ne razumijem šta tu nije jasno Very Happy

    Fago je to objasnio u kratkim crtama a Boban malo detaljnije obojica su rekli isto i potpuno ispravno Very Happy

    A dali če neko to zvati lutino ili satinet na crnoj podlozi svejedno je Very Happy I nema oko toga baš nekih velikih debata, sve se zna. Ptica je prvotno nazvana lutino...što je ispravno (jer se nije znalo, dok se parenjem nije ustanovilo o čemu se radi) sad se zna da je taj "lutino" zapravo crna ptica u satinet mutaciji pa je i to ispravno Very Happy

    da pokušam ovako objasniti pitanjem. Kako bimo determinirali kod kanarinaca crnu pticu u satinetu, ili ahata u feoino mutaciji ????

    ili Šta je zapravo LUTINO ? Very Happy

    Sponsored content


    razlika satine-lutino grdelin Empty Re: razlika satine-lutino grdelin

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 18:34.