Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+106
Splićanin
Tomislav
stiglic77
Nenad
Jack Sparrow
PetarMakce
Ši-Pemma
mali mate
Vele
ToniST
IvoR
gramofon
toni mostar
DAMIAN
aquila
kostaskopje
Mica Vasic
emirgrdelin
zelandur
Goran Cvetanoski-Coko
Ticar5
Ive Labin
skopski maestro
zmajcom
neznalica
valter
Mozaik
Darko
zako
damir64
dva grdelina
bizar
jigor
angelo
Vrbanja
zijada
toni ilići
euzebio
vrabac
klapa-sinj
riberi
Starac_Mostarac
echeberija
refa95
pavao
BOSKO
Senior
grdelin-omiš
batke
baltic
mirzet
vlado
zoranV
crv
Renato.M
toni69
ERVINO
komiza
pippo
koce
trava
kekic123
evmolp
zoran ptice pjevice
Alen
tefik1
Carduel
zlaja11
MARIN
kreso
ivanu
plafonko
malinois
windbag
krepat ma ne molat
Miljenko
antonio
dragec
Dule
krele
ssarava1
krnjolac
zvrcko sen
PESTI
franeperuzovic
japirko1
sestoperac
bocka
kemo89
Zvrcko
Sina BL
lord189
ikayke
Fago
žalacST
saso78
Merlo
seadriver
steva318
DjordjeVet
Dean
vansal
Lazar
Branimir
xyz
ticar
110 posters

    parenje i uzgoj grdelina

    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 20 svi - 23:57

    [quote="EUMOx"]ljudi neznam sta je ovo, neznam sta cu od ptica,jaja ...bice ih i previse,mladi pijucu,jaja na sve strane, sva puna, satinet nosioci,isabel,ahati,eumi,normali, itd... sta je ovo,pocetnicka sreca ? vec 14 godina svake godine pocinjem,mozda je to Cool
    Bravo Eumox! Postavi neku slikicu da vidimo

    Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost pet 21 svi - 23:54

    Hocu Zoka,planirao sam ali je trenutno veliki nered,moram sve to koliko toliko srediti da slike na nesto lice. Danas su izasla jos 4 ancestralna,peti nije imao srece,zenka ga je otvorila ali tic nije povukao zumance,nasao sam ga ispod ostalih u gnjezdu sa zumancetom... Najbolje tice ove godine ocekujem od eumo satinet nosioca,bice spektakularni,idu na slonovu-kost bojom. (mozda novi mutanti Cool )

    Ps. da sam podmetao pod druge ptice imao bih 3 gnjezda vise,a ti si me nedavno optuzivao da mislis da to radim ,
    ali ne Cool
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 22 svi - 0:03

    Pa moras podbaciti ako vidis da ne ide kako treba, ipak velika je steta izgubiti takve ptice!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost sub 22 svi - 0:32

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Pa moras podbaciti ako vidis da ne ide kako treba, ipak velika je steta izgubiti takve ptice!!!

    ma ti si u pravu 100%,jedino sto ja mislim je da posao hranjenja mora da obavi divlja ptica iz porodice carduelida,
    i egzota moze mozda da odlezi,ali kad su u pitanju antitjela koje mladi dobijaju u startu od divlje ptice,to je to...
    pricao sam sa Pestiem o mexickim gimplama,cuo sam za njih u vise navrata,ovde su nezasticene i po nekoliko eura jedna,razmnozavaju se ko zecevi,samo sto meni neide u prilog je sto u periodima selidbe mlate krilima "nocu" i javljaju se, 1. razbit ce stiglice, 2. spavaca soba mi je 10m od sobe gdje su ptice.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 23 svi - 9:12

    Nista, kad im dodje vrijeme selidbe ti im otvori vrata nek idu! Laughing bounce
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost ned 23 svi - 20:18

    Zoka evo nesto interesantno, neka bude banjaluco bianco maskerato Cool

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Dsc04727q.th

    Uploaded with ImageShack.us

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Dsc04728.th

    Uploaded with ImageShack.us

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Dsc04729a.th

    Uploaded with ImageShack.us

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Dsc04730vy.th

    Uploaded with ImageShack.us
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 23 svi - 20:26

    Bravo,bravo svaka cast!Pojasni sta si pario i dobio ove mlade?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI ned 23 svi - 20:38

    Bravo eumox , baš su lipi Very Happy , odlično izgledaju , čisti , uhranjeni ,.....napiši nešto o svom radu ,načinu hranjenja...pozzz.
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost ned 23 svi - 21:19

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Bravo,bravo svaka cast!Pojasni sta si pario i dobio ove mlade?

    Hvala Zoka i Pesti,pratio sam selekcijama svako pero,boju kljuna,koze itd...pa tako ostavljao i sparivao ono gdje mislim da je "to,to" , volim svjetlije ptice ali da zadrze crte stiglica,vidjet ce mo kako ce se razvijati situacija,
    da bude nesto novo to me nezanima,nego samo da je lijepo za oko . Cool

    PESTI je napisao/la:Bravo eumox , baš su lipi Very Happy , odlično izgledaju , čisti , uhranjeni ,.....napiši nešto o svom radu ,načinu hranjenja...pozzz.
    peSti, nista se moj rad nerazlikuje od tvog ili Zoranovog ili bilo cijeg,hrana isto tako,neznam dali vi dajete CompletCard jajacanu sa susenim insektima,ja to dajem zenkama dok hrane i jos ubacim kuhanih crva koje samo provucem kroz vrelu vodu i zaledim po porcijama i polako otvaram(opet ni ovo nije nista posebno za naglasiti,ali eto). Nije ni kod mene bas sve idealno,ali kako je tako je, imam jedan par koji nece da proradi kako treba,koda gledam proradit ce u nevrijeme tj. kad budem morao da krenem na odmor.

    Ps. cistoca mora,pri svakoj kontroli ja pocistim oko gnjezda cetkicom za zube,ljepse je vidjeti takvo gnjezdo a i zenki je lakse da neide po prljavom gnjezdu
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by koce ned 23 svi - 22:00

    Svaka čast eumox,ovdje se vidi ljubav prema ovom hobiju,trud i pravi uzgoj.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by seadriver ned 23 svi - 22:55

    Eumox skidam kapu i cestitam! Vidi se da se radi o pravom i temeljitom uzgajivacu!
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost pon 24 svi - 0:27

    koce je napisao/la:Svaka čast eumox,ovdje se vidi ljubav prema ovom hobiju,trud i pravi uzgoj.

    hvala koce, drago mi je vidjeti i tvoj komentar po kojem se vidi da se neljutis zbog mog nedavnog posta u vezi videa sa tvojim ticem, vidim sada da si to shvatio bas kako treba i da si ticar sa harizmom, svi mi tezimo ka boljem od boljeg i trudimo se,bitno je imati nesto zadovoljavajuce (tic sa tvog videa) i na tome raditi. cheers

    seadriver je napisao/la:Eumox skidam kapu i cestitam! Vidi se da se radi o pravom i temeljitom uzgajivacu!

    ooooooo di si Seade druze stari !!! cheers
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 pon 24 svi - 15:57

    zalegla je majku joj jučer počela 4 tura danas drugo jaje leži na gnjizdu i nemrda a boilo je i vrime više da i meni krene

    u prirodi već mladaca ima a u polju oćaci pivaju iz sveg glasa ako sad ne pukne kakva tuča ka i prošle godine i one jake južine i bure moglo bi i bit nečega
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by koce pon 24 svi - 23:08

    Eumox,ne mogu se ja ljutit na tebe, niti ikoga tko stavi grdelina na video kao ti i komentira iskreno ono što misli,ima nas previše i ne čujemo svi isto,i ne želimo svi isto.Ja sam siguran u ono što želim da mi grdelin piva,i sve podređujem tome cilju,a to bi trebala biti osnova svakog mladog tičara.Ja ču komentirat nečijeg grdelina samo ako vlasnik to traži,ali neću omalovažavati i davati ocjene,mogu samo reći svoje mišljenje i komentirati različitosti u pjevu (pogotovo u zijadi),znaći razgovarati o tome bez svađanja.

    Čujemo se
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost uto 25 svi - 19:24

    Evo jos malo frisko prstenovanih

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Dsc04762h.th

    Uploaded with ImageShack.us

    a ovo su jedni od onih koji uskoro dolaze Cool

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Dsc04763e.th

    Uploaded with ImageShack.us
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoran ptice pjevice uto 25 svi - 21:07

    Ta gornja slika ticadi, jesu to normali?
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost sri 26 svi - 10:04

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Ta gornja slika ticadi, jesu to normali?

    jesu,a taj jedan svjetlije koze je od isabele,to jaje sam za dlaku spasio i vremenski mi je pasalo da ga stavim kod ove ancestralne zenke,u nju sam bio najsigurniji jer je samo sa puskom mozes dici sa gnjezda a i to tesko ,od jednog metka se nece dici,samo od rafala Cool
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by pippo pet 28 svi - 17:43

    http://www.webalice.it/francomonopoli/genetica.htm
    GENETIKA
    GENETICA, I KAKO SE PARI MUTACIJE
    MASCHIO = MUSKO
    FEMMINA = ZENKA
    ANCESTRALE= PRIRODNO
    PORTATORE = NOSI
    FIGLI = SIN
    TUTTE= SVE
    ACCOPPIAMENTO = PARENIE
    ACCANTO = BLIZE
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    OVE MUTACIJE ZOVESE RECESSIVNE VEZANO SEX; SAMO MUSKI
    MOZE DA NOSI OD JEDNA DRUGA MUTACIJA
    JEDAN MUSKO KE NOSI ON DAI KCERKE KE IMA SVOIA BOIA ILI BOIA KE NOSI MUSKO:
    (IEDAN MUSKO AGATA KE NOSI IZABELLA DAI KCERKE AGATA I PASTEL) I SIN MUSKI
    IMA BOIA OD MAMA.
    POSLIJE IMA MUTACJE "PASTEL I AVORIO"SU VEZANO SEX KE SE KRIZE NA DRUGE MUTACIJE
    (PRIRODNO PASTEL; AGATA PASTEL; BRUNO PASTEL;IZABELLA PASTEL).
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    POSLIJE IMA MUTACIJE" RECESSIVE AUTOSOMIKE GDIJE TATA I MAMA MOZE DA NOSI
    ONE SU (EUMO; OPALE;ONIX;PHAEO; TOPACIO; ALBINO; I BIJELO RECESSIVNO)
    ISTE MUTACIJE PREKLAPANJE a one mutacije vezano sex (AGATA EUMO;IZABELLA EUMO; AGATA OPALE; AGATA TOPACIO I DALIJE
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    KOMBINACIE SU

    1) NORMALNO X MUTACIA= sve mali muski i zenke normalni nosi mutacija
    2) NOSI X MUTACIA = 50% mutacija i 50% normalni ke nosi
    3) NOSI X NOSI = 25% normalni, 50% nosi, 25% mutacija
    4) NOSI X NORMALNO= 50% NOSI; 50% NORMALNI
    je normalno na broj 3 i 4 JEDAN KE NOSI I JEDAN NORMALNO NE SE MOZE VIDI
    A KO NE SE PARI ONDA SE ZNA REZULTATA
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    za sada je pola, drugo moze sutra, oprostite za moj hrvacki bez grammatika
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost uto 1 lip - 11:48

    Danas je stiglo jos mladih,nadam se bice ih jos do kraja sezone. Rad sa cistim grdelinima bez ikakve pomoci je tezak i grub,jer dozivis uvjek ono sta se u prirodi desava, ali sta dobijes i sta ti ostane je nesto najbolje moguce za dalji uzgoj. Priroda neprasta i neostavlja slabasne tice,to je u genima divlje ptice,i sa tim se mora pomiriti svako ko radi po ovom sistemu. Da nekazem koliko je takvih slabasnih tica zbijeno na dno gnjezda a gore su ostali samo oni koji su odabrani... Ja sam mislio da mi ide losije,15 ptica zasad(od 6 parova,od kojih 1 jos neradi),neracunajuci one koje tek stizu,ali juce sam razgovarao sa uzgajivacima koji imaju preko 20 parova,kod njih tek nekoliko mladih od 20 i vise parova... sam sebi onda kazem: i da bude samo 20-25 novih u ovoj kvaliteti je solidno i dovoljno da se sa 6 parova poveca na 10 a ima tu i starijih koji ce biti zamjenjeni mladjima. Opet kazem,ona sta ostane u ovom sistemu uzgoja je najvrjednije, da sam kojim slucajem koristio pomocna sredstva:kanarinke,inkubatore,rucno hranjenje, bilo bi oko 20tak ptica vise,ali da nekazem o kakvim pticama bi se radilo. Volim pomoci i pomognem koliko mogu da pre/zivi svako zivo bice,ali priroda odlucuje a ne ja.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by xyz uto 1 lip - 14:07

    Slažem se s tobom, u pravu si. Svaka čast Eumox! Cool
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI uto 1 lip - 23:43

    Svi mladi grdelini koji su slabašni u gnjezdu, u prirodi sigurno ne bi preživjeli.
    Grdelinka želi hraniti svoje mlade , oni dižu glavice ali loše otvaraju kljunove i zbog toga razloga ugibaju jedan po jedan .Mnogi če okriviti grdelinku i reći da loše hrani , ali ona u takvim slučajevima nemože ništa učiniti.
    Prošlu godinu sam jednoj takvoj grdelinki uzeo njezine mlade i ručno ih othranio a njoj dao mladog verduna kojeg je odlično othranila jer je bio zdrav i stalno tražio hranu.
    Ovu godinu sam imao na početku velikih problema zbog vrane , težak je to udarac po uzgoju ali biti če na kraju koji kvalitetan snimak da nije sve tako crno.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by komiza sri 2 lip - 8:19

    Šta grdelinka radi sa uginutim mladim,da li ga izbaci iz gnijezda da se ne usmrdi ili... A kanarinka ? affraid
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost sri 2 lip - 10:33

    Pesti,nema se tu sta okrivljivati grdelinka,zivotinje imaju cula koja mi ljudi nemozemo rezumiti,oni tacno znaju sta treba i kako treba,i to unapred. Neznam dali si ikada pratio kada divlja patka ostavi pacica koji nemoze da je prati kao ostali? Ona niti ga ceka,niti se vraca po njega,nego ga ostavi,a oni svi jedu sami. Mi to nemozemo razumiti. Primjer 2,sto se tice cula, u Banjaluci je 1969 bio najveci zapamceni zemljotres,tadasnji ticari kazu da su im ptice nekih par minuta prije zemljotresa nenormalno lupale po kafezima i niko nije znao sta je dok nije kasnije zaljuljalo i sravnilo grad sa zemljom. Ja se nebi slozio sa tobom u jednoj stvari,a to je: da su svi mladi isti,i oni sto se bore i otvaraju kljun i oni sto to slabo rade...evo ti samo 1 primjer od ove godine, gnjezdo 4 mlada, prstenujem 4ti dan,kod trojice prsten 3mm vec ide tesko i zadnji moment za prsten jer 5ti dan ga sigurno nebi mogao nabaciti,kod 4tog previse lako i spada sam od sebe...ovaj 4ti je znaci malo zaostao,razloga moze biti dosta a glavni je taj da je najvjerovatnije imao "manjak" hranljivih materija u "samom jajetu",to je moje misljenje, i ... ovaj 4ti je i odbacen i nasao sam ga zbijenog ispod ostalih, a oni su
    napredovali do maximuma (svi su bili izlezeni isti dan,tadasnja velicina bila je ista)

    PS. e di si DrazenXP, vratija se Shime na forum Cool


    Zadnja promjena: EUMOx; pet 4 lip - 1:11; ukupno mijenjano 1 put.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI sri 2 lip - 12:46

    Nisu nikako isti mladi oni koji dižu glavice i oni koji ne dižu , bar sam ja u ranijim temama pisao koliko sam ih žrtvovao zbog toga.
    Spomenuti mladi su mi bili prilika da ručno othranim kojeg , super iskustvo a od jednog imam i plodnih jaja .
    Baš me zanima u kakvom če stanju biti njegovi mladi jer on je kao mladac bio kržljav i jedva se izvukao.Zezao sam se cjelu zimu oko ishrane bogate divljim travama , sjemenom , ..
    O tome ču i napisati koju rječ kada dodje vrijeme.
    U njegovom slučaju brojim iznimku ili veliki trud jer nešto od toga sigurno jest.
    Najsretniji sam kada sve oko hranjenja odrade grdelini ali tu treba biti spreman na žrtve.
    Ja sam dosta sezona forsirao čisto sa grdelinima , izgradio sam odredjeno iskustvo ali pojedine sam ciljano ostavljao kod dadilja koje iz godine u godinu drugačije i spremam.
    Kako je meni važno imati mladog mužijaka grdelina kojeg želim koristiti za učenje pjeva , tu je veoma prepoznatljivo kada bude othranjen od grdelina.
    Sve ostale varijante sa dadiljama, (osim ručnog hranjenja), tu padaju u vodi i nemam pticu kakvu želim.
    Zbog toga razloga mi je veoma važno da mlade othrane grdelini.
    Grdeline u mutaciji ,za sada nemogu toliko žestoko selektirati pa koristim dadilje , a nije isključeno da i ovu godinu nešto ručno othranim.
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost sri 2 lip - 12:49

    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Dsc04775u.th

    Uploaded with ImageShack.us

    Evo isabel,vidi se po kljunu a pogotovo po redukciji crnila po krilima.

    PS. Pesti,to gore sto si napisao je korektno i posteno,nema dalje. Cool

    Sponsored content


    parenje i uzgoj grdelina - Page 23 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 12:44.